چرا باشگاه مهندسان تالار ترکی ندارد!؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان، برای خاطر خدا در این تاپیک غرض ورزی ها را کنار بگذارید.
در اینجا تنها یک سؤال مطرح می شود و انتظار شنیدن پاسخی منطقی داریم.

هر بار که صفحه ی نخست سایت را نظاره می کنم یک علامت سؤال بزرگ به اندازه ی یک توپ فوتبال در فضای اطراف ذهنم متولد می شود.

در این سایت،تالاری برای زبان ترکی وجود ندارد!
در حالی که زبانهای انگلیسی،آلمانی،فرانسه و ... تالار مخصوص دارند.

وقتی چرایی این را از مدیران می پرسیم می گویند اصلاً حرفش را نزنید!

مگر ما کارمان مرگ بر انگلیس گفتن نیست؟
پس چرا زبان انگلیسی را تبلیغ می کنیم؟

مگر اولین کشوری که مدام سلاح های هسته ای اش را به رخ ما می کشد و تهدید به استفاده سلاح های کشتار جمعی بر علیه مان می کند فرانسه نیست؟
پس چرا زبان فرانسه را در این سایت تبلیغ می کنیم؟

مگر آلمان در هر تحریمی علیه ما جزو سردمداران آنها نیست؟
پس چرا برای زبان آلمانی تالاری مخصوص وجود دارد؟

یعنی ترک ها اینقدر خطرناک تر هستند؟
یعنی برای بیگانه ها و زبان آنها ارزش قائلیم ولی برای زبان هموطنان خود هیچ ارزشی قائل نیستیم؟

شاید بگویید زبان آلمانی و انگلیسی چه ربطی به آلمان و انگلیس دارد؟
خوب ما هم می گوییم اکنون که ربطی ندارد چرا این باشگاه تالار ترکی ندارد؟

قصد تحت فشار گذاشتن مدیران را نداریم.فقط یک سؤال واضح هست و یک پاسخ واضح تر می خواهد.

دوستی می گفت شما خود را ایرانی نمی دانید مگر این مسائل می گذارد که من به ایرانی بودنم فکر کنم!
کم کم خودمان نیز باورمان شده است که ایرانی نیستیم! اکنون شما از ما می خواهید طرز تفکراتی که خود شما طی سالیان سال در ما بوجود آورده اید را در چندین ثانیه از اذهان بزداییم؟

فارس هستید یا ترک یا عرب یا ...، پیش زمینه دارید یا ندارید ،در این تاپیک عدالت را قربانی اینها نکنید.

اینکه تا به حال دوستان ترک قبل تر از من چنین درخواستی نکرده اند یا کرده اند و جوابی نگرفته اند به خود آنها مربوط می شود ولی من جوابی برای سؤالم می خواهم.
آیا واقعاً دولت ایران در این امر نقشی دارد؟
و مدیران بالارتبطه ی این سایت را تحت فشار گذاشته اند؟
ویا گروهک های افراطی هستند که از این امر حمایت می کنند؟

یا تعداد ترک ها در این باشگاه اندک است؟
یا زبان ترکی زبان محسوب نمی شود؟

واقعاً دیگر نمی دانیم در این سایت بمانیم و چگونه بمانیم!
وقتی در تالار گفتگوی آزاد تاپیک می گشاییم می گویند اینجا مگر تالار ادبیات است!
بنده ی خداها حق دارند راست می گویند.
وقتی در تالار ادبیات چنین قصدی داریم به بهانه ی ترکی بودن تاپیک،جوابمان می کنند،بنده ی خداها حق دارند مگر آنجا تالار زبان ترکی است!
می گویند در بخش همشهریها هر چه می خواهید بنویسید!
تالاری که نه دکمه تشکر دارد و نه محتملاً شمارش پستی،انگار که قرنطینه ای بیش نیست.خوب چرا خودشان مطالبشان را آنجا نمی نویسند؟مگر تالار همشهریها تالار ادبیات است؟
یک دلیل منطقی بیاورید ما هم قبول کنیم.تهدید نکنید که تهدید راه خوبی نمی تواند باشد که گوشمان از این تهدید ها پر شده است.اگرچه تنمان نیز سرخ!

