تو سه ماهه تابستان چیکار کنم؟

solarisal

عضو جدید
با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان و اساتید هوافضایی

یک سوال دارم ز حضورتون..من فارغ التحصیل مکانیک جامداتم و جسارتا در رشته شما برای ارشد قبول شدم.. حالا سوالی که برام پیش اومده اینه که برای اینکه سر کلاسای ارشد بقول معروف کمیتمون لنگ نزنه، پیشنهاد میکنی تو این 3 ماه چه نرم افزار یا کتابی کار کنم تا بسطح بچه ها برسم.. در ضمن این پیش نیازی که میخوره چه کتابیه تا تهیه کنم.. از وقتی که گذاشتید تشکر میکنم

solarisal

عضو جدید
خوب حالا این جسارتتون در چه حدی بوده؟ چه گرایشی قبول شدین؟

دکتر جان اگه من گرایشم معلوم شده بود که دیگه 3 ماهه تابستون وقت نداشتم.. جوابا شهریور میاد. در ضمن نخواستم که درسای اون گرایشو بخونم .عرض کردم بنظرتون تو این فرصت باید چه درسایی را خوند تا آمادگی راحتتر کلاسهارو داشت با توجه به اینکه مکانیکم.. رتبم 190 شده شریف و امیر کبیر که هیچ چی میمونه خواجه نصیر با ترتیب پیشرانش- مکانیک پرواز و کنترل - سازه- آیرو- فضایی در هر صورت سپاسگزارم

mgt4546

عضو جدید
دکتر جان اگه من گرایشم معلوم شده بود که دیگه 3 ماهه تابستون وقت نداشتم.. جوابا شهریور میاد. در ضمن نخواستم که درسای اون گرایشو بخونم .عرض کردم بنظرتون تو این فرصت باید چه درسایی را خوند تا آمادگی راحتتر کلاسهارو داشت با توجه به اینکه مکانیکم.. رتبم 190 شده شریف و امیر کبیر که هیچ چی میمونه خواجه نصیر با ترتیب پیشرانش- مکانیک پرواز و کنترل - سازه- آیرو- فضایی در هر صورت سپاسگزارم
سلام عزیز امسال امکان قبولی شما در گرایش های جلوبرندگی و مکانیک پرواز کم است و ممکن است که در گرایش سازه قبول شوی.

solarisal

عضو جدید
سلام عزیز امسال امکان قبولی شما در گرایش های جلوبرندگی و مکانیک پرواز کم است و ممکن است که در گرایش سازه قبول شوی.

برای مشاوره که پارسه رفتم یه لیستی از قبو لیهای پارسال را جلوم گذاشت منم نوشتم الان که نگاه میکنم برای خواجه نصیر پیشرانش با رتبه 188 و 304 و برای مکانیک پرواز 192 و 262 روزانه قبول شدن درسته که ظرفیت 30-40 تا کم شده ولی نسبت به پارسال مکانیکی های بیشتری قبول شدن که حباب بیشتری ایجاد میکنه ... مثلا تو این کلاس مشاوره که رفته بودم 30 نفر مکانیک بودن 7-8 نفر هوافضا

mehrdad torabi

عضو جدید
اگه هر کدوم از گرایشها باشید لازمه که ریاضیات (مخصوصا معادلات و ریاضی مهندسی) و زبان خوبی داشته باشید.
به من گفتن و گوش ندادم. الآن تازه فهمیدم که چه اشتباهی بوده که زبان رو از اول نخوندم.
پیروز باشید.

فاز اول برنامه ریزی درسی برای کنکور ارشد مهندسی هوا فضا

فاز اول برنامه ریزی درسی برای کنکور ارشد مهندسی هوا فضا، در واقع ابتدای فرایند آماده سازی شما برای کنکور ارشد هوافضا است. بعد از تعیین دروس و تهیه منابع، فاز اول برنامه ریزی شروع می شود.

فاز اول برنامه ریزی درسی برای کنکور ارشد مهندسی هوا فضا : هدف

هدف فاز اول برنامه ریزی درسی برای کنکور ارشد مهندسی هوا فضا، مطالعه و فهم دروس می باشد.

