اتاق مشورت کنکوری های 92

H128

عضو جدید
از لحاظ درآمدزایی خوردگی بهتره از لحاظ سطح دروس شناسایی آسانتره از لحاظ کلاس کاری نانو بهتره

dejan900

عضو جدید
لطفا بقیه دوستان هم جواب بدند...منتظر راهنمایی شما مهندسان مواد خواهم بود...

avocado

کاربر فعال
لطفا بقیه دوستان هم جواب بدند...منتظر راهنمایی شما مهندسان مواد خواهم بود...
اینجوری راهنمایی دادنا فقط سلیقه شخصی و تعصب و اینهست و هیچ فایده ای نداره
شما باید ببینی علاقه ت به چیه؟ دنبال چی میگردی؟ هدفت از ادامه تحصیل چیه؟ شغل؟ تحقیق؟ گلابی بودن؟؟ :))))

ardalan70

عضو جدید
سلام مهندس.کارت خیلی قشنگ بود.منم پارسال تابستون خوب خوندم ولی از مهر که کلاسام شروع شدن نتونستم خوب بخونم و رتبه م خیلی بد شد
،دوبارهدارم می خونم .
بجه ها یادتون باشه مهر به بعد سرنوشت سازه ،شل نکنییییینهاااااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
انشاالله موفق باشید

pejiboy

عضو جدید
سلام.
دوستان کسی میتونه درصدای رتبه های برتر ارشد مواد رو واسه من بزاره.هرچی گشتم پیدا نشد.
ضمنا ی سایتی بود که بلافاصله بعد امتحان پارسال جواب سوالا رو تو سایت گذاشت، اون سایته چیه.فکر کنم مهندس کوکبی مسئولش بود
ممنون میشم کمکم کنید.

dejan900

عضو جدید
سلام.
دوستان کسی میتونه درصدای رتبه های برتر ارشد مواد رو واسه من بزاره.هرچی گشتم پیدا نشد.
ضمنا ی سایتی بود که بلافاصله بعد امتحان پارسال جواب سوالا رو تو سایت گذاشت، اون سایته چیه.فکر کنم مهندس کوکبی مسئولش بود
ممنون میشم کمکم کنید.

mmehgroup.ir یا dariushkokabi.ir

m.saha

عضو جدید
سلام به همه دوستان و آرزوی موفقیت
من 5 سال پیش لیسانس متالورِژی صنعتی رو از دانشگاه شریف گرفتم الان هم در زمینه خوردگی مشغول به کارم. راستش تازه تصمیم گفتم بعد از 5 سال دوری از دانشگاه امسال واسه کنکور ارشد 93 بخونم! اما می دونم الان با توجه به شاغل بودنم خیلی دیره! :( اگه بتونین راهنمائیم کنین که تو همین مدت کوتاه چی می شه خوند و چه کار کرد ممنون می شم. :redface:

m.saha

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من خودم لیسانس متالورژی صنعتی هستم اما در زمینه انتخاب مواد و خوردگی تو فیلد نفت و گاز مشغول به کارم. از جنبه موقعیت شغلی می تونم بگم رشته خوردگی خیلی موقعیتهای شغلی بیشتری داره و تخصصی تر از شناسائیه. یعنی با فوق لیسانس خوردگی میشه به راحتی کار انتخاب مواد رو انجام داد.

R E

عضو جدید
سلام دوستان

به نظر بنده در سالهای قبل که دروس برای رشته های مختلف ضرایب مختلفی داشت، پیش بینی رتبه آخرین فرد قبول در هر گرایش ، کار آسان تری نسبت به حالا بود . مثلاً می توانستیم با تقریب خوبی بگوییم کسی که فقط مکانیکی و فیزیکی بالای 80% بزند گرایش شکل دهی فلان دانشگاه فبول میشود ولی حالا محاسبه کمی سختتر شده است .

و نیز فکر میکنم از نظر عدالت در رقابت بهتر بود . مثلاً کسی که داوطلب گرایش شکل دادن بود میدانست که باید بر روی مکانیکی تمرکز کند و میتوانست مثلاً ترمودینامیک را رها کند . ولی حالا، رقبایی که مثلاً مکانیکی ضعیفتر دارند ولی در عوض ترمودینامیک قوی تری دارند میتواند با آن فرد رتبه تقریباً مساوی بیاورد و با هم یک رشته/شهر را انتخاب و حتی قبول شوند .

البته این مقوله برای بعضی داوطلبانی که توان رقابت برای گرایش مورد علاقه شان بیشتر میشود خوشایند و برای داوطلبانی با عکس این شرایط ، ناخوشایند می باشد .

