اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
درود بر دوستان عزیز
امیدوارم بهترین نتیجه رو کسب کرده باشید (در ازای تلاشی که کردید)
خواستم در مورد گرایش کنترل یه صحبتی بکنم
کنترل کلاسیک
کنترل کلاسیک به مشابه کنترل خطی و. کنترل چند متغییره به بررسی کنترل کننده های کلاسیک و بررسی نقاط تعادل و پایداری اون ها می پردازه که میتونه کنترل غیر خطی رو هم شامل بشه طوری که سیستم غیر خطی باشه و چند ورودی چند خروجی .همچنین کنترل adaptive به این معنی که سیستم در طول زمان تغییر می کنه مثلا به دلیل اصطکاک یا جابه جایی یا استهلاک قطعات و هدف طراحی کنترلری هست که بتونه خودشو در حین تغییر سیستم وفق بده
همچنین کنترلر robust هم مد نظر هست به این شکل که سیستم ممکنه درش failure رخ بده شما باید سیستمی طراحی کنید که در این صورت پایداری خودش رو حفظ کنه و بهترین عملکرد رو داشته باشه برای مثال در یک پروسه سیستم های فرایند ممکنه ما هزار ها حلقه کنترلی داشته باشیم حالا وقتی خطا در یکی از این حلقه ها رخ بده نباید پایداری کل سیستم رو بهم بزنه
یعنی سروکله ای که باید بزنید ریاضیات محض خیلی دخیل هست در اون ها .و خیلی پیشرفته و گاهی حوصله سر بر

هوش مصنوعی
اما هوش بخشی هست که تقریبا بین بچه های کنترل و کامپیوتر گرایش هوش مشترک هست
تا حالا هیچ کس نتونسته روبات یا agent رو طراحی کنه که همون ویژگی های انسانی رو به اون شدت داشته باشه.یک بچه که به دنیا میاد بدون این که کوچک ترین شناختی به دنیای اطراف داشته باشه شروع می کنه به یادگیری و سعی می کنه در حین یادگیری بیشترین لذت رو در کم ترین زمان ممکن ببره و کم ترین regret رو داشته باشه
یعنی مسئله یادگیری در ماشین ها خیلی مهمه .مثلا جاروبرقی هایی اومده که میتونه در هر مکانی قرار بگیره و بعد یه مدت بتونه هوشمندانه اونجا رو تمیز کنه .یعنی یک بار وقتی دید جلوش مانع هست و به مانع خورد (مجازات شد)دفعه بعد دیگه به اون مانع برخورد نمی کنه (مثل انسان)

انسان ها در یادگیریشون قابلیت تعمیم دارند یعنی من یادگرفتم که اگر از این چاله بیفتم پایین پام درد میگیره پس میتونم تعمیم بدم اگه از کوه پایین بیفتم با مجازات بیش تری رو به رو میشم .همین مسئله در ماشین ها علم روز هست که چه الگوریتم هایی پیاده سازی بشن که قابلیت تعمیم داشته باشه به جایی که ماشین ما هنوز تجربه نکرده

مبحث دیگه حالات درونی انسان هست.ببین یک agent وقتی داره یاد میگیره موقعی که یک عملی انجام داد که براش پاداش داشت یا مجازات طبق یک الگوریتم متوجه میشه که بعدا چی کار باید بکنه اما در انسان شاید مسئله کمی فرق کنه .شما وقتی یک میلیون تومان برنده میشی حالت درونیت شاد میشه و تصمیمی که بعدا میگیری تحت تاثیر این حالت هست .یا وقتی حالت درونیت افسرده هستش تصمیمی که میگیره لزوما ممکنه منطقی نباشه .علوم شناختی دنبال این هست که چطور مفهومی مثل حالت درونی رو برای ماشین ها پیاده سازی کنه
همچنین بخش هوش به مفهوم های دیگری مثل شناسایی سیستم ها (بدون هیچ گونه اطلاعات تحلیلی و بر اساس روش های اماری)یا ترکیب داده (سنسورهای ضعیفد داده ها رو با روش های دمپستر شفر یا owa یا فازی ترکیب کرد و اطلاعات بسیار بهتری بدست اوردو..........)

