تایپیک مرجع CNC (آموزش و رفع اشکال)

Petram

کاربر فعال
سلام ببخشید اگه کمک کنید ممنون میشم. یک سیکل سوراخکاری هست که برای مواد نرم مثل آلومینوم استفاده میشه، در این سیکل برای شکستن و خروج براده ها ، ابزار کمی میاد بالا(برای شکستن براده) سپس براده برداری رو ادامه میده ، قسمتی از کدش رو مشاهده میکنین ، مشکل اینجاست که کنترلر cnc ما سری G70 رو نمیخونه مثل g73 . میخام راهنمایی کنین تا به صورت دستی این برنامه رو بنویسم . و یا شاید هم اینکه همون قسمت g73 رو باید اصلاح کنم .ممنون . پیشاپیش عیدو به همه تبریک میگم.

N3 G0 X-36.902 Y-30.483 S1500 M3
N4 G00 Z9.5
.N5 Z-5
.N6 Z-6
.N7 G73 X-36.902 Y-30.483 Z-25.943 R-6. Q.5 D1 F100
N8 G80
N9 G0 Z3.5
N10 X-27.642 Y-24.536
N11 Z2.5
.N12 G73 X-27.642 Y-24.536 Z-25.943 R2.5 Q.5 D1 F100
N13 G80
N14 G0 Z3.5
N15 X-18.772 Y-18.022
.N16 Z-6
.N17 G73 X-18.772 Y-18.022 Z-25.943 R-6. Q.5 D1 F100
N18 G80
.N19 G0 Z-5
N20 Z9.5
باید سیکلهای سوراخکاری را در نرم افزارت غیر فعال کنی ، مسترکم این قابلیت را داره .

عشق کتی

عضو جدید
باید سیکلهای سوراخکاری را در نرم افزارت غیر فعال کنی ، مسترکم این قابلیت را داره .

خیلی ممنون جناب پترام از راهنمایی خوبی که کردی ، مشکلم حل شد . این هم محل جایی که در نرم افزار کتیا باید سیکل سوراخکاریش برداشته بشه . این هم کد تغییر یافته اش:
N3 G0 X-36.902 Y-30.483 S1500 M3
N4 G43 Z9.5 H1
.N5 Z-5
.N6 Z-6
.N7 G1 Z-8.577 F100
.N8 Z-9.077 F50
.N9 G4 X1
.N10 Z-8.077 F500
.N11 Z-9.577 F50
.N12 G4 X1
.N13 Z-8.577 F500
.N14 Z-10.077 F50
.N15 G4 X1
.N16 Z-9.077 F500
.N17 Z-10.577 F50
.N18 G4 X1
.N19 Z-9.577 F500
.N20 Z-11.077 F50
.....
.....
.....Out put off.jpg

عشق کتی

عضو جدید

_جناب پترام چند تا استراتژی 5 محوره مسترکم داره و یا کلا داریم؟ چند تاشو بی زحمت نام ببرید.
_چه تفاوتهای کلی از نظر کیفی وکمی ، این استراتژی های 5 محوره در نرم افزارهای مختلف باهم دارن؟
_میخام در نهایت یک مقایسه ای از نظر قابلیتها داشته باشم.

saeedvalentino

عضو جدید
سلام

در سوراخکاری هنگامی که مته سوراخکاری را انجام داده و می خواد از سوراخ بیرون بیاد باید از چه کدی استفاده کرد G00 یا G01 ؟

saeed_2_1

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
لطفا منو در یافتن اطلاعاتی در مورد تفاوت انواع کنترلر سی ان سی راهنمایی کنیید
با تشکر

shiva keshavarz

عضو جدید
سلام

در سوراخکاری هنگامی که مته سوراخکاری را انجام داده و می خواد از سوراخ بیرون بیاد باید از چه کدی استفاده کرد G00 یا G01 ؟

برای سوراخ کاری چرا اصلا باید از G0یا G1 استفاده کنین؟؟؟ کد سوراخ کاری برای حالت های مختلف مشخص شده که ساده ترینش G81 هستش.

rs11323

عضو جدید
برای سوراخ کاری چرا اصلا باید از G0یا G1 استفاده کنین؟؟؟ کد سوراخ کاری برای حالت های مختلف مشخص شده که ساده ترینش G81 هستش.

اين سوالي كه دوستمون پرسيده سوال ارشد 91 است كه طبق كليد سنجش G01 درسته در ضمن اين كدي هم كه شما گفتي (G81) در همه ماشينها مثل هم نيست به خاطر همينه كه گفته G00 يا G01

shiva keshavarz

عضو جدید
اين سوالي كه دوستمون پرسيده سوال ارشد 91 است كه طبق كليد سنجش G01 درسته در ضمن اين كدي هم كه شما گفتي (G81) در همه ماشينها مثل هم نيست به خاطر همينه كه گفته G00 يا G01

سوالی که پرسیدن اشاره به ماشین خاصی نکرده بوذ. طبق استاندارد، G81 برای سوراخ کاری ساذه شناخته میشه. و اینکه ممنون که گوشزد کردین. ولی مطمعن هستین که با G01 حرکت میکنه؟؟ چون تو واقعیت و حین انجام کار با سرعت G0 حرکت میکنه پای دستگاه

P aYa M

عضو جدید
Re: تایپیک مرجع CNC (آموزش و رفع اشکال)

سوالی که پرسیدن اشاره به ماشین خاصی نکرده بوذ. طبق استاندارد، G81 برای سوراخ کاری ساذه شناخته میشه. و اینکه ممنون که گوشزد کردین. ولی مطمعن هستین که با G01 حرکت میکنه؟؟ چون تو واقعیت و حین انجام کار با سرعت G0 حرکت میکنه پای دستگاه

در عمل با G00 ابزار هم محور با سوراخ. ميشه و با G01عمل سوراخكاري رو انجام ميده و بعد با همين كد خارج ميشه چون اگه سوراخ ايجاد شده حتي مقدار خيلي كمي لنگي يا غير استوانه اي باشه ابزار گير ميكنه و ميشكنه ...
G81 هم براي سيكل سوراخكاري تو كنترل فانوك هست و تو كنترل هاي ديگه فرق ميكنه و اين جواب درسته اما عموميت نداره

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

pamir_kabul

عضو جدید
سلام دوستان یک دستگاه ماشین برش پلاسما cnc دارم. به کمک دوستان نیاز دارم که چطور میشه و با کدام برنامه میشه جی کد برای این دستگاه درست کرد . کد اولش هم با G92 شروع میشه. Artcam را دیدم فقط مته و فرز داشت برش پلاسما نداشت.تشکر
pleaseeeeeeeeeeeeeee help meeeeee

amintabrizli

عضو جدید
سلام دوستان یک دستگاه ماشین برش پلاسما cnc دارم. به کمک دوستان نیاز دارم که چطور میشه و با کدام برنامه میشه جی کد برای این دستگاه درست کرد . کد اولش هم با G92 شروع میشه. Artcam را دیدم فقط مته و فرز داشت برش پلاسما نداشت.تشکر

دوست عزیز می تونی از نرم افزار mach3 استفاده کنی

pamir_kabul

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میدونه از کجا و چطور برنامه FastCam را دانلود کنم یا بخرم ........ نیاز فوری بهش دارم

آخرین ویرایش:

mojtabba92

عضو جدید
سلام اقای خسروشاهی ازتون یه خواهش داشتم درمورد تعمیرات دستگاه سی ان سی.

سلام اقای خسروشاهی ازتون یه خواهش داشتم درمورد تعمیرات دستگاه سی ان سی.

سلام اقای خسروشاهی ازتون یه خواهش داشتم درمورد تعمیرات دستگاه سی ان سی.این شمارمه 09397919807 خواهشن یه تماس بیگرید.اگر دوستان درمورد اموزش تعمیر دستگاه سی ان سی اطلاعات دارن به من کمک کنید.

amir707070

عضو جدید
دوستان من علاقه شدیدی به تراشکاری دارمو 17 سالمه و میخواستم بدونم یادگیری cnn رو باید از کجا شروع کنم؟لطفا کامل راهنمایی کنید.مثلا باید چه کار کنم برای شروع.لطفا همه رو توضیح بدید.ممنون میشم.:smile:

sonya

عضو جدید
سلام.من یه یه نرم افزار gcode واسه دستگاه punchآمادا لازم دارم .کسی میدونه چه جوری میتونم گیرش بیارم:(؟

hosein.danesh

عضو جدید
سلام اقا فنی و حرفه ای در خدمتتون هستیم اول دوره تراشکاری و فرزکاری دستی و بگذرونید بعد دوره های cnc nv onljj,k isjdl

hosein.danesh

عضو جدید
سلام کتاب اقای جلال حقی پیرامون تعمیرات و نصب ونگهداری cnc انتشارات افرنگ جدید اومده

mohammad17

عضو جدید
دوستان من برای درس پروژه میخام یه ماشین رو مدل سازی و الان دنبال جایی هستم که سی ان سی فرز داشته باشه و بتونه مدل ماشینو روی یونولیت برش بدهاگه شما توی تهران یا کرج آدرس جایی که بتونه اینکار رو انجام بده دارید ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

miladrezaee

عضو جدید
سلام دوستان . من کاردانی نقشه کشی صنعتی دارم ... می خوام برم دوره فرز cnc ... می خوام ببینم چه پیش نیازهای لازم دارم ( البته به جز توانایی نقشه خوانی ) ... ؟

meyghani

عضو جدید
لطفا منظورتون رو از g code درست کردن بگید آیا برنامه واسطه می خواهید یا اینکه مشکل g code گرفتن دارید؟

pishrosanat

عضو جدید
مدت زیادی با نرم افزار catia ماشینکاری cnc انجام دادم. همیشه مشکل داشتن یک postprocessor خوب را برای ایجاد کدهای دلخواه برای کنترلهای مختلف وجود داشت.چون نسخه های قفل شکسته ما این آیتم را نداشت.اگر کسی در این خصوص اظلاعات داره ممنون میشم راهنمایی کنه.چراکه ماشینکاری در محیظ کتیا بی نظیره اگر این مشکل حل شود

ikiyuz

عضو جدید
دانلود هندبوک های CNC

CNC Programming Handbook, 2nd Edition
Author: Peter Smidfile
Type: .pdf
File size: 143.8 MB
Publisher: Industrial Press Inc.
Year: 2003
Subjects: technology and engineering, automation
Pages: 529

CNC Machining Handbook. Building, Programming, and Implementation
Author: Alan Overbyfile type: .pdf
File size: 10.46 MB
Publisher: McGraw Hill Professional
Year: 2010
Subjects: technology and engineering, electronics, circuits
Searchable: yes
Pages: 274

Download Page: ikiyuz.blogfa.com/post/115

آخرین ویرایش:

Petram

کاربر فعال
مدت زیادی با نرم افزار catia ماشینکاری cnc انجام دادم. همیشه مشکل داشتن یک postprocessor خوب را برای ایجاد کدهای دلخواه برای کنترلهای مختلف وجود داشت.چون نسخه های قفل شکسته ما این آیتم را نداشت.اگر کسی در این خصوص اظلاعات داره ممنون میشم راهنمایی کنه.چراکه ماشینکاری در محیظ کتیا بی نظیره اگر این مشکل حل شود

دوست عزیز
نوشتن پست پروسسور زیاد کار مشکلی‌ نیست ، حتی من تو ایران هم کسایی‌ را میشناسم که می‌تونن برای هر نرم‌افزاری پست پروسسور بنویسن
از سه‌ محور تا دوازده محور و برای تمام کنترلها ، ولی‌ همانطور که نوشتین چون در ایران همه قفلها را باز می‌کنن این آقایون
پست پروسسور‌ها را به هر شخصی‌ نمیدن

pishrosanat

عضو جدید
دوست عزیز
نوشتن پست پروسسور زیاد کار مشکلی‌ نیست ، حتی من تو ایران هم کسایی‌ را میشناسم که می‌تونن برای هر نرم‌افزاری پست پروسسور بنویسن
از سه‌ محور تا دوازده محور و برای تمام کنترلها ، ولی‌ همانطور که نوشتین چون در ایران همه قفلها را باز می‌کنن این آقایون
پست پروسسور‌ها را به هر شخصی‌ نمیدن

از پاسخ سپاسگزارم.منظور من در مورد پست پروسسورهای مربوط به انواع معروف و مورد تایید شرکت مالک نرم افزار catia بود.در حالت استاندارد catia میزبان چند نرم افزار مانند Imspost,Cenit,ICAM میباشد که هر کدام از آنها چند نوع کنترلر معروف را ساپورت میکنند.ولیکن کامل نیستند و همه فانکشنها را ساپورت نمیکنند که دلیل آن کامل نبودن (به نوعی demo بودن) آنهاست.خوشبختانه متوجه شدم که نسخه کرک شده نرم افزارهای فوق در دسترس است و میتواند به catia اضافه شود که خبر بسیار خوبی برای کسانی است که با catia ماشینکاری میکنند.در هر صوزت به عنوان یکی از کسانی که مدت زیادی با نرم افزارهای مختلف ماشینکاری کرده ام با قاطعیت میگویم که کار کردن با این نرم افزار بسیار لذت بخش و حرفه ای است.

Petram

کاربر فعال
از پاسخ سپاسگزارم.منظور من در مورد پست پروسسورهای مربوط به انواع معروف و مورد تایید شرکت مالک نرم افزار catia بود.در حالت استاندارد catia میزبان چند نرم افزار مانند Imspost,Cenit,ICAM میباشد که هر کدام از آنها چند نوع کنترلر معروف را ساپورت میکنند.ولیکن کامل نیستند و همه فانکشنها را ساپورت نمیکنند که دلیل آن کامل نبودن (به نوعی demo بودن) آنهاست.خوشبختانه متوجه شدم که نسخه کرک شده نرم افزارهای فوق در دسترس است و میتواند به catia اضافه شود که خبر بسیار خوبی برای کسانی است که با catia ماشینکاری میکنند.در هر صوزت به عنوان یکی از کسانی که مدت زیادی با نرم افزارهای مختلف ماشینکاری کرده ام با قاطعیت میگویم که کار کردن با این نرم افزار بسیار لذت بخش و حرفه ای است.
دوست عزیز
شما مطمئن باش که نرم افزار کتیا نه‌ بی‌نظیره و نه‌ برای حرفه‌ای هاست ،
چون امکانات در ایران ، از پست پروسسور گرفته تا ابزار تا ماشین سی‌ ان سی‌ تا علم ماشینکاری و غیره همه در سطح ابتدایی نمیشه با قاطعیت گفت که این نرم افزار بی‌نظیره و خوب میشه باهاش ماشینکاری کرد ،

pishrosanat

عضو جدید
دوست عزیز
شما مطمئن باش که نرم افزار کتیا نه‌ بی‌نظیره و نه‌ برای حرفه‌ای هاست ،
چون امکانات در ایران ، از پست پروسسور گرفته تا ابزار تا ماشین سی‌ ان سی‌ تا علم ماشینکاری و غیره همه در سطح ابتدایی نمیشه با قاطعیت گفت که این نرم افزار بی‌نظیره و خوب میشه باهاش ماشینکاری کرد ،

متشکرم.
ولی در امور علمی بهتره بدون تعصب باشیم.ایرانیها همیشه در خرید ماشین الات جدید متقدم هستند(هر چند که راندمان بهره برداری ار آنها پایین است) و postprocessor هم یک موضوع نرم افزاری ساده است و با هسته محاسباتی هندسی نرم افزارها متفاوت است.من هم لغط کم نظیر را جایگزین بی نظیر میکنم تا مطلبم درست تر گردد.ولیکن یکپارچگی و مدولهای مختلف که در طی مدت 60 سال گسترش پیدا کرده و به خوبی با هم کار می کنند برای کسانی که تجربه کار کردن با نرم افزارهای مشابه را دارند گفته های من را تایید میکند.در حال حاضر بسیاری از نرم افزارهای معتبر مانند ABAQUS و... نسخه های خود را تحت این نرم افزار ارائه میکنند که نشان از بستر مناسب این نرم افزار میباشد.از شنیدن نظرات شما خوشحال میشوم.