نظر شما چیست ؟

RWTH

عضو جدید
زبان:12.22
ریاضی:سفید
خواص فیزیکی مواد:31.67
خواص مکانیکی مواد:31.67
شیمی فیزیک و ترمودینامیک:21.67
رتبه :824
قبولی:شبانه شناسایی شهرکرد

arash_alizadeh

عضو جدید
poster tehran2.jpg
سلام دوستان، من از بچه هاي انجمن مكانيك دانشگاه تهران هستم، ما يك كارگاه يك روزه ي رياضي داريم برگزار مي كنيم كه اطلاعاتش تو پوستر اومده، لطفاً نظر خودتون و بفرماييد.

najii

عضو جدید
سلام

من لیسانس متالورژی آزاد زنجان دارم با معدل 16.2. مدرکم سال 90 گرفتم. امسالم نخونده کنکور دادم ، فکر کنم زبان رو بالای 45 بزنم. می خوام برای کنکور 94 آماده شم. جزوه های ماهان رو دارم ، کتاب های راهیان ارشد و چند تا رفرنس دیگه. روزی 8 ساعت وقت ندارم بخونم می خوام از عید شروع کنم به خوندن. به نظر شما جزوه های ماهان کافیه برای خوندن؟ چند ساعت بخونم؟ از کدوم درس یا درسها شروع کنم؟ کدوم سورس های مهمه که باید خود رفرنس رو بخونم؟ می خوام به امید خدا یکی از دانشگاه های تهران رو قبول شم.

dejan900

عضو جدید
سلام

من لیسانس متالورژی آزاد زنجان دارم با معدل 16.2. مدرکم سال 90 گرفتم. امسالم نخونده کنکور دادم ، فکر کنم زبان رو بالای 45 بزنم. می خوام برای کنکور 94 آماده شم. جزوه های ماهان رو دارم ، کتاب های راهیان ارشد و چند تا رفرنس دیگه. روزی 8 ساعت وقت ندارم بخونم می خوام از عید شروع کنم به خوندن. به نظر شما جزوه های ماهان کافیه برای خوندن؟ چند ساعت بخونم؟ از کدوم درس یا درسها شروع کنم؟ کدوم سورس های مهمه که باید خود رفرنس رو بخونم؟ می خوام به امید خدا یکی از دانشگاه های تهران رو قبول شم.

پیشنهاد میکنم سوالاتو از داریوش کوکبی بپرسی...این ایمیلش dariushkokabi@gmail.com

H128

عضو جدید
تاجايي كه ماشنيديم وقتي ميگن آستين بالا بزنيد منظور چيز ديگه ايه حالا مكر جديدا عوض شده باشه:biggrin:

shirazii

عضو جدید
سلام

سلام به نطرم خیلی زوده بخوای از عید شروع کنی شما بخوای خیلی زودم شروع کنی نهایت از خرداد شروع کن (البته به نظرم بازم زوده) روزی 8 ساعتم لازم نیست 6 ساعت بخونی بسه البته هر روز 6 ساعت ((رهرو ان است که اهسته و پیوسته رود)) تا مهر هر چی میخونی رفرنس باشه مکانیکی سجادی بخون به جز قسمت تنش کرنش این مبحث رو از کتاب تستی بخون فیزیکی رزاقیان بخون ریاضی 1 و 2 اقاسی بخون و معادلات کریمی بخون ترمو رفرنس نمیخواد جزوه ی استاد نوری و پیدا کن و از کتاب جهش تست بزن .. تا مهر اینارو بخون اگر وقت اضاف اوردی دوباره رفرنس هات رو مرور کن (خلاصه نویسی یادت نره نری یه وقت زیر جمله مهم هارو خط بکشیا حتما خلاصه بنویس) از مهر برو سراغ کتاب کنکور که به نطرم مکانیکی و فیزیکی هم جهش بگیر ی خیلی بهتر از ماهان و مدرسانه . از این که الان نوشتن بخونین واسه کنکور اصلا استرس نگیر اینا تبلیغات به نظرم واسه المپیاد بین الملل که نمیخوای بخونی عامووووووووووووو;)موفق باشییییییییییی