دانشگاه
در زمینه هوش مصنوعی دانشگاه تهران برترین بوده توی کل ایران و تقریبا کل خاورمیانه دلیلشم وجود دکتر کارولوکس(فوت شدند) دکتر نیلی دکتر اعرابی دکتر مشیری ودکتر یزدان پناه (با کمی چاشنی کلاسیک هستند ایشون)
اما دانشگاه دیگه ای که داره پا به پای تهران میاد جلو خواجه نصیر هست که خواجه نصیر در زمینه کنترل کلاسیک خیلی بهتر از تهران عمل کرده با وجود افرادی مثل دکتر خاکی صدیق دکتر تشنه لب ........
شریف و امیر کبیر در زمینه هوش بیشتر در وادی روباتیک به فعالیت می پردازن مثل دکتر طالبی در امیرکبیر
فردوسی مشهد و شیراز و صنعتی اصفهان هم میدونم خیلی خوب دارند کار می کنند خصوصا صنعتی اصفهان اطلاع دارم که اساتید ان جا چون در صنعت فعالیت زیادی دارن(خصوصا تو فولاد) شما میتونی راحت تر جای خودت رو در صنعت باز کنی
شهید عباسپور هم همین ویژگی صنعتی رو داره)
رتبه های کنکور ارشد

سال پیش با رتبه 450 دوستم تونست خواجه نصیر شبانه رو قبول بشه البته اموزش محور (یعنی دیگه تز نداری شما)( ترتیب انتخاب رشته کنترل تهران روزانه شبانه کنترل شریف روزانه شبانه کنترل خواجه روزانه شبانه...)
خودم هم با رتبه 121 تونستم شبانه کنترل تهران قبول بشم ( ترتیب انتخاب رشته کنترل تهران روزانه شبانه کنترل شریف روزانه شبانه کنترل خواجه روزانه شبانه...)
چهار دلیل داشتم که شبانه تهران رو بالاتر زدم از روازنه شریف چون
اولا دانشگاه لیسانسم تهران بود بره همین راحت تر بودم دانشگاه خودم
دوما با رفت و امدی که به شریف و تهران داشتم تشخیص من این بود کنترل تهران بالاتره
سوما چون قصد اپلای دارم شبانه بدو بدو دنبال مدرک نداره چون شما در طی تحصیل مدرکت رو می خری و تازه 2 میلیون حدودا ارزون تر میاد
چهارم اینکه مکان دانشگاه تهران امیر اباد شمالی هست و مکان شریف حدودا میدون ازادی و رفت و امد من به تهران خیلی خیلی سریع تر انجام میشه تا شریف وم حیط داخلی تهران خوش اب و هوا تر هست از شریف

ممنون از اینکه خوندید
امیدوارم کمکی کرده باشم به شما

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
گرچه بخاطر كار زيادم كمتر فرصت ميكنم بيام باشگاه ولي خيلي خوشحالم كه ميبينم خيلي از دوستان به نتيجه دلخواهشون رسيدن

اميدوارم اونايي هم كه موفق نشدن نااميد نشن و محكم و پراميد ادامه بدن.

مشاهده پیوست 151051

فقط تلاشه كه جواب ميده...

سلام تبریک میگم
مدار و کنترلو خیلی خوب جواب دادی . میشه درباره این دوتا درس تجربهاتو در اختیار ما هم بزاری؟؟(کتاب ، کلاس، و.....؟؟؟)

sajad6838

عضو جدید
:cry:سلام.دوستم بیچاره امروز 4بار زنگ زد،اینترنت نداره،شهرستانی هست و نمیتونه بره موسسات قدر تهران.میشه بگین با این رتبه ها کجا قبول میشه:
الکترونیک: 790 قدرت: 740 مخابرات: 690 کنترل: 1180 بیوالکتریک: 630
تورو خدا اینبار جواب بدین گناه داره:cry:

مخابرات:تربیت مدرس و خواجه نصیر شانس زیادی داره شیراز-صنعتی اصفهان-شهیدبهشتی هم حتما میاره.
بیوالکتریک:شبانه امیرکبیر شانس داره

sajad6838

عضو جدید
دورود بر دوستان
یه سوال : یکی از دوستانم هم رشته خودمه . از الک میخواد بره قدرت .
پیش نیاز اضافی تر هم میخوره ؟ مثل ماشین 1-2 بررسی سیستم 1 ؟؟؟

بستگی به گرایشی که قبول می شه داره
برای سیستم:ماشین 3 - بررسی 2
برای الکترونیک قدرت و ماشین های الکتریکی: ماشین 3-الکترونیک صنعتی(البته بعضی دانشگاه ها همون ماشین 3 - بررسی 2 رو می ذارن.)
در کل بیشتر از 6 واحد جبرانی نمی خوره.

sajad6838

عضو جدید
سلام،کسی میدونه با 822 توی گرایش 2،تهران میتونم بیارم یا نه؟شبانه روزانه فرقی نمیکنه؟
راستی راحت ترین رشته برق قدرت توی ارشد چیه؟

شاید شبانه عباسپور یا شاهد رو بیارید.
راحت ترین رشته بستگی به روحیه و پایه کارشناسی تون داره.اگه در بررسی قوی هستین سیستم و اگر درماشین قوی اید الکترونیک قدرت و ماشین.
در کل سیستم مقبولیت بیشتری دارد و رتبه های کمی جذب سیستم می شوند.

sajad6838

عضو جدید
من روزانه 800 دیدم ولی باید تا 1000 برداره قانونا.شنیدم دانشگاه قوی نیست مثل خود university of Shiraz.درسته؟کسی از سطح علمی و امکانات و خوابگاه و هیات علمیش خبر داره بذاره لطفا.

ازنظر امکانات،غذا و خوابگاه بهتر از شیرازه . ولی از لحاظ سطح علمی کمی پایین تره
هیئت علمی نسبتا خوبی داره

hamidchi

عضو جدید
گرچه بخاطر كار زيادم كمتر فرصت ميكنم بيام باشگاه ولي خيلي خوشحالم كه ميبينم خيلي از دوستان به نتيجه دلخواهشون رسيدن

مشاهده پیوست 151051

تبریک میگم ;)
شما رسما کولاک کردی ..... کنترل که دیگه هیچی :eek:

hamidchi

عضو جدید
:cry:سلام.دوستم بیچاره امروز 4بار زنگ زد،اینترنت نداره،شهرستانی هست و نمیتونه بره موسسات قدر تهران.میشه بگین با این رتبه ها کجا قبول میشه:
الکترونیک: 790 قدرت: 740 مخابرات: 690 کنترل: 1180 بیوالکتریک: 630
تورو خدا اینبار جواب بدین گناه داره:cry:

بیو علم و صنعت روزانه پارسال با حدود 700 قبول شدن

sajad6838

عضو جدید
بچه ها میشه یه اولویت از نظر سطح دانشگاه و خوب بودن واسه اپلای واسه این دانشگاهها بگید...:confused:
اصفهان - صنعتی شیراز - قزوین - همدان - کاشان - یزد - صنعتی بابل - شاهرود - سمنان - عباسپور (چه اسم خنکی داره :D)

گرایش رو نگفتین!!!!!!
برای اپلای تقریبا همین ترتیب درسته فقط عباسپور رو بیارید سوم و یزد چهارم و شهید چمران(که ننوشتید!) پنجم. البته اپلای به پارامترهای دیگه ای ربط داره.
من خودم یک نفر رو می شناسم که از صنعتی شیراز برای دانشگاه میشیگان آمریکا (دکتری قدرت )پذیرش گرفته.

sajad6838

عضو جدید
سلام.این exerimental یعنی چی .کلن قدرت واسه اپلای بدردنمیخوره.از ده دانشگاه اول امریکا فقط یکی قدرت داره ولی مخابرات رو همه در سطح عالی دارند.

چی داری میگی!!؟دوست عزیز چرا بدون آگاهی نظر میدی؟ همه دانشگاه های تاپ رشته قدرت رو دارن و برای اپلای قدرت رشته خوبیه.

reza88888

عضو جدید
سلام دوستان.من ارشد ابزار دقیق شرکت کردم و رتبه م 108 شده.به نظرتون شیراز قبول میشم؟ با مجازی شیراز میتونم کار بیدا کنم؟ میصرفه برم؟ میگم رشته ی خیلی خوبیه و بازار کار داره.جان هر کسی کی دوست دارین کمک کنید.مخصوصا بچه های ابزار دقیق شیراز. هر چی اطلاعات دارین بگید.مخصوصا بازار کار.اگه ایمیل یا شماره تونو با بیام خصوصی بفرستین ممنون میشم.بد جور موندم.کمک کنییییییییییییییییییییید بچه ها.​

hoomif

عضو جدید
سلام....بی زحمت فقط یکی بگه من تهران میارم یا نه همین؟.....شبانه روزانه فرقی نمیکنه!
سلام.
البته که میشه...شاهد ، مالک اشتر ، حتی عباسپور بعضی گرایش هاش...اگه گرایش 5 رو هم بخوای شبانه اش رو میاری احتمالا...
:smile:

مشاهده پیوست 151051

صمیمانه بهت تبریک میگم...;)

hoomif

عضو جدید
گرایش رو نگفتین!!!!!!
برای اپلای تقریبا همین ترتیب درسته فقط عباسپور رو بیارید سوم و یزد چهارم و شهید چمران(که ننوشتید!) پنجم. البته اپلای به پارامترهای دیگه ای ربط داره.
من خودم یک نفر رو می شناسم که از صنعتی شیراز برای دانشگاه میشیگان آمریکا (دکتری قدرت )پذیرش گرفته.

مرسی...آخه چمران که نمیرم اصلا 2000 کیلومتر فاصله دارم باهاش...:Dیعنی واقعا صنعتی شیراز از عباس بهتره؟؟؟ بابا همش 9 ساله تاسیس شده...یزد هم که دکتری نداره...یعنی واقعا یزد از بابل و شاهرود بهتره؟؟؟ مطمئنی دوست عزیز؟؟؟ :surprised:گرایش قدرت

soheil.z

عضو جدید
سلام
ازمهندسای عزیز کسی میتونه یه مقایسه جامع و اساسی بین کنترل تهران و شریف داشته باشه
از لحاظ اساتید و اپلای گرفتن کدوم بهتره

میدونم کنترل تهران بهتره ولی دو دل شدم!!!!!!!!!!!!!:gol:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ازمهندسای عزیز کسی میتونه یه مقایسه جامع و اساسی بین کنترل تهران و شریف داشته باشه

اطلاعات دقیق رو از navid_r بگیرید

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از دوستان کسی هست که یه مقایسه ای بین مخابرات سیستم علم و صنعت و خواجه نصیر انجام بده؟

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
وضعیت پذیرش دانشکده صدا و سیما چه جوری هستش؟؟

------------------------------------------------------

دانشگاه شهید مدنی تبریز چه جوری هستش ؟؟؟؟ در چه سطحیه؟؟؟

masoud_5april

عضو جدید
یه سوال دارم
مردونه یکی یه جواب درست حسابی به من بده
به نظرتون ارشد الکترونیک خواجه نصیر یا علم وصنعت بهتره،یا مهندسی پزشکی امیرکبیر ؟
منظورم اینه که کدومش بازار کار بهتری داره ؟

afba

عضو جدید
استاد اسلام پناه تو جواب یکی از دوستان تو وبلاگشون گفتن:
سلام ترتیب این دانشگاهها در الکترونیک را میشه بفرمائید.
خواجه
مدرس
علم و صنعت

پاسخ: سلام. خواجه نصیر و علم و صنعت در یک سطح . تربیت مدرس بعدش

A L I R E Z A

عضو جدید
سلام دوستان
2 سوال :
1-کسی میدونه گرایش سیستم و فشار قوی چیه؟؟؟ منظورش از "سیستم" همون سیستمهای قدرته؟؟؟
2-آمار دارین با 383 قدرت کجا میشه قبول شد؟؟؟احتمال شبانه خواجه نصیر یا روزانه بهشتی هست؟؟؟

elhamsrttu

عضو جدید
سلام

اون جور که من دیدم استادهای کنترل دانشگاه شریف تعدادشون خیلی کمه و انتخاباتون خیلی پایین میاد. تهران رو نمیدونم
میتونی بری ee.sharif.edu و زمینه کاری استادهای کنترل رو ببینی و اگه خوشت اومد بری دانشگاه شریف.

EECi

مدیر بازنشسته
سلام به شما خواهرا و برادرای خوبم:gol:
صمیمانه به همه شما تبریک میگم که در راه علم و دانش تلاش ها کردید و دود چراغ ها خوردید!:D:gol:
صفحات خیلی زیاد بود و کمی خوندنش سخته ولی گذرا که دیدم اکثر بچه ها نتیجه خوب گرفتن ، خدا رو هزار مرتبه شکر
منم که ان شالله یا در تبریز عزیز مهندسی کنترل یا مخابرات می خونم یا میرم به اصفهون و با احتمال کمتر میرم تهرون ! :)

این قضیه رتبه هم کلی زد تو ذوقم ! ولی بعدها به این فکر کردم که اگر بجای دو تا سوال درست ، دو تا سوال غلط میزدم اوضاع مثل الان نمی شد! پس نا شکری نکنیم و نکنید دوستان !

و یه عذر خواهی هم بدهکارم که اینقدر دیر رسیدم به دوستان تبریک بگم
امروز هم بارون شدید ما رو خونه نشین کرد و توفیقی پیدا کردم تا به بچه ها عرض ادب کنم ، البته بازم خدا رو شکر چون نعمت خداست ...

------

بازم تریپ مشاوره به خودم میگیرم و به بچه هایی که این پست رو میخونن و به هر دلیلی نتونستن یا قسمت نشده نتیجه بگیرن باید بگم:
اولا دنیا به اخر نرسیده ! پس سریع از حالت دپرسی خارج بشید و برای آینده و زندگی برنامه ریزی کنید
من ادم هایی بسیار موفق و طراحی رو می شناسم که لیسانس هستن اون هم از آزاد ولی در صنعت و طراحی رودست ندارن!

دوما قبل اینکه تصمیم بگیرید پشت کنکور بمونید تمام جوانب رو در نظر بگیرید
اینکه توو خونه نشستن و درس خوندن سختی داره ، انواع متلک رو از در و همسایه خواهید شنید !! و مشکلات مشابه

یا تصمیم بگیرید که درس بخونید یا بیخیال بشید ! یا تمام تلاش در حد توان ، یا ادامه زندگی که چه بسا بسیار هم بهتر باشه

-------

واسه بچه هایی که هم قبول شدن شدیدا پیشنهاد می کنم روی زبان انگلیسی کار کنن چون از نون شب هم واجبتره در ارشد

موفق باشید:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا