رهروان راه شهدا2(شهیدیان)

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
بسم الله
یازهرا
سلام...
دوستان عزیز موافقید درکنار حاضری زدن هامون ، درمورد جریمه و موضوع هفته اینده هم نظرات رو بگیم و تا اخر هفته جمع بندی کنیم؟
اگه موافقید و یا پیشنهادی دارید کنارحاضری زدن ها هم اعلام کنید...یه دنیا ممنون

اللهم عجل لولیک الفرج...

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
شهيد بني سعيد، سيد محمدحسن:
هرگاه در نماز حضور قلب نداشتيد بعد از آن يك صفحه قرآن بخوانيد.

شهيد اعلايي، رضا:
مردم شريف ايران! براي شناختن حق و باطل ايمان لازم است و لازمه ايمان تقوي مي‌باشد به نظر من يكي از راه‌هاي به دست آوردن تقوي نماز و قران است.

به روایت.........

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای اینجا چقد همه چی خوبه:D
ببخشید دیر اومدم چند روزی نبودم. اولین موضوع عالی انتخاب شده فقط لطفاً موضوعاتی به این خوبی رو بیشتر از یک هفته کنیم بهتر نیست تا جا بیفته!

[h=1]پاسخ[/h] [h=1]آیت الله بهجت(مدظله) به چند سوال در مورد نماز:
[/h]
  • خوابم زیاد و نماز صبحم را در آخرین دقیقه می خوانم ، چه چاره ای کنم؟
جواب:«کم آب بخورید»

• می خواهم در نماز ، تمام اذکار را درک کنم و بفهم و آن نور را درک کنم و ببینم تا با آن نور حرکت کنم؟
جواب:«با شرایط حضور قلب اعمالتان را انجام بدهید.در پاداش چه کار خواهند کرد به ما مربوط نیست»

• دستور العملی جهت دفع صفات کریهه نفسانی و حضور قلب در نماز مرقوم فرمائید؟
جواب:«اصلاح نماز مستلزم اصلاح ظاهر و باطن و دوری از منکران ظاهریه و باطنیه است،و از راه های اصلاح نماز توسل جدی در حال شروع نماز به حضرت ولی عصر (عج)است»

منبع

s_aa

کاربر ممتاز
وای اینجا چقد همه چی خوبه:D
ببخشید دیر اومدم چند روزی نبودم. اولین موضوع عالی انتخاب شده فقط لطفاً موضوعاتی به این خوبی رو بیشتر از یک هفته کنیم بهتر نیست تا جا بیفته!

پاسخ

آیت الله بهجت(مدظله) به چند سوال در مورد نماز:

• خوابم زیاد و نماز صبحم را در آخرین دقیقه می خوانم ، چه چاره ای کنم؟
جواب:«کم آب بخورید»

• می خواهم در نماز ، تمام اذکار را درک کنم و بفهم و آن نور را درک کنم و ببینم تا با آن نور حرکت کنم؟
جواب:«با شرایط حضور قلب اعمالتان را انجام بدهید.در پاداش چه کار خواهند کرد به ما مربوط نیست»

• دستور العملی جهت دفع صفات کریهه نفسانی و حضور قلب در نماز مرقوم فرمائید؟
جواب:«اصلاح نماز مستلزم اصلاح ظاهر و باطن و دوری از منکران ظاهریه و باطنیه است،و از راه های اصلاح نماز توسل جدی در حال شروع نماز به حضرت ولی عصر (عج)است»

منبع
سلام دوست عزیز
خوش اومدید...
بچه ها نظرشون به یک هفته بود واسه اینکه طرح خیلی طولانی نشه و بچه ها خسته نشن
یک هفته ای طرح ها رو اجرامیکنیم و هفته های بعد کارهفته قبل و گزارش حاضری هاش هم ادامه داره...
بازم نظردوستان
منتظرحاضری هاتون هستیما...
یاعلی

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز
یازهرا س:gol:

