کسایی که نماز قضا به گردنشون هست بیان داخل!!

کسایی که نماز قضا به گردنشون هست بیان داخل!!

• مجموع رای دهندگان
    82

JavadMessi

مدیر بازنشسته
بسم الله الرحمن الرحیم​

با سلام خدمت همه دوستان
راستش این یه نظرسنجیه برای اینکه ببینیم افرادی مشتاق اینکار هستند یا خیر!!
کدوم کار؟؟؟
چند وقت پیش طرحش رو سرکار خانوم Venous_20 به بنده دادند و گفتند به خاطر مشکلی نمیتونند پیادش کنند.
طرح از این قراره:بالاخره تمامی ما کم و بیش تو زندگیمون نمازهایی ازمون قضا شده بنا به هر دلیلی!همونطور هم که تمامی دوستان میدونند نماز ستون دینه و اولین چیزیه که از انسان سوال میشه
ادای نماز قضا هم تبعا فریضست فقط گاهی وقتها به دلیل کم همتی یا فریب شیطون فکر میکنیم در پیری وقت بیشتر هست یا اینکه فرزندانمون بعد از ما ادا میکنند!!
ولی خب از کجا معلوم فردا زنده باشیم و یا از کجا معلوم فرزندانمون ادا کنند؟!!!
قصدمون اینه یه تاپیکی بزنیم و تو اون نمازهای قضایی رو که میخوایم بخونیم مثلا تو یه هفته ثبت کنیم اینطوری هم تعدادش یه جایی ثبت میشه هم تا حدودی همت بچه ها برای ادای فریضه بالا میره
حالا دوستانی که موافقند یا نظر و پیشنهادی دارند بسم الله:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

magnet

عضو جدید
سلام !
حاجی این رأی من اشتباه شد !
چون با صفحه کلید کار می کنم ، دستم خورد tab و رفت اون یکی گزینه !:smile:
یعنی اینکه موافقم ، هرچند رو طرحش باید فکر کرد ، تعداد نماز ، تعداد رکعت یا تعداد روز نماز و . . . (چون مثلاً برا من بیشتر نماز صبح هست تا . . .)

industry

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم خیلی سخت میاد اگه کسی بگه من نماز قضا ندارم...
ولی
امیدوارم بتونم نمازای قضا روبجا بیارم
فقط یه نکته ای...
خیلی از ما نماز خوندن رو از دیگران یاد گرفتیم،بعضی وقتا اشتباه هم یاد گرفتیم
میگم قبل از اینکه بریم سراغ نماز های قضا ، اول بهتره بریم یه بار دیگه احکام نمازو از تو رساله بخووونیم، که اگه مشکل احتمالی داریم و خبر نداریم،برطرف بشه...
ایشالله

