گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسییییی...... من خودم چند تا کشور تا الان اقدام کردم...... دانشگاه دولتی بودم. میدونی قضیه خیلی مفصل هست. دقیقا بپرس از چی میخوای بیشتر بدونی تا برات بگم.
ببین مثلا رشته های ما یه مزیت بزرگش اینه که میتونیم از پروژه هایی که استادا تو دانشگاه های کانادا یا آمریکا میگیرن ازشون پول بگیریم. معمولا پول انقدر خوب هست که هم هزینه زندگیتو باهاش بدی هم شهریتو.

بیخیال هر وقت رفتی به منم بگو ببینم کارا رو چطوری ردیف کردی فعلا که ما اینجا پا بند یم
قول میدی؟ نری دبه کنی؟

اره بابا قول میدم نترس

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما مهندس باش بقیه قضیه درست میشه....چون رفتن بقیه رشته ها سخته یه کم................
من کارشناس حسابداریم. برای ارشدم میخوام یه رشته دیگه بخونم، کدوم رشته ها رفتنشون راحته؟ این اطلاعات رو از کجا بدست میارید؟ برای ارشد رفتن راحتتره یا دکترا؟

student.sh86

عضو جدید
بیخیال هر وقت رفتی به منم بگو ببینم کارا رو چطوری ردیف کردی فعلا که ما اینجا پا بند یم

اره بابا قول میدم نترس

چشم...اگه کار رفتنم درست شد قول میدم قول میدم قول میدم فوت و فنشو یادت بدم......... انقد دیگه وارد شدم که برا دوستام دارم کلاس برگزار میکنم .
اما داداش شهرام اکیدا پیشنهاد میکنم بهت شما که پسر هستی و میتونی اینجا کار خوب پیدا کنی همینجا هم کار کن هم درستو ادامه بده.

student.sh86

عضو جدید
من کارشناس حسابداریم. برای ارشدم میخوام یه رشته دیگه بخونم، کدوم رشته ها رفتنشون راحته؟ این اطلاعات رو از کجا بدست میارید؟ برای ارشد رفتن راحتتره یا دکترا؟

ببین هر رشته ای که خودشونیا حوصله خوندنشو نداشته باشن برا گرفتن پذیرش خوبه مثلا رشته های فنی.................. Apply Abroad یه سایت هست که بچه ها خیلییییییییی کامل در مورد رفتنو اینا توش توضیح میدن.....هر سوالی هم داشته باشی اگه خودم بدونم در خدمتم................

• Like
واکنش ها: fifa

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
چشم...اگه کار رفتنم درست شد قول میدم قول میدم قول میدم فوت و فنشو یادت بدم......... انقد دیگه وارد شدم که برا دوستام دارم کلاس برگزار میکنم .
اما داداش شهرام اکیدا پیشنهاد میکنم بهت شما که پسر هستی و میتونی اینجا کار خوب پیدا کنی همینجا هم کار کن هم درستو ادامه بده.

این حرف اخرو جدی میزنید؟
یعنی اینجا بهتره؟

البته من خاک ایرانو با هیچ جای دنیا عوض نمی کنم ولی خوب .........................

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین هر رشته ای که خودشونیا حوصله خوندنشو نداشته باشن برا گرفتن پذیرش خوبه مثلا رشته های فنی.................. Apply Abroad یه سایت هست که بچه ها خیلییییییییی کامل در مورد رفتنو اینا توش توضیح میدن.....هر سوالی هم داشته باشی اگه خودم بدونم در خدمتم................
مرصی مامان بزرگ. حتما سر میزنم، جدیدا هر کی رو می بینم دم از رفتن میزنه. شما برای ارشد میری یا دکترا؟ پذیرش میخوای بگیری یا خرج تحصیلت رو خودت میدی؟

student.sh86

عضو جدید
این حرف اخرو جدی میزنید؟
یعنی اینجا بهتره؟

البته من خاک ایرانو با هیچ جای دنیا عوض نمی کنم ولی خوب .........................
من اصلا منظورم وطن و این حرفا نیست....وطن برای من خانواده ای هست که از جونم برام عزیزتره و دوستایی که یه هفته نبینمشون افسرده میشم.
نه فقط خارج...اگه بهم بگن بیا بدون خوانوادت برو تو بهشت هم نمیرم.....میدونی سخته....خیلی سخته.

student.sh86

عضو جدید
مرصی مامان بزرگ. حتما سر میزنم، جدیدا هر کی رو می بینم دم از رفتن میزنه. شما برای ارشد میری یا دکترا؟ پذیرش میخوای بگیری یا خرج تحصیلت رو خودت میدی؟

فرزندم آخه کار نیست همه هم فکر میکنن اون ور گلستونه.........
من برای جفتش میرم.......بورسیه میخوام اگه کارم درست بشه....فرزندم با این قیمت دلار آدم ملیاردرم باشه نمیتونه خرجو خودش بده.

