لپ تاپ

pmrs

عضو جدید
سلام

یه لپ تاپ مناسب برای مهندس صنایع چه ویژگی باید داشته باشه؟؟؟؟؟

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام

یه لپ تاپ مناسب برای مهندس صنایع چه ویژگی باید داشته باشه؟؟؟؟؟

به نظر من اولین ویژگی که داشته باشه وزنش و حجمش هست !!
من 13 اینچ رو ترجیح میدم !
از طرفی هم باید دارای رم بالا و کش سی پی یو متناسب باشه .
معمولا همه نرم افزارها که تو رشته استفاده میشه زیاد سنگین نیستند !
اما از اونجا که یه مهندس صنایع معمولا زیاد اینور اون ور میره شاید نیاز داشته باشه که سبک باشه !
و هم اینکه یک لپتاب کاری باشه !
مدل 1320 Dell تقریبا هم چین ویژگی هایی رو داشت !

pmrs

عضو جدید
به نظر من اولین ویژگی که داشته باشه وزنش و حجمش هست !!
من 13 اینچ رو ترجیح میدم !
از طرفی هم باید دارای رم بالا و کش سی پی یو متناسب باشه .
معمولا همه نرم افزارها که تو رشته استفاده میشه زیاد سنگین نیستند !
اما از اونجا که یه مهندس صنایع معمولا زیاد اینور اون ور میره شاید نیاز داشته باشه که سبک باشه !
و هم اینکه یک لپتاب کاری باشه !
مدل 1320 Dell تقریبا هم چین ویژگی هایی رو داشت !

یک دنیا مرسسسسسسسسی:D

melika02

عضو جدید
به نظر من اولین ویژگی که داشته باشه وزنش و حجمش هست !! من 13 اینچ رو ترجیح میدم ! از طرفی هم باید دارای رم بالا و کش سی پی یو متناسب باشه . معمولا همه نرم افزارها که تو رشته استفاده میشه زیاد سنگین نیستند ! اما از اونجا که یه مهندس صنایع معمولا زیاد اینور اون ور میره شاید نیاز داشته باشه که سبک باشه ! و هم اینکه یک لپتاب کاری باشه ! مدل 1320 Dell تقریبا هم چین ویژگی هایی رو داشت !
آخه Dell که معروفه به سنگینی! ولی کلاً خواستی Dell بخری نگاه کن که Intel باشه. چون در این صورت خیلی برات کار میکنه.

sed ali

کاربر ممتاز
آخه Dell که معروفه به سنگینی! ولی کلاً خواستی Dell بخری نگاه کن که Intel باشه. چون در این صورت خیلی برات کار میکنه.

این مدلش 1320 مل کاری هست و هم اینکه واقعا سبک بود !
آره اینتل هست !
واسه خواهرم گرفته بودم !
لپ تاب به نظرمن باید حتما کوچیک و جمع و جور باشه!
تو خونه که از پی سی استفاده میشه !

hamid051

کاربر ممتاز
من یک دونه فچیتسو دارم که 2 سال پیش خریدم خیلی پیشرفته نیست ولی کیفیتش عالی لامپ تصویرش با همه لامپ تصویر های جهان فرق میکنه یک حالا دودی شکل داره ما بعضی موقع ها که ابگوشت داریم و یادمون میره که گوشت کوب رو بیاریم من از لب تاب عزیزم استفاده میکنم :biggrin: در کل ازش خیلی راضیم

hamid051

کاربر ممتاز
این مدلش 1320 مل کاری هست و هم اینکه واقعا سبک بود !
آره اینتل هست !
واسه خواهرم گرفته بودم !
لپ تاب به نظرمن باید حتما کوچیک و جمع و جور باشه!
تو خونه که از پی سی استفاده میشه !

رفیقم یکدونه مینی خریده بود به قیمت 500 هزار تومن هر وقت می اورد سر کلاس من به لب تابش میگفتم دفترچه تلفن وای از اون روزی که این دوست بنده خدا من پروژه داشت از 2 ساعت کلاس نیم ساعت کلا کلاس له بود از خنده

sed ali

کاربر ممتاز
رفیقم یکدونه مینی خریده بود به قیمت 500 هزار تومن هر وقت می اورد سر کلاس من به لب تابش میگفتم دفترچه تلفن وای از اون روزی که این دوست بنده خدا من پروژه داشت از 2 ساعت کلاس نیم ساعت کلا کلاس له بود از خنده

واسه چی ؟
به نظر من واسه بعضیا مینی هم خویه ! مثل مدیرا !

hamid051

کاربر ممتاز
واسه چی ؟
به نظر من واسه بعضیا مینی هم خویه ! مثل مدیرا !

نمیشه دلیل شو بگم شاید این تاپیک ببینه ناراحت بشه ولی در کل زیاد به دردش نمیخورد بیشتر مینی رو بازاریاب ها استفاده میکنن به دلیل حمل و نقل ساده ای که دارند .

mohsen_522

عضو جدید
من یه دونه acer 5742 دوسال قبل گرفت . خیلی هم ازش راضیم . اتفاقا لپ تاپ من 15.6 اینچه ولی خیلی سبک و راحته.هر جا هم میرم باهامه.یار غارمه در کل
در کل به نظرم acer نسبت به dell خوشدستر و سبک تره در عین حال dell خیلی کاریه! خیلی دیر خراب میشه در حکم همون گوشت کوب حمید ایناست! اگه میخای چیزی بخری که بدرد کارت بخوره گرافیک رو intell بگیر که ارزون تموم بشه.بجاش cpu رو بالاتر بگیر

melika02

عضو جدید
این مدلش 1320 مل کاری هست و هم اینکه واقعا سبک بود ! آره اینتل هست ! واسه خواهرم گرفته بودم ! لپ تاب به نظرمن باید حتما کوچیک و جمع و جور باشه! تو خونه که از پی سی استفاده میشه !
آقای سید علی قیمتش تقریباً چنده؟

melika02

عضو جدید
من یه دونه acer 5742 دوسال قبل گرفت . خیلی هم ازش راضیم . اتفاقا لپ تاپ من 15.6 اینچه ولی خیلی سبک و راحته.هر جا هم میرم باهامه.یار غارمه در کل در کل به نظرم acer نسبت به dell خوشدستر و سبک تره در عین حال dell خیلی کاریه! خیلی دیر خراب میشه در حکم همون گوشت کوب حمید ایناست! اگه میخای چیزی بخری که بدرد کارت بخوره گرافیک رو intell بگیر که ارزون تموم بشه.بجاش cpu رو بالاتر بگیر
بهم نخندیا... خب هرکی 1 چیزایی رو نمیدونه! ولی cpu بالا یعنی چند؟ بخوایم بازی روش نصب کنیم این لپ تاپ ها نمیشه؟

mohsen_522

عضو جدید
بهم نخندیا... خب هرکی 1 چیزایی رو نمیدونه! ولی cpu بالا یعنی چند؟ بخوایم بازی روش نصب کنیم این لپ تاپ ها نمیشه؟
نه بابا برای چی بخندم!
بستگی به کاری که انجام میدی داره . cpu من cori3 2.53 با 380 مگ کش .من تا حالا باهاش مشکلی نداشتم و راحت بودم.البته برای بازی کردن هم نیاز به cpu و هم مهتر از اون نیاز به گرافیک خوب داری.گرافیک intel یعنی کارت گرافیک جدا تقریبا نداری و سیستم از رم برای گرافیک استفاده میکنه که برای بازی اصلا به درد نمیخوره.اگه میخای لپ تاپ بگیری پیغام بده راهنماییت کنم من
لپ تاپ رو خوب میشناسم