تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

yones66

عضو جدید
سلام نیاز به آموزش مکانیکال دسکتاپ دارم کسی لینک سالم بلد هست ممنون میشم برام همین جا بزارین
مهندس pdf هست چندتایی ولی به درد نمیخوره شما میخوای یاد بگیری اصولی یه کتاب داره انتشارات عابد واقعا کتاب 860 صفحه ای هستش روش نوشته آموزش پیشرفته طراحی و تحلیلی در مکانیکال 2009 مولفاشم مهندس نیما جمشیدی و مهندس صفرآبادی هستش. از این کاملتر گیر نمیاری. فقط تو سایت انتشارات عابد کتابش نیست برو خود کتابخونه ببین دارن یا نه.

iranika

عضو جدید
والا مهندس جان من تنها کتابی که سراغ دارم کتاب قالب سازی با کتیا از انتشارات دانش نگار که جلد ششم هستش واسه شروع و تا حد متوسطه کتاب خوبیه راه میفتی. کتاب بهتر سراغ داشتم خبرت میکنم. مهندس تو نمیتونی یه لینک دانلود کتیا v5-6 واسم بذاری. غیر لینک طهاکو .ممنون

راستش چیزی ندارم
اگه پیدا کردم خبرت می کنم،همون یکبار هم که نصب کردم،نشد
اما مدیر سایتش خیلی ازش راضی نبود،میگفت رفتم نت fake شد
:smile:

ghazal.

کاربر فعال
مهندس جان کتابهای مهندس علی پور حقیقی واقعا کتاب های جالبی هستند. توضیح بیشتر اینکه : مهندس علی پور 2 جلد کتاب چاپ کرده که اولی محیطهای part , Drafting,Assmeble,sktech رو به طور کامل آموزش میده و جلد دومش بخش GSD و کار با ابر نقاط Sigitized Shape Editor, shape Acluptor و sheet Metal رو بهتون بطور کامل اموزش میده و بدونید اینا مکمل همدیگه هستند یه کتاب دیگه از مهندس علیپور چاپ شده که پر تمرین هست تا طراحی بدنه خودرو. پیشنهاد من خرید هر سه کتاب میباشد چون واقعا بارزش هستند . انتشاراتش هم نگارنده دانش هست. کتابهای انتشارات عابد هم هست ولی کاربردی نیست و شما بعد از تموم کردنش هیچی یاد نگرفتید مگه اینکه واقعا خلاق باشید. یکی از ویژگی های کتاب های مهندس علیپور اینکه که مرجع تموم دستورات هست و از همه مهمتر اینه که دی وی دی های پروژها به همراه خود کتیا رو بهتون میدن همراه کتاب. یه کتاب خوب دیگه از همین انتشارات چاپ شده برا قسمت ماشینکاری کتیا که اونم کتاب واقعا کاملیه و من خودم کلی ازش استفاده کردم.

از راهنماییتون بسیار سپاس گذارم

yones66

عضو جدید
من sp5 کتیا 21 رو دانلود کردم و نصب کردم تو نصب کرکش یه ارور میده نمیذاره نصب بشه ارورش اینه :
فکر کنم از انتی ویروس باشه ولی اونم غیر فعال کردم نشد. اگه تنظیمات خاصی داره بگید کجا برم. فوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کتیام کار نمیکنه دیگه
مشاهده پیوست 133741

yones66

عضو جدید
من sp5 کتیا 21 رو دانلود کردم و نصب کردم تو نصب کرکش یه ارور میده نمیذاره نصب بشه ارورش اینه :
فکر کنم از انتی ویروس باشه ولی اونم غیر فعال کردم نشد. اگه تنظیمات خاصی داره بگید کجا برم. فوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کتیام کار نمیکنه دیگه
مشاهده پیوست 133741

چرا کسی به سوالی که من کردم جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تعطیل شده باشگاه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

smmoosavian

عضو جدید
خیلی برام جالبه ، چرا انقدر برای بعضی از دوستان نصب کردن و کار کردن با V6 مهمه ؟؟

بابا دست از سر کچل V6 بردارید

:biggrin:

به پیر ، به پیغمبر همون V5 کل نیازهاتون رو برآورده می کنه

AFROUZ-E

عضو جدید
افزایش سرعت و بهره وری در محیط Assembly Design با استفاده از فرمان Group
نسبت به Selection Sets که از پیش ساخته شده هست و با یک Ctrl + G در هر جای درخت که باشی دم دست می آد و حتی قابلیت انتخاب وجه، لبه و راس رو هم داره، چه مزیتی می تونه داشته باشه؟

yones66

عضو جدید
خیلی برام جالبه ، چرا انقدر برای بعضی از دوستان نصب کردن و کار کردن با V6 مهمه ؟؟

شما درست میگی مهندس v5 از سر نه ما بلکه کل دنیا زیاده ولی میدونی چیه یه چیز تو خون ما ایرانیا و شایدم کل دنیا باشه وقتی یه چیز جدیدتر میاد همه دوست دارند واسه یکبار اونم آزمایشی اگه شده کار کنند برنامه هم از این مقوله جدا نیست من به شخصه میدونم کتیا v5 نیاز های منو برآورده میکنه و روزی برسه بهش مسلط بشم دیگه نیازی ندارم به کتیا 2013 یا بیشتر. من به شخصه امیدی ندارم که با این وضع استخدامی یک طراح بشم کما اینکه خیلی علاقه دارم و اینو به این خاطر عرض میکنم چون اکثر دوستان با توجه به بازار کار دارن ورژن های بالاتر رو تست میکنن تا از قافله تکنولوژی عقب نمونن و اگه فردا پس فردا به فرض محال یه شرکتی ورژن بالاتر برنامه رو نصب کرده بود توش نمونه (اگه اگه استخدام بشه اونم با سابقه زیاد که این سابقه کارم معضلی شده براما جوونا) خواستم بگم همه دوست دارن تست کنن وگر نه مهندسین عزیز کتیا تو ایران فقط v5.

yones66

عضو جدید
اصولا catia v5 r21 سرویس پک داره که بی عیب و نقص باشه؟؟؟؟ این لایسنسی که من تو سرویس پک 5 دیدم تو خود راهنماش خوندم انگار باید شبکه ایجاد کرد بعد از نصبش؟؟؟ من تعجب کردم مگه v6 هستش که اینطوری لایسنسش نصب شه؟؟

smmoosavian

عضو جدید
نسبت به Selection Sets که از پیش ساخته شده هست و با یک Ctrl + G در هر جای درخت که باشی دم دست می آد و حتی قابلیت انتخاب وجه، لبه و راس رو هم داره، چه مزیتی می تونه داشته باشه؟

مزیت این روش نسبت به ایجاد Selection set اینه که

1- کار کردن باهاش ساده تره و به سرعت قطعات مورد نظر رو انتخاب می کنید.
2- در یک اسمبلی شلوغ امکان اشتباه در انتخاب قطعات موجود در یک گروه خیلی کمتره
3- عمل Hide/Show خیلی سریع تر صورت می گیره (خیلی راحت از درخت طراحی گروه ها رو انتخاب می کنید)

majid ranjbar

عضو جدید
مقاطع استراکچر دیزاین در کتیا V5R21

مقاطع استراکچر دیزاین در کتیا V5R21

سلام به همگی
کسی می دونه چه طوری میشه کاتالوگ استاندارد سکشن های استراکچر موجود در دستور شیپ توی محیط استراکچر دیزاین رو تغییر داد و به مقاطع دلخواه خودمون تغییر بدهیم (CATIA V5 R21)
من الان کاتالوگ ISO رو دارم اما کاتالوگ پیش فرض AISC هستش چه جوری میشه این کاتالوگ پیش فرض رو تغییر داد ؟

majid ranjbar

عضو جدید
سلام به همگی
کسی می دونه چه طوری میشه کاتالوگ استاندارد سکشن های استراکچر موجود در دستور شیپ توی محیط استراکچر دیزاین رو تغییر داد و به مقاطع دلخواه خودمون تغییر بدهیم (CATIA V5 R21)
من الان کاتالوگ ISO رو دارم اما کاتالوگ پیش فرض AISC هستش چه جوری میشه این کاتالوگ پیش فرض رو تغییر داد ؟

mehd0551

عضو جدید
تشکر فراوان

تشکر فراوان

ممنون رفتم یه سیدی آموزشی گرفتم الانم این ...پشیمونم حالا باید برم کتاب بخرم 30 هزار تومان دادم یه سیدی پیشرفته بهم داده مثلا نصف اطلاعات خودم هم نمیشد

عشق کتی

عضو جدید
سلام به همگی
سلام به این آدرس بروید
X:\Program Files\Dassault
Systemes\B22\win_b64\startup\EquipmentAndSystems\Structure\StructuralCatalogs ،
سپس فایل AISC_Sample را از محیط catalog editore کتیا باز کنید ،
فایل اسکچ مورد نظر را باز نمایید و پارامترهای اندازه را با استاندارد مورد نظر خود تغییر دهید . در انتها فایل را save کنید .اما برای تغییر نام آن در دستور shape محیط structuer design هنوز بررسی نکرده ام ولی احتمالا با تغییر نام shape مورد نظردر فایل exel در شاخه X:\Program Files\Dassault Systemes\B22\win_b64\startup\EquipmentAndSystems\Structure\StructuralCatalogs\AISC\CsvFiles
نام آنرا بتوان تغییر داد .
تنها ایراد این روش به خاطر سپردن نام است یعنی باید بدانید مثلا C3x4.1 میشود IP8.

روشهای دیگری را هم دوستان در wiki pedia معرفی کرده اند ، که من نتوانستم به شکلی که در دستور shape ارایه شده از آنها استفاده کنم (انتخاب نقطه به نقطه ، و ...)
زین پس به جای کلمه نامئنوس V5 بگویید V6

mehd0551

عضو جدید
نرم افزار کاتینگ 3(cutting 3)

نرم افزار کاتینگ 3(cutting 3)

سلام کسی با نرم افزار کاتینگ 3 کار کرده بدجور گیرم اگه کسی زبانش خوبه از تو هلپش در بیاره چه جوری کار میکنه به منم بگه

mehd0551

عضو جدید
کاتینگ 3

کاتینگ 3

اگه هم نه که ببینید میشه بدون اضافه کردن افزونه رو کتیا قطعاتی را رو یه صفحه بچینیم و برش بزنیم بدون داشتن پرتی زیاد .کلا میخوام این را یاد بگیرماگه نرم افزاری هم با این موضوع بلد بودینن با طرز کارش برام بزارین ممنونم میشم

عشق کتی

عضو جدید
سلام مجدد
در مورد CATIA V6 اگه دوستانی که تمایل به راه اندازی دارن اعلام کنند تا یک سرور بخریم ، مثلا اگه 20 نفر بشیم ماهی 20 تومن برای هر کدوم هزینه داره. نزدیک 3 تا 4 ترا بایت هم فضای خالی داریم که هر نرم افزار دیگه ی هم می تونیم نصب کنیم. اینطوری ازهمه جا میتونیم وصل بشیم .
من اول سعی کردم از طریق شرکتی که مشغول به کارم برای هر کسی که میخاد توی این فروم ، اقدام کنم که به دلایل مالی موافقت نکردن.
این صحبت در حد پیشنهاد اولیه است ، دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره و میتونه به این موضوع کمک کنه ، لطفا مطرح کنه .

عشق کتی

عضو جدید

مهندس من طراحیم با دست قویه ، هر شکلی رو که ببینم یا تجسم کنم ، میکشم. اما تو sketch tracer v5 مشکل دارم، البته به این محیط کاملا مسلطم . من در نهایت باید روی طراحی هام المان بخابونم و اونهارو با زحمت فراوان ویرایش کنم اما در v6 ، طراحی خودش همان المان است . توسط Wacom و با قلم همه چیز ، همانی است که کشیده ام . واقعا تفاوت زیاد است. خطی که با دست کشیده ام اتوماتیک به spline تبدیل میشود ، آنهم spline بهینه شده.
صحبت من اینست که هیچ محدودیتی را نپذیریم (در استفاده از قابلیتها ) ، اما برخی از دوستان v6 را محدودیت برای کاربران ایرانی میدانند!

برای اطلاعات و خرید این سخت افزار بهwww. Wacom.com مراجعه کنید. فقط باید در خرید نسبت به پشتیبانی از catia v6 مطمئن شوید.

khoyboy

عضو
سلام

سلام

سلام ببخشید من نرم افزار کتیا 5رو روی سیستم خانگی نصب می کنم وپس از کرک و...به درستی اجرا میشه.ولی وقتی رو لپ تاپ نصب کردم اجرا میشه و گزینه های ابزار و فایل و....نمایش داده نمیشند ...........میشه بگید مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟سیستم خانگی 32 بیت بود.لپ تاپ 64 بیتی بود.چیکار کنم؟؟؟؟؟

yones66

عضو جدید
سلام مجدد
در مورد CATIA V6 اگه دوستانی که تمایل به راه اندازی دارن اعلام کنند تا یک سرور بخریم ، مثلا اگه 20 نفر بشیم ماهی 20 تومن برای هر کدوم هزینه داره. نزدیک 3 تا 4 ترا بایت هم فضای خالی داریم که هر نرم افزار دیگه ی هم می تونیم نصب کنیم. اینطوری ازهمه جا میتونیم وصل بشیم .
من اول سعی کردم از طریق شرکتی که مشغول به کارم برای هر کسی که میخاد توی این فروم ، اقدام کنم که به دلایل مالی موافقت نکردن.
این صحبت در حد پیشنهاد اولیه است ، دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره و میتونه به این موضوع کمک کنه ، لطفا مطرح کنه .

سلام مهندس من یکی پایه م. رو من حساب کن. اینم ایمیلم جور شد خبر بدهyonessharifi66@yahoo.com

yones66

عضو جدید
سلام مهندس من یکی پایه م. رو من حساب کن. اینم ایمیلم جور شد خبر بدهyonessharifi66@yahoo.com
]
دست در دست هم نهیم به مهر
کتیا v6 را کتیم آباد

ایران هیچی کم نداره چرا ما نباید از v6 استفاده کنیم. یه استادی داریم میگه طراحی تو ایران جایی نداره خب نداشته باشه قرار نیست تاابدالدهر اینطور بمونه. بالاخره که چی؟؟ چرا ما بای دعقب بمونیم از کشورهای دیگه ما که پول هم بابتش نمیدیم و قفل شکسته استفاده میکنیم؟ حالا این v6 هم که سرور میخواد و یه سیستم قوی خب بابت هرچیز خوب باید هزینه کرد.

reza.hasanzad

عضو جدید
]
دست در دست هم نهیم به مهر
کتیا v6 را کتیم آباد

ایران هیچی کم نداره چرا ما نباید از v6 استفاده کنیم. یه استادی داریم میگه طراحی تو ایران جایی نداره خب نداشته باشه قرار نیست تاابدالدهر اینطور بمونه. بالاخره که چی؟؟ چرا ما بای دعقب بمونیم از کشورهای دیگه ما که پول هم بابتش نمیدیم و قفل شکسته استفاده میکنیم؟ حالا این v6 هم که سرور میخواد و یه سیستم قوی خب بابت هرچیز خوب باید هزینه کرد.

سلام
دوست عزیز میشه به اختصار کارهایی که فقط با V6 میشه انجام داد و V5 قابلیت انجام اونها رو نداره ذکر کنید؟ البته در حوزه طراحی منظورم هست.

mds_eng

کاربر فعال
سلام مجدد

سلام دوست عزیز
واقعا من این مدتی که با catia V6 کار می کنم خیلی ازش خوشم اومد. خییییییییییییییللللللللللللللللی عالیه. یکه یکه.
مخصوصا enovia که از لحاظ مدیریت فایل و تغییرات مهندسی فوق العادست.
راستش من برای یکی از شرکت های خودرو سازی دارم این سیستم را راه اندازی می کنم (قابل توجه کسانی که می گفتن خودرو سازی های ایران استفاده نمی کنن) و این یک ماهی که باهاش کار کردم به این نتیجه رسیدم که V5 خیلی ضعیف تر از V6 هست و حتی سرعت V6 خیلی از V5 بیشتره. تصمیم دارم اگه خودم شرکتی تاسیس کردم از سیستم مدیریتی enovia توش استفاده کنم.
اگه برای راه اندازی و استفاده از enovia به مشکلی برخوردید خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بکنم.

mds_eng

کاربر فعال
شما درست میگی مهندس v5 از سر نه ما بلکه کل دنیا زیاده ولی میدونی چیه یه چیز تو خون ما ایرانیا و شایدم کل دنیا باشه وقتی یه چیز جدیدتر میاد همه دوست دارند واسه یکبار اونم آزمایشی اگه شده کار کنند برنامه هم از این مقوله جدا نیست من به شخصه میدونم کتیا v5 نیاز های منو برآورده میکنه و روزی برسه بهش مسلط بشم دیگه نیازی ندارم به کتیا 2013 یا بیشتر. من به شخصه امیدی ندارم که با این وضع استخدامی یک طراح بشم کما اینکه خیلی علاقه دارم و اینو به این خاطر عرض میکنم چون اکثر دوستان با توجه به بازار کار دارن ورژن های بالاتر رو تست میکنن تا از قافله تکنولوژی عقب نمونن و اگه فردا پس فردا به فرض محال یه شرکتی ورژن بالاتر برنامه رو نصب کرده بود توش نمونه (اگه اگه استخدام بشه اونم با سابقه زیاد که این سابقه کارم معضلی شده براما جوونا) خواستم بگم همه دوست دارن تست کنن وگر نه مهندسین عزیز کتیا تو ایران فقط v5.

سلام
شما دارید یک سیستم plm رو با نرم افزار CAD مقایسه می کنید!!! درسته که V5 نیاز های مربوط به CAD رو رفع می کنه ولی چیزی که V6 رو از V5 متمایز می کنه قابلیت اتصال و هماهنگی اون با سیستم plm هست.
شما می تونید با V5 به نرم افزار های ERP و یا حتی خیلی ساده تر به نرم افزار های office اتصال پیدا کنید؟
تغییرات مهندسی مربوط به قطعه توی سیکل طراحی قطعات را چطور تعریف می کنید و چطور می تونید مدیریت کنید که قطعاتی که مربوط به یک مجموعه با 4000 قطعه ی متفاوت میشن توی سیکل طراحی تا ساخت و ورود به بازار با هم هماهنگ باشند و مشکلاتشون رفع بشه؟