سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

هستیا

عضو جدید
با سلام
می خواستم بدونم TDP چی هست؟
و دیگه اینکه زیادش خوبه یا کم؟

+توضیح بیشتر:مثلا یه لب تابی که TDP ش 40 وات هست بهترِ یا لب تابی که TDPش 20 وات هست؟

با تشکر

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال

سوال

سلام دوستای گلم
کسی اینجا هست که بتونه درباره وبلاگ نویسی کمکم کنه...چند تا سوال داشتم

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
چند روز پیش لپ تاپم از رو میز افتاد زمین، تا الان که مثل همیشه بوده، از کجا بدونم واقعا مشکلی پیدا کرده یا نه؟
فقط ماوسش از اون روز به بعد مشکل پیدا کرده و کار نمیکنه، به یو اس بی که وصلش میکنم چراغش روشن میشه ولی کار نمیکنه، داخل ماوسم نگاه کردم همه چی سالم بود، تو یه کامپیوتر دیگه هم امتحان کردم اشکال از ماوس بود، ولی خوب چراغش روشن میشه و به نظر سالم میاد؟!

moslemka

عضو جدید
چرا کسی جواب سوآل ما رو نمی ده؟ اگه بلد نیستید بگید اظهار ندانستن نیمی از علم است

Mehdi_FXX

عضو جدید
ممنونم از پاسخگوییتون اما متاسفانه دوستم نه جواب سوالات امنیتی رو میدونه و نه ایمیل پشتیبان گذاشته و نه شماره تلفن ایمیلش برا خیلی وقت پیش هست و یادش رفته ، حالا باید چیکار کنه؟

فقط یه راه میمونه
اونم اینه که ای میلشو بدید به یک هکر تا هک کنه و دوباره بتونه از ایمیلش استفاده کنه

سلام یه مودم tp-link مدل (td-w8968) دارم که یه پورت usb 0.2 هم داره حالا میخوام یه هارد اکسترنال یه ترا بایتی رو باهاش شیر کنم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید چه تنظیماتی روی مودم و چه تنظیماتی روی ویندوز باید انجام بدم. برای یندوز سون توضیح بدید .

لینک زیر میتونه جوابتون رو داشته باشه:
http://www.shahrsakhtafzar.com/forum/showthread.php/42645-share-کردن-هارد-با-استفاده-از-مودم-یا

سلام دوستان
چند روز پیش لپ تاپم از رو میز افتاد زمین، تا الان که مثل همیشه بوده، از کجا بدونم واقعا مشکلی پیدا کرده یا نه؟
فقط ماوسش از اون روز به بعد مشکل پیدا کرده و کار نمیکنه، به یو اس بی که وصلش میکنم چراغش روشن میشه ولی کار نمیکنه، داخل ماوسم نگاه کردم همه چی سالم بود، تو یه کامپیوتر دیگه هم امتحان کردم اشکال از ماوس بود، ولی خوب چراغش روشن میشه و به نظر سالم میاد؟!

روشن شدن چراغ دلیل بر عملکرد بی عیب و نقص نیست
بعضی سیستم هاشون هم روشن میشن اما پاورشون مشکل داره و به محض اینکه پاور رو به سیستم دیگه وصل کنید اون سیستم هم میسوزه
لپ تاپ خوب و مقاومی داشتید که با افتادن از روی میز فقط ماوسش از کار افتاده و سالم مونده برای اینکه واقعا بدونید مشکلی پیدا کرده یا نه چند تا تست میتونید اجرا کنید
برای هارد از نرم افزار HD Tune استفاده کنید...برای سی پی یو و کارت گرافیک از تست OCCT اجرا کنید و به نوبت سی پی یو و کارت گرافیک رو زیر بار قرار بدید اگر بعد از نیم ساعت همچنان به فعالیت خودشون ادامه دادن مشکلی نیست هر چند لپ تاپ شما باید سالم باشه و مشکلی نداشته باشه

با سلام
می خواستم بدونم TDP چی هست؟
و دیگه اینکه زیادش خوبه یا کم؟

+توضیح بیشتر:مثلا یه لب تابی که TDP ش 40 وات هست بهترِ یا لب تابی که TDPش 20 وات هست؟

با تشکر

TDP مخفف Thermal Design Power به معنای طراحی توان حرارتی یا به عبارت دیگه توان مصرفی هست(حداکثر) برای مثال اگر در لپ تاپتون ابزار CPU-Z رو اجرا کنید در قسمت TDP نوشته 40...این به این معناست که پردازنده شما بسیار کم مصرف هست و بیشترین توانی که میتونه مصرف کنه 40 وات هست البته این 40 وات در حالت فول لود هست نه در حالت های بیکاری مثل محیط ویندوز و یا تماشای فیلم

اما TDP کل لپ تاپ بیشتر از این مقدار هست

سلام دوستای گلم
کسی اینجا هست که بتونه درباره وبلاگ نویسی کمکم کنه...چند تا سوال داشتم

سوالتون رو بپرسید منم بلد باشم جواب میدم

:gol:

mo.ava

عضو جدید
سلام به همگی میخواستم بدونم این امکان وجود داره یک ایمیل رو الان ذخیره کرد و
اون ایمیل چند روز بعد که دسترسی به اینترنت نداری خودکار برای شخص مورد نظر فرستاده شه؟مرسی

younoss

عضو جدید
سلام بر دوستان. کسی میدوونه این مشکل چیه؟ از کجا میاد؟ و باید چیکارش کرد؟Capture.jpg

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

سلام به همگی میخواستم بدونم این امکان وجود داره یک ایمیل رو الان ذخیره کرد و
اون ایمیل چند روز بعد که دسترسی به اینترنت نداری خودکار برای شخص مورد نظر فرستاده شه؟مرسی

دوست عزیز بعضی از سرویس دهندگان ایمیل امکان ارسال در آینده را دارند .
در سرویس دهنده های خارجی احتمالا بایستی با پرداخت هزینه به اکانت Premium ارتقاء یافت .
در سرویس دهنده داخلی چاپار (مطمئن نیستم!) و سرویس دهنده هد (هنوز عمومی نشده و اختصاصی برای سایت ها و تقاضا دهندگان با دریافت هزینه نصب می کنند - مربوط به گروه دانش بنیان بیان) این امکان را دارند .
ضمنا اگر جستجو کنید احتمالا اپلیکیشن های رایگان این کار برای جیمیل را پیدا خواهید کرد .

سلام بر دوستان. کسی میدوونه این مشکل چیه؟ از کجا میاد؟ و باید چیکارش کرد؟مشاهده پیوست 166857

دوست عزیز ، احتمالا انتی ویروس شما بعضی از فایل های مربوطه را بلاک کرده و یا آنتی ویروس یا ویروس آنها را پاک کرده اند .
با نصب مجدد Runtime ها مشکلتان حل خواهد شد .

با تشکر - سیستم 32

younoss

عضو جدید
با سلام

دوست عزیز بعضی از سرویس دهندگان ایمیل امکان ارسال در آینده را دارند .
در سرویس دهنده های خارجی احتمالا بایستی با پرداخت هزینه به اکانت Premium ارتقاء یافت .
در سرویس دهنده داخلی چاپار (مطمئن نیستم!) و سرویس دهنده هد (هنوز عمومی نشده و اختصاصی برای سایت ها و تقاضا دهندگان با دریافت هزینه نصب می کنند - مربوط به گروه دانش بنیان بیان) این امکان را دارند .
ضمنا اگر جستجو کنید احتمالا اپلیکیشن های رایگان این کار برای جیمیل را پیدا خواهید کرد .

دوست عزیز ، احتمالا انتی ویروس شما بعضی از فایل های مربوطه را بلاک کرده و یا آنتی ویروس یا ویروس آنها را پاک کرده اند .
با نصب مجدد Runtime ها مشکلتان حل خواهد شد .

با تشکر - سیستم 32
سپاس از جوابتون. میشه توضیح بدین این Runtime ها چی هستن و چجوری باید نصب شون کنم؟

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سپاس از جوابتون. میشه توضیح بدین این Runtime ها چی هستن و چجوری باید نصب شون کنم؟

سلام
دوست عزیز
Runtime ها اصطلاحا راه اندازهای سیستمی یا شتاب دهنده ها هستند که معمولا همراه بعضی از نرم افزارها نصب می شوند و یا بایستی جداگانه نصب کنید .
معمولا در پک های نرم افزاری یک سری از Runtimeها در قالب یک DVD قرار دارند (مثل پک نرم افزاری کینگ) .
شما بایستی Microsoft Visual C++ Runtime Library را نصب کنید .
با تشکر - سیستم 32

niusha16

عضو جدید
مشکل در نرم افزار JetVideo

مشکل در نرم افزار JetVideo

سلام،یه چند روزی میشه که هر فیلم،...(ویدئویی) که می خوام با JetVideo پلی کنم فقط صداش پخش میشه در حالی که یه تصویر مشکی رو نشون میده.(این جوری که تمام ویدئوهامو این جوری باز میکنه.)ممنون میشم اگه کمکم کنین.

