پسران دختران باحجاب را برای ازدواج قابل اعتمادتر می دانند..

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فقط اینو میگم که پسری که بیا به خاطر یه پوشش در مورد دختراضهار نظر بکنه قضاوت بکنه سخت در اشتباهه بی حجابی دلیل بر ......... نیست یا با حجاب بودن دلیل بر پاک دامنی نیست همه ما مواردی دیدیم خوب میدونید دارم چیرو میگم
عزیزم یکی یه لباس میپوشه تروتمیزخوب عالی میره یه جایی همه میگن به به یکی دیگه همون لباسومیپوشه جلف بازی درمیاره همه بایدگناهوازاون لباس ببینن یاخوده شخص؟
چادربرترین حجابه هممون قبول داریم امااونیکه میپوشتش بایدبدونه واسه چی پوشیده حقیقت پوششوبفهمه ودرک بکنه تااون حجابش حجاب باشه
مانتویی باشیم یانباشیم بایدحجاب داشته باشیم منظورم حجابه حجاب ینی پوشش ینی حصارینی دیوارخونه ی وجودمون پاکیمون نه چادرملاکه نه مانتوفقط وفقط حصارواسه حفظ ازنگاودست درازیه خیلیا

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تاثیر شدید رو رسانه های غربی دارن میذارن
آبجی ببین حتی رو آواتار منو تو هم اثر گذاشتن
این اثر بزرگ همون دلیله
مشکل از جای دیگه آب میخوره وگرنه اجبار بهانست

در مورد اواتار که بنظرم مشکلی نیست!

رسانه ها موثر هستن منکرش نیستم اما قبول کنید گاهی اینجا مدهایی داریم که اون ور پیدا نمیشه!

منظور من این بود از بس اجبار شده مردم حریص تر میشن که برعکس اون اجبار عمل کنن.

mahmood.A

عضو جدید
هر كسي ميتونه تعريفي از آزادي داشته باشه
از نظره من اين آزادي نيست،تخليه نا جوره عقده هاست

آزادي را با حجاب بيان كردن يه تفسير غلطه
كسي كه آزادي را با حجاب تعريف ميكنه چرا در نهايت منكر اين قضيه ميشه حجاب محدوديته؟؟

حجاب زير مجموعه اي از اسلامه...ما وقتي به دنيا ميايم تو گوشمون زمزمه اي به نام اذان ميخونن
اين يعني عقل بهت بدن و قدرت انتخابو ازت بگيرن
اگه ميخاين آزادي را با حجاب تفسير كنين اينجوري تفسير كنين

داداشم من پاسال خواستم مسیحی بشم براحتی رفتم اعلام کردم منو بردن مشاوره به این شرط که اگر قانع نشدم بعدش بطور رسمی تغییر دین بدم
اما تو مشاوره واقعا قانع شدم این یعنی آزادی
آزادی فقط با حجاب معنا نمیشه من حجابو با آزادی معنا کردم نه آزادی رو با حجاب

مبینا جون

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر كسي ميتونه تعريفي از آزادي داشته باشه
از نظره من اين آزادي نيست،تخليه نا جوره عقده هاست

آزادي را با حجاب بيان كردن يه تفسير غلطه
كسي كه آزادي را با حجاب تعريف ميكنه چرا در نهايت منكر اين قضيه ميشه حجاب محدوديته؟؟

حجاب زير مجموعه اي از اسلامه...ما وقتي به دنيا ميايم تو گوشمون زمزمه اي به نام اذان ميخونن
اين يعني عقل بهت بدن و قدرت انتخابو ازت بگيرن
اگه ميخاين آزادي را با حجاب تفسير كنين اينجوري تفسير كنين
منظور جمله اولتو نمیفهمم تخلیه ناجور عقده ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised: اما به نظر من بی حجابی وهرزه گری تخلیه ناجور عقده هاست دوست عزیز...........
درمورد جمله دوم هم بایدبگم این یک نعمته ازطرف خدا که توی یک کشور مسلمون زاده میشیم .........خدا نعمتش رو برماتموم کرده و زحمت این بار بزرگ رو از دوشمون برداشته اما ما انقد ناشکریم که حتی این روهم نمیتونیم درک کنیم.......

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته ولی هر کسی منطقی داره

بعضی چیزا شخصیه بعضیاش اجتماعی

حجاب شخصیه اگه زیاد اجبارش نمی کردن الان انقد بی حجابی نداشتیم. بی حجابی ها الان اجتماعم اثر گذاشته!

