اگه خدا 24ساعت هیچ گناهیو براتون ننویسه، چیکار میکنید؟

اگه خدا 24ساعت هیچ گناهیو براتون ننویسه، چیکار میکنید؟

• مجموع رای دهندگان
    41

legend.68

اخراجی موقت
تمام عمر بستیم وشکستیم
بجزبار پشیمانی نبستیم
جوانی را سفرکردیم تا مرگ
نفهمیدیم به دنبال چه هستیم

آخرین ویرایش:

magnet

عضو جدید

سلام.
ربط نظرسنجی تون رو به پست اول متوجه نشدم.

ولی نمیشه جوابی داد . به نظرم تایپیک خوبی نیست .
فرضتون ممکن نیست ( هم از طرف خدا هم از بنده خدا) . لزوم پاسخ هم این میشه که یه گناهی رو نام ببریم . یعنی ما الان دوس داریم فلان گناه رو ، ولی نمی تونیم انجام بدیم !

درکل اگه بخوای یه جوابی هم داشته باشی ، شاید کشتن یه سری قاتل جانی .... بهترین جواب باشه که می تونن از دست قانون و ... در برن ! مثل همون مرتیکه اسید پاش که بدن بندازیم تو بشکه اسید تا زنده زنده حل بشه بره . . .

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پاسخ نظر سنجیتون
به نظر من هم میشه فطرت هم عقل هم سخن بزرگان

بعضی وقتها برخی گناهانو عقل میگه انجام بده، چون به نفع آدمه ولی فطرت ، اون ته ته دلت، قلقلک میده نه انجام نده
بعضی وقتها برخی گناهانو آدم عقلا انجام نمیده چون میدونه برای خودش ضرر داره
بعضی رفتارها هم هست که در سخن بزرگان گناه شمرده شده، سخن اونهام بر اساس عقل و فطرت آدمیه ولی نه اون عقل و فطرت که ما داریم، بلکه عقل و فطرت کمال یافته و به خدا رسیده....... که شاید من و شما تعجب کنیم بگیم عه، آخه این رفتار مگه چشه که گناهه!

با همه این احوال من زدم فطرت، چون حساسترین چیزیه که تو وجود انسان نسبت به گناه واکنش میده...
همون وجدانه دیگه....

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که فکر نمیکنم تو 24 ساعت گذشته،گناهی کرده باشم!! پس چیزی هم نیست که نوشته بشه!!! پس چیزی هم ندارم که به کسی بگم!

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
کارخاصی نمیکردم..وقتی فهمیدی فلسفه گناه نکردن ضرریه که به خودانسان یا شخص دیگری وارد میشه
انسان سعی میکنه اون کارانجام نشه..چه گناه نوشته بشه چه نشه
خیلی ازانسانها به خداوقیامت معتقدنیستندولی فطرتا دنبال کار خطا نمیرند
من فطرت روانتخاب کردم

sky walker1

عضو جدید
گناه برا ما جوونای ایرانی که زیاده.کارایی زیادی که مارو از انجامش نهی کردنو همی کارشون سبب شده ما دوس داشته باشیم بریم سمتشون حداقل برا ولی فک کنم اولین کاری که انجام بدم ینی گناه شکستن دله کسیه که دلمو شکسته.چون تو ذاتم نیس رنجومندن کسی از خودم بالاترین گناه میدوونم البته با تو جه به عقلو ذاتم نه هیچ چیز دیگه ای

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
من زدم فطرت
ولی عقل رو هم میگم منتهی نمیشه اینجا هر2رو زد....!
عقل و فطرت
راجبه سوالتون هم که کار خاصی نمیکردم ....
:surprised:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشیدا.....ولی به نظر من همه دارن شعار میدن...
اگه ملت ایران انقدر خوب و مهربون و نوع دوست و شرافتمندن پس چرا وضع مملکت اینه؟!!!

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ گناهی نمیکنیم متاسفانه ما آدمه همیشه بر خلاف مسیر دوست داریم حرکت کنیم.......

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
زندگی معمولی....
اگه قبول داری چیزی گناهه پس ناپسنده و عمل ناپسند نابودگر وجدان انسانی ... اگه قبول کردی زشته انجامش نده... اگه هم آرزوی انجامشو داری پس بدون اصلا قبول نداری گناهه
.
ضمنا من می خواستم تو نظر سنجی بزنم عقل و فطرت اما امکانش نبود! ناچارا یکیو ترجیح دادم

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
همون کاری که روزای عادی انجام می دادم رو انجام میدم.