درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام یه سری نقطه دارم(بامختصات xو y)میخوام اکسل اینارو وصل کنه بشه نمودار...اما وقتی عددای x رو میزارم تو ستون Aبعد عددای y رو میزارم توستونB اکسل برای من 2تا نمودار میکشه!!!! چه خاکی بگیرم به سرم؟ یعنی ستون aرویک سری داده حساب میکنه که xهاش 1 2 3 ... هستن میشه یه نمودار که yهاش عددای ستون aهستن . برای ستون bهم این ستون رو میکنه yو xهارو 1 2 3 ... میده در نهایت میشه 2 نمودار ولی من یه نمودار میخوااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااا
سلام دوست من
شما اعداد رو بگید تا براتون درستش کنیم
در ضمن حتما نوع نمودارت رو بد انتخاب کردی که 2 تا نمودار میده
شما باید از نوع scatter نمودارت رو انتخاب کنی که یک خط بشه
موفق باشید

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام یه سری نقطه دارم(بامختصات xو y)میخوام اکسل اینارو وصل کنه بشه نمودار...اما وقتی عددای x رو میزارم تو ستون Aبعد عددای y رو میزارم توستونB اکسل برای من 2تا نمودار میکشه!!!! چه خاکی بگیرم به سرم؟ یعنی ستون aرویک سری داده حساب میکنه که xهاش 1 2 3 ... هستن میشه یه نمودار که yهاش عددای ستون aهستن . برای ستون bهم این ستون رو میکنه yو xهارو 1 2 3 ... میده در نهایت میشه 2 نمودار ولی من یه نمودار میخوااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااا

دوست عزيز اولا كه بايد نمودار scatter رو انتخاب كنيد دوما اينكه قبل از اينكه نمودار رسم كنيد بايد داده ها رو انتخاب كنيد.
درست ميشه. اگه نشد اول يه نمودار خالي scatter رسم كنيد بعد روش راست كليك كنيد و select data رو بزنين و بعد add و بعد x و y رو اونجا وارد كنيد.
بازم اگه نشد داده هاتونو بذارين بچه ها بلدن براتون درست ميكنن
موفق باشيد

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

رو نمودارت کلیک راست کن یه منو باز می شه برو رو قسمت select data بعد هر چی چرت و پرت کشیده رو پاک کن با استفاده از remove حالا خودت عدد بده به نمودار
از سمت چپ منو باز شده مقدار y رو با دکمه ادیت وارد کنید از سمت راستم مقادیر x رو بدید

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز اولا كه بايد نمودار scatter رو انتخاب كنيد دوما اينكه قبل از اينكه نمودار رسم كنيد بايد داده ها رو انتخاب كنيد.
درست ميشه. اگه نشد اول يه نمودار خالي scatter رسم كنيد بعد روش راست كليك كنيد و select data رو بزنين و بعد add و بعد x و y رو اونجا وارد كنيد.
بازم اگه نشد داده هاتونو بذارين بچه ها بلدن براتون درست ميكنن
موفق باشيد

الان این بچه ها کیا هستند
2 ساعت طول می کشه از امضات بیای پایین دکمه تشکر رو بزنی
اصلا گم می شه
همینجا تشکر:d

ator67

عضو جدید
با سلام

با سلام

دست شما درد نکنه من یه یه پروژه (خشک کن یا راکتور شیمیایی ) مخواستم در حدود 60 70 صفحه اگه میشه فارسی باشه با تشکر از شما

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
این شاخص ها در چه موردیه؟
کجاها کاربرد داره؟

محسن جان داداش واسه درس طرح و اقتصاده ترم های اخر

مربوط به قیمت تجهیزات و ادوات و براورد تخمینی قیمت کلی یه طرح مثل احداث پالایشگاه یا یه کارخانه.

ایشالا ترم 8 دقیق تر می فهمی چیه.

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
محسن جان داداش واسه درس طرح و اقتصاده ترم های اخر

مربوط به قیمت تجهیزات و ادوات و براورد تخمینی قیمت کلی یه طرح مثل احداث پالایشگاه یا یه کارخانه.

ایشالا ترم 8 دقیق تر می فهمی چیه.

ممنون بابت توضیحات:gol:

alikaka22

عضو جدید
سلام خدمت دوستان.

من احتیاج مبرم به حل کتاب
The Properties of Petroleum Fluidsاز mc cain برای مقدماتی مهندسی نفت دارم.لطفا راهنمایی کنید ممنون

آخرین ویرایش:

bahram321123

عضو جدید
با سلام من جزوه ترمو دینامیک 1 دکتر مجیدیان رو میخواستم؟
کسی نداره
با تشکر

farzad84

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان.

