[گفتگوی دوستانه در تالار عمران]

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
تایپیک باحالیه
ترم هفت که طراحی اجرای دو (فولاد )داشتیم .منبع کتاب عوض میشه (دانشگاه های دیگه همش طاحونی ولی اون ترم برا ما ایرانی رو معرفی کردن )برا همین اساتید و دانشجو ها اعتراض کردن آخرشم دو سری سوال دادن هم از طاحونی هم ایرانی دانشجوهای بخت برگشته که خبر نداشتن . سوالا رو که می بینن همه گیج و گنگ میشن نمی دونن چکار کنن بعضیا که همون اولش پاشدن رفتن ما هم فقط سیا کردیم به امید این که به سیاه ای برگه استاد به ما نمره بده .بعد از امتحان بچه هاجلسه گذاشتن که چه کنیم چه نکنیم یکی به استاد زنگ زد یکی برگه اعتراض نوشت بعضی ها هم گفتیم بذارید برگه تصحیح بشه یه کاریش می کنیم .دو سه ساعت بعد هنوز به خونه نرسیده بودم که خود استاد بهم زنگ زد .گفت فلانی چی شده امتحان و چکار کردین بچه ها کشتن منو (این جور که معلوم بود فقط من زنگ نزدم ) ما هم شرح ماوقع کردیم استاد گفت پس بچه ها راست می گفتن مدام دارن زنگ می زنن نمی دونم چه کنم گفتیم استاد جای دوری نمی ره همه بچه ها اشنان گناه دارن دارن تموم می کنن این درس بیوفتن سخت میشه و ... بلاخره گفت باشه اونای که برگشون جا داشته باشه نمره می دم .استاد هم به قولش عمل کرد و اونای که 8/5-9 شدن رو قبول کرد بقیه که افتادن صداشون در اومد فلانی یه کاری بکنید و الان و بلان ماهم زنگ زدیم استاد این ور اون ور بلاخره یه روز استادو دانشگاه گیر اوردیم بیست نفری ریختن سرش استاد تورو خدا استاد ما گناه داریم .اون روز هیچ وقت یادم نمی ره بچه ها افتادن دست و پاش نمی ذاشتن بره اول نه می اورد یکی از بچه ها هر چه در توان داشت گذاشت اون اهی که اون کشید استاد سنگم بود اون روز آب میشد بلاخره راضیش کردن از تقرینا سی نفر فقط 5 نفر خودشون قبول شده بودن یعنی استاد 25 نفر رو قبول کرد. منم جزو اونای بودم که 9 شده بودن .
یه راه دیگم که خودم ازش زیاد استفاده میکنم زیر پاسخ نامه برا استاد انشا مینویسیم استاد جون هر کی که دوست داری این ترم کار داشتیم سوالات سخت بود شرایط پیام نور سخت حجم کتاب زیاده و ...و ...

ببخشید اگه طولانی شد و بیشتر شبیه داستان شد

جالب بود ، خيلي زياد

ما يه استادي داشتيم ( بچه ها ازش دل خوشي نداشتن ، ولي من طبق عادت اذيت و ازاري !!:D ( آقا ،تو خونم هست ، چيكارش كنم !!) طرفدار پرو پا قرص اين استادم !!) پروژه ي بتن و فولادم با ايشون بود( از اون سختگيراي عالم !!) سر جلسه معارفه ، بنا گذاشته بر تعريف از نامه هاي پاي ورقه اي !! (من كه به شخصه شيوه هاي نوين رو ترجيح ميدم !!) كلي خنديديم!!:D

(با عرض پوزش از دوستان:redface: ولي باور كنيد استاد به اونا حتي نيم نگاهم نميكنه !!)

simiar

عضو جدید
ولی من هیچ وقت پاورقی ننوشتم و از هیچ استادی درخواست نمره نکردم!
متأسفانه الان خیلی باب شده مخصوصاً با افزایش تعداد دانشگاه ها و استادهای بی سوادی که با شنیدن التماس دانشجو دچار خودبزرگ بینی میشن!

..:: civil ::..

عضو جدید
سلام
منم به عمرم نه نمره گرفتم نه رفتم پیش استادی!

ببخشید خاطره ندارم اما 2 تا سوال
من چه طوری میتونم یه مطلبو توی سایت سرچ کنم؟
مطالب جدید تالار خودمون نه کل سایتو چه طوری پیدا کنم؟

مرسی

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام یه سوال: چطوری میشه مقالات pdf رو تو تالار بزارم؟؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شما زحمت بکشید بعد از اینکه روی پاسخ به تاپیک کلیک کردید ، گزینه صفحه پیشرفته رو از سمت چپ انتخاب کنید ، براتون مدیریت ضمیمه ها اضافه میشه لود کنید .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب ، بالاخره بعد از 4 سال جوریدم پیدا کردم ... شما روی پست های جدید کلیک کن ، بعدش روی اون جستجو: کلیک کن ، زیر جستجو -> ارسالهای جدیده ، زیرشم نوشته نوع پست : ....
یک صفحه باز میشه ، توی قسمت جستجوی تالارها هر تالاری رو که میخوای انتخاب کن ، برای بیشتر از یکی باید CTRL رو هم نگه داری ، بعدش پایینش دست راست یک منو هست به این اسم : ذخیره تنظیمات جستجو ، یه برو کلیک کن و چستجو رو بزن

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام
منم به عمرم نه نمره گرفتم نه رفتم پیش استادی!

ببخشید خاطره ندارم اما 2 تا سوال
من چه طوری میتونم یه مطلبو توی سایت سرچ کنم؟
مطالب جدید تالار خودمون نه کل سایتو چه طوری پیدا کنم؟

مرسی

خانم مهندس عزيز سلام
ميگم خانم مهندس ، اينا كه همش يه سواله !!
پس سوال دوم ؟؟

..:: civil ::..

عضو جدید
خانم مهندس عزيز سلام
ميگم خانم مهندس ، اينا كه همش يه سواله !!
پس سوال دوم ؟؟

:biggrin:
سلام عزیزم
نه نگاه کن 2 تاست!!
1- چه طوری یه مطلب رو توی کل سایت سرچ کنم
2- چه طوری همه پستای جدید تالار خودمونو یه جا ببینم :smile:

اون موقع نمی دونستم 2 تاش یکیه!!!

مرسیی از توجهت!:)

reza2011

عضو جدید
:biggrin:
سلام عزیزم
نه نگاه کن 2 تاست!!
1- چه طوری یه مطلب رو توی کل سایت سرچ کنم
2- چه طوری همه پستای جدید تالار خودمونو یه جا ببینم :smile:

اون موقع نمی دونستم 2 تاش یکیه!!!

مرسیی از توجهت!:)

براي جستجو ميتونيد از دگمه جستجوي پيشرفته كه در بالاي صفحه سمت چپ ديده ميشه استفاده كنيد . در مورد پست هاي جديد شما ميتونيد از طريق گزينه پست هاي جديد كه در بالاي صفحه سمت راست ديده ميشه استفاده كنيد ولي من چند بار از اين گزينه استفاده كردم ولي جالبه كه پستهاي جديد رو در تالار عمران نديدم . يك روش ديگه اينه كه وقتي وارد هر كدام از تالارهاي مهندسي عمران ميشيد اگر هر پست جديدي در هر تاپيك وجود داشته باشه اون تاپيك بصورت بولد نشون داده ميشه . ضمنا ميتونيد در هر پست كه پاسخ ميزاريد گزينه ارسال ايميل براي هر پاسخ جديد رو تيك دار كنيد در اين صورت اصطلاحا در اون تاپيك مشترك ميشيد و هر پاسخ جديد كه به اون تاپيك داده بشه از طريق ايميل به شما اطلاع رساني خواهد شد .موفق باشيد .

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
دوستان من برام يه سوال پيش اومده !!
به نظرتون مدركي كه فني و حرفه اي ميده معتبر تر هست يا مدركي كه وزارت علوم ؟؟
اينطوري بگم : مثلا يه دوره اي داره برگزار ميشه كه اين دوره رو هم از طرف وزارت علوم داره برگزار ميشه ( يعني وزارت علوم مدركشو ميده ) هم از طرف فني و حرفه اي (مدرك رو فني و حرفه اي ميده !!) هر دو مدرك اعتبار بين المللي دارند (يعني قابليت ترجمه داره و ميشه تو خارج از كشور هم ازش استفاده كرد !!) حالا به نظرتون كدوم معتبر تر هست ؟؟ وزارت علوم يا فني و حرفه اي(وزارت كار و امور اجتماعي ) ( منظورم هم خارج از كشور هست ، هم تو ايران !!)
اساتيد محترم ،لطفا راهنماييم كنيد .

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
سلام به همه
هم دوستانی که جدید اومدن و هم قدیمیا
سلام آقای مهندس بیدهندی و آقای مهندس رسول
سلام به دوستایی که یه زمانی اینجا بودن و الان نیستن و رفتن پی زندگیشون
الان که دارم سلام میدم یادم میفته یه روزی اینجا واقعا با بچه ها زندگی میکردیم
آقای بیدهندی یادتونه من ترم اول بودم یه تاپیک داشتیم ساختمان فرضی من یه پست دادم واسه نازک کاری شما نوشتی کنار امتیازت بیشتر از یکی بوداا:D
شاید کسی باور نکنه ولی نقطه عطف زندگی من از این باشگاه بود... بگذریم
چقد دلم واسه باشگاه تنگ شده بود
من الان ترم 7 هستم
ترم یک که بودم اومدم تو باشگاه ثبت نام کردم آخه فک میکردم مهندس شدم:D
چه هیجانی داشتم چقد بالا پایین میپریدم اینجا... :D
دارم واسه ارشد درس میخونم ... اونم چه درس خوندنی:D
یاد اخوی والکانو بخیر... خیلی مخلصیم اخوی:D
فرزانه ... گومو ... راستی آقای گومو بازم هستید یا دیگه قهر کردین رفتین:D
آقای خسرودادم که جای خودشون..
وااای چه دلم تنگ شده بود
خیلی دوست دارم بازم بیام اینجا یه آتیشی به پا کنم ولی دیگه روی قول الکی دادن و به آقا رسول ندارم... به خدا آقا رسول ازتون خجالت میکشم انقد گفتم و نیومدم:D زندگی نمیذاره به خدا همش دارم کتک میخورم:D
خب برم ببینم چه خبره این دور و برا
فعلا
یا حق

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی امضام یادم رفته بود چیه
قشنگه هااا برم یه جایی یادداشت کنم شعرشو:D

• Like
واکنش ها: bmd

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
اينطوري بگم : مثلا يه دوره اي داره برگزار ميشه كه اين دوره رو هم از طرف وزارت علوم داره برگزار ميشه ( يعني وزارت علوم مدركشو ميده ) هم از طرف فني و حرفه اي (مدرك رو فني و حرفه اي ميده !!) هر دو مدرك اعتبار بين المللي دارند (يعني قابليت ترجمه داره و ميشه تو خارج از كشور هم ازش استفاده كرد !!) حالا به نظرتون كدوم معتبر تر هست ؟؟ وزارت علوم يا فني و حرفه اي(وزارت كار و امور اجتماعي ) ( منظورم هم خارج از كشور هست ، هم تو ايران !!)

دوستان...؟؟!!

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام خانم مهندس

مگه وزارت علوم هم دوره برگزار میکنه که مدرک بده؟

اگه برگزار میکنه... کجا ها و چه دوره هایی ؟

ممنون از همه دوستان

hossein_derakhsh

عضو جدید
سلام من فکرکنم مدرک فنی حزفه ای معتبرترباشه.

hossein_derakhsh

عضو جدید
سلام دوست عزیز

این چیزا همش حرفه آدم باید کار بلد باشه.............. من کسایی رو میشناسم که با کاردانی دارن پول پارو میکنن
بله.فرمایش شما متین.اوناهم سابقه دارن هم پپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپارتی

بله.فرمایش شما متین.اوناهم سابقه دارن هم پپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپارتی
درسته دوست عزیز ولی ما کسایی رو داریم که تا الان سیمان ندیدن بعد می خوان برن بشن ناظر کل

بعد وقتی کار بهشون نمیدن میگن ما پارتی نداشتیم

انشا الله همه موفق باشن

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام خانم مهندس

مگه وزارت علوم هم دوره برگزار میکنه که مدرک بده؟

اگه برگزار میکنه... کجا ها و چه دوره هایی ؟

ممنون از همه دوستان
اقاي مهندس ، اين دوره ها توسط شركت هاي خصوصي برگزار ميشه و مدرك از طرف وزارت علوم داده ميشه !!
منم فقط شنيدم ، نميدونم تا چه حد صحت داره ، ولي دوره هاي فني و حرفه اي صحت داره و من هم تو يكي از دوره ها شركت كردم ، فقط چون شنيدم كه ميگن ، همين دوره با مدرك وزارت علوم هم در حال اجرا هست ، ميخوام بدونم ، كدوم معتبر تر هست از ديد بين المللي!!

سلام دوست عزیز

این چیزا همش حرفه آدم باید کار بلد باشه.............. من کسایی رو میشناسم که با کاردانی دارن پول پارو میکنن

درسته دوست عزیز ولی ما کسایی رو داریم که تا الان سیمان ندیدن بعد می خوان برن بشن ناظر کل

بعد وقتی کار بهشون نمیدن میگن ما پارتی نداشتیم

انشا الله همه موفق باشن

اقاي مهندس ، بنظرم دوره هاي كه از طريق فني و حرفه اي برگزار ميشه ، ديد فني و كاربلدي شخص رو ارتقا ميده و دانشگاه ديد علمي و دانش علمي افراد رو ارتقا ميده !!
پارتي ، فقط يكي از گزينه هاي موفقيت هست (هرچند تو كشور ما ، عمده دليل شده !!) باقي ، توانايي و دانش فرد هست كه تعيين كننده هست .

middbox

کاربر بیش فعال
اقاي مهندس ، اين دوره ها توسط شركت هاي خصوصي برگزار ميشه و مدرك از طرف وزارت علوم داده ميشه !!
منم فقط شنيدم ، نميدونم تا چه حد صحت داره ، ولي دوره هاي فني و حرفه اي صحت داره و من هم تو يكي از دوره ها شركت كردم ، فقط چون شنيدم كه ميگن ، همين دوره با مدرك وزارت علوم هم در حال اجرا هست ، ميخوام بدونم ، كدوم معتبر تر هست از ديد بين المللي!!

اقاي مهندس ، بنظرم دوره هاي كه از طريق فني و حرفه اي برگزار ميشه ، ديد فني و كاربلدي شخص رو ارتقا ميده و دانشگاه ديد علمي و دانش علمي افراد رو ارتقا ميده !!
پارتي ، فقط يكي از گزينه هاي موفقيت هست (هرچند تو كشور ما ، عمده دليل شده !!) باقي ، توانايي و دانش فرد هست كه تعيين كننده هست .

خانم مهندس دوره فنی حرفه ای از نظر من بهتره آخه نشون میده شما کاملا این رشته رو هم از نظر تئوری و هم از نظر عملی خوب یاد گرفتی و مهمتر از این کار رو انجام دادی، من دوره متره رو از سازمان مسکن و شهر سازی گذروندم ، ولی دوباره اومدم فنی حرفه ای چون مدرکش معتبره و خوب آموزش میدن.

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
خانم مهندس دوره فنی حرفه ای از نظر من بهتره آخه نشون میده شما کاملا این رشته رو هم از نظر تئوری و هم از نظر عملی خوب یاد گرفتی و مهمتر از این کار رو انجام دادی، من دوره متره رو از سازمان مسکن و شهر سازی گذروندم ، ولی دوباره اومدم فنی حرفه ای چون مدرکش معتبره و خوب آموزش میدن.

اقاي مهندس ممنون از راهنماييتون ، راستش ، براي اين دونستن اين جواب براي من لازم شد كه هزينه اي كه در قبال اين دوره ها ميدم (3دوره=1800000تومن ) تقريبا ميشه گفت خيلي زياده و ميخوام بدونم ارزششو داره يا نه !!

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام
میشه بگید چه دوره ای هست که هر دو برگزار میکنن
ولی در کل مدرک وزارت علوم خارج از کشور اعتبار بیشتری داره

سلام
سلام به همه
هم دوستانی که جدید اومدن و هم قدیمیا
سلام آقای مهندس بیدهندی و آقای مهندس رسول
سلام به دوستایی که یه زمانی اینجا بودن و الان نیستن و رفتن پی زندگیشون
الان که دارم سلام میدم یادم میفته یه روزی اینجا واقعا با بچه ها زندگی میکردیم
آقای بیدهندی یادتونه من ترم اول بودم یه تاپیک داشتیم ساختمان فرضی من یه پست دادم واسه نازک کاری شما نوشتی کنار امتیازت بیشتر از یکی بوداا:D
شاید کسی باور نکنه ولی نقطه عطف زندگی من از این باشگاه بود... بگذریم
چقد دلم واسه باشگاه تنگ شده بود
من الان ترم 7 هستم
ترم یک که بودم اومدم تو باشگاه ثبت نام کردم آخه فک میکردم مهندس شدم:D
چه هیجانی داشتم چقد بالا پایین میپریدم اینجا... :D
دارم واسه ارشد درس میخونم ... اونم چه درس خوندنی:D
یاد اخوی والکانو بخیر... خیلی مخلصیم اخوی:D
فرزانه ... گومو ... راستی آقای گومو بازم هستید یا دیگه قهر کردین رفتین:D
آقای خسرودادم که جای خودشون..
وااای چه دلم تنگ شده بود
خیلی دوست دارم بازم بیام اینجا یه آتیشی به پا کنم ولی دیگه روی قول الکی دادن و به آقا رسول ندارم... به خدا آقا رسول ازتون خجالت میکشم انقد گفتم و نیومدم:D زندگی نمیذاره به خدا همش دارم کتک میخورم:D
خب برم ببینم چه خبره این دور و برا
فعلا
یا حق

سلام
خوبی خانم مهندس
حالا یه قول دیگه بده
قول بده ارشد قبول شدی شیرینی بدی:D;)

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام
میشه بگید چه دوره ای هست که هر دو برگزار میکنن
ولی در کل مدرک وزارت علوم خارج از کشور اعتبار بیشتری داره

سلام اقاي مهندس

دوره ي يكساله MBA ،مديريت اجرايي، هست كه هم از طريق فني و حرفه اي برگزار ميشه ،هم وزارت علوم !!

middbox

کاربر بیش فعال
اقاي مهندس ممنون از راهنماييتون ، راستش ، براي اين دونستن اين جواب براي من لازم شد كه هزينه اي كه در قبال اين دوره ها ميدم (3دوره=1800000تومن ) تقريبا ميشه گفت خيلي زياده و ميخوام بدونم ارزششو داره يا نه !!

خانم مهندس میبخشید من منظورتونو نفهمیدم ، دوره فنی حرفه ای از شما پول میگیره یا اون وزارت علوم؟

میشه بگید چه دوره ای هست؟

فکر کنم تست جوش باشه ، آخه بیشتر دانشگاه ها این دوره رو میذارن

سلام
اصولا مدارکی که فنی حرفه ای میده مهارتی هستند ودوره های آن طبق استانداردهای بین المللی اجرا می شود تقریبا همه کشورها قبولش دارن

سلام به دوستان عزیز.......................

نظر شخصی من اینه که در بعضی از شهر ها دوره های خاص مهندسی عمران وجود داره , که زیر نظر نظام مهندسی هست.... این دوره ها بسیار استاندارد و کاربردی هست..................برای مثال خانه عمران تهران جای بسیار خوبی برای خبره شدنه !

yasna68

کاربر بیش فعال
سلام به دوستان عزیز.......................

نظر شخصی من اینه که در بعضی از شهر ها دوره های خاص مهندسی عمران وجود داره , که زیر نظر نظام مهندسی هست.... این دوره ها بسیار استاندارد و کاربردی هست..................برای مثال خانه عمران تهران جای بسیار خوبی برای خبره شدنه !

سلام تشکر ندارم
کاملا باهاتون موافقم..............