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
بسم الله الرحمن الرحیم​

با سلام خدمت همه دوستان
راستش این یه نظرسنجیه برای اینکه ببینیم افرادی مشتاق اینکار هستند یا خیر!!
کدوم کار؟؟؟
چند وقت پیش طرحش رو سرکار خانوم Venous_20 به بنده دادند و گفتند به خاطر مشکلی نمیتونند پیادش کنند.
طرح از این قراره:بالاخره تمامی ما کم و بیش تو زندگیمون نمازهایی ازمون قضا شده بنا به هر دلیلی!همونطور هم که تمامی دوستان میدونند نماز ستون دینه و اولین چیزیه که از انسان سوال میشه
ادای نماز قضا هم تبعا فریضست فقط گاهی وقتها به دلیل کم همتی یا فریب شیطون فکر میکنیم در پیری وقت بیشتر هست یا اینکه فرزندانمون بعد از ما ادا میکنند!!
ولی خب از کجا معلوم فردا زنده باشیم و یا از کجا معلوم فرزندانمون ادا کنند؟!!!
قصدمون اینه یه تاپیکی بزنیم و تو اون نمازهای قضایی رو که میخوایم بخونیم مثلا تو یه هفته ثبت کنیم اینطوری هم تعدادش یه جایی ثبت میشه هم تا حدودی همت بچه ها برای ادای فریضه بالا میره
حالا دوستانی که موافقند یا نظر و پیشنهادی دارند بسم الله:gol::gol::gol:
سلام. یعنی باید بگیم چند تا نماز قضا داریم؟ یا اینکه برای مثال این هفته چندتا میخوایم بخونیم؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
به نظرم خیلی سخت میاد اگه کسی بگه من نماز قضا ندارم...
ولی
امیدوارم بتونم نمازای قضا روبجا بیارم
فقط یه نکته ای...
خیلی از ما نماز خوندن رو از دیگران یاد گرفتیم،بعضی وقتا اشتباه هم یاد گرفتیم
میگم قبل از اینکه بریم سراغ نماز های قضا ، اول بهتره بریم یه بار دیگه احکام نمازو از تو رساله بخووونیم، که اگه مشکل احتمالی داریم و خبر نداریم،برطرف بشه...
ایشالله
موافقم:gol:

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
خب رو چگونگیش شما و دیگر دوستان لطفا پیشتهاد بدین:gol:
به نظر من بگیم مثلا این هفته یا این ماه مثلا چند رکعت میخونیم.
خود من نماز زیاد قضا دارم ولی بعضی وقتا نماز خوندم ولی باب دل خودم نبود! یعنی خوب نخوندم و توجه نکردم .اونا رو هم جز قضاها حساب کردم . آخه دلم میخواد نمازام همه با توجه و با عشق باشن.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
7 تا نماز صبح
8 تا نماز ظهر
7تا نماز عصر
نماز مغرب و عشا هم که نمیدونم کی قضا میشه همشو خوندم ولی نمیدونم قضا بوده یا نه!!
نماز ایات اصلا تا حالا نخوندم الانم نمیدونم باید چند تا بخونم!
به نظر من همه بگن چند تا نماز قضا دارن بعد هر وقت خوندن یا دوباره نمازشون قضا شده بیان به روز کنن تعدادشو ببینیم کی اولین فردی هست که نماز قضا نداره!!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
7 تا نماز صبح
8 تا نماز ظهر
7تا نماز عصر
نماز مغرب و عشا هم که نمیدونم کی قضا میشه همشو خوندم ولی نمیدونم قضا بوده یا نه!!
نماز ایات اصلا تا حالا نخوندم الانم نمیدونم باید چند تا بخونم!
به نظر من همه بگن چند تا نماز قضا دارن بعد هر وقت خوندن یا دوباره نمازشون قضا شده بیان به روز کنن تعدادشو ببینیم کی اولین فردی هست که نماز قضا نداره!!!
خب نمازهای قضای شما خداروشکر تعدادش کمه!!
تو سایت owghat.com میتونید اوقات شرعی هر شهری رو ببینید
نماز آیات رو هم حساب کنید و اون حداقلی رو که مطمئنید بخونید:gol:

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطور میشه نماز ایات رو حساب کرد مثلا اگه یه طوفان هم شده باشه یا رعد و برق و ... فکر کنم باید بخونیم که این ممکنه اصلا جایی ثبت نشده باشه
راستی اوقات شرعی که نماز مغرب نمیگه کی قضا میشه فقط طلوع وغروب و اذان رو میگه!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
چطور میشه نماز ایات رو حساب کرد مثلا اگه یه طوفان هم شده باشه یا رعد و برق و ... فکر کنم باید بخونیم که این ممکنه اصلا جایی ثبت نشده باشه
راستی اوقات شرعی که نماز مغرب نمیگه کی قضا میشه فقط طلوع وغروب و اذان رو میگه!!
خب همش رو که حساب بکنید بالاخره رو یه عددی اطمینان پیدا خواهین کرد دیگه!!در کل فکر نکنم خیلی بشه
نماز مغرب هم به فاصله یک نماز عشا قبل از نیمه شب شرعی فکر کنم قضا میشه!

