2012 و پایان دنیا، نظر قرآن چیست؟

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امروزه نظرهای دانشمندان و البته برخی خیال پردازان و همچنین پیشگویی های مطرح شده در مورد فرا رسیدن پایان دنیا و سال 2012 شدت یافته است. اینجانب خود با این مطالب و تایپیک های فراوانی که در این مورد به وفور در این باشگاه و سایت های دیگر ایجاد می شود برخورد داشته ام. بقول یکی از دوستان باید می گفتم " وقتی تب پایان دنیا داغمان می کند"
دلم می خواست این تایپک را در تالار اسلام می زدم، ولی به این دلیل اینجا می زنم تا جوابی برای تایپیک هایی که گفتم و در این تالار ایجاد شده ومی شوند باشد. یکی از دوستان زحمت جمع آوری متن زیر را کشیده است.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
«و می گویند: اگر راست می گویید، این وعده کی خواهد بود؟» بگو! «علم [آن] فقط پیش خداست و من صرفا هشدار دهنده ای آشکارم.» و آن گاه که آن[لحظه موعود] را نزدیک بینید، چهره های کسانی که کافر شده اند در هم رود، و گفته شود؛ «این است، همان چیزی که آن را فرا می خواندید!»

آخرالزمان

یکی از موضوعاتی که از دیرباز ذهن آدمیان را درگیر خود کرده و علی رغم تلاش های نوع بشر در طول قرون و اعصار هنوز در هاله ی از ابهام است بحث از آینده جهان و به عبارتی عام این است که: آخر دنیا چه می شود ؟ این سؤال همانند پرسش از پیشینه جهان است که آن هم دقیقا روشن نشده و در حد فرضیاتی از دانشمندان تجربی مانده است .

ما ز آغاز وز انجام جهان بی خبریم اوّل و آخر این كهنه كتاب افتاده است

بسیاری از دانشمندان با توجه به شرایط کنونی زمین و بحرانهای موجود بسیار نگران حیات بشر بوده و به مطالعه بر روی حقایقی می پردازند که می تواند روزی منجر به اتمام حیات بر روی سیاره آبی شود.

بر اساس شواهد علمی موجود و مدارک تاریخی قدیمی نظریه هایی که به احتمال نابودی جهان تا سال 2012 پرداخته است مورد بررسی قرار گرفته است.

اینکه شواهد و قراین نشان دهنده این است که جهان ما رو به نابودی می رود که شکی در آن نیست، و در همه ادیان الهی یا غیر الهی مباحثی در این زمینه مطرح شده است در قرآن کریم به این موضوع به طور مشروح پرداخته شده است و آن زمان را هولناک و عظیم شمرده است و از در هم پیچیدن آسمان و زمین و متلاشی شدن کوهها و دریاها صحبت کرده است .
در نزدیكی ظهور علائمی غیر عادی در آسمان مشاهده می شوند از جمله : ظهور ستاره سرخ رنگ كه نشانه ای برای آغاز جنگ و خونریزیهای بسیار است ، ایستایی خورشید در آسمان از زوال تا غروب ، طلوع خورشید از مغرب آن ، ظهور دنباله داری كه مدار آن بطور متناوب تكرار می شود و در دوره های مختلف حیات بر روزی زمین دیده شده و موجب تغییرات شدید جوی و آب و هوایی در زمین می شود

در متون زرتشتیان آمده است:

... در آسمان نشانه گوناگون پیدا باشد...( زند بهمن‌یسن، ص 11، ف 6 ، بند 4 )

در كتاب مقدّس می خوانیم :

و در آفتاب و ماه و ستارگان علامات خواهد بود...* و آن گاه پسر انسان( عیسی مسیح) را خواهند دید كه بر ابری سوار شده، با قوّت و جلالِ عظیم می آید. (كتاب مقدّس، عهد جدید، ص 133، انجیل لوقا، ب 21 ، بند 25 و 27)

بررسی روایات نشان می دهد كه طلوع ستاره ای سرخ رنگ و سقوط شهاب سنگ یا ستاره دنباله دار كه موجب خسف در زمین نیز می گردد، از علائمی است كه به نزدیكی ظهور دلالت دارد.

