شیطان

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شیـطان،ابلیس

::دعوت کننده به بدی ها، دشمن قسم خورده انسان، عامل بدبختی بسیاری از انسانها، رانده شده از درگاه خداوند::
............................................................

به نام خدا

شیطان دشمن قسم خورده تمام انسانها و رانده شده از درگاه خداوند بزرگوار است. او به عزت و جلال خدا قسم خورده که انسان را گمراه کند و گفته: "بعزّتک لاغوینهم اجمعین الّا عبادک منهم المخلصین"
یعنی: "به عزّتت قسم، من همه بنی آدم و بندگان تو را اغوا و گمراه می کنم مگر افراد باایمان و مخلصت را."
این شیطان است که با لشکریان عظیم خود و راه های نفوذی که دارد، ابتدا انسان را به سوی گناهان کوچک، بعد به سوی گناهان بزرگتر و کبیره و بعد به سوی هلاکت و بدبختی می کشاند، و این موجود ملعون نه دیده می شود و نه ردی از خود باقی می گذارد و فقط از راه هوس ها و نماینده اش در بدن یعنی نفس امّاره انسان را اغوا و گمراه می کند و بعد بر او مسلط می شود.

آیا هنگامی که در موقعیت گناه قرار می گیرید میل به لذت طلبی و همین نفس امّاره شما را به سوی آن نمی کشاند و شیطان با وعده های دروغین و زیبا نشان دادن آن گناه شما را دعوت به انجام آن کار نمی کند، آری همین است راه نفوذ شیطان به انسان، هوس ها و نفس امّاره، و جز این دو راه، راه نفوذ دیگری ندارد و از همین دو راه است که انسانهای بسیاری را به بدبختی کشانده و در روز قیامت همین کسانی که با اختیار همراه او شدند، همراه او به سوی آتش می روند و گناهان و کارهای زشتشان در آنروز به صورت عذاب های دردناک و وحشتناک در خواهد آمد و آنها می بینند هر آنچه کردند.

اما واقاً این شیطان کیست؟ و چگونه موجودیست؟ آیا خداوند او را آفرید تا انسان را گمراه کند یا او خود این تصمیم را گرفت؟ چرا او این همه بر انسان تسلط دارد و چرا بسیاری از انسانها به جای رفتن به مسیر حق و سعادت به سوی این موجود ملعون و دشمنشان می روند و حتی بعضی او را عبادت و پرستش می کنند؟ اینها و بسیاری سوال های دیگر ممکن است برای بسیاری از انسانها و حتی شما به وجود آمده باشد ولی پاسخ آنها را ندانید و یا به دلیل بی اهمیت بودن در نظرتان به دنبال پاسخ این سوال ها نرفته باشید، اما باید به شما بگویم هیچ چیز بااهمیت تر از این مسائل نیست و من تازه به این نتیجه رسیده ام و از شما می خواهم کمی بیشتر نسبت به آنها اهمیت دهید.

من ابتدا باطرح چندین سوال اساسی و پاسخ دادن به آنها در مورد این موجود شما را با آن بیشتر آشنا می کنم و بعد در مورد او و چگونگی راه های نفوذ او و مسائل دیگر صحبت خواهم کرد. امیدوارم شیطان شما را دعوت به زدن دکمه ضربدر که در بالا، قسمت راست مرورگرتان وجود دارد نکند و شما از او پیروی نکنید و آن را نفشارید،
پس بیایید با این موجود که نه دیده می شود و مانند خون در رگ های انسان جای دارد و برای هریک از ما چندین مأمور برای گمراه کردنمان قرار داده بیشتر آشنا شویم.

بخش اوّل ::پرسش ها و پاسخ هایی در مورد شیطان یا ابلیس::

س1: شیطان از چه چیز خلق شده و آیا شیطان از جنس فرشته نیز بوده است؟

ج: در آیه 15 سوره الرحمن می فرماید: "و خلق الجانّ من مارج من نار" یعنی جن را از آتش بدون دود آفریدیم. و در آیه 27 سوره حجر می فرماید: "و الجان خلقناه من قبل من نار السوم" یعنی جن را از باد آتشین آفریدیم. و در آیه 50 سوره کهف نیز فرموه: "ابلیس کان من الجن" یعنی ابلیس از جن است؛ پس با توجه به این آیات و آیات مشابه معلوم می شود که خلقت شیطان یا ابلیس نیز از آتش بوده است.
و با توجه به آیه 50 سوره کهف خداوند با صراحت فرموده که شیطان از جنس جن بوده نه فرشته اما چون مدتی در میان فرشتگان بوده و همانند آنان مشغول عبادت بوده بعضی خیال کرده اند که از جنس فرشتگان بوده است.

س2: خداوند با وجود اینکه می دانست شیطان سرچشمه همه فسادها، تباهی ها، گمراهی ها و وسوسه هاست و موجودی است بسیار مکار و فریبکار و دشمن قسم خورده انسان، چرا او را خلق کرد؟

ج: ارزش و اعتبار هر چیزی و هر شخصی در سختی ها و دشواری ها و ناملایمات مشخص می شود مثلا طلا تا در کوره ذوب قرار نگیرد معلوم نمی شود طلاست یا نه و ناخالصی هایش در هنگام قرار گرفتن در کوره جدا می شود. انسان نیز چنین است تا در مقابل یک دشمن خطرناک قرار نگیرد معلوم نمی شود که خوب است یا بد؛ لذا خداوند شیطان را آفرید و در مقابل انسان قرار داد تا انسان خوب از انسان بد شناخته شود. چنانکه اگر قابیل نبود، هابیل شناخته نمی شد و اگر نمرود نبود، ابراهیم شناخته نمی شد.و اگر فرعون نبود موسی شناخته نمی شد و اگر هریک از دشمنان بزرگ نبودند شخصیت های بزرگ تاریخ شناخته نمی شدند. شیطان دو گروه اعوان و انصار دارد: یک گروه از شیاطین و یک گروه از انسانهای بد که دشمنان اسلام از این قبیل می باشند.
و فکر می کنم که شما با بسیاری از این انسانهای بد آشنا شده اید.

س3: معنای اصطلاحی شیطان چیست؟

ج: شیطان به معنی هر موجود شرو، سرکش، طغیانگر، متمرد، نابکار، بدذات و بدکردار است که مصداق بارزش همان ابلیس است که در مقابل فرمان خداوند سرپیچی کرد و پس از آن نیز قسم یاد کرد که تمام بندگان خدا را تا روز معیّن از راه به در کند و تمام معانی لغوی شیطان در مورد او صادق است؛ چون هم اعمال مردم را می سوزاند و آنها را به هلاکت می اندازد و هم همه آنان را از خدا و راه حق و حقیقت دور می کند.

س4: چگونه ابلیس (شیطان) قبل از خلقت آدم وارد بهشت شده و در آنجا مشغول عبادت گردید؟

ج: طبق روایتی که علل الشرایع نقل کرده چون جان و جنیان قبل از حضرت آدم آفریده شده و سالیان متمادی زندگی کرده اند در آن سالها وظایفی به آنها محول بوده که انجام دهند، انجام ندادند و با دستورات الهی مخالفت کردند و مشغول گناه و معصیت و فساد و تباهی شده و همدیگر را کشتند و خونریزی کردند؛ ابلیس هم که حاکم اینها بوده قادر بر اصلاح امور ایشان و عدم مخالفتشان با دستورات الهی و عدم خونریزیشان نمی شود و در نتیجه ملائکه از دست اینها به خشم آمده و به خداوند گله و شکایت می کنند که خدایا! این مخلوق ضعیف تو در زمین تو راه میروند و از روزی و عافیت تو استفاده می کنند آن وقت این گونه مشغول سفاکی و گناه و فساد هستند؟! خداوند هم به ملائکه دستور می هد که با آنان بجنگند و ایشان را بکشند ولی ابلیس را اسیر بگیرند ظاهراً شیطان در بین همه آنها خوب بوده و مشغول عبادت خداوند و عمل به وظایف عبادیش بوده، در روایتی هم هست که خود شیطان گفته: من سالهای متمادی خدا را در زمین عبادت می کردم.
ملائکه نیز چنین می کنند و ابلیس را پس از اسارت، به بهشت می برند و او را در آنجا مشغول عبادت پروردگار می شود؛ به طوری که فرشتگان فراموش می کنند او از جن بوده و خیال می کنند او از جنس ملائکه است. زیرا در روایات است که شیطان رو رکعت نماز خواند که 6000 سال طول کشید. اما هنگام خلقت خداوند و مخالفت شیطان از سجده با آدم که در واقع با دستور مستقیم پروردگار مخالفت کرد، ملائکه فهمیدند که او از جنس ملائکه نبوده بلکه از جن بوده است.

س5: آیا سجده ملائکه برای آدم بوده یا برای خدا؟

ج: بدون شک، سجده به معنای پرستش مخصوص خداست و غیر از خدا هیچ معبودی در جهان نیست و معنای توحید خداوند در عبادت همین است. بنابراین، جای تردید نیست که فرشتگان برای آدم سجده و پرستش نکردند بلکه یا سجده برای خدا به خاطر آفرینش چنین موجودی بود و یا سجده برای آدم به معنای خضوع در مقابل آدم بوده نه پرستش و نظیر این بحث در سجده پدر و مادر و برادران یوسف(ع) در برابر او نیز ذکر شده است.

س6: چطور شد شیطان تا روز قیامت بر بنی آدم مسلط شد؟

ج: بعد از آنکه خداوند به شیطان دستور داد به آدم سجده کند و نکرد عرضه داشت خدایا! مرا از این کار عفو کن هر مقدار که می خواهی تو را عبادت می کنم، طوری که هیچ ملک مقرّب و یا پیامبر مرسلی چنین عبادت نکرده باشد.
خداوند فرمود: من احتیاجی به عبادت تو ندارم، من دوست دارم آن گونه که خودم می خواهم عبادت شوم نه آنگونه که تو می خواهی، (تو اگر می خواهی مرا عبادت کنی باید به آدم سجده کنی. شیطان هم سجده نکرد) خداوند فرمود: از بهشت خارج شو که تو رجیم و رانده شده از درگاه ما هستی، لعنت من بر تو باد تا روز قیامت. شیطان گفت: خدایا! پس عدالتت چی شد آیا عمل من باطل شد و این همه عبادت کردم بدون اجر و مزد است؟! خداوند فرمود: نه، ولیکن اجر و مزدت را هرچه می خواهی از امور دنیوی بخواه (که دیگر بهشت جای تو نیست.)
شیطان گفت: خدایا! مرا تا روز قیامت زنده نگه دار.
خداوند هم تا وقت معین قبول کرد. شیطان گفت: مرا بر بنی آدم مسلط کم. خداوند قبول کرد. شیطان گفت: مرا مانند جریان خون در رگهای بنی آدم جریان بده. خداوند قبول کرد. شیطان گفت: در مقابل هر بچه ای که از بنی آدم متولد می شود دو تا بچه برای من به دنیا بیاور و مرا چنان کن که من آنها را ببینم ولی آنها مرا نبینند و من درهر شکلی که خواستم بر آنها آشکار شوم. باز هم خداوند قبول کرد. شیطان گفت: خدایا! همه اینها که خواستم کم است باز هم به من بده. خداوند فرمود: برای تو و فرزندانت در سینه بنی آدم جایگاه قرار دادم، شیطان آنگاه گفت: پروردگارا! دیگر برای من کافی است.
آن گاه شیطان گفت: سوگند به عزتت همه آنان را اغوا و وسوسه و گمراه می کنم مگر بندگان مخلصت را و از پیش رو و پشت سر و طرف راست و چپ ایشان وارد می شوم و همه را اغوا می کنم. خداوند هم فرمود: هرکار می خواهی بکن من نیز تو و همه آنانی را که به حرف تو گوش کرده را وارد جهنم خواهم کرد.

س7: آیا شیطان زن و بچه هم دارد؟

ج: بله؛ چون در قرآن در آیه 50 سوره کهف می فرماید: "افتتخذونه و ذریته اولیاء من دونی و هم لکم عدو"

یعنی: " آیا شیطان و فرزندان او را اولیا و دوست و سرپرست خویش قرار می دهید و حال آنکه ایشان دشمن شما هستند؟"
بنابراین، فرزند داشتن شیطان طبق صریح این آیه به دست می آید و از آن جا که فرزند بدون پدر و مادر، تنها آدم و حوا هستند معلوم می شود که زن هم داشته.

س8: ازدواج شیطان چه موقع و با چه کسی بوده؟

ج: در روایتی که در تفسیر برهان در ذیل آیات سوره حجر که مربوط به حضرت آدم(ع) است آورده که: شیطان ابتدا با دختری از جن به نام روحا یا لهبا ازدواج کرد و این ازدواج مدتها قبل از حضرت آدم(ع) بوده و فرزندان زیادی هم از ایشان به وجود آمد که همه آنها در جنگ و خونریزی جنیان و نسناس ها از بین رفتند و شیطان تنها توسط ملائکه به بهشت برده شد.

س9: اسم بچه های شیطان چیست؟

ج: در بعضی از کتابها اسم تعدادی از فرزندان شیطان را به شرح زیر نوشته اند:

1.تمریح 2.وهار 3.رها 4.قفندر 5.اعور 6.زوال 7.متکون 8.خناس 9.مشوط 10.مطرش 11.وشوط 12.هفاف 13.رکتبور 14.زلنبور 15.ثبر 16.ثبور 17.داسم 18.ابیض 19.خترب 20.لبینی 21.لاقیس 22.ولهان.

س10: خوراک و غذای شیطان چیست؟

ج: هر غذایی که بدون نام خداوند و بدون بسم الله خورده شود شیطان هم در آن غذا شرکت می کند.

س11: آیا شیطان به صورتها و شکل های مختلف در می آید و تمثّل پیدا می کند؟

ج: بله، چنانچه در طول تاریخ خیلی های او را دیده و با او صحبت کرده اند، مخصوصا انبیا و امامان معصوم(ع). بعضی او را به صورت پیرمرد و بعضی به صورت زن و بعضی به صورت سگ یا مار یا... دیده اند. مثلا: یکی از آنان حضرت علی(ع) است که با شیطان کشتی گرفت و روی سینه اش نشست و با پیامبر اکرم(ص) او را به صورت پیرمرد دیده اند.

س12: آیا شیطان جنود و لشکریانی هم دارد و لشکر شیطان و دوستان و شریکان او چه کسانی هستند؟

ج: در آیه 94 و 95 سوره شعراء می فرماید: "فکبکبوا فیها هم و الغاوون و جنود ابلیس اجمعون" یعنی: "همه معبودان و عابدان گمراهشان و لشکریان شیطان به دوزخ افکنده خواهند شد."

پس جنود ابلیس همان فرزندان و نوکران و پیروان و همنشینان و دوستان او هستند و همانطور که گفتیم شیطان دارای فرزندان زیادی است که آنان برخلاف ما انسانها خیلی هم عمر می کنند و شیطان به هریک از آنان، مأموریت خاصی را واگذار کرده و همچنین شیطان از افراد شیطان صفت که چه بسا از شیطان هم شیطان تر هستند برای گمراهی دیگران استفاده می کند.
یکی دیگر از لشکریان شیطان زنان و دختران هستند که بزرگ ترین دام شیطان به شمار می آیند و شیطان از هوا و هوس خود انسانها و نفس اماره درون ایشان نیز استفاده می کند.
شریکان شیطان هم کسانی هستند که کارهایشان را بدون نام خدا و بسم الله آغاز می کنند و شیطان در همه امور آنها شریک می شود.

با خواندن این سوالها و پاسخها ما کمی با دشمنمان شیطان بیشتر آشنا شدیم و چیزهایی از ویژگی های او آموختیم.
فعلا برای اکنون کافیست و برای اینکه خسته نشوید من ادامه مطالب و سوالات را در روزهای آینده برایتان قرار می دهم.
با امید به خداوند یگانه

آخرین ویرایش:

MAAAHSA

عضو جدید
سلاااااااااام دوستم اطلاعات جالبی بود ولی فقط یه کوچولو تر30دم........:D
بسم الله......... بسم الله......... بسم الله..........!!!

شادیاخ

عضو جدید
این مطالب حالا از هرکسی که نقل شده حاصل مصاحبه با شخص آقای شیطان بود ؟

در جایی که علم حضور نداره اوهام و خیالات و خرافه مجال قدرت نمایی پیدا می کنه ، عقل و خرد همراهتون

پ ن : قسم نه قصم

• Like
واکنش ها: eb@d

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این مطالب حالا از هرکسی که نقل شده حاصل مصاحبه با شخص آقای شیطان بود ؟

در جایی که علم حضور نداره اوهام و خیالات و خرافه مجال قدرت نمایی پیدا می کنه ، عقل و خرد همراهتون

دوست عزیز علمی بالاتر از قران سراغ داری ........؟؟؟؟؟

هیچ عقلی بدون علم کامل نمیشه و اون کسی هم که ادعا میکنه همه چیز رو خودش میدونه و تمام علم رو با عقل ناقس خودش قیاس میکنه درواقع یک جاهل کامل هستش

پ ن : قسم نه قصم

ربطی به موضوع پیدانکردم !!!!!!!

اعوذو بالله من الشیطان الرجیم
.​

آخرین ویرایش:

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز

ج: در روایتی که در تفسیر برهان در ذیل آیات سوره حجر که مربوط به حضرت آدم(ع) است آورده که: شیطان ابتدا با دختری از جن به نام روحا یا لهبا ازدواج کرد و این ازدواج مدتها قبل از حضرت آدم(ع) بوده و فرزندان زیادی هم از ایشان به وجود آمد که همه آنها در جنگ و خونریزی جنیان و نسناس ها از بین رفتند و شیطان تنها توسط ملائکه به بهشت برده شد.

ممنون ....این که شیطان زن داره و نام زنش روحا بوده را تا حالا نشنیده بودم ....منبعی در این زمینه وجود داره ....البته اینی که میگید مربوط به قبل از ورود شیطان به بهشت .....منبعی اگر در این زمینه دارید یا سایت نویسنده بگذارید ممنون میشم

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم.......
وای خیلی جالب بود مخصوصا" این قسمتش:
در بعضی از کتابها اسم تعدادی از فرزندان شیطان را به شرح زیر نوشته اند:
1.تمریح 2.وهار 3.رها 4.قفندر 5.اعور 6.زوال 7.متکون 8.خناس 9.مشوط 10.مطرش 11.وشوط 12.هفاف 13.رکتبور 14.زلنبور 15.ثبر 16.ثبور 17.داسم 18.ابیض 19.خترب 20.لبینی 21.لاقیس 22.ولهان.
:surprised:
ممنون از اطلاعاتتون

شادیاخ

عضو جدید
اعوذو بالله من الشیطان الرجیم
.​

این استدلال شما من رو یاد عمر بن خطاب انداخت مثل اینکه در قرن 21 هم از این نظرات داریم

لطفا آیاتی که در اون به فرزندان و ازدواج و خوراک و.... این موجود تخیلی اشاره شده بیارید ببینیم چی بوده

عقل والد علم محسوب میشه نه مولودش دوست عزیز

میزان مطالعه شما از غلط های املایی کاملا مشخصه

قصم

ناغث

خرد نگهدارتون

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
این استدلال شما من رو یاد عمر بن خطاب انداخت مثل اینکه در قرن 21 هم از این نظرات داریم

لطفا آیاتی که در اون به فرزندان و ازدواج و خوراک و.... این موجود تخیلی اشاره شده بیارید ببینیم چی بوده

عقل والد علم محسوب میشه نه مولودش دوست عزیز

قصم

ناغث

خرد نگهدارتون

موجودات تخیلی؟ اثبات روح توسط خود فیزیکدان ها مطرح شده ....من چندین کتاب در این مورد خوندم و دیدم که خود فیزیکدان ها این اثبات کردن ..... در این مورد فکر نکنم نظرتون متفاوت باشه

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ممنون ....این که شیطان زن داره و نام زنش روحا بوده را تا حالا نشنیده بودم ....منبعی در این زمینه وجود داره ....البته اینی که میگید مربوط به قبل از ورود شیطان به بهشت .....منبعی اگر در این زمینه دارید یا سایت نویسنده بگذارید ممنون میشم