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب همش رو که حساب بکنید بالاخره رو یه عددی اطمینان پیدا خواهین کرد دیگه!!در کل فکر نکنم خیلی بشه
نماز مغرب هم به فاصله یک نماز عشا قبل از نیمه شب شرعی فکر کنم قضا میشه!
با تشکر من نمیدونستم نیمه شب شرعی برای چی هست فکر میکردم برای نماز شب خوندن میگن.
تا اینجا یه مشکل بزرگ بوجود اومد اونم این که من نمیدونم نماز های مغرب و عشا رو چطور تعداد قضاها شو حساب کنم.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
با تشکر من نمیدونستم نیمه شب شرعی برای چی هست فکر میکردم برای نماز شب خوندن میگن.
تا اینجا یه مشکل بزرگ بوجود اومد اونم این که من نمیدونم نماز های مغرب و عشا رو چطور تعداد قضاها شو حساب کنم.
خواهش میکنم,بالاخره یه حساب سر انگشتی بکنید به یه عددی میرسین که مطمئنید از اون کمتر ندارید.
راستی مرجعتون کیه چون فکر کنم یکی از مراجع نماز مغرب و عشا رو بعد از نیمه شب هم قضا ندونسته!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سلام داداش دمه شما گرم واقعا ایده خوبیه ما هستیم
سلام,خواهش میکنم
گرچه ایده اصلی از سرکار خانم venous_20 بوده و ان شاءالله ذخیره ای باشه برای خودشون و هم ثوابش برسه به روح پدر و مادر مرحومشون:gol:

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
من خودم شخصا خیلی نماز قضا دارم ...مال دوران جوونیامه...
ادا کردن این نمازا هم خیلی سخته...ولی من با توکل به خدا از شهریور شروع کردم نمازامو میخونم یعنی با هر نماز واجب یه نماز قضا هم میخونم.خیلی هم بهم فشار نمیاد...هرکی نماز قضا داره میتونه از این روش استفاده کنه خدا هم کمکش میکنه مطمئن باشید

young Eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر ابتدا از ونوس عزیزم به خاطر این ایده عالی، و از شما آقا جواد به خاطر قبول این زحمت.
من هم صد در صد موافقم،فقط با مطالعه پیام ها چند نکته به ذهنم رسید با اجازه شما مطرح کنم.

young Eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا ستار العیوب

یا ستار العیوب

1. تا اونجایی که من می دونم زمان قضا شدن نماز مغرب تا قبل از نیمه شب است و نماز عشا را تا کمی قبل از نماز صبح به نیت ما فی الذمه (بر گردن انسان است ولی ادا نیست قضا هم نیست) می توان خواند. نیمه شب شرعی هم شروع وفت نماز پر فیض شب است...

2. من از دوستان گل خواستارم که تعداد نماز هایی که به هر دلیلی به گردنشونه رو یه جایی پیش خودشون یادداشت کنن و تو تاپیک علنی نکنن، چون باید یکسری مسایل پیش خود و خدای ما بمونه مگه نه این که رب کریم «ستار العیوبه»؟ پس ما هم اجازه نداریم آنها را عیان کنیم حتی اگه برای خودمون باشه.

پس من پیشنهادم اینه که فقط تعداد نماز هایی که خونده می شه رو بذاریم.

3.
کسایی که تعداد دقیقی از نمازهای قضاشون رو نمی دونن باید حداکثری که به ذهنشون می رسه رو حساب کنن و انشاءالله کم و زیادش با رب رحیم و بخشنده است که قطعا می بخشد آن نازنین پروردگار.

:gol::gol::gol:

young Eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا یه سوال دارم:

و اون اینه که برای ثبتش چه فکری دارین.