محفل دوستانه زیست شناسان

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان همه اينو توي خونه با صداي بلند بخونيد

به زير سقف اين تالار منم مثله تو مهمونم/منم مثله تو ميدونم تو اين تالار نميمونم

بقول فيسبوكيا لايك.
در مورد حرف بالا.من خودمم حوصله ي بحث كردن ندارميا دعوا كردن سر يه چيز بي معني كه اصن وقت تلف كردنه.بقول لويي پاستور فقط بشينين توي كتابخونه و آزمايشگاهاتون سرتون به كار خودتون بشه كه پس گردني ميخوريد

;)
.....................

mr.fares

عضو جدید
کاربر ممتاز
روانشناسی با کله قبولی..
اره بابا رشته کشاورزی رو هیج تحویل نمیگیرن...
من خودم یه مدت دنبال کار بودم.. کار پیدا نکردم.. کشاورزی..... اصلا کار نیست..
تا اینکه سرمایه گذاشتیم تو خانواده خودمونو ..
با اجازه شما.. و قابلی نداره یه کارخونه .. محصولات غذایی زدیم..
خداروشکر اینجوری تونستیم کار کنیم.. و برای خودمون کسی بشیم..
تو هم غصه نخور.. موفق میشی.
کارخوبی میکنی که ارشد رو وقتتو تلف نمیکنی تو کشاورزی.
بدون تصمیم خوبی گرفتی.

اره توي ليسانس كار بي كار. حالا بازم شيمياخيلي از ما بهترن كار گيرشون مياد.كارگر نميخواين?
زيست و كشاورزي آدم بايد خودش كار انجام بده كه تو چشم بياد

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره توي ليسانس كار بي كار. حالا بازم شيمياخيلي از ما بهترن كار گيرشون مياد.كارگر نميخواين?
زيست و كشاورزي آدم بايد خودش كار انجام بده كه تو چشم بياد
شما سروری...
ایشالله خودتون با سرمایه خودتون کار میکنید..

ثریا قدوسی

عضو جدید
مرسی عزیزم.. دوستان خوب باشن. ما هم خوبیم..
اره ولی خدایی خیلی خوبم.
شما چطوری؟
با زحمتای ما...
ببخشید توروخدا .. یه فضولیایی تو تالارتون کردمو مطلب گذاشتم.....
قول میدم مزاحمتون نشم دیگه..
قول قول قول...
سلام
چی شده گلم؟ از کی و چی ناراحت شدید با اون همه زحمت که کشیدید ولطف کردید و مطلب گذاشتید برای استفاده بقیه . خوب معلومه که مثلا مطلب پزشکی رو نمی شه گذاشت توی تالار فیزیک . حرف از رفتن هم نزنید که خدا حافظی برای همه سخته . شما مارو ببخشید اگه فکر کردیم چیری مال خودمونه ... بالاترین دانش ها از آن خداست .
ان شا الله موفق باشید هر کجا هستید

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چی شده گلم؟ از کی و چی ناراحت شدید با اون همه زحمت که کشیدید ولطف کردید و مطلب گذاشتید برای استفاده بقیه . خوب معلومه که مثلا مطلب پزشکی رو نمی شه گذاشت توی تالار فیزیک . حرف از رفتن هم نزنید که خدا حافظی برای همه سخته . شما مارو ببخشید اگه فکر کردیم چیری مال خودمونه ... بالاترین دانش ها از آن خداست .
ان شا الله موفق باشید هر کجا هستید
شما عزیزی....
اینها همه بگذرد.. ماهم به دست تاریخ .. سپرده خواهیم شد.

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درود به همه

[h=1]مسابقه ... انتخاب بهترین مقاله مربوط به مسابقه کشت و کـــار
[/h]

ssaarra

متخصص علوم دریایی
سلام به دوستای گلم...

یه متن جالب دیدم گفتم بذارم شایدم قبلاً خونده باشید این رو جای دیگه.....

