نمايش نتايج 1 تا 8 از 8

تاپیک: روشهاي كوچك كردن شكم

 1. #1
  عضو فعال آواتار mani24
  رشته
  سایر رشته های مهندسی
  مقطع
  فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2011/10
  محل سكونت
  هرکجا باران ببارد انجا خانه من است
  امتیاز
  47411
  پست ها
  35,041

  پيش فرض روشهاي كوچك كردن شكم

  همهما دوست داریم شکمی صاف و کوچک داشته باشیم، شاید به همین دلیل هر سالهزینه های هنگفتی صرف تحقیقات در زمینه یافتن روش های جدید برای از بینبردن چربی های اطراف شکم می شود

  درحال حاضر بیش از 200 مدل دستگاه مختلف برای کوچک کردن شکم وجود دارد،دستگاههای غلطکی، ضربه زننده، لرزاننده و ... . شعارهای تبلیغاتی تمام ایندستگاهها ادعا می کنند که با استفاده از آنها می توانید شکم خود را کوچککرده و به سایز مطلوب برسانید
  اگرفکر می کنید استفاده از این دستگاه ها به تنهایی برای کوچک کردن سایزاندام های مختلف بدن کافی است، سخت در اشتباهید. این قبیل وسایل تنها کمکناچیزی برای رسیدن به هدف مورد نظر شما هستند. به منظور کوچک شدن شکم،لایه های چربی موجود در اطراف شکم باید از بین برود و از آنجا که ایندستگا ههای ابتکاری قادر به انجام این کار نیستند، استفاده از آنها بهتنهایی کافی نیست
  داشتناطلاعات اولیه در مورد طرز کار عضلات اطراف شکم و این که چگونه بدن شماچربی را می سوزاند، قدم اول برای موفقیت در صاف کردن شکم و باریک کردنسایز دور کمرتان است
  بهطور کلی عضله یا ماهیچه را می توان بافتی دانست که در هنگام حرکت منقبض میشود. همانطور که عضله هیچگاه به چربی تبدیل نمی شود، چربی نیز هیچگاه بهعضله تبدیل نخواهد شد. اما اضافه وزن و چربی زیادی باعث کم شدن حجم عضلههای شما و گاهی از بین رفتن تدریجی آنها می شود. در اکثر افرادی که پا بهسن می گذارند این اتفاق ناخودآگاه می افتد.
  بنابرایناگر هدف شما داشتن اندامی متناسب و شکمی صاف است، اولین قدم از بین بردنلایه های چربی موجود روی عضله های شکمتان است. در واقع به طور طبیعی شکمهمه افراد صاف است اما در مواردی که با چربی اضافی پوشیده شده، به نظربزرگ می رسد
  موثرترین روشبرای کوچک کردن شکم ترکیبی است از حرکات ورزشی متمرکز روی شکم و کمر و نیزتلاش برای ثابت نگه داشتن قند خون. ثابت بودن میزان قند خون شما از چاق ترشدن و افزایش چربی های اضافی در بدنتان جلوگیری می کند و کمک می کند کهبدن شما آسانتر بتواند چربی های اضافی را بسوزاند

  چیز های زیادی واسه اهدا هست

  مث
  ل... خون، مثل... سلول بنیادی، مثل... عضو

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]ا 2. #2
  عضو فعال آواتار mani24
  رشته
  سایر رشته های مهندسی
  مقطع
  فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2011/10
  محل سكونت
  هرکجا باران ببارد انجا خانه من است
  امتیاز
  47411
  پست ها
  35,041

  پيش فرض

  باید یک سری حرکات ورزشی تصاعدی راشروع کنید. عضله های شکم عمدتا برای خم کردن و چرخاندن بالاتنه به جلو،عقب و یا طرفین مورد استفاده قرار می گیرند. هدف اصلی حرکاتی شبیه دراز و نشست که در اکثر دستگا ههای مخصوص کوچک کردن شکم انجام می شود، استفاده و فعال کردن از این عضلات است
  برای قوی کردن عضلات شکم حرکات زیر را به صورت ترکیبی انجام دهید
  خم شدن به سمت جلو، عقب و پهلو
  چرخاندن کمر به حالت دورانی

  عضلههای شکم شما مانند همه عضلات بدن لازم است حداقل سه بار در هفته فعالیتداشته باشند. اگر می خواهید از پیشرفت کارتان مطمئن شوید هر بار ورزش هارا با جدیت بیشتری انجام دهید

  چیز های زیادی واسه اهدا هست

  مث
  ل... خون، مثل... سلول بنیادی، مثل... عضو

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]ا 3. #3
  عضو فعال آواتار mani24
  رشته
  سایر رشته های مهندسی
  مقطع
  فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2011/10
  محل سكونت
  هرکجا باران ببارد انجا خانه من است
  امتیاز
  47411
  پست ها
  35,041

  پيش فرض

  سوخت و ساز بدنتان را با تمرینات کوتاه و سنگین شکم افزایش دهید.ورزش های شکم اگر درست انجام شوند به راحتی می توانند سوخت و ساز بدن شمارا به مقدار زیادی افزایش دهند. این کار باعث می شود چربی اضافی در بدنشما مصرف شده و ذخیره نشود.در زیر مدت زمان لازم برای انجام حرکات تناوبی در هر نوع حرکت ورزشی اعم از : دوچرخه سواری، پیاده روی و شنا ذکر شده
  تا 5 دقیقه با حرکات آرام بدن خود را گرم کنید
  مدت 30 ثانیه حرکات سنگین تر را با حداکثر سرعت ممکن انجام دهید
  مدت 1 دقیقه حرکات ملایم تر انجام دهید. در واقع این زمان برای نفس گیری و شروع مجدد لازم است

