بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

mahdi_aryayi

عضو جدید
اصلا دل و دماغ خوندن دروس جامدات رو ندارم!!!!! بینشون فقط مقاومت قابل تحمله...
امروز اومدم از رو جزوه های پارسه دینامبک ماشین بخون به طور کلی از مبحث خارجم کرد... می خوام انتشارات راهیان ارشد یا پوران پژوهش بخونم...
به نظر شما کدومش بهتره؟
شما كه قبلا از منابعي كه من معرفي كرده بودم تعريف مي كردي پس چرا ازشون استفاده نمي كني :biggrin:
براي ديناميك ماشين همونطور كه قبلا هم گفتم بهترين منبع كتاب پوران پژوهش است (دكتر عباس راستگو) دنبال بهتر از اين كتاب نباش كه نيست
در ضمن نكته مهمتر اينكه جزوه هاي پارسه (البته نه همه اش) بيشتر به درد كسايي مي خوره كه مي خوان نمره منفي بگيرند دورشونو خط بكش (البته به جز اونايي كه قبلا گفتم)

eng.esmail

اخراجی موقت
شما كه قبلا از منابعي كه من معرفي كرده بودم تعريف مي كردي پس چرا ازشون استفاده نمي كني :biggrin:
براي ديناميك ماشين همونطور كه قبلا هم گفتم بهترين منبع كتاب پوران پژوهش است (دكتر عباس راستگو) دنبال بهتر از اين كتاب نباش كه نيست
در ضمن نكته مهمتر اينكه جزوه هاي پارسه (البته نه همه اش) بيشتر به درد كسايي مي خوره كه مي خوان نمره منفي بگيرند دورشونو خط بكش (البته به جز اونايي كه قبلا گفتم)
من همه اون چیزایی رو گفته بودید رو تهیه کردم فقط همین دینامیک ماشین.. چون فکر می کردم میشه خوندش به راحتی..
الان می بینم که نمیشه :biggrin:

eng.esmail

اخراجی موقت
باسلام من ترم 4مکانیک فردوسی یه سوالی داشتم اصولا از چه زمانی باید برای ارشد شروع کرد امتحان ارشد من چه سالی می شه
هر چقدر هم بخونی ولی خوندن قبل از کنکور یه چیز دیگست ;)
ولی مطمئنا هرچقدر که پایه قویتر باشه خوندن راحت تره

arash-gh

عضو جدید
منم با نظر مهندس eng.esmail موافقم.هر چقدر پایه قویتر باشه بهتره.الان که دارم واسه ارشد

میخونم میبینم که چقدر پایه علمی مسئله است.

reza.izadi

عضو جدید
با سلام.دانشجوی ناپیوسته مهندسی طراحی جامدات هستم.می تونم یرای ارشد هوافضا یا مگاترونیک(رباتیک)شرکت کنم یا نه؟

mahdi_aryayi

عضو جدید
با سلام.دانشجوی ناپیوسته مهندسی طراحی جامدات هستم.می تونم یرای ارشد هوافضا یا مگاترونیک(رباتیک)شرکت کنم یا نه؟
بله می تونید اما همون طور که قبلا اعلام کردم مکاترونیک دیگه به صورت مجزا برگزار نمی‌شه و از امسال مکاترونیک گرایش هشتم مکانیک است و شما با شرکت در کنکور مکانیک خود به خود در مکاترونیک هم شرکت میکنید. در مورد هوا فضا بستگی به علاقه و آمادگی شما دارد اگر فکر می‌کنید از پسش بر می‌آیید بسم الله

crane

عضو جدید
من فکر نمیکنم کتاب پوران دینامیک وارتعاشات برا این درس کافی باشه مخصوصا دینامیکش .فکر کنم باید مسایل زیادی حل بشه تا بشه نکاتشو به کار بست.شماها اینجوری فکر نمی کنید؟

pink83

عضو جدید
باید روی همه مطالب درسا تسلط داشته باشیم ...یا سوالای کنکور از یه مباحث خاصه؟؟؟
که باید سوالای سالهای مختلف رو باهم چک کنیم بفهمیم؟؟
من این کارو نکردم ..ولی خوب میشه رو یه مبحث قت بذاریم سوال نیاد ؟؟؟چه جوریه ؟؟؟؟
کسایی که تجربه دارن و چک کردن میشه جواب بدن ؟؟
در مورد ریاضی مهندسی هم میگن ...یکم سوالاش سخت میاد اره ...

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر نمیکنم کتاب پوران دینامیک وارتعاشات برا این درس کافی باشه مخصوصا دینامیکش .فکر کنم باید مسایل زیادی حل بشه تا بشه نکاتشو به کار بست.شماها اینجوری فکر نمی کنید؟
دکتر جباری استاد من بودش (من بهش میگفتم محسن) خودش همیشه میگفت هرکی کتاب من رو بخونه و کامل بلد باشه راحت سوالای کنکور رو حل میکنه
واسه ارتعاشات کافیه
واسه دینامیکم اگه خواستید میتونید کاری که من کردم رو انجام بدید
هرشب چند تا از سوالای مریام رو حل میکردم، بعد از چند وقت کاملاً روی دینامیک تسلط پیدا کردم، خیلیای دیگرم دیدم که واسه تمرین بیشتر سوالای مریام رو حل میکردن، اگر حل کنید میبینید که همه سوالای کنکور رو پوشش میده

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید روی همه مطالب درسا تسلط داشته باشیم ...یا سوالای کنکور از یه مباحث خاصه؟؟؟
که باید سوالای سالهای مختلف رو باهم چک کنیم بفهمیم؟؟
من این کارو نکردم ..ولی خوب میشه رو یه مبحث قت بذاریم سوال نیاد ؟؟؟چه جوریه ؟؟؟؟
کسایی که تجربه دارن و چک کردن میشه جواب بدن ؟؟
در مورد ریاضی مهندسی هم میگن ...یکم سوالاش سخت میاد اره ...
شما باید از روی آمار سالای گذشته مباحث مهمتر رو شناسایی کنید، اول روی اونها مسلط بشید بقیه مباحثم در حد خوب بلد بودن برسونید
تعریف مسلط بودن: بیشتر از 7بار باید تست‌های یک مبحث رو بزنید(هیچ وقت واسه‌ی مرور همه تستارو نزنید، هر بار که تست میزنید تست‌های مهم رو جدا کنید)
خوب بلد بودن: حداقل 4بار
خودمو مثال میزنم که به جز سیالات و ترمو 1 هیچ درس دیگه‌ای رو کامل نخوندم چون بیشتر وقتم رو گذاستم واسه ایجاد تسلط روی مباحث اصلی، سعی نکنید که سریع همه درسارو جمع کنید، با حوصله برید جولو
کنکوور همش اگر و اماست، به این چیزا فکر نکنید، مهم اینه که از نظر شما احتمال خیلی زیاد از اون مبحث سوال میاد، چاره‌ای جز وقت گذاشتن روی اون مبحثی که میگید ندارید، پس شک نکنید، کار شما درسس خوندنه، هر اتفاقی بیفته واسه همه میفته
سوالای ریاضی 1و2 برای مکانیک سخت‌تره، سولای مهندسی و معادلات راحت‌تر

crane

عضو جدید
شما باید از روی آمار سالای گذشته مباحث مهمتر رو شناسایی کنید، اول روی اونها مسلط بشید بقیه مباحثم در حد خوب بلد بودن برسونید
تعریف مسلط بودن: بیشتر از 7بار باید تست‌های یک مبحث رو بزنید(هیچ وقت واسه‌ی مرور همه تستارو نزنید، هر بار که تست میزنید تست‌های مهم رو جدا کنید)
خوب بلد بودن: حداقل 4بار
خودمو مثال میزنم که به جز سیالات و ترمو 1 هیچ درس دیگه‌ای رو کامل نخوندم چون بیشتر وقتم رو گذاستم واسه ایجاد تسلط روی مباحث اصلی، سعی نکنید که سریع همه درسارو جمع کنید، با حوصله برید جولو
کنکوور همش اگر و اماست، به این چیزا فکر نکنید، مهم اینه که از نظر شما احتمال خیلی زیاد از اون مبحث سوال میاد، چاره‌ای جز وقت گذاشتن روی اون مبحثی که میگید ندارید، پس شک نکنید، کار شما درسس خوندنه، هر اتفاقی بیفته واسه همه میفته
سوالای ریاضی 1و2 برای مکانیک سخت‌تره، سولای مهندسی و معادلات راحت‌تر
ببخشید اینکه میگین از روی امار مباحث مهم را شناسایی کنید من نمی فهمم چه جوری؟

coriolis

عضو جدید
درود بر شما ،
احسان عزیز ، من هم امسال کنکور خواهم داشت و ممنون خواهم شد چنانچه به پرسشهای من پاسخ دهید :
1) متاسفانه درس طراحی رو توی دانشگاه بسیار ضعیف گذرانده ام ؛
حال با توجه به اینکه هدفم کسب رتبۀ 2 رقمی است و متقاضی رشتۀ تبدیل هم می باشم ، لطفا مرا راهنمایی نمائید .
2) زبانم هم وضعی مشابه را دارد در این زمینه چه پیشنهاداتی را خواهید داشت؟

*اصلا آیا این دو درس ارزش زمان گذاشتن را دارند ؟

*آیا در طراحی فصلهایی موجود هست که به طور معمول هر ساله طرح شوند ودر ضمن مطالعۀ آنها از مطالعۀ سایر فصول گسسته باشد و زمانگیر هم نباشند ؟
متشکرم:smile:

