اگر به گذشته برگردی در صحرای کربلا جزو کدام دسته بودی؟

اگر به گذشته برگردی در صحرای کربلا جزو کدام دسته بودی؟

• مجموع رای دهندگان
    41
  • نظرسنجی بسته .

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما اینجا با کلمات بازی نمی کنیم!
منظورت چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اهان! ببخشید حواسم نبود....میگم این ماجرای موازی مخمو تیلیت کرده....
بله! به طور قطع،هر ادم عاقلی بین این دنیا،و دنیای احتمالی بعدی،دنیای حاضر رو می چسبه!(به قول معروف،نقد رو بچسب و نسیه رو ولش!).......

ده همین رو دارم میگم........سوال و بحث من هم همینه!!
چرا باید هزاران نفر که حرف های پیامبر رو می دونستن،بیان یه کاری خلاف اون رو انجام بدن؟!(هرچند،با وجود تمام این بحث ها،تعداد سونی ها از شیعه های خیلی بیشتره!!!).....
ایا اونها یادشون رفت که این علی (حضرت علی) بوده که براشون شب غذا می اورده و اونها نمی شناختنش و نمی فهمیدن کی بوده؟
ایا اونها،اون عدالت و خوبی مطلق که در حکومت ایشون بوده رو یادشون رفته؟! اگر همه چیز در عدالت خلاصه میشه و زندگی ها خوب میشه،حتی افرادی که چشمشون به این دنیا بوده هم باید با پسرای ایشون می موندن نه اینکه برن تو گروه مقابل!!!
خوب لابد یه مشکلی بوده دیگه.....یه مشکلی که باعث شد مردم به پسراش پشت بکنن.....

مطمئنی طرف هیچ مذهب یا ریشه ایرو نگرفتی؟؟؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
ما اینجا با کلمات بازی نمی کنیم!

اهان! ببخشید حواسم نبود....میگم این ماجرای موازی مخمو تیلیت کرده....
بله! به طور قطع،هر ادم عاقلی بین این دنیا،و دنیای احتمالی بعدی،دنیای حاضر رو می چسبه!(به قول معروف،نقد رو بچسب و نسیه رو ولش!).......

ده همین رو دارم میگم........سوال و بحث من هم همینه!!
چرا باید هزاران نفر که حرف های پیامبر رو می دونستن،بیان یه کاری خلاف اون رو انجام بدن؟!(هرچند،با وجود تمام این بحث ها،تعداد سونی ها از شیعه های خیلی بیشتره!!!).....
ایا اونها یادشون رفت که این علی (حضرت علی) بوده که براشون شب غذا می اورده و اونها نمی شناختنش و نمی فهمیدن کی بوده؟
ایا اونها،اون عدالت و خوبی مطلق که در حکومت ایشون بوده رو یادشون رفته؟! اگر همه چیز در عدالت خلاصه میشه و زندگی ها خوب میشه،حتی افرادی که چشمشون به این دنیا بوده هم باید با پسرای ایشون می موندن نه اینکه برن تو گروه مقابل!!!
خوب لابد یه مشکلی بوده دیگه.....یه مشکلی که باعث شد مردم به پسراش پشت بکنن.....

گفتم که،سوال شما از حد من خارجه!!ساده تر بپرسین،تا نظرم رو بگم!
لابد مشکلی بوده به نظر خودتون شد حرف مستند؟!!!
طرفدار حق همیشه کم بوده چون هدف زر و زیور نبوده ضمن اینکه تمام لشکریان یزید یا به خاطر زر و زیور طرفش بودند یا کینه ای که از حضرت علی داشتند
توصیه من به شما اینه حداقل بی طرف باشید تا اگر یک درصد احتمال وجود دنیایی دیگر رو دادید متضرر نشید چون در تفکر ما دشمن اهل بیت به طور قطع در جهنم خلود خواهد داشت!!
سوالم هم سادست انسان معلول است چون همیشه نبوده خب علت این معلول چیه؟؟؟

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
عمراً من خون به پشه‌ هم نمیدم چه برسه به قیمه
در ضمن من پسرم دختر نیستم هم از این شوخی‌‌ها با من نکن
شوخی نکردم.کاملا جدی بود.
حالا جدی جدی فک کردی خوردنی هستی؟؟؟:razz:
ضمنا میدونم پسری.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرفدار حق همیشه کم بوده چون هدف زر و زیور نبوده ضمن اینکه تمام لشکریان یزید یا به خاطر زر و زیور طرفش بودند یا کینه ای که از حضرت علی داشتند
توصیه من به شما اینه حداقل بی طرف باشید تا اگر یک درصد احتمال وجود دنیایی دیگر رو دادید متضرر نشید چون در تفکر ما دشمن اهل بیت به طور قطع در جهنم خلود خواهد داشت!!
من بگم.