  حرکات فوق را به تناوب 6 الی 10 دقیقه تکرار کنید

  چیز های زیادی واسه اهدا هست

  مث
  ل... خون، مثل... سلول بنیادی، مثل... عضو

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]ا 4. #4
  عضو فعال آواتار mani24
  رشته
  سایر رشته های مهندسی
  مقطع
  فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2011/10
  محل سكونت
  هرکجا باران ببارد انجا خانه من است
  امتیاز
  47411
  پست ها
  35,041

  پيش فرض

  کوچک کردن شکم نیاز به وقت و حوصله زیادی دارد، بخصوص اگر نقاطی از شکم نسبت به کاهش چربی مقاوم باشند و به ‌راحتی لاغر نشوند.
  ناحیهی پایین شکم و پهلوها دو قسمتی هستند که با ورزش و رژیم غذایی به سختیلاغر می‌شوند. بعضی افراد روزهای متمادی از جدیدترین وسایل لاغری شکماستفاده می‌کنند، در حالیکه هیچ‌کدام از این روش‌ها برای لاغر کردن شکمموثر نیست.
  تنها یک شیوه مفید برای لاغر کردن نقاط مقاوم به لاغری وجود دارد که به شرح زیر است:
  اجرای یک رژیم صحیح و علمی + انجام ورزش‌های هوازی+ حرکات ورزشی مربوط به شکم+ بلند کردن وزنه.
  اولینچیزی که باید بدانید این است که لاغر کردن فقط یک قسمت از بدن غیرممکناست. با رژیم و ورزش، کاهش چربی طبق یک قاعده کلی صورت می‌گیرد و تمامقسمت‌های بدن لاغر می‌شوند و قسمتی از بدن که سریع‌تر چاق می‌شود، به‌همان نسبت دیرتر از سایر قسمت‌های بدن لاغرمی‌شود. این مسئله به ساختمانژنتیکی افرد مربوط است؛ مثل رنگ چشم، رنگ مو و...، یعنی نمی‌توان آن راتغییر داد. مثلاً در یک فرد ران‌ها چاق‌‌تر از سایر قسمت‌ها و در فرددیگری باسن چاق تر است و هنگام لاغر شدن این قسمت‌ها دیرتر لاغر می‌شوند.
  در خانم‌ها نقاطی از بدن که نسبت به کاهش وزن مقاوم هستند شامل باسن، ران و کمر است. در آقایان قسمت پایینی شکم و پهلوهاست.
  بعضیافراد چاق تصور می‌کنند با انجام ورزش‌های مخصوص یک ناحیه از بدن و بدونرژیم غذایی، می‌توانند آن قسمت را لاغر کنند. به همین دلیل برای لاغر کردنشکم، هر روز تمرینات ورزشی مخصوص این قسمت را انجام می‌دهند، ولی با اینکار فقط عضلات شکم را قوی می‌کنند، در حالیکه مقدار چربی آن تغییرینمی‌کند.
  بهترین راه برایسوزاندن چربی شکم انجام ورزش‌های هوازی است. ورزش‌های هوازی مثلپیاد‌ه‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری، شنا و کوهنوردی مقدار زیادی از چربی‌هایبدن را می‌سوزانند. ولی بیشتر افراد خیلی زود از انجام این ورزش‌ها خستهمی‌شوند و آن را رها می‌کنند. 10 دقیقه اول ورزش، گلیکوژن (ذخیره قندی درکبد) بدن می‌سوزد. اگر فقط 20 دقیقه ورزش کنید، نیمی از عمل سوزاندن چربیرا انجام داده‌اید که برای حفظ سلامتی قلب خوب است، ولی چربی زیادی از بیننمی‌رود، زیرا تا وقتی‌که کاملاً ذخایر گلیکوژنی کبد از بین نرود، چربیزیادی نمی‌سوزد. بنابراین برای از بین بردن چربی شکم،4-3 بار در هفته و هربار باید 30 تا 60 دقیقه پشت سرهم ورزش هوازی را انجام دهید. مثلاً یکساعت در روز پیاده‌روی کنید. البته این پیاده‌‌روی باید به قصد ورزش باشدنه تفریح، مثلاً برای دیدن ویترین مغازه ها یا خرید چیزی نباشد که مجبورشوید بین پیاده‌روی خود بایستید.