طبق روایات اسلامی، در ماه رمضان سال ظهور امام مهدی (علیه‌ السلام) حوادث بسیار عجیبی در جهان رخ می دهند كه از زمان فرود آمدن آدم (علیه ‌السلام) تا آن زمان بی سابقه می باشند.

برخورد شهاب سنگی بزرگ به زمین در روایات آخرالزمان ادیان دیگر هم آمده و این فرضیه به حدی قوی است كه بر اساس آن فیلمهای متعددی هم ساخته اند و آن را نشانه پایان حیات كنونی بر روی زمین و شروع عصری جدید می دانند و زمان آن را سال 2012 اعلام كرده اند.

در روایات اسلامی و قرآن كریم نیز به صراحت از آخر الزمان و برخورد ستارگان با یكدیگر و تیره شدن خورشید و به هم خوردن نظم سیارات و زلزله های شدید و آتشفشان به عنوان دلایلی برای نزدیكی قیامت یاد شده است. اما بر اساس روایات در هنگام ظهور و قبل از آن نیز از برخورد دنباله داری به زمین یاد شده كه موجب كشته شدن عده زیادی می گردد ولی پایان جهان نیست و ضمن اینكه تاریخی برای آن تعیین نشده است.
آخرالزمان

بطور خلاصه می توان گفت در نزدیكی ظهور علائمی غیر عادی در آسمان مشاهده می شوند از جمله : ظهور ستاره سرخ رنگ كه نشانه ای برای آغاز جنگ و خونریزی های بسیار است ، ایستایی خورشید در آسمان از زوال تا غروب ، طلوع خورشید از مغرب آن ، ظهور دنباله داری كه مدار آن بطور متناوب تكرار می شود و در دوره های مختلف حیات بر روزی زمین دیده شده و موجب تغییرات شدید جوی و آب و هوایی در زمین می شود .

پایان دنیا از نظر قرآن

با نگاهی به مجموعه آیات قرآن در می یابیم که قرآن زوال و نیستی جهان کنونی را مترادف با نیستی محض آن نمی داند بلکه آن را در بخشی از یک فرآیند قرارداده که به مفهومی پایانی برای آن متصور نیست. به این معنا که نیستی و زوال دنیا و جهان مادی کنونی برای تبدیل شدن به جهانی نو با شکل و شمایل و ماهیتی دیگر می باشد. تبدیل جهان مادی به جهانی دیگر نیازمند فروپاشی این دنیای مادی است که قرآن از آن به «یوم تبدل الارض غیرالارض والسموت» تعبیر می کند. آن چه از آیات قرآن - و حتی بعضی از سوره های اختصاصی که به مسأله پرداخته است- برمی آید، جهان هنگام تبدل از صورتی به صورت دیگر و ایجاد «طرحی نو» دچار حوادث و رخدادهایی می گردد که در قرآن از آن به «اشراط الساعه » تعبیر شده است.

مفسران، برخی از تحولات اجتماعی و هم چنین فروپاشی نظام طبیعت و در هم پیچیده شدن و تبدیل آسمان و زمین پیش از ظهور قیامت را که در آیات گوناگونی به آنها اشاره شده، از نشانه های قیامت دانسته اند. در روایات نیز بر تحولات اجتماعی و دگرگونی های کیهانی که پیش از قیامت واقع می شود عنوان "اشراط الساعه" و نشانه های رستاخیز اطلاق شده است.

در قرآن کریم به بسیاری از دگرگونی های طبیعی که در آن زمان رخ خواهد داد اشاره شده است مثل : -ظهور دود (گاز) در آسمان -دمیده شدن صور - تاریک شدن خورشید، ماه و ستارگان -شکافتن کرات - زلزله شدید - فروپاشی کوه ها و ....
کسانی که دعاوی شبیه این دعاوی را دارند که کمتر از یک دهه به ظهور مانده است؛ یا پیرمردان ظهور را خواهند دید و یا ... آنان نیز به «توقیت ظهور» رو آورده‌اند و مشمول روایات نهی از توقیت خواهند بود
چرا زمان قیامت مشخص نشده است؟

نامعلوم بودن زمان و کیفیت وقوع قیامت، داراى اثر تربیتى است زیرا در صورت معلوم بودن آن چنانچه زمانش دور باشد، غفلت همگان را فرا مى‏گیرد و اگر نزدیک باشد، پرهیز از بدیها به شکل اضطرار و دور از آزادى و اختیار در مى‏آید.