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
شوخی نکردم.کاملا جدی بود.
حالا جدی جدی فک کردی خوردنی هستی؟؟؟:razz:
ضمنا میدونم پسری.
جانم ؟!
خوب الان من اگه بخوام جواب بدم که بازم اخراج میشم !!

در هرصورت من جوبم هیچ کدومه
حالا حکم چیه ؟
بقیه جواب‌ها رو میرم خونه میخونم خوش باشین

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایا دلیلی هست که اینجوری بوده؟! من از دوستمون پرسیدم که ایا کسی شمشیری رو پشتشون گذاشته که اگر نکنین،میکشیمتون؟!!!
ایشون به این نتیجه رسیدن که چون حق اکثریت با دینداران هست،پس حق با نیست که اکثریت مردم مخالف امام حسین بودن پس همه چیز از بن و بیخ اشتباهه و اینا.....

از چه لحاظی؟! خلقت؟ تاثیرش روی سایر چیزا؟ این علت و معلول رو یادمه کلاس 8 کنفرانس دادم،ولی هیچوقت بهش اعتقاد نداشتم و نتونستم سوالاتمو از معلمم بپرسم چون سر سوالات قبلی کتکم زد!!!

قبلا در تاپیک بازیگری که گفته بود مجبوریم چادر سرمون بکنیم و در حالت عادی چادری نیستین هم گفتم!! جامعه اونقد خراب و پر از بازیگر شده،که شخصیت های واقعی داستان،به دلیل گفتن واقعیت بازخواست میشن!!!!!

من از این مباحث خیلی خوشم میاد....همیشه میشه راجع بهشون تا سالها حرف زد...ایا،خدا اومد و باک رو خنک کرد که نسوزه؟ من شخصا دیدم که ماشینی تصادف کرد،مردی از بیرون،در عقب رو باز کرد،سرنشین ها رو پیاده کرد.....شاگرد رو پیاده کرد....در سمت راننده باز نشد،سعی کرد راننده رو از شیشه در بیاره......ماشین اتیش گرفت....پاور ویندوز احمق ماشین،شیشه رو بالا داد و اون مرد،گیر کرد و من زنده زنده سوختن ادمی رو دیدم که داره دست و پا میزنه...... ایا خدا،اون لحظه نمیخواست کمک کنه؟!(اضافه میکنم الان که ایا اونها هم دعا نکردن؟ ایا اونها هم از خدا کمک نخواستن؟! و اینکه میدونین ده ها نفر دیگه وایساده بودن که بدون اینکه ما رو بشناسن،همراه ما داشتن نذری میدادن که اتفاقی که داره می افته،متوقف بشه؟ ولی چرا نشد؟)
اگر بگم از خونواده ی هر دو برادر که با هم سوختن خبر دارم و ادم های خوبی بودن،قبول میکنین که گناهکار هم نبودن؟؟؟
همیشه عادت داریم خدا رو در مباحثی ببینیم که نقشی نداشته!!!!
وقتی کمربند ایمنی ما رو نجات بده،جای تشکر از مخترعش،از خدا تشکر میکنیم که جونمون رو نجات داد....
و وقتی باک ماشینی نمی ترکه،به جای طراحش،از خدا تشکر میکنیم!!

بر خلاف شما،من سعی میکنم توانایی هام رو بیشتر و بیشتر بکنم در هر مورد و تنها راهش رو حضور در پروژه ها و برنامه ها پیدا کردم....التماس نکردم،ولی وقتی اشتباهی کردم عذرخواهی چرا!
شما دوست داری دنیا و قضاوت هاتون را با رفتارهای خودتان بسنجید و این یعنی کمبود
من دارم مقاله بین الملی ثبت می کنم شما کجایی این دنیا هستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر اطلاعات شماکمه و داری یک چیزی که بهتون دیکته شده حرف می زنی من خودم و ارزش زندگی راشناختم

ad_kh66

عضو جدید
من اگه بودم همون اول از غصه دغ میکردم. مخصوصا اگه میدونستم قراره چه اتفاقی بیوفته.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقای senaps
بنده با دودوتا چهار تای عقلی خواستم که نشونتون بدم که چقدر نظریه شما(حق با اکثریت است) چقدر ایراد داره.
همینجا شما خودتون رو با این نظریه محکوم کردید.

ببینید.
مشاهده کنید که همه علیه شما موضع گرفتن و به قول شما این اکثریت حال حاضر اینجاست. و شما در جبهه ناحق قرار داری.

البته بنده فقط خواستم با منطق خودتون(منطقی که ما قبولش نداریم) باهاتون صحبت کنم و محکومتون کنم.(چون دیدم به هیچ دینی اعتقاد نداری)
وگرنه انقدر مثال تاریخی هست که بخوام بزنم برات تا ببینی نظریه "اکثریت معیار حق است" چقدر مضحک میتونه باشه.