amir ravandi

عضو جدید
یک سوال

یک سوال

با سلام به همه دوستان یک سوال دارم اگر کسی لطف کنه و بنده را راهنمایی کنه ممنون میشم سوال من در مورد خدمات سرور و هاست ریسلینگ هستش میخوام بدونم که کدوم شرکت ایرانی بهترین سرویس را ارائه میدهد و قعطی و مشکل ندارد و سرعتش هم بالا باشد ممنون

matak49

عضو جدید
کرم

کرم

سلام دوستان عزیز کامپیوتری!
ی مشکل
ی ایمیل برام اومده که رفته تو اسپم ها، و داخلش ی فایل ورد که ضمیمه شده و گفته که بازش کنید
حالا منم احتمال میدم ی ویروسی چیزی باشه ولی میخوام ببینم واقعا چیه؟
کی میتونه کمک کنه؟؟ آیا؟؟

farah65

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من ویندوزم که استارت میشه یه پنجره notepad به نام ccbtaun اجرا میشه که پر از فونتهای نا خوانا است.نمی دونم واسه چیه؟کسی می دونه مشکل از کجاست؟

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ی مشکل
ی ایمیل برام اومده که رفته تو اسپم ها، و داخلش ی فایل ورد که ضمیمه شده و گفته که بازش کنید

سلام
اصولا قبل از باز کردن یک فایل پیوست باید اونو اسکنش کرد تا از ویروسی نبودنش مطمئن شد!!

ولی وقتی ایمیلی از منبع ناشناخته در اسپم قرار میگیره میگن نباید هرگز فایل پیوستی ک با پسوند EXE.هست رو باز کرد چون با اجراش ممکنه ی ویروس فعال شده و کل سیستم شما رو خراب کنه!!

حالا اینکه میگین فایل wordهس ممکنه خطر یک فایل اجرایی رو نداشته باشه!!ولی احتیاط شرط عقله!!بهتره از باز کردنش بگذرین!;)

سلام
من ویندوزم که استارت میشه یه پنجره notepad به نام ccbtaun اجرا میشه که پر از فونتهای نا خوانا است.نمی دونم واسه چیه؟کسی می دونه مشکل از کجاست؟

سلام
اینکه بعد از استارت ویندوز یک فایلی اجرا میشه، احتمال داره تو قسمت start upشما این فایل notepadقرار گرفته باشه!..بهتره به تو منوی استارت یسری به پوشه startupبزنین واونو چک کنین اگ دیدین ی فایل notepadتوش هست اونو پاکش کنین!

CPlus

عضو جدید
ی مشکل

سایتهای هستند که آنلاین این کار رو میکنن ، آنلاین بازش کنید ، خود google docs هم فک کنم باز کنه

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
Re: سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

چرا کسی جواب سوآل ما رو نمی ده؟ اگه بلد نیستید بگید اظهار ندانستن نیمی از علم است

خو بازم سوالتو بپرس:confused:

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
Re: سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

سلام.
ایام به کام.
دوستان من با برنامه nero express سی دی رایت میکنم(فیلم) و تمام مراحل رو به درستی انجام میدم ولی وقتی سی دی رو در دستگاه قرار میدم روی صفحه تلوزیون پیام unknown disk مشاهده میشه.
و سی دی که رایت میکنم در نهایت فقط قابل نمایش در کامپیوتره.
لطفا راهنمایی کنید که علت چیه؟؟؟؟؟؟

با کدوم قسمت و با چه سرعتی رایت میکنی؟

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله matak49 http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

ی مشکل

فرستنده ی ایمیل خیلی مهمه ... ببینید کسی که ایمیل رو فرستاده میشناسید یا از سایتی که توش عضو هستید اومده ... اگر نمیشناسید به هیچ عنوان دنلود نکنید ولی ممکنه از طرف شخص آشنایی باشه و چون حجمش بالاست رفته توی اسپم ها ... برای من که اینطوری زیاد پیش اومده ... در ضمن حتما یک متنی توی ایمیل هست و فایل پیوستی هم حتما یک اسمی داره اون متن و اسم فایل رو اینجا بذارید شاید معلوم شد چیه ...

mehd0551

عضو جدید
سلام یه کیس x5 سون دارم با تمام امکاناتش (http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=x5) اما زمانی که کلیک راست میکنم تو ویندوز هنگ میکنه.فکر کردم از ویندوزه اما عوض کردم نشد .نرم افزارهای نصب روش کتیا و مکانیکال و چندتا نرم افزار نقشه کشی هستش .فقط سیستم من لیمت هستش و ادمین نیستم و درایو c (ویندوز)را هم تو پروگرم فایلهاش دست رسی ندارم یعنی نمیتونم فولدر توش بسازم.ویندوز خودم هم 64 هستش کسی چیزی به ذهنش نمیرسه چرا تو کلیک راست سیستم من باید کم بیاره حدود 2 تا 10 دقیقه کلیک راست طول میکشه.

mehd0551

عضو جدید
درایو c من قفل شده (سیستم من لیمته و ادمین قفلش کرده)سطح دسترسی من را به مقداری گرفته که نتونم تو درایو c ویندوزم فولدر تهیه کنم .یا چیزی تغییر بدم مثلا از ریجیستری تغییر بدم چون نمیشه ذخیرش کنم .حالا میخوام یه راه حل بهم بدید که بتونم این سطح دسترسی را بردارم (رو درایو c خودتون کلیک راست کنیدپروگرام فایل از قسمت سکیوریتی جدول دوم سطح دسترسی شما معلوم میشه )این سطح دسترسی برا من شامل 3 تا تیکه و مابقی غیر فعاله و خودم هم نمیتونم از اینجا دسترسی به خودم بدم چکار کنم؟

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلااممن یه سری متن تو ورد تایپ کردم بعدا اشتباهی تو همون صفحه یه سری متن دیه کپی کردم و به جای save assaveزدم ...حالا چطور میتونم متن قبلیم رو برگردونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mojtabaadib

عضو جدید
ارتقاء ویندوز 7

ارتقاء ویندوز 7

با سلام.مدل لب تاب من Dell Latitude E6520 و سیستم عاملش هم Windows 7 Professional Service Pack 1 هست که از همان اول روی آن نصب بود و خیلی خوب هم از طریق سایت Microsoft آبدیت میشه.حالا من میخوام ویندوزش رو ارتقاء بدم.چندتا سئوال برای من پیش اومده که اگر پاسخ بدین ممنون میشم. آیا میشه من برم ورژن جدید ویندوز 7 رو از بازار بخرم و همین ویندوز رو از طریق اون ویندوز خریداری شده ارتقاء بدم؟آیا با این کار برنامه های که نصب کردم و تنظیمات ویندوز قبلیم خراب میشن؟ و اصلا ارتقاء کردن به چه صورت هست؟ و چه فایده ای میتونه برای من داشته باشه؟از همه شما سپاسگذارم.

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلااممن یه سری متن تو ورد تایپ کردم بعدا اشتباهی تو همون صفحه یه سری متن دیه کپی کردم و به جای save assaveزدم ...حالا چطور میتونم متن قبلیم رو برگردونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام این سوال جاش توی مشکلات مربوط به آفیس هست.:gol:
ولی به هر حال:
اگر هنوز ویرایشگر رو نبستید ، میشه با چند مرحله زدن کلید های ترکیبی CTRL+Z تمام کارهایی که انجام دادید رو به حالات قبلش برگردونید.
اگر هم ویرایشگر رو بستید ، متنی که کپی کردید و الان میخواهید از متن اصلی حذفش کنید ، چند کلمه ی اولش رو در FIND کپی کنید.
برنامه شما رو میبره به جایی که این متن اضافی قرار داره ، بعد باید خودتون پاکش کنید.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام.مدل لب تاب من Dell Latitude E6520 و سیستم عاملش هم Windows 7 Professional Service Pack 1 هست که از همان اول روی آن نصب بود و خیلی خوب هم از طریق سایت Microsoft آبدیت میشه.حالا من میخوام ویندوزش رو ارتقاء بدم.چندتا سئوال برای من پیش اومده که اگر پاسخ بدین ممنون میشم. آیا میشه من برم ورژن جدید ویندوز 7 رو از بازار بخرم و همین ویندوز رو از طریق اون ویندوز خریداری شده ارتقاء بدم؟آیا با این کار برنامه های که نصب کردم و تنظیمات ویندوز قبلیم خراب میشن؟ و اصلا ارتقاء کردن به چه صورت هست؟ و چه فایده ای میتونه برای من داشته باشه؟از همه شما سپاسگذارم.
سلام

اگر قصد ارتقاء سیستم عامل را دارید، میتوانید از طریق سایت Microsoft ویندوز 7 را به 8 ارتقا بدهید. یک فایل 5 مگابایتی را از سایتش دانلود میکنید و اجرا میکنید و صبر میکنید که کاملا Upgrade شود که زمان میبرد (Windows8-UpgradeAssistant). ولی صرفا بهتر از تغییر سرویس پک 7 است.