ممکن است در مطالعه برخی از دروس به دلایل زیر مشکلاتی برای داوطلب وجود داشته باشد:

1. وجود فاصله زمانی زیاد، بین گذراندن درسی در دانشگاه با مطالعه آن برای کنکور ارشد مهندسی هوا فضا.
  2. تغییر رشته داوطلب و پاس نکردن دروس رشته مهندسی هوا فضا
داوطلب باید در فاز اول برنامه ریزی، تمام تمرکز خود را بر روی مطالعه و فهم دروس قرار دهد و هیچ مطلبی را نفهمیده رها نکند. زیرا در فاز های بعدی زمانی برای فهم دروس وجود ندارد.

فاز اول برنامه ریزی درسی برای کنکور ارشد مهندسی هوا فضا : تست زنی

اگر چه در فاز اول برنامه ریزی درسی برای کنکور ارشد مهندسی هوا فضا تمرکز بر روی مطالعه و فهم مباحث است اما حتما تست زنی هم باید انجام شود. زیرا با تست زنی مباحث به حافظه بلند مدت منتقل می شود. بزرگترین اشتباه در این فاز، مطالعه مطالب بدون حل تست می باشد.
مطالعه مطالب بدون حل تست باعث سرعت بخشی به فرآیند برنامه ریزی و آرامش خاطر داوطلب می شود؛ اما با شروع فاز دوم برنامه ریزی، داوطلب متوجه خواهد شد که قسمت زیادی از مطالب را فراموش کرده است و یا کاربرد آن ها را در تست زنی نمیداند. بنابراین حل تست هر چند به میزان کم، در فاز اول برنامه ریزی درسی برای کنکور ارشد مهندسی هوا فضا فراموش نشود.

فاز اول برنامه ریزی درسی برای کنکور ارشد مهندسی هوا فضا: مرور مطالب

در تمام طول دوره اول (فاز اول) برنامه ریزی، برای جلوگیری از فراموشی مطالب مطالعه شده در ابتدای فاز، باید به مرو آن ها بپردازید.

تیم مشاوره و برنامه ریزی مهندسی هوا فضا 3گام، حداقل یک روز در هفته را به مرور این مطالب اختصاص می دهد. هر سر فصل بعد از تمام شدن، در دو هفته اول یک بار و در هفته های دیگر نیز در برنامه مرور قرار می گیرد و باعث می شود مطالب فراموش نشوند. بنابراین بدون مرور کردن مطالب، پیش نروید.

در انتهای فاز اول، داوطلب یک دور کامل همراه با تست مطالب را مطالعه و حداقل دو بار، تمام سر فصل ها را مرور کرده است.

فاز دوم برنامه ریزی درسی برای کنکور ارشد مهندسی هوا فضا

در فاز دوم برنامه ریزی درسی برای کنکور ارشد مهندسی هوا فضا، تمرکز بر روی تست زنی است. یک سوم زمان به مطالعه و دو سوم به تست زنی اختصاص داده می شود. در فاز دوم، یک بار دیگر مطالب مطالعه و تست زنی انجام می شوند. داوطلب باید با مطالعه سریع درس نامه و خلاصه های جمع آوری کرده، برای تست زنی آماده شود و بیشتر زمان خود را به تست زنی اختصاص دهد.

در این فاز همچنان برنامه مرور برقرار است و تا انتهای این فاز، یک یا دو بار دیگر دروس مرور می شود.

فاز جمع بندی برنامه ریزی درسی برای کنکور ارشد مهندسی هوا فضا

فاز جمع بندی برنامه ریزی درسی برای کنکور ارشد مهندسی هوا فضا که بسیار هم مهم است، به طور کامل به تست زنی و مرور کنکور های سال های گذشته اختصاص پیدا می کند. روش انجام این کار کاملا وابسته به شرایط هر داوطلب و با نظر مشاور انجام می شود؛ اما حتما باید تست تمامی دروس مطالعه شده و کنکورهای سال گذشته بررسی شوند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا