سفره ای برای شرمندگی ما...........

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز
سفره ای برای شرمندگی ما

چه بسیار مردانی که از پای همین سفره ها، میهمان خوانِ «ابا عبدالله» شدند. سفره هایی که اسباب شرمنده گی امروز من و شما است، به شرط آن که چرب و شیرینِ زندگی، مجالی باقی بگذارد.

با مراجعه به منابع تاریخی، خصوصا کتاب ارزشمند «الغارات»، می توان رنگ و لعاب سفره ای را که «امیرالمومنین علی»(علیه السلام) بر آن می نشست، فهمید. سفره ای که ...

تصویری که مشاهده می کنید، سفره ای است که فرزندان «حیدر کرار» به تبعیت از مولای خود، فراهم آورده و بر گرد آن رفع گرسنگی می کنند. چه بسیار مردانی که از پای همین سفره ها، میهمان خوانِ «ابا عبدالله» شدند. سفره هایی که اسباب شرمنده گی تاریخ است و البته من و شما ؛ به شرط آن که چرب و شیرینِ زندگی، مجالی باقی بگذارد...

منبع

*Roshana*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سفره ای برای شرمندگی ما

چه بسیار مردانی که از پای همین سفره ها، میهمان خوانِ «ابا عبدالله» شدند. سفره هایی که اسباب شرمنده گی امروز من و شما است، به شرط آن که چرب و شیرینِ زندگی، مجالی باقی بگذارد.

با مراجعه به منابع تاریخی، خصوصا کتاب ارزشمند «الغارات»، می توان رنگ و لعاب سفره ای را که «امیرالمومنین علی»(علیه السلام) بر آن می نشست، فهمید. سفره ای که ...

تصویری که مشاهده می کنید، سفره ای است که فرزندان «حیدر کرار» به تبعیت از مولای خود، فراهم آورده و بر گرد آن رفع گرسنگی می کنند. چه بسیار مردانی که از پای همین سفره ها، میهمان خوانِ «ابا عبدالله» شدند. سفره هایی که اسباب شرمنده گی تاریخ است و البته من و شما ؛ به شرط آن که چرب و شیرینِ زندگی، مجالی باقی بگذارد...

کجایند مردان بی ادعا ؟؟؟
وقتی اینها رو می بینی از خودت خجالت می کشی ...

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شرمنده تک تکشونم:cry:
کاش هنوزم این مردا بودن:crying2:

بلی که شرمنده تک تکشون هستیم ،
اما ، به دور از فرهنگ تشیع است که بگوییم کاش این مردا ایتجا بودند ، فرهنگ تشیع ، میگه :
یا لیتنی کنا معک ...
نشانه های این مردان هنوز نفس می کشند ، بر روی ویلچر ، در کنج بیمارستان ، در ...:cry:
این مردان هنوز هستند ، لکن ما نمی بینیمشون ، اونا بنا به اقتضای شرایط جلوی توپ و باروت ایستادند ، آنان در خاکریز خاکی جنگیدند ، و الان ما باید در خاکریز دیگری بجنگیم که دانشگاه نام دارد ، خاکریز ما، همون خیایبان های ماست ...
مطمئن باشید اگر ما هم بجنگیم ، چیزی از آنان کم نخواهیم داشت...
اونا هستند ، ( همین نوشته ها و همین تاپیک رو شاهد حرفم می گیرم! ) کاش ما با اونا بودیم...

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فقط میتونم بگم....یا مولای....ادرکنی:cry::cry:
بلی که شرمنده تک تکشون هستیم ،
اما ، به دور از فرهنگ تشیع است که بگوییم کاش این مردا ایتجا بودند ، فرهنگ تشیع ، میگه :
یا لیتنی کنا معک ...
نشانه های این مردان هنوز نفس می کشند ، بر روی ویلچر ، در کنج بیمارستان ، در ...:cry:
این مردان هنوز هستند ، لکن ما نمی بینیمشون ، اونا بنا به اقتضای شرایط جلوی توپ و باروت ایستادند ، آنان در خاکریز خاکی جنگیدند ، و الان ما باید در خاکریز دیگری بجنگیم که دانشگاه نام دارد ، خاکریز ما، همون خیایبان های ماست ...
مطمئن باشید اگر ما هم بجنگیم ، چیزی از آنان کم نخواهیم داشت...
اونا هستند ، ( همین نوشته ها و همین تاپیک رو شاهد حرفم می گیرم! ) کاش ما با اونا بودیم...

sokot92

عضو جدید
الان پستی که من این جا زده بودم چرا حذف شده؟؟؟؟؟
واقعا متاسفم.....
من حرف بدی نزدم....
افسوس.....

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان پستی که من این جا زده بودم چرا حذف شده؟؟؟؟؟
واقعا متاسفم.....
من حرف بدی نزدم....
افسوس.....

سلام

بدلیل بی ربط بودن...

من نمیدونم چرا جمع بستی سفره ای برای شرمندگی ما

مگه کسی شما رو دعوت کرده بود که به خودتون گرفتید....

sokot92

عضو جدید
سلام
بدلیل بی ربط بودن...
مگه کسی شما رو دعوت کرده بود که به خودتون گرفتید....

سلام
واقعا ممنونم....که یه مرد پیدا شد واین جا جوابگو شد...از این بابت ازتون خیلی خیلی ممنونم....
فکر نمیکردم این جا هم به جوابی برسم...
ببخشید بی ربط بودنشو شما به تنهایی تشخیص میدید با چه متر و معیاری؟؟
من نمیخوام این جا عقیده یا عقایدمو به کسی اثبات کنم ولی در اون حد بگم من خودم هم عمو و هم دایی شهید دارم
ببخشید که بی دعوت به تاپیکتون سر زدم چون فکر نمیکردم این جا همونطور که تاپیکا بی خبر حذف میشه یا قفل میشه بایدبرای شرکت در تاپیک ها هم دعوت نامه دریافت کرد
به هر حال خواستم بگم من خاک پای شهدا هم هستم کاش دست شفاعتشون دست ما رو هم بگیره
.
.
ولی راجب این تاپیک و ...
بگم متاسفانه مثل خیلی ها حتی تبلیغ کردن هم بلد نیستیم با این تیتر و نحوه ی نوشتن فقط باعث میشید یه عده زده شند مگه هدف غیر از اینه که بعضی ها به خودشون بیاد و ارزش های از یاد رفته براشون لااقل تداعی بشه!!!
این که راه چی بود اون اول و الان چی شده!!!!!نه این راهش نیست....
ببخشید که خواستم تذکر بدم این راهش نیست.
و باز هم ببخشید بی دعوت اومدم این جا....
و باز هم ممنونم از شما که جوابگو بودید.:gol:

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
واقعا ممنونم....که یه مرد پیدا شد واین جا جوابگو شد...از این بابت ازتون خیلی خیلی ممنونم....
فکر نمیکردم این جا هم به جوابی برسم...
ببخشید بی ربط بودنشو شما به تنهایی تشخیص میدید با چه متر و معیاری؟؟
من نمیخوام این جا عقیده یا عقایدمو به کسی اثبات کنم ولی در اون حد بگم من خودم هم عمو و هم دایی شهید دارم
ببخشید که بی دعوت به تاپیکتون سر زدم چون فکر نمیکردم این جا همونطور که تاپیکا بی خبر حذف میشه یا قفل میشه بایدبرای شرکت در تاپیک ها هم دعوت نامه دریافت کرد
به هر حال خواستم بگم من خاک پای شهدا هم هستم کاش دست شفاعتشون دست ما رو هم بگیره
.
.
ولی راجب این تاپیک و ...
بگم متاسفانه مثل خیلی ها حتی تبلیغ کردن هم بلد نیستیم با این تیتر و نحوه ی نوشتن فقط باعث میشید یه عده زده شند مگه هدف غیر از اینه که بعضی ها به خودشون بیاد و ارزش های از یاد رفته براشون لااقل تداعی بشه!!!
این که راه چی بود اون اول و الان چی شده!!!!!نه این راهش نیست....
ببخشید که خواستم تذکر بدم این راهش نیست.
و باز هم ببخشید بی دعوت اومدم این جا....
و باز هم ممنونم از شما که جوابگو بودید.:gol:

بهترنیست از یه راه بهتر انتقاد میکردین..(منظورم تو پست اولتون هست)

این جور که شما گفتین هر کسه دیگه ای هم بود از شما دلخور میشد...

اگه همین متن..."""
ولی راجب این تاپیک و ...
این که راه چی بود اون اول و الان چی شده!!!!!نه این راهش نیست..
.."""" رو تو پست اولتون میزدین ما هم تشکر میکردیم هم استقبال میکردیم...

.
.
.

حالا هم خوشحال میشیم بتونیم از نظراتتون استفاده کنیم.

موفق باشید...:gol:

:gol:

بالا