من احتیاج مبرم به حل کتاب
The Properties of Petroleum Fluidsاز mc cain برای مقدماتی مهندسی نفت دارم.لطفا راهنمایی کنید ممنون

The Properties of Petroleum Fluids by William D., Jr. McCain
Publisher: Pennwell Books | 2 Sub edition (April 1990) | ISBN:
0878143351 | Pages: 596 | PDF | 13.82 MB

A conveniently arranged petroleum fluids reference book covering components, properties, and equations for the various fluids and gases. Contents: Introduction and scope Water-in-crude-oil emulsions Characterization, phase behavior, and field processing ofcrude oil Separation of gas, oil and water Dehydration and desalting of crude oil Crude sweetening and stabilization Pumps Measurement of crude oil Fire heaters Pipeline transportation Energy conservation Instrumentation and process control Pressure relief and flaring Case histories Appendices.

آخرین ویرایش:

alikaka22

عضو جدید
The Properties of Petroleum Fluids by William D., Jr. McCain
Publisher: Pennwell Books | 2 Sub edition (April 1990) | ISBN:
0878143351 | Pages: 596 | PDF | 13.82 MB

A conveniently arranged petroleum fluids reference book covering components, properties, and equations for the various fluids and gases. Contents: Introduction and scope Water-in-crude-oil emulsions Characterization, phase behavior, and field processing ofcrude oil Separation of gas, oil and water Dehydration and desalting of crude oil Crude sweetening and stabilization Pumps Measurement of crude oil Fire heaters Pipeline transportation Energy conservation Instrumentation and process control Pressure relief and flaring Case histories Appendices.

دوست عزیز لینک دانلود باز نشد این خود کتاب هست یا حلشه؟ممنون

ihih_jimbo

عضو جدید
سلام بچه ها.............
یکی از شاخص هایی که در مهندسی استفاده میشه شاخص دستگاه مارشال
حالا من table شاخص marshal و swift از سال 1926 که به عنوان سال مبنا در نظر گرفته میشه تا سال 2012 میخوام.....
ممنون میشم اگه کسی بزاره;)

در واقع اعداد این ستون و میخوام از سال 1926 تا 2012

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی میتونه این خطو برام ترجمه کنه
conservation statements for chemical species and energy contain five variables
مرسی

chemblog

عضو جدید
سلام دوستان
مرسی
فکر کنم بشه یه چیزی شبیه به این:
حفط موارد بیان شده برای گونه های شیمیایی و انرژی شامل 5 متغیر
ولی مطمئن نیستم بزار باقی بچه ها هم جواب بدن

آخرین ویرایش:

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
مرسی

جملات مربوط به قانون بقای انرژی و بقای اجزای ماده(بقای جرم)شامل پنج متغییر می باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.............
یکی از شاخص هایی که در مهندسی استفاده میشه شاخص دستگاه مارشال
حالا من table شاخص marshal و swift از سال 1926 که به عنوان سال مبنا در نظر گرفته میشه تا سال 2012 میخوام.....
ممنون میشم اگه کسی بزاره;)

تو صفحات آخر مجله chemical engineering این index ها موجود می باشد.

http://www.pdhonline.org/courses/g127/g127content.pdf

http://www.scribd.com/doc/59382271/CEPCI-2011

ghaghalili

عضو جدید
سلام دوستان
من یه پروژه در مورد Gas detector ترجیحا nano based دارم. می دونید در وافع با یه استاد بسیار سخت گیر پروژه دارم :cry:میخوام یه چیز کامل تحویل بدم
خوشحال میشم کمکم کنید:redface:

hex6789

عضو جدید
سلام دوستان
من یه پروژه در مورد Gas detector ترجیحا nano based دارم. می دونید در وافع با یه استاد بسیار سخت گیر پروژه دارم :cry:میخوام یه چیز کامل تحویل بدم
خوشحال میشم کمکم کنید:redface:

توصیه می کنم با همین 4 کلمه یه جستجوی ساده داشته باشید و شاید مقالات به درد بخوری در این زمینه پیدا کنید که بچه ها بتونن دانلود کنن در تالار مقالات :smile:
به طور مثال نتیجه یک جستجوی ساده، دو فایل ضمیمه زیر هستش که احتملاً به درد بخورن ;)

پیوست ها

• Gas Sensor Array Based on Metal-Decorated Carbon Nanotubes.pdf
    885.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Nanotechnology Advantages Applied to Gas Sensor Development.pdf
    690.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mohammadjamsh

عضو جدید
درخواست

درخواست

یک مقاله کامل در مورد دستگاههای اندازه گیری جریان سیالات و بررسی عملکرد آنها می خواهم

hesam engineer

عضو جدید
سلام دوست من
شما اعداد رو بگید تا براتون درستش کنیم
در ضمن حتما نوع نمودارت رو بد انتخاب کردی که 2 تا نمودار میده
شما باید از نوع scatter نمودارت رو انتخاب کنی که یک خط بشه
موفق باشید
خیلی ممنون حل شد مشکل دقیقاscatter بود:)

آخرین ویرایش:

alifrd

عضو جدید
ممنون دوست عزیز

اگر مطالب دیگری در اختیار دارید
یا میتوانید بنده را در این مورد راهنمایی کنید
لطفا دریغ نکنید و به من را کمک کنید

بالا