با تعداد زوجات موافق هستید یا مخالف؟

با تعداد زوجات موافق هستید یا مخالف؟

• موافق هستم

رای: 12 15.4%
  • مخالف هستم

رای: 59 75.6%
  • نظري ندارم

رای: 7 9.0%

• مجموع رای دهندگان
    78

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعیده از یک آدم تحصیل کرده که چند زنی رو با چند شوهری مقایسه کنه. اینه که زنها قضاوتهای اشتباه بیشتری دارن، چون اینجوری تابع احساسن بیشتر از مردها (نه که مردها اینجور نباشن). در ضمن اگر زن تمکن مالی داره و وراضیه طلاق بگیره خوب بره! ولی خیلی وقتها مرد زن اول رو واقعا دوست داره ولی پدر بودنم دوست داره. حسادت زنانه باید با از هر دو طرف مرد و زن تعدیل بشه.

ازدواج زن و مرد صرفا" به خاطر پول نیست که زن به خاطر اینکه وضع مالی ش خوب نباشه نتونه طلاق بگیره و بره.
در ضمن اگه مرد زنش رو دوست داره ، میتونه به خاطر زنش قید بچه دار شدن رو بزنه.
البته امروزه که با راههای زیادی میشه بچه دار شد و درصد خیلی خیلی کمی احتمال داره کلا" بچه دار نشن.
پس این دلیل خوبی برای ازدواج مجدد نیست.
طلاق بهترین راهه. ازدواج مجدد خیانتی بزرگه ولاغیر.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
شمام دقیقا نظر دوست قبلی رو دادین که! زن می خواد با 2 نفر باشه ؟!! بچه توی شکمش مال کی میشه؟!! اینها دیگه علمی هم تایید میشن. عجیبه شما این حرفا رو از رو احساس می زنید. خودتون میتونید تصور کنید شخصی با افتخار سرش رو بالا بگیره و بگه مادرم با 3 نفر همزمان رابطه رسمی داشت و من فقط مادرمو میشناسم؟!! یک مثال از دینهای رسمی بیارین که تقبیح نشده باشه. می دونید چی میگین؟

مال هر کی میخواد باشه باشه...اون دیگه مشکل زن نیست...خودتون برید یه راهی پیدا کنید...
در ضمن با دی ان ای کاملا واضح و مبرهن میشه که واسه کی بوده...!!این از این..
همونطوری که با افتخار میگن پدرم همزمان با 10 تا زن رابطه جنسی داشته اینم میگن...اینم از این...
شماها دیگه نزاشتید دینی بمونه...بازم میاید از دین حرف میزنید!!!!جالبه ..
من میدونم چی دارم میگم شما هم نمیخواد به خودتون زحمت بدید که بفهمید از رو عقلم میگم یا احساسم...

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شمام دقیقا نظر دوست قبلی رو دادین که! زن می خواد با 2 نفر باشه ؟!! بچه توی شکمش مال کی میشه؟!! اینها دیگه علمی هم تایید میشن. عجیبه شما این حرفا رو از رو احساس می زنید. خودتون میتونید تصور کنید شخصی با افتخار سرش رو بالا بگیره و بگه مادرم با 3 نفر همزمان رابطه رسمی داشت و من فقط مادرمو میشناسم؟!! یک مثال از دینهای رسمی بیارین که تقبیح نشده باشه. می دونید چی میگین؟

همونطور که ممکنه بگه بابای من با 3 تا زن بوده و من بچه ی فلان زنش هستم!
من نمیگم خوبه که زن با چند نفر باشه. اصلا" پسندیده نیست. برای مرد هم همینطور اصلا" پسندیده نیست.

