تاپیک خیریه باشگاه مهندسان

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز

امیرعلی برای زنده ماندن به شش سی سی از یک خون نادر نیاز دارد.

از همکاران محترم سایبری و کاربران شبکه های اجتماعی مجدانه تقاضا داریم، با انتشار و اشتراک این خبر، این خانواده ی محترم دزفولی را جهت درمان کودک خود یاری نمایند.
” مهم : هم اکنون با پدر امیرعلی تماس حاصل شد و ایشان توضیحاتی دادند:
گروه خونی امیر علی B+ هست اما تمامی گروه های خونی میتوانند اهدای خون داشته باشند با این شرط که دارای پارامترهای اعلام شده( HLA ) باشند.
این آزمایش فقط در تهران انجام میشود و سازمان انتقال خون دزفول تنها می تواند نمونه خون ها را به تهران منتقل کند.
که متاسفانه طی تماسی که با سازمان انتقال خون دزفول داشتیم، از انجام این مهم سر باز زدند .
آقای فضل علی پور شماره تماس بیمارستان شریعتی تهران را اعلام کردند.
۰۲۱-۸۴۹۰۲۶۶۹
۰۲۱-۸۸۲۲۰۰۴۳
تهران بیمارستان شریعتی/ جهت انجام آزمایشHLA

آقای فضل علیپور از توجه همه ی مردم تشکر کردند و گفتند امیرعلی تنها نیازمند خون است.”

جهت عضویت در بانک اهداکنندگان سلولهای بنیادی ایران به سایت زیر مراجعه فرمایید:
بانک اطلاعات اهدا کنندگان سلولهای بنیادی ایران

پس از عضویت این پیغام را مشاهده می فرمایید:
برای تکمیل پرونده شما نیاز به آزمایش HLA می باشد که جهت انجام آن باید به دفتر بانک به نشانی زیر مراجعه کنید. میتوانید در اولین فرصت ممکن و یا بعد از هماهنگی مراجعه کنید. انجام این آزمایش برای شما هزینه ای نخواهد داشد.
مزید امتنان خواهد بود اگر موضوع را به اطلاع سایرین نیز برسانید.

بانک اطلاعات اهدا کنندگان سلولهای بنیادی ایران
تهران تقاطع جلال آل احمد و کارگر شمالی بیمارستان شریعتی ساختمان مرکز تحقیقات خون (ساختمان اورژانس) طبقه سوم

