تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار PowerMILL

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوست گلم
ممنون از پاسختون
من یه چیزی رو نفهمیدم یعنی الان من که ویندوز 64 بیتی دارم و نسخه 32 بیتی پاورمیل رو نصب کنم باز مشکل دارم؟
ویا اینکه حتما ویندوز من باید به جای 64 بیتی 32 بیتی باشه؟

سلام .
نسخه ای ک دوستمون قرار داده برای نصب بر روی سیستم 32 بیتی هستش پس بر روی 64 بیتی نصب نمیشه .
بیشتر ویندوزهایی ک در ایران هست میشه گفت از 32 بیتی حمایت میکنن .
شما میتوانید نسخه 64 بیتی این نسخه رو نصب کنید
و البته همانطور ک دوستمون گفته ی سر به سایت مشاهیر بزنید . ممکنه است نسخه 64 بیتی در اونجا باشه

MohammadAli.E

عضو جدید
سلام دوست گلم
ممنون از پاسختون
من یه چیزی رو نفهمیدم یعنی الان من که ویندوز 64 بیتی دارم و نسخه 32 بیتی پاورمیل رو نصب کنم باز مشکل دارم؟
ویا اینکه حتما ویندوز من باید به جای 64 بیتی 32 بیتی باشه؟

سلام
شما نمیتونید ازش استفاده کنید جز اینکه یا روی سیستم 32 بیتی نصبش کنید و یا روی همین سیستمه 64 یک ویندوز مجازی xp نصب کنید و در محیط مجازی ازش استفاده کنید.
بنده هم وقتی داشتم میخریدم از اینکه powermill 2012 رو پیدا کردم خوشحال بودم که دیدم رو لپ تاپم نصب نمیشه زد تو ذوقم.

akr.shakori

عضو جدید
سلام از دوستان کسی آموزش نصب پاورمیل 2009 یا 2010رو اگه بلدید ممنون میشم کمکم کنید.ایمیلمakr.shakori@yahoo.com
باسلام دوستان
من خیلی وقت بود دنبال نصبش بودم بالاخره نصبش کردم اما وقتم هدر شد کاش راهی رو که اخر رفتم همون اول میرفتم؟؟متاسفانه منهر بار نرم افزارو یا دانلود میکردم یا از دوستام میگرفتم اما اینبار یک مجموعه نرم افزار مکانیک جامدات خریدم که خودش مراحل کرکشم برام انجام میده راحت بدون دردسر نصب میشهخواستید برید بخرید نوین پندار مکانیک جامدات

akr.shakori

عضو جدید
مشکل بسته شدن نرم افزار موقع شبیه سازی مسیر ماشینکاری

مشکل بسته شدن نرم افزار موقع شبیه سازی مسیر ماشینکاری

:(:(:que::que:از دوستان میدونه چرا موقع شبیه سازی مسیر ماشینکاری نرم افزار بدون هیچ خطایی بسته میشه؟؟
ایا احتمال از پایین بودن رم هست که 256؟؟؟
یا نرم افزار مشکل داره؟؟2010نصب کردم

aliyahyazadeh

عضو جدید
آقایان سلام
منم مشکل کرک دارم .هم تو ویندوز 32و64بیتی .الان هم که تو ویندوز ایکس پی نصب کردم بالا میاد بعد یه دفعه از صفحه میره.اصلا ارور هم نمیده.دیگه نمیدونم چی کار کنم یا از چه شرکتی خرید کنم .هم جی بی تیم .هم ناروین.هم انتشارات عابد.لطفا راهنمایی کنید.:(

akr.shakori

عضو جدید
آقایان سلام
منم مشکل کرک دارم .هم تو ویندوز 32و64بیتی .الان هم که تو ویندوز ایکس پی نصب کردم بالا میاد بعد یه دفعه از صفحه میره.اصلا ارور هم نمیده.دیگه نمیدونم چی کار کنم یا از چه شرکتی خرید کنم .هم جی بی تیم .هم ناروین.هم انتشارات عابد.لطفا راهنمایی کنید.:(

