جزوه آموزشی نرم افزار OLGA

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از قرار دادن اين جزوات.
من خودم در حال گذراندن دوره اين نرم افزار (OLGA)هستم.
به بچه ها هم توصيه مي كنم اگه ميتونند كار با اين نرم افزار رو ياد بگيرند. نرم افزاري بسيار قوي در زمينه شبيه سازي و تحليل شبكه هاي خطوط لوله در شرايط عملياتي و واقعي ,، سايزينگ و optimize است. اساس اين نرم افزار ديناميك هستش (dynamic base). براي مثال قوي ترين نرم افزار براي محاسبات انتقال حرارت لوله ها به خصوص لوله هاي دفن شده در زير زمين.
براي استفاده از اين نرم افزار حتما بايد كار با نرم افزار PVT sim رو هم ياد بگيريد. چون خود OLga بانك اطلاعاتي نداره و از خروجي PVT sim استفاده ميكنه.

amir.astera

عضو جدید
به بچه ها هم توصيه مي كنم اگه ميتونند كار با اين نرم افزار رو ياد بگيرند. نرم افزاري بسيار قوي در زمينه شبيه سازي و تحليل شبكه هاي خطوط لوله در شرايط عملياتي و واقعي ,، سايزينگ و optimize است. اساس اين نرم افزار ديناميك هستش (dynamic base). براي مثال قوي ترين نرم افزار براي محاسبات انتقال حرارت لوله ها به خصوص لوله هاي دفن شده در زير زمين.
براي استفاده از اين نرم افزار حتما بايد كار با نرم افزار PVT sim رو هم ياد بگيريد. چون خود OLga بانك اطلاعاتي نداره و از خروجي PVT sim استفاده ميكنه.

سلام مهندس
من خیلی وقته دنبال این نرم افزار میگردم ولی پیداش نمیکنم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس
من خیلی وقته دنبال این نرم افزار میگردم ولی پیداش نمیکنم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.

من اين نرم افزار رو دارم، ولي نميدونم بتونم لينكش رو بذارم يا نه!!!
ولي در چند روز اينده تلاشم رو ميكنم كه اين كار بكنم.

amir.astera

عضو جدید

سلام مهندس
اگه تونستی رو سایت بذاری چه بهتر کی همه ی بچه ها استفاده کنن اگر هم نتونستی g mail م رو براتون فرستادم اگه برام بفرستید ممنون میشم.

amir.astera

عضو جدید

سلام مهندس
نرم افزار olga رو گیر اوردم.این نرم افزار میتونه شبکه گاز شهری رو طراحی کنه؟ جزوه روی این سایت برای یاد گرفتنش کافیه؟ خواهشا منو راهنمایی کنید خیلی ممنون.

آخرین ویرایش:

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام مهندس
نرم افزار olga رو گیر اوردم.این نرم افزار میتونه شبکه گاز شهری رو طراحی کنه؟ جزوه روی این سایت برای یاد گرفتنش کافیه؟ خواهشا منو راهنمایی کنید خیلی ممنون.

به احتمال زیاد میشه اینکارو کرد.
البته توانمندی اصلی این نرم افزار در طراحی خط لوله زیر دریاست.

amir.astera

عضو جدید

سلام مهندس
شرمنده چجوری باید مطمئن بشم که شبکه رو میتونه طراحی کنه؟
خواهش میکنم اگه میتونید این مشکل منو حل کنید بد جوری تو دردسر افتادم.
نرم افزار دیگه ای هست که بتونه این کارو انجام بده؟
خیلی ممنون

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام مهندس
خیلی ممنون

من شنیدم میشه. این نرم افزار از نظر پایپینگ خیلی قویه.
البته برای گاز شهری میتونید از نرم افزار پایپینگ استفاده کنید.

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس

[FONT=&quot]شرمنده من اين مدت نتونستم بيام باشگاه[/FONT].
[FONT=&quot]خوشحالم كه نرم افزار رو پيدا كرديد.
بله قادر به انجام اين كار هست.[/FONT]

سلام مهندس
خیلی ممنون

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]كلا اين نرم افزار قوي ترين نرم افزار در حيطه پاپينگ به خصوصو براي انتقال مواد نفتي هستش. چه زير دريا، چه دفن شده در زمين و يا هر جاي ديگري[/FONT].
[FONT=&quot]و همان طور كه قبلا هم گفتم محيطش ديناميك بيس هستش. و به نسبت به نرم افزار هاي ديگه حداقل از ديد من كمي كار باهاش سخت تره. شايد اين موضوع بر ميگرده به محيط كاملا متفاوتش با مابقي محيط هاي شبيه سازي اشنا[/FONT].
[FONT=&quot]ولي، اگر سيستمتون خيلي پيچيده نيست، از نرم افزار هاي ديگه هم ميتونيد كمك بگيريد[/FONT].
[FONT=&quot]يكي از بهترين نرم افزارها جهت شبيه سازي[/FONT]( network) [FONT=&quot]شبكه هاي گازي نرم افزار[/FONT] pipephase [FONT=&quot]هستش. شما امكان شبيه سازي در دو حالت استاتيك و ديناميك رو داريد.[/FONT]

amir.astera

عضو جدید
[FONT=&quot]شرمنده من اين مدت نتونستم بيام باشگاه[/FONT].
[FONT=&quot]خوشحالم كه نرم افزار رو پيدا كرديد.
بله قادر به انجام اين كار هست.[/FONT]
[FONT=&quot]كلا اين نرم افزار قوي ترين نرم افزار در حيطه پاپينگ به خصوصو براي انتقال مواد نفتي هستش. چه زير دريا، چه دفن شده در زمين و يا هر جاي ديگري[/FONT].
[FONT=&quot]و همان طور كه قبلا هم گفتم محيطش ديناميك بيس هستش. و به نسبت به نرم افزار هاي ديگه حداقل از ديد من كمي كار باهاش سخت تره. شايد اين موضوع بر ميگرده به محيط كاملا متفاوتش با مابقي محيط هاي شبيه سازي اشنا[/FONT].
[FONT=&quot]ولي، اگر سيستمتون خيلي پيچيده نيست، از نرم افزار هاي ديگه هم ميتونيد كمك بگيريد[/FONT].
[FONT=&quot]يكي از بهترين نرم افزارها جهت شبيه سازي[/FONT]( network) [FONT=&quot]شبكه هاي گازي نرم افزار[/FONT] pipephase [FONT=&quot]هستش. شما امكان شبيه سازي در دو حالت استاتيك و ديناميك رو داريد.[/FONT]

خیلی ممنون از راهنماییهای خوبتون.واقعا مفید بود استفاده کردم.انشاالله موفق باشید.بازم کمال تشکر را دارم.

Zahra Amini

عضو جدید
سوال در مورد نظر افزار olga

سوال در مورد نظر افزار olga

سلام
من در مورد شبیه سازی در حالت stady state و فاز های داخل نرم افزار olga سوال داشتم. تعریف void fraction هم نمی دونم چیه؟! سیستم که جامد نداره!
با تشکر

mehdi3191

عضو جدید
با سلام
من می خوام الگا رو یاد بگیرم کتاب الگاه 2000 رو خریدم ولی الگا 5.2 نصب کردم که با مطالب کتاب همخون نیست. tutorial الگاه 5.2 دارید؟

nimaburner

عضو جدید
خیلی ممنون از راهنماییهای خوبتون.واقعا مفید بود استفاده کردم.انشاالله موفق باشید.بازم کمال تشکر را دارم.
اگه اجازه بدید با اینکه قضیه روشن شده منم از تجربم یه نکته ای رو بگم
با توجه به ماهیت دینامیک الگا کاربرد این نرم افزار برای سیالاتی هست که رژیم های دوفازی بدرقمی دارن و رفتار کاملا دینامیکی در خط لوله از خودشون نشون میدن، حالا که شما میخواین گاز شهری رو مدل کنید اصلا لزومی نداره از الگا استفاده کنید. بجاش می تونین از Pipesim یا Pipesys یا Pipephase استفاده کنید که من Pipesim رو پیشنهاد می کنم. الگا وقتی که طول خط لوله زیاد باشه یا شبکه خیلی بزرگ باشه محاسباتش بسیار طولانی و وقت گیر میشه. فقط در یه حالته که واسه کار شما کاربرد داره اونم اینه که مثلا شما یه disturbance تو شبکه ایجاد کنی بعدش ببینی که چقد زمان میبره که این disturbance به فلان جای شبکه برسه یا چه تأثیری روی شبکه میذاره، یا اینکه اگه نشتی داره میتونی اونو مدل کنی. اینم در نظر داشته باشین که دیتا وارد کردن تو الگا خیلی طولانی تر از نرم افزارای دیگس، مخصوصا تو شبکه های پیچیده.

Mohammad Sadeq

عضو جدید

سلام
آقا میتومی بگی کجا دوره اش رو برگزار میکنه
من هم چند وقته دنبال یاد گرفتن این برنامم

Mohammad Sadeq

عضو جدید
سلام
من در مورد شبیه سازی در حالت stady state و فاز های داخل نرم افزار olga سوال داشتم. تعریف void fraction هم نمی دونم چیه؟! سیستم که جامد نداره!
با تشکر

سلام
برای حل steady state در قسمت Integration مقدار End time و start time را صفر قرار داده و در Option گزینه Steady state را On کنید.
ضریب void تعاریف متفاوتی دارد یکی از آنها نسبت مساحت فاز گاز به فاز مایع در یک سطح مقطع است.

mostafaina

عضو جدید
سلام
آقا میتومی بگی کجا دوره اش رو برگزار میکنه
من هم چند وقته دنبال یاد گرفتن این برنامم

من به صورت اتفاقی این لینک رو دیدم. من OLGA رو تدریس می کنم. اگر دوست داشتید میتوانید به من پیغام خصوصی بدهید تا به شما، شماره تماس بدهم برای آموزش OLGA به صورت خصوصی و یا اگه خواستید به صورت گروهی.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام...آقا من تدریس خصوصی میخوام...خیلی عجله هم دارم...هزینه و شرایط را لطفا بگید...اگر ممکنه با این شماره تماس بگیرید...

دوست عزيز گذاشتن ايميل و يا شماره تلفن خلاف قوانين باشگاه هست

اگه مخواين با دوستتون در تماس باشين با پيام خصوصي باشه لطفا :gol:

chaab

عضو جدید
با سلام، گرچه نرم افزار PIPEPHASE رو میشه جزو نرم افزارهای خوب شبکه دونست ولی این نرم افزار برای حالت های دینامیک به اندازه الگا قابل اعتماد نیست. نرم افزار الگا هم به نظر بنده ابتدای سختی داره و چند پروژه که باهاش کار کنید متوجه قدرت و روانی اون می شید.

bahadoorkhanjari

عضو جدید
کسی جایی رو برای آموزش این نرم افزار میشناسه به من معرفی کنه برای یادگیری کامل!

nafas_ea

عضو جدید
سلام متاسفانه فایلهای آموزشی رو نمیتونم دانلود کنم لطفا راهنمایی کنید.

فراهاني فا

عضو جدید
سلام مهندس ممنون ميشم راهنمايي كنيد كه كجا ميتونم دوره اين نرم افزار رو بگذرونم

بالا