اکثریت هیچ وقت نشان حق بودن نیست.گاهی اکثریت میتونه بر اساس جو غلط موجود و یا تبلیغات مسموم نظری پیدا کنه بر خلاف حق.
و این بارها در تاریخ (حتی تاریخ غیر دینی) اتفاق افتاده.حتی بخواهید مثالهای غیر دینی هم میارم براتون که خودتون هم قبول خواهید داشت.

در ضمن پست اولتون رو مشاهده کنید.
چیزی نوشتید که عمق عداوت و کینه شما رو میرسونه.اینکه اگر من اون موقع بودم یزیدی بودم و بعد از جنگ کسی رو باقی نمیزاشتم یعنی چی؟؟؟
چیزی است جز بغض و کینه !!!
دلم براتون میسوزه.
به خدا قسم میسوزه! چرا؟؟؟

چون حس میکنم که جهل مرکب دارید و نمیدونید که دارید چی میگید.و وای به حالتون اگر!!! اون دنیایی و خدایی و امام حسینی وجود داشته باشه.
فقط کافیه یه خرده به این احتمال(که برای ما یقین هست)فکر کنید.کمی فکر کنید.ببینید که چه خسرانی میکنید.

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقای senaps
بنده با دودوتا چهار تای عقلی خواستم که نشونتون بدم که چقدر نظریه شما(حق با اکثریت است) چقدر ایراد داره.
همینجا شما خودتون رو با این نظریه محکوم کردید.

ببینید.
مشاهده کنید که همه علیه شما موضع گرفتن و به قول شما این اکثریت حال حاضر اینجاست. و شما در جبهه ناحق قرار داری.

البته بنده فقط خواستم با منطق خودتون(منطقی که ما قبولش نداریم) باهاتون صحبت کنم و محکومتون کنم.(چون دیدم به هیچ دینی اعتقاد نداری)
وگرنه انقدر مثال تاریخی هست که بخوام بزنم برات تا ببینی نظریه "اکثریت معیار حق است" چقدر مضحک میتونه باشه.

اکثریت هیچ وقت نشان حق بودن نیست.گاهی اکثریت میتونه بر اساس جو غلط موجود و یا تبلیغات مسموم نظری پیدا کنه بر خلاف حق.
و این بارها در تاریخ (حتی تاریخ غیر دینی) اتفاق افتاده.حتی بخواهید مثالهای غیر دینی هم میارم براتون که خودتون هم قبول خواهید داشت.

در ضمن پست اولتون رو مشاهده کنید.
چیزی نوشتید که عمق عداوت و کینه شما رو میرسونه.اینکه اگر من اون موقع بودم یزیدی بودم و بعد از جنگ کسی رو باقی نمیزاشتم یعنی چی؟؟؟
چیزی است جز بغض و کینه !!!
دلم براتون میسوزه.
به خدا قسم میسوزه! چرا؟؟؟

چون حس میکنم که جهل مرکب دارید و نمیدونید که دارید چی میگید.و وای به حالتون اگر!!! اون دنیایی و خدایی و امام حسینی وجود داشته باشه.

فقط کافیه یه خرده به این احتمال(که برای ما یقین هست)فکر کنید.کمی فکر کنید.ببینید که چه خسرانی میکنید.

خیلی وقته اینارو میخوام به یه عده بگم.وای به حال خیلی ها اگر عدالتی باشه .

hamid1661363

کاربر فعال
احتمالا شما مسلمون نیستی پس باید سند از قران هم برات نیارم درسته؟؟؟

یه سوال :
حضرت مسیح رو وقتی داشتن اونطور زجر میدادن و به صلیب میکشیدن(به اعتقاد خود مسیحی ها) اون موقع چرا تنها بود .
حتما به منطق شما اشتباه فکر میکرد که مردم طرفش نبودن و حتی سنگ هم بهش پرت میکردن!!!

یه سوال منطقی دیگه. حق بودن یا نبودن رو با معیار جمعیت باید سنجید؟؟؟
آره دیگه حق بودن رو با معیار جمعیت باید سنجید
مگه شما جذب حداکثری و دفع حداقلی آقا رو قبول نداری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره دیگه حق بودن رو با معیار جمعیت باید سنجید
مگه شما جذب حداکثری و دفع حداقلی آقا رو قبول نداری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وای خدای من .حالا بیا این رو یه جور متوجه کن که موضوعات با هم فرق میکنه.

fatima25

عضو جدید
ما داریم راجع به امام حسین،حسن و پدرشون امام علی صحبت میکنیم!
چرا بعد از اینشون،که در حکمومتشون به طور مطلق،عدالت بر پا بود،مردم چرا قبول کردن معاویه خلیفه بشه؟! خوب چرا بعد از مردن ایشون،مردم به پسر هاشون اعتماد نکردن؟!!!!!
چرا عمده ی مردم،همراه یزید شدن تا امام حسین ؟!!! ایا اون همه هزاران نفر،احمق بودن و فقط 70 نفر می فهمیدن؟!
شما مثل اینکه از تاریخ اگاهی ندارید امام حسین(ع) اگر با خانوادش به طرف کوفه حرکت کرد به خاطر دعوت خود کوفیان بود اما کوفیان به خاطر بی وفای شون خام وعده های پول و ترس از یزید در مقابل امام حسینی ایستادن که خودشون به کوفه دعوت کرده بودن پس اینجا نتیجه میگریم که خود کوفیا هم میدونستن امام حسین(ع) حق ولی به خاطر قصاوت قلبی که داشتن با امام حسین(ع) جنگیدن حتی زمانی که امام حسین(ع) از مدینه به سمت کوفه حرکت کرد میدونست که اینها منکر دعوت میشن ولی رفت که حجت وبر اونا تموم کنه تا اونا در پیشگاه خدا بهانه ای نداشته باشن که ما دعوت کردیم ونیومد. شما یه کم رو سوالات فکر کنی جوابت و میگیری و احتیاج نداری با مطرح کردنشون تو این ایام با پا فشاری رو عقیده ای که خودتم میدونی باطل دیگران و از نیت زشتت مطلع کنی!

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز

خیر! ولی میشه ازش استفاده کرد!!!!

چه کینه ای؟! ببینید،حرف من کاملا مشخصه!! اونا یه سری ادم بودن مثل من و شما و هر کس دیگه ای.....یکی طرفدار حق،یکی طرفدار باطل،یکی طرفدار پیشنهاد بهتر!!
شخصا فکر نمیکنم که دنیای دیگه ای وجود داره،پس این دنیا رو می چسبم....اعمال خوب رو برای این دنیا انجام می دم، و تمام سعیم رو میکنم که بهترین زندگیی که میتونم رو برای خودم به دست بیارم!! ولی نه از راه دزدی و خوردن حق مردم و .....

جایی که من الان وایسادم،به خاطر اتیش سوزان اعتقاداتم بود!! من خدا رو در حدی که شما فکر میکنی،کوچک ندیدم و به اینجا رسیدم.....اتفاقا فکر میکنم اگر اون دنیایی وجود داشت،خدا من رو بیشتر از خیلی های دیگه دوست خواهد داشت!....چون من مطلقا فکر میکنم که گناه خاصی نکردم......با کسی هم دشمنی ندارم....اگر اهل بیت مزاحم من نبود،من هم مزاحم اون نمی شدم!! این به اون در......
اقا،اگر خدایی باشه،باید با من بیاد یقیه ی این اهل بیت رو بگیرم...چون این همه سال،باعث انحراف و دوری از اسلام مردم و شخص من شدن.....باعث اذار و اذیت شخص من شدن،و از این بابت،من ازشون شکایت میکنم!!

هیچ چیز همیشه نبوده!! موجودات از تک سلولی،به چند سلولی،به نرم تنان،به سخت تنان،و بعد از دریا ها بیرون اومدن.....نسل های مختلف جانوران تشکیل شد که این وسط،یکیش تونست از عقلش بیشتر استفاده کنه و به جای شکار بقیه ی حیوونها،بعضی از اونها رو مورد استفاده قرار داد....تجربیاتش رو به جای خاک،به کوچیک تر ها داد و به اینجا رسید.....
علت رو از مولف علوم کلاس دو ابتدایی تا 3 راهنمایی بنده بپرسید!!

شما دوست داری دنیا و قضاوت هاتون را با رفتارهای خودتان بسنجید و این یعنی کمبود
خیر! بنده دوست دارم دنیام و قضاوت هام رو با رفتار های خودم بسنجم و این یعنی عاقل بودن!! به من ربطی نداره که فلانی چیکار میکنه!! من فقط عقل خودم رو اندازه میگیرم و به اندازه ی اون،کار میکنم یا حرف میزنم یا هر چیزی....عقلم میتونه کم باشه یا زیاد،ولی تاثیرش رو خودمه بس!

من دارم مقاله بین الملی ثبت می کنم شما کجایی این دنیا هستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بهتون تبریک میگم....احتمالا سن بنده خیلی کمتر از شماست!! ولی بنده 4 سال پیش،توی سیستم دانشنامه ی گوگل(شایدم ماکروسافت!!) مقاله ای در مورد تولد و مرگ ستارگان نوشتم!! به زبان انگلیسی....هرچند جاش رو بد انتخاب کرده بودم و کس زیادی ندید،ولی به هر حال،من چیزی رو میدونستم و نوشتم.....
همون 4 سال پیش هم تو سایت برنامه نویس،تاپیکی برای اموزش برنامه نویسی پایتون ساختم که چند هزار نفر تا الان از اون استفاده کردن!! زمانی که خیلی ها شاید حتی اسمش رو هم به سختی شنیده بودن....
برای من 19 ساله،با کمترین امکانات و ثروت خونوادگی،با محدودیت های اجتماعیی که داشتم،خیلی زیاده!!
بهتره دنیای من رو با رفتار ها و تفکرات خودتون راجعبهش نظر ندین!چون این یعنی کمبود....
مقاله های مربوطه رو هم میتونید جست و جو کنید و راحت پیدا کنین!

