اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ahmadpashaei

عضو جدید
http://www.4icu.org/ir/
این رنکینگ که اصلا معلوم نیست معیارش چیه!دانشگاه علمی کاربردی داغون رو گذاشته چهارم!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.webometrics.info/en/Asia/Iran%20%28Islamic%20Republic%20of%29
اینم که وبومتریکس هست و اصلا ملاک علمی نداره بلکه به محمبوبیت سایت و تعداد مراجعات و بازدید ها رتبه میده.
سایتهای رنکینگ خوب topuniversities و usnews هستند.

hoomif

عضو جدید
این رنکینگ جهانی که اصلا ملاک نیستش. ملاک امتیاز دهی جهانی برای دانشگاها خیلی فاکتور داره که بیشترش چیزای مسخره مربوط میشه.به زیر ساختا مربوط میشه نه کادر علمی!

ملاک این رنکینگ برای کسانیه که میخوان اپلای کنند...نه واسه کسانی که میخوان پز بدن ما توی پایتخت درس میخونیم!

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ملاک این رنکینگ برای کسانیه که میخوان اپلای کنند...نه واسه کسانی که میخوان پز بدن ما توی پایتخت درس میخونیم!

واسه اپلای کردن هم اگه بخوای دانشگاه انتخاب کنی بازم شانس اپلای کردن از سه دانشگاه شریفو تهرانو امیرکبیر از بقیه دانشگاها بیشتره ولی درکل برای اپلای کردن بیشتر از همه معدل تاثیر گذاره و کارهای تحقیقاتی

mohammadtaghii

عضو جدید
سلام دوستان کسی در مورد رشته مدارو سیستم دانشگاه تهران اطلاعاتی داره
واحدهای درسیش چیه :que:

hoomif

عضو جدید
واسه اپلای کردن هم اگه بخوای دانشگاه انتخاب کنی بازم شانس اپلای کردن از سه دانشگاه شریفو تهرانو امیرکبیر از بقیه دانشگاها بیشتره ولی درکل برای اپلای کردن بیشتر از همه معدل تاثیر گذاره و کارهای تحقیقاتی

بله رو اون دانشگاههایی که شما میگید که بحثی نیست...حداقل توی مهندسی برق حرف اولو میزنن...

esy_007

عضو جدید
بچه ها با رتبه 1882 کنترل دانشگاه بین المللی قزوین می شه قبول شد؟!شبانه یا روزانه
و برای اپلای کردن با این رتبه کدوم دانشگاه رو پیشنهاد می دین؟!:(

tarane.barani

عضو جدید
بچه ها من رتبه های شما رو دیدم اصلا خجالت میکشم رتبه خودم رو بگم
فقط میشه یکی بگه تا چند هزار روزانه و شبانه قبول میشن؟

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به گرایشتون داره!! درکل تا 2000 فک کنم شانس باشه برا قبولی روزنه شبانه

hoomif

عضو جدید
بچه ها با رتبه 1882 کنترل دانشگاه بین المللی قزوین می شه قبول شد؟!شبانه یا روزانه
و برای اپلای کردن با این رتبه کدوم دانشگاه رو پیشنهاد می دین؟!:(

روزانه خیر ... شبانه هم احتمالش کمه . رو صنعتی شیراز و شبانه خود شیراز هم امید داشته باش
به ترتیب : کرمان ، شاهرود ، صنعتی همدان ، تفرش (اینا رو قطعی قبولی)

h.mehrabian

عضو جدید
بچه ها احیانا کسی از شما ایمل مهندس ساکت که رتبه 10 شده بود رو داره

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
هوم...:(داداش تو یک برزخی افتادم نمیدونی...:(
میدونم دادا هممون یه جورایی گیریم من خودم از همه بدتر هفت خان رستم باید طی کنم تا دانشگاه های تهران... انتخاب رشته تازه خان اولشه!!!!:(

• Like
واکنش ها: afba

hoomif

عضو جدید

سلام.
خجالت نداره...بگو تا بهتر راهنمایی بگیری...شبانه ها الکترونیک تا 2700 ، مخابرات تا 3300 ، قدرت تا 2000 ، کنترل تا 2600 ، مکاترونیک تا 1700

