صفحه 4 از 41 نخستنخست ... 2345678142434 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 31 تا 40 از 402

تاپیک: بررسی اسکیس 91 | عمارت نظر خلیج فارس

عضو آواتار arch_boy
    رشته
    مهندسی معماری
    تاريخ عضويت
    2010/5

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله nahid.minooi نمايش پست
    ایده های کارم : 1. فرم بادبان قایق بود و این که فرم در سمت رو به دریا کشیده شده بود و سعی کرده بودم اون قسمت هایی که سمت دریا هستش رو شفاف کار کنم و توی طراحی داخلی هم پنجره هام یه جورایی دریا رو قاب میکنه (مثلا همون تاکید و احترام به دریا)و یه سری ایده های اقلیمی و سازه ای هم داشتم مثل این که :به دلیل رطوبت ساختمان از زمین فاصله گرفته بود و این که در جهت های رو به دریا برای ورود نسیم دریا به ساحل باز شو هامو گذاشتم . و این که المان ورودیم که خودش به عنوان سازه ی اصلی کارم هم هستش با سازه های کابلی به قسمت های طره شده ساختمان وصله که این یه جورایی کنسول های دو طرف کارمو توجیه میکنه.
    با این تعاریفی که شما میگین باید دید نظر اساتیدی که کارا رو میبینن چیه..امیدوارم که موفق باشین...اما اگه نظر منو بخواین کار اگه از سلوغیش کم بشه و ساده تر باشد پیامو بهتر و سریعتر میرسونه..اما امید به قبولی همه بچه ها...

2. تشكرها از اين پست

عضو آواتار Arc370
    رشته
    مهندسی معماری
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/3
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بسم الله ............ چرخش دیگه چیه؟؟؟؟؟ خب این چرخشه تو سایت پلان که تاثیری تو طراحی نداشت !!!! داشت؟؟؟؟؟؟؟

راستی من چکنویس پرسپکتیوی که سر کنکور کشیدمو گذاشتم لطفا نظرتونو راجع بش بگین(البته میدونم فرم میار سنجش کار نیست )
    ممنون
    [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

کارت خوبه ولی به نظرم چون کارت خیلی فرمیه، به جای اینکه توجه و نظر به سمت دریا کشیده بشه برعکس توجه به سمت معماری تو میاد
    کسانی که بهشت را بر روی [زمیــن] پیدا نکرده اند در آسمــان نیز نخــواهند یافــت.. .

4. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار elahenoor
    رشته
    مهندسی معماری
    تاريخ عضويت
    2011/6

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Arc370 نمايش پست
    کارت خوبه ولی به نظرم چون کارت خیلی فرمیه، به جای اینکه توجه و نظر به سمت دریا کشیده بشه برعکس توجه به سمت معماری تو میاد
    خب ولی نهایتا کسی که وارد بنا بشه نظرش به سمت دریا جلب میشه چون در اصل کار من از هر جهتی داره به دریا و زیبایی هاش تاکید میکنه نمی شه بگیم باید یه مکعب ساده بذارم تا دریا به چشم بیاد.
    من فکر میکنم این عمارت خودش هم باید جلب توجه کنه نه فقط یه سکویی باشه که مردم برن روش و دریا رو ببینن
    ممنون که نظر دادین

6. تشكر از اين پست

عضو آواتار Arc370
    رشته
    مهندسی معماری
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/3
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من با رعایت اصول اقلیمی و چیزایی که هممون می دونیم توی کارم، از سازه سبک(چادری) استفاده کردم... در مورد این آزمون هم به نظرم خیلی ساده و شاید دور از توقع بود... حالا دیگه ببینیم چی میشه!
    کسانی که بهشت را بر روی [زمیــن] پیدا نکرده اند در آسمــان نیز نخــواهند یافــت.. .

8. تشكر از اين پست

رشته
    مهندسی معماری
    تاريخ عضويت
    2011/6

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله arch_boy نمايش پست
    با این تعاریفی که شما میگین باید دید نظر اساتیدی که کارا رو میبینن چیه..امیدوارم که موفق باشین...اما اگه نظر منو بخواین کار اگه از سلوغیش کم بشه و ساده تر باشد پیامو بهتر و سریعتر میرسونه..اما امید به قبولی همه بچه ها...
    این که کار باید یه ذره ساده تر میشد رو قبول دارم .
    ممنون که نظر دادین

10. تشكر از اين پست

رشته
    مهندسی معماری
    تاريخ عضويت
    2011/6

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Arc370 نمايش پست
    من با رعایت اصول اقلیمی و چیزایی که هممون می دونیم توی کارم، از سازه سبک(چادری) استفاده کردم... در مورد این آزمون هم به نظرم خیلی ساده و شاید دور از توقع بود... حالا دیگه ببینیم چی میشه!
    ایدتون جالبه. کاش یه عکس یا اتودی هم ازش داشتین.

عضو فعال آواتار shezeh
    رشته
    مهندسی معماری
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/4
    محل سكونت
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴

پيش فرض

بسم الله ............ چرخش دیگه چیه؟؟؟؟؟ خب این چرخشه تو سایت پلان که تاثیری تو طراحی نداشت !!!! داشت؟؟؟؟؟؟؟

راستی من چکنویس پرسپکتیوی که سر کنکور کشیدمو گذاشتم لطفا نظرتونو راجع بش بگین(البته میدونم فرم میار سنجش کار نیست )
    ممنون
    [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
    فرمتون شبیه فرمهای کتاب افرینش فرمه

خدایا !من چیزی نمیبینم ...آینده پنهان است ..ولی آسوده ام چون تو را می بینم و تو همه چیز را...

13. تشكر از اين پست

رشته
    مهندسی معماری
    تاريخ عضويت
    2011/6

پيش فرض

شبیه نه تقریبا خودشه
    من یه سری فرم قبل کنکور تمرین کرده بودم . سر کنکور هم از همون ها الهام گرفتم

15. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار shezeh
    رشته
    مهندسی معماری
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/4
    محل سكونت
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴

پيش فرض

شبیه نه تقریبا خودشه
    من یه سری فرم قبل کنکور تمرین کرده بودم . سر کنکور هم از همون ها الهام گرفتم
    به چشمم خیلی اشنا اومد

خدایا !من چیزی نمیبینم ...آینده پنهان است ..ولی آسوده ام چون تو را می بینم و تو همه چیز را...

تازه وارد آواتار mahdi-ultrarch
    رشته
    مهندسی معماری
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/8

Question تحول؟ یا هنوز هم نه!

با سلام به همه ی دوستان
    همیشه سالم و شاد باشید

من زیاد سعادت نداشتم در خدمتتون باشم، دورادور هر چندوقت یک بار سری میزدم به انجمن
    تجربۀ اسکیس در آزمون ارشد برام جالب بود، سال پیش در آزمون آزاد با یه کار معمولی شرکت کردم اما داستان واسه سراسری فوق العاده متفاوته، دیدن یه عده با کارای فوق العاده تو بخش پرسپکتیو و راندو این باور رو تو ذهنم گنجوند که خیلیا برای موضوعات مختلف تمرین میکنن تا موضوع رو میبینن سریعا همونی که تو ذهن دارن رو پیاده میکنن، بدون هیچ فکر و ایده ای، برگرفته از نمونه ها و نهایت خلاقیت معماریشون شاید تلفیق چندتا نمونه با هم باشه یا حداکثر ایجاد یه سری تغییرات تو نمونه. مثلا "استفاده از سازه های جدید جالب میکنه کار رو، جزئیات اقلیمی مربوط به محل سایت و...". خوب برنده ی این مسابقه هم تا سالای گذشته همینا بودن. اما جای اصالت معماری تو اسکیس خالی شده. به قول مرحوم میرمیران "کار معماری، کاریه که خلاقیت توش اتفاق افتاده باشه، کسی که تجربۀ معماری رو داره با یه نگاه میتونه متوجه بشه توی این کار خلاقیت اتفاق افتاده یا نه". اما آیا استفاده کردن از سازه هایی مثل سازه های کابلی فقط تو زمینه ی کنسول نگه داشتن کاربرد داره؟ یا آیا نمیشه برای اقلیم مورد سوال، معمار، جزئیات خاصی از وجود خودش طراحی کنه؟

با کنار هم قرار دادن این مطالب در کنار موضوع امسال که فکر میکنم همه موافقن پیچیدگی خاصی از نظر محدودیت نداشت و امکان داره طراح دنبال چیز خاصی بوده باشه، دوست دارم ارزیابی شما عزیزان رو در مورد این سوال بدونم که؛ آیا اسکیس امسال پایان کپی برداری بوده، و خلاقیت در طرح معماری مد نظر طراحان امسال هست یا نه؟

بسیار سپاس

18. تشكرها از اين پست

صفحه 4 از 41 نخستنخست ... 2345678142434 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. دانشگاه خلیج فارس
    توسط dokohaki.raheleh در تالار دانشگاه های دولتی
    پاسخ ها: 41
    آخرین ارسال: 2013/8/28, 12:16 PM
  2. پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2012/7/04, 10:24 PM
  3. پاسخ ها: 75
    آخرین ارسال: 2011/2/12, 09:50 AM
  4. نظر سنجی نام خلیج فارس
    توسط Hakhamansh در تالار گفتگوی آزاد
    پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2010/7/19, 02:47 PM
  5. جنگ در خلیج فارس
    توسط پیرجو در تالار کتابخانه الکترونیکی (دانلود کتاب)
    پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2008/3/12, 11:55 PM

عبارت‌های مرتبط

نظرگاه خلیج فارس

اسکیس نظرگاه به دریا

طراحی منظرگاه اسکیس 91

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

• شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد