نمايش نتايج 1 تا 1 از 1

تاپیک: طراحی دیگهای بخار

 1. #1
  کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک آواتار behzadk2019
  رشته
  مهندسی مکانیک
  مقطع
  دانشجوی لیسانس
  تاريخ عضويت
  2009/11
  محل سكونت
  Persia, rice mix, anti-aircraft
  امتیاز
  4755
  پست ها
  9,432

  پيش فرض طراحی دیگهای بخار

  طراحی دیگهای بخار
  بویلر وسایل سوخت است که برای تولید یا آب داغ یا بخار است که می شود از طریق لوله کشی برای مصارف گرمایش یا فرایند گردش هستند. سیستم های بویلر عمده سرمایه گذاری های مالی، با این حال روش برای حفاظت از این سرمایه گذاری به طور گسترده ای متفاوت است. تعمیر و نگهداری مناسب و بهره برداری از سیستم دیگ بخار با توجه به کارایی و قابلیت اطمینان مهم است. بدون توجه به این دیگهای بخار می تواند بسیار خطرناک است.
  طرح های دیگ بخار را می توان در سه بخش اصلی طبقه بندی شده -

  1. آتش سوزی لوله بویلر
  2. لوله دیگهای بخار آب
  3. دیگهای بخار برقی.
  [IMG]file:///E:/farzad/Boilers%20Design_files/boiler_1.gif[/IMG]
  دیگهای بخار لوله آتش در گازهای داغ در گردش از طریق دیگ بخار در داخل لوله ها که در آب غوطه تکیه می کنند. این گازها معمولا عبور های مختلف را از طریق لوله ها، در نتیجه انتقال حرارت خود را از طریق دیواره های لوله و ایجاد آب به جوش در طرف دیگر. آتش، دیگهای بخار لوله معمولا در دسترس طیف وسیعی از 20 را از طریق 800 دیگ بخار اسب بخار قدرت (اسب بخار) و در فشار 150 PSI است.
  [IMG]file:///E:/farzad/Boilers%20Design_files/boiler_2.gif[/IMG]
  بیشتر فشار بالا و بزرگ دیگهای از این نوع هستند. این مهم است که توجه داشته باشید که لوله های کوچک در دیگ آب لوله می تواند فشار بالا بهتر از عروق زیادی از یک دیگ بخار لوله آتش مقاومت در برابر. در دیگ آب لوله، جریان گاز در طول لوله های پر از آب. این لوله پر از آب به نوبه خود متصل به ظروف بزرگ به نام (درامز).
  لوله دیگهای بخار آب موجود در اندازه های مختلف از یک نوع کوچکتر مسکونی دیگهای بسیار بزرگ کلاس سودمند است. از 15 PSI فشار بویلر از طریق فشارهای بیش از 3500 PSI باشد.
  [IMG]file:///E:/farzad/Boilers%20Design_files/boiler_3.gif[/IMG]
  دیگهای بخار برق بسیار کارآمد از منابع آب داغ یا بخار، که در رتبه بندی از 5 تا بیش از 50،000 کیلو وات در دسترس هستند. آنها می توانند در گرمای کافی برای هر نیاز تهویه مطبوع در برنامه های کاربردی اعم از رطوبت به منابع حرارت اولیه ارائه می کنند.
  توضیحات کامپوننت
  درام
  درام بخار جزء گران ترین در دیگ بخار است. در نتیجه، هر برنامه نگهداری باید درام بخار، آدرس و همچنین هر درام دیگر، در انتقال گرما از عبور از دیگ بخار. به طور کلی، مشکلات در درام با خوردگی همراه است. در برخی موارد، که در آن (درامز)، نورد لوله، نورد ممکن است استرس بیش از حد است که می تواند منجر به صدمه بزند در مناطق رباط. مشکلات در درام ها به طور معمول منجر به نشانه های که بر روی سطوح، چه در داخل قطر (ID) و یا قطر خارجی (OD).

  ارزیابی: بازرسی و تست در تشخیص نشانه های سطح تمرکز دارد. روش ترجیحی بررسی غیر مخرب (NDE) تست ذرات فلورسنت مغناطیسی مرطوب (WFMT) است. از آنجا که WFMT با استفاده از ذرات فلورسنت که در زیر نور ماورای بنفش مورد بررسی قرار گرفت، آن است که حساس تر از پودر خشک نوع تست ذرات مغناطیسی (MT) و سریع تر از تست رنگ مایع نافذ (PT) روش آن است. WFMT باید جوش بزرگ، انتخاب جوش دلبستگی، و دست کم برخی از رباط باشد. اگر محل خوردگی می شوند، سپس تست اولتراسونیک ضخامت (UTT) ممکن است انجام شود به ارزیابی تنک کردن به علت از دست دادن فلز. در موارد نادر، تکثیر متالوگرافی ممکن است انجام شود.
  سرآیندهای

  بویلر های طراحی شده برای دمای بالای 900 درجه فارنهایت (482 درجه سانتی گراد) می تواند از هدر خروجی superheater که به خزش - پلاستیک تغییر شکل (کرنش) هدر از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض دما و فشار است. برای هدر در دمای بالا، آزمایش می توانند تکثیر متالوگرافی و بازرسی اولتراسونیک زاویه پرتو موج برشی از نقاط جوش بالاتر استرس باشد. با این حال، دیگهای بخار صنعتی معمولا برای دمای طراحی شده کمتر از 900 درجه فارنهایت (482 درجه سانتی گراد) به طوری که شکست به طور معمول مربوط به خزش. هدرهای دما پایین تر هستند به فرسایش خوردگی و یا ممکن است. علاوه بر این، چرخه انبساط حرارتی و مکانیکی در حال بارگذاری ممکن است منجر به آسیب خستگی شود.

  ارزیابی: بررسی غیر مخرب (NDE) روش باید تست جوش تست ذرات مغناطیسی (MT) و یا مرطوب فلورسنت تست ذرات مغناطیسی (WFMT) باشد. علاوه بر این، بهتر است آن را به انجام بازرسی داخلی با پروب های ویدئویی برای ارزیابی نظافت کنار دریا، به یاد داشته باشید هر گونه تجمع رسوبات و یا تعمیر و نگهداری باقی مانده است که می تواند جریان مانع، و برای تعیین اگر خوردگی یک مشکل است. هدر بازرسی باید برخی از هدر های مدار آب و همچنین هدر superheater باشد. اگر محل خوردگی دیده می شود، سپس به ضخامت تست اولتراسونیک (UTT) را به کمیت های باقی مانده ضخامت دیواره بهتر است.
  لوله گذاری

  تا کنون، بیشترین تعداد از قطع اجباری در تمام انواع دیگهای بخار توسط شکست لوله ایجاد می شود. مکانیسم شکست بسیار متفاوت از مدت های طولانی به کوتاه مدت است. لوله Superheater عامل در دمای کافی می تواند بلند مدت (بیش از چندین سال) بعلت هزینه های زندگی عادی. برای این لوله ها با پیش بینی زندگی محدود Babcock & فروردین (B & W) ارائه می دهد NOTIS ® تست و تجزیه و تحلیل زندگی باقی مانده است. با این حال، اکثر لوله های دیگ بخار صنعتی یک زندگی محدود و با توجه به درجه حرارت خود را از عملیات تحت شرایط عادی را ندارند. لوله هستند بیشتر احتمال دارد به شکست منجر به دلیل بدتر شدن غیر طبیعی مانند آب / رسوب بخار سمت تعویق انتقال حرارت، انسداد جریان، لوله خوردگی [در داخل قطر (ID) و / یا خارج از قطر (OD)]، خستگی، و فرسایش لوله است.

  ارزیابی: لوله است که یکی از اجزاء که در آن معاینه چشمی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا بسیاری از مکانیسم های آسیب لوله منجر به علائم بصری مانند اعوجاج، تغییر رنگ، تورم، و یا آسیب سطح است. معاینه اولیه غیر مخرب (NDE) روش برای به دست آوردن داده های مورد استفاده در ارزیابی لوله تماس با ضخامت تست اولتراسونیک (UTT) برای اندازه گیری ضخامت لوله است. تماس با ما UTT است بر روی سطوح لوله در دسترس قرار دادن مبدل مافوق صوت بر روی لوله با استفاده از couplant، ژل یا مایع است که انتقال از صدا مبدل مافوق صوت را در لوله انجام شده است. تنوع در UTT تماس استاندارد با توجه به محدودیت های دسترسی توسعه یافته اند.

  به عنوان مثال، چرخش داخلی سیستم بازرسی (IRIS) مبتنی بر تکنیک های که در آن سیگنال را از مبدل فراصوت از دور در دقیقه چرخش آینه منعکس شده را اسکن لوله از ID به ویژه در ناحیه مجاور و به طبل. سیستم دوم مبدل اولتراسونیک غوطه وری B & W، که در آن یک کاوشگر چند مبدل شده است را به لوله های بانک دیگ بخار از درام بخار وارد شده به اندازه گیری در چهار نقطه متعامد است. این سیستم می تواند به نفع در ارزیابی خوردگی و سوراخ شدن است.
  لوله کشی

  بخار اصلی - برای سیستم های درجه حرارت پایین، لوله کشی است به آسیب همان هدرهای بویلر اشاره کرد. علاوه بر این، پشتیبانی از لوله ممکن است به زوال و تجربه می شوند از بارهای بیش از حد یا دوره ای آسیب دیده است.

  ارزیابی: بررسی غیر مخرب (NDE) روش انتخابی برای آزمایش سطوح جوش خارجی flourescent تست ذرات مغناطیسی مرطوب (WFMT) است. تست ذرات مغناطیسی (MT) و تست نافذ (PT) روش گاهی اوقات اگر روشنایی یا لوله هندسه WFMT غیر عملی است. بخش غیر drainable، مانند تضعیف شده اجرا می شود افقی، منوط به خوردگی داخلی و سوراخ سوراخ است. این مناطق باید توسط پروب های داخلی و / یا تست اولتراسونیک ضخامت (UTT) اندازه گیری مورد بررسی قرار می شود. حجمی بازرسی (به عنوان مثال، موج برشی اولتراسونیک) جوش لوله های انتخاب شده ممکن است در NDE گنجانده شده است. با این حال، نگرانی برای یکپارچگی جوش مربوط به رشد ترک های زیر سطحی به یک مشکل در ارتباط با خزش از لوله ها در دمای بالا است و نگرانی در بسیاری از تاسیسات صنعتی است.

  Feedwater - سیستم لوله کشی که اغلب نادیده گرفته، لوله feedwater است. بسته به پارامترهای عملیاتی از سیستم feedwater، نرخ جریان، و هندسه لوله کشی، لوله ممکن است مستعد ابتلا به خوردگی و یا جریان کمک خوردگی (FAC). این نیز به عنوان فرسایش خوردگی نامیده می شود. در صورت حساس، لوله ممکن است به از دست دادن مواد از سطح داخلی نزدیک خم، پمپ ها، نقاط تزریق و انتقال جریان را تجربه کنند. ورود هوا به سیستم می تواند در برابر خوردگی و سوراخ سوراخ شدن منجر شود. خوردگی در خارج از سرویس می تواند رخ دهد اگر دیگ بخار برای مدت طولانی بیکار است.

  ارزیابی: داخلی بصری بازرسی با پروب های ویدئویی توصیه می شود اگر دسترسی اجازه می دهد تا. NDE می توانید MT، PT، یا WFMT در جوش انتخاب باشد. UTT باید در هر مکان که در آن FAC مشکوک برای اطمینان از قابل توجه است از دست دادن دیوار لوله کشی وجود ندارد انجام می شود.
  Deaerators
  نادیده گرفته شده برای سال های بسیاری در ارزیابی وضعیت و نگهداری برنامه های بازرسی، deaerators به به شکست catastrophically در گیاهان صنعتی و ابزار شناخته شده اند. مکانیسم آسیب خوردگی جوش پوسته، که در داخل قطر (ID) سطوح رخ می دهد.

  ارزیابی: جوش Deaerators ها باید بازرسی کامل بصری داشته باشد. همه جوش های داخلی و جوش انتخاب فایل پیوست موضوع مهم خارجی را باید مرطوب فلورسنت تست ذرات مغناطیسی (WFMT) تست شده است.
  خلبان و شعله های آتش مشعل اصلی

  ارزیابی: ارزیابی چشمی پیلوت و شعله های آتش مشعل اصلی.

  خلبان
  - خلبان مناسب شعله: شعله آبی. مخروط داخلی دورنمای ترموکوپل. ترموکوپل درخشان قرمز گیلاس.
  - نامناسب شعله خلبان: Overfired - شعله های بزرگ بلند کردن اجسام سنگین و یا دمیدن ترموکوپل گذشته. Underfired - شعله کوچک. شعله زرد tip.Incorrectly حرارت داده ترموکوپل - مخروط داخلی thermocouple.Lack هوای اولیه دورنمای.

  مشعل اصلی

  - چک کردن مشعل شعله های آتش مشعل اصلی:
  - نامناسب شعله مشعل اصلی: Overfired - بزرگ flames.Underfired - شعله کوچک است. فقدان هوای اولیه - زرد اوج در شعله های آتش (sooting رخ خواهد داد) زرد نارنجی رگه ها ممکن است ظاهر می شود (ناشی از گرد و غبار) است.
  بویلر سطوح حرارت

  ارزیابی: با استفاده از نور جمع دودکش دیگ بخار و سطوح حرارت به بازرسی. اگر لوله های دریچه و یا سطح داخلی دیگ بخار از سطوح دیگ دوده، گرمایش تمیز شواهد نشان می دهد. جمع دودکش را حذف و تمیز کردن دیگ بخار، در صورت لزوم، پس از بازرسی نزدیک تر از سطوح گرم دیگ. اگر شواهدی از سپرده مقیاس فرسوده در سطح دیگ بخار وجود دارد، بررسی لوله کشی آب و سیستم کنترل برای اطمینان حاصل کنید که دمای آب دیگ بخار بازگشت به درستی حفظ. مجدد دریچه و diverter پیش نویس. لطفا موضوع را در داخل و اطراف دیگ بخار برای شواهدی از هر گونه نشت از دیگ بخار. اگر یافت، قرار دادن منبع نشت و تعمیر.

  سوز و پایه

  ارزیابی: بازرسی مشعلها و همه اجزای دیگر در پایه دیگ بخار. اگر مشعل باید تمیز شود، افزایش عقب هر مشعل را آزاد از اسلات پشتیبانی، اسلاید رو به جلو، و حذف است. سپس قلم مو و خلاء مشعلها به طور کامل، مطمئن شوید همه پورت ها آزاد باقی مانده است. با دقت تمام مشعلها، جایگزین ساختن مشعل مطمئن با براکت خلبان در جایگاه اصلی خود جابجا شده و تمام مشعلها هستند درست (بنادر کردن). بازرسی عایق پایگاه.
  [IMG]file:///E:/farzad/Boilers%20Design_files/boiler_chart2.gif[/IMG]
  برنامه بهبود بهره وری یک دیگ بخار باید دو جنبه عبارتند از: (1) اقدام به دیگ بخار را به اوج بهره وری، و (2) اقدام به حفظ بهره وری در سطح حداکثر است. تعمیر و نگهداری و بهره وری خوب شروع با داشتن دانش و مشغول به کار از اجزای سازنده در ارتباط با دیگ بخار و نگهداری سوابق جامع، و پایان با جزئیات از قبیل تمیز کردن سطوح انتقال حرارت و تنظیم نسبت هوا به سوخت است.
  الزامات عمومی برای یک اتاق دیگ بخار ایمن و کارآمد

  اتاق دیگ بخار تمیز و روشن از تمامی اقلام غیر ضروری نگه دارید. اتاق دیگ بخار باید به عنوان یک منطقه ذخیره سازی استفاده نمی شود. مشعل نیاز به گردش هوا به شکل مناسبی به منظور جلوگیری از احتراق سوخت ناقص است. استفاده از ورق های دیگ بخار عامل ورود به سیستم، حفظ نگهداری سوابق، و نظارت بر تولید مونوکسید کربن است.

  ، اطمینان حاصل شود که تمام پرسنل که کار و یا حفظ اتاق دیگ بخار، به درستی در تمام تجهیزات، کنترل، وسایل ایمنی، روشهای عملیاتی و به روز آموزش دیده ام.

  قبل از شروع، اطمینان حاصل شود که اتاق دیگ بخار از تمام شرایط، به طور بالقوه خطرناک مانند مواد قابل اشتعال، یا مکانیکی و یا فیزیکی صدمه به دیگ بخار و یا تجهیزات مربوطه آزاد است. مصرف شفاف و دریچه های اگزوز؛ برای زوال و نشت های احتمالی بررسی کنید.

  ، اطمینان حاصل کنید که یک بازرسی کامل توسط یک بازرس به درستی واجد شرایط انجام می شود.
  گسترده پس از هر تعمیر و یا نصب جدید از تجهیزات، مطمئن شوید که یک بازرس دیگ واجد شرایط دوباره بازرسی کل سیستم.

  - نظارت بر تمام تجهیزات جدید نزدیک تا ایمنی و بهره وری نشان داد.

  استفاده از دیگ بخار عامل ورقه ورود به سیستم، نگهداری سوابق، و توصیه های سازنده برای ایجاد یک برنامه نگهداری پیشگیرانه بر اساس شرایط عملیاتی، تعمیر و نگهداری گذشته، تعمیر، و جایگزینی است که بر روی تجهیزات انجام شد.

  ایجاد یک فهرست برای راه اندازی و خاموش کردن دیگهای بخار و تجهیزات مرتبط با توجه به توصیه های کارخانه سازنده.

  مشاهده تجهیزات گسترده قبل از اجازه دادن خودکار سیستم عامل با حداقل نظارت مورد استفاده قرار گیرد.
  ایجاد دوره نگهداری و ایمنی برنامه ای است که به شرح زیر توصیه کارخانه سازنده
  تو چشمات مثل...
  چشـــــات مهتاب... صدات چیک چیک بـــارون . نگـــات گرمای آفتاب
  قلب تـــــــو ...
  >>و ناگاه صدای عشق را شنیدم که مرا میگفت...
  بپا خیز...لحظه ای چند تا ظهور بزرگترین آرزوی آرزوهات باقی نمانده...<<
 2. تشكر از اين پست


تاپیک های مشابه

 1. طراحی دیگ بخار
  توسط Hossein_b5717 در تالار سامانه های تولید انرژی و قدرت
  پاسخ ها: 3
  آخرین ارسال: 4 هفته پيش, 10:40 AM
 2. بهينه سازي مصرف انرژي در کوره ها و ديگهاي بخار
  توسط حــامد در تالار مقاله های مهندسی شیمی
  پاسخ ها: 1
  آخرین ارسال: 2009/12/31, 04:36 PM
 3. اصول طراحی موتورخانه بخار
  توسط مهندس میثم رشیدی در تالار مهندسی تاسیسات
  پاسخ ها: 2
  آخرین ارسال: 2009/8/05, 10:03 PM
 4. مقاله در مورد ديگهاي بخار آكواتيوب
  توسط pinion در تالار مکانیک سیالات
  پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2008/12/24, 12:54 PM
 5. ديگهاي بخار آكواتيوب
  توسط پیرجو در تالار مقاله های مهندسی شیمی
  پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2007/5/12, 12:00 AM

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

 • شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
 •