مسابقه عکاسی * ویژه تالار کشاورزی

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
نمیخواید تو نظرسنجی انتخاب موضوع شرکت کنید؟!
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/313047-نظرسنجی-موضوع-نهمین-سری-مسابقه-عکاسی

اینم لینک اعلام نتایج هشتمین دور مسابقه (پست 45 و 46):
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...اورزی-***-نمایشگاه/page3?p=4167997&viewfull=1

Phyto

مدیر تالار
در این لحظه پایان نظرسنجی را اعلام میکنیم!

درخت
انتخاب شد...

با در نظر گرفتن قوانین مسابقه، تا شنبه 7/آبان فرصت دارید تا عکسهاتون رو بصورت خصوصی به Phyto ارسال کنید.
سعی کنید صحنه های بدیع و جذابی رو ثبت کنید! حتی با دوربین یه گوشی درپیت 2مگاپیکسلی (مث مال خودم!) میتونید عکسهای عالی بگیرید!

دو نکته رو این سری در نظر داشته باشید:
1- برای هر عکس یک عنوان مشخص کنید (عکسها رو نامگذاری کنید)
2- سعی کنید در مهلت مقرر عکسهارو ارسال کنید، این سری تمدید نخواهد شد!

نکته: در مورد تفکیک آثار به آماتور و حرفه ای هنوز جای بحث داره. میخواستم این سری شروع کنم ولی یه مقداری مشکلات داره فعلا، منم خیلی سرم شلوغ شده این چند روزه...!​

Phyto

مدیر تالار
موضوع این سری هم مشخص شد!

نزولات آسمانی (برف، باران، تگرگ، ...)

از همین الان به مدت ده روز فرصت دارید عکس بگیرید و بصورت پیام خصوصی به Phyto بفرستید.
قوانین رو هم مطالعه کنید...

درضمن این سری فراموش نکنید که به عکسهاتون عنوان بدید، یعنی براش اسم بذارید یا یه توصیف مختصر دو سه کلمه ای ...!

بسم الله

Phyto

مدیر تالار
راستی نتایج دور نهم هم اعلام شد:
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ایشگاه/page3?p=4247306&viewfull=1#post4247306

قرار شده بعد از اعلام نتایج درباره عکسا حرف بزنیم و عکاسان محترم سین جیم بشن!

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اینجا رد میشدم گفتم بیام یه تشکری ازت بکنم رضا !( اما بهت امتیاز نمیدم، اصرار نکن!! ) خیلی زحمت می کشی. دستت درد نکنه :gol:

Phyto

مدیر تالار
بشتابید که دو دهم هم شروع شد:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/326249-مسابقه-عکاسی-کشاورزی-***-دور-دهم-***-نمایشگاه

نظر یادتون نره، امتیاز خالی خیلی لطفی نداره!

Phyto

مدیر تالار

نتایج دور دهم مسابقه هم مشخص شد:
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ایشگاه/page3?p=4343013&viewfull=1#post4343013

بچه ها اگه کسی درباره عکسی نظر خاص یا سوالی داره میتونه بپرسه تا عکاس بیاد و شخصاً پاسخگو باشه.
دوستانی که عکس گرفتن هم بد نیس اگه به نظرات بچه هایی که امتیاز دادن جواب بدن ...

Phyto

مدیر تالار
  • Like
واکنش ها: fgni

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
منم زیاد خوشم نیومد !!! یک موضوع دیگه !!!

Phyto

مدیر تالار
اصلا پاییز تموم شد دیگه! نظرتون در مورد گیاهان در زمستان چیه؟ یا مثلا گیاهان در فصل خزان که هم شامل پاییز بشه هم زمستون!
اگه نظر دیگه ای هم دارید سراپا گوشیـــــــــــــــم ...

peach_69

عضو جدید
اصلا پاییز تموم شد دیگه! نظرتون در مورد گیاهان در زمستان چیه؟ یا مثلا گیاهان در فصل خزان که هم شامل پاییز بشه هم زمستون!

همین خزان خوبه دیگه:w05:
زودتر یه مسابقه راه بندازین اعصابمون از دست درسا بدجوری قاطی پاتی شده:w22:
یه عکسی بگیریم حالمون عوض شه از این جو کسالت بار وحشتناک مرگزای(!!!!!!!!!!) درس خوندن بیایم بیرووووون:w01::w12:

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار

پاییز رفته زمستونم درست درمون نرسیده:D
این فصلارو بی خیال شو
یه موضوع بذار همه بتونن شرکت کنن :D

eliot -esf

کاربر ممتاز
من یه عالمه عکس آسمون خوشگل دارم همین خوبه زود باش تصویب کن الان عکسامو میفرستم :lol::w12: از بس درس خوندم افسردگی گرفتم :w10:
اره !! منم خسته شدم !! همش امتحان امتحان !!! باشگاه هم همه مسابقه هاش خوابیده !! حداقل این مسابقه نخوابه دیگه !!
یک عکس بگیرم بیارم تو مسابقه !! بچه ها امتیاز ندن هی !! من افسوس بورم بخندیم !! هه

Lina!

عضو جدید
فکر کنم یه موضوع خاص از همه بهتر باشه.
مثلاً چون فصله هرسه از موضوع "هرس خاص یا توپیاری مناسب گیاه" استفاده بشه. یا " قلمه زدن گیاه"

Phyto

مدیر تالار
نمیدونم چرا مغزم کار نمیکنه این روزا
البته قبلا کار میکردا ...!!
اصلا موضوع آزاد اعلام میشه. اما دوتا نکته رو در نظر داشته باشید:
1- عکس مرتبط باشه با کشاورزی یا منابع طبیعی یا یکی از موضوعات و گرایشهای مربوط به این رشته
2- عنوان و یه توضیح مختصری هم درباره عکستون به همراهش ارسال کنید

خوبه؟ موافقید؟
خب پس شروع کنید... فقط یک هفته فرصت دارید برای ارسال اثر

گلابتون

مدیر بازنشسته

يه فكري به نظرم رسيد ...اساتيد بررسي كنيد ببينيد جاي پردازش دارد يا خير؟

ببينيد عكس گل و گياه كه توي نت تا دلتون بخواد زياده...و اگر ما هم به اين عكسها اضافه كنيم چندان كار مهمي نكرديم.
از اونجايي كه هدف علمي تر شدن مسابقه هست نظربنده حقير اينه كه يا بطور اخص گياه خاصي رو براي عكاسي معرفي كنيم...كه تمام عكسها يك شكل باشند و تنها تفاوت خصوصيات اصلي و ريخت شناسي عكس خواهد شد...
و يا اينكه قسمت خاصي از مرفولوژي گياه رو معرفي كنيم و دوستان از اون قسمت گياه عكس تهيه كنند...مثلا ساقه..يا ريشه يا برگ...يا هرچيزي كه مدنظر اساتيد باشه و اين باز مستلزم اين هست كه اين قسمتها از يك گياه مشخص و شناخته شده باشد.

نظرمثبت تون چيه؟؟؟ هان؟؟؟

يعني هيچ نظر مثبتي ....كه هيچ.........نظر منفي هم نداشتيد؟؟؟؟؟؟!!!!!

eliot -esf

کاربر ممتاز
»ن حالا تازه خواندم !!!

این که همه از یک گل عکس بگیریم عالیه !! به نظرم داروی رووش هم راحت تر میشه !!! اما مشکل اینجاست که ایران هزار نوع اب و هوا !!! مثلا یکسری گل ها ما تو اصفهان داریم که تو شمال یا هرمزگان نیست !! فقط محدود میشه به گل های آپارتمانی !!
ریشه و ساقه تکی که مسخره است !!! موضوع برگ هم که تو دوره های پیش بود !!!

حالا بچه ها همین موضوع ازاد شرکت کنین !! تا دوره های بعد;)

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز

عزیزم اگه بگیم از یه گیاه خاص عکس بزارین که میشه همون مسابقه هر کی تونست یه عکس خوب از گیاه بزاره

اگه بگیم برگ یا هر جای یه گیاه مشخص رو بزارین بازم مسابقه مشابهشو داریم

اما اگر بگیم یک موفولوژی خاص از یه قسمت گیاه مثل برگ یا ساقه یا گل آذین بزاریم و محدود به یه گیاه خاص نباشه مثلا بگیم گل آذین دیهیم به نظرم جالبه چون اگه یه گیاه خاص مد نظر باشه ممکنه برای همه بچه ها در نقاط مختلف کشور مقدور نباشه

ولی همون موردی هم که من گفتم ایرادش اینه که خیلی مشکله و ممکنه جذابیت و شیرینی مسابقه عکاسی از بین بره
ولی میشه در قالب یه مسابقه دیگه غیر از عکاسی ( عکسای اینترنتی ) ایجاد بشه که البته به تخصص گیاه شناسی بیشتر مربوطه و باید تو تالار علوم گیاهی مطرح بشه

eliot -esf

کاربر ممتاز
دو روز دیگه تموم شد ؟؟ نشد ؟؟؟ چی شد ؟؟؟