مگر ما می خواهیم در آنجا بمب هسته ای بگذاریم؟
مگر ما می خواهیم در آنجا فعالیت سیاسی کنیم؟
مگر ما می خواهیم کودتا کنیم؟

مگر تالار ادبیات ترکی جرم است؟ چرا من ترک برای باز گشایی یک تاپیک ترکی برای مدیر بخشش هزار بار التماس کنم؟ چون ترک هستم؟ چون ایشان فارس است؟

اینجا کم مخالف نداریم و انتظار حمایتی نیز نمی رود.
ولی وجدان های خفته را فریاد می زنیم.

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
من متنو نخوندم ولی موافقم که همچین تالاری تشکیل بشه
من خیلی دوس دارم ترکی یاد بگیرم ....
آذری زبان های باشگاه بیان و یه همتی بکنن به اونایی که دوس دارن ترکی یاد بدن....لطفا

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به دور از هرگونه تعصبی، نیاز به یک تالار زبان و ادبیات ترکی را احساس می کنم. ادبیات ترکی، از آنجا نقشی مهم و جایگاه مهم تر دارد که: 1- در کشورمان ایران ، بعد از زبان فارسی مهم ترین زبان مستقل ایرانیان می باشد و حتی اگر آمار دوستان ضد ترک را هم باور کنیم ، بنا به گفته ی آنها بیست و شش درصد ایرانیان ترک زبان هستند. 2- ادبیات ترکی یکی از غنی ترین ادبیاتها به همراه سایر فرهنگ و ادب آسیا می باشد که همواره برای ایران نیز سسب افتخار شده است، لااقل به احترام ادبا و شعرای بسیار زیاد ترک زبان فارسی سرا از جمله نظامی، صائب ، مولوی، شهریار ، خاقانی و بسیاری دیگر می توان این تالار را ایجاد کرد. چرا که اعتنا نکردن به سروده های ترکی این بزرگان، جفای بزرگی در حق آنان خواهد بود. 3- زبان ترکی و فرهنگ و تاریخ آن به هیچ وقت قابل قیاس با دیگر گویش ها و فرهنگ های غنی سایر مناطق ایران نخواهد بود. نه بدین منظور که بالاتر است، خیر، بلکه منظور اینجانب این است که سایر زبانها و فرهنگهای ایرانی با زبان فارسی آمیخته شده و به نوعی از مشتقات آن به حساب می آید، اما زبان و فرهنگ غنی ترکی یک فرهنگ مستقل از زبان فارسی می باشد. و دلایل دیگر

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بلی،ما تالار ترکی می خوایم،ما فقط اکتفا کردیم به تاپیک " ایرانیمین دیلسیز باشینا "،هر چی شعر و مطلب هست اونجا قرار می دیم، ما هم می خوایم مشاعره کنیم یا هر چی که به ادبیات خودمون مربوط می شه رو ایجاد کنیم،و این کوچکترین حق هم باز از ما گرفته شده است!

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
شما میرید تو تالار ترکی هی با خودتون ترکی حرف میزنید یکی مثه من میاد هیچی نمیفهمه مجبوره بیاد بیرون ...خو مام دل داریم
منم یه تالار ترکی میخوام ....
یه بخشش هم حتما باید اموزش زبان ترکی باشه

raminbabak

اخراجی موقت
دوست عزیز شما گفتین غرض ورزی نکنیم ولی خوب جوابتان رو خودتان با این یه کلمه دادین امیدوارم منظورم رو بدونید.
دوما من خودم هم با نبود تالار ترکی مشکل دارم ولی چه اشکالی دارد زبانهای دیگر هم باشند هر چه قدر زبان دیگر رو بدونیم ارتباطمون بیشتر میشه و سطح آگاهی ملل و ملت بیشتر میشه.
اماا در مورد نبود تالار ترکی باید عرض کنم من یه تالار دیگه یه بار گفتم بعدش دعوا شروع شد و اخراج شدم ؟! اما جوابش یه کلمه هست: خیلی از هموطنان ایرانی غیر تورکی در صورت وجود اینجور تایپیکها موضع می گیرند و می گویند باز جدایی طلب ها و پان ها اومدند ...
یه دلیل دیگه داره که سیاسی هست نمی تونم اینجا بگم و خودتون بهتر از من میدونید.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرتان اگر زبان ترکی تالار داشته باشد، بقیه اقوام ایرانی هم که زبان مخصوص به خود را دارند همین درخواست را نمیدهند؟؟

• Like
واکنش ها: ***

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرتان اگر زبان ترکی تالار داشته باشد، بقیه اقوام ایرانی هم که زبان مخصوص به خود را دارند همین درخواست را نمیدهند؟؟
دوست عزیز بالا گفتم
آخه کدوم اقوام.
بجز زبان عربی که درصد خیلی کمی از جمعیت ایران هستند، بقیه ی زبانهای ایرانی بگونه ای گویش و لهجه های زبان فارسی محسوب میشن.
اما زبان ترکی اینج.ری نیست. در ضمن صحبت اقوام نکردیم، صحبت ما زبان ترکی هست و نه اقوام ترکی

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز بالا گفتم
آخه کدوم اقوام.
بجز زبان عربی که درصد خیلی کمی از جمعیت ایران هستند، بقیه ی زبانهای ایرانی بگونه ای گویش و لهجه های زبان فارسی محسوب میشن.
اما زبان ترکی اینج.ری نیست. در ضمن صحبت اقوام نکردیم، صحبت ما زبان ترکی هست و نه اقوام ترکی
منم نگفتم اقوام ترکی، گفتم اقوام دیگر هم همچین درخواستی رو بدن....
درضمن بحث اقلیت و اکثریت هم نشد...
بله زبان خیلی از اقوام لهجه و گویش میباشد
ولی ایا این حرف شامل اقوام کرد،ارامنه(هر چند در اقلیت باشند و سایر اقلیتها )و یا عرب (که شما گفتین) و یا هموطنان زرتشتی هم میشود؟

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم نگفتم اقوام ترکی، گفتم اقوام دیگر هم همچین درخواستی رو بدن....
درضمن بحث اقلیت و اکثریت هم نشد...
بله زبان خیلی از اقوام لهجه و گویش میباشد
ولی ایا این حرف شامل اقوام کرد،ارامنه(هر چند در اقلیت باشند و سایر اقلیتها )و یا عرب (که شما گفتین) و یا هموطنان زرتشتی هم میشود؟
دوست عزیز یخورده بی تعصب به قضیه نگاه کنیم قضیه روشن میشه.
آخه چقدر کرد و عرب داریم
یا ارمنی و زرتشتی و این اقوام چقدر آثار ادبی در خد بین المللی مثل زبان ترکی دارند.
صحبت سر اینه که زبان ترکی در حد یک گویش و زبان محاوره ای عامیانه ی مردم نیست بلکه دارای ادبیات غنی و دستور زبان قوی و یک زبان بین المللی است.
زبان ترکی در آمار سازمان یونسکو رتبه هفتمین زبان زنده ی دنیا هست و به این دلیل اهمیت پیدا میکنه و تکلم بسیاری از مردم ایران به این زبان اهمیت این تالار رو دوچندان میکنه

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبول کردن حرف شما هم غیر منطقی نخواهد بود.
باشه برای زبانهای عربی و کردی و زرتشی و ارمنی هم تالار ایجاد بشه.
آیا فکر میکنید به اندازه انگشتان دست در این باشگاه ، اعضای ارمنی و زرتشتی داریم تا این تالار رو زنده کنن.
البته اگه ایجا بشه، نشانه ی تکامل باشگاه خواهد بود

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دلیلش واضحه اینجا یه فروم فارسی زبانه.. زبان انگلیسی هم به خاطر مسایل دیگه اینجا تالار داره که خودتون بهتر میدونید

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دلیلش واضحه اینجا یه فروم فارسی زبانه.. زبان انگلیسی هم به خاطر مسایل دیگه اینجا تالار داره که خودتون بهتر میدونید
یه فروم فارسی زبان نیست
یه فوم برای ایرانیا ها از هر زبانی است.
بله زبان انگلیسی چون یه زبان بین المللی هست ااینجا فروم داره. ولی چه ایرادی داره که برای ترکی یک تالار ایجاد بشه

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من داشتن تالار ادبیات ترکی خواسته معقولیه.
ولی به نظرم واسه مدیریت احتمالا یه جور ریسکه.چون نظارت روی همچین تالاری سخته.
البته با شناختی که از بچه های ترک باشگاه دارم خودشون میتونن کنترلش کنن.(هم تالارو هم اون چند نفر افراطی احتمالی رو)

من متنو نخوندم ولی موافقم که همچین تالاری تشکیل بشه
من خیلی دوس دارم ترکی یاد بگیرم ....
آذری زبان های باشگاه بیان و یه همتی بکنن به اونایی که دوس دارن ترکی یاد بدن....لطفا
عزیزم همچین تاپیکی الانم هست
دستور زبان ترکی آزربایجان

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من داشتن تالار ادبیات ترکی خواسته معقولیه.
ولی به نظرم واسه مدیریت احتمالا یه جور ریسکه.چون نظارت روی همچین تالاری سخته.
البته با شناختی که از بچه های ترک باشگاه دارم خودشون میتونن کنترلش کنن.(هم تالارو هم اون چند نفر افراطی احتمالی رو)

عزیزم همچین تاپیکی الانم هست
دستور زبان ترکی آزربایجان
سلام پریسا خانوم
نه
چه ریسکی.
مگه ما توی تالارهای همشهریا ترکی حرف نمیزنیم.
مگه بقیه ی اقوام مثل کردا توی تایپیک خودشون به زبان خودشون حرف نمیزنن. اونوقت اون ریسک داره.
تازه چنین کاری در بقیه ی سایتها انجام شده.
نضارتش رو هم میشه به یک متخصص زبان ترکی که خدا رو شکر در این سایت چند نفری داریم بسپارند.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز یخورده بی تعصب به قضیه نگاه کنیم قضیه روشن میشه.
آخه چقدر کرد و عرب داریم
یا ارمنی و زرتشتی
و این اقوام چقدر آثار ادبی در خد بین المللی مثل زبان ترکی دارند.
صحبت سر اینه که زبان ترکی در حد یک گویش و زبان محاوره ای عامیانه ی مردم نیست بلکه دارای ادبیات غنی و دستور زبان قوی و یک زبان بین المللی است.
زبان ترکی در آمار سازمان یونسکو رتبه هفتمین زبان زنده ی دنیا هست و به این دلیل اهمیت پیدا میکنه و تکلم بسیاری از مردم ایران به این زبان اهمیت این تالار رو دوچندان میکنه
من اصلا با تعصب جواب ندادم
به عبارتی این تالار برپا بشه یا نه به حال من هیچ فرقی نداره

من که گفتم بحث اقلیت و اکثریت نیس،تعداد هموطنان ارمنی و زرتشتی که به هموطنان ترک نمیرسه ولی هموطنان کرد و یا عرب رو اطلاع ندارم.
چیزی که زبان رو از گویش و لهجه جدا میکنه ادبیات غنی و دستور زبان قوی میباشد و اگه شما چیزی رو به عنوان زبان قبول داشته باشین باید قبول کنید که هم ادبیات داره و هم دستور زبان(غنی و قوی بودنشم یه بحث کاملا حرفه ایه که در تخصص من نیس)
در این دو مورد هم من امار موثق ندارم که تایید کنم یا تکذیب
مرسی از همه

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه فروم فارسی زبان نیست
یه فوم برای ایرانیا ها از هر زبانی است.
بله زبان انگلیسی چون یه زبان بین المللی هست ااینجا فروم داره. ولی چه ایرادی داره که برای ترکی یک تالار ایجاد بشه

بله یه فروم برا ایرانیاست..ولی زبان رسمی ایران فارسیه.. نمیگم خواسته غیر معقولیه ولی نبودش هم یه مشکل نیست

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اصلا با تعصب جواب ندادم
به عبارتی این تالار برپا بشه یا نه به حال من هیچ فرقی نداره

