صفحه 1 از 3 123 آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 29

تاپیک: ▬▬▬▬▬▐کوتاه در مورد مکانیک▌▬▬▬▬▬▬

مدیر بازنشسته آواتار سروش7
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/1
    محل سكونت
    ایران

Im Msn ▬▬▬▬▬▐کوتاه در مورد مکانیک▌▬▬▬▬▬▬

سلام دوستان و همکاران عزیز
    همه ما که در تالار مکانیک فعالیت میکنیم یه سر رشته ای از مکانیک داریم حالا یا کارمون مرتبطه و یا رشته تحصیلیمون و یا هردو و یه جورایی زندگیمون به مکانیک گره خورده طبیعتا تجارب تحصیلی و کاری فراوانی هم در این زمینه داریم
    حالا هدفم از ایجاد این تاپیک اینه که اگر شما بخواید کوتاه در چند خط در مورد مکانیک بگید چه چیزایی رو میگید و یا عنوان میکنید؟و یا اگه بخواید این رشته رو با توجه به تجارب و تخصصی که بدست آوردید توصیف کنین چه جوری توصیف میکنین؟و اینکه رضایت و یا عدم رضایتتون رو هم بگین
    با تشکر
    جهان در حمد تو قامت بسته...

2. تشكرها از اين پست

پيش فرض

با سلام با تحريم هاي موجود در مورد كشورمون شاخص ترين گروه ،گروه مكانيك كه بايد توانايي خودشو نشون بده

4. تشكرها از اين پست

رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/1
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

از دید من مکانیک دستاویزیست که به واسطه اون میشه گره های کوری که در راه پیشرفت بشر قرار گرفته رو باز کرد
    بر این باورم که مکانیک جاده صاف کن هر بخشی در هر جامعه ایه رشته مهندسی مکانیک را شاید بتوان از نقطه‌نظر تنوع موضوعات تحت پوشش، جامع‌ترین رشته مهندسی به شمار آورد. چون رشته مهندسی مکانیک در برگیرنده تمامی علوم و فنونی است که با تولید ، تبدیل و استفاده از انرژی، ایجاد و تبدیل حرکت و انجام کار، تولید و ساخت قطعات و ماشین‌آلات و به کارگیری مواد مختلف در ساخت آنها و همچنین طراحی و کنترل سیستم‌های مکانیکی، حرارتی و سیالاتی مرتبط می‌باشد.

به عبارت دیگر محاسبات فنی، مدلسازی و شبیه‌سازی ، طراحی و تهیه نقشه‌ها ، تدوین روش ساخت ، تولید و آزمایش تمامی ماشین‌آلات و تاسیسات موجود در دنیا ، با تکیه بر توانایی‌های مهندسان مکانیک انجام می‌گیرد

خدارو شاکرم که کمک کرد تا این رشته رو انتخاب کنم و هیچوقت از انتخابم پشیمون نیستم

6. تشكرها از اين پست

اخراجی موقت
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2008/4
    محل سكونت
    قلعه حیوانات

پيش فرض

مکانیک بهشت ریاضیات است. (لئوناردو داوینچی)

به نظرم خوبی مکانیک اینه خیلی از قوانین ریاضی رو میتونی در قالب مفاهیم مکانیکی ببینی، از جامدات و سیالات و هرچه اطراف ما هست.

یک عده به مکانیک بیشتر به دید صنعتی نگاه میکنند، یک عده به دید تئوری و جذابیت های علمیش.

هر دو دید جالب و قابل احترامند، اما من خودم بیشتر مکانیک رو در قالب مهندسی پزشکی دوست دارم تا صنعت !!! (اگر در ایران امکاناتش بود حتما تو این زمینه خیلی جلو میرفتم)

8. تشكرها از اين پست

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2012/6

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله *Essi* نمايش پست

هر دو دید جالب و قابل احترامند، اما من خودم بیشتر مکانیک رو در قالب مهندسی پزشکی دوست دارم تا صنعت !!! (اگر در ایران امکاناتش بود حتما تو این زمینه خیلی جلو میرفتم)
    مگه میشه که صنعت از تئوری جدا باشه؟؟؟ مهندسی پزشکی و همه گرایش های مهندسی مکانیک از سیالات تا دریا ، از جامدات تا مهندسی راه آهن همه وابسته به صنعتن.

10. تشكر از اين پست

اخراجی موقت
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2008/4
    محل سكونت
    قلعه حیوانات

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله EVF نمايش پست
    مگه میشه که صنعت از تئوری جدا باشه؟؟؟ مهندسی پزشکی و همه گرایش های مهندسی مکانیک از سیالات تا دریا ، از جامدات تا مهندسی راه آهن همه وابسته به صنعتن.
    چرا نمیشه؟
    الان خیلی از کسانیکه در کارگاه ها به صورت عملی کارهای مکانیکی انجام میدن، آشنایی حتی جزئی هم با تئوری های موجود ندارن.
    منظورم دید آدم ها به مکانیک بود که گفتم دو دیدگاه وجود داره.

بر فرض افرادی که میان یک ورق رو نورد میکنند، کاری به تئوری صفحات و پوسته ها و تنش خمشی و... ندارند.

اینا قبلا توسط یک عده تئوری و صنعتش مخلوط شده، الان دیگه خیلی ها توجهی بهش ندارند.

12. تشكرها از اين پست

مدیر تالار مهندسی مکانیک آواتار Zaneti
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2009/1
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

درود
    سزوش مدیر شدنت فرخنده
    مکانیک به نظر من ترکیب بسیار شرین و قابل انعطافی از دو درس فیزیک و ریاضی هست
    و در عمل در تایید حرف بچه های گره گشا در ضنعت به خصوص در این وضعیت که تحریم هستیم.
    "ای مرد هر که هستی و از هر کجا که آمده باشی , زیرا می دانم که خواهی آمد , منم کوروش که برای پارسیان این دولت وسیع را بنا نهادم , پس بر این مشتی خاک که تن مرا می پوشاند رشک مبر"

14. تشكرها از اين پست

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2012/6

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله *Essi* نمايش پست
    چرا نمیشه؟
    الان خیلی از کسانیکه در کارگاه ها به صورت عملی کارهای مکانیکی انجام میدن، آشنایی حتی جزئی هم با تئوری های موجود ندارن.
    منظورم دید آدم ها به مکانیک بود که گفتم دو دیدگاه وجود داره.

بر فرض افرادی که میان یک ورق رو نورد میکنند، کاری به تئوری صفحات و پوسته ها و تنش خمشی و... ندارند.

اینا قبلا توسط یک عده تئوری و صنعتش مخلوط شده، الان دیگه خیلی ها توجهی بهش ندارند.
    خب اونا نمیدونن که دلیل نمیشه! در هر صورت اونا ناخوداگاه دارند از تئوری پیروی می کنند،حالا علمشو ندارند و به صورت تجربی اینو آموختند و در همه جا این صادق نیست یعنی بسیار جاها هستش که تجربه نمیتونه کاری بکنه و نیاز به دانش تئوری هستش.
    اون دیدگاهتو قبول دارم

16. تشكرها از اين پست

رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/1
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

فک میکردم هرکسی بسته به شغلش و یا تحصیلاتش در این تاپیک نگاره ای قرار میده اما انگار جزء تعداد انگشت شماری از دوستان شخص دیگه ای حاضر نیس در مورد رشته و یا کارش نظرش رو به اشتراک بذاره
    خب دیگه شاید به خاطر اینه که اینجا بساط انتقاد واغتشاش و یا کارشکنی دایر نیس...

18. تشكرها از اين پست

عضو فعال
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2012/7

پيش فرض

من هنوز چیزی نمیدونم...ولی حس میکنم به یه آدم مفید واسه جامعم تبدیل شم...فعلا اولای فیلمم...دنیای من پر از اقتداره...ایران نباید این طوری باشه...حس میکنم این تحریم ها مارو توی قسمت قطعه سازی و منتاژ حبس کرده...ایده های نو خیلی کم میبینم...اونایی هم که دیده میشه چیزایی هست که زیر بناشو خارجیا کندن و ایرانیا سرفا تمومش کردن...هرچند...با این سرعت پیشرفت امیدوارم اوضاع عوض بشه....و مکانیک تحقیقا مهمترین عامل این دگردیسیه....به امید صلح پایدار و دانش فراگیر

20. تشكرها از اين پست

صفحه 1 از 3 123 آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. درخواست مقاله در مورد مكانيك .
    توسط vahid-a در تالار کتاب های مهندسی مکانیک
    پاسخ ها: 10
    آخرین ارسال: 2015/12/06, 11:24 PM
  2. پاسخ ها: 23
    آخرین ارسال: 2011/12/21, 08:19 AM
  3. کوتاه در مورد مرموز‌ ترین مرد جهان!
    توسط javidboss در تالار تالار عکس
    پاسخ ها: 8