اتصال بین فیبر نوری و PLC

sasan_m63

عضو جدید
درود بر مهندسین گرامی،
من یه پروژه ای دارم که برای انتقال سیگنال های کنترلی در یک مجموعه بجای سیم مسی از تکنولوژی فیبر نوری استفاده شود. کسی میتونه بهم یک Start Point معرفی بکنه.

ممنون:gol::gol::gol::gol:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر مهندسین گرامی،
من یه پروژه ای دارم که برای انتقال سیگنال های کنترلی در یک مجموعه بجای سیم مسی از تکنولوژی فیبر نوری استفاده شود. کسی میتونه بهم یک Start Point معرفی بکنه.

ممنون:gol::gol::gol::gol:

سلام دوست عزیز

بعنوان اولین گام شما باید با مبدل ها آشنا بشی. باید انواع مبدل فیبر نوری روبشناسی بعد به سمت PLC مد نظر خودت بری.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سپاس،
میشه منظورتو کاملتر بگی را جع به مبدل ها ؟

دوست عزیز
شما یا PLC دارید که قابلیت اتصال مستقیم به فیبر نوری رو داره (خودم هم نمی دونم این مورد رو) یا نداره، وقتی قابلیت اتصال به فیبر نوری رو نداشته باشه، برای اینکه بتونید اطلاعات رو، روی بستر فیبر انتقال بدین باید خروجی PLC تون رو با توجه به پروتکل و بستری که داره، توسط یک سری دستگاه که عمدل تبدیل بستر شما را به فیبر انجام می دهند استفاده نمایید.

شما بهتر بدونید میخواهید اطلاعات چه نوع PLC رو از طریق فیبر انتقال بدین اون وقت کار راحت تر هست.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام
دوست عزیز، من به شما پیشنهاد میکنم برید راجع به SCALANCE و روش کار اون تحقیق کنید
اون وقت همه چیز دستتون میاد
SCALANCE یکی از سیستم های siemens هست که برای انتقال دیتا به حالت های فیبر نوری و اترنت برای سیستم های PLC استفاده میشه (همون مبدلی که Benefic.H عزیز فرمودن)
یعنی هم پورت LAN داره و هم محل اتصال فیبر نوری! و خودش هم به PLC متصل میشه

پیشنهاد میکنم سری به سایت زیمنس بزنید
موفق باشید

sasan_m63

عضو جدید
سلام
دوست عزیز، من به شما پیشنهاد میکنم برید راجع به SCALANCE و روش کار اون تحقیق کنید
اون وقت همه چیز دستتون میاد
SCALANCE یکی از سیستم های siemens هست که برای انتقال دیتا به حالت های فیبر نوری و اترنت برای سیستم های PLC استفاده میشه (همون مبدلی که Benefic.H عزیز فرمودن)
یعنی هم پورت LAN داره و هم محل اتصال فیبر نوری! و خودش هم به PLC متصل میشه

پیشنهاد میکنم سری به سایت زیمنس بزنید
موفق باشید

سپاس بابت راهنماییتون

بالا