هرگز این معیارها را برای ازدواج درنظر نگیرید!!!!!

belfi_mnm

عضو جدید
[h=1]

قبل از تصمیم به ازدواج، انگیزه تان را بررسی کنید
[/h][h=1]درموردانگیزه های ازدواج، تفکرات توهم زایی که با خیالپردازی در ابتدای رابطه ها[/h][h=1]ایجاد می شود، یکی از بدترین هاست. بعنوان مثال، درمورد نامزدی های کوتاه مدت، دو دلیل [/h][h=1]توهم زا برای ازدواج کردن، «چون بااینکه تازه با هم آشنا شده ایم اما همیشه می شناختمت» [/h][h=1]و «چون از داستان عشق ما فیلم زیبایی می توان ساخت» می توانند باشند.[/h][h=1]دلایل بد دیگری هم برای ازدواج کردن هستند. این دلایل معمولاً سه دسته هستند: اضطراب، بی [/h][h=1]کفایتی و واقعیت گرایی خودمحور.[/h][h=1]اگربه ازدواج فکر می کنید یا به دنبال همسر ایدآل خود هستید، توصیه می کنیم که با خودتان [/h][h=1]صادق باشید و عمق انگیزه تان برای ازدواج را بسنجید. آیاانگیزه تان از یکی از [/h][h=1]این دلایل ریشه می گیرد؟[/h][h=1]می خواهم ازدواج کنم…[/h][h=1]• چون همه دوستانم ازدواج کرده اند.[/h][h=1]• چون نمی دانم اگر این مورد را رد کنم، باز هم موردی برای ازدواج پیش خواهد آمد یا نه.[/h][h=1]• چون می خواهم احساس امنیت کنم.[/h][h=1]• چون دیگر از روابط دوستی خسته شده ام.[/h][h=1]این انگیزه ها ریشه در ترس دارند. وقتی می ترسیم که تنها بمانیم یا از قافله[/h][h=1]عقب بیفتیم، وقتی قبول کنیم که یک زندگی کامل و جالب بدون همسر کمتر از یک زندگی [/h][h=1]متاهلی موفق است، یا وقتی باور داشته باشیم که ازدواج به ما احساس امنیت می دهد، [/h][h=1]اضطراب علت اصلی است.[/h][h=1]فردی که به این دلایل ازدواج می کند، می خواهد همسرش برای او نقش یک نوع دیگری از [/h][h=1]موادمخدر را بازی کند.[/h][h=1]وقتی کسی به همسر خود بعنوان یک ماده مخدر نگاه کند نه یک موجود، نتیجه رابطه ای کوتاه [/h][h=1]مدت خواهد بود.[/h][h=1]دسته دوم از انگیزه غیرمنطقی ازدواج کردن بخاطر احساس بی کفایتی است که خود را در کار زیر نشان می دهد:[/h][h=1]می خواهم ازدواج کنم…[/h][h=1]• چون دوست پسر/دوست دخترم دوستم دارد و این باعث می شود احساس خاص بودن کنم.[/h][h=1]• چون ازدواج به همه نشان می دهد که بزرگ شده ام.[/h][h=1]• چون ازدواج نشان می دهد که یک نفر هست که من را بخواهد.[/h][h=1]• چون این تمرکز بهتری به زندگیم می دهد.[/h][h=1]• چون تنها هستم.[/h][h=1]اگر انگیزه شما برای ازدواج جزء این دسته است، بد نیست مقالات ما درمورد اعتمادبه نفس و [/h][h=1]خوشبختی در ازدواج را مطالعه کنید.[/h][h=1]و آخر دسته سوم از انگیزه های نادرست برای ازدواج واقعیت گرایی سطحی است که به [/h][h=1]صورت افکار زیر نمود می یابد:[/h][h=1]می خواهم ازدواج کنم…[/h][h=1]• چون چند وقتی می شود که با هم دوست هستیم و ازدواج قدم منطقی بعدی برای ماست.[/h][h=1]• چون اگر با او ازدواج نکنم نمی توانم روابط آزاد و راحت داشته باشم.[/h][h=1]انگیزه هایی که چزء این سه دسته باشند، برای ازدواج کاملاً نادرست و حطرناک هستند و[/h][h=1]چنین ازدواج هایی معمولاً دوام چندانی نخواهند داشت.[/h]