صفحه 1 از 20 1234511 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 194

تاپیک: صندلی داغ کنکور92 با حضور استاد ارجمند مهندس مصطفی تقوی کنی

عضو فعال آواتار ali_511
    رشته
    مهندسی برق
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/2
    محل سكونت
    شهر بهشت

پيش فرض صندلی داغ کنکور92 با حضور استاد ارجمند مهندس مصطفی تقوی کنی

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به همه مهندسین عزیز

در ابتدا لازم میدونیم از همکاری صمیمانه مهندس تقوی کمال تشکر و قدردانی رو داشته باشیم زیرا که ایشون با این کارشون ما را دلگرم به ادامه مسیر کنکور کردند.

دوستان عزیزحتما به نکات مهم زیر توجه کنید :

1- مهندس تقوی در مقام نویسنده (نویسنده کتابهای "روشهاي سريع تحليل مدارهاي الكتريكي 1 و 2 "، "سيستمهاي كنترل خطي"، "كنكور كارشناسي ارشد زبان تخصصي انگليسي(رشته برق)"،....)، رتبه برتر کنکور ارشد، مدرس کنکور، و فردی که با مسایل کنکور کاملا آشنا هستند در اینجا حضور پیدا کردند.

2- لطفا درمورد موسسات کنکوری و هر سوالی که برای ایشون معذوریت در پاسخگویی ایجاد می کند
    جدا خودداری فرمایید.

3- سوالات شخصی نپرسید.

4- سوالاتی که به کنکور مربوط نباشد به سلیقه استاد برمیگردد و ممکن است به آنها پاسخ داده نشود.

5- هر فرد در هر مرحله تنها مجاز است 5 سوال و تنها در یک پست بپرسد.

6- پست های نامربوط و یا اسپم بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد.

7- در هر مرحله فقط می تونید یک پست داشته باشید، بعد از پاسخ گویی به سوالات هر مرحله مجددا میتوانید در یک پست سوالاتتون رو بپرسید.

8- شروع و خاتمه هر مرحله اعلام خواهد شد.لطفا قبل از اعلام پست نزنید.

9- مدت زمان این صندلی داغ محدود است.

10- به اطلاعیه های بعدی توجه کنید.

امیدواریم همکاری شما عزیزان ما را در ادامه این مسیر استوار قدم تر کند.
    درصورتی که این صندلی داغ به خوبی برگزار شود و هر دو طرف راضی باشند سعی می شود مجددا از مهندس تقوی دعوت کنیم.

از همین حالا می تونید سوالاتتون رو بپرسید.
    موفق باشید
    با تشکر علی( [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] )
    برای داشتن چیزی که تا حالا نداشتی.......
    کسی باش که تاحالا نبودی.

عضو فعال آواتار ali_511
    رشته
    مهندسی برق
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/2
    محل سكونت
    شهر بهشت

پيش فرض تالیفات مهندس تقوی

][مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
    كتاب "روشهاي سريع تحليل مدارهاي الكتريكي 1"–انتشارات آزاده (چاپ دوم)

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
    كتاب "روشهاي سريع تحليل مدارهاي الكتريكي 2" – انتشارات آزاده (چاپ دوم)

كتاب "سيستمهاي كنترل خطي"–انتشارات آزاده (چاپ اول)

كتاب "كنكور كارشناسي ارشد زبان تخصصي انگليسي" (رشته برق) – انتشارات آزاده (چاپ هفتم)
    ويرايش شده توسط ali_511 در 2012/3/31 در ساعت 10:50 AM
    کسی باش که تاحالا نبودی.

عضو فعال آواتار ali_511
    رشته
    مهندسی برق
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/2
    محل سكونت
    شهر بهشت

پيش فرض

با اجازه همه عزیزان سوال اول رو خودم میپرسم

سلام استاد

1- برای اولین سوال لطفا بیوگرافی تحصیلی خودتون رو بیان کنید؟
    2-نظرتون راجع به سوالات کنترل، مدار و زبان امسال چیه؟
    3- بهترین کتاب مرجع برای درس کنترل به نظر شما چیه؟
    4- یه توصیه برای موفقیت بچه ها در کنکور 92 بکنید.

