نگاه شما به اعتیاد و معتاد؟

fereshteye nejat

عضو جدید
اعتیاد یک بیماریست ویک مشگل اخلاقی نیست.بیماری اعتیاد مهار شدنیست اما هرگز درمان شدنی نیست.ماهیت بیماری در این خصوص بسیار شبیه بیماری قند است.فقط با خودداری از مصرف هر گونه مواد مخدر یا مشروبات الکلی وهر دارویی که از انها ساخته میشود می توان بیماری را مهار کرد. همانطور که نمی توانیم سرفه یک بیمار مسلول را متوقف کنیم نمی توانیم یک معتاد را هم وادار به ترک کنیم/مصرف مواد مخدر برای معتادان اجباریست و اعتیاد انها به این مفهوم نیست که انها خا نوا ده خود را دوست ندارند/اعتیاد انها یک مشگل عاطفی نیست بلکه یک بیماریست.وقتی کاملا بفهمیم و بپذیریم که اعتیاد یک بیماریست واین بیماری جسم و فکر معتاد را در بر می گیرد و ما در مقابل ان عاجزیم ان وقت امادگی پیدا میکنیم که راه بهتری را برای زندگی با یک معتاد بیاموزیم.

دوست عزیز شما به اعتیاد و معتاد چگونه نگاه میکنید؟

fereshteye nejat

عضو جدید
به نظر شما راه درمان اعتیاد چیست؟ایا به زور و اجبار این کار شدنی است؟یا با بایکوت فرد بیمار؟خوشحال می شوم اگه نظرات خودتون را در ارتباط با رفتار با فرد معتاد بفرمائید.

ميسيز

عضو جدید
انقد بدم مياد ميگن معتاد بيماره اينه كه پر رو شدن. نگاه من به معتادا نه ترحمه نه دلسوزي چون به انتخاب خودشون معتاد شدن مگه

پناه بر خدا بچه اي كه مادرش معتاد بوده يا افرادي كه دست خودشون نبوده ، به هرحال اميدوارم همه معتادا ترك كنن حد اقل به خاطر

خانوادشون.

shamoh

عضو جدید
کاربر ممتاز
انقد بدم مياد ميگن معتاد بيماره اينه كه پر رو شدن. نگاه من به معتادا نه ترحمه نه دلسوزي چون به انتخاب خودشون معتاد شدن مگه

پناه بر خدا بچه اي كه مادرش معتاد بوده يا افرادي كه دست خودشون نبوده ، به هرحال اميدوارم همه معتادا ترك كنن حد اقل به خاطر

خانوادشون.

معتاد یعنی همون بیمار

شاید آدم همون آدمی بوده که خواسته گندم رو امتحان کنه و شیطون گولش زده و از بهشت به زمین تبعید شده .

درسته معتاد خودش حق انتخاب داشته - اما بعضی مواقع دوستای بد ، شرایط زندگی و سختی ها و ... و ... دست رو دست هم میذارن و اون ادم میشه معتاد حالا اون آدم معتاده و خودش هم میدونه که داره به بدنش و خیلی چیزای دیگه داره صدمه میزنه ، و میخاد مواد رو ترک کنه اما نمیتونه - خوب گمون کنم دیگه یه جور بیماری باشه که راههایی هم برای ترک هست سخته اما میشه ترک کرد .

از گناه تنفر داشته باش نه از گناهکار!!!
گاندی

csharp.net

اخراجی موقت
معتاد یعنی همون بیمار

شاید آدم همون آدمی بوده که خواسته گندم رو امتحان کنه و شیطون گولش زده و از بهشت به زمین تبعید شده .

درسته معتاد خودش حق انتخاب داشته - اما بعضی مواقع دوستای بد ، شرایط زندگی و سختی ها و ... و ... دست رو دست هم میذارن و اون ادم میشه معتاد حالا اون آدم معتاده و خودش هم میدونه که داره به بدنش و خیلی چیزای دیگه داره صدمه میزنه ، و میخاد مواد رو ترک کنه اما نمیتونه - خوب گمون کنم دیگه یه جور بیماری باشه که راههایی هم برای ترک هست سخته اما میشه ترک کرد .

از گناه تنفر داشته باش نه از گناهکار!!!
گاندی
هم از گناه متنفر باش هم از گناهکار

ميسيز

عضو جدید
معتاد یعنی همون بیمار شاید آدم همون آدمی بوده که خواسته گندم رو امتحان کنه و شیطون گولش زده و از بهشت به زمین تبعید شده . درسته معتاد خودش حق انتخاب داشته - اما بعضی مواقع دوستای بد ، شرایط زندگی و سختی ها و ... و ... دست رو دست هم میذارن و اون ادم میشه معتاد حالا اون آدم معتاده و خودش هم میدونه که داره به بدنش و خیلی چیزای دیگه داره صدمه میزنه ، و میخاد مواد رو ترک کنه اما نمیتونه - خوب گمون کنم دیگه یه جور بیماری باشه که راههایی هم برای ترک هست سخته اما میشه ترک کرد . از گناه تنفر داشته باش نه از گناهکار!!! گاندی
همين ديگه تفاوت نگاه من با شما اينه كه من نميتونم قبول كنم يكي به خاطر مشكلات و سختي هاي زندگي به جاي پناه بردن به خدا و اهل بيت بره سمت چيزي كه مشكلاتش رو دو چندان ميكنه، آره خب يه استثنائاتي هست منم گفتم . ولي اينكه گفتيد ميخواد ترك كنه اما نميتونه پس يه جور بيماريه ، بيمارا كه همشون خيلي زود براي بهتر شدن اقدام ميكنن مگه نه؟

csharp.net

اخراجی موقت
همين ديگه تفاوت نگاه من با شما اينه كه من نميتونم قبول كنم يكي به خاطر مشكلات و سختي هاي زندگي به جاي پناه بردن به خدا و اهل بيت بره سمت چيزي كه مشكلاتش رو دو چندان ميكنه، آره خب يه استثنائاتي هست منم گفتم . ولي اينكه گفتيد ميخواد ترك كنه اما نميتونه پس يه جور بيماريه ، بيمارا كه همشون خيلي زود براي بهتر شدن اقدام ميكنن مگه نه؟
ندیدیم بیماری ناموسش رو به خاطر خودش بفروشه.بیماری معنی و مفهوم داره.
معتاد یعنی بیمار.بسی مسخره ناک می باشد

shamoh

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوب این نوع بیماری با بیماری های دیگه فرق میکنه - یه نوع بیماری روحی و عاطفیه طول می کشه - به قول بعضی از دوستان یه جور خودکشیه می خاد از دست همه کس و همه چیز پناه ببره به مواد ... قبول دارم کار بدی هست اما مثل یه نوع کمبوده ...

hasan_g2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیماری ؟؟؟
اعتیاد بیماریه ؟
مگر قمار بازهای غیر حرفه ای که خونه و زندگیشون رو میبازند ، بیمار هستند که معتاد بیمار باشه ؟
مگر اون کسی که قرصه اکستازی میزنه که بره هوا ، بعد با مغز میاد زمین بیماره که این انگل های اجتماع هم بیمار باشند ؟
مگر کم هستند افرادی که توی جامعه خودمون خروار خروار مشکل رو یک تنه به دوش می کشند ولی دم بر نمی آورند
هر وقت باهاشون صحبت میکنی ، روحیه ات عوض میشه و شاد میشی ولی کوه غم توی دلشون سنگینی می کنه ...
به چه منطقی غیر از منطق سرخوشی و زیاده خواهی ، معتاد به سمت اعتیاد کشیده شده ؟
آخه کسی که اجاره خونه نداره بده ، توی خرج زن و بچش مونده و اوه کلی مشکل دیگه ، از روزی 5-6 تومن سیگار تا روزی 200-300 تومن کراک و هزار تا کوفت دیگه رو از کجا میاره ؟
معتاد فقط زمانی بیماره که بخواد ترک کنه و کمک بخواد ، اون هم نه برای خرج اعتیادش ، برای برگشت به نیروی فعال و توانای جامعه ...
و اگر نه یک معتاد داغون عملیه ... چه دردی از جامعه مرتفع می کنه ؟ غیر از دزدی ، ترویج اعتیاد ، توزیع مواد مخدر و هزار بلای خانمان سوزه دیگه چه سودی برای جامعه داره ؟
اشتباه نکنیم ، معتاد بیمار نیست ، ولی اعتیاد بیماریه که از طریق معتادین نشر و گسترش پیدا می کنه
معتاد مثل یک بیماره که حشر و نشر باهاش هم حتی اگه انسان رو به دام اعتیاد نکشه ، بدنامی به بار میاره که دست کمی از خود اعتیاد نداره ...

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به خاطر شرایط زندگیم با خیلی از معتادین برخورد داشتم.
ولی یک مثال میزنم.کسی را میشناسم که چندین سال معتاد بود و حتی کارهای ناجور هم انجام بود.و بارها باعث ازار و اذیت مردم میشد.یعنی مثلا این فرد اگر میمرد برای من هیچ اهمیتی نداشت.شاید تو دلم میگفتم ارزش یک گربه ولگرد از این بیشتر باشه.حتی این فدر به داداشش ازار می رسوند و مانع کسب و کارش میشد و فردی بسیار عصبی بود.
ولی الان یکی از فعالین کمپ های ترک اعتیاد هست و تا به حال چندین نفر را به 2 چشمام دیدم که ترک داد .
تا الان هم ندیدم به کسی ازار برسونه و انسان خوبی شده.

yaserahmati

عضو جدید
نباید این قدر در مورد افراد پیش داوری کرد. اعتیاد بیشتر ناشی از عوامل اجتماعیه. خیلی از اونا شاید اگه توی یه جامعه و یا شرایط دیگه ای بودن آدمای موفقی هم می بودن. جامعه هم به جای تحقیر و برچسبای مختلف زدن به اونا باید شرایط زندگی شرافتمندانه و محترمانه ای رو براشون فراهم کنه، نه این که بدتر لهشون کنه. باور کنید بحث عیاشی و یه جو غیرت و اینا نیست، یه کم منصف باشیم.

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
معتاد بیمار نیست چون هیشکی با دست خودش نمیره میکروب و ویروس بخوره مریض بشه بهترین راه همون راهیه که خلخالی در مورد معتادا اجرا کرد

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
ولی ب نظر من وااااااااااقعا معتادا مریضن .... ولی مریضی از لحاظ روح....بخاطر همینه ک دست ب همچین کاری میزنن.....
من تا حالا با آدم معتاد برخورد نداشتم ولی مطمئنم اگه برخورد داشته باشم ههییچ وقت ب خودم این اجازرو نمیدم ک تحیرش کنم یا ب عنوان انگل جامعه بهش نگاه کنم !!!