  برایاز بین بردن چربی شکم،4-3 بار در هفته و هر بار باید 30 تا 60 دقیقه پشتسرهم ورزش هوازی را انجام دهید. مثلاً یک ساعت در روز پیاده‌روی کنید.
  البتهانجام ورزش، بدون رژیم غذایی نتیجه ی لازم را نخواهد داد. افراد چاقی کهمی‌خواهند شکم خود را لاغر کنند، علاوه بر ورزش باید رژیم غذایی هم داشتهباشند. ولی افرادی که وزن مناسبی دارند و فقط شکم‌شان چاق است، باید باورزش شکم خود را لاغر کنند.
  اگرمقدار کالری دریافتی شما بیش از کالری باشد که می‌سوزانید، حتی با ورزشهم، چربی‌ها‌ی زائد آب نمی‌شوند. شما می‌توانید بجای 2یا 3 وعده غذایی درروز، 5 وعده غذایی کوچک بخورید، یعنی غذای خود را به جای 3 وعده خود را در5 وعده تقسیم کنید، ولی پرخوری نکنید. بیشتر، مواد غذایی طبیعی کم‌چربی وکم‌شیرین را مصرف کنید مثل میوه، سبزی، نان سبوس‌‌دار، شیر و لبنیاتکم‌چربی و گوشت کم‌چربی. مصرف مواد نشاسته‌ای را کاهش دهید.
  اگر رژیم غذایی اصولی و علمی نباشد، باعث کاهش آب بدن می‌شود و بعد از توقف رژیم، وزن کاهش یافته دوباره برمی‌گردد.
  درصورت وجود چربی اضافی در بدنتان باید ورزش کنید و رژیم غذایی صحیح و علمیرا برای از بین بردن سلول‌های چربی انتخاب کنید، در غیر این صورت راه‌‌هایدیگر موجب کاهش آب بدن می شوند و بعد از توقف رژیم غذایی، وزن کاهش یافتهدوباره برمی‌گردد.
  عقیدهغلط دیگر این است که گفته می‌شود برای لاغر کردن شکم بنشینید و پای خود رابلند کنید. با این ورزش، عضلات باسن و ران تقویت می‌شوند و برای شکم هیچفایده‌ای ندارد. همچنین تمرین‌هایی مثل صاف نشستن و پاها را به سمت بالابلند کردن کشش بسیاری را در قسمت کمر ایجاد می کند که یکی از رایج‌تریندلایل کمردرد است.

  یکی از تمرینات بی‌خطر و از روش‌های موثر برای لاغر کردن شکم، ورزش دراز نشست و استفاده از دستگاه‌های ورزشی مناسب است.
  آخرین جزء برنامه ی کاهش چربی شکم، تمرینات ورزشی قدرتی است. بایستی هنگامورزش کل بدن را در نظر بگیریم، نه فقط یک قسمت از آن را. تمرین بر روی یکعضله ی خاص ، بدون در نظر گرفتن سایرعضلات، باعث عدم تعادل در عضلات وبروز عوارضی در بدن می شود. مثلا اگر برای کاهش چربی شکم، ورزش دراز ونشست را به شیوه ی غلط انجام دهید، فشار زیادی به کمرتان وارد شده و آن رادچار آسیب خواهد کرد. شیوه ی صحیح انجام دراز و نشست و سایر ورزش هایمربوط به شکم در مطلب" چگونه چربی های زائد شکم را از بین ببریم؟" وجوددارد که لینک آن در پایین صفحه است.

  بسیاریاز افراد تصور می کنند که برای کاهش وزن فقط باید ورزش های استقامتی(هوازی) را انجام دهند و بعد از لاغر شدن ورزش های قدرتی ( بی هوازی) رااجرا کنند. ورزش های بی هوازی دارای مدت کوتاه و شدت زیاد هستند؛ مثل دویسرعت، وزنه برداری.
  هر چندکه بلند کردن وزنه یک ورزش بی هوازی است و گلیکوژن بدن بیشتر از چربی دراین فرآیند می‌سوزد، ولی اینگونه تمرینات قدرتی باعث افزایش حجم عضلات(توده ی بدون چربی بدن) و در نتیجه افزایش سوخت و ساز میشود. هر چه میزانسوخت و ساز در بدن سریع‌تر باشد، چربی بیشتری نیز خواهید سوزاند.
  لذا در یک برنامه ی کامل باید هم ورزش‌های هوازی و هم ورزش های قدرتی(بی هوازی) مثل بلند کردن وزنه را در نظر گرفت.
  قبل از هر گونه اقدام اساسی راهنمایی‌های زیر را در نظر بگیرید.
  از بین بردن چربی شکم کار ساده‌ای نیست، اما اگر روش صحیح آن را بدانید ساده است.
  برای لاغر کردن شکم به توصیه های زیر عمل کنید:
  1- آب کردن چربی فرآیندی وقت‌گیر است، بنابراین از همین حالا دست به کارشوید! صبور باشید و انتظار نداشته باشید که یک شبه لاغر شوید.

  2- چربی های اضافی ناحیه ی شکم را با تمرینات ورزشی هوازی بسوزانید، در غیر این صورت تغییری مشاهده نخواهید کرد.
  3- از تمرینات مناسب برای ناحیه شکم مانند دراز و نشست استفاده کنید و از تمرینات ورزشی مخصوص باسن خودداری کنید.
  4-غذاهای طبیعی، کم چرب و کم قند و کم کالری را به میزان کم در طول روز مصرفکنید. از مصرف تنقلات شیرین و غذاهای چرب خودداری کنید. همچنین موادنشاسته ای مثل مصرف نان، برنج، ماکارونی، کیک و شیرینی و بیسکوییت را کاهشدهید.
  5- با وزنه تمرین کنید و تنها به یک ناحیه از شکم متمرکز نشوید، بلکه کل بدن را در نظر بگیرید.

  نیره ولدخانی- کارشناس علوم تغذیه

  چیز های زیادی واسه اهدا هست

  مث
  ل... خون، مثل... سلول بنیادی، مثل... عضو

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]ا 5. #5
  عضو فعال آواتار mani24
  رشته
  سایر رشته های مهندسی
  مقطع
  فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2011/10
  محل سكونت
  هرکجا باران ببارد انجا خانه من است
  امتیاز
  47411
  پست ها
  35,041

  پيش فرض

  اگر از شکل بدن خود، به خصوص در ناحیهشکم ناراضی هستید، باید بدانید که تنها پرداختن به ورزشهایی که بر روی یکناحیه از بدن متمرکز میشود کافی نیست و فایده چندانی هم ندارد. بلکه اینورزش برای تاثیر واضح و آشکار باید در کنار ورزشهایی برای تمام بدن انجامشود زیرا بدن نمیتواند چربی را تنها در یک ناحیه از بین ببرد و شمانمیتوانید تنها با ورزش دادن یک نقطه از بدن خود و رها کردن باقی بدن بهنتایج دلخواه دست یابید.


  بهاین ترتیب اگر از داشتن شکمی بزرگ یا شل و افتاده رنج میبرید، قبل ازاینکه مخارج سنگینی برای خرید وسایل ورزش دراز و نشست و ابزارهای مخصوصکوچک کننده شکم بپردازید، کار تناسب اندام را با ساده ترین شکل ورزش کهرایگان هم هست، شروع کنید :راه رفتن و دویدن!

  البته فراموش نکنید که این ورزشها کل بدن را تحت تاثیر قرار میدهند وبعدها برای شکم هم باید حرکات مخصوصی انجام دهید. اگر شکم شما شلتر وبرآمده تر از چیزی است که میخواهید، به احتمال زیاد در بدن شما نواحیدیگری هم وجود دارند که باید ورزیده و محکم شوند. برای دستیابی به شکمیصاف، تمام بدن شما باید لاغرتر شود. دوباره بخوانید: تمام بدن باید لاغر شود!

  کار را با انجام دادن ورزشهای سریعی که تعداد ضربان قلب را افزایش داده وسوخت و ساز بدن رابهبود میبخشند آغاز کنید.سه مرتبه پیاده روی سریع درهفته راه حل مناسبی برای دستیابی به این هدف است. این کار نه تنها کالریمیسوزاند بلکه برای قلب هم بسیار مفید است.

  یک نکته مهم اینکه به یاد داشته باشید انجام دادن تمرینهای ورزشی و داشتنرژیم غذایی موجب نمیشود که در مدت بسیار کوتاهی لاغر شده یا شکمی صاف پیداکنید. همانطور که شما یک شبه این شکم را پیدا نکرده اید، نمیتوانید آنرایک شبه از بین ببرید. پس بردبار باشید و به تمرین ادامه دهید. اگر قصددارید به منظور خاصی –ازدواج، شرکت در مراسمی مهم و...- از وزن خودبکاهید، برای به دست آوردن نتیجه مطلوب، لااقل سه تا شش ماه قبل از اینمراسم کار را شروع کنید چون بدون شک یک هفته کافی نخواهد بود!

  چند نکته:
  خوردن و ورزش کردن: ورزش پرس شکم (تصویر 1) همراه با رژیمی کم چربی، برایتناسب عضلات شکم بسیار خوب است. اما عده بسیاری تصور میکنند که میتواننددر طول روز هرچه میخواهند بخورند و هنگام عصر 100 پرس شکم انجام داده وتمام غذاهای چربی که در طول روز مصرف کرده اند را بسوزانند. اگر شما مصرفچربی خود را کاهش ندهید، هرچه ورزش کنید فایده ای نخواهد داشت و شما نهتنها هیچ نتیجه مثبتی نخواهید گرفت، بلکه ممکن است شکم بزرگتری هم پیداکنید. چرا؟ چون به این ترتیب در حال شکل دهی و محکم کردن چربیهای رویعضلات خود خواهید بود.

  لاغری موضعی: واقعیت این است که لاغری موضعی تقریبا وجود خارجی ندارد. شمانمیتوانید از بدن خود انتظار داشته باشید که در اثر غذا خوردن صحیح وانجام حرکات ورزشی تنها در بعضی مواضع لاغر شود. بالا رفتن سوخت و سازبدن، چربیهای ذخیره شده در کل بدن را مصرف میکند و اشخاصی که تصور میکنندبا داشتن رژیم غذایی تنها صورتشان لاغر میشود یا تنها کمرشان گود میشود،باید بدانند که چربی در تمام بدن آنها رو به کاهش است، اما این کاهش دربعضی مواضع سریعتر و در بعضی مواضع که چربی بیشتری داشته و متراکم تر است،دیرتر آشکار میشود. اما خبر وب اینکه شما میتوانید با انجام دادن حرکاتورزشی صحیح این سوختن چربی در مواضع مذکور را سرعت بخشیده و زودتر بهتناسب اندام دست یابید.

  یک تمرین ساده برای افزایش سوخت و ساز بدن برای افزایش سریع متابولیسم کهبه سوزاندن کالری بیشتر و عملکرد منظمتر منجر میشودف تمرین ساده زیر راانجام دهید:

  1. 30 ثانیه یک حرکت ورزشی سریع –مانند دو درجا یا طناب زدن- انجام دهید

  2. یک دقیقه به انجام حرکتی متوسط –مانند دوی آهسته یا قدم رو سریع حتی درجا- بپردازید

  3. این مراحل را ده مرتبه تکرار کنید (مجموعا حدود 15 دقیقه)

  4. به مدت 3 تا 5 دقیقه با انجام حرکات کششی آرام، بدن را خنک کنید

  به یاد داشته باشید که افزایش سوخت و ساز یا متابولیسم، کالریهای اضافه درکل بدن را از بین میبرد و در کنار رژیم غذایی صحیح تمام بدن، از جمله شکمرا متناسب خواهد کرد.

  چیز های زیادی واسه اهدا هست

  مث
  ل... خون، مثل... سلول بنیادی، مثل... عضو

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]ا 6. تشكر از اين پست


 7. #6
  عضو فعال آواتار mani24
  رشته
  سایر رشته های مهندسی
  مقطع
  فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2011/10
  محل سكونت
  هرکجا باران ببارد انجا خانه من است
  امتیاز
  47411
  پست ها
  35,041

  پيش فرض

  چربی های زائد شکم را چگونه از بین ببریم ؟
  همهما دوست داریم شکمی صاف و کوچک داشته باشیم، شاید به همین دلیل هر سالهزینه های هنگفتی صرف تحقیقات در زمینه یافتن روش های جدید برای از بینبردن چربی های اطراف شکم می شود.

  درحال حاضر بیش از 200 مدل دستگاه مختلف برای کوچک کردن شکم وجود دارد،دستگاههای غلطکی، ضربه زننده، لرزاننده و ... . شعارهای تبلیغاتی تمام ایندستگاهها ادعا می کنند که با استفاده از آنها می توانید شکم خود را کوچککرده و به سایز مطلوب برسانید.
  اگرفکر می کنید استفاده از این دستگاه ها به تنهایی برای کوچک کردن سایزاندام های مختلف بدن کافی است، سخت در اشتباهید. این قبیل وسایل تنها کمکناچیزی برای رسیدن به هدف مورد نظر شما هستند. به منظور کوچک شدن شکم،لایه های چربی موجود در اطراف شکم باید از بین برود و از آنجا که ایندستگا ههای ابتکاری قادر به انجام این کار نیستند، استفاده از آنها بهتنهایی کافی نیست.
  داشتناطلاعات اولیه در مورد طرز کار عضلات اطراف شکم و این که چگونه بدن شماچربی را می سوزاند، قدم اول برای موفقیت در صاف کردن شکم و باریک کردنسایز دور کمرتان است.
  بهطور کلی عضله یا ماهیچه را می توان بافتی دانست که در هنگام حرکت منقبض میشود. همانطور که عضله هیچگاه به چربی تبدیل نمی شود، چربی نیز هیچگاه بهعضله تبدیل نخواهد شد. اما اضافه وزن و چربی زیادی باعث کم شدن حجم عضلههای شما و گاهی از بین رفتن تدریجی آنها می شود. در اکثر افرادی که پا بهسن می گذارند این اتفاق ناخودآگاه می افتد.
  بنابرایناگر هدف شما داشتن اندامی متناسب و شکمی صاف است، اولین قدم از بین بردنلایه های چربی موجود روی عضله های شکمتان است. در واقع به طور طبیعی شکمهمه افراد صاف است اما در مواردی که با چربی اضافی پوشیده شده، به نظربزرگ می رسد.
  موثرترینروش برای کوچک کردن شکم ترکیبی است از حرکات ورزشی متمرکز روی شکم و کمر ونیز تلاش برای ثابت نگه داشتن قند خون. ثابت بودن میزان قند خون شما ازچاق تر شدن و افزایش چربی های اضافی در بدنتان جلوگیری می کند و کمک میکند که بدن شما آسانتر بتواند چربی های اضافی را بسوزاند.
  (1)باید یک سری حرکات ورزشی تصاعدی را شروع کنید. عضله های شکم عمدتا برای خمکردن و چرخاندن بالاتنه به جلو، عقب و یا طرفین مورد استفاده قرار میگیرند. هدف اصلی حرکاتی شبیه دراز و نشست که در اکثر دستگا ههای مخصوصکوچک کردن شکم انجام می شود، استفاده و فعال کردن از این عضلات است.
  برای قوی کردن عضلات شکم حرکات زیر را به صورت ترکیبی انجام دهید :
  - خم شدن به سمت جلو، عقب و پهلو
  - چرخاندن کمر به حالت دورانی

  عضلههای شکم شما مانند همه عضلات بدن لازم است حداقل سه بار در هفته فعالیتداشته باشند. اگر می خواهید از پیشرفت کارتان مطمئن شوید هر بار ورزش هارا با جدیت بیشتری انجام دهید.
  (2)سوخت و ساز بدنتان را با تمرینات کوتاه و سنگین شکم افزایش دهید. ورزش هایشکم اگر درست انجام شوند به راحتی می توانند سوخت و ساز بدن شما را بهمقدار زیادی افزایش دهند. این کار باعث می شود چربی اضافی در بدن شما مصرفشده و ذخیره نشود.در زیر مدت زمان لازم برای انجام حرکات تناوبی در هر نوعحرکت ورزشی اعم از : دوچرخه سواری، پیاده روی و شنا ذکر شده :
  - 2 تا 5 دقیقه با حرکات آرام بدن خود را گرم کنید
  - مدت 30 ثانیه حرکات سنگین تر را با حداکثر سرعت ممکن انجام دهید
  - مدت 1 دقیقه حرکات ملایم تر انجام دهید. در واقع این زمان برای نفس گیری و شروع مجدد لازم است

  حرکات فوق را به تناوب 6 الی 10 دقیقه تکرار کنید.
  (3)ثابت نگهداشتن میزان قند خون کلید موفقیت است. زیرا همانطور که قبلا گفتهشد مهمترین فاکتور در از دست دادن چربی اضافی بدن و جلوگیری از بازگشت آناست.
  به منظور اینکه قندخونتان ثابت بماند باید به طور مداوم هر 3-2 ساعت یک بار بدنتان را تغذیهکنید. در این مرحله رمز کار این است که در هر وعده تنها همان مقدار غذاییکه در آن لحظه نیاز دارید بخورید نه بیشتر. بدن شما در کل روز کالری مصرفمی کند، پس چرا باید خود را مجبور کنید که تنها 2 یا 3 وعده در روز غذابخورید ؟
  به بدنتان سوخت مورد نیاز: میوه جات، غلات، سبزیجات، آجیل و پروتئین (ماهی،گوشت لخم، مرغ، تخم مرغ و ...) را برسانید.
  اکثرمردم به اشتباه توجه زیادی به میزان چربی موجود در غذایشان می کنند. کالریکالری است، فرقی هم نمی کند که از چه مواد غذایی آمده باشد. اگر بیش ازمیزان لازم مصرف شود، در هر صورت در بدن شما تبدیل به چربی خواهد شد.
  البتهمسلما غذاهایی که می خوریم مهم هستند. اما وقتی چربی ها را می سوزانیدتاثیر چندانی ندارند. پس تا جایی که ممکن است غذاهای سالم تر بخورید، درعین حال هیچ وقت فکر نکنید که خوردن یک چیزبرگر حتما به بدن شما چربیاضافه می کند.
  (4) از یکمربی حرفه ای مشورت بگیرید و از او کمک بخواهید. مشکل اکثر ما این است کهراجع به تغذیه صحیح و تمرینات ورزشی مفید برای رسیدن به سلامتی و تناسباندام، اطلاعات کافی نداریم.
  اگربدون مربی ورزش می کنید، از خودتان سئوال کنید : " آیا از شرایط فعلیفیزیکی ام راضی هستم یا خیر؟ آیا پیشرفتی در این زمینه حاصل شده ؟ "
  اگرجواب خیر است، بهتر است حتما با یک مربی ورزش حرفه ای مشاوره کنید. بهاطلاعاتی که از مجلات مربوط به تناسب اندام دریافت می کنید بسنده نکنید.یک مربی حرفه ای به شما کمک می کند که در مدت زمانی خیلی کمتر از آنچهتصور می کنید به اهداف مورد نظرتان برای تناسب اندام دست یابید.
  اگربرای داشتن اندامی متناسب، شکمی کوچک و کمری باریک، عزم خود را جزم کردهاید، پیشنهاد می کنم با 4 روش بالا کار خود را شروع کنید. این راهکارها بهشما کمک می کند که سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید و چربی های اضافی رابسوزانید، نتیجه این کار احساس شادابی و سلامت به همراه داشتن ظاهریمتناسب خواهد بود.

  چیز های زیادی واسه اهدا هست

  مث
  ل... خون، مثل... سلول بنیادی، مثل... عضو

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]ا 8. #7
  عضو فعال آواتار mani24
  رشته
  سایر رشته های مهندسی
  مقطع
  فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2011/10
  محل سكونت
  هرکجا باران ببارد انجا خانه من است
  امتیاز
  47411
  پست ها
  35,041

  پيش فرض

  همهما دوست داریم شکمی صاف و کوچک داشته باشیم، شاید به همین دلیل هر سالهزینه های هنگفتی صرف تحقیقات در زمینه یافتن روش های جدید برای از بینبردن چربی های اطراف شکم می شود.

  درحال حاضر بیش از 200 مدل دستگاه مختلف برای کوچک کردن شکم وجود دارد،دستگاههای غلطکی، ضربه زننده، لرزاننده و ... . شعارهای تبلیغاتی تمام ایندستگاهها ادعا می کنند که با استفاده از آنها می توانید شکم خود را کوچککرده و به سایز مطلوب برسانید.
  اگرفکر می کنید استفاده از این دستگاه ها به تنهایی برای کوچک کردن سایزاندام های مختلف بدن کافی است، سخت در اشتباهید. این قبیل وسایل تنها کمکناچیزی برای رسیدن به هدف مورد نظر شما هستند. به منظور کوچک شدن شکم،لایه های چربی موجود در اطراف شکم باید از بین برود و از آنجا که ایندستگا ههای ابتکاری قادر به انجام این کار نیستند، استفاده از آنها بهتنهایی کافی نیست.
  داشتناطلاعات اولیه در مورد طرز کار عضلات اطراف شکم و این که چگونه بدن شماچربی را می سوزاند، قدم اول برای موفقیت در صاف کردن شکم و باریک کردنسایز دور کمرتان است.
  بهطور کلی عضله یا ماهیچه را می توان بافتی دانست که در هنگام حرکت منقبض میشود. همانطور که عضله هیچگاه به چربی تبدیل نمی شود، چربی نیز هیچگاه بهعضله تبدیل نخواهد شد. اما اضافه وزن و چربی زیادی باعث کم شدن حجم عضلههای شما و گاهی از بین رفتن تدریجی آنها می شود. در اکثر افرادی که پا بهسن می گذارند این اتفاق ناخودآگاه می افتد.
  بنابرایناگر هدف شما داشتن اندامی متناسب و شکمی صاف است، اولین قدم از بین بردنلایه های چربی موجود روی عضله های شکمتان است. در واقع به طور طبیعی شکمهمه افراد صاف است اما در مواردی که با چربی اضافی پوشیده شده، به نظربزرگ می رسد.
  موثرترینروش برای کوچک کردن شکم ترکیبی است از حرکات ورزشی متمرکز روی شکم و کمر ونیز تلاش برای ثابت نگه داشتن قند خون. ثابت بودن میزان قند خون شما ازچاق تر شدن و افزایش چربی های اضافی در بدنتان جلوگیری می کند و کمک میکند که بدن شما آسانتر بتواند چربی های اضافی را بسوزاند.
  (1)باید یک سری حرکات ورزشی تصاعدی را شروع کنید. عضله های شکم عمدتا برای خمکردن و چرخاندن بالاتنه به جلو، عقب و یا طرفین مورد استفاده قرار میگیرند. هدف اصلی حرکاتی شبیه دراز و نشست که در اکثر دستگا ههای مخصوصکوچک کردن شکم انجام می شود، استفاده و فعال کردن از این عضلات است.
  برای قوی کردن عضلات شکم حرکات زیر را به صورت ترکیبی انجام دهید :
  - خم شدن به سمت جلو، عقب و پهلو
  - چرخاندن کمر به حالت دورانی

  عضلههای شکم شما مانند همه عضلات بدن لازم است حداقل سه بار در هفته فعالیتداشته باشند. اگر می خواهید از پیشرفت کارتان مطمئن شوید هر بار ورزش هارا با جدیت بیشتری انجام دهید.
  (2)سوخت و ساز بدنتان را با تمرینات کوتاه و سنگین شکم افزایش دهید. ورزش هایشکم اگر درست انجام شوند به راحتی می توانند سوخت و ساز بدن شما را بهمقدار زیادی افزایش دهند. این کار باعث می شود چربی اضافی در بدن شما مصرفشده و ذخیره نشود.در زیر مدت زمان لازم برای انجام حرکات تناوبی در هر نوعحرکت ورزشی اعم از : دوچرخه سواری، پیاده روی و شنا ذکر شده :
  - 2 تا 5 دقیقه با حرکات آرام بدن خود را گرم کنید
  - مدت 30 ثانیه حرکات سنگین تر را با حداکثر سرعت ممکن انجام دهید
  - مدت 1 دقیقه حرکات ملایم تر انجام دهید. در واقع این زمان برای نفس گیری و شروع مجدد لازم است

  حرکات فوق را به تناوب 6 الی 10 دقیقه تکرار کنید.
  (3)ثابت نگهداشتن میزان قند خون کلید موفقیت است. زیرا همانطور که قبلا گفتهشد مهمترین فاکتور در از دست دادن چربی اضافی بدن و جلوگیری از بازگشت آناست.
  به منظور اینکه قندخونتان ثابت بماند باید به طور مداوم هر 3-2 ساعت یک بار بدنتان را تغذیهکنید. در این مرحله رمز کار این است که در هر وعده تنها همان مقدار غذاییکه در آن لحظه نیاز دارید بخورید نه بیشتر. بدن شما در کل روز کالری مصرف می کند، پس چرا باید خود را مجبور کنید که تنها 2 یا 3 وعده در روز غذا بخورید ؟
  به بدنتان سوخت مورد نیاز: میوه جات، غلات، سبزیجات، آجیل و پروتئین (ماهی،گوشت لخم، مرغ، تخم مرغ و ...) را برسانید.
  اکثرمردم به اشتباه توجه زیادی به میزان چربی موجود در غذایشان می کنند. کالریکالری است، فرقی هم نمی کند که از چه مواد غذایی آمده باشد. اگر بیش ازمیزان لازم مصرف شود، در هر صورت در بدن شما تبدیل به چربی خواهد شد.
  البتهمسلما غذاهایی که می خوریم مهم هستند. اما وقتی چربی ها را می سوزانیدتاثیر چندانی ندارند. پس تا جایی که ممکن است غذاهای سالم تر بخورید، درعین حال هیچ وقت فکر نکنید که خوردن یک چیزبرگر حتما به بدن شما چربیاضافه می کند.
  (4) از یکمربی حرفه ای مشورت بگیرید و از او کمک بخواهید. مشکل اکثر ما این است کهراجع به تغذیه صحیح و تمرینات ورزشی مفید برای رسیدن به سلامتی و تناسباندام، اطلاعات کافی نداریم.
  اگربدون مربی ورزش می کنید، از خودتان سئوال کنید : " آیا از شرایط فعلیفیزیکی ام راضی هستم یا خیر؟ آیا پیشرفتی در این زمینه حاصل شده ؟ "
  اگرجواب خیر است، بهتر است حتما با یک مربی ورزش حرفه ای مشاوره کنید. بهاطلاعاتی که از مجلات مربوط به تناسب اندام دریافت می کنید بسنده نکنید.یک مربی حرفه ای به شما کمک می کند که در مدت زمانی خیلی کمتر از آنچهتصور می کنید به اهداف مورد نظرتان برای تناسب اندام دست یابید.
  اگربرای داشتن اندامی متناسب، شکمی کوچک و کمری باریک، عزم خود را جزم کردهاید، پیشنهاد می کنم با 4 روش بالا کار خود را شروع کنید. این راهکارها بهشما کمک می کند که سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید و چربی های اضافی رابسوزانید، نتیجه این کار احساس شادابی و سلامت به همراه داشتن ظاهریمتناسب خواهد بود.

  چیز های زیادی واسه اهدا هست

  مث
  ل... خون، مثل... سلول بنیادی، مثل... عضو

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]ا 9. #8
  عضو فعال آواتار mani24
  رشته
  سایر رشته های مهندسی
  مقطع
  فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2011/10
  محل سكونت
  هرکجا باران ببارد انجا خانه من است
  امتیاز
  47411
  پست ها
  35,041

  پيش فرض

  (1)باید یک سری حرکات ورزشی تصاعدی را شروع کنید. عضله های شکم عمدتا برای خمکردن و چرخاندن بالاتنه به جلو، عقب و یا طرفین مورد استفاده قرار میگیرند. هدف اصلی حرکاتی شبیه دراز و نشست که در اکثر دستگا ههای مخصوصکوچک کردن شکم انجام می شود، استفاده و فعال کردن از این عضلات است.
  برای قوی کردن عضلات شکم حرکات زیر را به صورت ترکیبی انجام دهید :
  - خم شدن به سمت جلو، عقب و پهلو
  - چرخاندن کمر به حالت دورانی

  عضلههای شکم شما مانند همه عضلات بدن لازم است حداقل سه بار در هفته فعالیتداشته باشند. اگر می خواهید از پیشرفت کارتان مطمئن شوید هر بار ورزش هارا با جدیت بیشتری انجام دهید.
  (2)سوخت و ساز بدنتان را با تمرینات کوتاه و سنگین شکم افزایش دهید. ورزش هایشکم اگر درست انجام شوند به راحتی می توانند سوخت و ساز بدن شما را بهمقدار زیادی افزایش دهند. این کار باعث می شود چربی اضافی در بدن شما مصرفشده و ذخیره نشود.در زیر مدت زمان لازم برای انجام حرکات تناوبی در هر نوعحرکت ورزشی اعم از : دوچرخه سواری، پیاده روی و شنا ذکر شده :
  - 2 تا 5 دقیقه با حرکات آرام بدن خود را گرم کنید
  - مدت 30 ثانیه حرکات سنگین تر را با حداکثر سرعت ممکن انجام دهید
  - مدت 1 دقیقه حرکات ملایم تر انجام دهید. در واقع این زمان برای نفس گیری و شروع مجدد لازم است

  حرکات فوق را به تناوب 6 الی 10 دقیقه تکرار کنید.
  (3) ثابتنگهداشتن میزان قند خون کلید موفقیت است. زیرا همانطور که قبلا گفته شدمهمترین فاکتور در از دست دادن چربی اضافی بدن و جلوگیری از بازگشت آناست.
  به منظور اینکه قندخونتان ثابت بماند باید به طور مداوم هر 3-2 ساعت یک بار بدنتان را تغذیهکنید. در این مرحله رمز کار این است که در هر وعده تنها همان مقدار غذاییکه در آن لحظه نیاز دارید بخورید نه بیشتر. بدن شما در کل روز کالری مصرفمی کند، پس چرا باید خود را مجبور کنید که تنها 2 یا 3 وعده در روز غذابخورید ؟
  به بدنتان سوخت مورد نیاز: میوه جات، غلات، سبزیجات، آجیل و پروتئین (ماهی،گوشت لخم، مرغ، تخم مرغ و ...) را برسانید.
  اکثرمردم به اشتباه توجه زیادی به میزان چربی موجود در غذایشان می کنند. کالریکالری است، فرقی هم نمی کند که از چه مواد غذایی آمده باشد. اگر بیش ازمیزان لازم مصرف شود، در هر صورت در بدن شما تبدیل به چربی خواهد شد.
  البتهمسلما غذاهایی که می خوریم مهم هستند. اما وقتی چربی ها را می سوزانیدتاثیر چندانی ندارند. پس تا جایی که ممکن است غذاهای سالم تر بخورید، درعین حال هیچ وقت فکر نکنید که خوردن یک چیزبرگر حتما به بدن شما چربیاضافه می کند.
  (4) از یکمربی حرفه ای مشورت بگیرید و از او کمک بخواهید. مشکل اکثر ما این است کهراجع به تغذیه صحیح و تمرینات ورزشی مفید برای رسیدن به سلامتی و تناسباندام، اطلاعات کافی نداریم.
  اگربدون مربی ورزش می کنید، از خودتان سئوال کنید : " آیا از شرایط فعلیفیزیکی ام راضی هستم یا خیر؟ آیا پیشرفتی در این زمینه حاصل شده ؟ "
  اگرجواب خیر است، بهتر است حتما با یک مربی ورزش حرفه ای مشاوره کنید. بهاطلاعاتی که از مجلات مربوط به تناسب اندام دریافت می کنید بسنده نکنید.یک مربی حرفه ای به شما کمک می کند که در مدت زمانی خیلی کمتر از آنچهتصور می کنید به اهداف مورد نظرتان برای تناسب اندام دست یابید.
  اگربرای داشتن اندامی متناسب، شکمی کوچک و کمری باریک، عزم خود را جزم کردهاید، پیشنهاد می کنم با 4 روش بالا کار خود را شروع کنید. این راهکارها بهشما کمک می کند که سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید و چربی های اضافی رابسوزانید، نتیجه این کار احساس شادابی و سلامت به همراه داشتن ظاهریمتناسب خواهد بود.

  چیز های زیادی واسه اهدا هست

  مث
  ل... خون، مثل... سلول بنیادی، مثل... عضو

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]اتاپیک های مشابه

 1. کوچک کردن شکم
  توسط ricardo در تالار بدنسازی
  پاسخ ها: 7
  آخرین ارسال: 2016/10/30, 07:23 AM
 2. 3حرکت جادویی برای کوچک کردن شکم
  توسط wwwparvane در تالار زیبایی
  پاسخ ها: 12
  آخرین ارسال: 2014/2/19, 05:56 PM
 3. 10 روش و نمایش یک حرکت ساده برای کوچک کردن شکم ؛ تصویر
  توسط پارسیک در تالار اخبار فناوری
  پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2012/7/17, 09:43 AM

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

 • شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
 •