ابلیس مانند انسان ذریه و فرزند و تبار ونژاد دارد یکی از این ایات که این مطلب راتایید میکند ایه 50 از سوره کهف می باشد:

(ایا شیطان و فرزندانش را دوست خود گرفتید در صورتی که انها باشما دشمن اند)

با توجه به این ایه وجود فرزندان شیطان کاملا واضح است اما در خصوص همسر نقل قول های متفاوتی وجود دارد یکی از معتبرترین روایت همون بود که اوردم (که در تفسیر برهان در ذیل ایات سوره حجر که مربوط به حضرت ادم است اورده شده )

و همچنین میتوانید به ادرسهای زیر مراجع کنید
http://www.bitrin.com/ARTICLE8633.html
http://www.cloob.com/timeline/answer_29911_749426
http://sayyedmostafa.blogfa.com/post/110
http://www.askdin.com/thread8424.html
http://miana.miyanali.com/13/آیا_میدانید_همسر_شیطان_کیست؟__

و اما دیگر روایتها البته بعضی از انها را قران رد نموده است میتوانید به ادرس زیر مراجع کنید
http://paraziti.mihanblog.com/post/tag/ازدواج شیطان

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم.......
وای خیلی جالب بود مخصوصا" این قسمتش:
در بعضی از کتابها اسم تعدادی از فرزندان شیطان را به شرح زیر نوشته اند:
:surprised:
ممنون از اطلاعاتتون

در اینجا نام عده ای از این فرزندان و کار انها را برای شما اورده ام:

1-مبسوط یا مسوط:
وی یکی از فرزندان شیطان است که صاحب اراجیف است
2-داسم:
وی حرفه اش این است که وقتی مرد وارد خانه میشود و به اهل خانه سلام نمی گویید و نام خدا را بر زبان نمی اورد با او وارد خانه میشود و در میان خانواده او شر و فتنه بر پا میسازد
3-ثبیر:
که بر مصائب و اسیبها مآمور است و خراشیدن چهره ها و دریدن گریبانها را بر مصیبت زده ها مطلوب مینماید
4-مدهمش:
وی موکل علمااست که ایشان را بر هوای مختلفه می دارد
5-زلنبور:
ماموری گمارده بر بازارها است و یاوه گویی و سوگند دروغ و تعریف و تمجید را در نظر بازاریان کاری شایسته جلوه میدهد
6-الهفاف:
که صحرا ها وبیابان هارا می پاید و مردم را در ان گمراه و سرگردان میکند .او بر شراب و مسکر نیز گمارده شده است
7-مطوش یا مشوط و یا وشوط:
که مامور بر اخبار و گذارشها ی واصله است . او اخباری را که دروغ است بر سر زبانها می افکند
8- لامتین:
در روایتی از امام صادق (ع) امده است که : خدا "لامتین"-دختر ابلیس رابکشد اینها کسانی هستند که انسان را از نماز باز میدارند
9- لبینی:
نام دختر ابلیس است و ابلیس از رهگذر این دختر به ابولبینی نامبردار میشود
منبع کتاب ابلیس در ایات و روایات (علیرضا صادقی-صغرا رادمرد)

اما در دیگر منابع:

1- ابیض: وی انبیا را وسوسه میکند یا که مردم را به خشم در می آورد.و به وسیله آن خونها ریخته میشود

2- وهاریا دهار:
که در خواب مومنین را آزار می کندبه طوری که انسان خوابهای وحشتناک میبیند و باعث اندوهشان می شود.یادر خواب به شکل زنان نامحرم در می آید وانسان را وسوسه میکند تااو را محتلم کند
(
سفینة البحار ،ج1 ،ص 99و100)

3- قفندریا قنذر:
او نظارت بر زندگی انسانها میکند که هر کس در خانه اش به مدت چهل روز طنبور نوازد وی بر تمام اعضایش می نشیند و غیرت را از او زایل می کند.(
ابلیس ص 159)

4- رکتبوریازلنبور:
که موکل بازار هاست و سخن های لغو و بیهوده و قسم دروغ و ستایش وتعریف های بی جا از متاع کردن را برای مردم زینت می دهد .(
سفینة البحار ج1 ص 99 و100)

5- ولها –یا ولهان :
او مامور طهارت ونماز وعبادت است او انسان را در طهارت ونماز وسوسه میکند وبه شک می اندازد که این نماز باطل است نماز دیگری شروع کن ،وضوی تو ناقص بود ، دو مرتبه تجدید کن گاهی اوقات در سجده در بدن انسان چیزی میدمد به طوری که انسان خیال میکند وضوی او باطل شده ومجبور میشود دو مرتبه وضوبگیرد....(
سفینة البحار ج1 ص 99)

6- هفاف:
که وی نیز موکل است ، مردم را در صحراها و بیابان ها اذیت رساند آنها را وسوسه کندو برای ترساندن انسان او را به وهم وخیال می اندازد ویا به شکل حیوانات گوناگون به نظر انسان در می آید ونیز میگویند او برشراب مسکرگمارده شده است

7- ثبر یا ثبور:
که مسئولیت گولاندن مصیبت زدگان و وادار ساختنشان به لطمه زدن ، و خراشیدن صورت، و چاک زدن گریبان را عهده دارد(
همان ص 99 و100) ونیز مردم رابه جنگ ونابودی فرامیخواند

8- اعور یا زوال :
که وی با تحریک قوا و غریزه شهوانی مرد و زن و با شیوه موذیانه اش آن دو را به عمل ناشایست زنا وامی دارد.وکارش شرکت در نکاح وآمیزش جنسی حرام است
از زنا افتد وبا اندر جهات
ابرناید از پی منع زکوت

اعور همان شیطانی است که برصیصای عابد را وسوسه کرد تا با دختری زنا کند وبعد او را به قتل رساند همچنین روزی اعور پیش هود پیغمبر رفت آن حضرت ضربه ای به چشم او زد کج شد (
همان)

9
- داسم:همواره مراقب خانه است که وی موظف است هر وقت مردی که بدون ادای سلام و جاری نمودن ذکر خدای تعالی وارد خانه می شود به همراهش داخل خانه شود ، و بین او با خوانواده اش ایجاد فتنه و نزاع کند ، و اگر آن مرد بدون گفتن نام خدا به خوردن طعام مشغول شود با وی غذا خورد.هرگاه انسان داخل خانه شد وسلام نکرد وناراحتی ایجاد شد باید بگوید :
« داسم ،داسم ،اعوذبالله منه »(
همان)

10- مطرش یا مشوط – وشوط :
که مسئولیت جعل اخبار دروغ و خالی از حقیقت و جاری ساختن آن گونه اخبار را بر سر زبان های مردم به عهده دارد.(
همان)

11- تمریح:
که امام صادق(ع) فرمود: برای ابلیس (در گمراه ساختن افراد) کمک کننده ای است به نام تمریح که وی هنگام فرا رسیدن شب بین مغرب و مشرق، وقت مردم رااز وسوسه کردن پر می کند.(
همان)

12- قزح:
ابن کوا از امیر المومنین(ع) از " قوس قزح" سئوال کرد ، حضرت فرمود: قوس قزح مگو، زیرا قزح نام شیطان است ، بلکه بگو " قوس الله" و "قوس الرحمن".

13- زوال :
مرحوم کلینی از عطیه ابی المعزام روایت کرده که وی گفت: در خدمت حضرت صادق(ع) بودم و از مردانی که دارای مرض "ابنه" بوده و هستند یاد کردم. حضرت فرمود:... "زوال" پسر ابلیس با آنها مشارکت می کند و آنها مبتلا به آن مرض می شوند...

14- لاقیس:
او یکی از دختران شیطان وکارش وادار کردن زنان به مساحقه (هم جنس بازی زنان) است او مساحقه را به زنان قوم لوط یاد داد یعقوب بن جعفر گفت: مردی از حضرت صادق(ع) از مساحقه(آمیزش) زن با زن دیگر سئوال کرد و حضرت فرمود: "راکبه و مرکوبه" هر دو ملعونند. پس از آن فرمود: خدا بکشد "لاقیس" دختر ابلیس را که چه عمل زشتی را برای زن ها آورد. آن مرد سائل گفت: این عمل از اهل عراق آمده است. حضرت فرمود: سوگند به خدا که این عمل در زمان رسول خدا بوذ، قبل از آنکه عراق باشد.(
همان)

15- متکون:
که با تغییر شکل و خود را به صورت بزرگ و کوچک در آوردن مردم را گول میزند وبا این وسیله آنان را وادار به گناه می کند.(
حار ج 63 وسرمایه سخنوران وواژه های قرآن ،سفینة البحار ج1 ص 100)
16- مذهب: که به صورت های مختلف ممثّل می شود ، مگر به صورت پیغمبر ویا وصیش.(
همان)

17- خنزب:
که بین شخص نماز گذار و نمازش حایل می شود، یعنی توجه قلب را از وی بر طرف می کند. در خبر است که عثمان بن ابی العصر بن بشردر خدمت حضرت رسول اکرم(ص) عرض کرد: شیطان بین نماز و قرائت من حایل می شود. حضرت فرمود: نام آن شیطان "خنزب" است، پس هر زمان از او ترسیدید به خدا پناه ببرید...(
سفینة البحار ج2 ص 654 ،لغت وسوسه)

18- رها :
که مانع بیدارشدن بندگان برای نماز شب است

19- اقبض :
وظیفه او تخم گذاری است .او روزی سی عدد تخم میگذارد ده عدد در مشرق وده عدد در مغرب وده عدد زمین ،از هر تخمی عده ای از شیاطین وعفریتها وغولها وجن بیرون می آیند که تمام آنها دشمن انسانند (
سفینة البحار ج1 ص 99و 100)

20- مقلاص :
موکل قمار است قماربازها همه به دستور او رفتار میکنند به وسیله قمار وبردوباخت اختلاف ودشمنی در میان آنان به وجود می آورد (
کتاب ابلیس ص 143)

21- طرطبه:
یکی از دختران آن ملعون میباشد کار او وادارکردن زنان به زنا است وهمچنین همجنس بازی را نیز به آنها تلقین میکند (
کتاب ابلیس ص 105)
وفرزندانی دیگر.....