امیرعلی این روزها در بیمارستان شفای اهواز بستری است و منتظر روزی است که پدرش با خبر خوش برگردد و او را به زندگی بازگرداند.
این پسرک ۳ ساله که تقریباً نیمی از زندگی‌اش را در جدال با یک نوع سرطان بوده، اکنون با گذراندن یک دوره طولانی‌مدت شیمی‌درمانی و قرارگرفتن در سراشیبی زندگی نیازمند چند سی‌سی خون نادری است که به گفته پزشکان ممکن است در میان صدها هزار نفر، یک انسان دارای این نوع خون باشد.
محمدرضا فضل‌علی‌پور، پدر این کودک که چند روزی است با یک کیف پر از مدارک پزشکی از دزفول به تهران آمده تا برای نجات پسرش خون مورد نظر را پیدا کند، با چشمانی گریان به خبرنگار شوک می‌گوید: وقتی پسرم یک سال و نیم داشت متوجه شدیم که لکه‌های سیاهرنگی روی پاهایش به وجود آمده است. هنگامی که به پزشک مراجعه کردیم، پس از کلی آزمایش گفتند پلاکت خونش پایین آمده و تعداد گلبول خون در بدنش پایین آمده و در نهایت مشخص شد که به سرطان خون از نوع ALM مبتلا شده است.
وی ادامه می‌دهد تا به حال کلی درمان روی پسرم انجام شده و شیمی‌درمانی هم کرده است، الان نزدیک به یک ماه است که پزشکش به ما گفته امیرعلی نیازمند چند سی‌سی از یک نوع خون است که فرد اهداکننده باید چند خصیصه داشته باشد.
- دارای HLA با ویژگی خونی
– A*02,*26
– B*51,BW4
– DRB1*13,*15
بوده و فاقد هرگونه بیماری از نوع قلبی، کبدی و غیره باشد و بین ۱۸ تا ۶۰ سال سن داشته باشد.
وی اضافه می‌کند: تا به حال خودم، همسرم و تقریباً ۲۰ نفر از اعضای خانواده آزمایش داده‌اند اما خون مناسب پیدا نشده است. پزشک پسرم گفته کسی در آلمان این نوع خود را دارد اما نزدیک به ۵۰ میلیون هزینه ارسال چنین خونی به ایران می‌شود.
این پدر که به زحمت اشک‌هایش را کنترل می‌کند می‌گوید: درد فرزندم، من و همسرم را پیر کرده است. تمام امیدمان این است که این خون برایش پیدا شود. کافی است فردی که می‌خواهد آزمایش بدهد به سازمان اهدای خون یا یک بیمارستان مراجعه کند که البته اگر دفترچه بیمه داشته باشد این کار هزینه‌ای هم ندارد.
امیرعلی این روزها در بیمارستان شفای اهواز بستری است و منتظر روزی است که پدرش با خبر خوش برگردد و او را به زندگی بازگرداند. این پدر ۴۰ ساله که لیسانسیه عمران و کارمند دانشگاه است برای یافتن خون مورد نظر همچنان شهرها را زیر پا می‌گذارد و به مراکز پزشکی مختلف سر می‌زند تا شاید نوع خون مورد نظر را پیدا کند و مادر ۳۰ ساله کودک، شب و روز در کنار بستر فرزند بیمارش می‌نشیند و با زبان کودکانه‌ای او را سرگرم می‌کند. گاهی پسرک با بازوان ناتوانش خم می‌شود تا مادر را در آغوش بگیرد و از نوازشهای مادرانه سیراب شود.
این مادر می‌گوید: اگر یک انسان نیکوکار با خون مورد نظر پیدا شود و بچه‌ام را به من برگرداند حاضرم به پاس این خدمت انسانی سال‌ها خدمت در خانه‌اش را برعهده بگیرم.
آیا نجات‌دهنده از راه خواهد رسید؟
تحلیل شــوک
دکتر حسینپور فیض:
این بیماری شایع ترین نوع سرطان کودکان است
بیماری ALM جزو بیماری خطیر دوره کودکی و شیر خوارگی است و در کودکان این بیماری ۸۵ درصد سرطان خون را تشکیل می‌دهد و ۱۰ الی ۱۵ درصد مربوط به سرطان خون حاد ALM (بیماری سرطان خون حاد) است.
علائم بیماری
دکتر عباسعلی حسین‌پورفیض، متخصص سرطان خون، با بیان این مطلب افزود: این بیماری در هر سنی از کودکان دیده می‌شود ولی در محدوده سنی ۲ الی ۴ سالگی بیشتر شایع است. علائم بیماری عبارتند از: رنگ پریدگی، کم خونی، خونریزی،
تب و عفونت.
اگر کودکی هنگام معاینه دارای کبد، طحال و غدد لنفاوی بزرگ باشد پزشک هنگام معاینه متوجه این علائم شده و علت آن بیشتر مربوط ALM است. از علائم دیگر بی‌اشتهایی، کاهش وزن، بی‌حالی، درد استخوان و درد مفصل است.
تشخیص بیماری
این متخصص سرطان خون در رابطه با چگونگی تشخیص این بیماری گفت: این نوع بیماری با آزمایش خون یا بر حسب صلاحدید آزمایش مغز استخوان مشخص می‌شود.
درمان بیماری
برای درمان این بیماری به گفته دکترحسین پورفیض، تست تزریق خون، تزریق پلاکت، دادن آنتی‌بیوتیک و در صورت عدم بهبود، بیمار شیمی درمانی می‌شود. برخی مواقع معمولاً در ALM، پیوند مغز استخوان و سلول‌های بنیادی صورت می‌گیرد که برای این نوع پیوندها از HLA تایپینگ استفاده می‌شود.
چگونگی کمک به بهبود بیمار توسط نزدیکان
دکتر عباسعلی حسینی‌پورفیض، افزود: برای مقدمات پیوند مغز استخوان و سلول‌های بنیادی بایستی در درجه اول از خواهر و برادر، در درجه دوم والدین، درجه سه، خویشاوندان و در صورت عدم وجود هر یک از این افراد، از بانک مغز استخوان یا از بانک خون بندناف باید کمک گرفته شود.
وی افزود: اگر کودک مبتلا از نظر گروه خونی با نزدیکانش سازگار باشد خوب است ولی کافی نیست و بایستی آنتی‌ژن‌های سطحی (HLA) سازگار باشد.
عوامل شایع ابتلا
این متخصص سرطان خون افزود: امروز تشعشعات رادیواکتیو، مواد و سموم شیمیایی صنعتی وارد شده به محیط، غذاهای فاسد، سموم درختان از عوامل شایع این نوع سرطان خون حاد است. ضمن اینکه این نوع بیماری در جنین ایجاد نمی‌شود ولی برخی از تومورها مثل ژرم سل در دوران بارداری مادر روی جنین تأثیر می‌گذارد که البته جزو سرطان‌ها نیست.
وی تأکید کرد: مادران در دوران بارداری، بهداشت، سلامتی و تغذیه مناسب خود را رعایت‌کنند تا مشکلی برای جنین پیش نیاید.
دکتر عباسعلی حسین‌پورفیض تصریح کرد: خانواده‌هایی که کودکان سرطانی دارند می‌توانند مشخصات HLA را در سایت‌های مربوط بگذارند تا سازمان‌ها در کشورهای دیگر به این افراد کمک کنند. بیشتر افراد پیوند استخوان در صورت پیوند مناسب مغز استخوان عمر طبیعی خود را طی می‌کنند.
چراغ عمر این کودک رو به خاموشی است
آیا نجات دهندهای هست؟B+
CC 6خون جان این کودک را نجات میدهد
گروه شوک: کودک ۳ ساله‌ای که چراغ عمرش رو به خاموشی است، برای نجات از مرگ فقط به ۶ سی سی خود از نوع کمیابی نیاز دارد که از میان ۷۵ میلیون نفر ایرانی، ممکن است در رگ‌های گروه معدودی از مردم جریان داشته باشد. در حال حاضر پزشکان معالج این پسربچه را که در شرایط بحرانی قرار دارد تحت مراقبت‌های پزشکی قرار داده‌اند و چشم به انتظار نشستهاند تا نجات‌دهنده‌ای از راه برسد و فقط ۶ سی سی از خون خود را اهدا کند تا پس از آمیختن به دارویی خاص به بدن این کودک تزریق کنند و او را از آستانه مرگ بازگردانند. امیرعلی (کودک بیمار ۳ ساله) در بیمارستان شفای اهواز بستری است، کارکنان این بیمارستان، پزشکان و مددکاران و همه اعضای کادر پزشکی لحظات پر اضطرابی را می‌گذرانند و در انتظار پیدا شدن فردی هستند که دارای این خون کمیاب و نادر باشد. به گزارش خبرنگاران شوک؛ متخصصان پزشکی بیمارستان با تمامی بیمارستان‌ها و مراکز خون در سراسر کشور تماس گرفته‌اند تا خون مورد نظر را پیدا کنند اما موفق به یافتن آن نشده‌اند و حتی تصمیم گرفته‌اند با مراکز خون کشورهای مختلف در تماس باشند.
منبع: دزدخت

