زمین بار دیگر خشمگین شد- ترکیه در داغ نشست

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
فارس: مرکز زمین شناسی آمریکا از وقوع یک زلزله شدید به قدرت ۷٫۳ ریشتر در جنوب شرق ترکیه خبر داد.به گزارش فارس شبکه خبری پرس تی وی از وقوع یک زلزله شدید در ترکیه خبر داد.مرکز زمین شناسی آمریکا نیز در پایگاه اینترنتی خود قدرت این زلزله را ۷.۳ ریشتر اعلام کرده است.
محل وقوع این زلزله در جنوب شرق ترکیه به سمت ایران اعلام شده است.کانون زلزله با وان ترکیه ۱۹ کیلومتر، هاکاری ۱۱۶ کیلومتر،آگری ۱۳۰ کیلومتر و با ایروان پایتخت ارمنستان ۱۹۲ کیلومتر فاصله داشته است.

من به نمایندگی از بچه های سایت با بازماندگان این حادثه همدردی میکنم و برای همه درگذشتگان این حادثه که مسلمان بدند از درگاه حضرت حق طلب آمرزش میکنم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم به نوبه خودم از شنیدن این خبر متاثر شدم و با بازماندگان ابراز همدردی میکنم

آتیلا جان کدوم شهرها رخ داده ؟

آخرین ویرایش:

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
[h=3][/h][h=1]زلزله ۷.۱ ریشتری در ساحل شرقی وان ترکیه/آذری زبان ها در خیابان
[/h][h=2]محیط زیست - زلزله ظهر امروز پیش ترکیه، در استان های آذری زبان ایران هم احساس شد.[/h]
[h=4]
زلزله 7.1 ریشتری وان ساعت 14 و 11 دقیقه روز یکشنبه روی داد. پس لرزه های این زلزله در ترکیه ادامه دارد و بعد از زمین لرزه 7.1 ریشتری، دو زمین لرزه به بزرگی 5.3 و 4.9 ریشتری نیز شهر ' ارسیج' و وان را لرزانده است. شهرهای ' وان' و ' ارسیج' از شهرهای مرزی ترکیه با ایران هستند. اثرات این زلزله که در تبریز و برخی شهرهای آذربایجان شرقی احساس شده موجب رعب و وحشت شهروندان شده است.
براساس گزارش مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، امروز زلزله ای که مرکزیت آن در آذربایجان شرقی باشد، گزارش نشده و تنها اثرات زلزله بزرگ در ترکیه در این استان احساس شده است. این زلزله در 38.67 شمالی و 43.71 شرقی به وقوع پیوسته است. تاکنون از تلفات و خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارشی دریافت نشده است.اما ناصر سنایی دبیر مدیریت بحران شهرستان خوی به ایسنا گفت: زلزله ای به قدرت 4/6 ریشتری شهرستان خوی را لرزاند. مرکز این زمین لرزه استان وان ترکیه از استان‌های همجوار ترکیه با خوی است که ساعت 14 و 11 دقیقه و 27 ثانیه به وقوع پیوست.دبیر مدیریت بحران شهرستان خوی گفت: این زمین لرزه موجب رعب و وحشت مردم خوی شده است.همچنین متعاقب این زلزله که موجب رعب و وحشت مردم در آذربایجان غربی هم شده شش پس لرزه در منطقه رخ داده که بزرگترین آنها با بزرگی 5.5 در ساعت 15 و 2 دقیقه به وقوع پیوسته است.دکتر مهدی زارع، معاون پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی در پی این زلزله به ایسنا گفت: این زلزله که در ساعت 14 و 11 دقیقه روز یکشنبه به وقت ایران و 13 و 41 دقیقه به وقت محلی رخ داده در تمام ایستگاه های لرزه نگاری باند پهن ایران ثبت شده است.وی محل رخداد این زلزله را بین ساحل شرقی دریاچه وان و مرز ایران (حوالی خوی و ماکو) عنوان کرد و با اشاره به زلزله بزرگ سال 1977 چالدران از احتمال تلفات و خسارات سنگینی در منطقه وان خبر داد.زارع با بیان این که گسل مسبب این زلزله احتمالا گسل آناتولی شمالی بوده اعلام نظر دقیق در مورد این زلزله را منوط به بررسی‌های دقیق تر خواند.
منبع خبر آنلاین​
[/h]

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمين لرزه تركيه به شهرهاي غربي كشورمان خساراتي وارد نكرده است