najii

عضو جدید
سلام به نطرم خیلی زوده بخوای از عید شروع کنی شما بخوای خیلی زودم شروع کنی نهایت از خرداد شروع کن (البته به نظرم بازم زوده) روزی 8 ساعتم لازم نیست 6 ساعت بخونی بسه البته هر روز 6 ساعت ((رهرو ان است که اهسته و پیوسته رود)) تا مهر هر چی میخونی رفرنس باشه مکانیکی سجادی بخون به جز قسمت تنش کرنش این مبحث رو از کتاب تستی بخون فیزیکی رزاقیان بخون ریاضی 1 و 2 اقاسی بخون و معادلات کریمی بخون ترمو رفرنس نمیخواد جزوه ی استاد نوری و پیدا کن و از کتاب جهش تست بزن .. تا مهر اینارو بخون اگر وقت اضاف اوردی دوباره رفرنس هات رو مرور کن (خلاصه نویسی یادت نره نری یه وقت زیر جمله مهم هارو خط بکشیا حتما خلاصه بنویس) از مهر برو سراغ کتاب کنکور که به نطرم مکانیکی و فیزیکی هم جهش بگیر ی خیلی بهتر از ماهان و مدرسانه . از این که الان نوشتن بخونین واسه کنکور اصلا استرس نگیر اینا تبلیغات به نظرم واسه المپیاد بین الملل که نمیخوای بخونی عامووووووووووووو;)موفق باشییییییییییی

ممنون از جواب شما؛ من تو کارخونه فولاد مشغول به کار هستم و وقت نمی کنم روزی 6 ساعت بخونم. خیلی به خودم فشار بیارم روزی 4 ساعت! به نظر شما کافی هست؟! کتاب های ماهان رو پیشنهاد نمی کنید؟

shirazii

عضو جدید
ممنون از جواب شما؛ من تو کارخونه فولاد مشغول به کار هستم و وقت نمی کنم روزی 6 ساعت بخونم. خیلی به خودم فشار بیارم روزی 4 ساعت! به نظر شما کافی هست؟! کتاب های ماهان رو پیشنهاد نمی کنید؟
پایه علمیت چه طوره ؟اگر متوسط باشی و از همون خرداد بخونی بسه به نظرم. فقط این خیلییییییییی مهمه که مفهومی بخونی (یکی 2 ساعت میخونه که میارزه به 8 ساعت یکی دیگه) .نه به نطرم جهش بهتره به خصوص که ماهان از سال 84 به بعد ذیگه تستای کنکور رو طبقه بندی نکرده و 20تای کنکورو با هم اورده. .یه چیز دیگه اگر بی دقت اهسی از همین الان نمرین کن درسش کنی ...به من که خیلیییییییی ضربه زد تو کنکور:cry: :w04::w04::w04::crying::crying:جزوه ی ترمو ی استاد نوریم اگر گیر اوردی عالی میشه;)

Hooladi

عضو جدید
مشاور عالی سازمان سنجش اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 93 در نیمه دوم اردیبهشت ماه خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این آزمون با رقابت هزار داوطلب برگزار در روزهای 23 تا 25 بهمن 92 برگزار شد، گفت: از این تعداد 52 درصد داوطلبان زن و 48 درصد مرد بودند که با توجه به شرکت برخی داوطلبان در دو کد رشته امتحانی به طور کلی حدود یک میلیون و 64 هزار کارت برای داوطلبان صادر شد.

وی درباره زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 93، اظهار کرد: نتایج اولیه این آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در نیمه دوم اردیبهشت ماه 93 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: داوطلبان مجاز می‌توانند از هفته اول خردادماه با مطالعه دقیق دفترچه راهنما نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های مورد علاقه خود اقدام و آن‌ها را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی ثبت کنند.

توکلی درباره زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 93 نیز گفت: پس از انتخاب رشته داوطلبان و بررسی‌های انجام شده نتایج نهایی در شهریور ماه 93 اعلام خواهد شد.

aminab

عضو جدید
اول خودم میپرسم :
بچه ها اولین درسی که شروع کردین چی بود ؟
ما با چه درسی شروع کنیم ؟

من تو کنکور 93 خودم 22 شدم. از هفته دوم مهر هم شروع کردم. به نظرم با تخصصی ها شروع کنید. درسته بعضی بچه ها با این استدلال که همه ریاضی کم میزنن میگن باید با ریاضی شروع کرد ولی به نظر من این کار اشتباهه. تسلط به ریاضی خیلی خیلی زمان بره و ممکنه برای تخصصی ها وقت کم بیارید. درسته همه ریاضی کم میزنن ولی در عوض همه تخصصی ها رو بالا میزنن و نباید تو تخصصی ها درصد پایین 40 داشته باشید وگرنه خیلی به ترازتون ضربه میزنه. یادتون باشه براز موفقیت یک دستورالعمل ساده هست:
1-انتخاب منابع جامع و مناسب2-برنامه ریزی بر اساس منابع در دسترس3-پایبندی به برنامه ریزی4-تکرار تکرار و تکرار
توصیه میکنم خیلی درگیر آزمونهای پرتعداد نشین اگه درست درس بخونین دو آزمون جامع برای رفع اشکال نهایی کفایت میکنه. حرف زیاده ولی فکر کنم فعلا تا همین جا کفایت میکنه

میثم93

عضو جدید
شما کدوم منابع رو خوندین ؟ و چطوری ؟ منظورم اینه که همزمان با تست زدن یا اول خوندن بعد در مرور تست زدن

میثم93

عضو جدید
شما کدوم منابع رو خوندین ؟ و چطوری ؟ منظورم اینه که همزمان با تست زدن یا اول خوندن بعد در مرور تست زدن

محمد1998

عضو جدید
سلام دوستان
امیدوارم حال همتون خوب باشه
میخواستم کمکم کنید من اصلا نمیدونم باید چیکار کنم!!!!!!!!!!!!!!!
کلاس برم؟ کتاب خاصی بخونم ؟برنامه ریزی رو چیکار کنم؟
خواهشا کمکم کنید
سردرگمم کلا
یکی میگه برو ماهان یکی میگه مدرسان شریف یکی میگه کتاب بگیر
رتبه 2 رقمی میخوام:(

محمد1998

عضو جدید
من تو کنکور 93 خودم 22 شدم. از هفته دوم مهر هم شروع کردم. به نظرم با تخصصی ها شروع کنید. درسته بعضی بچه ها با این استدلال که همه ریاضی کم میزنن میگن باید با ریاضی شروع کرد ولی به نظر من این کار اشتباهه. تسلط به ریاضی خیلی خیلی زمان بره و ممکنه برای تخصصی ها وقت کم بیارید. درسته همه ریاضی کم میزنن ولی در عوض همه تخصصی ها رو بالا میزنن و نباید تو تخصصی ها درصد پایین 40 داشته باشید وگرنه خیلی به ترازتون ضربه میزنه. یادتون باشه براز موفقیت یک دستورالعمل ساده هست:
1-انتخاب منابع جامع و مناسب2-برنامه ریزی بر اساس منابع در دسترس3-پایبندی به برنامه ریزی4-تکرار تکرار و تکرار
توصیه میکنم خیلی درگیر آزمونهای پرتعداد نشین اگه درست درس بخونین دو آزمون جامع برای رفع اشکال نهایی کفایت میکنه. حرف زیاده ولی فکر کنم فعلا تا همین جا کفایت میکنه

خوب منابعو برنامه ریزیتو هم به ما بده:(

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
خوب منابعو برنامه ریزیتو هم به ما بده:(

سلام دوستان
امیدوارم حال همتون خوب باشه
میخواستم کمکم کنید من اصلا نمیدونم باید چیکار کنم!!!!!!!!!!!!!!!
کلاس برم؟ کتاب خاصی بخونم ؟برنامه ریزی رو چیکار کنم؟
خواهشا کمکم کنید
سردرگمم کلا
یکی میگه برو ماهان یکی میگه مدرسان شریف یکی میگه کتاب بگیر
رتبه 2 رقمی میخوام:(

من مشکل برنامه ریزی دارم سه ماهه تابستون چجوری بخونم عاقا کمککککککک؟؟؟؟؟؟

سلام دوستان

بحث در مورد کنکور و چگونگی برنامه ریزی و انتخاب نوع کتاب و موسسه و این قبیل سوالات موضوعاتی نیستند که در چند سطر بشه خلاصشون کرد، ولی شدیدا بهتون توصیه میکنم پست های قبلی این تاپیک و تاپیک "بحث و گفتگو در مورد آزمونها (کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا)" رو حتما بخونید.

محمد1998

عضو جدید
سلام دوستان

بحث در مورد کنکور و چگونگی برنامه ریزی و انتخاب نوع کتاب و موسسه و این قبیل سوالات موضوعاتی نیستند که در چند سطر بشه خلاصشون کرد، ولی شدیدا بهتون توصیه میکنم پست های قبلی این تاپیک و تاپیک "بحث و گفتگو در مورد آزمونها (کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا)" رو حتما بخونید.

آخه پستا خیلی زیاااااااااااادن
حالا دوستان اگه کسی وقت داشت یه کمکی بکنه
یا اینکه یه موسسه ای چیزی معرفی کنید

بالا