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
با تعدد زوجات موافق هستید یا مخالف ؟؟؟

لطفآ در بحث با احترام به نظر دیگران شرکت کنید .از توهین کردن بپرهیزید در غیر این صورت پست ارسالی شما به مديريت گزارش خواهد شد

شما به عنوان یک شهروند موافق تعدد زوجات هستید یا مخالف
چرا موافق و یا چرا مخالف هستید لطفا دلایل خود را مطرح کنید
سلام ....من هم کاملا مخالفم ....
تعدد زوجین زمانی ممکنه که عدالت برقرار بشه و چون نمیشه امکان نداره ....
در ضمن من اینجوری میگم که اگه فرضا زن نازا باشه باید تلکیفش کاملا مشخص بشه و از روی رضایت ایشون ازدواج بعدی صورت بگیره ...خیلی از زن ها موافق این امرند که چون نازا هستند شوهرشون یک زن دیگه بگیره ....
اما گاهی بنا به دلایلی از جمله جنگ و مرگ میر زیاد مردان این اتفاق ها میفته که مثلا یک مرد زن های بیشتری میگیره که البته باز هم اون به انتخاب همسرهای قبلیش بستگی داره .....
به نظر خود من قانون جمهوری اسلامی که تعدد زوجین رو بر اساس رضایت زن گذاشته و البته مشکلات زیادی رو ایجاد کرده تا این امر حادث نشه کاملا استاندارد هستش در مقابل قوانین وعرف کشورهای عربی

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک کنم دیگه به نتیجه کلی این بحث رسیده باشه!!
به نظر من همون آیه ای که خداوند نازل کردن کاملا گویا باشه:
اگر می ترسید که به هنگام ازدواج با دختران یتیم عدالت را در بارة آنان رعایت نکنید، با دیگر زنان حلال ، دو یا سه یا چهار زن ، ازدواج کنید، و اگر می ترسید که عدالت را در بارة همسران متعدد مراعات ننمایید، تنها به یک همسر اکتفا کنید.

و همونطوری که کاملا واضحه این عدالت تقسیم بندی نشده به احساسی مالی و اجتماعی:surprised:بلکه همه رو در بر داره!!
و اینکه یه مرد بتونه به شخصه خودش قضاوت کنه عدالتشو فکر میکنم کار سختی باشه...یعنی قضاوت کردن دربارهی خود همیشه کاره سختیه!!

یه موضوع دیگه هم که قابل توجه و به نظر من یه درس برای همگی آقایون زندگی مولاس...ایشون تا زمانی که با حضرت فاطمه زهرا زندگی میکردند همسری رو اختیار نکردند و هم چنین پیامبر عزیزمون هم تا زمانی که حضرت خدیجه در قید حیات بودن فقط با ایشون زندگی میکردن...
خب به نظرم این تکلیف خیلی از بحثا رو روشن میکنه:smile:

http://tondar.net/shobahat/shobahat/405-tadod-zojat.html

abyss ocean

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من مخالفم.........
چون بنظرم پایه و مبنای ازدواج عشقه!و ی ادم سالم در لحظه نمیتونه چند تا معشوقه واقعی به عنوان همسر داشته باشه!مگر اینکه یکی عشق و بقیه هوس باشن!همونطوری که توی مردان چند همسری همیشه دیده شده که ی نفر به قولی سوگلی بوده!

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعیده از یک آدم تحصیل کرده که چند زنی رو با چند شوهری مقایسه کنه. اینه که زنها قضاوتهای اشتباه بیشتری دارن، چون اینجوری تابع احساسن بیشتر از مردها (نه که مردها اینجور نباشن). در ضمن اگر زن تمکن مالی داره و وراضیه طلاق بگیره خوب بره! ولی خیلی وقتها مرد زن اول رو واقعا دوست داره ولی پدر بودنم دوست داره. حسادت زنانه باید با از هر دو طرف مرد و زن تعدیل بشه.

شما دارین از عرف جوامع صحبت می کنید....بله عرف جوامع همینه ..... خیلی خیلی انگشت شمار پیدا می کنید که زنی چند شوهر داشته باشه .... اما در قوانین کشورهای پیشرفته و حتی کشور خودمون می بینید که چند همسری محکوم شده ..... در قانون کشور ما هم محکومه و برای اینکه راه در رو ای باشه برای ایراد گرفتن این موضوع رضایت زن اول رو قرار دادند....
عرف یک جامعه با قوانین اون جامعه فرق می کنه ....زن بنیان و اساس خانواده است .... از این دیدگاهه که ما نمی تونیم چند همسری زن رو قبول کنیم نه اینکه بچه به دنیا اومد مال کیه ...

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما دارین از عرف جوامع صحبت می کنید....بله عرف جوامع همینه ..... خیلی خیلی انگشت شمار پیدا می کنید که زنی چند شوهر داشته باشه .... اما در قوانین کشورهای پیشرفته و حتی کشور خودمون می بینید که چند همسری محکوم شده ..... در قانون کشور ما هم محکومه و برای اینکه راه در رو ای باشه برای ایراد گرفتن این موضوع رضایت زن اول رو قرار دادند....
عرف یک جامعه با قوانین اون جامعه فرق می کنه ....زن بنیان و اساس خانواده است .... از این دیدگاهه که ما نمی تونیم چند همسری زن رو قبول کنیم نه اینکه بچه به دنیا اومد مال کیه ...

احسنت;)

industry

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو را به خدا دین خدا را بد جلوه ندهید....!!!!!!!

تو را به خدا دین خدا را بد جلوه ندهید....!!!!!!!

اولا ممنون بابت دعوت!دوما این سوال جوابی کاملا مشهود داره، نه!
ولی چرا نه...
چون همه ما فقط داریم به موضوع چند موضوعی نگاه میکنیم حال اینکه اگه به عقب برگردیم میبینیم خیلی های نچندان قدیمی حتی هم سن پدربزرگ من و... چند همسر داشتن و با خوشی زندگی میکردن، اون زن ها هم احساس داشتن و هم زن بودن!

شما درباره چند شوهری مطلبی بیان کردی که کاملا به جا بود (تشکر میکنم)

اما این سوال باید کامل مطرح شود، بهتر است پرسیده شود شما با تعدد زوجین درصورت داشتن شرایط آن موافقید؟

قابل توجه دختران و زنان پاک دامن، یکی از شرایط برقراری عدالت است ولی شرطی مهم تر وجود دارد...
میدانیم که بدترین حلال خدا طلاق است[1] و خدایی که به هم خوردن رابطه بین زن و شوهر را این چنین بد میداند مطمئنا نسبت به تعدد زوجینی که باعث طلاق شود هم همین نظر را دارد....

ولی مسئله چند همسری در بعضی موارد به صلاح جامعه است، گر زنی اینقدر قدرت و اعتماد دارد که به همسرش اجازه متعه کردن یا ازدواج موقت یا حتی دائم را میدهد، این کار کاملا برای جلوگیری از فساد در جامعه کمک می کند.

کسی که برای ارضای نیاز جنسی عقد میکند، مهریه دارد، نفقه دارد،عده داد، شرایط دارد، دختر سالم باشد، پسر سالم باشد و... این باعث می شود هر دو طرف هم لذت ببرند و هم به هم پایبند باشند حتی برای صیغه 2ساعته!

این موضوع برای هر اسلام جای افتخار داره نه اینکه بریم سمت مدل کشورهای به اصطلاح پیشرفته که فحشا بیداد میکنه...!

مسئله نیاز جنسی چه برای مرد و چه برای زن باید ارضا شود... و نمیتوان همیشه گفت پاک دامن باشید و پاک دامن باشید و...!
و اسلام برای این موضوع راه حل خوبی برای این مسئله داره ولی در مکالمات دوستان اینطور برداشت کردم که اسلام طرف بد ماجراست که اصلا اینطور نیست....

انشالله جوابم به درد شما و بقیه خورده باشه
نظر شخصی من نه (مگر شرایطش به طور کامل محیا باشد)

منابع:
[1] « وَ ما مِنْ شَيْىٌ أَبْغَضُ إِلىَ اللَّهِ مِنَ الطَّلاقِ » ( هيچ چيز در نزد خداوند مبغوض‏تر از طلاق نيست ) وسائل الشيعه ج 15 ص 267

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
صدرد صد مخالفم
خدا هم گفته در صورت عدالت....ادم چندتا بچه داره که از خون خودشه اخرش یکیشو بیشتر از اون یکی دوس داره چه برسه به یه غریبه...بالاخره یکی مغرورتره یکی خشگلتر یکی با نازو عشوه تر یکی زبون دار تره....بنظر من محاله بشه بین دوتا ادم عدالت برقرار کنه پس بهتره چندتا همسر نگیره

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این که جوابش معلومه........خانوما که اصلا راضی نیستن از تعدد زوجات!
مردها هم دو دسته هستن.....یه گروه که اینو ظلم به خانوما می دونن!
یه گروه دیگه هم از این امر استقبال می کنن:D
.............
البته منم مخالفم......چون زن از یک بیش شود...زندگی به کام ما نیش شود:D...شعر هم در وصفش گفتیم
خانومای امروز مثل خانومای سابق نیستن که مردا هرکاری خواستن بکنن اونا هم ساکت بمونن........قطعا زندگی رو به کام شوهر تلخ خواهند کرد
پس عقل سلیم میگه که از خیرش بگذریم:cool:

شما یجور میگین انگار زنا با ساطور بالا سر مردا وایسادن!:cool:

ینی اگه خانمت ادم ارومی باشه..شما برمیداری ی زن دیگ هم میری میگیری؟؟؟:razz:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از نظر خودم مخالفم. یعنی دوست ندارم خودم اینکارو بکنم. اما در مورد بقیه نظری ندارم.
در ضمن در مورد اجازه اسلام به اینکار هم نظری ندارم و به خودم اجازه نفی یا نقد قانون اسلام رو نمیدم اصلا.

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.تشكر بابت شركت در تاپيك:gol:

خدمتتون عرض كنم كه بنده نظر شخصي ندارم و ندادم ،‌علمي بحث ميكنم

من با دیدگاه جامعه شناسانه و جرم شناسی به قضیه نگاه میکنم اینجوری فکر کنید که همه افراد جامعه کف نفس ندارند واحتمال به گناه و مجرم شدنشان زیاده ودرضمن شریعت اسلام رو هم درنظر داشته باشید که به مردان اجازه چند همسری دائمی رو داده است حال برای جلوگیری از ناامنی در جامعه ایا این کار به مصلحت کل جامعه هست یا نیست؟

یعنی شما در سطح جامعه افراد قابل ملاحظه ای که تعداد زوجات دارند رو نمی بینید خب خیلی از همین افراد برادر و بستگان دیگری دارند و مشکلی هم با این موضوع ندارند

دیدگاه جامعه شناسانه شما میگه که تعدد زوجین باعث جلوگیری از خیلی از مشکلات و شاید هوسرانی ها باشه؟
چطور؟

خوشم میاد که همیشه از اسلام چیزی رو که به نفعمونه شاخ میکنیم

کدوم دین؟کدوم اسلام؟
اسلام واقعی رو میگی؟

بله من میدونم که چنین اجازه ای داده بوده اما اون مال هزاران سال قبله

البته حق میدم چون ما هنوز تو همون دوران جاهلیتمون موندیم

اسلام اینم میگه:

گناه نکنیم

چشک چرونی نکنیم

رابطه ی نامشروع نداشته باشیم

حد و خدود رو بدونیم

حق کسی رو نخوریم

به زیر دستامون ظلم نکنیم

خیانتن نکنیم

مال کسی رو نخوریم

ناموس بقیه رو ناموس خودمون بدونیم

تهمت نزنیم و ...

اینا همه پر............... بعد بیام به دستور چند همسری بپردازیم؟؟!!!

چه خوب!

چه اسلام نابی!!

اون مردایی که تا یکم رنگ و رو میگیرن هوس هندستون میکنن واسه ... خودشون نیازی به اجازه همسر و قانون ندارن

شما اگه سراغ نداری من سراغ دارم که طرف با 3 تا بچه که بزرگشم دانشجو بوده هوس میکنه یکم زیرآبی بره

پس نیازی به قانون نیست

این قانون هم امثال آدمایی میخوان وضع کنن که چون از جیب مردم دارن میخورن مشکل دیگه ای ندارن و میخوان حالیم ببرن و بی بهره هم نمونن

اما اینکه ماهم بخوایم موافقت کنیم واقعا جای تاسف داره

دوست من مشکلات اونقد زیاد هست که جوونای مردم نمیتونن یدونه بگیرن

درسته که این قانون واسه مردای هوسرانم خیلی خوبه اما خیر سرمون ماهم مردیم!!

من پست قبلیمم گفتم این کار شرایط خاصی داره(مثه سرپرست شدن کمک خرج بودن و ... نه هوسرانی و ...) و چون ما ایرانیای غیور!! سواستفاده رو بهتر از استفاده بلدیم با این قانون گند میزنیم به همه چیز...

اون کسی که حاضر بشه دخترش(الکی و بدون شرایطی که باید باشه) زن دوم یا چندم کسی بشه باید کلاشو بندازه بالاتر....

البته اون 2 واحد جرم شناسیم که دانشگاه بتون درس میده چیز شاخیم نیست... که بخوای طبق اون زندگیتو بچرخونی.

junior Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من که به شخصه این حرف رو قبول ندارم من که همچنین کاری رو دوس ندارم و به نظرم نامردیه

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام

نمی تونم بگم مخالفم یا موافق ... بستگی به شرایطش داره

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
مخالفم
چون زنام نسبت به همسرشون حساسن و دوست ندارن مال کس دیگری باشه اگه مردا تعصب دارن زنام دارن حالا اسمش میزارن حسادت یا هر چیز دیگه ای هیچ زنی نمیتونه اروم باشه و همسرش کنار دیگری ببینه مگر اینکه همسرش دوس نداشته باشه
خدا سر هیچکس نیاره-آمین

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت تمامي دوستان عزيز

بدون مقدمه ميگم ، از ديروز تا حالا پيامي هاي بسيار زيادي دريافت كردم كه بيشتر پيام ها از طرف خانوم ها بوده

ببنيد دوستان عزيز من در صفحهات اوليه با دوست خوبمون عقرب خاتون بحث رو ادامه دادم كه خيلي از دوستان ديگري صحبت هاي من رو نظر شخصي من قبول كردن ، ولي اين چنين نيست ..همانطور كه در صفحات اوليه تاپيك عرض كردم من نظر شخصي ندادم فقط براي باز كردن بحث بود.از نظرات تمامي شما كه در تاپيك نظر داديد چه بسا كه بعضي از دوستان شدت صحبت كردنشون تند بود باز از تك تكشون تشكر ميكنم ....موافق نبودن اين موضوع توسط خانوم ها در صدي بيشتري رو داره نتنها اينجا بلكه در تمام كشور ، ولي لينك تاپيك رو براي خانوم ها ارسال كردم تا نظراتشون رو ارسال كنن.نظرات خانوم ها رو بيشتر احتياج داشتيم
شخصا خودم در نظر سنجي شركت نكردم و نظرم با بيشتر از شما دوستان عزيز يكي هست.

لينك اين تاپيك براي كساني ارسال خواهد شد كه در در سايت عضو نيستن و به نظرات شما احتياج دارن

بحث بايد دوستانه باشد.موفق باشيد:gol:

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام،تشكر بابت شركت در تاپيك

دليل مخالفتتون رو ميشه بگيد؟
:gol:

«تك همسرى‏»طبيعى‏ترين فرم زناشويى است.در تك همسرى روح اختصاص يعنى مالكيت فردى و خصوصى-كه البته با مالكيت‏خصوصى ثروت متفاوت است‏حكمفرماست.در تك همسرى هر يك از زن و شوهر احساسات و عواطف و منافع جنسى ديگرى را«از آن‏»خود و مخصوص شخص خود مى‏داند.

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز

بدون مقدمه ميگم ، از ديروز تا حالا پيامي هاي بسيار زيادي دريافت كردم كه بيشتر پيام ها از طرف خانوم ها بوده

ببنيد دوستان عزيز من در صفحهات اوليه با دوست خوبمون عقرب خاتون بحث رو ادامه دادم كه خيلي از دوستان ديگري صحبت هاي من رو نظر شخصي من قبول كردن ، ولي اين چنين نيست ..همانطور كه در صفحات اوليه تاپيك عرض كردم من نظر شخصي ندادم فقط براي باز كردن بحث بود.از نظرات تمامي شما كه در تاپيك نظر داديد چه بسا كه بعضي از دوستان شدت صحبت كردنشون تند بود باز از تك تكشون تشكر ميكنم ....موافق نبودن اين موضوع توسط خانوم ها در صدي بيشتري رو داره نتنها اينجا بلكه در تمام كشور ، ولي لينك تاپيك رو براي خانوم ها ارسال كردم تا نظراتشون رو ارسال كنن.نظرات خانوم ها رو بيشتر احتياج داشتيم

لينك اين تاپيك براي كساني ارسال خواهد شد كه در در سايت عضو نيستن و به نظرات شما احتياج دارن
احتمالا از این نظر سنجی برای آمار گیری میخواین استفاده کنید ؟
چون نظر شخصی برای دیگران ابهام میاره !!!

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
سلام.

ممكن است زن نازا باشد.در اين صورت چه؟

در اين صورت نمي توان شوهر را از داشتن فرزند محروم كرد و تعدد زوجات مي تواند اين نياز طبيعي و انساني مرد را بر آورده كند .

ممکنه مرد هم مشکل داشته باشه د راین صورت چی؟!

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به نظرم تو هر نظری که میدی باید بگی
نظر شخصی من این نیست اما طبق قانون و بعد ادامه بدی تا اینجوری سوء تفاهم نشه.;)

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
یکی میبینی شرایطش خاصه(خاص که میگم واقعا خاص نه شرایط من درآوردی) مثلا میگم
مثلا
سن و سالی ازش گذشته
زنشم پیره و مثلا میره یه زنی که شوهرش فوت کرده رو میگیره

آقایونی که خیلی راحت دم میزنن از موافقت (بدون شرایط خاص) ببینن اگه داماد خودشون هم بخواد با خواهرشون چن همسری بشه موافقت میکنن یا نه!
همینطوره! اقایونی که موافق هستن فقط برای خودشون موافق هستن اما اگر دامادشون همچین کاری بکنه خدا میدونه چه بلایی سرش خواهد اومد
و این اصلا ارتباطی به تعصب شخصی من و یا احساسات من نداره از چندین مورد از اقایونی که موافق بودن سوال کردم و این سوال من براشون یه چیزی در حد ناسزا بوده که تو حق نداری حتی حرف همسر دوم رو برای دختر من به زبون بیاری

من با دیدگاه جامعه شناسانه و جرم شناسی به قضیه نگاه میکنم اینجوری فکر کنید که همه افراد جامعه کف نفس ندارند واحتمال به گناه و مجرم شدنشان زیاده ودرضمن شریعت اسلام رو هم درنظر داشته باشید که به مردان اجازه چند همسری دائمی رو داده است حال برای جلوگیری از ناامنی در جامعه ایا این کار به مصلحت کل جامعه هست یا نیست؟

یعنی شما در سطح جامعه افراد قابل ملاحظه ای که تعداد زوجات دارند رو نمی بینید خب خیلی از همین افراد برادر و بستگان دیگری دارند و مشکلی هم با این موضوع ندارند
معذرت میخوام که اینجا مجبورم اینو بگم اما اقایی که نمیتونه به همسر خودش قناعت کنه، مشخصا هوسبازه(با عرض پوزش از تمام اقایون)
چطور ممکنه که اقایی خودش همسر داشته باشه بعد دوباره به گناه بیفته بخواد ازدواج مجدد داشته باشه.بنابراین دلیل اسلام چیز دیگه ای بجز این بوده گردن اسلام و مصلحت جامعه نندازید

تعدد زوجات و چند همسری مردان یک قانون حکیمانه و به مصلحت زنان جامعه است؛ زیرا در قانون گذاری ،قانون گذار کل جامعه را در نظر می گیرد و قانون کلی وضع می کند. چند همسری اگر چه ممکن است با احساسات این زنی که در حال حاضر دارای همسر است ناسازگار باشد اما با توجه به کثرت جمعیت زنان آماده ازدواج نسبت با تجویز چند همسری زمینه ازدواج زنان بیشتری فراهم می شود و جمع زیادی را از افسردگی های روحی نجات می دهد.

در مورد عدالت ،‌معیار تشخیص محکمه هست پس اگه محکمه تشخیص صلاحیت داد مانع ندارد
خیلی کم هستند خانومهایی که با رضایت فلبی حاضر به ازدواج مجدد همسرشون هستن،در اکثر مواقع همونطور که برخی دوستان ذکر کردن این امر بصورت پنهایی رخ میده ،پس مشخصه که اقا به نارضایتی این امر اشراف کامل داره و در بیشتر مواقع کار به ناراحتی های شدید خانوادگی کشیده میشه .
برخی خانومها بخاطر حفظ ابرو حاضر به تحمل این شرایط میشن و گروهی دیگر جدایی را انتخاب میکنن .
آیا باز هم اصرار دارید که قانون رو موافق با احساس نشون بدین؟

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توضیحات جالب مرد سه زنه در تلوزیون

مرد سه زنه: اشتباه کردم آمدم تلویزیون!

فکر می‌کردم به آنهایی که زن دارند و می‌روند خلاف جهت زندگی، این کار را انجام می‌دهند و به انحراف و اینها کشیده می‌شوند، یک راه‌حل نشان بدهم. می‌خواستم بگویم اگر این کار را انجام دهید بهتر است،‌ حتی راحت‌تر هستند؛ خوش هم می‌گذرد.
همشهری جوان نوشت:

می‌گویند یا به شدت شجاع است یا وقیح! به شدت صادق است یا ظالم! «مردی با سه همسر» با همین عنوان ساده و پرمغز(!) مشهور‌ترین چهره هفته‌های اخیر بود. البته الان از این که در تلویزیون آن حرف ها را زده پشیمان است

هیچکس متوجه نمی‌شود که چرا شما به تلویزیون رفتید؟ هدفتان چه بوده؟ گویا پیامد‌های خیلی بدی هم داشته برای شما!

من کاملاً معتقدم که یک کار فرهنگی کردم به خاطر خدا این کار را کردم. نامردی همه جا را برداشته، حتی بین دوستان خودم. ولی من این کار را نکردم. من کاملاً رو بودم و این طوری خودم را ارضا کردم و به این صورت ذهنم مشغول شده. هم برای کمک کردن به دیگران و هم کمک به خودم. ولی نامردی‌های زیادی در این روز‌ها دیده‌ام.

دل پری دارید‌ها!

خلاف شرع که نکردم... اگر هم ازدواج کردم، برای این بوده که به انحراف کشیده نشوم. چون مشکلاتی داشتم که از این طریق آنها را حل کردم.

حالا این نامردی‌ها و نامرادی‌های چه بود؟

راستش را بخواهید، خیلی سنگین برای من تمام شد. همه یک جور‌هایی در مورد من حرف می‌زدند، چه خوب، چه بد. ولی من دوست نداشتم این اتفاق بیفتد.

به‌هرحال هر موضوعی چه کوچک و چه بزرگ وقتی رسانه‌ای می‌شود. باز خورد‌هایی هم دارد.

بله البته. ولی من نمی‌دانستم چون تجربه‌ای نداشتم. فکر نمی‌کردم این اتفاق بیفتد. فکر می‌کردم به آنهایی که زن دارند و می‌روند خلاف جهت زندگی، این کار را انجام می‌دهند و به انحراف و اینها کشیده می‌شوند، یک راه‌حل نشان بدهم. می‌خواستم بگویم اگر این کار را انجام دهید بهتر است،‌ حتی راحت‌تر هستند؛ خوش هم می‌گذرد. حالا نظر شما چیست.

نظر من؟! این کاری که شما کردید خلاف شروع نبوده ولی در عرف فعلی هم کار پسندیده‌ای نیست. شاید حتی رسانه‌ای کردنش هم درست نبوده باشد.

خب چرا در عرف نیست؟ باید طوری باشد که اگر خواستی پنج تا زن هم بگیری، راحت باشی.

آقا جان، اسلام هم چهار تایش را مجاز دانسته!

خب بله. اگر به من باز هم فشار آید و مشکل دیگری پیش بیایید، یکی دیگر هم می‌گیرم!

اجازه دهید موضوع را باز کنیم؛ این مشکلات و فشار‌هایی که می‌فرمایید چه بوده؟ روانی یا جنسی؟

اولین آنها بچه است. همسر اولم بچه‌دار نمی‌شد. مجبور شدم دوباره ازدواج کنم. البته با رضایت کامل همسر اول؛ حتی با رضایت‌نامه کتبی او. ما اصلاً مشکلی با هم نداشتیم. همسر دوم خیلی مادی بود و اصلاً با من نساخت. برای همین هم زن سوم را گرفتم.

یعنی چه؟ یعنی چون همسر دومتان خیلی اهل مادیات بود. مجبور شدید سه باره زن بگیرید؟

بله. پدر من را در آورد! چون تمام این حرف‌ها را به خودش هم گفته‌ام می‌گویم. الان هم هر سه تایشان هستند و راحت در حال زندگی هستیم. هیچ کم‌وکسری‌ای هم هیچ کدامشان ندارند. تمام زندگی‌شان هم کاملاً مساوی است. کاملاً تأمین‌شان می‌کنم.

برخورد فامیل و آشنا چه بود؟

خیلی بد! خیلی بد. یکی از خانم‌های فامیل گفت «حالا همه عالم و آدم باید بفهمند تو سه تا زن داری؟» گفتم مگر عیبی دارد؟ گفت «این کارت روی شوهران ما تأثیر می‌گذارد»

خب راست گفته! کار شما روی خیلی‌ها تأثیر می‌گذارد. چون رسانه‌ای است و تأثیر‌گذاری عمومی.

به نظر من چرخاندن یک زندگی شق‌القمر است، چه برسد به سه تا زندگی معلوم نیست من چطور توانسته‌ام برای همین هم خیلی از افراد فقط دوست دارند همه چیز‌شان مخفی باشد و اصلاً رو نمی‌کنند ولی من جراتش را دارم.

حرف دیگری دارید برای تبرئه خودتان؟

فکر می‌کنید دارم خودم را تبرئه می‌کنم؟! من کار خلافی نکرده‌ام که تبرئه کنم. اصلاً چرا من باید مورد تهاجم خانم‌ها و آقایان قرار بگیرم؟ اگر می‌دانستم این همه پیامد برای من دارد، اصلاً این کار را نمی‌کرد

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در دانشنامه آزاد ویکی پدیا، به بررسی وضعیت چندهمسری در کشورهای مختلف دنیا پرداخته شده است.

• آبی پررنگ: کشورهایی که چندهمسری در آنجا از نظر قانونی و حقوقی کاملا مجاز است
  • آبی کمرنگ: کشورهایی که چندهمسری در آنجا از نظر قوانین عرفی پذیرفته شده است
  • آبی فیروزه‌ای: به رسمیت شناخته می‌شود (خیلی براشون غیرمعمول نیست!)
  • خاکستری: مبهم
  • قرمز کمرنگ: چند همسری غیر قانونی است
  • قرمز پررنگ: چند همسری جرم است!

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در دانشنامه آزاد ویکی پدیا، به بررسی وضعیت چندهمسری در کشورهای مختلف دنیا پرداخته شده است.

• آبی پررنگ: کشورهایی که چندهمسری در آنجا از نظر قانونی و حقوقی کاملا مجاز است
  • آبی کمرنگ: کشورهایی که چندهمسری در آنجا از نظر قوانین عرفی پذیرفته شده است
  • آبی فیروزه‌ای: به رسمیت شناخته می‌شود (خیلی براشون غیرمعمول نیست!)
  • خاکستری: مبهم
  • قرمز کمرنگ: چند همسری غیر قانونی است
  • قرمز پررنگ: چند همسری جرم است!

من فک کنم اگر جای دیگه چند همسری جرمه..خب اونجا مردها با زنهای زیادی رابطه دارند..اصلا اونجور جاها اول میرن باهم ی مدت زندگی میکنن اگر بهم جور بودن ازدواج میکنن!!خب تو اینجور محیطا مسلما فرق داره با کشور ما که در بخش آبی پررنگه هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!...اینجا میخان فقط از نظر شرعی مشکلی نباشههههه دیگه به چیزای دیگه توجهی نمیکنن!!

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خیلی راه ها هست برای بچه آوردن. از پرورشگاه و بهزیستی و ...
غیر از اون میتونه طلاق بده بعد ازدواج مجدد کنه.
اما نه همزمان زن دیگه ای رو بگیره.
چون اگه در خانواده ای مشکل بچه دار نشدن از مرد باشه ، به زن اجازه میدن با مرد دیگه ای باشه ؟؟

من کاملا موافق هستم:D

طلاقش بده که بدتر میشه
بهتر نمیشه که
تازه یه زن بیوه تک و تنها میمونه اس و پاس .

بالا