Mkvisual

عضو جدید
درخواست همکاری برای نجات جان یک کودک

درخواست همکاری برای نجات جان یک کودک

سلام ...
این لینکشه که دیگه نیازی نمیبینم توضیح اضافی بدم ...
http://www.asriran.com/fa/news/197342/درخواست-همیاری-چراغ-عمر-این-کودک-معصوم-دزفولی-رو-به-خاموشی-است-+عکس
.
.
.
در آپ نگه داشتن تاپیک کوشا باشید ... :gol:
.
.
.
برای اطلاع رسانی هم میتوانید از امضای خود کمک بگیرید ... :gol:

آخرین ویرایش:

raminbabak

اخراجی موقت
خون من o مثبت هست ولي از اون نوع نادر كه داراي خواصي هست ه من اينو سال پيش تو يه آزمايش متوجه شدم و نمي تونم زياد خون بدم به خاظر شرايط خوني ام.نمي دونم شايد بشه كمك كرد يه ايميلي چيزي بدين تا چكاب ام رو ايميل كنم شايد به دردشون بخوره.؟

saghaigh

کاربر بیش فعال
خیلی ناراحت شدم من تا حالا آزمایش خونی که گروه خونیمو تعیین کنه ندادم .الانم به خونواده م که قبلا خون اهدا کردن این موضوع رو گفتم.

