| شهدای گمنام | بگذار گمنام بمانم

DONYA16822

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 168152
همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (علیه السلام)11 شهریور ماه سال جاری پیکر پاک 92 شهید دفاع مقدس در شهر تهران تشییع می گردد.
مسیر تشییع خیابان وحدت اسلامی، از پادگان سید الشهدا (میدان حر) به سمت ستاد معراج شهدا واقع در خیابان بهشت می باشد.
گفتنی است، شهدای گرانقدر در روز 10شهریور ماه سال جاری از ساعت 18 میزبان مردم ایران در محل پادگان سیدالشهدا(میدان حر) می باشد.لازم به ذکر است مراسم شب وداع همزمان با نماز مغرب و عشاء برگزار می گردد.
کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در پایان با دعوت از عموم مردم شهید پرور شهرهای یاد شده بویژه جوانان و دانشجویان عزیز درخواست نمود تا با شرکت گسترده خود در مراسم تشییع شهدا، بار دیگر با آرمان‌های شهیـدان تجدید پیمان نمایند.

DONYA16822

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایا شکرت ........... :cry:
من که میرم برای تشییع شهدا ............... دوستان شهدا همه ما رو دعوت کردن ...:cry:

همه دعوت هستیم

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یادشان را برای همیشه زنده نگه خواهم داشت........ چون خود را فدا کردند تا ما امروز اروم زندگی کنیم ..... در خاک خودمون....

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار

مطلبی که خواهید خواند شعری است از سجاد عزیزی آرام اهل کرمانشاه که سروده‌اش را تقدیم کرده به همه شهدای مفقودالاثر هشت سال دفاع مقدس.

عمری گذشت و یوسف ما پیرهن نداشت
آری که پیرهن نه، که حتی کفن نداشت
عمری گذشت و خنده به لب های مادرم!
خشکیده بود و میل به دریا شدن نداشت
عمری همیشه قصه نقاشی سعید!
مردی که دست در بدن و سر به تن نداشت...

حالا رسید بعد هزاران هزار روز
یک مشت استخوان که نشان از بدن نداشت
مادر که گفت: شکل تو دارد پدر، ولی
وقتی که دیدمش، پدر شکل من نداشت!
فهمیدم از نبود انبوه جمجمه!
بابا هوای سر به بدن داشتن نداشت
با این چنین رسیدن و آن هم بدون سر
حرفی برای مادرم از خویشتن نداشت
آن شب چقدر مادرم از غصه گریه کرد
بیچاره او که چاره به جز سوختن نداشت

منبع:خبرگزاری فارس

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جون خانواده عشق زندگی زن بچه خاک و ارزوها رو بدست گرفتن رفتن جنگیدن تا ناموسشون حفظ باشه خاکشون حفظ باشه حال نه ناموس نه خاک ........... ایا شهدا راضی ان ز ما؟ ایا ارزش داشت که شهید شن بخاطر این مردم خودفروخته.....................ببخشین دلم یهویی گرفت.....

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
اما آشنا...

اما آشنا...

نخل و نگاه تشنه اروند

به امید سیرابی قمقمه

اینجا کربلا نیست

اما عطش بهانه عباس را می گیرد

و من صبر زینب را ندارم

بوی پیراهنت را نمی خواهم

نشانی استخوان هایت کجاست؟

هنوز عطر تابوت های بی نام

تمام حسم را به نینوا می برد

تنت بوی خاک می دهد

بی نشان و غریب

اما آشنا...

