تقدیم به همه پسرای ایرونی که امیدوارم ابالفضل الگوی مردونگیشون شه..

mitra212

عضو جدید
آنگاه که غرور کسی را له می کنی،
آنگاه که کاخ آرزوهای کسی را ویران می کنی،
آنگاه که شمع امید کسی را خاموش می کنی،
آنگاه که بنده ای را نادیده می انگاری ،
آنگاه که حتی گوشت را می بندی تا صدای خرد شدن غرورش را نشنوی،
آنگاه که خدا را می بینی و بنده خدا را نادیده می گیری ،
می خواهم بدانم،
دستانت را بسوی کدام آسمان دراز می کنی تا برای
خوشبختی خودت دعا کنی؟!!

سهراب سپهري

آخرین ویرایش:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
می خواهم بدانم،
دستانت رابسوی کدام آسمان دراز می کنی تابرای
خوشبختی خودت دعا کنی؟!!

سهراب سپهري

کلام قشنگیست.

اما من یه تجربه دارم که غرور هر کسی یه روز شکسته میشه

و این کار خداست .و باید هم اینطور باشه چون انسان با غرور خود محور و متکبر به هیچ جا نمیرسه

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
می خواهم بدانم،
دستانت رابسوی کدام آسمان دراز می کنی تابرای
خوشبختی خودت دعا کنی؟!!

سهراب سپهري

چقدر قشنگ بود. تا حالا نشنیده بودم ....

90هانیه

عضو جدید
کلام قشنگیست.

اما من یه تجربه دارم که غرور هر کسی یه روز شکسته میشه

و این کار خداست .و باید هم اینطور باشه چون انسان با غرور خود محور و متکبر به هیچ جا نمیرسه

ولی من که مغرور نبودم پس چرا غرورم شکسته شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
می خواهم بدانم،
دستانت رابسوی کدام آسمان دراز می کنی تا برای
خوشبختی خودت دعا کنی؟!!

سهراب سپهري

عالی بود
مرسی ;)

امضای جالبی دارید

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
ولی من که مغرور نبودم پس چرا غرورم شکسته شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بگو خدا رو شکر...
میدونی چرا.... چون غرور مثل یه پله ست که هر چی غرور ادم بیشتر بشه از این پله میره بالاتر .... و هر چی بره بالاتر محکمتر میخوره زمبن...پس خوبه که مغرور نبودی ...... .و الا محکمتر میخوردی زمین..... و این ها همه تجربست و توجه خدا به ما ....

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر شما چرا؟! مگه دخترام بلدن دل کسی رو بشکونن؟!!!!!

دله دختر كه تا تقي به توقي ميخوره ميشكنه....اين دله مرده كه اگه بشكنه هيچ جوره ترميم نميشه
ميگن نامردي يكي از خصلتاي مرده...پس ازشون انتظاري هم نميره
دختر كه به احساس و زيبايي دل معروفه ...چرا دل ميشكنه؟؟

mitra212

عضو جدید
دله دختر كه تا تقي به توقي ميخوره ميشكنه....اين دله مرده كه اگه بشكنه هيچ جوره ترميم نميشه
ميگن نامردي يكي از خصلتاي مرده...پس ازشون انتظاري هم نميره
دختر كه به احساس و زيبايي دل معروفه ...چرا دل ميشكنه؟؟
با سلام
باید به عرضتون برسونم : 1- تا کسی دل یه دخترو نشکونه دختر مازوخیسم نداره که خودشو زجر بده
2- مردا مگه دلم دارن؟؟؟!!!
3-قبول دارین که پسرا نامردن؟! خیلی خوشحالم که اینقدر واقع بین هستین!!!
4- دختر دل نمیشکنه تا وقتی زخم نخوره، البته زخمم بخوره احتمالش 1% که بخواد جبران کنه

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
باید به عرضتون برسونم : 1- تا کسی دل یه دخترو نشکونه دختر مازوخیسم نداره که خودشو زجر بده
2- مردا مگه دلم دارن؟؟؟!!!
3-قبول دارین که پسرا نامردن؟! خیلی خوشحالم که اینقدر واقع بین هستین!!!
4- دختر دل نمیشکنه تا وقتی زخم نخوره، البته زخمم بخوره احتمالش 1% که بخواد جبران کنه

1..يه طرفه به قاضي نرو..ديدم كه ميگم
2..بيشتره مواقع مره كه گرفتاره عشقه..پس دل هم دارن
3..نه همشون..اما نامرد هم هست توشون
4..دختر خودخواه و بي وفا و بي رحم كم نيست

termah

مدیر بازنشسته
می خواهم بدانم،
دستانت را بسوی کدام آسمان دراز می کنی تا برای
خوشبختی خودت دعا کنی؟!!

سهراب سپهري

ممنونم عزیزم خیلی قشنگ بود گاهی لازمه ادما با خوندن این چیزا یکم به کارا و افکارشون فکر کنن

mitra212

عضو جدید
1..يه طرفه به قاضي نرو..ديدم كه ميگم
2..بيشتره مواقع مره كه گرفتاره عشقه..پس دل هم دارن
3..نه همشون..اما نامرد هم هست توشون
4..دختر خودخواه و بي وفا و بي رحم كم نيست
مرد گرفتار عشقه؟ اونم بیشتر مواقع؟؟؟!!!
دختر تا بی وفایی نبینه بی وفایی نمیکنه، حتی اگه ببینه هم تا هزار بار چشماشو میبنده و میبخشه و واسه هزارو یکمین بار فراموش میکنه نه بی وفایی..........

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرد گرفتار عشقه؟ اونم بیشتر مواقع؟؟؟!!!
دختر تا بی وفایی نبینه بی وفایی نمیکنه، حتی اگه ببینه هم تا هزار بار چشماشو میبنده و میبخشه و واسه هزارو یکمین بار فراموش میکنه نه بی وفایی..........

چي بگم والا...اينجوري نميشه بحث كرد
چون شما حرفه خودتون را ميزنيد
دله پاك و صاف داشتن به جنسيت ربطي نداره....درسته...دله پاك و صاف بينه دخترا بيشتره اما تو پسرا هم هست
شما همرو با زندگيه خودت مقايسه ميكني به نظرم

mitra212

عضو جدید
چي بگم والا...اينجوري نميشه بحث كرد
چون شما حرفه خودتون را ميزنيد
دله پاك و صاف داشتن به جنسيت ربطي نداره....درسته...دله پاك و صاف بينه دخترا بيشتره اما تو پسرا هم هست
شما همرو با زندگيه خودت مقايسه ميكني به نظرم
خودتونم خوب میدونین که حرفم درسته
من با زندیگی خودم مقایسه نمیکنم...یعنی اجازه نمیدم پسری با دلم بازی کنه...با چیزایی که میبینمو زجر میکشم مقایسه میکنم
این عنوانم به خاطر همین واسه این تایپیک گذاشتم که پسرای ما یه ذره مرد شن..

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خودتونم خوب میدونین که حرفم درسته
من با زندیگی خودم مقایسه نمیکنم...یعنی اجازه نمیدم پسری با دلم بازی کنه...با چیزایی که میبینمو زجر میکشم مقایسه میکنم
این عنوانم به خاطر همین واسه این تایپیک گذاشتم که پسرای ما یه ذره مرد شن..

يكي مرده يكي نامرد...از هر دوتاش تو هر دو جنس داريم
من هم از كسي دفاع نكردم....بازم ميگم جنسه دختر را مهربونترو لطيفتر از مردا ميدونم...اما هميشه هم اينجوري نيست

termah

مدیر بازنشسته
يكي مرده يكي نامرد...از هر دوتاش تو هر دو جنس داريم
من هم از كسي دفاع نكردم....بازم ميگم جنسه دختر را مهربونترو لطيفتر از مردا ميدونم...اما هميشه هم اينجوري نيست[/QUOTE

بله جنس دخترا مهربونتره و خوش قلب ترن و تا خیانت نبینن پایبند میمونن اما پسران که تا یه دختر میبینن دلشون میلرزه و دودل میشن

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
با سلام به همگي و به خصوص استارتر محترم
خيلي ممنونم كه بنده رو هم به اين تاپيك خوبتون دعوت كرديد
همه تاپيكها رو خوندم، ولي راستش هيچ سندي نديدم، هيچ پژوهشي نديدم، حتي يه مجموعه تجربيات افراد مشخص رو نديدم! فقط به شعري از سهراب اشاره شده كه اونم ميشه برعكس تفسير كرد، يعني جفا در حق پسران
عنوان تاپيك هم متاسفانه عموميت داره، يعني هم به من اشاره كرده، هم به پسران شركت كننده در اين تاپيك و هم به كل پسران تالار و كل پسران ايروني!!!به نظرتون درسته منم با كنايه بگم "اميدوارم حضرت زهرا الگوشون باشه...!!!"
به قول دوستان، در هر قومي، قبيله اي،‌ملتي، جنسيتي، آدم خوب و بد وجود داره، حالا ميشه همه رو با يه چوب زد؟!اگرم حديثي در مورد خصلتهاي آدميان مطرح شده(مثل فداكاري و خيانت در امانت)،‌ همه مردم مورد خطاب قرار گرفتن(اي مردم...) ويا در خود قرآن،‌ همه ما از شر شيطان به خدا پناه ميبريم( ناس) و اگرم مورد خطاب قرار بگيريم با "ايها الناس" بيان شده! حالا اينجوري اين جور احساسات رو كه در وجود همه آدميان وجود داره رو صلاحه و انصافه كه به پسرها محدود كنيم؟!
اگه اينجوري كه شما ميگيد،‌ پس چرا اينقدر زوجهاي خوشبخت وجود داره؟! آيا همه پسرها ،‌آدمياني شهوتران هستن كه با ديدن يكي ديگه دست از معشوقشون بكشن؟!!!!واقعا اين صادقه؟!
در اين هيچ شكي نيست كه هستند كساني كه باعث رنجش طرف مقابلشون ميشن و سخت ترين جفا ها رو نثارشون ميكنن، اما واقعا اين موضوع عموميت داره؟
اصلا موضوع اين تاپيك چيه؟مجازات پسران؟ يا اثبات اينكه آدميان( =پسرها!!!!) همواره جفا مي كنند!؟
اينو به عنوان يه برادر عرض ميكنم!
اگر صحبتي عمومي درمورد آقايان و خانمها (يا هر صنف و جامعه اي ) ايراد ميكنيد، خيلي خيلي دقت كنيد، چون مورد مخاطبتون همه ميشن، و اگه سند نداشته باشيد براي حرفتون ( كه همه مرتكب اون گناه يا خيانت شده اند) تهمت زده ايد و خودتون بهتر از اين كمترين ميدونيد كه تهمت از بدترين گناهان كبيره است، بهتره موقع ايراد اين نظريه ها ، به فكر اينم باشيم كه اون دنيا بايد سند رو كنيم!
ببخشيد حرفم طولاني شد
اميدوارم همگي در زندگيشون بهترين لحظات رو تجربه كنن و هيچ وقت ياد خدا از دلشون خارج نشه
بازم ممونم از استارتر محترم
شاد و پيروز باشيد
ياحق

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه تاپيكها رو خوندم، ولي راستش هيچ سندي نديدم، هيچ پژوهشي نديدم، حتي يه مجموعه تجربيات افراد مشخص رو نديدم! فقط به شعري از سهراب اشاره شده كه اونم ميشه برعكس تفسير كرد، يعني جفا در حق پسران
عنوان تاپيك هم متاسفانه عموميت داره، يعني هم به من اشاره كرده، هم به پسران شركت كننده در اين تاپيك و هم به كل پسران تالار و كل پسران ايروني!!!به نظرتون درسته منم با كنايه بگم "اميدوارم حضرت زهرا الگوشون باشه...!!!"
به قول دوستان، در هر قومي، قبيله اي،‌ملتي، جنسيتي، آدم خوب و بد وجود داره، حالا ميشه همه رو با يه چوب زد؟!اگرم حديثي در مورد خصلتهاي آدميان مطرح شده(مثل فداكاري و خيانت در امانت)،‌ همه مردم مورد خطاب قرار گرفتن(اي مردم...) ويا در خود قرآن،‌ همه ما از شر شيطان به خدا پناه ميبريم( ناس) و اگرم مورد خطاب قرار بگيريم با "ايها الناس" بيان شده! حالا اينجوري اين جور احساسات رو كه در وجود همه آدميان وجود داره رو صلاحه و انصافه كه به پسرها محدود كنيم؟!
اگه اينجوري كه شما ميگيد،‌ پس چرا اينقدر زوجهاي خوشبخت وجود داره؟! آيا همه پسرها ،‌آدمياني شهوتران هستن كه با ديدن يكي ديگه دست از معشوقشون بكشن؟!!!!واقعا اين صادقه؟!
در اين هيچ شكي نيست كه هستند كساني كه باعث رنجش طرف مقابلشون ميشن و سخت ترين جفا ها رو نثارشون ميكنن، اما واقعا اين موضوع عموميت داره؟
اصلا موضوع اين تاپيك چيه؟مجازات پسران؟ يا اثبات اينكه آدميان( =پسرها!!!!) همواره جفا مي كنند!؟
اگر صحبتي عمومي درمورد آقايان و خانمها (يا هر صنف و جامعه اي ) ايراد ميكنيد، خيلي خيلي دقت كنيد، چون مورد مخاطبتون همه ميشن، و اگه سند نداشته باشيد براي حرفتون ( كه همه مرتكب اون گناه يا خيانت شده اند) تهمت زده ايد و خودتون بهتر از اين كمترين ميدونيد كه تهمت از بدترين گناهان كبيره است، بهتره موقع ايراد اين نظريه ها ، به فكر اينم باشيم كه اون دنيا بايد سند رو كنيم!
ببخشيد حرفم طولاني شد
اميدوارم همگي در زندگيشون بهترين لحظات رو تجربه كنن و هيچ وقت ياد خدا از دلشون خارج نشه
شاد و پيروز باشيد
ياحق

سلام
ممنون از استارتر
من هم با آقای m4material موافقم هر دوجنس می تونند دل هم رو بشکنن ولی به نظر من هم، پسرها بیشتر عامل شکستن دل میشن. خوب دخترا حساس تر هستن ولی این علت نمیشه که نتونن دل پسرها رو بشکنن.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها تورو خدا بیخیال این بحث های بچه گانه بشید.تا کی میخاین تو سر وکله هم بزنید.بخدا زشته که همه جا میاین ادمارو تفکیک میکنید.یادمون نره ادم ها ادمن و خطا میکنن .دختر وپسر فرقی نداره.سعی کنیم ادم تر بشیم.
ولی نمیدونم چرا موضوع تاپیک منو یاد این قطعه انداخت:
اسمان تکیه به دستان تو دارد عباس

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها تورو خدا بیخیال این بحث های بچه گانه بشید.تا کی میخاین تو سر وکله هم بزنید.بخدا زشته که همه جا میاین ادمارو تفکیک میکنید.یادمون نره ادم ها ادمن و خطا میکنن .دختر وپسر فرقی نداره.سعی کنیم ادم تر بشیم.

چيزي به آن لحظه نمانده صبر كن. يادت هست كه مي گفتي اندكي صبر سحر نزديك است. غصه نخور!

mitra212

عضو جدید
تشکر فقط به خاطر " آسمان تکیه به دستان تو دارد عباس...

mitra212

عضو جدید
ببخشيد حرفم طولاني شد
شاد و پيروز باشيد
ياحق
با سلام
ممنونم که اینقدر وقت گذاشتین..شرمندم واسه جمله های آخرتون که خدا منو ببخشه اگه برداشت تهمت شد از حرفام..از همه آقایون معذرت میخوام...ولی دوست دارم خیلی منطقی قبول کنین که دخترا وفادارترن..خواهش میکنم غرور مردونتونو بزارین کنار نه شما همه، و بگین که چرا پسرا به راحتی هر عهد و پیمانی رو میشکونن..نمیخوام کسی فکر کنه من زخم خوردم که اینقدر دلم پره..نه
یه بار دیگه هم گفتم هنوز پسری زاده نشده و من اون دختری نیستم که خودمو اسیر این بازی ها کنم..بشم عروسک دست یه جماعت...ولی اینکه میبینم یه عده دختر ساده و پاک..واقعا پاک چه جوری اسیر میشن جیگرم میسوزه..همش به خودم میگم جامعه ما به کجا داره کشیده میشه..تا وقتی صداقت و پاکی هست چرا دروغ و خیانت..چرا نامردی..چرا وقتی یه دختری خوبه و بهش قول ازدواج داده شده چرا یهو به حال خودش رها میشه؟ تو اوج وابستگی برای ازدواج...چرا براحتی اون پسر دم از عادی شدن میزنه؟..پس کجا اون مردونگی؟..خیلی دلم میسوزه واسه همه دخترای نازو معصومی که جونشونو تو این راه ز دست دادن.......