• Like
واکنش ها: fifa

مهرگا

عضو جدید
من اصلا منظورم وطن و این حرفا نیست....وطن برای من خانواده ای هست که از جونم برام عزیزتره و دوستایی که یه هفته نبینمشون افسرده میشم.
نه فقط خارج...اگه بهم بگن بیا بدون خوانوادت برو تو بهشت هم نمیرم.....میدونی سخته....خیلی سخته.
سخت ترین قسمت خارج رفتن قسمت دوری ازازخانواده ودوستاست.چیزایی که بهشون عادت داری.

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب یعنی فقط به خاطر کار می خوای بری؟
اینطرفم میشه کار پیدا کرد تحصیلم کرد که.................. البته به سختی

پس بگو.بعدامیخوای بری.ای ای

نه بابا داش حامد من دیگه موندگار اینطرفم

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فرزندم آخه کار نیست همه هم فکر میکنن اون ور گلستونه.........
من برای جفتش میرم.......بورسیه میخوام اگه کارم درست بشه....فرزندم با این قیمت دلار آدم ملیاردرم باشه نمیتونه خرجو خودش بده.
از قدیم گفتن بسیار سفر باید تا پخته شود خامی. ولی من چند نفر رو میشناسم رفتن خیلی هم راضین.

student.sh86

عضو جدید
سخت ترین قسمت خارج رفتن قسمت دوری ازازخانواده ودوستاست.چیزایی که بهشون عادت داری.
آره اما بازم منظورم چیزایی که بهشون عادت میکنی نبودا منظورم چیزایی که دوستشون داریه....به فرض شما به دیدن برج میلادم مکنه عادت کنی
:D

student.sh86

عضو جدید
خوب یعنی فقط به خاطر کار می خوای بری؟
اینطرفم میشه کار پیدا کرد تحصیلم کرد که.................. البته به سختی

نه بابا داش حامد من دیگه موندگار اینطرفم

به سختیشو خوب گفتی.....
نه فقط برای کار. به امید زندگی میرم که توش به عنوان یه زن مهندس که شاید بیشتر از هر مرد دیگه ای تلاش میکنه ، مورد احترام باشم.....حداقل بتونم خودم باشم......کار و تحصیل بخش کوچیکیشه. اگه خواهر داشته باشی میفهمی چی میگم. من چیزایی از زندگی میخوام که اینجا نبود. ااوجا هم شاید نباشه. اما به تلاشش میرزه.

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره اما بازم منظورم چیزایی که بهشون عادت میکنی نبودا منظورم چیزایی که دوستشون داریه....به فرض شما به دیدن برج میلادم مکنه عادت کنی
ولی مامان بزرگ دخترهام یعنی دغدغه کار دارن؟ باز پسرها نگران باشن یه چیزی، اما دخترها ...

مهرگا

عضو جدید
خب چیزاییی که دوست داری که خیلی سخته دورشدن ازشون.ولی چیزایی که بهشون عادت داری وباهاشون زندگی کردی هم دوری ازشون راحت نیست.یکی ازدوستام برای ارشد رفت آلمان.اون اولا که باهاش حرف میزدی خیلی دلتنگ بود.تااین حدکه دلش برای ترافیک بزرگراه همتم تنگ شده بود

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به سختیشو خوب گفتی.....
نه فقط برای کار. به امید زندگی میرم که توش به عنوان یه زن مهندس که شاید بیشتر از هر مرد دیگه ای تلاش میکنه ، مورد احترام باشم.....حداقل بتونم خودم باشم......کار و تحصیل بخش کوچیکیشه. اگه خواهر داشته باشی میفهمی چی میگم. من چیزایی از زندگی میخوام که اینجا نبود. ااوجا هم شاید نباشه. اما به تلاشش میرزه.
منم دقیقا مثل شما بعضی چیزها رو میخوام که هنوز به دستشون نیاوردم اما امیدوارم و مطمئن که بدستشون میارم. ان شاالله شما هم به هر چی دوست دارید برسید.

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
به سختیشو خوب گفتی.....

شخصیت ودیدگاه و طرز فکرت قابل تحسین و جالبه واسم مادربزرگ
ایشالا هر جای این کره خاکی هستی با کمک خداوند بزرگ موفق و خوش وسالم باشی.

student.sh86

عضو جدید
ولی مامان بزرگ دخترهام یعنی دغدغه کار دارن؟ باز پسرها نگران باشن یه چیزی، اما دخترها ...

عججججببببببببب....................نکنه منظورت اینه که دخترا نباید کار کنن و از این حرفا.....نه فرزندم گذشت اون روزی که دغدغه های دختر و پسر با هم زمین تا آسمون تفاوت داشت...........امروز هر دختری برای تثبیت جایگاه اجتماعییش یه کار خوب میخواد.

بالا