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید اینکه میگین از روی امار مباحث مهم را شناسایی کنید من نمی فهمم چه جوری؟
کتاب تست رو که باز می‌کنید تو هر فصلی یه تعداد تستی هست، هر فصلی که تعداد تست بیشتری داشته باشه اهمیتش بیشتره، البته این تستا باید واسه مکانیک باشه و در سال‌های اخیر، من همیشه اول این تعداد رو میشمردم و تو فهرست کتاب مینوشتم بعداً شروع به خوندن می‌کردم، خیلی از فصلارم بر همین مبنا تا نزدیکای کنکور نخوندم چون از نظرم اونقدر اهمیت نداشت
همیشه زیاد درس خوندن بهتون کمک نمیکنه، شما که دارید وقت میذارید، سعی کنید از منطقتون بیشتر کمک بگیرید تا حداکثر استفاده‌رو از زمانی که دارید داشته باشید

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر شما ،
احسان عزیز ، من هم امسال کنکور خواهم داشت و ممنون خواهم شد چنانچه به پرسشهای من پاسخ دهید :
1) متاسفانه درس طراحی رو توی دانشگاه بسیار ضعیف گذرانده ام ؛
حال با توجه به اینکه هدفم کسب رتبۀ 2 رقمی است و متقاضی رشتۀ تبدیل هم می باشم ، لطفا مرا راهنمایی نمائید .
2) زبانم هم وضعی مشابه را دارد در این زمینه چه پیشنهاداتی را خواهید داشت؟

*اصلا آیا این دو درس ارزش زمان گذاشتن را دارند ؟

*آیا در طراحی فصلهایی موجود هست که به طور معمول هر ساله طرح شوند ودر ضمن مطالعۀ آنها از مطالعۀ سایر فصول گسسته باشد و زمانگیر هم نباشند ؟
متشکرم:smile:
درود منهم بر شما
من قبلاً در مورد نمره‌های دانشکاهم صحبت کرده بودم، الان یه بار دیگه واسه شماهم میگم
من ترمو1 10 شدم، ترمو2 12، معادلات افتادم، مقاومت1 12، ریاضی2 12،طراحی2 12و....
پایه قوی داشتن خوبه، خیلی هم کمک میکنه، ولی تعیین کننده نیست، به خصوص تو درس طراحی، من اصلاً نمیدونستم طراحی چی هست
من تا 1ماه و نیم قبل کنکور طراحی نخونده بودم تا یکی از بچه‌ها جزوه شریعت‌پناهی (تو نصیر درس میده) رو بهم داد، یکمم خودش کمکم کرد، تونستم نصف فصلاشو بخونم، واقعاً بهم کمک کرد، منبعی به خوبی اون ندیدم
فصلایی که بیشتر سوال میاد مشخصه، کاملاً هم بی‌ربط هستن، مشکلی واسه جدا جدا خوندن نداره، الان دقیقاً سرفصلا خاطرم نیست، سعی میکنم بعداً بهتون بگم
زبان اصلاً نخونید، تنها درسیه که کسی که برای رتبه 2رقمی میخونه ااجازه داره بذاره کنار
طراحی رم به نظر من الان سراغش نرید، خیلی زوده، وقت زیادی‌هم صرفش نکنید، ولی حتماً بخونیدش
سعی کنید تو اکثر درسا تسلط پیدا کنید، که اگه یه جا خراب کردید قیه جبران کنن، سیالات و ریاضی من سر جلسه خراب شد ولی دینامیک و ارتعاشات نجاتم داد
مطمئنم اگر درست بخونید و تلاش کنید به رتبه‌ای که میخواید میرسید.

eng.esmail

اخراجی موقت
کتاب تست رو که باز می‌کنید تو هر فصلی یه تعداد تستی هست، هر فصلی که تعداد تست بیشتری داشته باشه اهمیتش بیشتره، البته این تستا باید واسه مکانیک باشه و در سال‌های اخیر، من همیشه اول این تعداد رو میشمردم و تو فهرست کتاب مینوشتم بعداً شروع به خوندن می‌کردم، خیلی از فصلارم بر همین مبنا تا نزدیکای کنکور نخوندم چون از نظرم اونقدر اهمیت نداشت
همیشه زیاد درس خوندن بهتون کمک نمیکنه، شما که دارید وقت میذارید، سعی کنید از منطقتون بیشتر کمک بگیرید تا حداکثر استفاده‌رو از زمانی که دارید داشته باشید
دقیقا ...
کتاب تست رو باز کنید کاملا مشخصه.... مثلا توی بحث انتروپی ترمودینامیک اگه نگاه کنید توی کنکورای سال قبل در هر آزمون حداقل 2 سوال و حداگثر 4-5 سوال میاد. یعنی اینکه خیلی مهمه و باید درست خوندش...
بقیه درسا هم همینجوزیه.

eng.esmail

اخراجی موقت
درود منهم بر شما
من قبلاً در مورد نمره‌های دانشکاهم صحبت کرده بودم، الان یه بار دیگه واسه شماهم میگم
پایه قوی داشتن خوبه، خیلی هم کمک میکنه، ولی تعیین کننده نیست، به خصوص تو درس طراحی، من اصلاً نمیدونستم طراحی چی هست
من تا 1ماه و نیم قبل کنکور طراحی نخونده بودم تا یکی از بچه‌ها جزوه شریعت‌پناهی (تو نصیر درس میده) رو بهم داد، یکمم خودش کمکم کرد، تونستم نصف فصلاشو بخونم، واقعاً بهم کمک کرد، منبعی به خوبی اون ندیدم
فصلایی که بیشتر سوال میاد مشخصه، کاملاً هم بی‌ربط هستن، مشکلی واسه جدا جدا خوندن نداره، الان دقیقاً سرفصلا خاطرم نیست، سعی میکنم بعداً بهتون بگم
زبان اصلاً نخونید، تنها درسیه که کسی که برای رتبه 2رقمی میخونه ااجازه داره بذاره کنار
طراحی رم به نظر من الان سراغش نرید، خیلی زوده، وقت زیادی‌هم صرفش نکنید، ولی حتماً بخونیدش
سعی کنید تو اکثر درسا تسلط پیدا کنید، که اگه یه جا خراب کردید قیه جبران کنن، سیالات و ریاضی من سر جلسه خراب شد ولی دینامیک و ارتعاشات نجاتم داد
با این چیزایی که آقا احسان گفتن من خیلی امیدوار شدم..
به خاطر طراحی میگم. چون می خواستم بذارمش کنار... اصلا تا حالا نخوندمش که ببینم از کجاها بیشتر سوال میاد.. در هر صورت بسیار متشکر از روحیه دهی آقا احسان;):D:)

coriolis

عضو جدید
درود بر شما ؛
احسان جان ، شما کلاس کنکور هم رفتی ؟
درضمن من یک دوست خوبی به نام علیرضا میران داشتم که توی دانشگاه شما درس می خونده ؛ اگه شمارۀ تماسی ازش داری ممنون میشم...
تهران جنوب ورودی 84

hamin913

عضو جدید
درود منهم بر شما
:cry:
آقا احسان ما را امید وار کردید ;)
چطوری می تونم این جزوه نصیر را گیر بیارم

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر شما ؛
احسان جان ، شما کلاس کنکور هم رفتی ؟
درضمن من یک دوست خوبی به نام علیرضا میران داشتم که توی دانشگاه شما درس می خونده ؛ اگه شمارۀ تماسی ازش داری ممنون میشم...
تهران جنوب ورودی 84
نه، کلاس نرفتم
شماره میران رو تو پیام‌هاتون میذارم

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
:cry:
آقا احسان ما را امید وار کردید ;)
چطوری می تونم این جزوه نصیر را گیر بیارم
جزوه نصیرو باید از کسی که کلاس رفته بگیرید، چون جزوش دستیه، باید از کسیم بگیرید که چیزی رو از قلم نندازه چون تا جایی که شنیدم خیلی تند درس میده
در مورد طراحی پارسه‌ام من یکم ازش استفاده کردم، البته بیشتر واسه رفع اشکال تو جاهایی که مشکل داشتم، چون خیلی حجم درسیش بالاست، در کل منم با نظر دوستمون موافقم، ریاضی‌های پارسه فوق‌العاده است، خوندنشونم واجب عینیه، ترمو و انتقال حرارتشم خوبه، بقیه جزوه‌ها چندان به کار نمیاد

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزوه نصیرو باید از کسی که کلاس رفته بگیرید، چون جزوش دستیه، باید از کسیم بگیرید که چیزی رو از قلم نندازه چون تا جایی که شنیدم خیلی تند درس میده
در مورد طراحی پارسه‌ام من یکم ازش استفاده کردم، البته بیشتر واسه رفع اشکال تو جاهایی که مشکل داشتم، چون خیلی حجم درسیش بالاست، در کل منم با نظر دوستمون موافقم، ریاضی‌های پارسه فوق‌العاده است، خوندنشونم واجب عینیه، ترمو و انتقال حرارتشم خوبه، بقیه جزوه‌ها چندان به کار نمیاد

با عرض سلام وخسته نباشید میخواستم ببینم شما که تهران جنوب درس خوندید از درصدای کسایی که اونجا تو طراحی قبول شدن خبر دارین؟؟؟؟

بالا