ممنون
    کسی باش که تاحالا نبودی.

عضو فعال آواتار NEW MOHAMMAD
    رشته
    مهندسی برق
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/10
    محل سكونت
    KERMANSHAH

پيش فرض

با عرض سلام
    تشکر میکنم از استاد تقوی که وقتشونو به ما دادن,
    یه سوال داشتم,میخواستم بدونم كتاب روشهاي سريع تحليل مدارهاي الكتريكي1 برای کنکور کاردانی به کارشناسی قابل استفاده (هم از نظر مطالب هم تست) هست؟
    ويرايش شده توسط NEW MOHAMMAD در 2012/3/31 در ساعت 02:08 PM

5. تشكرها از اين پست

مدیر بازنشسته آواتار EECi
    رشته
    مهندسی برق
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/9

پيش فرض

با سلام و تشکر از مهندس تقوی که زحمت پاسخ به سوالات داوطلبین کنکور رو می کشند و تشکر ویژه از مهندس علی
    سوالات من از مهندس تقوی گرامی:

1- آیا حل سوالات کتاب رهیافت مدار (1و2)(دیانی) برای کنکور مفید هست؟ نظرتان در مورد تمرینات اخر فصل کتاب تئوری مدار های الکتریکی 1و2( دکتر جبه دار) چیست؟ ایا حل این تمرینات ضروری هست؟

2- آیا حل تست های کنکور در درس مدار به تنهایی برای درصد خوب و قابل قبول ( در سطح قبولی از دانشگاه های تهران) کفایت می کند؟ یا باید تست های تالیفی مثل تست های کتاب جهش یا 300 سوال مهندس کهن نیز حل شود؟

3- به نظرتان بهترین راه برای نتیجه گرفتن در درس زبان کنکور کارشناسی ارشد برق چیست؟ خواندن لغت؟ متن؟ گرامر ؟ در مورد روش خواندن زبان برای کنکور توضیح دهید

4-
    کتاب کنترل شما کتاب خوبیه ولی کمی سنگین هست ( مخصوصا درسنامه ان). برای فهم کتابتان چه پیشنهادی دارید؟ چه کتابی را پیش مطالعه کنیم تا درک متن کتاب کنترل شما برایمان اسانتر شود؟

5- برای حل تمرینات بیشتر علاوه بر کتاب کنترل خودتان ، چه کتابی را پیشنهاد می کنید؟

با تشکر از قبول زحمت توسط شما استاد گرانقدر
    من پای همی‌کوبم ای جان و جهان دستی
    ای جان و جهان برجه از بهر دل مستی
    ای مست مکش محشر بازآی ز شور و شر
    آن دست بر آن دل نه ای کاش دلی هستی
    ترک دل و جان کردم تا بی‌دل و جان گردم
    یک دل چه محل دارد صد دلکده بایستی
    مولانا دیوان شمس

عضو
    رشته
    مهندسی برق
    تاريخ عضويت
    2012/3
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام. سال نو رو خدمت همه عزيزان تبريك ميگم و اميدوارم امسال براي همه، سالي پر بركت باشه. بينهايت خوشحالم كه اين اتحاد و همدلي رو بين مهندسين عزيز ميبينم و اميدوارم اين فرهنگ زيبا ، بيش از پيش بين ما رواج پيدا كنه.

لطفا بیوگرافی تحصیلی خودتون رو بیان کنید؟
    بنده ليسانس و فوق ليسانس رو به ترتيب در گرايشهاي الكترونيك و بيوالكتريك خوندم (دانشگاه تهران). در حال حاضر هم زمينه تخصصي مطالعات و تحقيقاتم، مهندسي اعصاب هست. حدود 4 سال بطور تخصصي در كنكور كارداني؛ و حدود 5 سال بطور تخصصي در كنكور كارشناسي ارشد رشته مهندسي برق فعاليت كردم و اميدوارم به لطف خدا، روزي بياد كه بتونم يكي از بهترين اساتيد اين رشته باشم.