یا زهرا (س)

DONYA16822

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من امروز رفتم مراسم تشییع شهدا ............... عالی بود انگار تهران نبودم رفته بودم به بهشت ...... بوی گلاب ، تابوتا ، گل ها ، آدما ، و از همه مهمتر چهره زیبای شهدا .......... به خدا اونا گمنام نیستن ما هستم که توی این دنیای ... موندیم .............. یه مادری بود عکس پسرش دستش بود به هر کسی میرسید ، میپرسید شما بچه مو می شناسید ؟؟؟
مفقود الاثر بود ،شهید مرتضی انتظاری ... 18 سالش بود که رفته بود جبهه
قلبم توی اون شلوغی داشت میگرفت ....... هواش سنگین بود :cry:

DONYA16822

عضو جدید
کاربر ممتاز
سری که هیچ سرآمدن نداشت، آمد/ بلند بود ولیکن بدن نداشت آمد/ بلند شد سر خود را به آسمان بخشید/سری که بر تن خود، خویشتن نداشت آمد . . .

دوباره شهرمان بوی شهادت گرفته و باز هم دل های ما را بیقرار یار کرده تا بگوید او کجا بود و ما کجاییم او چه می خواست و ما چه خواهیم.

DONYA16822

عضو جدید
کاربر ممتاز
به گزارش خبرگزاری مهر، در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) پیکرهای مطهر 92 شهید از سوی مردم عزادار تهران از خیابان امام خمینی(ره) به سمت ستاد معراج شهدای تهران تشییع شد.

در این مراسم مسئولان لشکری و کشوری از جمله روسای قوای مقننه و قضائیه، سردار باقر‌زاده فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین، جمعی از فرماندهان ستاد کل نیروهای مسلح، امت حزب‌الله و خانواده‌های شهدا و جانبازان شرکت کردند.

پیکر این شهدا، که طی عملیات برون‌مرزی در داخل خاک عراق توسط کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح کشف شده بودند، 24 مرداد ماه 92 از طریق مرز شلمچه به خاک جمهوری اسلامی منتقل و طی مراسمی با اجساد 61 سرباز کشته‌شده عراقی مبادله شدند.
از آنجایی که هویت این شهدا هنوز بررسی و مشخص نشده است. پیکر هایشان جهت بررسی‌های لازم برای تشخیص هویت تا نتایج نهایی در معراج شهدای تهران باقی‌ خواهند ماند و اطلاعات مربوط به آن‌‌ها در نهایت به خانواده‌هایشان داده می‌شود.

92 شهید تازه تفحص شده در عملیات‌های بدر، خیبر، والفجر 8، کربلای 5 و تک دشمن در سال1367 در منطقه زبیدات عراق به شهادت رسیده‌اند و پیکر مطهرشان در مناطق عملیاتی فاو و جزیره مجنون توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شده است.

ابوترابی فرد: وفاداری به آرمان شهدا رمز عزت و عظمت ملت ایران است

حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد در مراسم تشییع پیکر مطهر 92 شهید دوران دفاع مقدس در تهران با بیان اینکه شهدای ما ستاره های ایمان به خدا و استقامت در کنار حق هستند، گفت: حضور ملت در کنار پیکر پاک شهیدان نشان می دهد که امت ایران اسلامی همچنان بر ایمان خود به خداوند و استقامت در کنار حق و پایداری در پاسداری از آرمان های شهدا استوار هستند و این ملت هرگز دچار شکست و ذلت نخواهد شد.
نایب رئیس مجلس ضمن قدردانی از کسانی که در زمینه تفحص و جستجوی پیکر شهدای انقلاب اسلامی تلاش می کنند، گفت: این عزیزان اراده کرده اند که پیکرهای مطهر همه 7 هزار شهید ایرانی را که در خاک عراق بودند جستجو و پیدا کنند و به ایران اسلامی بازگردانند .

ابوترابی فرد شهیدان را نماد عزت، اقتدار، عظمت و بالندگی ملت ایران دانست و گفت : شهیدان امر الهی را اجرا کردند و کسانی که در این مسیر ثابت قدم هستند هرگز محزون نمی شوند و از هیچ قدرتی هم هراس نخواهند داشت.

وی افزود : شهدای ما تربیت الهی پیدا کردند و در مسیر خود که همان راه اهل بیت(ع) است استوار ماندند و تا آخرین لحظه حیات خود دست از آرمان های الهی برنداشتند که به همین خاطر بعد از سی سال و بیشتر باز هم به ستارگان هدایت و نورانی تبدیل شدند.

ابوترابی فرد وحدت ملی و انسجام اسلامی را از جمله نتایج و ثمره خون شهیدان و پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری دانست و افزود : ملت بزرگ ایران در مسیر استقرار مکتب فقاهتی و سیاستی حضرت امام جعفر صادق(ع) تلاش می کنند و ما هم باید خود را به آموزه های حضرت امام جعفرصادق(ع) مزین کنیم، دیندار باشیم، صداقت پیشه کنیم، امانت را رعایت کنیم، دروغ نگوییم، واجبات الهی را عمل کنیم، از محرمات دور باشیم و تا حد توان به مستحبات، عمل و از مکروهات، دوری کنیم.

وی گفت: هر ملتی که در کنار ایمان به خدا به استقامت و پایداری خود ادامه دهد مطمئن باشد همواره دست یاری خدا همراه او خواهد بود و همچون ملتی هرگز شکست نخواهد خورد .

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود : همانطوری که ملت ایران اسلامی در جبهه مبارزه با رژیم طاغوت، دفاع مقدس، جبهه مبارزه با توطئه های فرهنگی و تحریم های اقتصادی و همچنین جبهه تلاش در دستیابی به دانش و فناوری هسته ای صلح آمیز همواره پیروز و سربلند بوده است به یاری خدا همواره پیروز میدان مبارزه با استکبار خواهد ماند .

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی حضور ملت شریف و شهید پرور در ائین تشییع پیکر پاک شهیدان را مبین ایمان به خدا و استقامت در راه حق و وفاداری ملت به آرمانهای شهیدان دانست.

به گزارش مهر، مراسم وداع با پیکرهای پاک 92 شهید دفاع مقدس، در شب شهادت حضرت امام صادق (ع) و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.
در این مراسم که در محل پادگان حر، تیپ حضرت زهرا (س) برقرارشد، مردم عزدار در کنار تابوت های شهدا گرد آمدند و با قرائت زیارت عاشورا ضمن بزرگداشت شب شهادت امام صادق (ع)، یاد این شهدا را گرامی داشتند.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
همسایه

سراسیمه وارد شد، گریه میكرد و میگفت من از چه كسی باید عذرخواهی كنم؟
به چه كسی باید بگم منو ببخشه؟

میگفت: من مخالف تدفین شهدای گمنام در این محل بودم و اعتقاد داشتم با آمدن این شهدا به نزدیكی منزل ما، اینجا قبرستان میشود و قیمت خانه های ما پایین می آید....

پسر 12 ساله من مبتلا به بیماری شدید پادرد بود،به نحوی كه قادر به راه رفتن نبود.
دیشب در رؤیای صادقانه شخصی را دیدم كه به من گفت: اگر چه شما نمیخواستی ما همسایه شما شویم،اما حالا كه همسایه شدیم حق همسایگی را بجا می آوریم .

برای شفای پسرت رو به قبله بایست و سه مرتبه بگو الحمدالله....
با گریه از خواب پریدم ،ذكر را گفتم،پسرم شفا گرفت،حالا آمده ام عذر خواهی كنم...

DONYA16822

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز تکرار حضور دلبرانه شماوباز تکرار سلامهای دستپاچه ما.باز هجوم هوای عشق آلود،باز تکرار اشکهای بی وقفه...
می آیید از کدامین دیار،از کدامین سرزمین،از کدامین مسیر افق غبار آلود گمنامی ...

حجم آمدنتان هر از چند گاه تلنگری می شود به خواب عقربه های ساعت روزمرگی مان وانبوه واژه ها آوار می شوند بر پیکره رنجور وبی رمق دلتنگی های هر روزه مان...
شما از پی کدامین قد قامت الصلاه دیدار معشو ق را لبیک گفته اید.کدامین سرزمین میعادگاه وصال به محبوبتان بوده است.خاک تفدیده فاو،یا مجنون ...

کدامین سرزمین صدای بال ملائکی را که شعفناک ،رزم دلاورانه تان را که به بزمی عاشقانه تدارک دیده اند،شنیده است تا سلامی را عاشقانه به آغاز بنشیند وجاودانگی را بیاغازد...

راستی!کدامین دشت پیکره نورانیتان در آغوش کشیده بود که بعد از بیست واندی سال عشق،سبکبالی نصیب شما و زدودن عرق شرم جبین نصیب این دلتنگی های مکرر مااست..

باز گویید چشمان منتظر کدامین مادر،شما را به رجعتی اینچنین عارفانه وا داشته است.کدامین آه جگر سوز مادر،شما را چنین دلیرانه روانه این دیار کرده است...

عطر دل انگیز حضورتان،قلبهایمان را به تپشی دوباره وا می دارد وخونی تازه بر پیکره بی قراری هایمان روانه می سازد واین بی تابی هاچون زایشی دوباره روحمان را صیغل می بخشد و آسمان دلمان را طوفانی تر می سازد...

دستهای تمنایمان رو به سوی شما نشانه رفته اند.اجابتی به بلندای دعای قنوتتان ما را بس،تا هوای بی سامانیمان آرام گیرد وآبی آسمان آرامتان جرعه جرعه نوش شود و ما را نیز راهی به افلاک بگشاید...

مشتهای گره کرده مان وعلمهای برافراشته مان نشانی راه را از رد پای به جا مانده از سلوک عاشقانه تان به یادگار برده اند...

ما را راهی بس طولانی است.دستهایمان که به تبرک جسم تقدس یافته تان نائل شود،نیرویی بس شگرف ما را به امید، ما را به نور، نویدی دوباره می دهد..

می دانید با آمدنتان شوری شیرین روح آشفته مان را فرا می گیرد وآغازی دوباره ما را به سلامی دیگر بار فرا می خواند؟!

سلام ای سفیران عشق ودلدادگی ،سلام ای رهروان مقاومت وایستادگی.دریابید مارا !ما به انتظار طلوع خورشید راه را به نشانی شما طی می کنیم.راه دلدادگی را،راه ایثار ومقاومت را...راه شهادت را...

http://yashahid.blogfa.com/post-2135.aspx

DONYA16822

عضو جدید
کاربر ممتاز
زیارت نامه شهدا

اَلسَّلامُ عَلَیکُم یَا اَولِیاءَ اللهِ وَ اَحِبّائَهُ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یَا اَصفِیَآءَ اللهِ وَ اَوِدّآئَهُ ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصَارَ دینِ اللهِ ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَمیرِالمُومِنینَ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ فاطِمَةَ سَیِّدَةِ نِسآءِ العالَمینَ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَبیمُحَمَّدٍ الحَسَنِ بنِ عَلِیٍّ الوَلِیِّ النّاصِحِ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَبیعَبدِ اللهِ ، بِاَبی اَنتُم وَ اُمّی طِبتُم ، وَ طابَتِ الاَرضُ الَّتی فیها دُفِنتُم ، وَفُزتُم فَوزًا عَظیمًا ، فَیا لَیتَنی کُنتُ مَعَکُم فَاَفُوزَمَعَکُم .

Esmaeilpoor

عضو جدید

من نیز باران می شوم باران که می گیرد

در من دوباره خاطراتت جان که می گیرد...

این حرف های سخت مثل شعر می بارند

از سینه ام، با من غمت آسان که می گیرد

با هر صدای در به شوقت هول... اما نه

قلبم دوباره تیر... آه... آن سان که می گیرد

آن قدر آش پشت پا را می پزم مادر

آن قدر می خوانم دعا تا آنکه می گیرد

من چشم هایم را به رؤیای تو مدیونم

آری به جایش داده این را، آن که می گیرد

یک پیرهن، یک چفیه، یک عکس از تو جا مانده ست

یک مادر و یک ختم الرّحمن که می گیرد

من خوب می دانم که بامم را تو می روبی

تو هیچ می دانی برایم نان که می گیرد؟

هر روز مهمان شقایق های گلزارم

جسمم اگر خسته ست ، روحم جان که می گیرد

مادر نبودی تا بفهمی هیچ کس جای

قلب تو را در سینه ی زخمی نمی گیرد

Esmaeilpoor

عضو جدید

آی قصه قصه قصه نون و پنیرو پسته
یک زن قد خمیده روی زمین نشسته
یک زن قد خمیده یک زن دلشکسته
که چادرش خاکیه روی زمین نشسته
دست میذاره رو زانوش زانوشو هی میماله
تندتند میگه یا علی درد میکشه میناله
شکسته و تکیده صورت خیس و گلفام
دست میکشه روی قبر قبرشهید گمنام
آب میریزه روی قبر با دستای ضعیفش
قبرو میشوره و بعد دست میکنه تو کیفش
از تو کیفش یه جعبه خرما میاره بیرون
میذاره روی اون قبر بهش میگه مادرجون
به قربون بی کسیت چرا مادر نداری؟
پنج شنبه ها به روی پای کی سر میذاری؟
بابات کجاست عزیزم؟ برادرت خواهرت؟
حرف بزن عزیزم منم جای مادرت
نیگا نکن که پیرم نیگا نکن مریضم
تو هم عین بچّه می بچه بی نشونم
همون که رفت و با خود برده گرمی خونم
میزنه زیر گریه سرش رو تکون میده
درمیاره یه عکسی از کیفش نشون میده
عکسو میبوسه وبعد میذاره روی سرش
عکس بچه خوبش عکس علی اکبرش
تو هم عین بچه می بچه بی نشونم
همون که آخرین بار وقتی که ترکم میکرد
نذاشت برم دنبالش گفت که مامان تو برگرد
برو کنار بابا نمی تونه راه بیاد
من خودم دارم میرم اونه که تورو می خواد
گریه ش یهو بند میاد فکر میکنه و بامکث
بغض میکنه دوباره خیره میشه به اون عکس
دلم رضا نمی داد ولی به خاطر اون
دیگه پی اش نرفتم گفتم برو مادرجون
صورت من رو بوسید برگشتش و دویدش
لبخندزدم زورکی سر کوچه رسیدش
تحملم تموم شد به دنبالش دویدم
ولی دیگه بچه مو ندیدم و ندیدم
وقتی رسیدم خونه بابای پیرمردش
یواشی زیر پتو داشتش گریه میکردش!
چه شبها که به یادش با گریه خوابم می برد
باباش چقدر زورکی بغضشو هی فرو خورد
لبخندهای زورکی بغض های پیرمرد
کارشو آخرش کرد مرد خونم سکته کرد
الهی که بمیرم چشماش به در سفید شد
آخر نفهمید علی اسیره یا شهید شد
سرت رو درد آوردم؟ بگم بازم یا بسه؟
آخ الهی بمیرم سنگت چرا شکسته؟
عیب نداره مادرم یه کمی طاقت بیار
یه کار نو دستمه دندون رو جیگر بذار
سرویسه نو عروسه دختر عذرا پیره
تموم بشه، یه پولی دست منو میگیره
یه سنگ قبر خوشگل خودم برات میارم
با فاطمه میامو رو قبر تو میذارم
گفتم راستی فاطمه رفته به خونه بخت
خیلی خوندم تو گوشش راضی شدش خیلی سخت
اون نامزدعلی بود همین علی اکبرم
عینهو دخترم بود صدام میکرد مادرم
راستی تو زن گرفتی؟ یا که هنوز نامزدی؟
کاشکی مادرت میگفت هیچ وقت بهش قول ندی
راستی یادم رفت بگم از دخترم بهاره
اونم شوهر کرد و رفت شوهرشو دوست داره
خواستگار که خیلی داشت ولی جواب نمی داد
میگفت عروسی باشه وقتی داداشم بیاد
برای ازدواجش داشتش خیلی دیر میشد
به پای باباش ومن اونم داشت اسیر میشد
همسنگر علی بود داماد و میگم ننه
برای من از علی یه حرفهایی میزنه
میگه شب حمله بود تو خیبر و تو مجنون
میون تیر و ترکش تو اون گلوله بارون
یه ترکش خمپاره خورده توی گردنش
دیگه تو اون شلوغی بچه ها ندیدنش
همه اش چرا تو حرفام یاد علی می افتم
کجا بودیم عزیزم دخترمو میگفتم
کنار سفره عقد وقتی اونو نشوندن
یادم نمیره هیچ وقت وقتی خطبه رو خوندن
وقتی که گفتن عروس رفته که گل بچینه
با گریه گفت که رفته داداششو ببینه
دوباره وسه باره جلوی چشم داماد
تمام جبهه رو گشت گریه کرد و جواب داد
رویم سیاه مادرم سرت رو درد آوردم
آخ آخ،راستی ببینم قرص قلبمو خوردم
بغضی کرد و دستای لرزونو کرد تو کیفش
دستای پینه بستش اون دستای ضعیفش
دست هایی که جا داره آدم براش جون بده
اون دستای ضعیفش که عرشو تکون میده
اون دستای ضعیفی که پرشده ز پینه
اون دستای ضعیفی که مرد آفرینه
دست گذاشت رو زانوش همون کوه عشق وصبر
با یاعلی بلند شد بلند شد از روی قبر
گفت دیگه باید برم قرص هامو نخوردم
حلال بکن عزیزم سرت رو درد آوردم
بازم میام کنارت عزیزکم شنیدی؟
تو هم عین بچه می بوی اکبرو میدی
هی اشکهای پیرزن زصورتش میچکید
دور شد از سر قبر سر قبر اون شهید
شهیدی که سکته کرده بابای پیرمردش
خواهر اون وقت عقد همه ش گریه میکردش
اون که تا حالاغیر از فاطمه مادر نداشت
تیرخورده بود گردنش روی تنش سر نداشت
دستهای اون شهید به پشت مادرش بود
مادر نفهمیدکه اون علی اکبرش بود
مادرو همراهی کرد گفت که مهربونم
غصه نخور مادرم تمامشو می دونم
آی قصه قصه قصه نون و پنیرو پسته
خواهری که با گریه سر سفره نشسته
یک زن قد خمیده سنگ قبر شکسته
گریه های پیرمرد بگم بازم یا بسه؟

