+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohsen067

عضو جدید
سلام ....من امسال کنکور دادم و تازه ترم 5 بودم!!!...کلا هم 10 روز خوندم واسه کنکور....به نظرتون این درصدا با اینکه آمار و ریاضی مهندسی و بررسی 2 و الکترومغناطیس رو کلا وقت نکردم بخودنم و کنترل هم 2 روز خوندم بده یا خوبه؟:
ریاضی 25
مدار50
کنترل 5
بررسی 14
ماشین 14
بقیه هم 0...به نظرتون با اینکه خیلی زود کنکور دادم درصدام خیلی افتضاحه؟

----
درصدهای شما خوبه و اگه تلاش کنید نتیجه مطلوبی خواهیدگرفت.
معمولا وقتی ادم استرس نداشته و هیچ زحمتی واسه کنکور نکشیده باشه خیلی راحت کنکور میده . همون طور که خیلی از دوستان هم گفتن مثلا پارسال فلان درس را نخوانده 25 زدن و امسال با 7 - 8 ماه زحمت 30 شده . می بینید که در کنکور همه چیز عادلانه پیش نمیرود
من خودم برای درس کنترل به درصدی بالای 50 فکر میکردم اما با این سبک سوال طرح کردن فرقی بین اون کسی که یک سال خوانده و اونی که اصلا هیچی نخوانده دیده نمیشه و الان درصد 35 را دارم
و همینطور درس بررسی شما 14 درصد زدی در حالیکه دوستان من در این باشگاه با این همه زحمت درصدی در حدود 25 تا 30 زده اند . ایا انها به حق واقعی خود رسیده اند؟
کنکور یه بازی مزخرفه فقط همین و بس و اصلا سطح سواد هر کسیو تعین نمیکنه
به هر حال امیدوارم برای سال دیگه اون چیزی که فکر میکنی نتیجه بگیری.

navidba

عضو جدید
فکر می کنم داری دروغ می گی . ببخشید .
نه چه دروغی دارم بگم...مگه مرض دارم!!!
با دو روز خوندن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به هر حال تو طول ترم هم می خوندم دیگه..
شما چطور 10 روز خوندی که مدارو 50 زدی؟ حتی اگه اون 10 روزم مدار میخوندی نمیشد
و چطور با دو روز خوندن کنترل انتظار 40-50 داشتی همین 5 درصد هم که میگی من باورم نمیشه با دو روز خوندن
به هر حال اون موقع یهنی پارسال که ترم 3 بودم توی طول ترم مدار1 و ترم 4 هم مدار 2 رو می خوندم الان تو چند روزه یادآوری کردم و کمی تست زدم
کنترل هم چون همون ترم کنکور داشتم واسه امتحان می خوندم کمی هم تست می زدم می گم کاش بالاتر می زدم
درصدهای شما خوبه و اگه تلاش کنید نتیجه مطلوبی خواهیدگرفت.
معمولا وقتی ادم استرس نداشته و هیچ زحمتی واسه کنکور نکشیده باشه خیلی راحت کنکور میده . همون طور که خیلی از دوستان هم گفتن مثلا پارسال فلان درس را نخوانده 25 زدن و امسال با 7 - 8 ماه زحمت 30 شده . می بینید که در کنکور همه چیز عادلانه پیش نمیرود
من خودم برای درس کنترل به درصدی بالای 50 فکر میکردم اما با این سبک سوال طرح کردن فرقی بین اون کسی که یک سال خوانده و اونی که اصلا هیچی نخوانده دیده نمیشه و الان درصد 35 را دارم
و همینطور درس بررسی شما 14 درصد زدی در حالیکه دوستان من در این باشگاه با این همه زحمت درصدی در حدود 25 تا 30 زده اند . ایا انها به حق واقعی خود رسیده اند؟
کنکور یه بازی مزخرفه فقط همین و بس و اصلا سطح سواد هر کسیو تعین نمیکنه
به هر حال امیدوارم برای سال دیگه اون چیزی که فکر میکنی نتیجه بگیری.
مرسی

sharifqc

عضو جدید
مثلا بهت قول یه جایزه خیلی بزرگ بدن بعد تا با ذوق و شوق کارتو تموم کنی بعد محلت هم نذارن(اتفاقی که برا من افتاد:crying:)
یعنی خیلی خیلی خوش بین نباش دنیا نامردتر از این حرفاست
باز خودمم نفهمید چی گفتم:D
نه عزیز جان اصلا ازین خبرا نیست تو دنیا شما دچار بد بینی حاد شدی بد کنکور دوست من :D

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها دوستان خوب.....خواستم یه چیزی رو یاداوری کنم...چه به اونایی که کنکور دادند و چه اونایی که قصد دارند سال بعد مجددا کنکور بدند(ولی به طور جدی نه ازمایشی)....احتمالا از بعد عید دیگه همه چیز دوباره شروع میشه به طور جدی...
یادش بخیر پارسال دوست خوبمون اقای ایدین بعد کنکور اومد این جا و خیلی زحمت کشید البته دوستان دیگه هم حتما بودند که من شاید نشناسم..ولی اون تاپیکای رفع اشکال و دعوت از اساتید برتر و... اینا برگ زرینی بود برای این تالار و باشگاه....
.
.
گذشته از اینا خواستم بگم...نمیدونم وقتشو داشتید یا نه ...ولی به هرحال اگه تاپیکای قبلی رو خونده باشید از کنکور سال 87 تا کنکور تقریبا فکر کنم پارسال که اون قفل شد.....و بعدش اومدیم این جا
.
.
خواستم بگم حتما این جا سر بزنید پست 162 http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/45808-مشاوره-براي-كارشناسي-ارشد-تا-ارشد/page5

با سلام خدمت همه دوستان.می خواستم از همه دوستانی که امسال کنکور دادن درخواست کنم بیان و نظرشون رو درمورد کنکور امسال بدن و اگه درصدهاشون رو هم حساب کردن بنویسن تا همه استفاده کنن.راستش من خودم امسال خیلی خونده بودم(یعنی برای تک رقمی رفته بودم)ولی انصافا غافلگیر شدم:(حالا هم می خوام بدونم بقیه چطور کنکور دادن.به نظرم اینجوری ادم میتونه بفمه چی کار کرده.چون راستش تا اومدن جوابها خیلی مونده و ادم دلش طاقت نمیاره:(اولین نفر هم خودم این کارو انجام میدم.امیدوارم که تمام اونایی که کنکور دادن درصداشون رو بزارن تا استفاده کنیم.
زبان 26.6(سخت)
ریاضی 92.2(اسون)
مدار 51.1(خیلی سخت)
کنترل 44.4(سخت)
بررسی 51.1 (متوسط)
ماشین 51.1(نسبتا سخت)
مغناطیس 35(نسبتا سخت)
میانگین 51.1

این تیکه مربوط به صحبت های مهندس ساکت بود...بعد کنکورشون( 19 اسفند 1387)...ایشون یادمه در اون صندلی داغی که شرکت کرده بودند خیلی مطالب مهمی و کلیدی رو گفتند که من هنوز که هنوزه اویزه گوشمه...و این جا بازم ازشون تشکر میکنم:gol:
.
.
به هر حال بچه ها حالا قراره واقع بین باشم ایشون وقتی نتایج اومده بوده رتبشون فکر کنم ده شده بود ;)...ولی دیدید بعد کنکور این طور شاید فکر نمیکردند
.
حالا قرار نیست شما ها ده بشید...:D
ولی قطعا بدونید به نتیجه ی دلخواهتون ایشالله میرسید...
.
.

کلا دنیا و همه چیزش یه سیکل تکراریه...

اون فردی موفق و حرفه ای هستش که از تجارب بقیه استفاده کنه..پیشنهاد میکنم اوناایی که میخوان واسه سال بعد بخونند...توی این چند روزه با این وقتی که دارند برند توی اون تاپیک که از سال 86 هستش صحبتای بچه های اون زمانو بخونند میبینید چقدر حرفاشون و فکراشون و احساساشون تازست ....انگار صحبت بچه های امساله....مخصوصا حرفای بعد کنکوراشون....
حیفه وقتو از دست ندید چون که
و باز هم این روند تکرار میشه...
اونایی که میخوان ایشالله نتیجه ی خوب بگیرند باید بدونند قبل از تلاش و درس خوندن و...
مهم تفکر حرفه ای داشتنه
تفکر حرفه ای خودش خیلی مفهموم مهمیه که جاش این جا نیست....نمومنش خیلی ها هستند خیلی بار علمی دارند ولی رتبه ای در شان خودشون توی کنکور کسب نمیکنند...اینا از بدشانسی نیست...یا اتفاقی