هم رزم شهيد علي موسوي مي گويد: «تنها جايي كه مي شد سراغش را گرفت، نمازخانه بود. آن قدر مقيد بود كه نيم ساعت قبل از نماز، به طرف نمازخانه مي رفت. هم خودش مقيد به نماز اول وقت بود و هم با اخلاصِ خاصي، بقيه را به نماز اول وقت دعوت مي كرد. يك بار كه من در جلسه اي حضور داشتم و اتفاقاً تا ظهر طول كشيد، ناگهان در باز شد و موسوي با چهره نوراني اش وارد شد و بعد از سلام، از ما پرسيد: برادرا! مي بخشيد، خواستم بپرسم ظهر شده؟ بعد ما متوجه وقت نماز شديم و چند لحظه بعد صداي اذان بلند شد. نحوه تذكر دادن او در آن لحظه خيلي برايم جالب بود».

پيام رفتاري شهيد : الف) توجه به وقت نماز و انتظار بر طاعت خداوند؛ (حافِظُوا عَلَي الصَّلَواتِ وَ الصَّلاةِ الْوُسْطي وَ قُومُوا لِلّهِ قانِتينَ). (بقره: 238)
ب) توجه دادن ديگران به اوقات نماز و تشويق به اداي آن در اول وقت.

منبع

s_aa

کاربر ممتاز

سلام..صفحه اول تاپیک توضیح داده شده...
هرهفته موضوعی مشخص میشه و دوستان دراون مورد حاضری میزنن
موضوع این هفته نماز اول وقت هست
هرکسی هرروز ، حاضری میزنه که نمازهای روزانه اش رو تونسته اول وقت بخونه و یا اینکه چطوربوده
دراخرهرهفته هم هرکسی کارخودش رو ارزیابی میکنه و به نسبت پیشرفت یا عدم پیشرفتش جایزه و یا جریمه ای رودرنظرمیگیریم...
هرهفته موضوعات تغییرمیکنند..اما حاضری های قدیم هم ادامه دارند

یاعلی...
مرسی ازحضورتون.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

امام خمینی و نماز صبح
شبی بعد از دستگیری در مسیر راه به سمت تهران به سربازان گفتم:نماز صبح نخوانده ام و یك جایی نگه دارید كه من وضو بگیرم. گفتند ما اجازه نداریم. گفتم شما كه مسلح هستید من اسلحه ای ندارم ضمنا چند نفر هستید من تنها هستم كاری نمی توانم بكنم.گفتند ما اجازه نداریم. فهمیدم مه فایده ای ندارد. گفتم خوب اقلاً نگه دارید تا من تیمم كنم گوش كردند و ماشین را نگه داشتند و اجازه پیاده شدن به من ندادند. من همین طور كه توی ماشین مامورین نشسته بودم از توی ماشین خم شدم و دست خود را به زمین زدم و تیمم كردم نمازی كه خواندم پشت به قبله بود چرا كه از قم به تهران می رفتیم و قبله در جنوب بود نماز با تیمم و پشت به قبله و ماشین در حال حركت این طور نماز خودم را خواندم شاید همین دو ركعت نماز من مورد رضای خدا واقع شود.
(امام در سنگر نماز/ص۱۳)
...........................................................................................................

امام حسن مجتبی(ع) فرمودند: آنگاه كه پدرم امام علی(ع) در آستانه شهادت قرار گرفت رو به من كرد و فرمود: فرزندم ! تو را وصیت می كنم به نماز اول وقت. (میزان الحكم/ج۴/ص۳۵۳۹)

روایت است كه حضرت علی(ع)در آستانه شهادت ۳ مرتبه درباره نماز سفارش كرد و فرمود : نماز ، نماز ، نماز (مستدرك الوسایل/ج۳/ص۳۰)

http://rozup.ir/up/shoghe-namaz/Video/0bc4b3c5b201c7c7410b3f613166a5cd422881.mp4

یا زهرا علیها السلام .....

s_aa

کاربر ممتاز
متاسفانه من اول وقت نمیخونم :cry:

خیلی سعی میکنم گاهی تا چند روزم خوب پیش میرم اما بازم خرابش میکنم...:(
اگه چندوقتی رو پیوسته کارکنی روی خودت درست میشه عزیزم
لذتی داره...
امیدوارم بتونی اینجا به این موهبت دست پیداکنی...هماهنگی و نوشتن ها مفید واقع میشن....