زمين لرزه تركيه به شهرهاي غربي كشورمان خساراتي وارد نكرده است

' محمود مظفر ' روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا، افزود:به دنبال وقوع اين زمين لرزه در خاك تركيه با قيد فوريت نسبت به تشكيل ستاد بحران در ساختمان صلح جمعيت هلال احمر اقدام و هماهنگي هاي لازم براي اعزام گروه هاي امدادي به مناطق آسيب ديده صورت گرفت.
اين مقام مسوول درسازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر ادامه داد:‌ در ارزيابي هاي اوليه و ثانويه كه ازسوي گروه هاي اعزامي كاوش هلال احمر به مناطق متاثر از تكان هاي شديد اين زمين لرزه، درشهرهاي اروميه، خوي و سلماس و روستاهاي اطراف آن صورت گرفت خوشبختانه گزارشي در خصوص خسارات جاني و مالي دريافت نشده است .

مظفر همچنين از اعزام سه گروه واكنش سريع هلال احمر به همراه 20 دستگاه آمبولانس و خودروي نجات به منطقه زلزله زده وان تركيه خبر داد و گفت: به منظور انجام عمليات امداد و نجات در آوار و همكاري با جمعيت هلال احمر تركيه در شرايط اضطراري عمومي يك دستگاه بيمارستان صحرايي( سريع الاستقرار) با لوازم و تجهيزات كامل جستجو و نجات در آوار، چادراسكان اضطراري، اقلام زيستي و غذايي در سه مرز بازرگان ، خوي و اروميه مستقر شدند .
وي افزود: اين گروه ها با تجهيزات ياد شده آماده اند تا با هماهنگي ستاد مديريت بحران استانداري استان آذربايجان غربي و جمعيت هلال احمر تركيه به مناطق زلزله زده استان وان اين كشور اعزام شوند.
به گزارش ايرنا، زمين لرزه اي به بزرگي 1 / 7 در مقياس امواج دروني ( ريشتر ) ساعت 14 و 11 دقيقه و 27 ثانيه روز يكشنبه حوالي وان تركيه را لرزاند،مشخصات اين زمين لرزه را 67 / 38 درجه عرض شمالي و 71 / 43 درجه طول شرقي ثبت كرده اند.

http://irna.ir/News/30626878/زمين لرزه تركيه به شهرهاي غربي كشورمان خساراتي وارد نكرده است/اجتماعي/

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به گزارش واحد مرکزی خبر، زمین لرزه ای به بزرگی 6 و 7 دهم ریشتر حدود ساعت 14 و 12 دقیقه امروز در استان وان ترکیه به وقوع پیوست که باعث شد مردم ساکن در شهرستان های شمالی آذربایجان غربی از جمله خوی ، سلماس ، چایپاره ، ماکو و همچنین بخشهایی از شهرستان ارومیه ، وحشت زده از خانه های خود خارج شوند.

فرماندار چالدران گفت: شدت این زمین لرزه به حدی بود که دیوار و سقف حدود 10 واحد مسکونی در این شهر ترک برداشت و ارتباط تلفن های ثابت و سیار نیز در شهر چالدران قطع شد.

آقای قلی پور افزود : شهرستان چالدران و دیگر شهرستانهای شمال آذربایجان غربی با استان وان ترکیه مرز مشترک دارد.

بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری تبریز ، کانون این زمین لرزه منطقه ای در استان وان ترکیه بود و پس لرزه های متعددی نیز به دنبال آن روی داد.

استان وان ، شرقی ترین استان ترکیه است که با بیشتر شهرستانهای شمالی آذربایجان غربی هم مرز است.

.
.
.

.
دو نفر از اهالی چالدران در اثر زلزله زخمی شدند
ارومیه - خبرگزاری مهر: استاندار آذربایجان غربی گفت: در اثر وقوع زلزله در استان وان ترکیه دو نفر از اهالی روستاهای چالدران زخمی شدند.
وحید جلال زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر با اعلام این مطلب افزود: در پی وقوع زمین لرزه 7.1 ریشتری در استان وان ترکیه و تاثیر آن در روستاهای هم مرز شهرستان چالدران دو نفر از اهالی این روستاها از ناحیه پا دچار جراحت سطحی شدند.​
وی با بیان اینکه تاکنون گزارش دقیقی از میزان خسارات واقعی به روستاهای هم مرز استان با کشور ترکیه به دست نیامده است بیان داشت: با توجه به بازدید های اولیه فرماندار چالدران تنها دیوار تعدادی از روستاهای این شهرستان تخریب و در اثر آن یک نفر از اهالی نیز از ناحیه پا مجروح شده است.​
جلال زاده با تاکید بر اینکه این حادثه خسارات جانی در شهرستانهای همجوار استان با کشور ترکیه در بر نداشته است گفت: هم اکنون مسئولان شهرهای مرزی استان در حال بازدید از مناطق هم مرز با محل وقوع زمین لرزه هستند و بر اساس اعلام این مسئولان این حادثه خسارات مالی زیادی برای استان درپی نداشته است.​
استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین در اثر وقوع این زمین لرزه در استان وان ترکیه در سطح شهرستان چالدران نیز تعدادی از تیرهای چراغ برق دچار سانحه شدند که بلافاصله توسط مسئولان این مشکل برطرف و برق این مناطق وصل شد.​
جلال زاده از آمادگی نیروهای امدادی برای اعزام به کشور ترکیه و امداد رسانی به حادثه دیدگان این حادثه خبرداد و بیان داشت: بلافاصله بعد از وقوع این زمین لرزه مسئولان استان آذربایجان غربی با مسئولان استانهای وان، ارزروم و آنکارا در ترکیه تماس برقرار کرده و آمادگی خود را برای امداد رسانی به حادثه دیدگان اعلام کردند.​
وی با اشاره به اینکه حالت عادی در تمامی شهرهای استان برقرار است اظهارداشت: اظهار نظر نهایی بعد از رصد و بازدید مسئولان شهرهای هم مرز استان با کشور ترکیه در روزهای آتی در خصوص میزان خسارات وارده به روستاهای همجوار استان با کشور ترکیه اعلام می شود.​
زمین لرزه ای با قدرت 7.1 ریشتر حوالی ساعت 14 و 11 دقیقه استان وان در شرق ترکیه را تکان داد که بر اثر این حادثه شهرستان های شمالی آذربایجان غربی تکان خوردند.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
صالحي به دولت و مردم تركيه تسليت گفت

صالحي به دولت و مردم تركيه تسليت گفت

به گزارش ايرنا ، صالحي در اين تماس تلفني با ابراز همدردي با بازماندگان كشته شدگان اين حادثه، آمادگي جمهوري اسلامي ايران را براي ارسال هرگونه كمك انسان دوستانه به تركيه اعلام كرد.
قرار است ، ' محمدرضا رحيمي ' معاون اول رييس جمهوري نيز در تماس تلفني با ' رجب طيب اردوغان ' نخست وزير تركيه اين حادثه غمبار را به وي تسليت بگويد.
زمين لرزه اي به بزرگي 2/7 ريشتر ساعت 13:41 به وقت محلي امروز (يكشنبه) استان 'وان 'واقع در نزديكي مرز تركيه با جمهوري اسلامي ايران را لرزاند.
مركز اين زمين لرزه روستاي 'تابانلي' از توابع استان وان اعلام شده است.
اين زلزله منطقه وسيعي از شرق تركيه را به لرزه درآورد.
نخستين پيش بيني ها حاكي از كشته شدگان يكهزار نفر در اين حادثه است .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
گروه هاي امدادي استان آماده كمك رساني به زلزله زدگان تركيه هستند

گروه هاي امدادي استان آماده كمك رساني به زلزله زدگان تركيه هستند

سيد جواد محمودي عصر روز يكشنبه در گفت و گو با خرنگار ايرنا با ابراز تاسف ازوقوع اين حادثه در كشور دوست و برادر تركيه افزود: اكيپ ها و گروه هاي امدادي آذربايجان غربي به حالت آماده باش درآمده و آماده عزيمت به محل وقوع اين حادثه در تركيه هستند
وي اضافه كرد: : تمامي گروه هاي امدادي و امكانات مورد نياز براي امداد رساني به مصدومين و مجروحين آماده است كه در صورت اعلام نياز كشور تركيه به سرعت به اين كشور عزيمت و ماموريت هاي محموله را انجام خواهند داد.
زمين لرزه ياد شده حوالي ساعت 14 و 11 دقيقه به وقت ايران در استان وان تركيه روي داد كه در اثر آن شهرستان هاي شمالي آذربايجان غربي و اروميه نيز تكان خورد .
با توجه به شدت زمين لرزه ياد شده احتمال خسارات و تلفات در تركيه زياد است ولي تا كنون از تلفات و خسارات احتمالي اين زمين لرزه در شمال آذربايجان غربي گزارشي نرسيده است.

http://www.irna.ir/News/30626902/گر...كمك رساني به زلزله زدگان تركيه هستند/اجتماعي/

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دومين كمك هاي انسان دوستانه جمهوري اسلامي عازم شرق تركيه شد

دومين كمك هاي انسان دوستانه جمهوري اسلامي عازم شرق تركيه شد

فرماندار شهرستان خوي كه با اولين كاروان كمك رساني و امداد نجات به شهر وان رفته و هم اكنون نيز در اين شهر به سر مي برد در گفت وگوي تلفني با خبرنگار ايرنا اعلام كرد: دومين كاروان كمك هاي جمهوري اسلامي از شهرستان خوي حركت كرده و ساعاتي بعد از طريق مركز رازي - كاپي كوي وارد شرق تركيه خواهد شد.
غلامحسين عماري افزود: اين محموله شامل صدها تن انواع كالاهاي مورد نياز زلزله زدگان از قبيل چادر، پتو، زير انداز، نان، آب معدني، دارو و مواد سوختي است كه به محض رسيدن در ميان زلزله زدگان توزيع خواهد شد.
اولين محموله كمك هاي انسان دوستانه جمهوري اسلامي همراه با گروه هاي امداد و نجات ديشب / يكشنبه شب / به شهر وان وارد شد و كار توزيع اقدام مورد نياز و اسكان زلزله زدگان آغاز كرده اند.
در اثر زلزله 1/7 ريشتري شرق تركيه كه بعد از روز يكشنبه روي داد هزاران خانه تخريب و صدها نفر نيز كشته و زخمي شده اند.
شدت اين زمين لرزه به حدي بود كه در شهرستان هاي شمالي آذربايجان غربي احساس شد و خساراتي نيز در شهرستان چالدران بوجود آمده است.

http://irna.ir/News/30628160/دومين كمك هاي انسان دوستانه جمهوري اسلامي عازم شرق تركيه شد/استانها/

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
کم مونده بود تبریزم به داغ بشینه ..................ولی خدا رحم کرد...

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
حساب کن 30ثانیه 7ریشتر بلرزی
یا امامه مجید
خدا بخیر بگذرونه

yare66

عضو جدید
منم به عنوان کسی که یک بار زلزله را تجربه کرده به نوبه ی خودم با مردم ترکیه ابراز همدردی میکنم:cry:.
(زلزله 5 دی ماه سال 82 بم)

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ابراز همدردي دکتر احمدي نژاد با زلزله زدگان ترکيه

ابراز همدردي دکتر احمدي نژاد با زلزله زدگان ترکيه

رييس‌جمهور در گفتگوي تلفني با عبدالله گل وقوع حادثه زلزله در ترکيه و کشته و زخمي شدن تعدادي از مردم اين کشور را به دولت و ملت ترکيه تسليت گفت و از خداوند متعال براي بازماندگان صبر وشکيبايي مسالت کرد.
دكتر محمود احمدي‌نژاد شامگاه دوشنبه در مکالمه تلفني با عبدالله گل رييس‌جمهور ضمن ابراز همدردي با مردم آسيب ديده در حادثه زلزله خاطر نشان کرد: جمهوري اسلامي ايران براي ارائه هرگونه کمک انسان‌دوستانه و مساعدت به مردم زلزله زده ترکيه آمادگي کامل دارد.
عبدالله گل رييس‌جمهور ترکيه نيز در اين گفتگوي تلفني ضمن تشکر از ابراز همدردي رييس‌جمهور کشورمان با دولت و ملت ترکيه، از تلاش‌هاي انسان‌دوستانه جمهوري اسلامي ايران براي کمک به زلزله‌زدگان ترکيه تشکر کرد و گفت: ايران و ترکيه دو کشور زلزله‌خيز هستند و ما بايد با گسترش همکاري هاي دوجانبه تدابير لازم را براي پيشگيري از آثار اسفبار اينگونه حوادث اتخاذ کنيم.
روساي جمهور ايران و ترکيه همچنين در اين مکالمه تلفني مهمترين تحولات منطقه از جمله پديده تروريسم و مزاحمت هاي گروهک‌هاي تروريستي پژاک و منافقين براي دو کشور را مورد اشاره قرار دادند و با بيان اينکه وجود تروريست، توطئه سلطه‌گران براي تسلط بر منطقه است، بر همکاري سازمان‌ها و نهادهاي دو کشور براي مقابله با اين پديده شوم تاکيد کردند.

http://www.president.ir/fa/?ArtID=31759

roya.b

عضو جدید
طفلیا ... متاسفم
راستی این روزا چرا زمین اینهمه ناراحته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کسی میدونه ؟
قبلنا اینطوری نبود!!!!
زمین خیلی خشمگین شده

چرا؟

hah

عضو جدید
ما که تو تبریز بودیم از شدت صدا ترسیدیم وای به حال هم زبانانمان در ترکیه...
بازم خدا صبرشون بده

Sarp

مدیر بازنشسته
ما که تو تبریز بودیم از شدت صدا ترسیدیم وای به حال هم زبانانمان در ترکیه...
بازم خدا صبرشون بده
اون دفه که تبریز زلزله اومد یک بارش رو بیرون بودم و متوجه زلزله شدم

ولی بقیه پس لرزه ها و پیش لرزه ها که خونه بودم چیزی متوجه نشدم :دی
حالا شوما چجوری اینو متوجه شدید :دی
البته افراد زیادی متوجه لرزه ها شدند

تو چالدران هم 40 تا خانه ویران شدند

cpu 2011

عضو جدید
این که گفتن تو شمال ایران حس شده حقیقت داشت...
من تو اتاقم نشسته بودم، یهو متوجه صدای جر جر از سقف خونه شدم (خونه ویلایی) برگشتم لوستر اتاق و نگاه کردم دیدم داره خیلی کم تکون میخوره...
دیگه ببین آذربایجان غربی چجوری احساس شده!!!!!

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون دفه که تبریز زلزله اومد یک بارش رو بیرون بودم و متوجه زلزله شدم

ولی بقیه پس لرزه ها و پیش لرزه ها که خونه بودم چیزی متوجه نشدم :دی
حالا شوما چجوری اینو متوجه شدید :دی
البته افراد زیادی متوجه لرزه ها شدند

تو چالدران هم 40 تا خانه ویران شدند
تو خوی اتفاقی نیفتاد
ولی خیلی بد لرزیده بود. اما سلماس شیشه ها شکسته بودند.
از روستاها خبر ندارم. چالدران هم خرابی داشته.

آخرین ویرایش:

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا از این زلزله صدا دارا نبود که آدم متوجه بشه

من رو تختم نشسته بودم و داشتم اس می زدم یه آن فک کردم سرم داره گیج میره یه نگا به لوستر اتاق انداختم دیدم نه انگار سره اونم

داره گیج میره:دی

اون موقع بود که متوجه شدم زلزلس:cry:

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من رو تختم نشسته بودم و داشتم اس می زدم یه آن فک کردم سرم داره گیج میره یه نگا به لوستر اتاق انداختم دیدم نه انگار سره اونم

منم مثل شما.سر کامپیوتر بودم فکر کردم سرم داره گیج میره بعد دیدم لوسترها هم داره تکون می خورن!

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام
اون لحظه چه احساسی داشتی. میشه برامون تعریف کنی.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نجات نوزاد «۲ هفته‌ای» از زیر آوار زلزله 2/ 7 ریشتری ترکیه

نجات نوزاد «۲ هفته‌ای» از زیر آوار زلزله 2/ 7 ریشتری ترکیه

فارس: نیرو‌های امدادی در شهر ارسیس ترکیه امروز موفق شدند یک نوزاد دختر 2هفته‌ای با نام "آزرا کارادومان" را پس از گذشت 46 ساعت از وقوع زلزله 7.2 ریشتری این کشور، زنده از زیر آوار بیرون کشند.

شبکه الجزیره گزارش داد این نوزاد توانسته برای نزدیک 2 روز بدون تغذیه شیر زنده بماند. این در حالی است که مادر این نوزاد همچنان در زیر آوار محبوس بوده و امدادگران برای نجات وی تلاش می‌کنند.

گروه امدادگران ترک اظهار امیدواری کردند که بتوانند مادر این نوزاد را زنده از زیر آوار بیرون کشند.

تصاویر تلویزیونی نشان می‌دهد ساختمانی که این نوزاد را از آن بیرون کشیده‌اند به طور کامل تخریب شده و بولدوزر‌ها در حال آواربرداری از ساختمان هستند.

زلزله‌ای به قدرت 7.2 ریشتر نواحی شرقی ترکیه را لرزاند که بر اثر آن تاکنون 366 نفر کشته و شمار دیگر زخمی شدند.

http://www.shafaf.ir/fa/pages/?cid=80923

بالا