کمک در مورد تقویت کننده توان فرکانس بالا 40Mhz

محمد رضا 23

عضو جدید
اول از همه سلام میکنم به بچه های انجمن و اساتید و مدیران محترم سایتامیدوارم همیشه موفق باشیداز دوستانی که با فرکانس بالا کار کردن راهنمایی میخواستم ، من یه پروژه دارم که باید با یه فرکانس بالا حدود 40MHz و تقویت توان یه جوش پلاستیک درست کنم ولی خیلی توفرکانس بالا کار نکردم مرحله اول که یه موج فرکانس بالا یود رو با یه آیسی ساختم و با فی لتر RC تقریبا سینوسی شده و حالا باید ولتاژشو تقویت کنم و به حدود 10V پیک تو پیک برسونم ولتاژ خروجی آیسیم حدود 2V پیک تو پیک هست و یکمی هم آفست داره حدود 3 ولت آفست داره یعنی 3 ولت بالای صفر نوسان میکنه من یه طبقه تقویت کننده ولتاژ سلف بایاس بستم برای اینکه ولتاژ 2 ولت پیک تو پیک رو به 10 ولت برسونم و برای اینکه offset رو جذف کنم از کوپلاژ خازنی در ورودی استفاده کردمشکل مدارم هم به این صورت بود1.jpgالبته مقادیر درست مقاومت هام اینه :مقاومت کلکتور: 5.6k مقاومت امیتر : 1.8K و مقاومت بیسم هم بالایی 38K و پایینی 10k هست (ترانزیستور رو هم از یه مغازه دار سوال کردم بهم داد گفت تا 50 مگا هرتز کار میکنه و تا 2 آمپرم روی جعبش نوشته شده بود که جریان تا 2 آمپرم میتونه تحمل کنه ولی متاسفانه من مدل دقیقشو نپرسیدم که دیتاشیتشو پیدا کنم روش هم یه عددی نوشته C3631 اینم سرچ کردم چیزی پیدا نشد) مدار رو هم که بستم گینی بهم نداد ورودی و خروجیم تقریبا یه شکل بود از منبع تغذیه 12 ولت استفاده کردم و Vce و Ic برابر 5ولت و 1mAاست از خازن بای پس در امیتر هم استفاده کردم ولی گین تغییر نکردبه نظرتون باید چیکار کنم ؟ خازن کوپلاژی که استفاده میکنم باید چقدر باشه؟؟(خازن و مقاومت فرکانس بالا فرقی با خازن و مقاومت هایی که تا الان استفاده میکردیم نداره؟من از خازن های عدسی استفاده میکنم)ممنون از اساتید

آخرین ویرایش:

Yuri Boyka

عضو جدید
دوست من تو مدارهای فرکانس بالا نکته اول اینکه ولتاژ معکوس بیس کلکتور باید زیاد باشه(تا حد تحملش).ضمنن از سالم بودن ترانزیستور مطمئن شو.

بالا