و اون جز با استفاده از تجارب کسانی که این راهو رفتند بدست نمیاد...
و به نظرم چه خوبه ایشالله در اینده نه چندان دورقبل از شروع جدی درس خوندن یه تاپیک زده بشه با نظارت مدیران تالار بیایم و چکیده تجارب خودمونو در حد یه پست اون چه رو که یاد داشتیم و اون چه رو که یاد گرفتیم رو به هم یاد بدیم(پس از الان خواهش میکنم به فکرش باشید توی یه فایل ورد از الان بنویسید چی میخواید اون جا بنویسید و تا اون روز هی ویرایشش کنید تا اون پستتون بشه یه پست جامع و عالی و ایشالله توی اون تاپیک قرار داده بشه و منتظر اطلاع رسانی باشید)...و مهم تر از اون به کار ببندیم...تا موفق شیم...

آخرین ویرایش:

omid-power

عضو جدید
شوخی میکنی؟؟؟ :eek:

نه من اینطوری شنیدم(شایدم اشتباهه).بهتره یه ایمیل بزنی از یکی از اساتیدش بپرسی .کار سختی نیست.
عجب غلطی کردم:wallbash::wallbash::wallbash:.اومدم حرف بزنما(میخواستم بگم شاید راحتتر اونجا قبول شی چون کمتر میزنن اونجارا).من خودمو برای تنبیه تا فردا ظهر ممنوع الکامنت مینمایم.

نامردا هرکاری میخوان با ایران میکنن.صبح باید میرفتم یه لگد به آمریکا بزنم بگم: اونزمان صدام الانم تو:w00::exclaim:
حیف که خواب موندم

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نه من اینطوری شنیدم(شایدم اشتباهه).بهتره یه ایمیل بزنی از یکی از اساتیدش بپرسی .کار سختی نیست.
عجب غلطی کردم:wallbash::wallbash::wallbash:.اومدم حرف بزنما(میخواستم بگم شاید راحتتر اونجا قبول شی چون کمتر میزنن اونجارا).من خودمو برای تنبیه تا فردا ظهر ممنوع الکامنت مینمایم.

نامردا هرکاری میخوان با ایران میکنن.صبح باید میرفتم یه لگد به آمریکا بزنم بگم: اونزمان صدام الانم تو:w00::exclaim:
حیف که خواب موندم
نه دوست من اشتباه متوجه شدید، هر ساله دارن مقاله میدن، توی گوگل هم سرچ کنید میبینید.
ضمن اینکه قدرت واسه تهران زیر 300 باید باشید، البته به استثنای دانشگاهایی مثل عباسپور یا شاهد یا مالک اشتر.
پارسال رتبه 250 تونست بره بهشتی.
توی قدرت معمولاً انتخابا رو اینطور میزنن:
1. شریف/تهران
2. امیرکبیر
3. علم و صنعت
4. تربیت مدرس/خواجه نصیر
5. بهشتی

بچه ها سلام
دارم برنامه ریزی می کنم مغناطیس بین (باغستانی و اشرفیان )والکترونیک بین(باغستانی واسلام پناه)کدوم بهتره؟
لطفاً رهنمایی بفرمائید.

BalroG

عضو جدید
سلام بچه ها دوستان خوب.....خواستم یه چیزی رو یاداوری کنم...چه به اونایی که کنکور دادند و چه اونایی که قصد دارند سال بعد مجددا کنکور بدند(ولی به طور جدی نه ازمایشی)....احتمالا از بعد عید دیگه همه چیز دوباره شروع میشه به طور جدی...
یادش بخیر پارسال دوست خوبمون اقای ایدین بعد کنکور اومد این جا و خیلی زحمت کشید البته دوستان دیگه هم حتما بودند که من شاید نشناسم..ولی اون تاپیکای رفع اشکال و دعوت از اساتید برتر و... اینا برگ زرینی بود برای این تالار و باشگاه....
.
.
گذشته از اینا خواستم بگم...نمیدونم وقتشو داشتید یا نه ...ولی به هرحال اگه تاپیکای قبلی رو خونده باشید از کنکور سال 87 تا کنکور تقریبا فکر کنم پارسال که اون قفل شد.....و بعدش اومدیم این جا
.
.
خواستم بگم حتما این جا سر بزنید پست 162 http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/45808-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D9%83%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%8A-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%AA%D8%A7-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF/page5