نظرتون راجع به سوالات کنترل، مدار و زبان امسال چیه؟
    سوالات مدار ضعيف ؛ سوالات كنترل (متوسط رو به بالا) ؛ سوالات زبان متوسط ارزيابي ميشوند.

بهترین کتاب مرجع برای درس کنترل به نظر شما چیه؟
    خوشبختانه كتاب مرجع خوب در خصوص سيستمهاي كنترل خطي زياد هست (مثل كتاب آقاي نورمن نايس، كتاب آقاي دورف، كتاب آقاي بنجامين كو و ...) ولي بنظر بنده، بهترين كتاب مرجع براي "كنكور كارشناسي ارشد"، كتاب مهندسي كنترل آقاي كاتسو هيكو اوگاتا هست.

یه توصیه برای موفقیت بچه ها در کنکور 92 بکنید

فقط و فقط تست بزنيد. يكي از بزرگترين اشتباهات در بحث آموزش (و نه فقط كنكور كارشناسي ارشد)، "[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]" هست. اكيدا توصيه ميكنم كه "بيشترين زمان روزانه" خود رو به تست زدن و تمرين حل كردن اختصاص بدهيد.

كتاب روشهاي سريع تحليل مدارهاي الكتريكي 1 برای کنکور کاردانی به کارشناسی قابل استفاده (هم از نظر مطالب هم تست) هست؟
    خير- براي كنكور کاردانی به کارشناسی از كتاب مدرسان شريف يا از كتاب گسترش علوم پايه استفاده كنيد. البته خود بنده هم كتابي در اين زمينه نوشتم ولي متاسفانه بدليل مشغله زياد ، اين كتاب براي كنكور كارداني امسال (مرداد 1391) آماده نميشه (البته اگر از دوستان شما كسي در كلاسهاي كارداني بنده در پارسه شركت كرده باشه، ميتونيد نسخه پيش نويس كتاب رو از ايشون تهيه كنيد).

آیا حل سوالات کتاب رهیافت مدار (1و2) (دیانی) برای کنکور مفید هست؟ نظرتان در مورد تمرینات اخر فصل کتاب تئوری مدار های الکتریکی 1و2( دکتر جبه دار) چیست؟ ایا حل این تمرینات ضروری هست؟
    قطعا تمارين كتاب نظريه اساسي مدارها و شبكه هاي آقاي دسور (نسخه ي ترجمه شده و تكميل شده توسط آقاي دكتر جبه دار) و همچنين كتاب آقاي دياني، بسيار آموزنده و پر نكته هستند و اگر فرصت داشته باشيد تا اين مسايل رو حل كنيد، تاثير چشمگيري در موفقيت شما خواهند داشت. با اين حال، اكيدا توصيه ميكنم كه "ابتدا" روي تستهاي كنكورهاي برق تسلط پيدا كنيد (482 تست) و بعد به سراغ كتاب دسور برويد. درنهايت اگر فرصت كافي داشتيد، مسايل سخت كتاب آقاي دياني رو هم حل كنيد.

آیا حل تست های کنکور در درس مدار به تنهایی برای درصد خوب و قابل قبول (در سطح قبولی از دانشگاه های تهران) کفایت می کند؟ یا باید تست های تالیفی مثل تست های کتاب جهش یا 300 سوال مهندس کهن نیز حل شود؟
    بارها به تجربه به خود بنده ثابت شده افرادي در كنكور كارشناسي ارشد موفقند كه بيشترين سرمايه گذاري رو روي تست های کنکورهاي سالهاي گذشته ميكنند. خود بنده زماني كه كنكور دادم، بدليل محدوديتي كه داشتم (سربازي) فقط بانك تست سورمه اي چاپ دانشگاه تهران رو ميتونستم استفاده كنم و هيچ كتاب يا جزوه تستي براي مطالعه نداشتم و حتي اسم خيلي از اساتيد كنكوري رو هم نشنيده بودم. در خصوص تستهاي تاليفي توجه كنيد كه اين تستها تنها بشرطي ميتونه براي شما مفيد باشه كه تستها توسط يك استاد خبره و مسلط طراحي شده باشه. بهرحال مجددا تاكيد ميكنم كه بيشترين انرژي خودتون رو روي تستهاي استاندارد (تستهاي كنكور) بگذاريد و اگر فرصت اضافه پيدا كرديد، به سراغ تمارين كتاب نظريه اساسي مدارها و شبكه هاي آقاي دسور برويد.

به نظرتان بهترین راه برای نتیجه گرفتن در درس زبان کنکور کارشناسی ارشد برق چیست؟ خواندن لغت؟ متن؟ گرامر ؟ در مورد روش خواندن زبان برای کنکور توضیح دهید
    اگر تا بحال در آزمونهاي آيلتس يا تافل شركت نكرديد، براي شروع، ابتدا لغات كنكورهاي گذشته برق رو حفظ كنيد. با اين كار حتي كسانيكه ضعيف هستند، ميتونند تا حدود 30 درصد پيشرفت كنند. با اين حال اگر درصد بالاتري مد نظرتان هست، بايد در زبان عمومي هم در حد آزمونهاي
    آيلتس يا تافل پيشرفت كنيد. كتابهايي مثل 504، 1100 و ... كتابهاي خوبي هستند ولي براي شروع به سراغ آنها نرويد. در مورد شيوه مطالعه زبان، مهمترين نكته اي كه بايد رعايت كنيد، مطالعه روزانه زبان هست.

کتاب کنترل شما کتاب خوبیه ولی کمی سنگین هست ( مخصوصا درسنامه ان). برای فهم کتابتان چه پیشنهادی دارید؟ چه کتابی را پیش مطالعه کنیم تا درک متن کتاب کنترل شما برایمان اسانتر شود؟
    اگر احساس ميكنيد متن درسنامه ثقيل هست، دو راهكار وجود داره: 1) مسايل طبقه بندي شده آن درسنامه را چند مرتبه حل كنيد. 2) از كتاب كنترل آقاي دكتر خاكي صديق استفاده كنيد.

برای حل تمرینات بیشتر علاوه بر کتاب کنترل خودتان ، چه کتابی را پیشنهاد می کنید؟
    متاسفانه اكثر كتبي كه در حال حاضر موجود هست حرف جديدي براي گفتن ندارند و بعضا حتي در حل برخي از سوالات اشتباه عمل كرده اند. با اين حال حل مسايل درسنامه هاي كتاب اوگاتا و برخي از سوالات نكته دار كنكورهاي ابزار دقيق و مكانيك، كمك بسيار زيادي به تثبيت آموخته هاي شما ميكنه(انشاالله در چاپ بعدي كتاب كنترل، اين سوالات رو اضافه ميكنم).

با آرزوي موفقيت و پيروزي شما
    با احترام- تقوي

عضو آواتار hadaf1368
    رشته
    مهندسی برق
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/9

پيش فرض

با عرض سلام خدمت استاد گرانقدر، جناب مهندس تقوی
    سال نو رو تبریک میگم و امیدوارم سال جدید پر از خیر و برکت برای شما و خانواده ی محترمتون باشه
    قبل از اینکه سوالام رو بپرسم ازتون به خاطر توضیحات بالا ممنونم:
    1 - من سال قبل برای درس الکترومغناطیس کتاب پارسه (دکتر عبدالعلی) رو انتخاب کردم و خوندم، واقعا هم کتاب خیلی خوبی بود و برای من خیلی مفید بود، با این حال درصدی که توی کنکور بدست آوردم 40% بود. برای افزایش درصدم توی این درس چه پیشنهادی دارید؟ چه کتابی رو پیشنهاد میکنید بخونم؟ مرجع یا تستی؟ من سه کتاب Milford، Nife و چنگ رو به زبان اصلی دانلود کردم، هیت رو هم فارسیش رو دارم، پیشنهاد میکنید کدوم رو بخونم؟ اصلا به نظرتون مرجعی رو بخونم؟! لطفا به ترتییب اهمیت 5 منبع که روشون وقت بزارم بهم مرتب کنید که تا هرجا که تونستم توشون پیش برم.

2- با توجه به گرایشم که مخابراته درس دیگه ای که خیلی برام مهمه سیگناله. من سال گذشته باز هم کتاب پارسه رو برای خوندن انتخاب کردم (دکتر صائب) با اینکه کتاب خوب و مفیدی بود، من حتی بعد از تموم کردن کتاب و قبل از کنکور، میدونم که توی این درس چندان حرفی برای گفتن ندارم و توی کنکور هم فقط 30% تونستم بدست بیارم، چون مفهوم و بیس اصلی درس رو متوجه نشده بودم. برای اینکه متوجه منظورم بشید یه مثال میزنم. مثلا وقتی نمودار یک سیگنال داده میشد و سوالی ازش پرسیده میشد، خیلی وقت من نمیدونستم باید به کجای دیاگرام گیر بدم، کدوم مفهوم توی این شکل پنهان شده. یا مثلا توی بحث تبدیل لاپلاس و z خیلی نکات رو از تست ها فقط برای خودم "استدلال و استنتاج" میکردم و یاد میگرفتم درحالی که صد در صد ممکنه درست نبوده باشه. حالا با این توصیف به نظرتون برای این درس چی کار کنم؟ امسال چه کتابی رو بخونم از چه انتشاراتی؟ این هم اگه چند منبع به ترتیب اهمیت به من معرفی کنید ممنون میشم

3- استاد تقوی، برای بخش گرامر زبان چه منبعی رو پیشنهاد میکنید؟ من متاسفانه کتاب زبان شما رو ندیدم آیا برای گرامر کنکور کافی هست؟

4- یکی از مشکلات من توی کنکور سال ریاضی مهندسی بود! من هیچ منبعی رو برای این درس نخوندم. به نظر شما بهترین منبع برای این درس چه کتابیه؟

5- به نظرتون علاوه بر کنکور مخابرات، توی گرایش ابزار دقیق هم شرکت کنم؟ منظورم اینه که روش وقت بزارم یا بهتره اون رو کنار بذارم و توجه و وقتم رو کاملا روی مخابرات متمرکز کنم؟ از نظر علاقه، خیلی به ابزار دقیق علاقمندم اما خودتون ظرفیتش رو میدونید. بعد برای کنترل غیر خطی این گرایش چه منبعی رو بخونم و اصلا بخونمش یا نه؟!

میدونم زیاد شد اما خوب سوال ها زیاده :-) ممنونم از وقتی که گذاشتید و امیدوارم همیشه مثل الان موفق باشید. درضمن من پارسال کتاب کنترل شما رو نخونده بودم و این درس رو سفید گذاشتم توی کنکور اما الان که برای امسال دارم میخونم واقعا چند سر و گردن از بقیه کتاب های کنترل سره! عالیه و دستتون درد نکنه
    ويرايش شده توسط hadaf1368 در 2012/4/04 در ساعت 03:34 PM دليل: اشتباه تایپی
    اگر مثل گاو گنده باشي،ميدوشنت، اگر مثل خر قوي باشي،بارت مي كنند، اگر مثل اسب دونده باشي،سوارت مي شوند…. فقط از فهميدن تو مي ترسند
    ------------
    آن روز که همه به دنبال چشم زيبا هستند، تو به دنبال نگاه زيبا باش
    دکتر علی شریعتی

9. تشكرها از اين پست

پيش فرض

سلام و خسته نباشید و عرض تبریک سال جدید به استاد تقوی .

من سوال خاصی ندارم اما دلم نیومد ازتون یه تشکر از نزدیک ( مجازی ) بابت کتاب هاتون کنم

با قاطعیت تمام می گم کتاب مدار و کنترل راهیان ارشد مهندس تقوی بهترین کتاب موجود هست . واقعا ممنونم ازتون .

