مسابقه عیب یابی خودروها

ali jd

عضو جدید
جواب سوال چهارم مهندس

جواب سوال چهارم مهندس

اقا ارمین باسلام راجع به دل زدن موتور موقع خاموش کردن میخواستم بگم وقتی سوییچو میبندیم دیگه برقی تو دلکو نمیاد که دلکو تنظیم باشه یانه این عیب ربطی به برق نداره این مشکل زمانی پیش میاد که سرسیلندر ماشین زیاد کفتراش شده باشه به همین دلیل کاسه احتراق کوچک میشه وبنزین دچار خودسوزی در اثر تراکم زیاد میشه مثل موتورهای دیزل واین مشکل برای ماشین انزکتوری پیش نمیاد چون بابستن سوییچ راه بنزین توسط انزکتور ها بسته میشه با تشکر

ada

عضو جدید
با سلام
یه سوال از حضور اساتید داشتم البته قبلشم بگم که اطلاعاتم از ماشین کمه
جونم براتون بگه من یه پراید صفر دارم مدل اسفند 91 ،ماشین هنوز سرویس اولیه هم نرفته چند روز پیش خواستم برم مسافرت بردم لاستیکها رو بالانس کنن،از اونجایی که نمیشه به این اپاراتی ها اطمینان کرد گفتم که دیگه نذارم چرخها رو باز کنن و از بالانس در جا استفاده کردم
قبلش یه سوالی بپرسم اینکه زیر ماشین رو نگاه میکنی دوتا پرفیل سرتاسری هست که به بدنه جوش شده البته که زیاد دقت کردم دیدم که یه ورق U شکل که دو تیکه هم هست در اوردن و به بدنه جوش دادن که چیزی از اجزای ماشین روش سوار یا جوش نشده بود فقط از جلو یه قسمتی از جلوبندی ماشی بهش پیچ شده بود حالا میخواستم بدونم شاسی پراید که میگن همین دوتا پروفیل سرتاسری دو تیکه که هست نه؟
سوال اصلی اینکه وقی بردم اپاراتی از بغل ماشین هم ردیف ستون ماشین جک زد زیر این دو تا پروفیل به صورتی که برای بالانس کردن چرخهای هر طرف یه ور ماشین کاملا بالا میاومد وقتی زیر ماشین رو نگاه کردم کمی سطح رو به پایین پروفیلها هم اینور ماشین هم اونور کج یا اصطلاحا قر(تو رفتگی) شده بود و جای جکها افتاده بود عکس گرفتم از این دوتا پروفیل و گذاشتم ،میخوام بدونم اسیب به ماشین وارد شده به خصوص شاسی ماشین .بد جوری ذهنم درگیر شده و حالم گرفتست ممنون میم از دوستان که راهنمایی کنید
سپاسگذارم

اینم لینک عکسها
http://uploadtak.com/images/p318_IMG_1042.jpg
http://uploadtak.com/images/p7516_IMG_1047.jpg

9356769

عضو جدید
در خودروهایی که دارای دیفرانسیل عقب هستند مثل انواع وانت ، پیکان ، روآ و ...
علت صدای زوزه در هنگام حرکت چیست ؟
.
.
.
.
سوال رو کمی ساده وقدیمی رفتم انشاالله ایندفعه بچه ها بتونن جواب بدن

اگر در حرکت مستقیم صدا داشته باشه مشکل از کرانویل و پینیون .........ولی اگر در پیچیدن صدا داشته باشه مشکل از دنده های هرزگرد هست........چون در هنگام پیچیدن این دنده ها درگیر میشن.........

9356769

عضو جدید
یه خودرو داری که در دور ارام خاموش میشه البته در بعضی از مواقع گاهی اوقات هم کم زیر بار کم میاره
انژکتور .
4 سیلندر .
حجم موتور :2400.

اگر در حالت دور ارام ماشین خاموش شه مشکل از استپر موتور هست ......چون تو دور ارام هوای ورودی به موتور رو استپر موتور کنترل میکنه...........
اگر راجع به کم اوردن موتور منظورت اینه که برای مثال تو دور3000 موتور گاز نمیخوره اشکال از سنسور کیلومتر شمار میتونه باشه.........چون کار این سنسور تشخیص حالت درجا و حرکت خودرو هستش(به اشتباه بعضیا فکر میکنن این سنسور فقط سرعت خودرو رو نشون میده).......

دوستان راجع به عیب یابی خودرو بهتر اینه که کار سنسور ها وعملگر ها رو توی خودرو بدونیم و از این طریق میتونیم عیب خودرو رو تشخیص بدیم........