خوشبحال خودم که اصن نمیخونم:d
حال خوشترش مال وقتیه که لذت خوندنش نصیبتون بشه...
امیدوارم طعمش رو بچشید بزرگوار...

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حال خوشترش مال وقتیه که لذت خوندنش نصیبتون بشه...
امیدوارم طعمش رو بچشید بزرگوار...

بوزووگوار ما خودمون قدیم عمام جماعت بودیم ! ولی چون بینش فاطله میفتاد دیدم نخوندنش به چشمکی خوندنش شرف داره;)

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
بوزووگوار ما خودمون قدیم عمام جماعت بودیم ! ولی چون بینش فاطله میفتاد دیدم نخوندنش به چشمکی خوندنش شرف داره;)

نه همون یکی درمیونو بخون...
همون چشمکی خوندن به نخوندن شرف داره...

منم گاهی میگم من که اینقدر دارم دیر میخونم پس دیگه نخونم بهتره اما بعد میگم نه اینم به یه جاهایی میرسه...:D

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه همون یکی درمیونو بخون...
همون چشمکی خوندن به نخوندن شرف داره...

منم گاهی میگم من که اینقدر دارم دیر میخونم پس دیگه نخونم بهتره اما بعد میگم نه اینم به یه جاهایی میرسه...

این سوالو من سالها پیش از خود پرسیدم و اول جواب شما رو دادم ولی بعدش فهمیدم سبک شمردن فرایض الهی از انجام ندادنش بدتره:d
البته من یه سری مشکلات دیگه هم داشتم این بود که میخاستم فارسی بخونم یکی میگفت بخون 60 تا میگفتن نخون:D

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
من از پدرم شنیدم که شهید اردستانی (در زمان جنگ‏)‏ گفته بود به یاد ندارم در این مدت نماز صبح را در منزل خوانده باشم چرا که ایشان مقید بودند نماز صبح را در مسجد بخوانند
از شهید اردستانی گفتم حیفم میاد این شعر زیبا رو بیان نکنم

بابا از ان وقتی که رفتی مادر ما
هم جای مادر بود و هم جای بابا

قدش به زیر این مصیبت خم شد اما
دم برنیاورد و نگفت از رنج با ما

بابا هنوز اوای قرانت سحرگاه
گوش مرا در می نوازد گاه و بی گاه

ان صوت زیبا و حزینت کز صفایش
گاهی نشان می داد بر من راه و بی راه

می داد ان اوای گرمت شور و تابم
می برد لبخندت پریشانی ز قلبم

بابا تو رفتی لیک من با رفتن تو
در بحر بی پایان رویای تو غرقم

در یاد لبخند همیشه بر لبانت
در یاد شیرین و مصفای تو غرقم

بردی ز حیدر این صفت با خود تو بابا
مردانگی و عزت و عشق و صفا را

شیر نبرد و زاهد شب همچو حیدر
کاو شیر خیبر بود و تو شیر نهاجا

اکنون بدان با خون تو در دفتر خود
عشق شهادت را بقایت می نویسم

حالا که رفتی من برایت می نویسم
از ان همه لطف و صفایت می نویسم

سروده اعظم اردستانی فرزند شهید سرلشکر خلبان مصطفی اردستانی
برگرفته از کتاب اعجوبه قرن - تحقیق و تالیف علی محمد گودرزی حمید بوربور و اباصلت رسولی انتشارات عقیدتی سیاسی نهاجا ۱۳۷۷

s_aa

کاربر ممتاز

این سوالو من سالها پیش از خود پرسیدم و اول جواب شما رو دادم ولی بعدش فهمیدم سبک شمردن فرایض الهی از انجام ندادنش بدتره:d
البته من یه سری مشکلات دیگه هم داشتم این بود که میخاستم فارسی بخونم یکی میگفت بخون 60 تا میگفتن نخون:D
بستگی داره منطقتون چی بگه و این منطق اطلاعاتش رو ازکجا گرفته باشه...
و مقایسه کنیم ...بین بد و بدتر باید انتخاب بشه و یک درمیون خوندن بهتراز نخوندنه....
بعدش میشه یک درمیون خوندن و بهترخوندن.... که باز دومی بهتره...
پله پله خودتون رو ارتقا بدید به سمتی که میدونید درسته....(البته با دلیل عقلانی).....

DONYA16822

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا زهرا
سلام دیشب دیر وقت خوابیدم نمازصبحم با نیم ساعت تاخیر خوندم جریمه ام زیارت عاشورا بود :cry: ........... ولی بقیه نمازهام خدا رو شکر سر وقت............

شهید مصطفی چمران : تاجر اگر از سرمایه اش خرج کند ، بالاخره ور شکست می شود .باید سود در بیاورد تا زندگی اش بگذرد . ما اگر قرار باشد نماز نخوانیم ، ور شکست می شویم .

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
یا زهرا س..........

نماز برای رفتن است نه ماندن (شهید هادی حسن) ... نیمه شب عملیات کربلای پنج است. هادی حسن گروهانش را در بلندی کانال‌ها در راه رسیدن به مواضع پیش بینی شده هدایت می‌کند. پیامی از سر ستون به عقب فرستاده می‌شود و از پی‌اش صدای شالاپ شالاپ کف دست‌ها که برخاک کانال‌هامی‌نشیند به گوش می‌رسد. سپس پیشانی و پشت دست‌ها لمس می‌گردد. چهره‌ها خاکی می‌شود و دست‌هاهی خاکی تواماً بالا می‌رود آنچنان که عظمت خدای را بیانگر می‌شود:‌الله اکبر و بعد دست‌ها می‌افتاد بدن متواضع می‌شود می‌شکند و از شدت فقر و حقارت در برابر معبود بدن مچاله می‌گردد و دست‌ها به زانو می‌رسد. مجتبی طاهرخانی که پیشاپیشم در حرکت است. آرام سرش را بر می‌گرداند و پیام رسیده را در گوشم زمزمه می‌کند:‌نمازه سرم را بر می‌گردانم و پیام را در گوش او زمزمه می‌کنم نمازه
بچه‌ها مشغول شده‌اند. همه در حین راه رفتن تیمم می‌کنند و در حین راه رفتن نماز می‌گزارند. حتی شیخ علی که پیثش‌نماز گردانمان است نمی‌ماند و در حین راه رفتن نماز می‌خواند که اگراینگونه نبود از ره می‌ماندم. چنانچه عده‌ای ماندند. غافل از اینکه نماز برای رفتن است نه ماندن. آنها ماندند تا با آب وضو بگیرند و سر فرصت مهرشان را روی زمین بگذارند اذان و اقامه‌شان را بگویند و با گشادگی خاطر نمازشان را بخوانند ولی وقتی که سر از سجده برداشتند قافله رفته بود...

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا زهرا(س)...
من اصلاً دیروز و امروزو راضی نبودم چون نمازام سروقت نبود،با اینکه نمازهای ظهر و مغرب رو خونه نبودم ولی به خاطر کم کاری جریمه ی خودمو خوندن قضایی که از قبل دارم(هرکدوم از نمازها1 بار) قرار میدم...

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام..صفحه اول تاپیک توضیح داده شده...هرهفته موضوعی مشخص میشه و دوستان دراون مورد حاضری میزننموضوع این هفته نماز اول وقت هستهرکسی هرروز ، حاضری میزنه که نمازهای روزانه اش رو تونسته اول وقت بخونه و یا اینکه چطوربودهدراخرهرهفته هم هرکسی کارخودش رو ارزیابی میکنه و به نسبت پیشرفت یا عدم پیشرفتش جایزه و یا جریمه ای رودرنظرمیگیریم...هرهفته موضوعات تغییرمیکنند..اما حاضری های قدیم هم ادامه دارندیاعلی...مرسی ازحضورتون.
من تقریبا همیشه نیم ساعت قبل نماز بلند میشم یه دعای عهد میخونم بعدش نماز میخونم بعدش یه زیارت عاشورا میخونم بعدش لالا.........