◄[ پارامترها و معیار مدلسازی بتن ]►

shilla

عضو جدید
برای مدلسازی پی بتنی به چند پارامتر نیاز دارم....
c-phi و سای = ؟؟؟
{با ذکر منبع}

در ضمن مناسب ترین معیار برای مدلسازی بتن چیست؟؟؟
مور-کولمب/دراکر-پراگر ...
در ضمن بحث انالیز دینامیکی و اثر زلزله است.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

yadollahi.y.271

عضو جدید
سلام دوست عزیز
به نظرم ضریب چسبندگی و زاویه برش خاک باشه
در مورد معیار مناسب برای مدلسازی بتن اگه مدلسازی در محیط نرم افزار اجزای محدود منظورتون هست با توجه به اینکه بنده در این زمینه کار می کنم مخصوصاً با نرم افزار اجزای محدود ansys بنده با معیار دراگر پراگر بهتر جواب گرفتم که این موضوع بایستی از طریق صحت سنجی مدل آزمایشگاهی یا واقعی در نرم افزار اثبات شود و بنده با توجه به کارهای آزمایشگاهی موجود و صحت سنجی های به عمل آمده توسط خودم به این موضوع رسیدم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shilla

عضو جدید
با سلام
در صورت امکان در همین تاپیک پاسخ دهید... تا دیگران هم مطالعه و نظرشون را بگن...سپاس
به عنوان مثال شما پارامترهای دراکر پراگر را چند گرفتید و بر چه اساسی...ایا در مقاله ای پیشنهاد شده بود.....برای مور کولمب چی؟؟؟؟؟

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
برای مدلسازی پی بتنی به چند پارامتر نیاز دارم....
c-phi و سای = ؟؟؟
{با ذکر منبع}

در ضمن مناسب ترین معیار برای مدلسازی بتن چیست؟؟؟
مور-کولمب/دراکر-پراگر ...
در ضمن بحث انالیز دینامیکی و اثر زلزله است.

سلام

در جدول زیر میتونید لیستی از مدلهای ساختاری (Constitutive Model) مورد استفاده برای بتن رو ملاحظه بفرمایید. پارامترهای هر کدوم از روشها رو میتونید تو مقالات مختلف پیدا کنید.
در نرم افزار آباکوس دو مدل Smeared Crack و Damaged Plasticity هم وجود دارد. تو این نرم افزار امکان اضافه کردن مدلهای ساختاری جدید هم وجود دارد که بایستی اونارو با کد نویسی به این نرم افزار معرفی کنید (با نوشتن سابروتین UMAT به زبان فرترن که تو اون بایستی اینکرمنت تانسور تنش و همچنین ژاکوبین تانسور تنش نسبت به تانسور کرنش رو تعریف کنید).