شاعر:ابولفضل سپهر

شهدا رو یاد کنیم با ذکر یک صلوات

** برای شادی روح این شاعر گرانقدر صلوات **

آخرین ویرایش:

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
معشوقِ حضرت حق

معشوقِ حضرت حق

در قرآن، اسم بعضی پیامبران آمده است. اسم بعضی غیر پیامبران هم؛ چه صالح و چه طالح آمده است.
این صلحا عاشق حضرت باری هستند امّا حضرت حق، بعضی را خودش هم عاشق است!

عاشقیِ خدا توفیر دارد با عاشقی با ما . . .
خدا عاشقیست که حتّی دوست ندارد اسم معشوقش را کسی بداند . . .
به او می گوید : رجل! همین... مَرد!... همین.

می فرماید "و جاء من اقصی المدینه رجل یسعی." جای دیگر می فرماید "و جاء رجل من اقصی المدینه یسعی"؛
یعنی این دو تا رجل با هم فرق می کنند. هر دو از دور، از بیرون آبادی، دوان دوان می آیند امّا اسمشان را حضرت حق نمی آورد.
یکی می آید موسای نبی را نجات می دهد، دیگری هم قومی را از عذاب نجات می دهد...

اسمش چیست؟ اسمشان چیست؟ نمی دانیم. . . رجل است. . . معشوق حضرت حق است.
اسم معشوق را که جار نمی زنند. حضرت حق عاشق هرکسی شد، پنهانش می کند.
.
.
.

کاش پیش حضرت حق اسم نداشتیم، امّا مرد بودیم... طوبا للغرباء* !

قیدار | رضا امیرخانی

* بَدَأَ الْإِسْلَام غَرِيــــبًا وَ سَيَعُودُ غَرِيـــبًا كَمَا بَدَأَ فَطُوبَـــى لِلْغُرَبَـــاءِ

مراد مهاجرين بوده كه براي خدا از اوطان خود هجرت كرده اند و به خاطر كثرت كفّار و كم بودن اصحاب، اصحاب در ايمانشان غريب بوده اند.

آخرین ویرایش:

Lamister-iran

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

دشوارترین مبارزه، مبارزۀ غریبانه است. کشته شدن در میان هیاهو و هلهله دوستان و تحسین عامّه مردم، چندان دشوار نیست.

چنان‌که در یکی از جنگهای صدر اسلام، وقتی که دو لشکرِ حقّ و باطل در مقابل هم صف کشیدند و کسانی چون پیغمبر و امیرالمؤمنین، علیهماالسّلام، در رأس جبهه حق قرار داشتند، پیغمبر از سپاهیان خود پرسید: چه‌کسی حاضر است به میدان برود و فلان جنگجوی معروفِ سپاه دشمن را از پای درآورد؟ جوانی از سپاهیان اسلام، داوطلب شد. پیغمبر دستی بر سر او کشید و او را بدرقه کرد.

مسلمانان هم برایش دعا کردند و او به میدان نبرد رفت، جهاد کرد و کشته شد. این، یک نوع کشته شدن و جهاد کردن است. نوعِ دیگرِ جهاد کردن، جهادی است که وقتی انسان به سمت میدان نبرد میرود، آحاد جامعه نسبت به او یا منکرند، یا غافلند، یا کناره میجویند و یا در مقابلش میایستند. کسانی هم که قلباً وی را تحسین میکنند - و تعدادشان کم است - جرأت ندارند زبانی به تحسینش بپردازند.

در حادثه عاشورای امام حسین علیه‌السّلام، حتی کسانی مانند «عبداللَّه‌بن‌عباس» و «عبداللَّه‌بن جعفر» که خودشان جزو خاندان بنی هاشم و از همین شجره طیّبه‌اند، جرأت نمیکنند در مکه یا مدینه بایستند، فریاد بزنند و به نامِ امام حسین علیه‌السّلام، شعار بدهند.

چنین مبارزه‌ای، غریبانه است و مبارزه غریبانه، سخت‌ترینِ مبارزه‌هاست. همه با انسان، دشمن. همه از انسان، رویگردان. در مبارزه امام حسین علیه‌السّلام، حتّی برخی از دوستان هم معرضند. چنان‌که به یکی از آنها فرمود: «بیا به من کمک کن.» و او به جای کمک، اسبش را برای حضرت فرستاد و گفت: «از اسب من استفاده کن!»
بیانات امام خامنه اي(حفظه الله) در دیدار جمعی از روحانیون کهگیلویه و بویراحمد -
1373/03/17

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
با حضور خلبانان پیشکسوت نیروی هوایی ارتش؛ پیکر 121 شهید گمنام سالهای دفاع مقدس از مرز شلمچه وارد کشور شد

با حضور خلبانان پیشکسوت نیروی هوایی ارتش؛ پیکر 121 شهید گمنام سالهای دفاع مقدس از مرز شلمچه وارد کشور شد