با توجه به مفاهیم عبارات و جملاتیکه ذکر گردیده درمی یابیم که ابلیس و شیطان به صورت یک فرمانده ویران گر است که نقش فرماندهی را به عهده دارد و این ذریه هایش هستند که در اجرای فرمانش می کوشند، و با تلاش ها و شیوه های گوناگونشان و با تغییر شکل هایشان جوامع انسانی را به ضلالت و بد بختی می کشانند. (
بحار ج 63 وسرمایه سخنوران وواژه های قرآن ،سفینة البحار ج1 ص 100)

sahara2

کاربر فعال
امیدوارم شیطان شما را دعوت به زدن دکمه ضربدر که در بالا، قسمت راست مرورگرتان وجود دارد نکند و شما از او پیروی نکنید و آن را نفشارید،

مطالب جالبي بودن ممنون

ولي اين نوشته ك مشخص كردم هيچ ربطي ب شيطان و گول زدنش نداشت. ما اگه ب اين مطلب علاقه اي نداشتيم هيچ وقت تاپيكو باز نميكرديم!

ب نظر من شيطان تو افكار آدماست ما اگه خودمون رو خوب شناخته باشيم و حد و حدود درستي براي خودمون و زندگيمون تعيين كرده باشيم هيچ وقت افكار پليد سراغمون نمياد. (شيطان يعني همون افكار پليد آدما)

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

1-مبسوط یا مسوط:
وی یکی از فرزندان شیطان است که صاحب اراجیف است
2-داسم:
وی حرفه اش این است که وقتی مرد وارد خانه میشود و به اهل خانه سلام نمی گویید و نام خدا را بر زبان نمی اورد با او وارد خانه میشود و در میان خانواده او شر و فتنه بر پا میسازد
3-ثبیر:
که بر مصائب و اسیبها مآمور است و خراشیدن چهره ها و دریدن گریبانها را بر مصیبت زده ها مطلوب مینماید
4-مدهمش:
وی موکل علمااست که ایشان را بر هوای مختلفه می دارد
5-زلنبور:
ماموری گمارده بر بازارها است و یاوه گویی و سوگند دروغ و تعریف و تمجید را در نظر بازاریان کاری شایسته جلوه میدهد
6-الهفاف:
که صحرا ها وبیابان هارا می پاید و مردم را در ان گمراه و سرگردان میکند .او بر شراب و مسکر نیز گمارده شده است
7-مطوش یا مشوط و یا وشوط:
که مامور بر اخبار و گذارشها ی واصله است . او اخباری را که دروغ است بر سر زبانها می افکند
8- لامتین:
در روایتی از امام صادق (ع) امده است که : خدا "لامتین"-دختر ابلیس رابکشد اینها کسانی هستند که انسان را از نماز باز میدارند
9- لبینی:
نام دختر ابلیس است و ابلیس از رهگذر این دختر به ابولبینی نامبردار میشود
منبع کتاب ابلیس در ایات و روایات (علیرضا صادقی-صغرا رادمرد)

اما در دیگر منابع:

1- ابیض: وی انبیا را وسوسه میکند یا که مردم را به خشم در می آورد.و به وسیله آن خونها ریخته میشود

2- وهاریا دهار:
که در خواب مومنین را آزار می کندبه طوری که انسان خوابهای وحشتناک میبیند و باعث اندوهشان می شود.یادر خواب به شکل زنان نامحرم در می آید وانسان را وسوسه میکند تااو را محتلم کند
(
سفینة البحار ،ج1 ،ص 99و100)

3- قفندریا قنذر:
او نظارت بر زندگی انسانها میکند که هر کس در خانه اش به مدت چهل روز طنبور نوازد وی بر تمام اعضایش می نشیند و غیرت را از او زایل می کند.(
ابلیس ص 159)

4- رکتبوریازلنبور:
که موکل بازار هاست و سخن های لغو و بیهوده و قسم دروغ و ستایش وتعریف های بی جا از متاع کردن را برای مردم زینت می دهد .(
سفینة البحار ج1 ص 99 و100)

5- ولها –یا ولهان :
او مامور طهارت ونماز وعبادت است او انسان را در طهارت ونماز وسوسه میکند وبه شک می اندازد که این نماز باطل است نماز دیگری شروع کن ،وضوی تو ناقص بود ، دو مرتبه تجدید کن گاهی اوقات در سجده در بدن انسان چیزی میدمد به طوری که انسان خیال میکند وضوی او باطل شده ومجبور میشود دو مرتبه وضوبگیرد....(
سفینة البحار ج1 ص 99)

6- هفاف:
که وی نیز موکل است ، مردم را در صحراها و بیابان ها اذیت رساند آنها را وسوسه کندو برای ترساندن انسان او را به وهم وخیال می اندازد ویا به شکل حیوانات گوناگون به نظر انسان در می آید ونیز میگویند او برشراب مسکرگمارده شده است

7- ثبر یا ثبور:
که مسئولیت گولاندن مصیبت زدگان و وادار ساختنشان به لطمه زدن ، و خراشیدن صورت، و چاک زدن گریبان را عهده دارد(
همان ص 99 و100) ونیز مردم رابه جنگ ونابودی فرامیخواند

8- اعور یا زوال :
که وی با تحریک قوا و غریزه شهوانی مرد و زن و با شیوه موذیانه اش آن دو را به عمل ناشایست زنا وامی دارد.وکارش شرکت در نکاح وآمیزش جنسی حرام است
از زنا افتد وبا اندر جهات
ابرناید از پی منع زکوت

اعور همان شیطانی است که برصیصای عابد را وسوسه کرد تا با دختری زنا کند وبعد او را به قتل رساند همچنین روزی اعور پیش هود پیغمبر رفت آن حضرت ضربه ای به چشم او زد کج شد (
همان)

9
- داسم:همواره مراقب خانه است که وی موظف است هر وقت مردی که بدون ادای سلام و جاری نمودن ذکر خدای تعالی وارد خانه می شود به همراهش داخل خانه شود ، و بین او با خوانواده اش ایجاد فتنه و نزاع کند ، و اگر آن مرد بدون گفتن نام خدا به خوردن طعام مشغول شود با وی غذا خورد.هرگاه انسان داخل خانه شد وسلام نکرد وناراحتی ایجاد شد باید بگوید :
« داسم ،داسم ،اعوذبالله منه »(
همان)

10- مطرش یا مشوط – وشوط :
که مسئولیت جعل اخبار دروغ و خالی از حقیقت و جاری ساختن آن گونه اخبار را بر سر زبان های مردم به عهده دارد.(
همان)

11- تمریح:
که امام صادق(ع) فرمود: برای ابلیس (در گمراه ساختن افراد) کمک کننده ای است به نام تمریح که وی هنگام فرا رسیدن شب بین مغرب و مشرق، وقت مردم رااز وسوسه کردن پر می کند.(
همان)

12- قزح:
ابن کوا از امیر المومنین(ع) از " قوس قزح" سئوال کرد ، حضرت فرمود: قوس قزح مگو، زیرا قزح نام شیطان است ، بلکه بگو " قوس الله" و "قوس الرحمن".

13- زوال :
مرحوم کلینی از عطیه ابی المعزام روایت کرده که وی گفت: در خدمت حضرت صادق(ع) بودم و از مردانی که دارای مرض "ابنه" بوده و هستند یاد کردم. حضرت فرمود:... "زوال" پسر ابلیس با آنها مشارکت می کند و آنها مبتلا به آن مرض می شوند...

14- لاقیس:
او یکی از دختران شیطان وکارش وادار کردن زنان به مساحقه (هم جنس بازی زنان) است او مساحقه را به زنان قوم لوط یاد داد یعقوب بن جعفر گفت: مردی از حضرت صادق(ع) از مساحقه(آمیزش) زن با زن دیگر سئوال کرد و حضرت فرمود: "راکبه و مرکوبه" هر دو ملعونند. پس از آن فرمود: خدا بکشد "لاقیس" دختر ابلیس را که چه عمل زشتی را برای زن ها آورد. آن مرد سائل گفت: این عمل از اهل عراق آمده است. حضرت فرمود: سوگند به خدا که این عمل در زمان رسول خدا بوذ، قبل از آنکه عراق باشد.(
همان)

15- متکون:
که با تغییر شکل و خود را به صورت بزرگ و کوچک در آوردن مردم را گول میزند وبا این وسیله آنان را وادار به گناه می کند.(
حار ج 63 وسرمایه سخنوران وواژه های قرآن ،سفینة البحار ج1 ص 100)
16- مذهب: که به صورت های مختلف ممثّل می شود ، مگر به صورت پیغمبر ویا وصیش.(
همان)

17- خنزب:
که بین شخص نماز گذار و نمازش حایل می شود، یعنی توجه قلب را از وی بر طرف می کند. در خبر است که عثمان بن ابی العصر بن بشردر خدمت حضرت رسول اکرم(ص) عرض کرد: شیطان بین نماز و قرائت من حایل می شود. حضرت فرمود: نام آن شیطان "خنزب" است، پس هر زمان از او ترسیدید به خدا پناه ببرید...(
سفینة البحار ج2 ص 654 ،لغت وسوسه)

18- رها :
که مانع بیدارشدن بندگان برای نماز شب است

19- اقبض :
وظیفه او تخم گذاری است .او روزی سی عدد تخم میگذارد ده عدد در مشرق وده عدد در مغرب وده عدد زمین ،از هر تخمی عده ای از شیاطین وعفریتها وغولها وجن بیرون می آیند که تمام آنها دشمن انسانند (
سفینة البحار ج1 ص 99و 100)

20- مقلاص :
موکل قمار است قماربازها همه به دستور او رفتار میکنند به وسیله قمار وبردوباخت اختلاف ودشمنی در میان آنان به وجود می آورد (
کتاب ابلیس ص 143)

21- طرطبه:
یکی از دختران آن ملعون میباشد کار او وادارکردن زنان به زنا است وهمچنین همجنس بازی را نیز به آنها تلقین میکند (
کتاب ابلیس ص 105)
وفرزندانی دیگر.....

با توجه به مفاهیم عبارات و جملاتیکه ذکر گردیده درمی یابیم که ابلیس و شیطان به صورت یک فرمانده ویران گر است که نقش فرماندهی را به عهده دارد و این ذریه هایش هستند که در اجرای فرمانش می کوشند، و با تلاش ها و شیوه های گوناگونشان و با تغییر شکل هایشان جوامع انسانی را به ضلالت و بد بختی می کشانند. (
بحار ج 63 وسرمایه سخنوران وواژه های قرآن ،سفینة البحار ج1 ص 100)

ممنونم خیلییییییی خوب وکامل بود جالب بود واقعا"

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قسمت اول

قسمت اول

دقیقا این قیاس شما مطلبی رو یادم اورد :

امام حسن عسکري عليه‏السلام مي‏فرمايد:
هنگامي که مأمون حضرت رضا عليه‏السلام را وليعهد خود قرار داد روزي دربان خانه آن حضرت وارد شد و گفت: گروهي آمده‏اند و اجازه ملاقات مي‏خواهند و مي‏گويند ما از شيعيان علي بن ابيطالب هستيم. امام رضا عليه‏السلام فرمود: وقت ندارم، مشغول کارم. آنها را برگردان. دربان پيام امام رضا عليه‏السلام را به آنها رساند و آنها را برگرداند. دو مرتبه آمدند و تقاضاي ملاقات کردند اين بار هم اجازه ملاقات به آنها داده نشد و اين جريان و رفت و آمد آنها و عدم اجازه ملاقات تا دو ماه طول کشيد. تا اين که از ملاقات با امام مأيوس شدند و به دربان گفتند: به مولاي ما امام رضا عليه‏السلام بگو از شيعيان پدرت علي بن ابيطالب هستيم و از اين که شما به ما اجازه ملاقات نداديد مورد شماتت دشمنان قرار گرفتيم، به خاطر همين برمي‏گرديم، در حالي که به خاطر اين پيش آمد، از بازگشت به وطنمان خجالت مي‏کشيم و از طرف ديگر از تحمل شماتت دشمنان ناتوان شده‏ايم.

دربان پيام آنان را به امام رضا عليه‏السلام رساند و امام عليه‏السلام فرمود: به آنها اجازه بده تا وارد شوند. کاروانيان وارد شده و سلام کردند و آداب احترام به جا آوردند. ولي امام رضا عليه‏السلام جواب سلام آنها را نداده و اعتنايي نکرد و اجازه نداد که بنشينند و آنان همانطور سرپا ايستادند. به امام رضا گفتند يابن رسول الله! اين چه جفايي بود که در حق ما روا داشتيد و ما را سبک کرديد. ديگر چه آبرويي بعد از اين براي ما باقي مي‏ماند؟!

امام رضا عليه‏السلام فرمود:اين آيه را بخوانيد:

ما اصابکم من مصيبة فبما کسبت ايديکم و يعفوا عن کثير (شوري: 30)

هر مصيبتي به شما رسد به خاطر اعمالي است که انجام داده‏ايد و بسياري را نيز عفو مي‏کند.

به خدا سوگند من کاري در حق شما انجام ندادم جز آنچه خدا و پيامبر صلي الله عليه و آله و اميرالمؤمنين و امامان پس‏از او در حق شما انجام داده‏اند. آنان شما را مورد عتاب و بي‏توجهي قرار دادند. من هم در اين کار به آنها اقتدا کردم.

گفتند يابن رسول الله! براي چه؟ فرمود: به خاطر ادعايتان که مي‏گوييد، شيعيان اميرالمؤمنينيم؟ واي بر شما! (اين چه ادعاي بزرگي است که مي‏کنيد) به درستي که شيعيان اميرالمؤمنين حسن عليه‏السلام و حسين عليه‏السلام و سلمان و ابوذر و مقداد و عمار و محمد ابن ابي‏ابکر بودند، همانها که تسليم محض اوامرش بودند و ذره‏اي در عمل به دستوراتش مخالفت و سرپيچي نکردند، ولي شما در بيشتر کارهايتان با او مخالفيد، و در بسياري از واجبات کوتاهي مي‏کنيد و حقوق بزرگ برادران ديني خود را کوچک مي‏شماريد.

در آنجا که تقيه و پرهيز واجب نيست، تقيه مي‏کنيد، و آنجا که تقيه حق و لازم است، ترک تقيه مي‏کنيد. اگر بگوييد و از اولياء و محبان او و دوستدار دوستان او و دشمن دشمنان اميرالمؤمنين هستيد از شما قبول خواهم کرد و منکر حرفتان نخواهم شد لکن اين ادعاي شما که مي‏گوييد شيعه او هستيد ادعاي بزرگ و مرتبه والايي است که اگر عملتان، گفتار و ادعايتان را تصديق و گواهي نکند هلاک و نابود خواهيد، شد مگر آنکه رحمت پروردگار شامل حال شما گردد.

گفتند: يابن رسول الله! بنابراين، از اين ادعاي بزرگ و گفتار، از خدا پوزش مي‏طلبيم و استغفار مي‏کنيم و توبه مي‏نماييم و بدانچه مولايمان به ما تعليم داد قائل مي‏شويم و مي‏گوييم: ما دوستان شما و دوستدار دوستان شما و دشمن دشمنان شما مي‏باشيم.
امام رضا عليه‏السلام فرمود: مرحبا به شما برادران و دوستان من، نزديک شويد. سپس آنان را دور خود گرد آورد و مورد محبت قرار داد و به دربان فرمود: چند بار اجازه ورود به آنها ندادي؟! دربان گفت: شصت بار.

امام رضا عليه‏السلام فرمود: شصت مرتبه پي‏درپي پيش آنها برو و بر آنها سلام کن و سلام مرا هم به آنها برسان چون به سبب توبه و استغفار، گناهانشان محو و نابود شد و به خاطر محبت و دوستي که با ما دارند، مستحق کرامت و بزرگداشت مي‏باشند. از حال آنها و احوال خانواده‏هايشان تفقد کن و به امور آنان برس و در حق آنان خوبي کن و مشکلاتشان را برطرف ساز [تفسيرالإمام‏العسكري، ص 312.] .

و این رفتار و گفتار شماست که ادعای شیعه بودن هم میکنید حقا ک ابروی مسلمین هم برده اید

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اگر پیرو هر کتاب اسمانی باشی بدون شک درتمام انها از شیطان نام برده شده و موجود تخیلی نیست مگر که خدای ناکرده لامذهب باشی که جای شما در بحث ما نیست .

در چرخه نظام هستی، جفت بودن و زوج بودن حقیقتی است که هرگز استثناء پذیر نمی باشد. پیش از آنکه آدمی با بهره گیری از تحقیقات علمی و ابزارهای پیشرفته به این مهم دست یابد، خداوند بی همتا در کلام نورانی خود به گونه ی معجزه آسایی از این واقعیت خبر داده و جفت بودن موجودات عالم را، امری فراگیر دانسته که اختصاص به موجود خاصی ندارد بلکه شامل جماد، نبات، انسان و حیوان می شود.
به عنوان نمونه در سوره مبارکه ذاریات، این امر را به روشنی بیان نموده است، تا هرگونه شک و تردیدی در این زمینه را برطرف نماید، خداوند در این سوره مبارکه در مورد این حقیقت انکار ناپذیر به زیبایی می فرماید: (وَمِن كُلِّ شَیْءٍ خَلَقْنَا زَوْجَیْنِ لَعَلَّكُمْ تَذَكَّرُونَ )[SUP]1[/SUP]؛ و از هر چیزی دو زوج آفریدیم، امید است که عبرت گیرید.
آیا شیطان زن و بچه هم دارد؟
ج: بله؛ چون در قرآن در آیه 50 سوره کهف می فرماید: "افتتخذونه و ذریته اولیاء من دونی و هم لکم عدو"
یعنی: " آیا شیطان و فرزندان او را اولیا و دوست و سرپرست خویش قرار می دهید و حال آنکه ایشان دشمن شما هستند؟"
بنابراین، فرزند داشتن شیطان طبق صریح این آیه به دست می آید و از آن جا که فرزند بدون پدر و مادر، تنها آدم و حوا هستند معلوم می شود که زن هم داشته.

با توجه به مفاد آیات قرآنی و گفتار ائمه معصومین (ع) باید گفت: به یقین شیطان دارای ذریه و اولاد است و در گمراه کردن افراد نیز تنها نیست. برای اثبات صحت این گفتار دو آیه از قرآن و یک روایتی از امام صادق (ع) ذیلا ذکر مکنیم:

- در آیه 27 سوره اعراف می خوانیم : " انه یریکم هو و قبیله من حیث لا ترونهم": شیطان ودار و دسته اش شما را از محلی میبینند که شما آنها را نمی بینید.

-در آیه 50 سوره کهف نیز می خوانیم : " افتتّخذنه و ذریّته اولیا من دونی و هم لکم عدوّ " : آیا او -شیطان-و ذریه اش را دوستان غیر از من میکیرید حال آنکه آنها به شما دشمن اند".

قطعا هر فرد منصفی با کمی دقت در مفاد ای دو آیه وهمچنین با توجه به تعبیرات : "قبیله" ، "ذریه" ونیز ضمیر های جمع در : "لاترونهم ، هم ، لکم" در خواهد یافت که شیطان دارای اولاد و ذریه است و در گمراه ساختن افراد تنها نیست.

-امام صادق(ع): قسم به خداییکه محمد (ص) را به حق فرستاد عفریت و ابلیس ها بر مومن بیشتر از زنبوران بر گوشت اند!، ولی مومن از کوه محکمتر است زیرا کوه را با تبر می توان تراشید ولی مومن از دین خود کم نمی کند.