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان یه چیزی راجب اعتبار دانشگاهها بگم، سعی کنید فریب همیشگی رو نخورید و فکر نکنید که فلان دانشگاه از بهمان دانشگاه بهتره.
این بحث اعتبار دانشگاه را میتونید تا 100 صفحه هم ادامه بدید!
توی هر گرایشی یه دانشگاه حرف اول رو میزنه، بهتره مبنا رو روی همون بذارید.
مثلاً توی پرس و جوهایی که تا الان داشتم، اکثراً از کنترل شریف یا قدرت خواجه نصیر ناراضی هستن. چون هیئت علمی ضعیفی داره و سخت‌تر میشه توشون مقاله نوشت.
یعنی اگه کسی خواست کنترل بزنه، بهتره اول تهران رو بزنه و بعد شریف.
اگه کسی خواست قدرت بزنه، اول علم بزنه بعد خواجه نصیر. اما برای کنترل دقیقاً برعکس میشه و خواجه نصیر یکی از بهترین دانشگاهاست و باید از علم و صنعت بالاتر رده بشه.
یا مثلاً قدرت تربیت مدرس خیلی قویه و اکثراً اون رو بالای خواجه نصیر و حتی علم صنعت میزنن.

به جز این، ببینید خودتون با کدوم دانشگاه بیشتر حال میکنید. یکی واقعاً از اسم شریف خوشش میاد. همچین شخصی میتونه فکراش رو بکنه و مثلاً کنترل شریف رو اول بزنه.
خود من میدونم که خواجه نصیر توی قدرت در مقابل علم و صنعت حرفی برای گفتن نداره، از طرفی از محیط اداری‌گونه علم و صنعت خوشم نمیاد، از جاش توی شهر خوشم نمیاد، اینکه روابط دختر و پسر اونجا خیلی خشکه، و خواجه نصیر دقیقاً برعکسه! در نهایت اول خواجه نصیر رو میزنم و بعد علم و صنعت.

همه این عوامل رو بذارین کنار هم و بعد انتخاب کنید. ببینید بعداً چی میخواید، اپلای به خارج از کشور؟ شغل؟ کنکور دکترای داخل کشور؟ اصلاً شاید رفاه توی دانشگاه واستون مهمتر باشه! هر کدوم از اینا باعث میشه یه دانشگاه واسه شما مناسب تر باشه.
به نظر من رو حساب حرف دیگران و یا حرف سایتایی که رنک کلی گذاشتن و ... حساب نکنید و خودتون با منطق خودتون انتخاب کنید.

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا یکی لطف کنه بگه شبانه امیرکبیر ترمی چقد خرج داره فقط خود دانشگاه با افزایش های امسال !!!!!!!!!!!! کسی میداند آیا!!!!

A L I R E Z A

عضو جدید
به جز این، ببینید خودتون با کدوم دانشگاه بیشتر حال میکنید. یکی واقعاً از اسم شریف خوشش میاد. همچین شخصی میتونه فکراش رو بکنه و مثلاً کنترل شریف رو اول بزنه.
خود من میدونم که خواجه نصیر توی قدرت در مقابل علم و صنعت حرفی برای گفتن نداره، از طرفی از محیط اداری‌گونه علم و صنعت خوشم نمیاد، از جاش توی شهر خوشم نمیاد، اینکه روابط دختر و پسر اونجا خیلی خشکه، و خواجه نصیر دقیقاً برعکسه! در نهایت اول خواجه نصیر رو میزنم و بعد علم و صنعت.
عین خودمی با این تفاوت که از شریف خوشم نمیاد:Dامیرکبیر یه ابهت دیگه ای داره...
علم و صنعت هم مزخرف...بخوام از اکباتان برم علم و صنعت باید شب قبلش راه بیفتم :biggrin:

afba

عضو جدید
منظورتون از اینکه میگید الک مدرس از خواجه سرتره یعنی چی؟ چه ملاکایی برای سرتر بودن یه دانشگا نسبت به دانشگاه دیگر در یه گرایش خاص رو باید در نظر گرفت و اینکه کدومها بر دیگری ارجحیت دارن؟

من خودم ملاکی که واسه تصمیم گیری دارم سر اینه که تو گرایش مد نظر من اساتید کدوم دانشگاه روش کار میکنن.مثلا همه شنیدیم که کنترل خواجه قطبه ولی اینکه در چه زمینه ای کار میکنه و صاحب نام شده مهم.حالا من با کنترل اشنا نیستم چندان ولی بخوام در مورده الک بگم به شخصه تمایلم به گرایش انالوگ و دیجیتالشه و اصلا با فوتونیک و دیوایسش کاری ندارم.واسه انتخابم ترجیح میدم بدونم که اساتید کدوم دانشگاه در این زمینه فعالیت درن.تنها راهه به دست اوردن این اطلاعاتم سر زدن به سایت دانشکده ها و دیدن فعالیتا و موضوع مقاله اساتیده.که باید بگم من این کارو کردم ولی هیچی دستگیرم نشد.
و اینکه مدرس از خواجه بهتره نظر دانشجوهایشونه که من ازشون پرسیده بودم.ولی چون کسی که من ازش پرسیدم مخابراتی بود پس زیاد نمیشه به گفتش اعتماد داشت.
واقعا اینجا کسی نیست در زمینه الک کمک بده؟؟؟
اینکه با چه رتبه ای کجارو میاریم بنظرم بعد از پر کردن فرم انتخاب رشته بدرد میخوره.چون ما اگر 100% هم بدونیم مثلا شریفو نمیاریم ولی بر حسب درجه ازادی 100 تائی که داریم اونم مینویسیم.الان بهتره سره اینکه کدومو جلوتر بندازیم بیائین کمک هم بدیم.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهران جان شما تهران زندگی میکنی.میشه یه توضیحی در مورد دانشگاههای تربیت مدرس و خواجه و علم و صنعت بدی؟ منظورم توان علمی نیست.موقعیت شهری.امکانات خوابگاهی و کلاسی.وضعیت و این که محیطش خشک یا دوستانه هست یا نه؟
همچنین اگر اطلاع داری آدرس مختصر هر دانشگاه رو هم بدی ممنون میشم

z_elect

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم کارنامه من! توجه شما رو به درصد کنترلم جلب میکنم :D (اون سوال 57 رو هم درست نکردن دو گزینه رو که درصدم منفی نشه)
ب : اطلاعات رشته امتحاني اول
خير
3-علاقمند پيام نور و غيرانتفاعي:
2-شماره داوطلب:
مجموعه مهندسي برق
نام رشته امتحاني اول:
1251
4-کد رشته امتحاني اول:
5-وضعيت داوطلب در هر گرايش :
نتيجه در رشته هاي پيام نور وغيرانتفاعي
آخرين رتبه مجاز در سهميه در رشته هاي پيام نور وغيرانتفاعي
رتبه داوطلب در سهميه در رشته هاي پيام نور و غير انتفاعي
نتيجه در رشته هاي غير از پيام نور وغيرانتفاعي
آخرين رتبه مجاز در رشته هاي غير از پيام نور وغيرانتفاعي
رتبه کل داوطلب بدون سهميه
رتبه کل داوطلب در سهميه
نمره کل
گرايش
مجاز
19029
162
مجاز
17781
162
162
6063
1
مجاز
10580
748
مجاز
9849
749
748
4731
6و5و2
مجاز
17118
149
مجاز
16355
149
149
6158
3
مجاز
10373
392
مجاز
9960
393
392
5528
4
مجاز
4337
225
مجاز
5726
262
261
5777
7
مجاز
5648
506
505
5096
8

۱۶/۴۲
7- معدل موثر :
مجاز مي باشيد
6-وضعيت انتخاب رشته داوطلب:
1-نمرات اکتسابي
نمره به درصد
نام درس
سفيد
زبان عمومي وتخصصي
۵۰/۰۰
رياضيات /معادلات ديفرانسيل -رياضي مهندسي -
۶۶/۶۷
مدارهاي الكتريكي 1و2
۴۷/۲۲
الكترونيك 1و2
سفيد
ماشينهاي الكتريكي 1و2
-۹/۰۹
سيستمهاي كنترل خطي
۴۱/۶۷
الكترومغناطيس
۴۸/۴۸
تجزيه وتحليل سيستم ها
سفيد
بررسي سيستمهاي قدرت 1
سفيد
مدارمنطقي وريزپردازنده ها
سفيد
مقدمه اي برمهندسي پزشكي

تبريك ميگم
درصدات خيلي باحالن.
خيلي خوشم اومد

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مهران جان شما تهران زندگی میکنی.میشه یه توضیحی در مورد دانشگاههای تربیت مدرس و خواجه و علم و صنعت بدی؟ منظورم توان علمی نیست.موقعیت شهری.امکانات خوابگاهی و کلاسی.وضعیت و این که محیطش خشک یا دوستانه هست یا نه؟
همچنین اگر اطلاع داری آدرس مختصر هر دانشگاه رو هم بدی ممنون میشم
بله حتماً.
سعی می‌کنم راجب همه دانشگاها بگم، خوابگاهاشون رو نمیدونم کجاست، اما اگه آدرسشون رو بدونید میتونم بگم کجا میشه:

*صنعتی شریف: داخل خیابون آزادی هست. مکانش از نظر شهری زیاد جالب نیست (از نظر فرهنگی نسبت به بقیه پایین تره) و ایستگاه متروش هم خیلی با درب دانشگاه فاصله داره و بهترین راه رفت و آمد اتوبوس هست. کلاً یه کم بدمسیره. 5 تا آمفی تئاتر داره و کلاساش هم مجهز هستن.

*تهران: اون هم دقیقاً هم ردیف با شریف هست و محلش میدون انقلاب که مرکز کتاب فروشی هاست، اما ترافیک خیلی زیادی دور و برش هست. ایستگاه مترو هم کنارش هست. سرسبزی داخل دانشگاه و بزرگ بودنش خیلی به چشم میاد. دانشگاه انقدر بزرگه که هر شخص رو که ببینی انگار اولین باره که میبینیش!

*امیرکبیر: باز هم به موازات همون تهران و شریف هست (تقاطع انقلاب و حافظ). البته جاش از لحاظ شهری بهتر از اونهاست. درب دانشگاه توی حافظ و یه در دیگش توی ولیعصر هست (که به ساختمون برق نزدیکه) و اگه ماشین داشته باشه باید زیر پل حافظ پارکش کنه. دانشکده برقش واقعاً عظمت داره و یه ساختمون خیلی بزرگ و مجهز هست. یکی از دوستام تعریف میکرد که مثلاً یکی از اساتید از دانشجوها خواسته که با کت شلوار و کراوات و یا کت دامن بیان کنفرانس بدن. (البته کسی این کارو نکرده ولی خوب همین طرز فکر نشون میده که حتی اساتید هم دوست دارن یه محیط علمی خودمانی و در عین حال رسمی داشته باشن) همینطور یه استادیوم ورزشی واسه خودش داره!

*خواجه نصیر: تقریباً توی همه دانشگاها بهترین منطقه جغرافیایی رو داره. (سیدخندان) جایی هست که رفت و آمد خیلی راحت هست، از لحاظ کلاس شهری هم تقریباً جای خوبی واقع شده و از نظر روابط بین دختر پسر تقریباً بهترینه و مشکلی در این زمینه نداره! اونطور که شنیدم اونجا همه همدیگه رو میشناسن و تکون بخوری همه متوجه میشن!!

*علم و صنعت: واقعاً بدترین جای شهر هست. شرق‌ترین نقطه شهره و مثلاً از دانشگاه شریف بیشتر از یه ساعت تو راهی! اکثر کسایی که دیدم اونجا رفتن از محیطش ناراضی بودم اکثر کسایی که هم از اونجا استاد شدن، استادای جالبی از لحاظ ارتباط برقرار کردن با دانشجو نبودن. کلاً اونجا بخواید برید باید یکم نگران این موضوع باشید. اگه نگاه کنید بیشتر پست‌های دولتی مدرکشون رو از علم و صنعت گرفتن. البته فکر کنم خوابگاهاش کنار دانشگاه باشه. یکی از بزرگترین دانشگاها هم هست.

*تربیت مدرس: فقط یک بار داخلش رفتم، جای خیلی سرسبز و خوبیه. (زیر پل گیشا هست) در کل یه چیزی شبیه خواجه نصیر هست و از لحاظ علمی واقعاً بالاست. علت اینکه ظرفیتش دیر پر میشه و کسی زیاد طرفش نمیره، اینه که واسه کارشناسی رشته نداره و واسه همین زیاد باهاش آشنا نیستم، اما خیلیا رو میشناسم که اونجا به تعداد بالا مقاله میدن و راحت اپلای کردن و رفتن.

*شهید بهشتی: دانشگاه توی درکه هست (بالاترین نقطه تهران!) جای دانشگاه از لحاظ آب و هوایی خوبه، اما شیب خیلی تندی توی اون منطقه هست (چون توی کوه واقع شده!) و انقدر هم بزرگه که باید از اول دانشگاه سوار مینی بوس شید و برید به سمت دانشکده. به نظر من دپارتمان برقش زیاد جالب نیست.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا