رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام
دوستان من به یه مشکل اساسی خوردم.الان داشتم باکد کار میکردمو همه پلانام توی یه فایل بود.اشتباهی یه چیزی رو سیو کردم همش پرید.20 روز دیگه تحویل دارم.توروخدا کمکم کنید
:cry:

اگر فایلتون از bak قابل برگشت بود که خدارو شکر ، اگر نه ، یه مسیر دیگه وجود داره که اتوکد ، فایل رو به صورت خودکار تو یه زمان مشخصی ، ذخیره میکنه که تو ادرس زیر میتونید بهش برسید ، ببینید از اینجا میتونید فایلتون رو نجات بدید؟؟

به این ادرس ها توی سیستم خودتون سر بزنید ، انشالله که فایل هاتون رو بشه برگردوند .
(نکته:این ادرسها برای سیستم من هست ، برا سیستم شما متفاوت هست !!)

Capture11.jpg

آخرین ویرایش:

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
edit shortcut address

edit shortcut address

سلام
بیشتر فرمانای اتوکدم عوض شده! مثلا می خوام دایره بکشم، C رو که میزنم، عمل کپی رو انجام میده!!
فرمان O آف ست نمیکنه! یا می خوام با B بلاک کنم، یه خاک دیگه تو سرش می ریزه!
یا دکمه a رو میزنم برای خط کمان aray رو فعال میکنه!
یا اول خطی که انتخاب میکنم بخوام اونو پاک کنم دکمه e میزنم تا پاک بشه میگه حالا خط رو انتخاب کن در حالی که من خط رو انتخاب کرده بودم
میخوام مثه اولش بشه.
نمیدونم چرا اینجوری شده اول اینجوری نبود ولی بعدا اینجوری شد حتی ریست هم میکنم فایده نداره چیکار کنم درست بشه؟؟؟؟
یکی گفته دکمه اف یک رو بزن و صفحه رو ببند درست میشه من که سر در نیاوردم همین کار رو کردم درست نشد ولی help میاد چیکار کنم درست بشه ؟؟؟
یه سوال دیگه هم دارم که
در سه بعدی وقتی دایره یا کمان میکشم انگار به صورت چند ضلعی میکشه حتی توی رندر هم اینجوری نشون میده واضح نیست چیکار کنم تا واضح یا نرم تر بشه؟؟؟؟

سلام
قبل از پرسیدن سوال ابتدا جستجو کنید ، یا فهرست تاپیک رو مطالعه بفرمائید و اگر مطلب مشابه نبود ، مطرح کنید .
اینکه چطور شورتکات های شما تغییر کرده باید ریشه یابی بشه ، اما برای اصلاح و تنظیم شورتکات ها به صورت دلخواه ، میتونید از دستورات این پست استفاده کنید : کلیک کنید !

کسی نیست بهم جواب بده؟؟؟
یه سوال دیگه هم دارم که
در سه بعدی وقتی دایره یا کمان میکشم انگار به صورت چند ضلعی میکشه حتی توی رندر هم اینجوری نشون میده واضح نیست چیکار کنم تا واضح یا نرم تر بشه؟؟؟؟

به نظرم با کد ، رندر های خوبی گرفتید ! تا حالا با این کیفیت ندیده بودم . احسنت .
این مورد رو توی اتوکد نمیدونم ، اما وقتی فایل کد رو وارد مکس میکنیم ، همون ابتدای باز کردن فایل در تنظیماتش قابل اصلاح هست که لبه های حجم رو نرمتر میکنه .
موفق باشید .:gol:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی نیست بهم جواب بده؟؟؟
سایه رو میخوام کم رنگ تر کنم چیکار کنم و به دایره ها با دقت نگاه کنید میبینید که واضح نیست نرم نیست چیکار کنم؟؟؟مثل عکس زیر