11. تشكرها از اين پست

عضو
    رشته
    مهندسی برق
    تاريخ عضويت
    2012/3
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام و احترام خدمت همه عزيزان

1- در خصوص درس الكترومغناطيس، معمولا افرادي به درصدهاي بالا دست پيدا ميكنند كه تعداد بيشتري تست حل كرده باشند. كتابهاي آقاي دكتر طاهري و جزوه ي آقاي دكتر اشرفيان مراجع تستي بسيار خوبي هستند. كتاب رهيافت آقاي دكتر دياني هم به لحاظ روشهاي حل بكار برده شده، كتاب مناسبي هست.
    در خصوص مطالعه كتب مرجع، توجه كنيد كه اگر فرصت كافي براي اين كار داريد بسراغ اين كتب برويد (مديريت زمان رو از دست نديد). در اين خصوص، كتاب آقاي دكتر صفايي هم ميتونه رفرنس غير تستي بسيار مناسبي براي يادگيري باشه. ساير مراجع به ترتيب اهميت: چنگ، ميلفورد، (كتاب نايفه رو بنده مطالعه نكردم و بنابراين نظر نميدم)

2- حل سوالات كتابهاي اپنهايم و هايكين‌، كمك بسيار زيادي به تفهيم مطالب ميكنه. كتابهاي آقاي مهندس مومن زاده هم مجموعه خوبي هستند. با اين حال اگر خود بنده فقط يك حق انتخاب داشتم، قطعا كتاب آقاي اپنهايم رو انتخاب ميكردم و مسايلش رو با وسواس و موشكافانه تحليل ميكردم. ايشون به معناي واقعي كلمه، "استاد" هستند.

3- كتاب بنده بهيچ عنوان گرامر زبان رو پوشش نميده. براي گرامر، فقط از "جزوات" تافل و آيلتس استفاده كنيد (و يا اگر فرصت داريد در دوره فشرده گرامر آيلتس شركت كنيد).

4- اگر بتونيد جزوه حل تمرين آقاي مهندس تاجيك رو تهيه كنيد، كمك زيادي بشما ميكنه. كتاب موسسه نصير هم كتاب نسبتا خوبي هست.

5- خير- فقط انرژيتون رو روي يك كنكور متمركز كنيد (براي كنترل غيرخطي، ميتونيد از كتاب يا جزوه آقاي دكتر خاكي صديق استفاده كنيد ولي شايد بهتر باشه كه مخابرات كه گرايش تخصصيتون هست رو ادامه بديد).

از لطف و محبت همه دوستان سپاسگزارم و از اينكه به دليل مشغله بسيار زياد كاري فرصت نميكنم در خدمت دوستان عزيزم باشم، عذرخواهي ميكنم.
    با تشكر و احترام، مصطفي تقوي كني
    www.mtaghavi.ir

عضو فعال
    رشته
    مهندسی برق
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2012/3
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

با عرض ادب و احترام خدمت استاد عزیز ... سوال بنده اینه که آیا در دانشگاههای خارج از کشور هم به گوشتون خورده که آزمونهای برق به صورت تستی باشه و اگر هست میشه به طریقی به این سوالات دست یافت؟
    [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ](با 50 مطلب جدید به روز شد)

14. تشكرها از اين پست

صفحه 1 از 20 1234511 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. صندلی داغ کنکور92 با حضور استاد ارجمند مهندس علیرضا باغستانی
    توسط ali_511 در تالار کنکور و تحصیلات تکمیلی
    پاسخ ها: 94
    آخرین ارسال: 2014/10/16, 07:32 PM
  2. پاسخ ها: 128
    آخرین ارسال: 2013/9/08, 09:40 PM
  3. صندلی داغ با حضور استاد برتر الکترونیک مهندس اسلام پناه
    توسط یونس313 در تالار کنکور و تحصیلات تکمیلی
    پاسخ ها: 30