پیکر مطهر 121 شهید گمنام سالهای دفاع مقدس صبح امروز با استقبال پرشور جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان نیروی هوایی ارتش و مردم شهیدپرور استان خوزستان از طریق مرز شلمچه وارد کشور شد. امیر سرتیپ خلبان علیرضا برخور، جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش در این مراسم طی گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ارتش گفت: نیروی هوایی مفتخراست که امروز پیکر پاک و مطهر شهیدان جاویدالاثر ارتش، سپاه، بسیج مردمی و سایر نیروهای مسلح را که در جبهه های حق علیه باطل در سالهای دفاع مقدس و در عملیات های رمضان، خیبر، کربلای 4 و 5 و تک دشمن در مناطق فاو و جزیره مجنون به فیض عظیم شهادت نائل شده اند را به آغوش کشیده و میزبان استقبان از آنان شده است. این شهدا همان عزیزانی هستند که نیروی هوایی ارتش در عملیات های ذکرشده فوق، وظیفه خطیر پشتیبانی هوایی آنان را برعهده داشت.

وی در ادامه افزود: نکته حائز اهمیت در این مراسم حضور پیشکسوتان، آزادگان، جانبازان و ایثارگران خلبان نیروی هوایی ارتش برای استقبال از این شهدای گرانقدر است.
امیر برخور تصریح کرد: خلبانانی که در این مراسم حضور دارند در سالهای دفاع مقدس بیش از دهها ماموریت برون مرزی خود را با عبور از همین مرزها انجام داده و حماسه های ماندگاری خلق کرده اند و امروز برای استقبال از همرزمان شهید خود که یکی از آنان از خلبانان تیزپرواز نیروی هوایی می باشد و تجدید میثاق با این شهدا و امام شهدا به اینجا آمده اند.

امیر برخور همچنین در ادامه با اشاره به نقش مهم نیروی هوایی ارتش در سه ماهه اول جنگ تحمیلی گفت: در روزهای اول جنگ که هنوز نیروهای مسلح ما شکل منسجمی به خود نگرفته بود، نیروی هوایی ارتش با انجام ماموریت های متعدد برون مرزی نقش مهمی در جلوگیری از پیشروی سریع دشمن بر عهده داشت و حماسه های بی نظیری را به ثبت رساند که در تاریخ ملت ما و نبردهای هوایی جهان برای همیشه به یادگار مانده است.

گفتنی است، مراسم استقبال از این شهدای گمنام دفاع مقدس صبح امروز با انجام تشریفات نظامی توسط دژبان نیروی هوایی ارتش و رزم نوازی گروه موزیک فرماندهی آموزشهای هوایی شهید سرلشگر خلبان محمود خضرایی و با حضور تعدادی

از فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح، جمع کثیری از فرماندهان و کارکنان پایگاه شکاری شهید وحدتی دزفول و مسئولین و مردم شهید پرور استان خوزستان به میزبانی نیروی هوایی ارتش در مرز شلمچه برگزار شد.
در پایان این مراسم نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد جامع خرمشهر با حضور فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش برگزار شد.

منبع - پایگاه اطلاع رسانی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام شهید گمنام

سلام شهید گمنام

213.jpg

معنی حسرت رو توی هیچ کاغذی نمیشه نوشت..

روی هیچ صفحه ی سفیدی نمیشه تایپ کرد...

با هیچ زبونی نمیشه توضیح داد...

سلام شهید گمنام/

منبع:مقرموعود

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز

ای فاتح خوبی ها گمنــــــام تویی یا من؟!

شوریده دل شهدا گمنــــــام تویی یا من؟!

برگشتی از آغوش خامـــوش بیابان ها!

کردی به دل ما جا گمنـــــام تویی یا من؟!

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]گمنـــــــــــا مــــ ها... [/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]همه جا هسـتـنـد....[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]امّــــــــا.... بازهمـــــــــ ....[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]گمنـــــــــا مـنــد...[/FONT]​