معرفی پروژه برای هوش مصنوعی

*shidrokh*

عضو جدید
سلام دوستان
من باید واسه درس هوش مصنوعی پروژه بنویسم (مثلا یه بازی ساده مثل فکروبکر یا یه برنامه )
نمیدونم چی بنویسم یکمی سی شارپ بلدم
مشه تو انتخاب موضوع کمکم کنین و ایده بدین؟
یه چیزی که زیاد سخت نباشه زود هم بشه انجامش داد

omid.n1990

عضو جدید
بازی ساده فکری!
خوب تو کتابهای هوش مصنوعی مثل کتاب راسل یک سری بازی ساده رو گفته. الگوریتم اونا هم هست حتی پیاده سازی خیلی از اونها رو هم تو اینترنت میتونید ببنید.

mzolfaghari

عضو جدید
تو زمینه بازشناسی الگو و ماشین بینایی میتونم کمکتون کنم یا اینکه یه دیتا رو کلاسه بندی کنیم.
البته من فقط با matlab کار میکنم فعلا

monair66@yahoo

عضو جدید
سلام اگه به غیر از بازی موضوع دیگه ای بخوای کار کنی مثلا زمینه هایی مثل پزشکی میشه، یه سیستم تشخیص پزشکی یا بیماری با استفاده از هوش مصنوعی یا در زمینه های دیگه هم میشه .

mitra1366

عضو جدید
سلام
به نظر من بازی هشت وزیر بازی فکری برای خود برنامه نویس هست و خود کسی که برنامه را اجرا می کند فقط در تعیین ابعاد صفحۀ شطرنج دخیل است و کار دیگری بعنوان بازی کردن انجام نمی دهد. البته اگر باید موضوعش به هوش مصنوعی ربط داشته باشد، هشت وزیر گزینۀ خیلی خوبی هست. در کتاب آقای راسل در فصل «ارضاء محدودیتها» روش بهتری برای پیاده سازیش شرح داده شده(البته در حد توضیحی هست. این توضیحات برای خود من که کافی بود تا بتونم برنامشو بنویسم).
اگر هم منظور این هست که قطعاً یک بازی باشه می تونید بازی «نقطه خور» را بنویسید. من این بازیو در دوران کاردانی برای درس برنامه نویسی پیشرفته2 نوشتم. اون موقعها چیزی از هوش مصنوعی نمی دونستم اما همونطور که می دونید در بازی نقطه خور، دشمنانی که وجود دارند باید هرجا که شما می روید دنبالتان بیایند. پس این دشمنان به نوعی هوش مصنوعی دارند.
البته از آنجایی که می گویید باید ساده باشد و با پیاده سازی راحت، بهتر است نگاهی به کتاب پردازش دیجیتالی تصاویر نوشتۀ رافائل گونزالز بیاندازید(فصل دهم- تقطیع). مباحث لبه یابی تقریباً ساده هستند و پیاده سازی آنها هم راحت است. بحث خیلی خوبی هم هست چون در اکثر پروژه های پردازش تصویر کاربرد دارند.
من خواستم تصویرهایی هم از لبه یابی و هم از بازی نقطه خور بگذارم اما نمی دونم چرا هیچ تصویری آپلود نمی شه!!!
امیدوارم موفق باشید.