در یک پدیده نادر، نوزادی در داخل کیسه آمنیوتیک سالم طی عمل سزارین به دنیا آمد.
کیسه آمنیوتیک (کیسه آب) محفظه ای مملو از آب درون رحم مادر است که جنین در آن شناور بوده و مراحل رشد را سپری می کند. این کیسه حاوی مایع شفاف و نسبتا زرد رنگی است که بیشتر آن را آب تشکیل می دهد، اما پس از هفته دهم مقدار کمی ادرار جنین وارد آن می شود.
کیسه آمنیوتیک از صدمه دیدن نوزاد جلوگیری کرده و علاوه بر کنترل دمای بدن، امکان تنفس و بلع را برای جنین فراهم می کند؛ این مایع به تدریج در طول بارداری افزایش می یابد و پس از هفته سی و هشتم روند افزایش مایع متوقف و نوزاد آماده تولد می شود.
کیسه آمنیوتیک به طور طبیعی در حین زایمان پاره می شود، اما در این نمونه بسیار نادر، نوزاد در حین عمل سزارین درون کیسه سالم و دست نخورده از رحم مادر خارج می شود

دکتر «آریس تسیگریس» پزشک متخصص زنان و زایمان در بیمارستانی در شمال آتن، تصویر لحظه تولد نوزاد درون کیسه آمنیوتیک را در اینترنت منتشر کرده است.
دکتر «تسیگریس» تأکید می کند: باتوجه به پاره نشدن کیسه آمنیوتیک، نوزاد متوجه به دنیا آمدن خود نشده و رفتاری مشابه داخل رحم مادر داشت؛ در این زمان هیچ خطری نوزاد را تهدید نمی کند، اما به محض پاره شدن کیسه روند طبیعی تنفس آغاز می شود

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
عليك سلام سلام صد تا سلام

درود بر همه

ممنون از مطالب آموزنده

mr.fares

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام سلام..صدتا سلام به دوستای زیست شناسی..
بخصوص زیبای عزیزم.:smile:

سلام به روي ماهت به چشماي سياهت
نه فلفلي نه قلقلي نه مرغ زرد كاكلي
آهويي دارم خوشكله قرمز پوشيده/ تو جنگل شروود همش پتيكو پتيكو ميدويده

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
سلام دوستان عزیز
این تاپیک برای گقتگوی دوستانه واشناشدن بیشتردوستان فعال این تالار باهم ایجادشده.(برای رفع خستگی:eek:)
ورودهمتون روبه این تاپیک خوش امدمیگم.:w33::w14::w14:

یعنی چی خانم مدیر عزیز "دوستان فعال"؟ یعنی من که تازه واردم نباید بیام؟ :(

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفلد عزیزدلم. و عزیز دلمونن.......
بچه های زیست بیاید بترکونید................................................
تولده زیباست.

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
راستش من تازه واردم :redface:هنوز خیلی بچه های زیست رو نمی شناسم. :(فقط یه زیبا می شناسم که وقتی خودمو معرفی کردم بهم خوش آمد گفت. :smile:
حالا می خواد اون زیبا باشه یا هر زیبای دیگه ای با تمام صمیمیتم می گم: تولدت مبارک زیبای عزیز :w30:

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من تازه واردم :redface:هنوز خیلی بچه های زیست رو نمی شناسم. :(فقط یه زیبا می شناسم که وقتی خودمو معرفی کردم بهم خوش آمد گفت. :smile:
حالا می خواد اون زیبا باشه یا هر زیبای دیگه ای با تمام صمیمیتم می گم: تولدت مبارک زیبای عزیز :w30:

سلام خوش اومدی
منم یکی اززیست شناسای عزیزم:D که دارم این رشته ی عزیزترازخودموترک میکنم اصولابم میگن خائن به زیست(زیباجون میگه)ولی گرچه میخام تغییررشته بدم ولی همیشه عاشق زیست خاهم موند