توی یکی از فرومهای خارجی گفته بود از نورهای کمکی (محیطی) بیشتری استفاده کنید ولی سایه آنها رو خاموش کنید ... امیدوارم مشکل حل بشه...
برای مشکل دایره هم پیشنهاد این بود که تایپ کنید VIEWRES و مقدارش رو بگذارید روی 5.000 و بعذ تایپ کنید REGENALL...
موفق باشید

mohandesmemari

عضو جدید
سلام
قبل از پرسیدن سوال ابتدا جستجو کنید ، یا فهرست تاپیک رو مطالعه بفرمائید و اگر مطلب مشابه نبود ، مطرح کنید .
اینکه چطور شورتکات های شما تغییر کرده باید ریشه یابی بشه ، اما برای اصلاح و تنظیم شورتکات ها به صورت دلخواه ، میتونید از دستورات این پست استفاده کنید : کلیک کنید !

به نظرم با کد ، رندر های خوبی گرفتید ! تا حالا با این کیفیت ندیده بودم . احسنت .
این مورد رو توی اتوکد نمیدونم ، اما وقتی فایل کد رو وارد مکس میکنیم ، همون ابتدای باز کردن فایل در تنظیماتش قابل اصلاح هست که لبه های حجم رو نرمتر میکنه .
موفق باشید .:gol:

ببخشید من نمیدونستم به این چی میگند واسه همین نتونستم جستجو کنم تازه فهمیدم که بهش میگند شورتکات راستش توی شورتکات همه چیز درسته هنوز نتونستم مشکلو پیدا کنم سعی میکنم پیدا کنم در مورد رندر بله ادم هر چقدر بیشر تلاش کنه به نتیجه میرسه راستشو بخایید من دوست ندارم مثل واقعی یا عکس در بیارم من به صورت گرافیکی و هنری دوست دارم واسه همین به سراغ ورای تری دی مکس نمیرم همین رندر اتوکد برای من کافیه راضی هستم در هر صورت ازتون تشکر میکنم

توی یکی از فرومهای خارجی گفته بود از نورهای کمکی (محیطی) بیشتری استفاده کنید ولی سایه آنها رو خاموش کنید ... امیدوارم مشکل حل بشه...
برای مشکل دایره هم پیشنهاد این بود که تایپ کنید VIEWRES و مقدارش رو بگذارید روی 5.000 و بعذ تایپ کنید REGENALL...
موفق باشید

در مورد نور نتونستم به نتیجه برسم ولی تلاش میکنم تا به نتیجه برسم
در مورد مشکل دایره که شما گفتید هر کاری کردم نشد ولی بهم کمک کردید که چیکار کنم تا درست بشه و به نتیجه برسم توی عکس توضیح دادم ازتون تشکر میکنم

http://upload7.ir/images/01743742021396410645.jpg

موفق باشید

آخرین ویرایش:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
در مورد شورت کات ها هم یه بار با کیبورد مجازی خود ویندوز هم امتحان کنید-on-screen keyboard منظورمه-ببینید بازم مشکل داره

تو کنترل پنل هم برید قسمت region and language تنظیماتش رو چک کنید-reset هم بد نیست!
اینجا هم یه سر برید ببینید شورت کارتها همونن که تایپ میکنید یا تغییر کردن؟
k.jpg

با CUI رو تایپ کنید -اونجا هم میشه چک کرد!

برای کم رنگ کردن هموطور که parisa گفت -نور کمکی کمک میکنه-
شما یه نور تو صحنه بذار--درحین گذاشتن میتونید سایه رو خاموش کنید-
اما بعد گذاشتن نور کافیه روش دوبار کلیک کنید-- وshadow رو خاموش کنید-نور باید طوری باشه که تابش مناسبی به کف داشته باشه-وبالای کف قرار بگیره

آخرین ویرایش:

mohandesmemari

عضو جدید
در مورد شورت کات ها هم یه بار با کیبورد مجازی خود ویندوز هم امتحان کنید-on-screen keyboard منظورمه-ببینید بازم مشکل داره

تو کنترل پنل هم برید قسمت region and language تنظیماتش رو چک کنید-reset هم بد نیست!
اینجا هم یه سر برید ببینید شورت کارتها همونن که تایپ میکنید یا تغییر کردن؟
مشاهده پیوست 163087

با CUI رو تایپ کنید -اونجا هم میشه چک کرد!

برای کم رنگ کردن هموطور که parisa گفت -نور کمکی کمک میکنه-
شما یه نور تو صحنه بذار--درحین گذاشتن میتونید سایه رو خاموش کنید-
اما بعد گذاشتن نور کافیه روش دوبار کلیک کنید-- وshadow رو خاموش کنید-نور باید طوری باشه که تابش مناسبی به کف داشته باشه-وبالای کف قرار بگیره

مرسی از راهنماییتون هر کاری کردم نشد فکر کنم پوشه های شورت کات بهم ریخته باید اتوکد پاک کنم و دوباره نصب کنم
در مورد نور هم من نور افتابی گذاشتم که سایه ها رو به درستی نشون بده نور افتاب بیشتر از دوتا نمیتونم بذارم اگر از نقطه ای یا غیره استفاده کنم سایه مثل سایه آفتاب به درستی نشون نمیده
یه سوالی هم دارم در مورد بک گراند من توی پوشه های اتوکد دیدم که چند تا عکس آسمان با کیفیت داره برای بک گراند خودشم ابر داره توی اتوکد هر کاری کردم نشد نمیدونم من میخوام اون sky فقط آفتابی نباشه میخوام ابر هم اضافه کنم نمیدونم چیکار باید بکنم فقط نمیدونم چیکار باید بکنم بک گراند برام خیلی مهمه .....اگر عکس بذارم درست نشون نمیده زاویه ثابته موفق باشید

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
مرسی از راهنماییتون هر کاری کردم نشد فکر کنم پوشه های شورت کات بهم ریخته باید اتوکد پاک کنم و دوباره نصب کنم
در مورد نور هم من نور افتابی گذاشتم که سایه ها رو به درستی نشون بده نور افتاب بیشتر از دوتا نمیتونم بذارم اگر از نقطه ای یا غیره استفاده کنم سایه مثل سایه آفتاب به درستی نشون نمیده
یه سوالی هم دارم در مورد بک گراند من توی پوشه های اتوکد دیدم که چند تا عکس آسمان با کیفیت داره برای بک گراند خودشم ابر داره توی اتوکد هر کاری کردم نشد نمیدونم من میخوام اون sky فقط آفتابی نباشه میخوام ابر هم اضافه کنم نمیدونم چیکار باید بکنم فقط نمیدونم چیکار باید بکنم بک گراند برام خیلی مهمه .....اگر عکس بذارم درست نشون نمیده زاویه ثابته موفق باشید

-خوب میشه زاویه رو تغییر داد- کافیه یه تصویر خوب با کیفیت --کیفیت منظورم پیکسل بالا نیستا! پیکسل کم بهتر نشون داده میشه!
وقتی BACKGROUND رو تایپ کردی-توقسمت type
image رو انتخاب کن-یه تصویر تو قسمت browse انتخاب کن-پیکسل تصویر زیادنباشه-
یه گزینه Adjust image هست اونو بزن - یه تنظیماتی هست که میشه رو تصویر اعمال کرد-با یه آزمون خطای کوچولو همه چی دستت میاد

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز

--اگه میخوای یه کاستوم اسکای بسازی!!!
من یه روش میگم
شما ساختمونتو داخل یه کره که از قبل توخالیش کردی محبوس کن! اون کره بهتره که نصف باشه پایینش رو ببر وتو خالیش کن--
بعد یه ویوی خوب از ساختمونت با دوربین بگیر --
کافیه به کره متریال بدی -متریال با تکسچر آسمون! آسمونت باید از نوع 360 درجه باشه شبیه این لینک

که با Uv map اتوکد کاملا روی کره سوار بشه منظورم material mapping هستش --
باید متریال دهی رو خوب بلد باشی که تو تنظیمات متریال آسمون -مقیاس و.. رو به طور صحیح انجام بدی
کافیه یه سری نور داخل و جایی که خورشید آسمونت قرار داره قرار بدی که با سایه ها یکی باشه-

م.ب

mohandesmemari

عضو جدید
--اگه میخوای یه کاستوم اسکای بسازی!!!
من یه روش میگم
شما ساختمونتو داخل یه کره که از قبل توخالیش کردی محبوس کن! اون کره بهتره که نصف باشه پایینش رو ببر وتو خالیش کن--
بعد یه ویوی خوب از ساختمونت با دوربین بگیر --
کافیه به کره متریال بدی -متریال با تکسچر آسمون! آسمونت باید از نوع 360 درجه باشه شبیه این لینک

که با Uv map اتوکد کاملا روی کره سوار بشه منظورم material mapping هستش --
باید متریال دهی رو خوب بلد باشی که تو تنظیمات متریال آسمون -مقیاس و.. رو به طور صحیح انجام بدی
کافیه یه سری نور داخل و جایی که خورشید آسمونت قرار داره قرار بدی که با سایه ها یکی باشه-

م.ب

خیلی ممنون منظورم همین کاستوم اسکای بود اگر اگر وقتی کردید اگر تونستید اگر دستتون خالی بود میشه یه اموزشی بذارید تا من و بچه ها بتونیم استفاده کنیم تا بیشتر یاد بگیریم میخوام بدونم شما از کجا شروع میکنید تا کجا میرید اگر هم تصویری شد که خیلی خوبه نمیخوام وقتتون رو بگیرم ببخشید که خیلی اذیتتون میکنم اگر هم وقت نکردید یه لینکی بذارید که اموزشی باشه توی نت هر جا گشتم پیدا نکردم موفق باشید

mahdi_one11

عضو جدید
مسخره نکنیدا تازه دارم یاد میگیرم :دی
3تا سوال
اول اینکه مقیاسو از کجا تغییر میدن؟ مثلا اندازه هامو بشن میلیمتر یا سانتیمتر یا متر؟
دوم اینکه قید های مختلف چه جوری میذارن روی خط ها؟؟مثلا قید تطابق بین دو خز یا عمود بودن دو خط یا مثلا هم مرکزی دو دایره؟؟؟
سوم اینکه اندازه روی خط ها چه جوری میذارن؟.....آخه مثلا یه مستطیل با 4 تا خط میکشم بعد یه ضلعشو تغییر میدم با تغییر اندازه بعد این ضلع از مستطیل میاد بیرون من میخوام اندازه مستطیل تغییر کنه(میخوام این مستطیلو با line بکشما چون این کاربردو میخوام تعمیم بدم...)
ممنونم

jentle man

عضو جدید
3تا سوال
اول اینکه مقیاسو از کجا تغییر میدن؟ مثلا اندازه هامو بشن میلیمتر یا سانتیمتر یا متر؟
دوم اینکه قید های مختلف چه جوری میذارن روی خط ها؟؟مثلا قید تطابق بین دو خز یا عمود بودن دو خط یا مثلا هم مرکزی دو دایره؟؟؟
سوم اینکه اندازه روی خط ها چه جوری میذارن؟.....آخه مثلا یه مستطیل با 4 تا خط میکشم بعد یه ضلعشو تغییر میدم با تغییر اندازه بعد این ضلع از مستطیل میاد بیرون من میخوام اندازه مستطیل تغییر کنه(میخوام این مستطیلو با line بکشما چون این کاربردو میخوام تعمیم بدم...)
ممنونم

سلام دوست عزیز
وقتی اندازه کاغذ میزنی یا میلیمتر یا سانتی متر یا متر
بااسنپ انی سوال دومی زیاد متوجه نشدوم
بافرمانdimensionروی نوار بالا صفحه هست میتونی بالا صفحه هس میتونی پیدا کنی با polyline راحتری تو کشیدنش عزیز
موفق باشی

mahdi_one11

عضو جدید
سلام دوست عزیز
وقتی اندازه کاغذ میزنی یا میلیمتر یا سانتی متر یا متر
بااسنپ انی سوال دومی زیاد متوجه نشدوم
بافرمانdimensionروی نوار بالا صفحه هست میتونی بالا صفحه هس میتونی پیدا کنی با polyline راحتری تو کشیدنش عزیز
موفق باشی
نفهمیدم هیچکدومو
من با catia کار کردم میخوام cad یاد بگیرم این مسله خیلی مهم هس تو catia چون خیلی وقتا رو هوا شکل میکشیو بعد تغییر میدیم polyline به کارم نمیاد آخه

arch71

عضو جدید
فونت اتوکد

فونت اتوکد

سلام من فونت های فارسی دارم و در فایل فونت کد کپی هم کردم اما باز فونتای کدم خونده نمیشه باید چیکار کنم؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام من فونت های فارسی دارم و در فایل فونت کد کپی هم کردم اما باز فونتای کدم خونده نمیشه باید چیکار کنم؟

چه فونتی؟ کاتب؟
کاتب رو باید load کنید-- البته من یه کاتب به شما میدم با آموزش نصب لینک !

fc9

عضو
3تا سوال
ممنونم

واسه مقایس از دستور units استفاده میشه(توی منوی FORMAT این گزینه هم هستش)..اونجا میتونید هر واحدی خاستین بزارید...دیگه..فقط یه چیزی توی اتوکد بیشتر واحد رو در نظر میگیرن ینی اینکه همین جوری ک هست هر یه واحدرو یه متر در نظر میگیرن مثلا..خب وقتی اندازه هم میزارن رو نقشه عدد یک ک نوشته میشه یک متر خونده میشه ب همین راحتی !!!!بعد واسه پلات مقیاس رو توی پنجره پلات تنظیم میکنن ک درست در بیادش..بیشتر اینجوری کار میکنن ..از این داستان ک بگذریم قائده وقانونش تغییر مقیاسه ک دستورش همون بود ک گفتم.

اگ درست متوجه شده باشم منظورتون از قید مربوط ب دستورات Parametric هستش ..اگه ک نبود بگید دقیق چی میخاهید...از منوی Parametric زیر مجموعه Geometric panel رو نگاه کنید اونجا میتونید انتخاب کنید ک چی میخاهید..مثلا دوتا خط موازی بکشید اول ..بعد از همین منو گزینه Paralleرو بزنید و دوتا خط رو انتخاب کنید حالا اگه یکی خط هارو جابجا کنید یا زاویه ش رو تغییر بدید اون یکی هم باهاش تغییر میکنه و.....
یا واسه دایره ...دوتا دایره بکشید و از قید دایره ک استفاده کنید واسه دوتا دایره.. همیشه یکیشون توی مرکز اون دایره قرار میگیره وباهاش جابجا میشه و....باقیشو خودتون تست کنید ...
اگه منو بار رو نداریدMENUBAR رو تایپ کنید و در جواب عدد یک رو وارد کنید...

اگه هم منظورتون گیره ها شی هستش یا snap...از منوی TOOLS گزینه
Drafting Settings رو بزنید یا اینکه دستور DS رو وارد کنید بجاش...حالا توی تب Object Snap هر کدوم از گیره ها رو میخاهید انتخاب کنید
اسنپ یا گیره ها با کلید F3 خاموش و روشن میشن ..دیگه اینکه اگه کلید SHIFTرو نگه دارین و کلیک راست کنید با موس منوش باز میشه و.....
خب اندازه ها بصورت پیش فرض وابسته ب جسم هستن اگه ک نمیخاهید وابسته باشند دستور op رو وارد کنید بعد از تب User Preference یه گزینه هست نوشته Make New Dimensions Associative تیک کنارشو بردارید تا اندازه ها ب جسم وابسته نباشن...

آخرین ویرایش:

mahdi_one11

عضو جدید
واسه مقایس از دستور units استفاده میشه(توی منوی FORMAT این گزینه هم هستش)..اونجا میتونید هر واحدی خاستین بزارید...دیگه..فقط یه چیزی توی اتوکد بیشتر واحد رو در نظر میگیرن ینی اینکه همین جوری ک هست هر یه واحدرو یه متر در نظر میگیرن مثلا..خب وقتی اندازه هم میزارن رو نقشه عدد یک ک نوشته میشه یک متر خونده میشه ب همین راحتی !!!!بعد واسه پلات مقیاس رو توی پنجره پلات تنظیم میکنن ک درست در بیادش..بیشتر اینجوری کار میکنن ..از این داستان ک بگذریم قائده وقانونش تغییر مقیاسه ک دستورش همون بود ک گفتم.

اگ درست متوجه شده باشم منظورتون از قید مربوط ب دستورات Parametric هستش ..اگه ک نبود بگید دقیق چی میخاهید...از منوی Parametric زیر مجموعه Geometric panel رو نگاه کنید اونجا میتونید انتخاب کنید ک چی میخاهید..مثلا دوتا خط موازی بکشید اول ..بعد از همین منو گزینه Paralleرو بزنید و دوتا خط رو انتخاب کنید حالا اگه یکی خط هارو جابجا کنید یا زاویه ش رو تغییر بدید اون یکی هم باهاش تغییر میکنه و.....
یا واسه دایره ...دوتا دایره بکشید و از قید دایره ک استفاده کنید واسه دوتا دایره.. همیشه یکیشون توی مرکز اون دایره قرار میگیره وباهاش جابجا میشه و....باقیشو خودتون تست کنید ...
اگه منو بار رو نداریدMENUBAR رو تایپ کنید و در جواب عدد یک رو وارد کنید...

اگه هم منظورتون گیره ها شی هستش یا snap...از منوی TOOLS گزینه
Drafting Settings رو بزنید یا اینکه دستور DS رو وارد کنید بجاش...حالا توی تب Object Snap هر کدوم از گیره ها رو میخاهید انتخاب کنید
اسنپ یا گیره ها با کلید F3 خاموش و روشن میشن ..دیگه اینکه اگه کلید SHIFTرو نگه دارین و کلیک راست کنید با موس منوش باز میشه و.....
خب اندازه ها بصورت پیش فرض وابسته ب جسم هستن اگه ک نمیخاهید وابسته باشند دستور op رو وارد کنید بعد از تب User Preference یه گزینه هست نوشته Make New Dimensions Associative تیک کنارشو بردارید تا اندازه ها ب جسم وابسته نباشن...

مرسی فهمیدم

mayor2

کاربر فعال
error در اتو کد

error در اتو کد

error در اتو کد
سلام دوستان من روی سیستم cad2013نصب دارم. و راضیم اما از امروز صبح cad قبل از باز شدن کامل پیامی با عنوان autocad error abroting میده.بعدشم این پیام میادautocald report اخرشم نرم افزار خود به خود بسته می شه:cry: کسی می دونه مشکل از کجاست؟ من این چند روز خیلی با cadکار کردم ممکن به این خاطر باشه؟ ممنون میشم راهنمایی ام کنید که چی کار کنم

پیوست ها

• Picture1.png
    Picture1.png
    20.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Picture2.jpg
    Picture2.jpg
    10.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
error در اتو کد
سلام دوستان من روی سیستم cad2013نصب دارم. و راضیم اما از امروز صبح cad قبل از باز شدن کامل پیامی با عنوان autocad error abroting میده.بعدشم این پیام میادautocald report اخرشم نرم افزار خود به خود بسته می شه:cry: کسی می دونه مشکل از کجاست؟ من این چند روز خیلی با cadکار کردم ممکن به این خاطر باشه؟ ممنون میشم راهنمایی ام کنید که چی کار کنم

یه بار تنظیمات رو ریست کنید--تصویر زیر

l.jpg

liloo

عضو جدید
سلام...نمی دونم چرا توی اتوکدم وقتی یه دستوری مثل کپی روتیت موو میزنم بعد می خوام اون قسمت هایی که میخوامو انتخاب کنم ولی نه با 1بار پنجره باز کردن مثلا چندتا موضوع اولین موضوعمو که انتخاب می کنم واسه بعدی ها که میروم اولیه از حالت انتخاب خارج می شه اینطوری نبود نمی دونم چه تنظیمیش بهم ریخته خواهش می کنم کمکم کنیییییییییییییید

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام...نمی دونم چرا توی اتوکدم وقتی یه دستوری مثل کپی روتیت موو میزنم بعد می خوام اون قسمت هایی که میخوامو انتخاب کنم ولی نه با 1بار پنجره باز کردن مثلا چندتا موضوع اولین موضوعمو که انتخاب می کنم واسه بعدی ها که میروم اولیه از حالت انتخاب خارج می شه اینطوری نبود نمی دونم چه تنظیمیش بهم ریخته خواهش می کنم کمکم کنیییییییییییییید

سلام-بانگه داشتن shift میشه پشت سر هم انتخاب کرد
جای مشخص شده رو غیر فعال کنید
Capture.JPG

liloo

عضو جدید
دوستان بعد از اینکه پلانمو کشییدم فهمیدم z هام بهم ریخته نمی دونم باید چه کار کنم؟!!وقتی بردمش توی محیط سه بعدی به خاطر همین مشکل بعضی از خطوطم کجو کوله میشه بعضی جاها بهم نمیرسن خطوط ...بهم گفتن باید تک تک این خطوطو انتخاب کنم و z شونو صفر بدم کارم منحنی زیا توش هست...این راه وقت گیره کممممممممک..

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
دوستان بعد از اینکه پلانمو کشییدم فهمیدم z هام بهم ریخته نمی دونم باید چه کار کنم؟!!وقتی بردمش توی محیط سه بعدی به خاطر همین مشکل بعضی از خطوطم کجو کوله میشه بعضی جاها بهم نمیرسن خطوط ...بهم گفتن باید تک تک این خطوطو انتخاب کنم و z شونو صفر بدم کارم منحنی زیا توش هست...این راه وقت گیره کممممممممک..

یه راه ساده تو اتوکد استفاده از flatshot هستش!
توی تردی مکس کل ورتکس هارو انتخاب کنید...واز Scale محور z استفاده کنید --البته Capture.JPG باید تنظیم باشه!

mohandesmemari

عضو جدید
سلام دوستان وخسته نباشید
دوستان من توی اتوکد یه ساختمان سه بعدی کشیدم حالت کمانی است میخوام برش بزنم برش که به صورت صاف است من میخوام به حالت کمانی در بیارم که بتونم مثل فرمان section عقب جلو ببرم تا بتونم داخل اون رو ببینم کسی میدونه ؟؟؟؟؟ شدیدا نیاز دارم
به تصویر زیر نگاه کنید اون که رنگ قرمزه به عنوان برش به حساب بیاد من میخوام section plan مثل این باشه دیگه نیام تریم یا احتماع اشتراک کنم کسی میدونه؟؟؟
10.jpg

آخرین ویرایش:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دوستان وخسته نباشید
دوستان من توی اتوکد یه ساختمان سه بعدی کشیدم حالت کمانی است میخوام برش بزنم برش که به صورت صاف است من میخوام به حالت کمانی در بیارم که بتونم مثل فرمان section عقب جلو ببرم تا بتونم داخل اون رو ببینم کسی میدونه ؟؟؟؟؟ شدیدا نیاز دارم
به تصویر زیر نگاه کنید اون که رنگ قرمزه به عنوان برش به حساب بیاد من میخوام section plan مثل این باشه دیگه نیام تریم یا احتماع اشتراک کنم کسی میدونه؟؟؟
مشاهده پیوست 164985

ما یه پروژه ای کار کردیم که دقیقا به چنین مقطعی نیاز داشتیم.. شک نکن که چنین چیزی با اتوکد امکانپذیر نیست تا الان..(یعنی AutoCad 2014 ) .. ولی یک راه به ذهن من میرسه ..اما آزار دهندست.. با Add jog های متناوب مقطع رو به حالت Curve در بیاری (با دستکاری Jog ها ) و به نتیجه برسی.. یا اینکه شبیه همین حرکت رو با Revit بزنی...چندین مقطع کنار هم...اما چون بحث AutoCad هست..به نظر من تنها راحش استفاده از دستور add jog به صورت متناوب هست.. (ما این راه رو انتخاب کردیم.