مطمئن باشین اگه به قول شما این اجبارا برداشته بشه و جاشو اختیار بگیره اون موقعس که اکثریت حجاب رو انتخاب میکنن
چون تازه متوجه میشنن که اختیارشون اون بوده نه این

ولی مشکل ماآدمااینکه میخایم آزادباشیم وهیچ قیدوبندی نداشته باشیم اگه آزادبشه توایران فک میکنی همه باحجاب بشن؟
نه فک نمیکنم ازیه سری جماعتایی که من میشناسم بدترازخارج نشن خوبه..والاو

mahmood.A

عضو جدید
در مورد اواتار که بنظرم مشکلی نیست!

رسانه ها موثر هستن منکرش نیستم اما قبول کنید گاهی اینجا مدهایی داریم که اون ور پیدا نمیشه!

منظور من این بود از بس اجبار شده مردم حریص تر میشن که برعکس اون اجبار عمل کنن.

به نظر منم مشکلی نیست فقط خواستم عمق تاثیر رو بگم
گفتم اجبار هم میتونه موثر باشه هر چند الان اجبار گذشته وجود نداره اینو از وضع جامعه میشه فهمید

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
[/QUOTE]

تاثیر شدید رو رسانه های غربی دارن میذارن
آبجی ببین حتی رو آواتار منو تو هم اثر گذاشتن
این اثر بزرگ همون دلیله
مشکل از جای دیگه آب میخوره وگرنه اجبار بهانست
مشکل تقلیده اونم از کسایی که هیچ تشابه فرهنگی ودینی باماندارن

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر منم مشکلی نیست فقط خواستم عمق تاثیر رو بگم
گفتم اجبار هم میتونه موثر باشه هر چند الان اجبار گذشته وجود نداره اینو از وضع جامعه میشه فهمید

اجبار وجود نداره چون افسار از دست رفته

بی حجابی همه گیر شده و نمی تونن کنترل کنن

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

ماشا آلالیکینا، مانکن، هنرپیشه و خواننده مشهور روسی اینک حجاب اسلامی دربردارد و می گوید از جلوه های کاذب سابق متنفر است و اکنون احساس خوشبختی می کند.
او در مورد علت مسلمانی خود می گوید:
من 2 سال بعد از مسلمان شدن همسرم اسلام را پذیرفتم، سوره حمد و نماز خواندن را از طریق سایت یاد گرفتم، ولی در ابتدا به آن عمل نکردم (و از این بابت تاسف می خورم)
تا اینکه یک روز به من خبر رسید یکی از صمیمی ترین دوستانم در بیمارستان شهری دیگر به کما رفته است، نمی دانستم چه کار کنم، از دست من کاری برنمی آمد، اما باید کاری می کردم، ناخودآگاه شروع به نماز خواندن و دعا کردن کردم و برای اولین بار از خداوند کمک خواستم.
تا اینکه روز بعد دوستم که از کما بیرون آمده بود با من تماس گرفت و گفت: ازت ممنونم، من تو را در حالت کما دیدم، خیلی به من کمک کردی. در آن لحظه بسیار گریستم زیرا این اولین باری بود که از خدا چیزی می خواستم.
او همچنین معتقد است:
"اگر نمیتوانی درباره خدا فکر کنی، حداقل سعی کن خودت را فراموش کنی " این همان اسلام است.
اگر علاقه دارید کسی را به اسلام دعوت کنید فقط لازم است به او پیشنهاد کنید که بیندیشد و به ندای قلبش گوش دهد.
او در پاسخ به این سوال که از اینکه مسلمان شدی، چه حسی داری؟
گفت: احساس خوشبختی. امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلاً چه بودم و حالا چه هستم.
من اکنون با حیات واقعی آشنا شدهام، پس خوشبختم.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
درموردعقل وشعورحیوانات توضیح بیدین
خوب... سلام...شما لازمه کتابهای:مورچگان.زنبور عسل.موریانه.انسان در برابر خدا و خدا در برابر انسان مترلینگ رو بخونید.توشون راجع به حیوونایه دیگه مثله سگ و اسب...اینام حرف زده اونارو بخونی میفهمی هوشه بیشترشون از انسان بیشتره.هوش موریانه هزار برابر هوش انسانه.اسب ها مسائل پیچیده ی ریاضی رو میتونن حل کنن..درسته بیشتر کاراشون غریزی هست ولی بعضیاشونم از روی عقل تصمیم میگیرن.اونارو بخونین تازه میفهمی انسان امروزی چقدر در مقابل حیوانات عقب مانده است....
بسته شما نفر بعد....:smile:

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:w15:
بعضیا واقعا طرز فکر مسخره و خنده داری دارن- بهتره همینجا بحث رو تموم کنید تا بیش از این آبروی خودتون رو نبردید- استدلالاتون رو هم برای حریم خودتون و اطرافیانتون نگه دارید

به استناد به این مثل که میگن:
" پسته بی مغز چو لب گشاید رسوا شود"

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از حجاب بدم نمیاد و فلسفه حجاب رو قبول دارم اما متاسفانه اکثر ( نه همشون ) دخترهای محجبه از نظر شخصیتی واسم جذابیتی ندارند. بنظرم پوشش و تیپ و استایل هر کس بیانگر بخشی از افکارش هست.

mahmood.A

عضو جدید
خوب... سلام...شما لازمه کتابهای:مورچگان.زنبور عسل.موریانه.انسان در برابر خدا و خدا در برابر انسان مترلینگ رو بخونید.توشون راجع به حیوونایه دیگه مثله سگ و اسب...اینام حرف زده اونارو بخونی میفهمی هوشه بیشترشون از انسان بیشتره.هوش موریانه هزار برابر هوش انسانه.اسب ها مسائل پیچیده ی ریاضی رو میتونن حل کنن..درسته بیشتر کاراشون غریزی هست ولی بعضیاشونم از روی عقل تصمیم میگیرن.اونارو بخونین تازه میفهمی انسان امروزی چقدر در مقابل حیوانات عقب مانده است....

:surprised: مطمئنی؟؟
آخه من رشتم مربوط به حشره شناسیه اینارو بار ائل میفهمم
باهوش ترین جانور بعد از انسان شامپانزه
در دریا دلفین
و در پرندگان طوطی است
مورچه از کجا اومده:surprised:

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
هوش؟
تامنظورتون ازهوش چی باشه
شمامیدونین تنهاموجودی که مغزش چین خوردگی کامل داره انسانه؟واسه تکامل مغزوتجزیه وتحلیل واستدلال چین خوردگی مغزلازمه درسته شامپانزه هامغزشون چین خورده اس ولی به اندازه ی انسان نیس
موریانه عقل داره؟
یکی ازشروط داشتن عقل زبانه که خدافقط به انسان داده حل مسائل ریاضی؟ اسب مسئله ریاضیوحل میکنه؟مینویسه؟حتماجعبه وایناروجاب جامیکنه
یهویی بگین پشه عقش ازآدم بیشترچون خون انسانومیگیره
آقای محترم ایناغریزه اس واین حل مسئله ای که گفتین جز شرطی شدن کلاسیک وکنشگره به یه حیوون میتونن یادبدن که فلان کاربکنه اون ازروی عادت یادمیگیره نه عقلش
فرق انسان وحیوان قوه ی تفکرشه اینومن نمیگم:ویو:دانشمندبزرگ میگه
اون هوشی که شمامنظورتونه وتووپیشامدهای خاص یه رفتاربظاهرمنطقی ازخودشون بروزمیدن جزء غریزشونه اوناهیچ کاریوتوحیطه عقل وشعورنمیکنن

mahmood.A

عضو جدید
من از حجاب بدم نمیاد و فلسفه حجاب رو قبول دارم اما متاسفانه اکثر ( نه همشون ) دخترهای محجبه از نظر شخصیتی واسم جذابیتی ندارند. بنظرم پوشش و تیپ و استایل هر کس بیانگر بخشی از افکارش هست.

مرسی...
اتفاقا حجاب کارش همینه که دخترهای غریبه رو برای نامحرم ها جذاب نکنه

mahmood.A

عضو جدید
بعضیا واقعا طرز فکر مسخره و خنده داری دارن- بهتره همینجا بحث رو تموم کنید تا بیش از این آبروی خودتون رو نبردید- استدلالاتون رو هم برای حریم خودتون و اطرافیانتون نگه دارید

مخاطب؟؟

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

این جواب خودتونه
:پسته ی بی مغزچون لب واکندرسواشود"پس بهتره چیزی نگین که رسواشین:D

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised: مطمئنی؟؟
آخه من رشتم مربوط به حشره شناسیه اینارو بار ائل میفهمم
باهوش ترین جانور بعد از انسان شامپانزه
در دریا دلفین
و در پرندگان طوطی است
مورچه از کجا اومده:surprised:
حشره شناسی که مورچه رو از موریانه تشخیص نده بدرد..............میخوره....

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

درود رفیق
برخی جملات هستن که نیاز به مخاطب قرار دادن شخصی ندارن
اصطلاحا تو جامعه میگن صاحباش خودشون میان و برش میدارن -

از تیردادی بودن خودم الان شرمنده شدم:D
آبرومون رو بردی:D
عــــــــه
عــــــــه
عــــــــه

*rahil*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهشن دست از سر حيوانات ور داريد....حيوانات هم پوشش دارن....اين پوششه كه فرق انسانو از حيوان تميز ميكنه...حجاب خوبه درست بر منكرش لعنت اما فكر نمي كنيد با تاكيد زياد بر حجابو پوشش بستن خانومها تو هزار پوشش توهين به شعور اقايونه؟؟؟يعني بلانسبتشو اينا از حيون هم بدترن... و هر لحظه مراقب بايد بود....ما انسانيم همه بايد با هم در كنار هم زندگي مسالمت اميزي داشته باشيم نه هي ازهم فرار كنيمو بترسيم...مردي كه چشم ناپاكي داشته باشه زن صد خوشو بپوشونه باز چشو چال اين كارخودشو ميكنه...

...ARASH...

عضو جدید
داداشم من پاسال خواستم مسیحی بشم براحتی رفتم اعلام کردم منو بردن مشاوره به این شرط که اگر قانع نشدم بعدش بطور رسمی تغییر دین بدم
اما تو مشاوره واقعا قانع شدم این یعنی آزادی
آزادی فقط با حجاب معنا نمیشه من حجابو با آزادی معنا کردم نه آزادی رو با حجاب

اما اين معنيش اصلا آزادي نيست دوسته من
دليل دارم اما چون بحث و موضوع ديگه اي باز ميشه از گفتنش صرفنظر ميكنم

منظور جمله اولتو نمیفهمم تخلیه ناجور عقده ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised: اما به نظر من بی حجابی وهرزه گری تخلیه ناجور عقده هاست دوست عزیز...........
درمورد جمله دوم هم بایدبگم این یک نعمته ازطرف خدا که توی یک کشور مسلمون زاده میشیم .........خدا نعمتش رو برماتموم کرده و زحمت این بار بزرگ رو از دوشمون برداشته اما ما انقد ناشکریم که حتی این روهم نمیتونیم درک کنیم.......

وقتي ميل به آزادي داشته باشيم اما محدوديتي به نام عرف و شرع جلو پايمان باشد،رفتارهامون كه ازمون سر ميزنه اگه مطابق با عرف و شرع نباشه،نميشه گفت آزاديه،تخليه ناجور عقده هاست

در مورد سطر دومتون حرفي ندارم چون بحث بيراهه ميره اما اينو ميپرسم كجا نوشته كه ما مسلمون زاده ميشيم؟؟؟
مسلمون زاده نميشيم بلكه مسلمونمون ميكنن

J.AVID

عضو جدید
خواهشن دست از سر حيوانات ور داريد....حيوانات هم پوشش دارن....اين پوششه كه فرق انسانو از حيوان تميز ميكنه...حجاب خوبه درست بر منكرش لعنت اما فكر نمي كنيد با تاكيد زياد بر حجابو پوشش بستن خانومها تو هزار پوشش توهين به شعور اقايونه؟؟؟يعني بلانسبتشو اينا از حيون هم بدترن... و هر لحظه مراقب بايد بود....ما انسانيم همه بايد با هم در كنار هم زندگي مسالمت اميزي داشته باشيم نه هي ازهم فرار كنيمو بترسيم...مردي كه چشم ناپاكي داشته باشه زن صد خوشو بپوشونه باز چشو چال اين كارخودشو ميكنه...

واقعا آفرین :gol:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به منطقت داره فوران میکنه درشو ببند:biggrin:
مراقب ارزش هایت باش دادا
بای...:gol:
چشم مواظبم برادر ارزشی شما برو درستو بخون معلومات عمومی بدردت نمیخوره...
ولی خیلی دوسدارم اون استادی که زیست شناسی بهت درس میده رو ببینم.احتمالا با سهمیه مدرکشو گرفته...

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

وضعیت
موضوع بسته شده است.