از نظر غلط ها, تایپی بودن که حتم دارم که اگه 000 کلمه رو توی چند دقیقه تایپ کنی داشتن 3تا کلمه اشتباه کار ناپسندی نیست و اصلا هم ربطی به مطالعه نداره

ولی باز هم از تذکر درست شما ممنونم

شادیاخ

عضو جدید
دقیقا این قیاس شما مطلبی رو یادم اورد :

و این رفتار و گفتار شماست که ادعای شیعه بودن هم میکنید حقا ک ابروی مسلمین هم برده اید

شیعه علی بن ابیطالب؟ مسلمان؟ از کجا تشخیص دادید من شیعه و مسلمانم

19- اقبض : وظیفه او تخم گذاری است .او روزی سی عدد تخم میگذارد ده عدد در مشرق وده عدد در مغرب وده عدد زمین ،از هر تخمی عده ای از شیاطین وعفریتها وغولها وجن بیرون می آیند که تمام آنها دشمن انسانند (سفینة البحار ج1 ص 99و 100)

رشته تون رو هم نمیدونم چیه ولی شاید دانشگاه رفته باشید آدم متاسف میشه کسی تحصیل کرده باشه و درباره این مطالب که بیشتر شبیه طنزه مطلبی عنوان کنه

شادیاخ

عضو جدید
موجودات تخیلی؟ اثبات روح توسط خود فیزیکدان ها مطرح شده ....من چندین کتاب در این مورد خوندم و دیدم که خود فیزیکدان ها این اثبات کردن ..... در این مورد فکر نکنم نظرتون متفاوت باشه

جن از جنس روحه؟ لطفا این کتابی که روح رو اثبات کرده معرفی کنید

کمی به این مطالب بیاندیشید میزان مضحک بودنش مشخص میشه ، چه کسی جن تخم گذار دیده؟

smn_ash

عضو جدید
سلام خیلی جالب بود ممنون.راستی این نسناس و تو سوره ی ناس هم که هست برام جالب بود که با نسناس ها میجنگند.....؟برام بیشتر توضیح میدی.ممنون
و در مورد دمنده در گره ها.
ما که خودمون شیطون و درس میدیم ماه رمضون که دست شیطون بستست کاملا معلومه

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شیعه علی بن ابیطالب؟ مسلمان؟ از کجا تشخیص دادید من شیعه و مسلمانم

هر دین و مذهبی ک داری .......

توی این تاپیک قصد دارم از شیطان مطالبی که وجود داره و کمتر درموردشان شنیدیم بحث بشه ......اگه به ذائقه شما هم خوش نمیاد مجبور نیستید بیاید
19- اقبض : وظیفه او تخم گذاری است .او روزی سی عدد تخم میگذارد ده عدد در مشرق وده عدد در مغرب وده عدد زمین ،از هر تخمی عده ای از شیاطین وعفریتها وغولها وجن بیرون می آیند که تمام آنها دشمن انسانند (سفینة البحار ج1 ص 99و 100)

رشته تون رو هم نمیدونم چیه ولی شاید دانشگاه رفته باشید آدم متاسف میشه کسی تحصیل کرده باشه و درباره این مطالب که بیشتر شبیه طنزه مطلبی عنوان کنه

1- اگه توجه داشته باشید نوشتم و دیگر منابع >>>>مطالبی که مورد قبول اکثریت هستش رو از 1 تا 9 اوردم . یعنی فک نکردی چرا دوبار شماره بندی شده؟؟

2-
در یک تحقیق کامل اصل بر ان است که تمام مطالب رو بدون سانسور اورد و اگر مطلبی دور از واقیعت است بر عهده نویسنده ان است.

و تعجب من از شما که دانشگاه رفته هم هستید ! از اینه که چطور به این نکته توجه نکردید؟
ایا همیشه توی تحقیقات از هرمطلبی که نمی پسندید چشم پوشی میکنید؟؟؟!!!

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خداوند ادم را افرید و ان را جانشین خود در روی زمین کرد ....نکند که باعث خندیدن دشمنانمان به ما در برابر خداوند شویم

خداوند ادم را افرید و ان را جانشین خود در روی زمین کرد ....نکند که باعث خندیدن دشمنانمان به ما در برابر خداوند شویم

سلام خیلی جالب بود ممنون.راستی این نسناس و تو سوره ی ناس هم که هست برام جالب بود که با نسناس ها میجنگند.....؟برام بیشتر توضیح میدی.ممنون
و در مورد دمنده در گره ها.
ما که خودمون شیطون و درس میدیم ماه رمضون که دست شیطون بستست کاملا معلومه

نسناس چگونه موجودی است؟

«نسناس» به گونه های مختلفی توصیف شده است که به استناد برخی روایات، موجوداتی قبل از خلقت حضرت آدم (ع) بوده اند.البته، بنابر دسته ای دیگر از روایات، گروهی از انسان ها به دلیل انجام گناهان زیاد و تقویت جنبه های حیوانی و دوری از جنبه های ملکوتی، از مصادیق نسناس دانسته شده اند.

پاسخ تفصیلی

در باره چیستی و ماهیت «نسناس» دیدگاه های مختلفی بیان شده است:

1. نسناس حیوان و موجودی موهوم است که آن را به شکل انسان تصور مى‏ کنند، و در زبان متداول به معناى نوعى میمون است.[1]
2. مخلوقاتی که از جهتی شبیه به انسان بودند و از جهت دیگری با آن فرق داشتند، و از نسل بنی آدم نبوده اند.[2] لذا براساس برخی روایات و دیدگاه برخی از مفسّران، پیش از آفرینش آدم (ع)، موجوداتی به نام «نسناس» در زمین زندگی می کرده اند که بسیار مرتکب فساد و قتل و خونریزی می شده اند. به همین جهت، پس از آنکه خداوند فرمود: «من در روى زمین، جانشینى [نماینده‏اى‏] قرار خواهم داد»، فرشتگان گفتند: «پروردگارا! آیا کسى را در آن قرار مى‏دهى که فساد و خونریزى کند؟!».[3] بنابراین، پرونده سوء پیشینه این مخلوقات، سبب بدگمانى فرشتگان نسبت به انسان شد، و او را به نسناس قیاس کردند.[4]

گفتنی است که در برخی از روایات درباره نسل پیش از آفرینش آدم (ع)، نام «نسناس» ذکر شده و در برخی دیگر فقط به این گروه از موجودات پیش از خلقت آدم (ع) به صورت کلّی و بدون نام خاصّی اشاره شده است.[5]
در این جا، به دو روایت اکتفا می شود:

حضرت امام علی (ع) فرمود: «همانا [هنگامی که] خداى تبارک و تعالى دوست داشت تا موجودى را با قدرت بیکرانش بیافریند، در زمانى بود که از آفرینش جنّ و نسناس هفت هزار سال گذشته بود».[6] این حدیث، زمان آفرینش گروهی از موجودات به نام «نسناس» را پیش از آفرینش آدمیان معرفى مى ‏نماید.
امام محمدباقر (ع) در پاسخ به پرسش جابر بن یزید جعفی در این زمینه فرمودند: «گویا تو گمان می ‌کنی خداوند تنها این عالم را آفریده است و گمان می ‌کنی خداوند غیر از شما بشر دیگری نیافریده است. به خدا سوگند خداوند هزار هزار عالم آفریده است و هزار هزار آدم و تو در آخرین این عالم و از آخرین این آدم‌ ها هستی».[7]، [8] در این حدیث، فقط اشاره به موجوداتی پیش از انسان هایی از نسل حضرت آدم (ع) اشاره شده و نامی از نسناس نیامده است.
3.
با استناد به حدیثی،[9] نسناس، نوعى از انسان ها و از نسل بنی آدم بودند که به جهت مسخ دارای یک دست و یک پا بوده و مانند حیوانات می چریدند.[10] طبق این معنا، می توان گفت که، مصداقی از نسناس، در قوم عاد وجود داشتند و منافاتی با موجودات پیش از خلقت حضرت آدم (ع) ندارد؛ چرا که بنابر برخی از روایات، گروهی از انسان ها به دلیل انجام گناهان زیاد و تقویت جنبه های حیوانی و دوری از جنبه های ملکوتی، از مصادیق نسناس و آیه «إِنْ هُمْ إِلَّا کَالْأَنْعامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ سَبِیلًا»،[11] دانسته شده اند.

[1]. بستانی، فؤاد افرام، فرهنگ ابجدی عربی – فارسی، مترجم: مهیار، رضا، ص 912، واژه «النَّسْنَاس»، انتشارات اسلامی، تهران، چاپ دوم، 1375ش.[2]. فراهیدی، خلیل بن احمد، کتاب العین، ج 7، ص 200، انتشارات هجرت، قم، چاپ دوم، 1410 ق؛ طریحی، فخر الدین، مجمع البحرین، ج 4، ص 111، کتابفروشی مرتضوی، تهران، چاپ سوم، 1375 ش.[3]. بقره، 30.[4]. ر.ک: بلاغى نجفى، محمد جواد، آلاء الرحمن فى تفسیر القرآن، تحقیق: واحد تحقیقات اسلامى، ج 1، ص 83، بنیاد بعثت‏، چاپ اول، قم، 1420 ق؛ طباطبایی، سید محمد حسین، المیزان فی تفسیر القرآن، ج 1، ص 119، دفتر انتشارات اسلامی، قم، چاپ پنجم، 1417 ق؛ فیض کاشانی، ملا محسن، تفسیر الصافی، ج 1، ص 106، انتشارات الصدر، تهران، چاپ دوم، 1415 ق؛ مکارم شیرازی، ناصر، تفسیر نمونه، ج 1، ص 174، دار الکتب الإسلامیة، تهران، چاپ اول، 1374 ش.[5]. ر.ک: نمایه های «نسل انسان های غارنشین»، سؤال 636 (سایت: 695)؛ «آدم هشتمین نسل از انسان»، سؤال 5901 (سایت: 6471).[6]. شیخ صدوق، محمد بن علی، علل الشرائع، ج 1، ص 104، نشر کتاب فروشی داوری، قم، چاپ اول، 1385ش.[7]. شیخ صدوق، محمد بن علی، خصال، محقق و مصحح: غفاری، علی اکبر، ج 2، ص 652، جامعه مدرسین، قم، چاپ اول، 1362ش.[8] برگرفته از پاسخ 6618.[9]. حدیث این گونه است: «دسته‏اى از قوم عاد که در اثر مخالفت با پیامبر خود، خداوند آنها را مسح نموده و به صورت نسناس در آورد که هر کدام از آنها داراى یک دست و یک پا بودند و از یک طرف بدن مانند پرنده چنگ به زمین می زدند و مانند چهار پایان می چریدند»؛ مجلسی، محمدباقر، بحارالانوار، ج 24، ص 96، دار إحیاء التراث العربی، بیروت، چاپ دوم، 1403ق.[10]. مجمع البحرین، ج 4، ص 111؛ حسینی زبیدی، محمد مرتضی، تاج العروس من جواهر القاموس، ج 9، ص 11، دارالفکر، بیروت، چاپ اول، 1414ق.[11]. فرقان، 44: «آنان فقط همچون چهارپایانند، بلکه گمراهترند».[12]. ر.ک: کلینی، محمد بن یعقوب، الکافی، ، محقق و مصحح: غفاری، علی اکبر، آخوندی، محمد، ج 8، ص 244 و 245، دارالکتب الاسلامیة، تهران، چاپ چهارم، 1407ق؛ طیب، سید عبد الحسین، اطیب البیان فی تفسیر القرآن، ج 1، ص 388، انتشارات اسلام، تهران، چاپ دوم، 1378 ش؛ محقق سبزوارى، هادی المضلین، ص 256 و 257، نشر انجمن آثار و مفاخر فرهنگى، تهران، چاپ اول، 1383ش.

به این ادرس یه سری بزنید چیزای جالبی داره !!!!!

دردنیای امروزی به دلیل آنکه نگاه ماده گرایانه نگاه غالب برفرضیه های علمی می باشد عملا بشریترادرتجزیه وتحلیل درست وشناخت حقیقی جهان پیرامون مان دچارانحراف وعجزوناتوانی کرده ومتاسفانه این نوع نگاه درمیان بخشی از نخبه گان ومحافل علمی ما نیزراه پیداکرده و بسیاری راواداربه پیروی کورکورانه ازیافته های مادی گرانه که همگی آنها خالی ازمباحث عقل گرانه ای است که درقرآن واحادیث وجوددارد-نموده است که این موضوع علل وعوامل بسیاری داردکه موضوع بحث مانمی باشد

قصدداریم به تفاو ت اساسی دودیدگاه درمورد انسانها ویا شبه انسانهای ماقبل تاریخ که هرازچندگاهی درگوشه کناردنیاآثاری ازآنهابدست می آیدرابپردازیم واین دودیدگاه به زبان ساده عبارتنداز:

1-نظریه ماده گرانه تکامل داروین که به قولی انسانهای امروزی راتکامل یافته انسانهای میمون نمامیداندوتقریباتمامی مقالات وفیلم های مستند دراین باب اززاویه این نظریه باطل به انسانهای اولیه نگاه می کنند

و

2-درمباحث اسلامی این موضوع به کلی ردمیشودوآن موجودات راگونه ای مجزاازانسان وبه نام نسناس می شناسدکه كه قدمت سكونت آنهادرزمين به صدهاهزاروحتي ميليون هاسال نيزتخمين زده مي شوددرادامه به آیات واحادیثی دراین مورداشاره می کنیم

سوره مبارکه بقره آيه 30.

"و هنگامی که پروردگارت به فرشتگان گفت : من در زمین جانشینی قرار خواهم داد. فرشتگان گفتند : آیا کسی را در زمین قرار می دهی که در آن تباهی و خون ریزی کند. ( در حالیکه ) ما تو را تنزیه و ستایش می کنیم و و تو را تقدیسمی کنیم. خدا گفت : من چیزی را می دانم که شما نمی دانید."

آیه فوق به زمان قبل ازخلقت حضرت آدم (ع) به شکل مادی بازمی گردد واینکه فرشتگان الهی ازکجاشاهد فسادوخونریزی درزمین بودندعالم مادی باسنجش زمان مادی

میلیاردهاسال قدمت داردودرباب زمان امروزشاهدهستیم که درفراترازکره زمین مثلادرفضاوکرات دیگرزمان به ماننددنیاوکره زمین سپری نمی شود

خداوند در آيه‎ي 7 سوره‎ي هود مي فرمايد:

(هُوَ الَّذِي خَلَقَ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ فِي سِتَّهِ أَيَّامٍ وَ كانَ عَرْشُهُ عَلَى الْماءِ لِيَبْلُوَكُمْ أَيُّكُمْ أَحْسَنُ عَمَلاً)؛ «او كسي است كه آسمان ها و زمين را در شش روز (شش دوران) آفريد و عرش (قدرت) او برآب قرار داشت، تا شما را بيازمايد كه كدام‎يك عملتان بهتر است».

منظور از روز (يوم) در آيه، روز معمولي و بيست و چهار ساعته نيست وبسیاری ازمفسران آن رابه شش دوره نیز تفسیرنموده اند ویادراحادیثی داریم که زمان برمردگان ازمومنین وکفاردرعالم برزخ متغییر می گذردمثلا برای شخصی به یک چشم برهم زدن وبرای شخص دیگربه سالیان طولانی وجای دیگرداریم هرروزازروزهای قیامت پنجاه هزرارسال به طول می کشدکه بحث زمان یک بحث مجزامی باشدمافرض رابرسنجش زمان به صورت مادی قرارمی دهیم اگربپزیریم اززمان خلقت عالم مادی میلیاردهاسال می گذرددراین فواصل موجوداتی غیرازانسان که مشخصاازنسناس هاواجنه می توان نام بردبرروی زمین دردوره های مختلف زندگی می کرده اند

امام محمدباقر(ع)می فرمایند:

مردی ازامیرالمومنین علی (ع) سوال کردآیادرزمین پیش ازآدم ونسل او خلقی ازخلق خدای تعالی بودندکه

خداراعبادت می کردند؟حضرت فرمودند...خدای عزوجل اجنه روحانی رادرزمین خلق نمودکه برای ایشان

بالهایی بود پس آنهاراپایین ترازملائک خلق نمود وازاینکه آنهادرپروازبه ملائک برسندحفظشان نمودو...پس

آنهارادرطبقات هفتگانه وفراترساکن نمودکه خداراشبانه روزتقدیس می کردنددرحالی که افترانمی بستندسپس

خلقی راخلق کردپایین ترازاجنه برای آن خلایق بدنهاوارواحی بودبدون بال میخوردندومی نوشیدند

خداوندآنهاراشبیه به نسناس خلق نمود وآنهاانسان نبودندوآنهارادروسط های زمین وبرپشت زمین وبه همراه

جن قراردادکه خداراشبانه روزتقدیس می کردند درحالی که افترانمی بستند.وفرموداجنه درآسمان پروازمی

کردندپس ملائک رادرآسمان ملاقات می کردندوباعث شادی انهامی شدندوازآنهااخباررافرامی گرفتند.

(بحارالانوارج54ص 322)

ودرحدیث دیگری ازامام محمدباقر (ع) داریم که میفرماید :

"خدا از روزی كه زمین را آفرید، هفت عالم را در آن خلق و سپس منقرض كرد كه هیچ یك از آن عوالم

از نسل آدم ابوالبشر نبوده‌اند.

خداوند همه آن‌ها را از پوسته روی زمین آفرید و نسلی را بعد از نسل دیگر ایجاد كرده و برای هر یك عالمی بعد

از عالم دیگر پدید آورد تا در آخر حضرت آدم را بیافرید و ذریه‌اش را از او جدا ساخت."

( خصال، ج 2، ص 359 و
45)
مادراین باب قصدنتیجه گیری وتفسیربه رای رانداریم اما می توان باتوجه به آیات واحادیث فوق چنین استنباط کرد

که آن موجوداتی که درزمین و قبل ازخلقت آدم (ع)فسادوخونریزی انجام داده اندهمان نسناس هابوده اند که

بعدهاوبه مرور زمان به نوعی وبنا به دلا یلی منقرض شده اندو انسانهای امروزی ازنسل آنهانمی باشندواین
آیات واحادیث بیشترنادرستی نظریه شیطانی داروین را نشان می دهدوالبته اجنه هنوزم هم
وجودارندوگواه این مطلب وجودشیطان دشمن آشکار انسان است که ازجنس اجنه می باشدکه دراین باب هم
آیات واحادیث بسیاری وجوداردوعامل اصلی مشکلات پیش روبشریت شیطان وجنودش معرفی میشوند که
زمان ظهورامام زمان (عج) پایان کارفساد شیطان وسربازانش درزمین است-آری درآن فضایی که موجودات قبل
ازانسان هم وجودداشتندخداوندمتعال خلیفه خودآدم (ع) راخلق می کندوانسان رابرآن موجودات ازجمله
نسناس وجن وملائک برتری می دهد

(بقره/33-30);

«آنگاه كه پروردگارت به فرشتگان فرمود من در روى زمين جانشينى مى‏گمارم.

فرشتگان گفتند آيا در زمين كسى را مى‏گمارى كه در آن فساد و خونريزى كند؟ در حالى كه ما به ستايش تو
تسبيح گوييم و تقديست مى‏كنيم. خداوند فرمود من چيزى را مى‏دانم كه شما نمى‏دانيد. آنگاه تمام اسمها را
به آدم آموخت‏سپس آنها را بر فرشتگان عرضه داشت و فرمود اگر راست مى‏گوييد اسامى اينها را به من
بگوييد. فرشتگان گفتند تو منزهى. ما چيزى جز آنچه به ما آموختى نمى‏دانيم تو داناى فرزانه‏اى. خداوند فرمود
اى آدم فرشتگان را به اسامى اينها آگاه كن. چون آدم فرشتگان را بدان آگاه ساخت. خداوند فرمود نگفتم من
ناديده هاى آسمانها و زمين و آنچه را كه آشكار و نهان مى‏داريد مى‏دانم‏».

خداوند در سوره آل عمران آيه 33 مي فرمايد:

«إِنَّ اللّهَ اصْطَفي آدَمَ وَ نُوحًا وَ آلَ إِبْراهيمَ وَ آلَ عِمْرانَ عَلَي الْعالَمينَ»
يعني به حقيقت که خداوند برگزيد آدم ، نوح ، خاندان ابراهيم و خاندان عمران را بر جهانيان.

درادامه به دوحدیث دیگرکه اشاره وجودشبه انسانهایانسناسهاداردمی پردازیم

امام صادق عليه‌السلام مي‌فرمايد:

"گمان مي‌كنيد كه خدا غير از شما هيچ بشر ديگري را نيافريده است؟ چنين نيست، بلكه هزاران هزارآدم آفريد

و شما از نسل اخرين آن‌ها هستيد".( توحيد صدوق، ج 1 ، ص 277)

مردی به امام صادق (ع)عرض کرد:فدایت شوم مردم گمان می کنندکه عمردنیاهفت هزارسال است حضرت
پس ازذکریک دوره پنجاه هزارساله ویک دوره ده هزارساله فرمودند:سپس خداوندشروع به خلقت خلایق
دردنیا نمود.خلقی که نه ازجن ونه ازملائک ونه ازانس بودبرای آنهاده هزارسال مقدرفرمودپس زمانی که پایان
دوره آنها رسیددرزمین فسادکردندپس خداوندآنهاراسرنگون کردسپس امام (ع) به ذکریک دوره ده هزارساله
پرداختندوبعدفرمودندسپس جن رادردنیاخلق کردوبرای آنها ده هزارسال مقدرفرمود پس زمانی که دوره آنها
رسیددرزمین فسادکردند وخونهاریختند واین است قول ملائکه أَتَجْعَلُ فِيهَا مَن يُفْسِدُ فِيهَا وَيَسْفِكُ الدِّمَاء
همچنان که فرزندان جان خون ریختند وخداوندآنهارا هلاک کردپس خداشروع به خلقت کردوآدم راآفرید وده
هزارسال برای اومقدرنمود وازآن زمان هفت هزارسال ودویست سال گذشته است وشمادرآخرزمان هستید

(بحارالانوار ج54 ص 86/
تفسیرتسنیم ج3ص 150)

دوستان از زمانی که من به این اطلاعت دسترسی پیدا کردم ی چیز عجیب و جالب نظرم جلب کرده ......

ما مسلمانیم و از شیطان و دیگر موجودات و حتی دجال در گنجینه هایمان وجود دارد و برایمان اطلاعتی وجود دارد ولی ما انها را بی اهمیت و قدیمی میدانیم اما نکته اینجاست
همان مقدار که ما شل میگیریم دیگران سفت میگیرند نمی دانم چگونه بحث رو باز کنم

به تصاویر نظری بیندازید

به علامت صلیب توجه کنید

این تصاویری از فیلمها بود که البته حتما تا به حال فیلمهای زیادی دیدید که در انها به صورت تخیلی از حیواناتی استفاده شده که مانند دقیقا مانند همان نشانه های هستند که به ما داده شده اند

کسی که نشانه دجال رو گفت پیامبر (ص) بود که ان یک چشم در پیشانی دارد
و جالب اینجاست :

خداوند یاری دهد در اینده ادامه بحث به دجال هم اشاره خواهیم کرد اما چگونه است که اینان که اصلا دین ما را قبول ندارند اما...........

ادامه بحث نسناس

به راستی که درجهان به اصطلاح مدرن امروزکه سربازان پیاده نظام شیطان با صرف مبالغ کلان سعی در
وارونه نشان دادن حقایق عالم هستی به نفع شیطان رجیم دارندوهدف این سرمایه گذاری شگفت آورکه در

سیاست وفرضیه های علمی وسینما و...چیزی جزخیال باطل نجات شیطان ازمرگ نیست وبااستفاده ازعدم

آگاهی ملل مختلف وبازی های رسانه ای مانندموجودات ناشناخته وتصویرسازی ازموجودات شرآفرین به عنوان

قهرمان غیره که درفیلمهاوسریال ها آنهاروزبه روزعیان ترمیشود تمام تلاش خودرابه دین زدایی ودریک کلمه

محویکتا پرستی دارند که این موضوع همان ادامه قسم شیطان درگمراه کردن بنی آدم است که به حول وقوه

الهی تمامی این نقشه های شوم علارغم تمامی پیچده گی ها نقش برآب خواهدشد.وحکومت الهی به

پرچم داری حضرت مهدی (عج)برزمین مستقرخواهدشد ودراین مقطع وظیفه ماهوشیاری وبیداری برای

مجاهدت دراین مسیرمقدس ومتعالی است

درخاتمه مطلب توجه خودو همه عزیزان را به حدیث پربار"ثقلین "ازبهترین خلق خداوگل سرسبدآفرینش
یعنی پیامبراسلام حضرت محمدمصطفی (ص) جلب میکنم

« انّي تارکٌ فيکم الثِّقلَين کتاب اللهِ و عترتي ما ان تمسّکتم بهما لن تضلّوا ابداً لن يفترقا حتّي يردا عليّ الحوض؛
من در ميان شما دو امانت نفيس و گرانبها مي‌گذارم يکي کتاب خدا قرآن و ديگري عترت و اهل بيت خودم.
مادام که شما به اين دو دست بيازيد هرگز گمراه نخواهيد شد و اين دو يادگار من هيچ گاه از هم جدا
نمي‌شوند ، تا در کنار حوض بر من وارد شوند.»

و اما دیگر منابع

نسناس اسطوره‌ای است که گفته می‌شود نوعی جن است، که بدنش نیمی از اعضای انسان را دارد همانند یک پا یک دست و یک چشم.[SUP][۱][/SUP] برخی معتقد اند که نسناس دو جنس نر و ماده دارد.
این نام گاهی در گذشته در متن‌های زیست‌شناسی فارسی در برابر واژه میمون بکار می‌رفته که نام عمومی گروهی از آدم‌نمایان (گوریل، شمپانزه، اورانگوتان، گیبون) است.
در فرهنگ عامه به نوعی بوزینه بی دم هم اطلاق می‌شود.

نسناس در برخی فرهنگ‌های فارسی

• جانوری بود چهارچشم سرخ‌روی درازبالا سبزموی، در حد هندوستان، چون گوسفند بود، او را صید کنند و خورند اهل هندوستان. (لغت‌نامهٔ اسدی) (اوبهی).
  • جنسی‌اند از خلق که بر یک پای می‌جهند. (دهار).
  • نوعی از حیوان که بر یک پای جهد. (غیاث اللغات از منتخب اللغات و کشف اللغات) (از آنندراج).
  • صاحب حیوةالحیوان نوشته که: نِسْناس بالکسر، نوعی از حیوان است که به‌صورت نصف آدمی باشد چنانکه یک گوش و یک دست و یک پای دارد و به طور مردم در عربی کلام کند...
  • و در تواریخ بهجت العالم نوشته که: نسناس در نواحی عدن و عمان بسیار است و آن جانوری است مانند نصف انسان که یک دست و یک پا و یک چشم دارد و دست او بر سینهٔ او باشد و به زبان عربی تکلم کند و مردم آنجا او را صید کرده می‌خورند. (از غیاث اللغات) (آنندراج).
  • گویند جنسی‌اند از خلق که به یک پای می‌جهند. (از مهذب الاسماء) (از برهان قاطع).
  • دیو مردم که بر یک پای جهند. (السامی).
  • و به زبان عربی حرف می‌زنند. (برهان قاطع).
  • دیو مردم یا نوعی از مردم که یک دست و پا دارد، و فی الحدیث: انّ حیاً من عادٍ عصوا رسولهم فمسخهم الله نسناساً، لکل واحد منهم ید و رجل من شق واحد ینقرون کما ینقر الطائر و یرعون کما ترعی البهائم. و گویند که قوم عاد که ممسوخ شده بود نیست گردید و قومی که بر این سرشت بالفعل موجود است خلق علی‌حده [است] یا آنها سه جنس‌اند، ناس و نسناس و نسانس، یا نسانس زنان آنها، یا نسانس گرامی‌قدر از نسناس است، یا آنها یأجوج و مأجوج است، یا قومی از بنی‌آدم از نسل ارم‌بن سام، و زبان عربی دارند و به نامهای عربان می‌نامند و بر درخت برمی‌آیند و از آواز سگ می‌گریزند. یا خلقی بر صورت مردم، مگر در عوارض مخالف مردم‌اند و آدمی نیستند، یا در بیشه‌ها بر کرانهٔ دریای هند زندگانی می‌کنند و در قدیم عربان شکار می‌کردند و می‌خوردند آنها را. (از منتهی الارب) (آنندراج).
  • حیوانی است که در بیابان ترکستان باشد منتصب‌القامه، الفی‌القد، عریض‌الاظفار، و آدمی را عظیم دوست دارد، هرکجا آدمی را بیند بر سر راه آید و در ایشان نظاره همی کند و چون یگانه از آدمی بیند ببرد، و از او گویند تخم گیرد، پس بعد انسان از حیوان او شریف‌تر است که به چندین چیز با آدمی تشبه کرد یکی به بالای راست و دوم به پهنای ناخن و سوم به موی سر. (از چهارمقالهٔ نظامی عروضی، معین صص۱۴-۱۵).
  • خدای‌تعالی ذریهٔ او را [جدیس را] مسخ گردانید و ایشان را نسناس خوانند، نیم تن دارند و به یکی پای چنان [دوند] که هیچ اسبی درنیابدشان. (از مجمل التواریخ).
  • آنکه به‌شکل انسان بود ولی خوی و سرشت انسانی در وی نباشد. (ناظم الاطباء)

منبع خوبیست
نسناس چيست و آيا شرح آن در حديث وروايات آمده است؟

آخرین ویرایش:

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

:biggrin::biggrin:
منون خیلی جالب علمی و مستندبود

شادیاخ

عضو جدید
1- اگه توجه داشته باشید نوشتم و دیگر منابع >>>>مطالبی که مورد قبول اکثریت هستش رو از 1 تا 9 اوردم . یعنی فک نکردی چرا دوبار شماره بندی شده؟؟

2-
در یک تحقیق کامل اصل بر ان است که تمام مطالب رو بدون سانسور اورد و اگر مطلبی دور از واقیعت است بر عهده نویسنده ان است.

و تعجب من از شما که دانشگاه رفته هم هستید ! از اینه که چطور به این نکته توجه نکردید؟
ایا همیشه توی تحقیقات از هرمطلبی که نمی پسندید چشم پوشی میکنید؟؟؟!!!

دوست عزیز اینکار شما نه تنها روشنگری نیست بلکه اشائن خرافه محسوب میشه ، صرف اینکه چیزی در کتابی نوشته شده باشه چطور مورد قبول شماست ف مثل نمونه ای که مطرح کردم ، با فرض اینکه وجود موجودی مثل جن رو قبول کنیم چطور به این نتیجه رسیدید که تخم گذاره ، چطور تعداد دقیق این تخم ها شمارش شده ، در غرب و شرق چه کسی دیده، مولف؟ یا جع کثیری از مردم؟ فرضا دیده باشن تخم هم گذاشته باشه چه کسی اینهارو شمرده فرضا کسی باشه که بشمره یعنی با جت این جن رو دنبال کرده و 10 تا در شرق و 10 تا در غرب و... شمارش کرده ؟

لطفا کمی تعقل کنید