من که گفتم بحث اقلیت و اکثریت نیس،تعداد هموطنان ارمنی و زرتشتی که به هموطنان ترک نمیرسه ولی هموطنان کرد و یا عرب رو اطلاع ندارم.
چیزی که زبان رو از گویش و لهجه جدا میکنه ادبیات غنی و دستور زبان قوی میباشد و اگه شما چیزی رو به عنوان زبان قبول داشته باشین باید قبول کنید که هم ادبیات داره و هم دستور زبان(غنی و قوی بودنشم یه بحث کاملا حرفه ایه که در تخصص من نیس)
در این دو مورد هم من امار موثق ندارم که تایید کنم یا تکذیب
مرسی از همه
دوست من ، من که نگفتم شما با تعصب حرف زدید. منظورم این بود که کمی فراتر به این قضیه نگاه کنید. در ضمن اگه فکر میکردم که شما با تعصب حرف میزنید و یا قصد دیگه ای دارید، اصلا جوابتون رو نمی دادم. جواب دادن من به شما بخاطر احترامی بود که به شما و بقیه دارم. نیازی هم به رنگی کردن نبود. دی
در مورد آمار و شمارش هموطنان ترک و همچنین آمار یونسکو، خدا رو شکر سایتهای معتبر بسیار زیاده. در ضمن من آمار بیست و شش درصدی ر که گفتم ، طبق آمار سر شماری دولتی ایران بود و این خیلی خیلی بیشتر از هموطنان کرد و عرب و زرتشت و غیره هست. از مجموع اوناه هم بیشتره
ک.فق باشی دوست من
در ضمن خوب بود پست دوم من تو این صفحه رو هم میخوندید.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله یه فروم برا ایرانیاست..ولی زبان رسمی ایران فارسیه.. نمیگم خواسته غیر معقولیه ولی نبودش هم یه مشکل نیست
عزیز من ما که نگفتیم زبان کل سایت ترکی بشه.
گفتیم یک تالار ادبیات ترکی ایجاد بشه.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینجا جای اون کار ضروریه؟
مگه اینجا به غیر از مکانی برای آموزش و افزایش دانایی هست.
این همه کاربر ترک هم که اینجاستو
طبق اون آمر گیری که چنند روز پیش در تالار گفتگوی آزادانجام شد تقریبا تعداد ترکها با فارسها در این باشگاه برابره.
خوب چه مانعی برای این کار وجود داره

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من ، من که نگفتم شما با تعصب حرف زدید. منظورم این بود که کمی فراتر به این قضیه نگاه کنید. در ضمن اگه فکر میکردم که شما با تعصب حرف میزنید و یا قصد دیگه ای دارید، اصلا جوابتون رو نمی دادم. جواب دادن من به شما بخاطر احترامی بود که به شما و بقیه دارم. نیازی هم به رنگی کردن نبود. دی
در مورد آمار و شمارش هموطنان ترک و همچنین آمار یونسکو، خدا رو شکر سایتهای معتبر بسیار زیاده. در ضمن من آمار بیست و شش درصدی ر که گفتم ، طبق آمار سر شماری دولتی ایران بود و این خیلی خیلی بیشتر از هموطنان کرد و عرب و زرتشت و غیره هست. از مجموع اوناه هم بیشتره
ک.فق باشی دوست من
در ضمن خوب بود پست دوم من تو این صفحه رو هم میخوندید.
مرسی که جواب دادی
در مورد پست دوم که گفتم، درسته زرتشتی و ارمنی در اقلیتن حتی توی باشگاه ولی حتی با بودن تعداد کمی هم میشه این درخواست رو داد و اگر بشود مایه مباهات است.
رنگی بودن فقط به خاطر اینه که راحت بشه جواب هر بخش از صحبتها رو پیدا کرد(اینم یه روشه دیگه:smile:)
و همچنین...
اگه چندتا بزاری ممنون میشم...
ببخش پس و پیش شد.....

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز بالا گفتم
آخه کدوم اقوام.

گویش های دیگه هم ادبیات خاص خودشون رو دارن دوست عزیز
وقتی این تاپیک یه جورایی میتونه نماینده بحساب بیاد چرا مسائل رو از هم جدا کنیم؟ ...

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی که جواب دادی
در مورد پست دوم که گفتم، درسته زرتشتی و ارمنی در اقلیتن حتی توی باشگاه ولی حتی با بودن تعداد کمی هم میشه این درخواست رو داد و اگر بشود مایه مباهات است.
رنگی بودن فقط به خاطر اینه که راحت بشه جواب هر بخش از صحبتها رو پیدا کرد(اینم یه روشه دیگه:smile:)
و همچنین...
اگه چندتا بزاری ممنون میشم...
ببخش پس و پیش شد.....
دوباره سلام عزیز
منم تو صفحه ی قبل گفتم دیگه
اتفاقا منم گفتم اگه برای بقیه ی زبانها ی کشور از جمله عربی هم تایپیک داشته باشیم نشانه ی تکامل باشگاه خواهد بود.
در مورد آمار هم باید بگم چشم
من الان دارم میرم
آخر شب یا فردا این کار رو میکنم.
البته خود استارتر هم اگه بیاد میتونه این کار رو بکنه
ولی اگه نکرد چشم

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا من فکر میکنم این نیاز کاملا احساس میشه
به نظر من تاپیک های بخش همشهری ها پاسخگوی یه همچین نیازی نیست!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا