مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

ثریا قدوسی

عضو جدید
Mangifera indica یا انبه

Mangifera indica یا انبه

سلام
با تشکر از خانم قدوسی و با اجازه دیگر دوستان ، بفرماییدسوال بعد :

Manguifera indica یا Mangifera indica یا انبه یا نغزک با نام انگلیسی Mangoاز خانواده Anacardiaceae یا پسته از راسته سدابیان یا Rutales یا Terebenthales یا تربنتال

http://www.iccs.edu

http://www.anacardiaceae.org

مارجين

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام خانوم قدوسي...جسارتا اگه تشخيصم درست باشه اين گياه انبه نيست..كمي كوچكتره...به برگاش دقت كنيد...البته اگه اشتباه نكرده باشم..
.از برگش مصرف دارويي هم ميكنن...به احتمال خيلي خيلي زياد بايد بشناسيدش...

آخرین ویرایش:

ثریا قدوسی

عضو جدید
Pistacia khinjuk یا پسته وحشی

Pistacia khinjuk یا پسته وحشی

سلام خانوم قدوسي...جسارتا اگه تشخيصم درست باشه اين گياه انبه نيست..كمي كوچكتره...به برگاش دقت كنيد...البته اگه اشتباه نكرده باشم..
Pistacia khinjuk پسته وحشی از خانواده Anacardiaceae

http://iausrwm-88.blogsky.com

مارجين

کاربر ممتاز
فکر کنم روال مسابقه از قبل بدون استفاده ار حرف یا بوده بنا بر این خانم قدوسی نمیشه بفرمایید نظر قطعی شما کدو یا بوده ؟

من فکر کنم کنار باشه Ziziphus

بللللللللللله كاملا با نظر شما موافقم استاد گرامي...:gol:

واقعا از تلاشتون لذت ميبرم...واقعا عاليه...دستتون دردنكنه...:redface::gol::heart:
اما عزيزم..روي برگهاش اگه دقت بيشتري مبذول ميداشتيد...قطع به يقين تشخيصتون ..كنار .. ميبود...:redface:

البته اين فقط يه نظر شخصي هست...و نظر قطعي رو زينب جون بايد بده....
اما بازم تشكر ميكنم از همراهيتون...

ثریا قدوسی

عضو جدید
تصاویری از Ziziphus vulgaris یا عناب همراه با نام های آن

تصاویری از Ziziphus vulgaris یا عناب همراه با نام های آن

فکر کنم روال مسابقه از قبل بدون استفاده ار حرف یا بوده بنا بر این خانم قدوسی نمیشه بفرمایید نظر قطعی شما کدو یا بوده ؟

سلام ببخشید برای بار سوم دارم نظر می دم ولی با توجه به برگ های متناوب در Ziziphus تطابق مشخصات جام گل در این گیاه با تصویر مورد پرسش جواب شما درست باشه الان کنترل کردم شرمنده از این که این همه نظرم رو عو ض کردم آخه من مثل شما با تجربه نیستم:redface:
این هم عکس هاش:

Toptropicals.com
Ziziphus vulgaris flowers

از خانواده کنار یا Rhamnaceae یا عناب
با نام های فارسی عناب ،جیلان،، چیلان ،چیلانه، طبرخون ،سیلانه ،سیلانگ ،سنجد گرگان ،شیلانک ،اون ناف دار، اون ناف، شیلانه ،تفاح بری ، سیب کوهی ، یبانی، آلما آغاجی،ارج ، درخت شیلان ،درخت شیلانک ،تبرخون، عناب آغاجی، سنجد جیلان،سنجد جیلانی،سنجلان ، صغیرا ،پستک، شیدانه،شیزگون ،زفیزف
با نام انگلیسی Jujub tree

Ziziphus vulgaris fruits
lalithambanlr.blogspot.com

آخرین ویرایش:

*محیا*

کاربر ممتاز
مو ميشناسومش...مخصوص جنوبه...

تاحالا نخوردمش اما ميگن خيلي خوشمزه س....زينب جون شما حتما از اين ميوه خوردي...خوشمزه س؟ غيراز ميوه خام چه مصرفي داره؟
سلام
آره عزیزم خیلی خوشمزه است
ما تو خونمون یکی داشتیم خیلی خیلی دوستش داشتم اما متاسفانه به خاطر اینکه خواستیم خونمون رو بسازیم قطعش کردیم کلی ازش خاطره(کودکی ) داشتم

Manguifera indica یا Mangifera indica یا انبه یا نغزک با نام انگلیسی Mangoاز خانواده Anacardiaceae یا پسته از راسته سدابیان یا Rutales یا Terebenthales یا تربنتال

http://www.iccs.edu

http://www.anacardiaceae.org

سلام
دقیقا درست می باشد
ممنونم

بللللللللللله كاملا با نظر شما موافقم استاد گرامي...:gol:

واقعا از تلاشتون لذت ميبرم...واقعا عاليه...دستتون دردنكنه...:redface::gol::heart:
اما عزيزم..روي برگهاش اگه دقت بيشتري مبذول ميداشتيد...قطع به يقين تشخيصتون ..كنار .. ميبود...:redface:

البته اين فقط يه نظر شخصي هست...و نظر قطعي رو زينب جون بايد بده....
اما بازم تشكر ميكنم از همراهيتون...

سلام ببخشید برای بار سوم دارم نظر می دم ولی با توجه به برگ های متناوب در Ziziphus تطابق مشخصات جام گل در این گیاه با تصویر مورد پرسش جواب شما درست باشه الان کنترل کردم شرمنده از این که این همه نظرم رو عو ض کردم آخه من مثل شما با تجربه نیستم:redface:
این هم عکس هاش:

Toptropicals.com
Ziziphus vulgaris flowers

از خانواده کنار یا Rhamnaceae یا عناب
با نام های فارسی عناب ،جیلان،، چیلان ،چیلانه، طبرخون ،سیلانه ،سیلانگ ،سنجد گرگان ،شیلانک ،اون ناف دار، اون ناف، شیلانه ،تفاح بری ، سیب کوهی ، یبانی، آلما آغاجی،ارج ، درخت شیلان ،درخت شیلانک ،تبرخون، عناب آغاجی، سنجد جیلان،سنجد جیلانی،سنجلان ، صغیرا ،پستک، شیدانه،شیزگون ،زفیزف
با نام انگلیسی Jujub tree

Ziziphus vulgaris fruits
lalithambanlr.blogspot.com

ممنونم از خانم قدوسی عزیز و از مارجین گلم

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
Cephalocereus senilis (کاکتوس پیرمرد) یک گونه کاکتوس از جنس Cephalocereus بومی شهرهای Guanajuato و Hidalgo در شرق مکزیک است. این است گیاه در بین گیاهان خودرو (وحشی) تهدید می شود، اما انتشار گسترده آن به دلیل ارزش زینتی و محبوبیت آن باعث کاهش تقاضا از جمعیت وحشی آن است.
این گونه حالت ستونی بلند با خوشه هایی از ساقه است که می تواند 5 تا 15 متر قد کشیده و بلند شود، ساقه منحصر به فرد معمولا بدون شاخه است و قادر به مقاومت در برابر وزن شاخه های جانبی نیز نمی باشد.
قابل توجه ترین ویژگی آن موهای بلند و پرپشت سفید آن است که برای محافظت از آفتاب در خدمت گیاه است. پوشش موی این گیاه باعث میشود تقریبا مثل برف سفید به نظر برسد و همین امر موجب محبوبیت بیشتر آن شده و به کاکتوس پیرمرد مشهور شده است. در مرحله جوانی موهای ای کاکتوس ، به رنگ سفید مایل به نقره ای است.
گل های کاکتوس کاکتوس سفالو سرئوس سنیلیس یا "کاکتوس پیرمرد" به رنگ های قرمز ، زرد ویا سفید دیده میشود، ولی توانایی گل دادن تا سن 10 تا 20 سالگی را ندارد.
نیاز آبیاری آن کم تا متوسط در تابستان است و تقریبا هیچ آبیاری در زمستان نیاز ندارد و بسیار مستعد پوسیدگی به خصوص در زمان جوانی است و به زهکشی خوبی نیاز دارد
تکثیر آن از طریق بذر و قلمه است

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
این تصویر فکــــــــر کنم اسمش! برگ خنجری باشه!؟:w21:

اونی که تصویر مشخص نبود , مشخص شد! فکر کنم اسمش آرالیــای دروغی باشه!!:D

آرالیای دروغی درسته ولی اون یکی لیندا یا نخل دم اسبیه

*محیا*

کاربر ممتاز
بردویه آ

بردویه آ

گیاه پیازی بردویه آ
نام علمی: Brodiaea
نام انگلیسی: Cluster-lilies

برودیه آ
خانواده :
لیلیاسه (Liliaceae)
مبداء:
کالیفرنیا،آمریکای شمالی
نوع:
از گیاهان دائمی پیازی
برگ:
تولید چند برگ خوابیده بر روی زمین
گل:
ساقه های گل دهنده ی ضعیف به طول ۹۰ـ۳۰ سانتیمتر حامل خوشه گل هایی متشکل از گل های چتری شکل به قطر ۴ـ۱ سانتیمتر است.
رنگ گل:
در بخش گونه ارائه گردیده است که بعد از این اضافه خواهد شد.
فصل گل:
اوایل تابستان
موارداستفاده:
حاشیه های آفتابی
موقعیت :
آفتاب کامل و خاک کاملاً زهکشی شده
تکثیر:
پیازچه های اطراف پیاز اصلی
طرز کاشت:
پیازها را در پاییز با فاصله ۱۲ـ۷٫۵سانتیمتر و عمق ۱۵ـ۱۰ سانتیمتر کشت می نمایند .با توجه به اینکه غالب گونه ها نسبت به سرما مقاوم نمی باشند، بایستی در زمستان آنها را وسیله ی مالچ از قبیل خاک اره محافظت نمود.

منبع: متقی، حسین. ۱۳۹۰٫ دایرة المعارف گل و گیاه. ج.۳:گلکاری. گل ها و گیاهان زینتی پیازدار. چاپ اول. نشر سپیدان
Golvagiah.com