[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

*ABER*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام مهندسا...
من هنوز شروع نکردم:redface:خیلی دیر شده الان؟؟؟؟
قضیه اینکه میگن اگه جز یک دهم ورودیت باشی جذب میشی واقعیه؟؟؟؟؟؟؟میشه اصلا کنکور نداد و تو همون دانشگاه موند؟؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
با سلام اق من معدلم 12.70 به نظرتون خیلی تاثیر داره ؟ ی هفتس شروع کردم تو دور اول که تست میزنم واسم فوق العاده سخته مخصوصا جرم :( به نظرتون طبیعیه ؟ از راهیان میخونم

بله .. سختی درسی مثل جرم کاملا طبیعیه و حتی اگر تا هفته های اخر هم همچنان برای شما سخت بود اصلا تعجب نکنید ...
ولی این نکته رو بگم معدل تاثیر بالایی داره و با توجه به معدل شما باید تلاش بیشتری کنید تا نتیج خوبی بگیرید .. پس به جد تلاشتون رو بکنید که انشالا هر جایی که مایلید قبول شوید ...

P O U R I A

مدیر تالار
سلام مهندسا...
من هنوز شروع نکردم:redface:خیلی دیر شده الان؟؟؟؟
قضیه اینکه میگن اگه جز یک دهم ورودیت باشی جذب میشی واقعیه؟؟؟؟؟؟؟میشه اصلا کنکور نداد و تو همون دانشگاه موند؟؟

در مورد دیر شدن نمی شه زمان مشخصی رو گفت شما برای رتبه خوب همین الان هم شروع کنی دیره ولی توی این زمان هم اگگر خوب تلاش خودتون رو بکنید حتما نتیجه خوبی می گیرید .. هر چی زودتر بهتر ...

در مورد با معدل موندن در دانشاهتون بله اگر جزو 10 درصد باشید می تونید بدون کنکور بمونید ... که این مسئله رو هم می تونید از آموزش دانشکدتون بپرسید ...

AYSAN.SH

عضو جدید
سلام دوستان
من ميخوام بدونم كنكور ارشد ٩٣ حدودا چه وقتى برگزار ميشه ؟
و اينكه ثبت نامش چه وقته ؟
كنكور ارشد كليه ى رشته ها هم تو يه روزه، يا فرق ميكنه ؟
ممنون ميشم جوابمو بدين

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوستان
من ميخوام بدونم كنكور ارشد ٩٣ حدودا چه وقتى برگزار ميشه ؟
و اينكه ثبت نامش چه وقته ؟
كنكور ارشد كليه ى رشته ها هم تو يه روزه، يا فرق ميكنه ؟
ممنون ميشم جوابمو بدين
سلام ..

کنکورر سال قبل که تو بازه 18 تا 20 بهمن برگذار شد ...و حدود 15 آبان هم ثبت نام کنکور ارشد بود ...

کنکور رشته های مختلف روزهاشون فرق داره ... ولی همشون تو یک بازه 3 روزه برگذار میشن ...

sorush_65

عضو جدید
سلام بچه ها
اگه سوالات و پاسخنامه تشریحی کنکور 91 و 92 رو کسیداره لطفا بذاره
ممنون

*ABER*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در مورد دیر شدن نمی شه زمان مشخصی رو گفت شما برای رتبه خوب همین الان هم شروع کنی دیره ولی توی این زمان هم اگگر خوب تلاش خودتون رو بکنید حتما نتیجه خوبی می گیرید .. هر چی زودتر بهتر ...

در مورد با معدل موندن در دانشاهتون بله اگر جزو 10 درصد باشید می تونید بدون کنکور بمونید ... که این مسئله رو هم می تونید از آموزش دانشکدتون بپرسید ...

مرسی...راستش من چون دلم به همین قضیه خوشه برای همین کنکورو جدی نمیگیرم.اخه راه دور هم دوس ندارم اگه میشد دانشگاه خودمون بمونم بهتر بود با این حال باز وسوسه میشم بخونم تا ی رتبه ی عالی بیارم احتمالا از مهر جدی شروع میکنم:)

*ABER*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ی چیز دیگه...من چ کتابایی رو بخونم؟جزوه ی استادا رو هم بخونم یا فقط کتاب؟؟؟

P O U R I A

مدیر تالار
ی چیز دیگه...من چ کتابایی رو بخونم؟جزوه ی استادا رو هم بخونم یا فقط کتاب؟؟؟

سلام ...
همون طور که در پست های قبلی هم گفته شده کتاب های راهیان به طور کلی خوبن ... ولی توی ریاضی کتاب پارسه یه چیز دیگست ....

جزوه هم اگر جزوه های پارسه رو تهیه کنید عالی میشه .... نیازی نیست که از روی چند کتاب بخونید ... فقط همون کتاب های خودتون رو خوب خونید کافیه ... بقیش رو باید با تست جبران کنید ....

sandis

عضو جدید
درود بر دوستان عزیز
من سه تا کتاب پوران پژوهش رو دارم انتقال جرم و عملیات واحد ، کنترل فرایند ، انتقال حرارت نظرتون درباره اینا چیه و درسای دیگه مثل ترمو هم از این کتاب ها بگیرم چجوری باید برنامه ریزی کنم برای خوندن تاریخ امتحان کی هست ؟ یه برنامه ریزی می خواستم برای خوندن

mataa

کاربر فعال
سلام ...
همون طور که در پست های قبلی هم گفته شده کتاب های راهیان به طور کلی خوبن ... ولی توی ریاضی کتاب پارسه یه چیز دیگست ....

جزوه هم اگر جزوه های پارسه رو تهیه کنید عالی میشه .... نیازی نیست که از روی چند کتاب بخونید ... فقط همون کتاب های خودتون رو خوب خونید کافیه ... بقیش رو باید با تست جبران کنید ....

سلام

پوریا جان کتاب راهیان در مبحث ترمو ضعیف هست . البته کلا ترمو مبحث خیلی سختیه .
کتاب های استاد خداکرمی به نظرم بهترین کتاب های راهیان هست .مثل حرارت

P O U R I A

مدیر تالار
سلام

پوریا جان کتاب راهیان در مبحث ترمو ضعیف هست . البته کلا ترمو مبحث خیلی سختیه .
کتاب های استاد خداکرمی به نظرم بهترین کتاب های راهیان هست .مثل حرارت

بله ... برای ترمو کتاب پوران هم خیلی خوبه !! ولی راهیان خیلی نقص نداره !!

ئدز

عضو جدید
سلام به نظرتون 8 درسو با هم برم جلو ؟(اخه خیلی به دفعات خوندن درس فاصله میافته)برای زبان تخصصی راهیانو دارم برای عمومی چیکار کنم؟

mataa

کاربر فعال
سلام به نظرتون 8 درسو با هم برم جلو ؟(اخه خیلی به دفعات خوندن درس فاصله میافته)برای زبان تخصصی راهیانو دارم برای عمومی چیکار کنم؟

سلام
به نظرم اگه بتونی با هم جلو بری بهتره .
روزی 2/3 درس رو بخونی خوبه

saman001

عضو جدید
سلا

سلا

بله ... برای ترمو کتاب پوران هم خیلی خوبه !! ولی راهیان خیلی نقص نداره !!
پوریا جان ممنون که کمک میکنی... من جرم و عملیات و ریاضی کاربردی و عددی رو راهیان دارم با توجه به حرفات میخوام جرم و ریاضی کاریردی رو پارسه بگیرم؟ عملیات و عددی راهیان خوبه یا پارسه؟(البته بقیه ی دزسام راهیانه و ترمو پویان)

P O U R I A

مدیر تالار
پوریا جان ممنون که کمک میکنی... من جرم و عملیات و ریاضی کاربردی و عددی رو راهیان دارم با توجه به حرفات میخوام جرم و ریاضی کاریردی رو پارسه بگیرم؟ عملیات و عددی راهیان خوبه یا پارسه؟(البته بقیه ی دزسام راهیانه و ترمو پویان)

من که میگم نیاز نیست مگر اینکه خودتون این کتابا رو بخونید و متوجه موضوعی نشید !!! جرم و عملیات راهیان بهتره .. ولی ریاضی رو حتما پارسه بگیرید... عالیه ...

dezire64

عضو جدید
...واسه بیو شیمی و میکرو کتاب راهیان ارشد و تست های سال قبل رو حتما دقیق بخونید...اگه وقت کردید جزوه عمو عابدینی دانشگاه تهران رو هم تو بیوشیمی یک دور بخونید...
تشكر از راهنماييتون.
اگه چند تا كارنامه بيو برام بذارين ممنون ميشم.

s mina m

عضو جدید
سلام دوستان
منم میخوام ارشد93 شرکت کنم ولی شاغل هستم وتا 15 مهر نمیتونم شروع کنم.
کسایی که تجربشو دارن به نظرتون دیر نیست؟؟؟؟؟فایده داره؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
...اگه فشرده بخونید دیر نیست ولی بهتون سخت میگذره یک مدت

ئدز

عضو جدید
سلام دوستان
اراده کن وقت و تمرکز بزار هر وقت تونستی شروع کن. تاریخ نزار شاید تونستی زودتر شروع کنی چرا شبا نمیخونی ؟حتما نباید تمام وقت خونه باشی ؟درسایی که برات اسونه شروع من تا به درس خوندن عادت کنی از تاریخ فراغت کامل داشتی به بعد تمام وقت بخون

saman001

عضو جدید
:gol:سلام بچه ها گرایش گاز مگه از زیر مجموعه های مهندسی شیمی نیست؟ پس چرا بعضی ها میگن ما گاز امتحان دادیم؟ من گرایش لیسانسم گازه واسه ارشد گاز امتحان بدم یا مهندسی شیمی؟ گیج شدم

P O U R I A

مدیر تالار
:gol:سلام بچه ها گرایش گاز مگه از زیر مجموعه های مهندسی شیمی نیست؟ پس چرا بعضی ها میگن ما گاز امتحان دادیم؟ من گرایش لیسانسم گازه واسه ارشد گاز امتحان بدم یا مهندسی شیمی؟ گیج شدم

بله .. توی ارشد گرایش گاز کامل از مهندسی شیم خارج میشه و کنکورش فرق می کنه ... بهتره شما خودتون رو برای هر دوشون آماده کنید ... چون بیشتر درسها مشترکه .. هر دو تا رو می تونید امتحان بدید ... بعد هم هر کدوم رو که بهتر نتیجه گرفتید برید ...

SAEEDnumber1

عضو جدید

چون کنکورش جدا هستش . ولی هر دوش رو می تونید شرکت کنید، شما می تونید مهندسی شیمی رو به عنوان رشته اصلی و گاز رو به عنوان رشته شناور امتخان بدید.

mataa

کاربر فعال
سلام

از یکی دوستان شنیدم امسال کنکور دولتی اسفند ماه برگزار میشه . حقیقت داره ؟ ( هر سال اگه اشتباه نکنم اواسط بهمن برگزار میشه )
دفترچه هم که آبان میاد دیگه ؟

P O U R I A

مدیر تالار
سلام

از یکی دوستان شنیدم امسال کنکور دولتی اسفند ماه برگزار میشه . حقیقت داره ؟ ( هر سال اگه اشتباه نکنم اواسط بهمن برگزار میشه )
دفترچه هم که آبان میاد دیگه ؟

هر سال کنکور در اواخر بهمن برگذار میشه و دفترچه ثبت نام هم آبان میاد !!!

ئدز

عضو جدید
سلام میشه نزدیکترین رشته ها برای ارشد به مهندسی شیمی رو معرفی کنید من بیو رو میدونستم فکر کردم فقط همینه اما حالا گازم این دوستمون گفت میشه یه مقدار توضیح بدید ؟فقط یه شناور میشه ثبت نام کرد؟گاز چه درسایش با مهندسی شیمی فرق داره؟

P O U R I A

مدیر تالار
سلام میشه نزدیکترین رشته ها برای ارشد به مهندسی شیمی رو معرفی کنید من بیو رو میدونستم فکر کردم فقط همینه اما حالا گازم این دوستمون گفت میشه یه مقدار توضیح بدید ؟فقط یه شناور میشه ثبت نام کرد؟گاز چه درسایش با مهندسی شیمی فرق داره؟

مهندسی اکتشاف نفت
مهندسی حفاری و بهره برداری نفت
مهندسی مخازن هیدروکربنی
مهندسی پلیمر
مهندسی هسته ای
مهندسي فراوري وانتقال گاز

دروس گاز:
درس معادلات دیفرانسیل
درس ریاضیات کاربردی و عددی
درس ترمودینامیک مهندسی شیمی ۱ و ۲
انتقال حرارت ۱ و ۲
درس انتقال جرم
درس عملیات واحد ۱ و ۲
مکانیک سیالات

ضرایب درسها هم فرق میکنه ...

saman001

عضو جدید
سلام

سلام

مهندسی اکتشاف نفت
مهندسی حفاری و بهره برداری نفت
مهندسی مخازن هیدروکربنی
مهندسی پلیمر
مهندسی هسته ای
مهندسي فراوري وانتقال گاز

دروس گاز:
درس معادلات دیفرانسیل
درس ریاضیات کاربردی و عددی
درس ترمودینامیک مهندسی شیمی ۱ و ۲
انتقال حرارت ۱ و ۲
درس انتقال جرم
درس عملیات واحد ۱ و ۲
مکانیک سیالات

ضرایب درسها هم فرق میکنه ...
یعنی همون مهندسی شیمی بدون زبان و کنترل؟ گاز قبولیش راحتتره یا شیمی؟ کدومش بهتره؟

P O U R I A

مدیر تالار
یعنی همون مهندسی شیمی بدون زبان و کنترل؟ گاز قبولیش راحتتره یا شیمی؟ کدومش بهتره؟

زبان هم داره ...ولی کنترل نداره .. ضریب درس ها هم فرق داره ...
مهندسی شیمی افراد بیشتری شرکت می کنند و رتبه خوب آوردن سخت تره ولی خب دانشگاه ها هم ظرفیت بیشتری دارند ... اما گاز افراد کمتری شرکت می کنند ولی اگر می خواهد جای خوبی قبول بشید باید رتبه خیلی خوبی بیارید ...
بهترین کار آمادگی برای هر دو کنکوره !!

بالا