چقدر سخته انتظار برای پدر مادرش و خود این بچه ....
تو رو خدا کمکش کنید چیزی از کسی کم نمیشه که برین این آزمایشو بدین ...
منم به هرکسی که بتونم میگم

???zendegi

عضو جدید
دوستان هر کسی میتونه این آزمایش وانجام بده اگر فقط چندثانیه فکر کنیم واسه یکی از عزیزای خودممون این اتفاق افتاده حال خانواده و این بچه معصوم و درک میکنیم شاید یکی از ما ناجی این بچه باشیم.
به امید شنیدن خبر سلامتی بچه معصوم:cry:

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی الان مایی که تو شهری غیر از تهران زندگی میکنیم نمیتونیم این آزمایش رو انجام بدیم؟

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
من این خبرو توی فیس بوکم خوندم خیلی خودم و اطرافیان ناراحت شدیم ....سوالم اینه این همه هزینه شده توی روزنامه چاپ شده خوب چرا بچه رو واسه درمان نمیارن تهران بیمارستان مثلا میلاد یا هر جای دیگه توی تهران مطمئنا پیدا میشه این خون خیلیا میرن خون اهدا میکنن ....

???zendegi

عضو جدید
واای من از ظهر تا حالا که اینو خوندم همش تو فکر هستم و با گفتن شرایط این بچه بی گناه ،اشک مامانمم در اوردم.نمیدونم ما که خارج از تهران هستیم میتونیم این آزمایشو انجام بدیم.
امیدوارم زودتر خبرای خوبی از این طفل معصوم بشنویم:cry:

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
ا
واقعا تاسف آوره
فک کنم باید تهران آزمایش بدن

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این مطالبو بخونین... گویا نیاز به سلولهای بنیادی هست و نه خون...
اول آزمایش خون می دین و بعد اگه سازگار بود عمل برداشت سلولهای بنیادی انجام می شه... و تنها این کوچولو هم نیست که نیازمنده و خیلیای دیگه هم تو صف انتظار هستن
ضمنا برداشت سلولهای بنیادی هم هیچ خطری برای فرد نداره
.
http://iscdp.tums.ac.ir/fa/module/news/show/21/
.
http://iscdp.tums.ac.ir/fa/module/news/show/20/
.
http://iscdp.tums.ac.ir/fa/module/news/show/19/
.
http://iscdp.tums.ac.ir/fa/menu/aboutdonor/

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
من الان این مطلب رو برای دوستام ایمیل کردم....
فعلا تنها کمک من همینه
آخه گروه خونی من A+ هستش:cry:

رزتنها

کاربر فعال
سلام
دوستان من این سایت رو خوندم گفته هر نوع گروه خونی میتونه آزمایش بده فرقی نداره چه گروه خونی باشه
باید hla دارای ویژگی هایی باشن که گفتن.

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
از این موضوع دو تا تاپیک همزمان در تالار بود که ترکیبشون کردم.

sonya.b

عضو جدید
واي منم خيلي ناراحت شدم اما چرا كسي نيست كه جواب بده؟ ما كه تهران نيستيم هم ميتونيم خون بديم؟

GoLsHAn.A

عضو جدید
به ماما گفتم پيش ماما اينا بستريه
ميخوان خون پيوند كنن بهش و بايد اوني كه مي خواد خون بده بره تهران آزمايش بده

JavadMessi

مدیر بازنشسته
نمونه خون در بانک خونی آلمان پیدا شده ولی به 15000 یورو برای انتقالش احتیاجه

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
والا بیست و سی امشب تو حاشیه های پزشکی هم بچه رو نشون داد هم پدرشو ...بچه اسمش یه چیز دیگه بود و فک کنم 5-6 سالش بود!!حالا اینا مهم نیست...مهم اینه که از طرفی نمونه ی خونی کمیابه و از طرفی هم برای انتقال این خون از آلمان فقط 30 میلیون تومن (15000 یورو) نیازه...خب بهتر نیست یه شماره حساب اعلام کنن ملت کمک نقدی کنن به جای این که برن تهران و نمونه خون بدن؟!!فک کنم این طوری یه روزه و شایدم چند ساعته پولش جور بشه و دیگه نیازی هم به رفتن به تهران و این حرفا نیست...

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک کنم کسی دیگه بودددد
راستی خاله من تو همون بخش کار میکنه
مرسی گلی جان
ازش میپرسم اطلاعات تکمیلی رو میزنممم

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان باید هرکی میخواد اول بره تهران آزمایش بده ببینه خونش بهش میخوره یا نه؟
اگر خورد از داوطلب آزمایش مغز استخوان میگیرین و به مریض کوچولومون پیوند میزنن
فقط یاید واسه آزمایش برین تهران

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ناراحت شدم :( خدا شفاش بده

متأسفانه تو خانوادمون گروه خونی ب سراغ ندارم :(

بالا