با وجود نامشخص بودن زمان وقوع قیامت، تعابیر قرآن حاکى از آن است که عمر کوتاه دنیا و همچنین دوران برزخ به قدرى سریع طى مى‏شود که به هنگام وقوع قیامت، انسان‏ها فکر مى‏کنند تمام این دوران چند ساعتى بیش نبود.

«وَ یَقُولُونَ مَتَى هَـذَا الْوَعْدُ إِن كُنتُمْ صَادِقِینَ ، قُلْ إِنَّمَا الْعِلْمُ عِندَ اللَّهِ وَإِنَّمَا أَنَا نَذِیرٌ مُّبِینٌ ، فَلَمَّا رَأَوْهُ زُلْفَةً سِیئَتْ وُجُوهُ الَّذِینَ كَفَرُوا وَقِیلَ هَذَا الَّذِی كُنتُم بِهِ تَدَّعُونَ »( سوره ملک ،آیه 25-27) ؛ «و می گویند: اگر راست می گویید، این وعده کی خواهد بود؟» بگو! «علم [آن] فقط پیش خداست و من صرفا هشدار دهنده ای آشکارم.» و آن گاه که آن[لحظه موعود] را نزدیک بینید، چهره های کسانی که کافر شده اند در هم رود، و گفته شود؛ «این است، همان چیزی که آن را فرا می خواندید!»

« یَسْأَلُكَ النَّاسُ عَنِ السَّاعَةِ قُلْ إِنَّمَا عِلْمُهَا عِندَ اللَّهِ وَمَا یُدْرِیكَ لَعَلَّ السَّاعَةَ تَكُونُ قَرِیبًا »( سوره احزاب ، آیه 63) ؛ «مردم از تو درباره رستاخیز می پرسند، بگو «علم آن فقط نزد خداست» و چه می دانی؟ شاید رستاخیز نزدیک باشد».

خداوند بلند مرتبه به پیامبر عظیم الشأنش که علم نبوی دارد دستور می دهد به مردم بگو من زمان وقوع قیامت را نمی دانم و علم آن نزد خداست و بس که در چنین روزهایی هر کسی به خود جرأت ندهد که وقتی برای قیامت تعیین کند ، چرا که حکمت خداوند متعال ایجاب می کند که زمان قیامت پنهان باشد تا هر کس ظرقیت وجودی خود را نشان دهد اگر بنا بر دانستن زمان قیامت و مشخص بودن آن بود خداوند متعال خود به آن اشاره می کرد .

«قُل لَّا یَعْلَمُ مَن فِی السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ الْغَیْبَ إِلَّا اللَّهُ وَمَا یَشْعُرُونَ أَیَّانَ یُبْعَثُونَ بَلِ ادَّارَكَ عِلْمُهُمْ فِی الْآخِرَةِ بَلْ هُمْ فِی شَكٍّ مِّنْهَا بَلْ هُم مِّنْهَا عَمِونَ ».( سوره نمل آیاتت65و 66)
قیامت

«بگو: «هر که در آسمان ها و زمین است، جز خدا غیب را نمی شناسند و نمی دانند کی برانگیخته خواهند شد؟» [نه] بلکه علم آنان درباره آخرت نارساست؛ [نه] بلکه ایشان درباره آن، تردید دارند ، [نه] بلکه آنان در مورد آن کور دل اند.»

گفتیم که خداوند متعال وقت قیامت را بنا بر مصالحی بیان نداشه است و تأکید دارد که علم به آن هم نزد خداست و بس . در مورد علائم قیامت و ظهور روایات بسیاری به ما رسیده است اما در تعیین وقت آن نه و اگر هم چنین روایتی وارد شده باشد عیب آن از همین جا که معارض با نص صریح قرآن است مشخص می شود .

علاوه بر آن امامان عظیم الشأن ما از توقیت و تعیین وقت برای ظهور و به تبع آن قیامت به شدت بر حذر داشته اند.

روایت نهی از توقیت

در بین روایات غیبت، یکی از مضامین مکرر و موکد، روایات نهی از توقیت (تعیین زمان برای ظهور) است. این روایت از پیامبر اسلام تا امام زمان (علیه السلام) نقل شده است و با تعبیراتی سخت و غلیظ بیان شده است. وقت ظهور سرّ الهی تلقی شده و بیان وقت، کذب و دروغ بر خداوند به شمار آمده است: کذب الوقاتون.(ر.ک. به کتاب‌های: الغیبه (شیخ طوسی) اکمال الدین و اتمام النعمه (شیخ صدوق) کتاب الغیبه (نعمانی) اصول کافی(کلینی) و منابع دیگر.)
مسلمانی که به دین و قرآن خود باور دارد شایسته نیست که چنین القائات کذبی را بپذیرد و در امور خود هم ترتیب اثر دهد، بلکه شایسته است همواره در فکر هولناکی قیامت باشد و بر اعمال خود مواظبت کند چرا که در آن زمان مفر و پناهی جز خداوند متعال ندارد و البته مؤمنان رستگرانند و در پناه خدای خود از هر گزندی در امان خواهند ماند

این گونه روایات، که اگر متواتر نباشند، مستفیض می‌نمایند، تأمل برانگیز و مسئولیت سازند. همان گونه که تعیین دقیق زمانی، توقیت است؛ بیان حدود گونه زمانی نیز توقیت است. به عنوان نمونه، کسی که می‌گوید: ساعت 10 به ملاقات‌تان خواهم آمد؛ برای دیدارش وقت‌گذاری کرده است. همین گونه کسی که می‌گوید حدوداً ساعت 10، یا بین 10 و 11 به دیدارتان خواهم آمد، نیز «توقیت» دیدار کرده است و لذا اگر در آن محدوده زمانی دیدار رخ ندهد، متهم به خلف وعده خواهد شد. و خلف وعده هم البته که از گناهان کبیره است.

از این رو، کسانی که دعاوی شبیه این دعاوی را دارند که کمتر از یک دهه به ظهور مانده است؛ یا پیرمردان ظهور را خواهند دید و یا ... آنان نیز به «توقیت ظهور» رو آورده‌اند و مشمول روایات نهی از توقیت خواهند بود.

حالا عده ای می خواهند بر پایه باورهای خود که مشخص نیست چه هدفی را دنبال می کنند این تنش را در جهان ایجاد کنند که فلان زمان ، زمان پایان دنیا و بروز و ظهور قیامت است و در این راه از ابزرهای پر قدرت رسانه و سینما استفاده می کنند که افکار پلید خود را در ذهن مخاطب نهادینه کنند تا به آن هدف ناپیدای خود برسند .

مسلمانی که به دین و قرآن خود باور دارد شایسته نیست که چنین القائات کذبی را بپذیرد و در امور خود هم ترتیب اثر دهد، بلکه شایسته است همواره در فکر هولناکی قیامت باشد و بر اعمال خود مواظبت کند چرا که در آن زمان مفر و پناهی جز خداوند متعال ندارد و البته مؤمنان رستگرانند و در پناه خدای خود از هر گزندی در امان خواهند ماند.

حالا بگذارید کسانی که برای دنیا و آخرت مردم تعیین تکلیف می کنند پناهگاه بسازند و خود را نجات یافته و وارثان دنیای جدید بدانند، ولی بدانند که: «یَدُ اللَّهِ فَوْقَ أَیْدِیهِمْ » (سوره فتح آیه 10)حاشا که از آنچه در انتظارشان هست و خداوند متعال وعده فرموده مفری بیابند.

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
«و می گویند: اگر راست می گویید، این وعده کی خواهد بود؟» بگو! «علم [آن] فقط پیش خداست و من صرفا هشدار دهنده ای آشکارم.» و آن گاه که آن[لحظه موعود] را نزدیک بینید، چهره های کسانی که کافر شده اند در هم رود، و گفته شود؛ «این است، همان چیزی که آن را فرا می خواندید!»

من پیشگویی میکنم که امتحان های اخر ترم برگذار میشن......تاریخ دقیق اون رو فقط خدا میدونه،من فقط از طرف خدا مامورم که اعلام بکنم که امتحان های اخر ترم روزی برگذار میشه....اون لحظه ای که برنامه ی امتحانی رو زدن رو برد،قیافه های اونهایی که باور نکردن در هم میره و میگه همین بود اون امتحان بی فرجه ای که میگفتی؟!!

باید یه خورده روش کار کنم،شاید نسخه ی جدید منتشر کردم؟؟؟؟!!

اخر دینا،یه حرف در حد قصه های ترسناک مامان بزرگمون هستش!(نظر شخصی بنده!)

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من پیشگویی میکنم که امتحان های اخر ترم برگذار میشن......تاریخ دقیق اون رو فقط خدا میدونه،من فقط از طرف خدا مامورم که اعلام بکنم که امتحان های اخر ترم روزی برگذار میشه....اون لحظه ای که برنامه ی امتحانی رو زدن رو برد،قیافه های اونهایی که باور نکردن در هم میره و میگه همین بود اون امتحان بی فرجه ای که میگفتی؟!!

معنی این آیه این هست که کسی از تاریخ آخر دنیا خبر نداره و نمی تونه حدس بزنه و پیش بینی کنه و ...
پس به این پیشگویی ها اعتباری نیست.

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من که ارزومه دنیا زودتر تموم بشه دیگه طاقت نفس کشیدن ندارم زندگی برام سخته......

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

قربان مغلطه می فرماید چرا؟
ما بیش از اینها از شما انتظار داشتیم!!! (انگار انتظار بی موردی بوده:دی)

مثال شما فرقش با مثال آمدن قیامت در اینه که تقریبا 0% از دانشجویان جهان در امدن پایان ترم و امتحاناتش شک دارند
ولی در دنیا افراد امثال شما که در آخرت شک دارید به وفور یافت میشه.
پس صحبت از اینکه "من صرفا هشدار دهنده ای آشکارم" یک کلام منطقی و به جاست، در حالی که هشدار شما مبنی بر آمدن پایان ترم یک حرف بی دلیل و اضافی است، همه می دانند این اتفاق می افتد و هشدار شما ارزشی ندارد!

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی دوست دارم زودتر دسامر 2012 شه ببینم جو چجوری میشه؟ :d
عمر زمین که 4500000000 ساله دیگه نمیدونم چی میخواد اتفاق بیفته.

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وا مهندس چیکار کنم :surprised:از اول دوس داشتم قیامت:weirdsmiley: و ببینم خب:victory::lol:
سوره واقعه رو خوندی؟ خداوند به قدری زیبا قیامت رو توصیف کرده که میتونی تصور کنی .در ضمن خداوند تو اون سوره فرموده که روز قیامت همه برخواهند خواست وهمه چیز را خواهند دید پس نگران ندیدنش نباش نگران عاقبتش باش.

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پیش بینی پایان دنیا تو این سال یک برنامه ی دقیق فراماسونی بود به معنای نظم نوین جهانی که اینجور معلومه عقب میافته چون به اهدافی که باید میرسیدن نرسیدن...

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سوره واقعه رو خوندی؟ خداوند به قدری زیبا قیامت رو توصیف کرده که میتونی تصور کنی .در ضمن خداوند تو اون سوره فرموده که روز قیامت همه برخواهند خواست وهمه چیز را خواهند دید پس نگران ندیدنش نباش نگران عاقبتش باش.
چون خوندم مشتاق شدم ببین .من نمی ترسم خدا بزرگ و مهربونه دوس دارم بهش نزدیکتر بشم.:gol:

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چون خوندم مشتاق شدم ببین .من نمی ترسم خدا بزرگ و مهربونه دوس دارم بهش نزدیکتر بشم.:gol:
خوشم اومد دختر خوب
خدا ترس نداره ومهربونه این اعمال ما هستند که ترس دارن .باید از اونا ترسید واز کردار بدمون به خدا پناه ببریم .

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوشم اومد دختر خوب
خدا ترس نداره ومهربونه این اعمال ما هستند که ترس دارن .باید از اونا ترسید واز کردار بدمون به خدا پناه ببریم .
خدا تنها پناه و امیده منه و فقط به خودش تکیه میکنم.

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمیدونم کی این حرف رو انداخته تو دهن مردم که 2012 پایان دنیاست؟ از قدیم گفتن شنونده باید عاقل باشه. هر جا میرم این سوال رو پرسیدند.

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیش بینی پایان دنیا تو این سال یک برنامه ی دقیق فراماسونی بود به معنای نظم نوین جهانی که اینجور معلومه عقب میافته چون به اهدافی که باید میرسیدن نرسیدن...

هه هه ماخ!!!

من نمیدونم کی این حرف رو انداخته تو دهن مردم که 2012 پایان دنیاست؟ از قدیم گفتن شنونده باید عاقل باشه. هر جا میرم این سوال رو پرسیدند.

یه چیز جالب اینه که،اگر هالیوود رو دنبال کنی،حدود 15 ساله که داره فیلم های با موضوع 2012 و پایان دنیا ساخته میشه.....
ببین،داستان به این شکله که گروهی از این فیلم نامه نویس و کارگردان ها،تحقیق میکنن،با توجه به یه سری دلایل علمی و یا افسانه ها و ....،یه تاریخی رو تعیین میکنن،بعد جمیعا شروع میکنن فیلم های اون ژانر خاص، رو بر اون اساس ساختن!! شاید باورتون نشه که فقط یه کارگردان، 4 فیلم در مورد اخر دینا در 2012 ساخته که بیش از 5 هزار میلیارد تومن فروش داشتن مجموعن!!!! حالا شما بقیه رو هم در نظر بگیر.......
هر چی به اون تاریخ نزدیک تر میشیم،فروش فیلم ها و بازار داغ تر میشه!!! توجه کنین که هالیوود،فقط شامل فیلم ها نیست و عکس ها،کتاب ها،مجلات،مستند ها،سریال ها، و.... شاملش میشه.....
میدونی چقد پول و سرمایه وارد اقتصاد اون کشور میشه؟!!!!!!
حالا ما باز میتونیم پول بذاریم فیلم های ابکی بسازیم...

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هه هه ماخ!!!

یه چیز جالب اینه که،اگر هالیوود رو دنبال کنی،حدود 15 ساله که داره فیلم های با موضوع 2012 و پایان دنیا ساخته میشه.....
ببین،داستان به این شکله که گروهی از این فیلم نامه نویس و کارگردان ها،تحقیق میکنن،با توجه به یه سری دلایل علمی و یا افسانه ها و ....،یه تاریخی رو تعیین میکنن،بعد جمیعا شروع میکنن فیلم های اون ژانر خاص، رو بر اون اساس ساختن!! شاید باورتون نشه که فقط یه کارگردان، 4 فیلم در مورد اخر دینا در 2012 ساخته که بیش از 5 هزار میلیارد تومن فروش داشتن مجموعن!!!! حالا شما بقیه رو هم در نظر بگیر.......
هر چی به اون تاریخ نزدیک تر میشیم،فروش فیلم ها و بازار داغ تر میشه!!! توجه کنین که هالیوود،فقط شامل فیلم ها نیست و عکس ها،کتاب ها،مجلات،مستند ها،سریال ها، و.... شاملش میشه.....
میدونی چقد پول و سرمایه وارد اقتصاد اون کشور میشه؟!!!!!!
حالا ما باز میتونیم پول بذاریم فیلم های ابکی بسازیم...

خیلی ساده انگارانه است اگه فکرکنیم به خاطر پول همچین کاریو میکنن
شما دوست عزیز به جای خنده به حرف برو درباره اش مطالعه کن...
موضوع به این سادگیا نیست رفیق...از ما گفتن

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ساده انگارانه است اگه فکرکنیم به خاطر پول همچین کاریو میکنن
و بله!! برای از بین بردن اعتقادات مردم ایران و برچیدن جمهوری اسلامی هم این فیلم ها رو میسازن که من یادم رفته بود

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
و بله!! برای از بین بردن اعتقادات مردم ایران و برچیدن جمهوری اسلامی هم این فیلم ها رو میسازن که من یادم رفته بود

نه دوست عزیز
این یه برنامه است که تمام ادیان و ملل رو درگیر یه حکومت ماسونیه واحد میکنه که مبناش ضد دین و ضد خداییه...
واسه اطلاعات بیشتر به نظم نوین جهانی مراجعه کنید که سایتای ایرانی و خارجی زیادی دربارش صحبت کامل داشتن..

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز

اهان این....اره اونو میدونم!! فک کردم شما هم داری مثل خیلی های دیگه میگی بترسین!! فراماسون ها دارن با کمک اسرائیل و برای یحودیت تلاش میکنن که مردم رو به سمت بیخدایی ببرن!!! بله هدف ماسون ها همینه!!دنیای واحد،بدون مرز،بدون خدا،فقط شامل کسانی که نقش دارن در جلو بردن سریع سایر مردم!!