اگر اطلاعات شماکمه و داری یک چیزی که بهتون دیکته شده حرف می زنی من خودم و ارزش زندگی راشناختم

معمولا تو جمع های خودمونی،از فوق لیسانسش تا دیپلمش رو باهاشون بحث میکنم و من حرف هام رو برای اونها میگم...به هر صورت،من ادعایی مبنی بر شهر علم یا دروازه ی اون بودن ندارم،و حرف هام هم در حد سفر به بیرون از جو زمین،با اسب نیست!!پس هنوز جای یادگیری دارم و با توجه به سنم،فکر نمیکنم کسی از من ایراد بگیره!!

برای جواب های بنده،پاسخی ارائه نمیکنین؟! فقط بلدین بگین که من اشتباه میکنم؟! من که خودم هم میگم اشتباه میکنم از همون اول هم گفتم!!! پیشنهاد میکنم همونجوری که من پست های شما رو میخونم و پاسخ میدم،شما هم پاسخ بدین و فقط گوینده نباشین!

موره رو اب برد،فک کرد کل دنیا رو اب برده.....البته دور از جون شما،فقط خواستم به اطلاعتون برسونم که اینجا تو این سایت،من 20 نفر ادم رو می بنیم که 19 تاش با من مخالفه!! ولی این بیرون، من صدها نفر رو می بینم که اعمال و رفتارشون در طول روز،به شدت نشون میده که اونها با من هم نظر هستن!! پیشنهاد میکنم به بازار سری بزنین و استفاده ی ابزاری از مذهب و دین مردم رو ببینید!!!اگر دلیل دین نبود،احتمالا قسم به هر چیز دیگه ای رو می شنیدیم الان!!!

من همون اول به شما گفتم که ازادید دلیل بیارید تا راجع بهش بحث کنیم و شاید حتی تونستین من رو به لشکر حسینی برگردونین!!! ولی چه کنم که شما از بحث و گفت و گو،فقط برنده شدن در بحث براتون مهمه!!

بعله! ولی معمولا این یه بار اتفاق می افته!! مثلا مردم یه بار اشتباه کردن،حکومت رو به دست اهل بیت سپردن،بعد از اون هیچوقت دیگه اشتباهشون رو تکرار نکردن و می بینیم که کم پیش میاد از میان بقیه ی ائمه،کسی خلافت کرده باشه!

کینه ای که شما هیچوقت نمی تونید دلیلش رو بفهمید!! به طور قطع هنوز حرفم همینه و به طور قطع،در رابطه با مسایل دینی،به هر دوره ای از تاریخ که برم،کار درست رو انجام میدم!!

جواب رو در ابتدای همین پست دادم که اگر اون دنیا وجود داشته باشه،من کجای دنیا وایسادم!!!!
هر چی به گذشته ام نگاه میکنم،گناه خاصی نمی بینم به جز نماز نخوندن و روزه نگرفتن و سینه زنی نکردن و این حرفا.....براش هم دلیل دارم....خدایی که دلیل حالیش نشه،ترسی هم نداره!!

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگران و از نیت زشتت مطلع کنی!

میشه نیت زشت من رو توضیح بدین؟!

خیلی وقته اینارو میخوام به یه عده بگم.وای به حال خیلی ها اگر عدالتی باشه .

من از این عدالت نه تنها ترسی ندارم،که اون رو فرصتی میدونم که ببینم ایا عدالت خدا هم مثل عدالت پیامبراش،ادیانش، نمایندگانش و .... هست؟ یا اینکه عدالت رو واقعا اجرا میکنه؟! اگر عدالت واقعا اجرا بشه،من گناهی نکردم،ولی وای به حال گناهکارانی که فکر میکنن از اونها بهشتی تر،فقط پیامبر و 14 معصوم! ش هستن و بس......

JavadMessi

مدیر بازنشسته
جناب سینپس این طور ادبیات رو خیلی شنیدم که من مسلمون دو آتیشه بودم و الان چشمم باز شد و...پس به کارش نبرید چون تخیلی بودنش ثابته!!!
شیطان هم فکر نمیکرد مطلقا گناه خاصی کرده باشد از ادبیاتتون معلومه که شما طلب کار هستی و خدا بدهکار!!!
دوری از اسلام؟؟؟اسلام چیزیست غیر از اهل بیت؟؟؟
معلم کلاس دو ابتداییتون هم نیاز نیست ضمن اینکه نگفتم نظریه داروین رو برای من توضیح بدین!!!
فکر نکنم سوال سختی باشه تمامی انسانها و حیوانات معلولند مگه اینکه شما دلیل عقلی بیاری و وقتی موجودی خود معلول باشد مطمئنا علت نمیتواند باشد یا حداقل علت اصلی یا به قول معروف بالذات

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که نمیتونم الان بگم.باید در اون شرایط می بودم وبعدش هم تشخیص می دادم حق با کیه اون وقت شاید باهاش می رفتم.

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من توانایی هام را باور دارم و کاری که نتوانم انجام بدم اصلا سمتش نمی رم هیچ وقت هم از کسی معذرت نخواستم چرا که من مسول ناتوانی دیگران نیستم
همیشه از آدم های که به دیگران التماس می کنند متنفرم ;)
اما یک بار موقع مسافرت ضروری توی جاده فرعی ماشین چپ کرد منم گیر افتاده بودم نزدیک بود زنده زنده تو آتیش بسوزم و آن لحظه ماندم چکار کنم وقتی داشت بابام داد می زد باک بنزین داره می ترکه آن موقع کدام توانای من می توانست کمکم کنه یا اصلا فردی بود که بخوام التماسش کنم آن جا هیچکس نبود به دادم برسه فقط یاد یک جمله افتادم یاد خدا آرامش دهنده قلب هاست

هيچي به اندازه ياد خدا ارومم نميكنه
وقتي ناراحت باشم و دلم بخواد گريه كنم ...ميشينم نماز ميخونم و توي ربنا كلي با خدا حرف مي زنم
كلي گريه هم ميكنم وسط نماز
فكر كنم كلا نمازه باطله
ولي بعدش خاليه خالي ميشم
راحته راحت
الهي فداش بشم كه هر چي ازش خواستم و به صلاحم بود بهم داد

JavadMessi

مدیر بازنشسته
هيچي به اندازه ياد خدا ارومم نميكنه
وقتي ناراحت باشم و دلم بخواد گريه كنم ...ميشينم نماز ميخونم و توي ربنا كلي با خدا حرف مي زنم
كلي گريه هم ميكنم وسط نماز
فكر كنم كلا نمازه باطله
ولي بعدش خاليه خالي ميشم
راحته راحت
الهي فداش بشم كه هر چي ازش خواستم و به صلاحم بود بهم داد
چه شود:confused:

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به شناختی که از خودت داری اگر به گذشته برگردی الان جزو کدوم دسته بودی؟
مگه الان يزيد و سپاه يزيد نداريم؟
الان خيلي هم سخت از اون زمانه
دنيا پر از شمر و يزيد و عمروعاص است....

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب سینپس این طور ادبیات رو خیلی شنیدم که من مسلمون دو آتیشه بودم و الان چشمم باز شد و...پس به کارش نبرید چون تخیلی بودنش ثابته!!!

میتونید باور نکنین....ولی من مسلمون دو اتیشه بودم و از اون ورش دارم بر میگردم!!مهم هم نیست که شما چی فکر میکنی،چون تو زندگی من تاثیری نخواهد داشت.....میتونه فک کنی تخیلیه....

شیطان هم فکر نمیکرد مطلقا گناه خاصی کرده باشد از ادبیاتتون معلومه که شما طلب کار هستی و خدا بدهکار!!!

هه هه ماخ!! ترم پیش،استاده داشت میگفت که خدا شیطان رو به خاطر سجده نکردن انداخت بیرون،بعد شیطان اومد خودش رو به پای یه طاووس وصل کرد و اومد تو بهشت و ادم و هوا رو گول زد!!
منم برای تمسخر دینشون هم که شده،گفتم که این کفره!! مگه میشه خدا که عالمه،نفهمه شیطان خودشو تو پای اون طاووس قایم کرده و داره میاد تو؟!!
جواب گرفتم که خدا میخواد انسان رو ازمایش کنه!!
سوال این بود که اگر خدا همه چیز رو میدونه،چه نیازی به ازمایش کردنه؟!! من میدونم که کد مثلا cout ،یه خروجی رو برای من چاپ میکنه،پس نیازی به ازمایشش ندارم!!! حالا خدا که همه چیز رو درست کرده،چرا باید به ازمایش احتیاج داشته باشه؟!!!
حاج اقای سر کلاسمون،چند قدم راه رفت و خواست که موضوع درس رو عوض نکنم....
البته اون ترم،یکی از بهترین ترم ها از لحاظ توانایی بحث مذهبی بود که متاسافنه استادم فقط اجازه میداد سوالات پرسیده بشن و پاسخی ارایه نمیداد!!