خیر برای برنامه های نصب شده مشکلی پیش نمیاید. ارتقا از اسمش مشخص است. سیستم عامل به روزرسانی میشود و اشکالات و Bug هائی که قبلا در ورژن قبلی بوده برطرف شده است از لحاظ امنیت بهبود یافته است. یک سری امکانات جدید و گرافیکی هم در اختیار کاربر قرار میگیرد و ... .

موفق باشید.

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
کد نوشته به دنبال موس رو در بلاگفا در قالب وبلاگ نمیدونم کجا بذارم تا جواب بده البته شاید ایراد از کد باشه ولی هر جا از متن گذاشتم جواب نداد و کار نکرد...البته کدای زیادی هم گذاشتم ولی ج نداد..یکی از کدا که گذاشتم این بود
<!----Www.mjmafi.blogfa.Com--->​
<meta http-equiv=content-language content=en-us>​
<style type="text/css"><!-- .spanstyle{position:absolute;visibility:visible;top:-50px;font-size:10pt;font-family:verdana;font-weight:italic;color:#00f}body{width:100%;overflow-x:hidden;overflow-y:scroll}--></style>​
<script language=javascript1.2>var x,y​
var kern=28​
var flag=3​
var message="welcome to mjmafi weblog"​
message=message.split("")​
var xpos=new Array()​
for(i=0;i<message.length;i++){xpos=-50}
var ypos=new Array()​
for(i=0;i<message.length;i++){ypos=-50}
function handlerMM(e){x=(e)?e.pageX:document.body.scrollLeft+event.clientX​
y=(e)?e.pageY:document.body.scrollTop+event.clientY​
flag=1}​
function makebanner(){if(flag==1){for(i=message.length-1;i>=1;i--){xpos=xpos[i-1]+kern
ypos=ypos[i-1]}
xpos[0]=x+kern​
ypos[0]=y​
for(i=0;i<message.length;i++){if(document.getElementById){var thisspan=document.getElementById("span"+i).style}else{var thisspan=eval((document.layers)?"document.span"+i:"span"+(i)+".style")}​
if(thisspan.posLeft){thisspan.posLeft=xpos​
thisspan.posTop=ypos}
if(!thisspan.posLeft){thisspan.left=xpos​
thisspan.top=ypos}}}
var timer=setTimeout("makebanner()",30)}​
window.onload=makebanner;</script>​
<script language=javascript1.2>for(i=0;i<message.length;i++){document.write("<span id='span"+i+"' class='spanstyle'>")​
document.write(message)
document.write("</span>")}​
if(document.layers){document.captureEvents(Event.MOUSEMOVE);}​
document.onmousemove=handlerMM;</script>​
</body>​
</html>​
<!----Www.mjmafi.blogfa.Com--->

البته علامتا به خاطر کپی اینجا جا بجا شده....

younoss

عضو جدید
سلام
من وقتی آنتی ویروس آویرا رو آپدیت آنلاین میکنم این خطا رو میده. از دوستان اگه کسی میتوونه کمک کنه ممنون میشم.
با تشکرCapture.jpg

Arman 512™

عضو جدید
سلام
من وقتی آنتی ویروس آویرا رو آپدیت آنلاین میکنم این خطا رو میده. از دوستان اگه کسی میتوونه کمک کنه ممنون میشم.
با تشکرمشاهده پیوست 167450

لایسنس برنامه مشکل داره ...
آویرا مثل Nod نیست ... خیلی گیر میده./
پیشنهاد میکنم هر آنتی ویروسی تهیه میکنید، نسخه ی ارجینال باشه./
درسته قیمتش بالاس ولی خودتون بعد از استفاده نظرتون عوض میشه./
نمایندگی بیت دیفندر ایران مال یکی از بچه هاس ... واسه ماه رمضون 70 درصد تخفیف گذاشته بودن، اگه تونستم با تخفیف برات ردیفش میکنم./

Reza753

اخراجی موقت
من یه سوال دارم که میخوام بدونم چطوری از یوتوپ میشه دانلود کرد،کلا تصاویر و ارور رو به صورت واضح براتون میزارم و برام توضیح بدین برام مهمه ممنون.باتشکر

حالا با این توضیحات و تصاویر من چه باید بکنم ممنون میشم برام توضیح بدین،برام مهمه.

بالا