سلام دوست عزیز تا حالا من نرم افزاری ندیده بودم که کرکش اینقدر حساس باشه؟؟برای اینکه دوباره رو سیتم نصب کنی اگه قبلا ارور PAFرو داده باشه اگه نرم افزارت کرکشم درست نصب کنی یعنی مراحلشو کامل بری باز خطا میده کرکش یا باید وینوز عوض کنی یا فایلهاشو از درایو c پاکش کنی که متاسفانه فایاهای مربوط به کرکشflexlm پاک نمیشه که برااون میتونی از soft mode بری و پاکش کنی.البته یک پیشنهادی براتون دارم اگه برا اموزش میخواید نصب کنید میتونید فعلا باورژن های پایینترم کار کنید مشکلی نیس نصبشون هم خیلی راحت هس.
موفق باشید

zacree1360

عضو جدید
ورژنهاي پاييترو از كجا دانلود كنيم
لطفا چند تا لينك براي دانلود بزاريد ممنون ميشم
هر چي گشتم جزا 2010 پيدا نكردم كه باز هر كاريش كردم جواب نداد :cry:

akr.shakori

عضو جدید
ورژنهاي پاييترو از كجا دانلود كنيم لطفا چند تا لينك براي دانلود بزاريد ممنون ميشم هر چي گشتم جزا 2010 پيدا نكردم كه باز هر كاريش كردم جواب نداد :cry:
سلام واقعیتش من از دوستام که تو مراکز صنعتی مشغول هستن فایلشو گرفتم و الان power Mill6و8و9و10 رو دارم و به غیر از 9 نصب شدن رو سیستم اما متاسفانه مشکل اینترنتی دارم و اگه تونستم حتما براتون فایلهاشو برا دانلود میزارم.وتا زمانی که نتونستید نصبش کنید پیشنهاد من این هست که کتاب اموزش پاورمیل به صورت پیشرفته مهندس امیر حیدری رو پپیدا کنید و بخونیدکه خیلی خوب با تصویر و با ریزترین مسایل فنی به نگارش در آورده که جای تشکر و قدردانی هست از ایشان چون من به خاطر علاقه ای که داشتم خیلی دنبال خود نرم افزار و بعد نحوه نصب و از همه مهمتر منبعی برای آموزش این نرم افزار بودم که به جرات میتونم بگم کتاب فوق العاده ای هس برای کسایی که از مبتدی گرفته تا حد پیشرفته این نرم افزار را میخوان یاد بگیرن.اگه تونستی مجموعه نرم افزار مهندسی مکانیک جامدات1 شرکت نوین پندار رو پیدا کنید و بخرید چون اولا کرکش معتبر و به صورت اتوماتیک نصب و تنظیمات کامپیوترت انجام میشه بعد نرم افزارهای دیگه از delcamروهم داره که خیلی به درد میخورن15تومن هم قیمتش هس.

آخرین ویرایش:

akr.shakori

عضو جدید
1- از دوستان کسی هست طریقه کار نرم افزار post processor توضیح بده به صورت خلاصه؟که فایلی که از پاورمیل گرفتیم با چه فرمتی باشه و چیکار باید بکنیم؟
2-و سوال دوم ام در مورد نرم افزار تغیر فرمت فایل های تونرم افزارExchangeکه کد ریجسیتی که تو تبدیل بعضی فرمتها میخواد رو باید از کجا به دست بیاریم؟

zacree1360

عضو جدید
سلام واقعیتش من از دوستام که تو مراکز صنعتی مشغول هستن فایلشو گرفتم و الان power Mill6و8و9و10 رو دارم و به غیر از 9 نصب شدن رو سیستم اما متاسفانه مشکل اینترنتی دارم و اگه تونستم حتما براتون فایلهاشو برا دانلود میزارم.وتا زمانی که نتونستید نصبش کنید پیشنهاد من این هست که کتاب اموزش پاورمیل به صورت پیشرفته مهندس امیر حیدری رو پپیدا کنید و بخونیدکه خیلی خوب با تصویر و با ریزترین مسایل فنی به نگارش در آورده که جای تشکر و قدردانی هست از ایشان چون من به خاطر علاقه ای که داشتم خیلی دنبال خود نرم افزار و بعد نحوه نصب و از همه مهمتر منبعی برای آموزش این نرم افزار بودم که به جرات میتونم بگم کتاب فوق العاده ای هس برای کسایی که از مبتدی گرفته تا حد پیشرفته این نرم افزار را میخوان یاد بگیرن.اگه تونستی مجموعه نرم افزار مهندسی مکانیک جامدات1 شرکت نوین پندار رو پیدا کنید و بخرید چون اولا کرکش معتبر و به صورت اتوماتیک نصب و تنظیمات کامپیوترت انجام میشه بعد نرم افزارهای دیگه از delcamروهم داره که خیلی به درد میخورن15تومن هم قیمتش هس.

با تشکر فراوان از راهنمای شما . من چند تا جزوای اموزش گرفتم و کتابی که شما گفتین سفارش دادم ار تهران برام بگیرن مشکل اصلی من اینجاست که در بندر منابع خیل یکمه و هیچ مغازه ای نه سی دی این نرم افزارو دره نه کتاب در موردش. اگه لینک منابعی چیز هست بزارین ممنون میشم

akr.shakori

عضو جدید
آقایان سلام

سلام
دوست عزیز مشخصات سیستم احتمال قوی پایینه و بیشتر به خاطر رم هست که پایین هست. من خودم هم این مشکل رو داشتم اما نه وقت بالا اومدن تو شبیه سازی مسیر ابزار یک دفعه بدون هیچ خطایی نرم افزار بسته میشه رم من 256 بود عوضش کردم و 512 انداختم و دیدم بسته نشد.اما باز 512 هم کمه باید بیشتر باشه.البته مونده به نرم افزارت تو پاورمیل2010برای سرعت بخشیدن به کار و کاهش زمان محاسبه مسیر نرم افزار از حداکثر توان CPUو رم کار میکشه تا زمانش بیاد پایین اما تو ورژنهای پایینتر مشکلی یپش نمیاد.

akr.shakori

عضو جدید
مهندسامون چرا نظر نمیدن برا POWER MILL

مهندسامون چرا نظر نمیدن برا POWER MILL

سلام
من مدتی نبودم اما هربار که اومدم متاسفانه فعالیت و نظری از مهندسان در مورد این نرم افزار ندیدم خواهشا نظر بدید اشکالاتون مطرح کنید تا شاهد پیشرفت صنعت تو این شاخه هم باشیم.:(:(:(:confused::(:mad:

fantom-f16

عضو جدید
با سلام خیلی خیلی از تمامی دوستانی که وقت میگذارن و بقیه رو راهنمایی میکنن متشکرم . من که خیلی استفاده کردم .
واقعا ممنون

fantom-f16

عضو جدید
من تازه دارم دوره ی ماشینکاری با cnc رو میگذرونم و کد هارو دستی مینوسیم . میخواستم ببینم برای گرفتن جی کد برای ماشین تراش باید برم سراغ پاور شیپ یا پاور میل؟
و دیگه اینکه کد ها برای هر شرکتی متفاوته . کجای نرم افزار باید نوع ماشین رو مشخص کرد ؟

akr.shakori

عضو جدید
من تازه دارم دوره ی ماشینکاری با cnc رو میگذرونم و کد هارو دستی مینوسیم . میخواستم ببینم برای گرفتن جی کد برای ماشین تراش باید برم سراغ پاور شیپ یا پاور میل؟
و دیگه اینکه کد ها برای هر شرکتی متفاوته . کجای نرم افزار باید نوع ماشین رو مشخص کرد ؟

سلام ایشا الله که موفق باشی
همان طور که از اسم پاورمیل پیداست این نرم افزار کد های ماشین فرز رو میتونید بگیرید.و برای جی کد ماشین تراش شما می تونید از نرم افزار های پاورشیب و مستر کم و کتیا...استفاده کنید.

saeedvd4

عضو جدید
بالاخره بعد از سه هفته سر كله زدن با PowerMILL2012 مشاهير كه اين مشكل داشت unable to run powermill due to the following paf error paf error =4 line= 8191 please contact your system suppler for a valid PAF تونستم ازش استفاده كنم نكته اش تو اينه كه طبق فيلم آموزشي عمل كنيد.و در پايان فايل dcam داخل cd را درون درايو c كپي كنيد همين http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cool.gif

MohammadAli.E

عضو جدید
بالاخره بعد از سه هفته سر كله زدن با PowerMILL2012 مشاهير كه اين مشكل داشت unable to run powermill due to the following paf error paf error =4 line= 8191 please contact your system suppler for a valid PAF تونستم ازش استفاده كنم نكته اش تو اينه كه طبق فيلم آموزشي عمل كنيد.و در پايان فايل dcam داخل cd را درون درايو c كپي كنيد همين http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cool.gif

سلام

رو سیستم 32 بیتی نصب کردید دیگه؟

h2oyar

عضو جدید
سلام دوستان عزیز!
من سوالات فوق العاده ابتدایی در مورد نرم افزار های طراحی من جمله Powermill دارم.
رشته من مهندسی نرم افزار هست واطلاعاتم در این مورد کمه. اما برای یکی از آشنایان نزدیکم می خوام طراحی های کارها شو که با cnc چوب هست انجام بدم.یکی از دستگاهاش 10 کله هست.
حالا سوالاتم اینه که

1-از طراحی یک طرح تا مرحله ای که اون طرح به دستگاه داده میشه باچه نرم افزارهایی باید کارکرد وکارشون چیه.
2-یه مجموعه آموزشی کامل و خوب وفارسی چه پیشنهادی دارین؟
واینکه خودتون لطف بفرمایید هرتووضیح لازمه بفرمایید وراهنمایی کنید.

باتشکر وسپاس فراوان

MohammadAli.E

عضو جدید
سلام دوستان عزیز!
من سوالات فوق العاده ابتدایی در مورد نرم افزار های طراحی من جمله Powermill دارم.
رشته من مهندسی نرم افزار هست واطلاعاتم در این مورد کمه. اما برای یکی از آشنایان نزدیکم می خوام طراحی های کارها شو که با cnc چوب هست انجام بدم.یکی از دستگاهاش 10 کله هست.
حالا سوالاتم اینه که

1-از طراحی یک طرح تا مرحله ای که اون طرح به دستگاه داده میشه باچه نرم افزارهایی باید کارکرد وکارشون چیه.

باتشکر وسپاس فراوان

سلام

بطور مختصر بدین صورت است که ابتدا شما قطعه مورد نظرتون رو در نرم افزار های CAD مثل Catia , SolidWorks و ... طراحی و مدل میکنید. بعد این قطعه رو وارد نرم افزار های CAM مثل Mastercam , Powermill , Solidcam و ... میکنید و از طریق این نرم افزار ها فایلی تحت عنوان G-Code تهیه میکنید و این فایل رو به دستگاه CNC میدید و دستگاه هم عملیات برشکاری رو انجام میده.

h2oyar

عضو جدید
سلام

بطور مختصر بدین صورت است که ابتدا شما قطعه مورد نظرتون رو در نرم افزار های CAD مثل Catia , SolidWorks و ... طراحی و مدل میکنید. بعد این قطعه رو وارد نرم افزار های CAM مثل Mastercam , Powermill , Solidcam و ... میکنید و از طریق این نرم افزار ها فایلی تحت عنوان G-Code تهیه میکنید و این فایل رو به دستگاه CNC میدید و دستگاه هم عملیات برشکاری رو انجام میده.

بسیار ممنونم از پاسختون.
اینطور که من برداشت کردم طراحی ومدل کردن ربطی به PowerMill نداره و در مرحله بعدی کار برای خروجی گرفتن ( G-Code) از آن از powermillاستفاده میشه!
شما کدوم نرم افزار رو پیشنهاد میکنید برای طراحی؟
منبع آموزشی رو معرفی میکنید..اگر خوب ومفید باشه هزینه هم میکنم...

AFROUZ-E

عضو جدید
سلام دوستان عزیز!
حالا سوالاتم اینه که

باتشکر وسپاس فراوان

اصولاً کارهای جواهرسازی و چوب کاری به خاطر طراحی هنری و غیر مهندسی، نیازی به نرم افزارهای مدل ساز و فرز کار قوی ندارند. از صفر تا صد رو معمولاً با ArtCAM انجام می دهند.

لینک مغناطیس PowerMILL 2012 SP4 32bit/64bit همراه با PostProcessor 2012 و Exchange 2012.

کد:
magnet:?xt=urn:btih:DBF730F287FBD75D6C254FFF8C014FA1DB0EFD0B&dn=Delcam%202012&tr=http%3a%2f%2fbt2.rutracker.org%2fann%3fuk%3dk7cWH2W1Ny&tr=http%3a%2f%2fretracker.local%2fannounce

هفت هشت ماهی هست که باهاش کار می کنم اما پیشنهاد نمی کنم در عمل باهاش کار کنید.

آخرین ویرایش:

MohammadAli.E

عضو جدید
بسیار ممنونم از پاسختون.
اینطور که من برداشت کردم طراحی ومدل کردن ربطی به PowerMill نداره و در مرحله بعدی کار برای خروجی گرفتن ( G-Code) از آن از powermillاستفاده میشه!
شما کدوم نرم افزار رو پیشنهاد میکنید برای طراحی؟
منبع آموزشی رو معرفی میکنید..اگر خوب ومفید باشه هزینه هم میکنم...

برای طراحی Solidworks برای شما بهترین گزینست. در اینترنت PDF های آموزشی زیاد هست در همین سایت هم مطالب زیادی هست. پاورمیل هم به همین صورت.
کتاب های آموزشی هم هستش که میتونید خریداری کنید.

akr.shakori

عضو جدید
نرم افزار پاورمیل در پنجره offset area clearance قسمت راست پایین sorting

نرم افزار پاورمیل در پنجره offset area clearance قسمت راست پایین sorting

سلام دوستان
یک سوالی داشتم خدمت دوستان در نرم افزار پاورمیل در پنجره offset area clearance قسمت راست پایین sorting که به منظور پاکتهای متوالی هست بهترین گزینش به نظرتون کدم هست ودلیل اتخابتون رو با در نظر گرفتن عمر ابزار زمان ماشینکاری... بفرمایید.
یاعلی

zacree1360

عضو جدید
سلام خدمت همگي
من مي خواستم عكس صورتي رو با دستگاه cncبتراشم با چه نرم افزاري اين كارو براي من انجام ميده . كه هم بتونه از يك عكس دو بعدي عمق z رو بده هم gcode براي تراش .
ممنون ميشم كمك كنين

MohammadAli.E

عضو جدید
سلام خدمت همگي
من مي خواستم عكس صورتي رو با دستگاه cncبتراشم با چه نرم افزاري اين كارو براي من انجام ميده . كه هم بتونه از يك عكس دو بعدي عمق z رو بده هم gcode براي تراش .
ممنون ميشم كمك كنين

سلام
اگه میخوای حرفه ای باشه از Artcam استفاده کن چون تنظیمات حرفه ای زیادی داره ولی اگه میخوای تو کمتر از 10 ثانیه Gcode رو بگیری از Lazycam استفاده کن.

من الآن Artcam رو سیستمم نصب نیست تا نشونت بدم ولی از محیط Lazycam برات عکس گرفتم. فقط عکس رو open میکنی و gcode رو save میکنی کمتر از 10 ثانیه :)

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    33.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

zacree1360

عضو جدید
سلام
اگه میخوای حرفه ای باشه از Artcam استفاده کن چون تنظیمات حرفه ای زیادی داره ولی اگه میخوای تو کمتر از 10 ثانیه Gcode رو بگیری از Lazycam استفاده کن.

من الآن Artcam رو سیستمم نصب نیست تا نشونت بدم ولی از محیط Lazycam برات عکس گرفتم. فقط عکس رو open میکنی و gcode رو save میکنی کمتر از 10 ثانیه :)

با تشكر من art cam رو از سايت اصلي دانلود كردن .ايا جاي كرك اين نرم افزار هست و در اين نرم افزار فقط به صورت نيم روخ بود كه ميشد 3d كرد .اما من از نماي جلوي صورت مي خواهستم انجام بدم .ايا با اين نرم افزار امكان پذير هست

و ايا نرم افزار LAZY cam كركش هست

آخرین ویرایش:

MohammadAli.E

عضو جدید
با تشكر من art cam رو از سايت اصلي دانلود كردن .ايا جاي كرك اين نرم افزار هست و در اين نرم افزار فقط به صورت نيم روخ بود كه ميشد 3d كرد .اما من از نماي جلوي صورت مي خواهستم انجام بدم .ايا با اين نرم افزار امكان پذير هست

و ايا نرم افزار LAZY cam كركش هست

شما در Artcam میتونی نمای جلو هم Gcode بگیری دقیقا مثل عکسی ک در پست قبل گذاشتم.ولی در مورد کرکش چیزی نمیدونم. Lazycam رو هم که بنده دارم بدون کرک اجرا میشه ولی کرکش هم هست.

zacree1360

عضو جدید
شما در Artcam میتونی نمای جلو هم Gcode بگیری دقیقا مثل عکسی ک در پست قبل گذاشتم.ولی در مورد کرکش چیزی نمیدونم. Lazycam رو هم که بنده دارم بدون کرک اجرا میشه ولی کرکش هم هست.

تشکر ممنون میشم یک توضیح بدین چجوری انجام بدم با این نرم افزار art cam