حالا،ربطش چیه؟! ربطش اینه که من خدا رو خیلی بزرگ تر از اون چیزی میدیدم که دیگران میدیدن!!
وقتی تو مشهد،نمازم تموم شد،ادمایی رو دیدم که داشتن برای رسیدن به ضریح(ظریح؟زریح؟ضریه؟!!) همدیگه رو له میکردن!! مشخص بود خدا رو انقد کوچیک می دیدن که فک میکردن اگه دستشون به اون ضریح نخوره،خدا حرفشون رو نمی شنوه.....و البته،همونجا هم پی بردم که اینا دارن از امام رضا میخوان براشون کار بکنه!! ولی خدا گفته که فقط از من بخواین و بس!!! مشخصه که من از اونا،درک بالاتری از خدا داشتم!! اگر خدا،اینو درک نکنه،پس نیازی به ترسیدن ازش نیست!!چون خدا نیست!!!

معلم کلاس دو ابتداییتون هم نیاز نیست ضمن اینکه نگفتم نظریه داروین رو برای من توضیح بدین!!!
شما از علت و معلول حرف میزنین،من از عمل و عکس العمل!!! تک سلولی ها پیشرفت کردن تبدیل شدن به موجود های پیشرفته برای شما قابل باور تره، یا اینکه به بدنتون با میلیارد ها سلول نگاه کنین و بگین که بدن من از خاک افریده شد و درش روح دمیده شد و من به وجود امدم؟!!! حتی وقتی می بینیم که یه چند تا قطره ی ا س پ رم ی که شامل سلول هستن،تبدیل به یک جنین میشن،بازم باید از این حرف بزنیم که انسان از خاک اومده؟!!!
من دارم عقل رو براتون توضیح میدم!و در مقابل افسانه ی مادر بزرگ هامون میذارم!

اهان یادم افتاد!! این اسمه من،سینپس یا سناپس نیست! سیناپس هستش....ممنون میشم درست تلفظ کنین!

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
میتونید باور نکنین....ولی من مسلمون دو اتیشه بودم و از اون ورش دارم بر میگردم!!مهم هم نیست که شما چی فکر میکنی،چون تو زندگی من تاثیری نخواهد داشت.....میتونه فک کنی تخیلیه....

هه هه ماخ!! ترم پیش،استاده داشت میگفت که خدا شیطان رو به خاطر سجده نکردن انداخت بیرون،بعد شیطان اومد خودش رو به پای یه طاووس وصل کرد و اومد تو بهشت و ادم و هوا رو گول زد!!
منم برای تمسخر دینشون هم که شده،گفتم که این کفره!! مگه میشه خدا که عالمه،نفهمه شیطان خودشو تو پای اون طاووس قایم کرده و داره میاد تو؟!!
سوال این بود که اگر خدا همه چیز رو میدونه،چه نیازی به ازمایش کردنه؟!! من میدونم که کد مثلا cout ،یه خروجی رو برای من چاپ میکنه،پس نیازی به ازمایشش ندارم!!! حالا خدا که همه چیز رو درست کرده،چرا باید به ازمایش احتیاج داشته باشه؟!!!
البته اون ترم،یکی از بهترین ترم ها از لحاظ توانایی بحث مذهبی بود که متاسافنه استادم فقط اجازه میداد سوالات پرسیده بشن و پاسخی ارایه نمیداد!!

حالا،ربطش چیه؟! ربطش اینه که من خدا رو خیلی بزرگ تر از اون چیزی میدیدم که دیگران میدیدن!!
وقتی تو مشهد،نمازم تموم شد،ادمایی رو دیدم که داشتن برای رسیدن به ضریح(ظریح؟زریح؟ضریه؟!!) همدیگه رو له میکردن!! مشخص بود خدا رو انقد کوچیک می دیدن که فک میکردن اگه دستشون به اون ضریح نخوره،خدا حرفشون رو نمی شنوه.....و البته،همونجا هم پی بردم که اینا دارن از امام رضا میخوان براشون کار بکنه!! ولی خدا گفته که فقط از من بخواین و بس!!! مشخصه که من از اونا،درک بالاتری از خدا داشتم!! اگر خدا،اینو درک نکنه،پس نیازی به ترسیدن ازش نیست!!چون خدا نیست!!!

شما از علت و معلول حرف میزنین،من از عمل و عکس العمل!!! تک سلولی ها پیشرفت کردن تبدیل شدن به موجود های پیشرفته برای شما قابل باور تره، یا اینکه به بدنتون با میلیارد ها سلول نگاه کنین و بگین که بدن من از خاک افریده شد و درش روح دمیده شد و من به وجود امدم؟!!! حتی وقتی می بینیم که یه چند تا قطره ی ا س پ رم ی که شامل سلول هستن،تبدیل به یک جنین میشن،بازم باید از این حرف بزنیم که انسان از خاک اومده؟!!!

اهان یادم افتاد!! این اسمه من،سینپس یا سناپس نیست! سیناپس هستش....ممنون میشم درست تلفظ کنین!

مرسي كه اجازه دادي باور نكنيم، من موندم بچه ها چرا با شما بحث ميكنن ، ايشون ميگن دينشون و الان ظاهرا دينمون رو هم قبول ندارن ، خوب چرا الكي بحث ميكنين

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسي كه اجازه دادي باور نكنيم، من موندم بچه ها چرا با شما بحث ميكنن ، ايشون ميگن دينشون و الان ظاهرا دينمون رو هم قبول ندارن ، خوب چرا الكي بحث ميكنين

خواهش....دلیلش اینه که بعضی ها،یه چیزی رو قبول میکنن و میگذرن از کنارش....اگه یه روز یه جایی اجبارشون بشه که راجع به دلیل انجام کارشون،دلیل بیارن،توش می مونن و فقط یه سری جملات کوک شده رو تحویل میدن....
یه سری،میشینن نظرات موافق و مخالف خودشون رو میشنون،سرش عصبانی میشن،فحش میدن!!ناراحت میشن،ضایع میشن!! محکوم میشن،محکوم میکنن و... و به همین خاطر،هر وقت،هر جا و به هر دلیل به خاطر ایدئولوژیشون،به خاطر طرز فکرشون ازشون سوال بشه،جواب های کامل دارن و برای سوالات از پیش تعیین شده،جواب های زیبا ارائه میکنن.....
شخصا برام اینجوریه....

JavadMessi

مدیر بازنشسته

استاد بیسوادی داشته اید چون قضیه شیطان اصلا چنین چیزی نیست!!!
خب الان خدا رو قبول کردین یا نه؟؟؟
فکر کردین آزمایش چیه؟؟؟تضادی که بین بدی و خوبی در این دنیا هست به علاوه اختیار ما میشه آزمایش
خب خدای خودتون رو تعریف کنید البته حرفاتون تناقض داره چون اول خدایی رو قبول نمیکنید و به تکامل متوسل میشید(گرچه ربطی نداره)بعد میگید خدا رو بزرگتر میبینم!!!
این که خدا گفته از من بخواید کیفیتش رو هم باید خودش گفته باشه که فکر کنم شما هیچ راهی را برای این ارائه کیفیت قبول ندارید!
خدا ترس نداره اون عملی که باعث دوری از خدا میشه ترس داره پس خواهشا بین این دو هم تمایز قائل بشید
منظورتون حضرت آدمه که از خاک اومده؟!!!
فکر کنم از جواب دادن طفره میرید چون من میگم انسانها و حیوانات اگر همه معلولند پس علت چیست شما طریقه به دنیا اومدن انسان رو میگید!!!
فرض کنید تعدادی آجر پشت سر هم گذاشته شده اند علت افتادن آخری آجر ماقبل است ولی آیا آجر ماقبل علت را بالذات دارد یا علت اصلی چیز دیگریست؟؟؟
خواهشا قبلش هم مشخص کنید که بالاخره وجودی به نام خدا رو قبول دارید یا نه!!!

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
موجودیت چیزی به نام خدا رو قبول ندارم.....
من فکر نمیکنم که خدا باعث میشه من از تصادف جون سالم در ببرم یا کشته بشم، خدا باعث بشه که من تو کنکور قبول بشم یا نه، خدا باعث بشه شخصی کاری برای من انجام بده یا نه.....
من خدا رو اینجوری نمی بینم که وایساده ببینه که کی چیکار میکنه و بعد مجازاتش کنه!!
خدا رو اینجوری نمی بینم که ادم هایی رو فرستاده باشه که بر باقی مردم حکومت کنن که راه و رسم زندگی رو به اونها یاد بده!!!
شامپانزه ها،از لحظا هوشی از انسان ها گاهی باهوش تر هم هستن!! چرا برای اونا پیامبر نفرستاده؟!!!

این علت و معلول رو هم نمی فهمم یعنی چی!! شما میگی انسان چرا به وجود اومده،من میگم یه جونور بوده مثل بقیه،پیشرفت کرده شده این!!
چرا جونور بوده؟! چون از حیوونای داخل دریا،تکامل پیدا کرده بود.....
داخل دریا از کجا اومد؟! از موجودات اولیه و تک سلولی ها.....
اونجا از کجا؟! از قاطی شدن مواد مختلف موجود در جو و اب و .... با هم،احتمالا اولین سلول ها به وجود اومدن.....
اونا از کجا؟! از بیگ بنگ.....
بیگ بنگ از کجا؟!
جواب این سوال،وقتی مشخص میشه که مذهبی ها،به سوال خدا از کجا اومد پاسخ دادن!:redface:

بالا