این تیکه مربوط به صحبت های مهندس ساکت بود...بعد کنکورشون( 19 اسفند 1387)...ایشون یادمه در اون صندلی داغی که شرکت کرده بودند خیلی مطالب مهمی و کلیدی رو گفتند که من هنوز که هنوزه اویزه گوشمه...و این جا بازم ازشون تشکر میکنم:gol:
.
.
به هر حال بچه ها حالا قراره واقع بین باشم ایشون وقتی نتایج اومده بوده رتبشون فکر کنم ده شده بود ;)...ولی دیدید بعد کنکور این طور شاید فکر نمیکردند
.
حالا قرار نیست شما ها ده بشید...:D
ولی قطعا بدونید به نتیجه ی دلخواهتون ایشالله میرسید...
.
.

کلا دنیا و همه چیزش یه سیکل تکراریه...

اون فردی موفق و حرفه ای هستش که از تجارب بقیه استفاده کنه..پیشنهاد میکنم اوناایی که میخوان واسه سال بعد بخونند...توی این چند روزه با این وقتی که دارند برند توی اون تاپیک که از سال 86 هستش صحبتای بچه های اون زمانو بخونند میبینید چقدر حرفاشون و فکراشون و احساساشون تازست ....انگار صحبت بچه های امساله....مخصوصا حرفای بعد کنکوراشون....
حیفه وقتو از دست ندید چون که
و باز هم این روند تکرار میشه...
اونایی که میخوان ایشالله نتیجه ی خوب بگیرند باید بدونند قبل از تلاش و درس خوندن و...
مهم تفکر حرفه ای داشتنه
تفکر حرفه ای خودش خیلی مفهموم مهمیه که جاش این جا نیست....نمومنش خیلی ها هستند خیلی بار علمی دارند ولی رتبه ای در شان خودشون توی کنکور کسب نمیکنند...اینا از بدشانسی نیست...یا اتفاقی

و اون جز با استفاده از تجارب کسانی که این راهو رفتند بدست نمیاد...
و به نظرم چه خوبه ایشالله در اینده نه چندان دورقبل از شروع جدی درس خوندن یه تاپیک زده بشه با نظارت مدیران تالار بیایم و چکیده تجارب خودمونو در حد یه پست اون چه رو که یاد داشتیم و اون چه رو که یاد گرفتیم رو به هم یاد بدیم(پس از الان خواهش میکنم به فکرش باشید توی یه فایل ورد از الان بنویسید چی میخواید اون جا بنویسید و تا اون روز هی ویرایشش کنید تا اون پستتون بشه یه پست جامع و عالی و ایشالله توی اون تاپیک قرار داده بشه و منتظر اطلاع رسانی باشید)...و مهم تر از اون به کار ببندیم...تا موفق شیم...

خیلی وقت بود از این پست های جامع و تپل ندیده بودم! دلم نیومد واسه این پست شما، فقط روی تشکر خشک و خالی کلیک کنم:
مهندس دست شما درد نکنه...
:gol:
انشاءالله اگه یکی دوتا از این پست های خوب زده بشه، کم کم روال تالار به حالت عادی خودش برمیگرده!
دوستان خواهش میکنم، قبل از اینکه برین خدمت، قبل از اینکه عروسی کنید، قبل از اینکه برین مکه، از تجربیات خودتون برامون بگید! فقط یه خواهشی که از شماها دارم اینه که، برای زدن این پست جامع عجله نکنید! همین طور که مهندس پایدار هم فرمودن، یه فایل ورد، یه نوتی چیزی باز کنید، و هر از گاهی، نکاتی که به ذهنتون میرسه رو توش یادداشت کنید، و زمانی که احساس کردین دیگه اکمل و اتمم شده، اونو در معرض نمایش دیگر دوستان قرار بدین! باور کنید پست های این چنینی، بهتر از 100تا پست پراکنده هست!
به نظر من اگه موارد زیر رو در محتوای اون پست قرار بدین، واقعا عالی میشه و بسیار تاثیرگذار خواهد بود:
1) درصدهای کسب شده در دروس!
2) منابع مطالعه شده و نقاط قوت و ضعف این منابع!
3) نحوه زمان بندی بلندمدت و مطالعه دروس!
4) نحوه خلاصه نویسی!
5) و هر نکته دیگه ای که به ذهن شما بزرگواران میرسه و از نگاه من مخفی مونده!

فقط خواهش میکنم که در نوشتن این پست، حوصله به خرج بدین تا چیز خوبی از آب دربیاد!
خیلی ممنون...
:heart:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها سلام
دارم برنامه ریزی می کنم مغناطیس بین (باغستانی و اشرفیان )والکترونیک بین(باغستانی واسلام پناه)کدوم بهتره؟
لطفاً رهنمایی بفرمائید.

سلام.امشب یه متن خیلی خوب میذارم روی وبلاگم.بخونی خیلی کمکت میکنه.فایلهای خوبی رو هم داره واسه دانلود.

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
اقا من چند تا مطلب راجع به کنترل بگم که تو اینترنت هرجا دیدم به نظرم غلط حل کرده بودن (پیشنهاد می کنم برای درصد گیری کنترل دست نگه دارید)

ا سوال 58 زمان نشست 1.14 اشتباه تایپی بوده و منظور طراح از گزینه غلط به نظرم گزینه ای بوده که گفته صفر نزدیک به مبدا بالازدگی بی نهایت ایجاد میکنه
مشخصه چرا اولا این صفر ممکنه سمت راست محور باشه و فروجهش ایجاد کنه و نکته مهم تر اینه که شما نباید سیستم رو فقط با صفر یا فقط با قطب تحلیل کنید خیلی راحت اینجا میتونه حذف صفر و قطب رخ بده و این بالازدگی چند صددر صد ایجاد نشه .البته ممکنه طراح دو گزینه رو جواب درست بگه

سوال 62
گزینه با دور شدن قطب ها از محور سرعت سیستم افزایش پیدا می کنه غلطه به خاطر اینکه لزوما حرکت به سمت چپ محور jw نیست که اگه قطب ها به سمت راست حرکت بکنن سیستم ناپایدار میشه (ذهن ادم همیشه حرکت رو سمت چپ در نظر میگیره)
و گزینه درست با دور شدن قطب ها از محور ممکن است بالا زدگی افزایش بیابد صحیح است دقت کنید این گزینه نکته داره اولا نگفته سیستم استاندارد درجه دو
دوما نکته دیگه اینکه ممکنه سیستم در نزدیک محور یک صفر داشته باشه که با قطب نزدیک محور حذف بشه و فراجهش ایجاد نکنه و با دور شدن قطب ها از محور به سمت چپ فراجهش ایجاد بکنه
تحلیل سیستم فقط با در نظر گرفتن قطب ها یا صفر ها اشتباهه

سوال 65:
قبلا بحث شده بود ولی چون ساده ترین کنترلر رو خواسته پس گزینه تناسبی صحیح است

آخرین ویرایش:

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خیلی وقت بود از این پست های جامع و تپل ندیده بودم! دلم نیومد واسه این پست شما، فقط روی تشکر خشک و خالی کلیک کنم:
مهندس دست شما درد نکنه...
:gol:
انشاءالله اگه یکی دوتا از این پست های خوب زده بشه، کم کم روال تالار به حالت عادی خودش برمیگرده!
دوستان خواهش میکنم، قبل از اینکه برین خدمت، قبل از اینکه عروسی کنید، قبل از اینکه برین مکه، از تجربیات خودتون برامون بگید! فقط یه خواهشی که از شماها دارم اینه که، برای زدن این پست جامع عجله نکنید! همین طور که مهندس پایدار هم فرمودن، یه فایل ورد، یه نوتی چیزی باز کنید، و هر از گاهی، نکاتی که به ذهنتون میرسه رو توش یادداشت کنید، و زمانی که احساس کردین دیگه اکمل و اتمم شده، اونو در معرض نمایش دیگر دوستان قرار بدین! باور کنید پست های این چنینی، بهتر از 100تا پست پراکنده هست!
به نظر من اگه موارد زیر رو در محتوای اون پست قرار بدین، واقعا عالی میشه و بسیار تاثیرگذار خواهد بود:
1) درصدهای کسب شده در دروس!
2) منابع مطالعه شده و نقاط قوت و ضعف این منابع!
3) نحوه زمان بندی بلندمدت و مطالعه دروس!
4) نحوه خلاصه نویسی!
5) و هر نکته دیگه ای که به ذهن شما بزرگواران میرسه و از نگاه من مخفی مونده!

فقط خواهش میکنم که در نوشتن این پست، حوصله به خرج بدین تا چیز خوبی از آب دربیاد!
خیلی ممنون...
:heart:
ممنون دوست عزیز خیلی لطف داشتی:gol:......
اره این تاپیک دیگه ماله 92 بود...مثل این جشنایی که برگزار میشه توی خیابون....کافیه اخر شب بری دیگه میبینی همه چیز ترکونده شده :biggrin:....
این جاهم الان حکایتش اینه ...دوستان دارند خستگی کنکورو در میارن از یه طرف بعضی ها میان راجب منابع میپرسند خب الان این جا جاش نیست دیگه...کسی که تازه کنکور داده خودش نمیدونه چه اینده ای پیش روشه...سربازی ..دانشگاه...؟؟!!!هنوز نمیدونه حل سوال مشکوک کی درسته و.... و کلی علامت سوال توی ذهنشه الان و کلا توی شوکه هنوز نباید انتظار معرفی منابع داشته باشیم که اونم ایشالله بعد اعلام نتایج درست میشه و همه با شیرینی رتبه های خوب میان و میگن....
.
.
شما خودت بزرگواری راستش توی همین تالار برق تاپیکایی هستش که بدون هیچ حرف اضافه ای منابع توسط اعضا معرفی شده و...
ولی طراحان کنکور باید بدونند که فقط اونا نیستند که میرند کتابای تستو بررسی میکنند و عدل از همون نکته ها دیگه سوال در نمیارند و هی چیزای ترکیبی و جدید میارند...

ما طراح کنکور نیستیم ولی عضو این جا هستیم پس به نوبه خودمون باید ما هم ایده های جدید خلق کنیم...پیشنهادت عالی بود...ایشالله با پیشنهاد های سایردوستان یه همچین کاری رو ما هم انجام میدیم و به نظر من این که اون جا فقط هرکی یه پست بایدبده باعث میشه که یه وجه تمایزی پیدا کنه تا هرکسی بهترین چیزایی رو که میتونه بنویسه و اون تاپیک فقط مثل دفترچه ای باشه (در طول زمان کنکور) واسه یاداوری که چه اشتباهاتی رو نکنیم و به چه نکاتی بیش تر توجه کنیم....روزایی که زیادی ناامیدیم و...
و با این تیکه از حرفت کاملا موافقم...
منم ممنونم ازشما...

rezarst1911

عضو جدید
شوخی کرد تو جدی نگیر:D

شما چطور 10 روز خوندی که مدارو 50 زدی؟ حتی اگه اون 10 روزم مدار میخوندی نمیشد
و چطور با دو روز خوندن کنترل انتظار 40-50 داشتی همین 5 درصد هم که میگی من باورم نمیشه با دو روز خوندن:surprised:

من 9 ماه خوندم .همشو مدار نخوندم ولی بازم 50 درصد نشد :w15::w18::w26::w34:

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا من چند تا مطلب راجع به کنترل بگم که تو اینترنت هرجا دیدم به نظرم غلط حل کرده بودن (پیشنهاد می کنم برای درصد گیری کنترل دست نگه دارید)

ا سوال 58 زمان نشست 1.14 اشتباه تایپی بوده و منظور طراح از گزینه غلط به نظرم گزینه ای بوده که گفته صفر نزدیک به مبدا بالازدگی بی نهایت ایجاد میکنه
مشخصه چرا اولا این صفر ممکنه سمت راست محور باشه و فروجهش ایجاد کنه و نکته مهم تر اینه که شما نباید سیستم رو فقط با صفر یا فقط با قطب تحلیل کنید خیلی راحت اینجا میتونه حذف صفر و قطب رخ بده و این بالازدگی چند صددر صد ایجاد نشه .البته ممکنه طراح دو گزینه رو جواب درست بگه

سوال 62
گزینه با دور شدن قطب ها از محور سرعت سیستم افزایش پیدا می کنه غلطه به خاطر اینکه لزوما حرکت به سمت چپ محور jw نیست که اگه قطب ها به سمت راست حرکت بکنن سیستم ناپایدار میشه (ذهن ادم همیشه حرکت رو سمت چپ در نظر میگیره)
و گزینه درست با دور شدن قطب ها از محور ممکن است بالا زدگی افزایش بیابد صحیح است دقت کنید این گزینه نکته داره اولا نگفته سیستم استاندارد درجه دو
دوما نکته دیگه اینکه ممکنه سیستم در نزدیک محور یک صفر داشته باشه که با قطب نزدیک محور حذف بشه و فراجهش ایجاد نکنه و با دور شدن قطب ها از محور به سمت چپ فراجهش ایجاد بکنه

سوال 65:
قبلا بحث شده بود ولی چون ساده ترین کنترلر رو خواسته پس گزینه تناسبی صحیح است

ممنون برای تحلیل ولی
58 رو که اصلا نمیتونن به دلیل اشتباه تایپی بودن 1.14 ، گزینشو قبول نکنن !
62 رو هم من سر جلسه به اینکه ممکنه قطب به سمت راست بره فکر کرده بودم ولی خب اگه قطب به سمت راست بره پاسخ سیستم ناپایدار هم سریع تر میشه دیگه ! مثلا exp(10t ) از exp(t) سریعتره .. درست نیست ؟

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من تا الان فکر میکردم سئوال 58 کنترل رو اشتباه جواب دادم، الان که نگاه کردم دیدم 1.14 بوده و درست جوابش دادم!
با این حساب باید درصد کنترلم بشه 25!
پستای خوبی بود، تشکرام تموم شده:(

maryam_elec

عضو جدید
مهندس آیدین کنکور چطور بود و درصداتون؟ تشریف نمیارید دیگه؟ به راهنماییهاتون نیازمندیم

navid_r

ممنون برای تحلیل ولی
58 رو که اصلا نمیتونن به دلیل اشتباه تایپی بودن 1.14 ، گزینشو قبول نکنن !
62 رو هم من سر جلسه به اینکه ممکنه قطب به سمت راست بره فکر کرده بودم ولی خب اگه قطب به سمت راست بره پاسخ سیستم ناپایدار هم سریع تر میشه دیگه ! مثلا exp(10t ) از exp(t) سریعتره .. درست نیست ؟

اره خب احتمالا دو گزینه رو می زنن
ولی در مورد اون یکی سوال ببینید تو کنترل وقتی میگیم سرعت زیاد سیستم عموما منظور اینه که دینامیک سیستم زودتر دمپ بشه و به steady state برسه گاهی اوقات هم منظور زمان صعود است
بره همین یه سیستم ناپایدار ازین منظر اصلا دارای سرعت بالا نیست

soore

عضو جدید
بچه ها سلام
لطفاً رهنمایی بفرمائید.

منم میخوام الکترونیک رو دوباره اساسی بخونم .
بین باغستانی و اسلام پناه موندم.
دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم.

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره خب احتمالا دو گزینه رو می زنن
ولی در مورد اون یکی سوال ببینید تو کنترل وقتی میگیم سرعت زیاد سیستم عموما منظور اینه که دینامیک سیستم زودتر دمپ بشه و به steady state برسه گاهی اوقات هم منظور زمان صعود است
بره همین یه سیستم ناپایدار ازین منظر اصلا دارای سرعت بالا نیست

اگه فرض کنیم سیستم پایدار باشه و قطب سمت راست نداشته باشه بازم ممکنه این گزینه غلط باشه ؟ شیرین آبادی تو سایتش نوشته یه دلیل خیلی حرفه‌ای داره که این گزینه نمیشه !

Muhammad1986

عضو جدید
نه دوست من اشتباه متوجه شدید، هر ساله دارن مقاله میدن، توی گوگل هم سرچ کنید میبینید.
ضمن اینکه قدرت واسه تهران زیر 300 باید باشید، البته به استثنای دانشگاهایی مثل عباسپور یا شاهد یا مالک اشتر.
پارسال رتبه 250 تونست بره بهشتی.
توی قدرت معمولاً انتخابا رو اینطور میزنن:
1. شریف/تهران
2. امیرکبیر
3. علم و صنعت
4. تربیت مدرس/خواجه نصیر
5. بهشتی

سلام

مگه مالک اشتر تهران قدرت هم داره!!!؟

navid_r

اگه فرض کنیم سیستم پایدار باشه و قطب سمت راست نداشته باشه بازم ممکنه این گزینه غلط باشه ؟ شیرین آبادی تو سایتش نوشته یه دلیل خیلی حرفه‌ای داره که این گزینه نمیشه !

منم میگم این گزینه غلطه به دلیل حرکت به سمت راست و گزینه بالازدگی درسته راستش الانم که نگاه می کنم شیرین ابادی خودش تصحیح کرده حرفش رو. ادامه به نقل از سایت شیرین ابادی هست

سوال 62 گزینه با دور شدن قطبهای سیستم حلقه بسته از محور موهومی، ممکن است بالا زدگی پاسخ پله افزایش یابد صحیح است!!!من در ابتدا گزینه با دور شدن قطبهای سیستم حلقه بسته از محور موهومی،سرعت پاسخ زمانی افزایش می یابد رو اعلام کردم تا فیدبکی از بقیه دوستانی که بعد از آزمون حل سوالات رو در اینترنت (و سپس شاید در برخی کتابها) انجام می دهند بگیرم تا برخی نکاتی که چند سال در این مورد برام جای سوال بود به یقین تبدیل بشه!!!احتمالا درصد بیشتر داوطلبین گرامی که این سوال رو زدند بوسیله این disturbance من تغییر خواهد کرد که همینجا از تمامی کسانی که شاید درصدشان کم بشه عذرخواهی میکنم.به هر حال یک کنترلی علاقه به feedbackگرفتن از محیط پیرامونش داره.

pes

عضو جدید
سلام
پیشنهاد اول و آخر من کلاس هست
که برای الک اول استاد کهن و بعد باغستانی و برای مغناطیس هم فقط باغستانی
اگه کلاس نمیتونی بری. الک رو از کتاب اسلام پناه بخون

pes

عضو جدید
منم میخوام الکترونیک رو دوباره اساسی بخونم .
بین باغستانی و اسلام پناه موندم.
دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم.

سلام

shadegan

عضو جدید
دوستان اگه ممکنه یه منبع تستی خوب واسه درس مغناطیس بهم معرفی کنید
مغناطیس رو بلدم ولی می خوام با تستای استاندارد و بدون غلط قوی تر بشم

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

من از بچه هایی که مغناطیس باغستانی رو رفته بودن یا اونایی که ویدئوهای ایشون رو دیده بودن شنیدم که
فقط میشه مسائل جزوه خودش رو حل کرد و نمیشه با اون جزوه از پس تست های کنکور براومد نمونه ش آقای میلاد منصوری از دوستان همین سایت

pes

عضو جدید
من از بچه هایی که مغناطیس باغستانی رو رفته بودن یا اونایی که ویدئوهای ایشون رو دیده بودن شنیدم که
فقط میشه مسائل جزوه خودش رو حل کرد و نمیشه با اون جزوه از پس تست های کنکور براومد نمونه ش آقای میلاد منصوری از دوستان همین سایت
من کلاسشون نرفتم
فقط بینش کنترل میرفتم که بچه ها ازشون راضی بودن همچنین از استاد عبدالعالی
و اونای که اشرفیان رفته بودن می گفتند واسه کسی که هیچی بلد نیست اصلا خوب نیست

Romax

عضو جدید
اگه سوال 58 کنترل گزینه 2 بشه درصد من از -8 میشه 3 درصد و این منو از 100 هر درس دیگه ای خوشحالتر میکنه :cry:
میشه بچه ها با مطلب یه سیستم که صفر نزدیک مبدا داره step رو رسم کنن چند مورد امتحان کنن حتما معلوم میشه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.