+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
درسته روالش همین طوریه ولی باید بهت مدرک موقت بدن
مدرک اصلی رو معمولا بعد از سربازی میدن

چون هیچ چیزی تو مملکت ما قطعی نیست!!!

ممنون.بله در ایران واقعا هیچی قطعی نیست!
مدرک موقت رو هم نمیدن گویا ( دانشگاه آزاد هستم من).من خودم حدسم اینطوریه که هر وقت برگ سبز خدمت و ببری واسه اونا محرز میشه که دفترچه گرفتی و اعزام میشی و اگر غیبت نداشته باشی موقت و میدن که به دانشگاه محل قبولی ارائه بدی و اونجا هم در صورت داشتن دفترچه اعزام به خدمت بدون مهر غیبت مجاز هستن پذیرش کنن. از دوستان هر کسی دقیقا اطلاعات داره لطغا کمک کنه

sajad6838

عضو جدید
کنکور 91 که گذشته!!
شما باید کنکور 92 که بهمن 91 برگزار می شه شرکت کنید.البته اگه نتیجه نگیرید کنکور 93 هم بدون هیچ محدودیتی می توانید شرکت کنید.
در ضمن سال کنکور براساس سال ورود به دانشگاه مشخص میشه نه سال برگزاری کنکور

Eternal12

عضو جدید
سلام
من برای هردرس 504 حدود 50 تا لغت جدید به غیر از اون 12 تا برایم هست.اهمیت اونها هم به اندازه همان 12 تای اصلیست؟
دوست عزیزم لغات اصلی و داخل متن این کتاب سطح معمولی یا ساده ای دارن، اگه شما واسه هر درس 50 تا لغت استخراج میکنید معنیش اینه که باید سعی کنید همین 504 رو عمیق یاد بگیرید چون احتمال داره تو امتحان حتی روی سوالات و ردینگارو متوجه نشید، نگران حفظ کردن لغت های زیاد نباشید چون تا وقتی خوب درک نکنید سوال چی میگه حتی اگه معنیه 4تا گزینه رو هم بدونید بازم نمیتونید گزینه درست رو انتخاب کنید.
توصیه من اینه که روی خود کلمات تمرکز نکنید ، کتاب 504 واسه هر لغت 3تا مثال زده اونا رو به دقت بخونید اینجوری معنی لغات تو ذهنتون خوب جا میفته و درک میکنید این لغات در چه موقعیت هایی بکار میرن چون هرجمله یک پیام کاملی رو میرسونه و ذهن شما سریع تصویر سازی میکنه، این تصویر باعث میشه همیشه لغت یادتون بمونه،یه مثال میزنم:
مثلا کلمه discard تو درس 35 یعنی دور انداختن ، اگه شما فقط خود لغت رو بخونید شاید نتونید خوب ازش استفاده کنید ولی اگه مثالش رو درک کنید ، همیشه یادتون میمونه، حالا مثالش :

Anna discarded one boyfriend after another = آنا دوست پسرهایش را یکی پس از دیگری کنار گذاشت

این جمله رو ذهن هر کسی یک تصویر منحصربفرد ایجاد میکنه ، شاید یکی حس تنفر پیدا کنه، واسه یکی حالت طنز باشه و .... نکته ای که مهمه اینه که یه حس خاص ایجاد میکنه و شما دفعه بعدی که خواستید مرور کنید اگه این جمله رو ببینید سریع معنیه کلمه یادتون میاد .
مزایای دیگر جمله خوانی اینه که درک مطلبتون بالا میره و حتی میتونید جواب درست رو حدس بزنید و هم اینکه ذهن ناخودآگاهتون گرامر صحیح رو یاد میگیره.
موفق باشید:smile:

Mr.Perfect

عضو جدید
سلام
از دوستان کسی هست که برنامه تخمین رتبه تقریبا دقیقی را بهم معرفی کنه
که بدونم با حدود درصدهای فرضی چه رتبه ای میگیرم!

من ترم 4 برق الکترونیک را تموم کردم!
اما کمی مبهمه برام که برای رتبه های تک رقمی باید حدود چه درصدهایی داشت!؟

337405

عضو جدید
سلام

سلام به همه مهندسین ایران زمین
من این سایت رو پیدا کردم مهندس ببین به دردت شاید بخوره تاریخ گذشته است:d
http://rotbebargh89.blogfa.com/

naribazi

عضو جدید
سلام

سلام خدمت شما.

دوست عزیزم این سایت های تخمین رتبه هیچ کدوم به درد نمیخورن. من از همشون استفاده کردم و اونها همه رتبه من رو 1200 تا 1800 !!!!!! تخمین زدن در صورتی که رتبه من 600 شد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به هیچ وجه به این سایتهای تخمین رتبه اطمینان نکنید و بیخود ذهنتون رو درگیر این موضوعات نکنید که خیلی اذیت میشید چون من همش توی این سایتها بودم و خیلی اذیت شدم.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بدون ماشین حساب سرعت محاسباتم خیلی کنده بچه ها
شما میگید چیکار کنم تا سرعت محاسباتم بدون ماشین حساب بالا بره
بدون ماشین حساب نمیتونم جواب هیچ تستی رو در بیارم

Dashpot

عضو جدید
خیلی ساده،اعتماد به نفس داشته باشین و زیاد تمرین کنین.موفق باشین.التماس دعا

naribazi

عضو جدید

از همین الان ماشین حساب رو بگذار کنار . این بهترین راه حله. حتی سعی کن مسائل با محاسبات طولانی رو هم بدون ماشین حساب حل کنی

liverno

عضو جدید
دوستان کتاب 500 تست دکتر سجادیان در نصیر در دسترس است خواهشا نظر بدهید در چه سطحی است؟

کنترل خطی --- 25 آزمون

• Like
واکنش ها: Ti8

Mr.Perfect

عضو جدید
سلام دوستان!
من برای معادلات دارم کتاب راهیان ارشد را میزنم!
تو جایی خوندم که به درد نمیخوره و بیشتر برای ازاد نوشته شده!

اگه کسی این کتاب را خونده بهم نظرشو در مورد این کتاب بگه ممنون!

آخرین ویرایش:

Dashpot

عضو جدید
دوستان خوبم سلام؛
آزمون اینترنتی مدار روز سه شنبه 24 ام.در سایت استاد کهن ساعت 21:45 برگزار میشود.از مبحث مدارات مقاومتی
غیر خطی ها رو خوب مسلط باشین.التماس دعا;)

• Like
واکنش ها: Ti8

Dashpot

عضو جدید
سلام دوستان!
من برای معادلات دارم کتاب راهیان ارشد را میزنم!
تو جایی خوندم که به درد نمیخوره و بیشتر برای ازاد نوشته شده!

اگه کسی این کتاب را خونده بهم نظرشو در مورد این کتاب بگه ممنون!
من خودم نخوندم.یکی از دوستانم راضی بود ازش و تونسته بود 3 تا تست مهندسی رو باش بزنه.مهم اینه که شما به کتابی که دارین اعتماد داشته باشین و تا تهش باش پیش برین تا سبکش دستون بیاد.
میتونین روش های حل تست هاش رو با کتاب های پارسه یا نصیر چک کنین.موفق باشین.التماس دعا.:smile:

laavin

عضو جدید
دوستان خوبم سلام؛
آزمون اینترنتی مدار روز سه شنبه 24 ام.در سایت استاد کهن ساعت 21:45 برگزار میشود.از مبحث مدارات مقاومتی

همه متونن شرکت کنن؟
شرایط خاصی داره؟

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان خوبم سلام؛

سلام شما آزمون اول رو دادید؟ اگه سوالات 7 و10 آزمن اول رو حل کردید راهنمایی کنید

Dashpot

عضو جدید
سلام شما آزمون اول رو دادید؟ اگه سوالات 7 و10 آزمن اول رو حل کردید راهنمایی کنید
من این دو سوال رو حل نکردم. شما میتونین به تست های مشابه این سوالات سالهای 84 و 86 مراجعه کنید.موفق باشین.التماس دعا:smile:

laavin

عضو جدید
همه به شکل رایگان میتونن شرکت کنن و شرایط خاصی نداره.موفق باشین. التماس دعا
در ضمن درصداتون رو در سایت استاد قسمت نظرات بگین.:smile:

ممنون از پاسخگوییتون
میشه آدرس سایتش رو هم بذاریدپ
سپاس

EECi

مدیر بازنشسته
سلام و درود به همه عزیزان

دوستان جدیدی به باشگاه اضافه شدند که به تک تکشون خوش آمد میگم:gol:

چند پیشنهاد برای دوستانی که به تازگی شروع کردند

قبل از هر چیزی درس معادلات دیفرانسیل را مطالعه بکنید

این درس بقدری مهم است که اگر در ان مهارت پیدا کنید مشکلات ریاضی انچنانی در سایر دروس نخواهید داشت

برای درس مدار سعی کنید مهارت تست زنی رو یاد بگیرید ، در این درس فقط باید تمرین حل کنید ، سعی کنید روش های تست زنی رو در این درس یاد بگیرید ، روش تست زنی در این درس بسیار مهم است

موفق و پایدار باشید

SHR776

عضو جدید
سلام.کسی از بچه ها کارگاه LTC زبان 504 استاد تقی زاده رو شرکت کرده ؟با این روش طبق گفته استاد میشه توی چند روز کل کلمات رو یاد گرفت؟!!

EECi

مدیر بازنشسته
سلام.کسی از بچه ها کارگاه LTC زبان 504 استاد تقی زاده رو شرکت کرده ؟با این روش طبق گفته استاد میشه توی چند روز کل کلمات رو یاد گرفت؟!!
سلام
من زیاد با این روش ها اشنایی ندارم
ولی چیزی که از روش های حفظ لغت فهمیدم ، یکیش یاد گرفتن پسوند ها و پیشوند های لغت است
مثلا صفت ساز ها که چند تا پسوند هستند که به اخر اسم و فعل اضافه می شوند و صفت میسازن . یعنی شما وقتی یک شکل از لغت رو میبیند متوجه میشید که مصدر ان چه شکلی هست و یا شکل صفت یا قید یا اسم ان چه شکلی هست و در اینصورت دایره لغات شما رو بالا می بره

یکی از روش های دیگر هم یادگیری ریشه لغات هست
مثلا به این نمونه دقت کنید
لغت vert به معنای to turn می باشد
حالا شما ببینید چند تا لغت از این ریشه میشه ساخت ، مثل:
convert, divert, invert, revert

مثال های زیادی رو می تونید از نت پیدا کنید
من این مثالی که زدم از وبلاگ :
http://kermantranslators.blogfa.com...-یا-واژگان-لاتین-استفاده-شده-در-زبان-انگلیسی-
استفاده کردم

موفق باشید
--------------

این مثال رو هم از خود سایت اقای تقی زاده پیدا کردم که به نظرم جالب اومد
هنگامی که زبان آموز ریشه یک لغت را بداند یعنی بداند که سیر شکلگیری یک لغت چیست و از چه زبانی و چه ریشه ای می آید میتواند برای وی جذاب باشد و وی را علاقه مند به یاد گیری لغات می نماید.به مثال ذیل توجه نمایید : کلمه villain.....کلمات evil, devil, village , villa همه از یک ریشه هستند و آن ریشه vil است و آن نیز به نوبه خود دارای ریشه "ویل" است . ویل نام عمیقترین چاه در جهنم است که اولین کسی که در داخل آن انداخته می شود شیطان است و پس از آن شرورترین و پلیدترین افراد.پس villain به معنای شرور و پلید می باشد.شاید این سوال پیش آید که village , villa بمعنای دهکده و خانه بیرون شهر چه ربطی به شیطان دارد؟ جواب: در گذشته هر چه جادوگر و ساحر و شیطان صفت بود از خارج شهر بداخل شهر می آمدند و بنابراین می گفتند وی در جایی زندگی می کند که شیطان یعنی vil در آنجا زندگی میکند جالب تر اینکه کلمه wail نیز با این کلمات هم ریشه است به معنی سوگواری کردن و ناله و شیون کردن یعنی همان واویلا کردن خودمان.

یونس313

عضو جدید
سلام به همه
بچه ها خدا را شکر نصیر در شهر ما هم نمایندگی رو زد .
یک مقایسه بین ازمون های نصیر و سنجش کردم دیدم سنجش برای هر دو هفته 33 درصد در نظر گرفته که خیلی برنامه سنگینی می شه . با توجه به اینکه نصیر برای هر 25 درصد 3 هفته در نظر گرفته و اساتید درجه 1 طراح سوالات ان هستند و تخفیف هم می ده حتی بدون تخفیف هم نسبت به به پارسه قیمتش نصف هست بهترین گزینه هست .
انشاالله اگر خواستم ثبت نام کنم صد درصد نصیر رو انتخاب می کتم . لیست شهر ها که نصیر شعبه داره http://nasir.ir/Default.aspx?tabid=165

موفق باشید و برای ما هم در این شب های ارزشمند که قران نازل شده دعا کنید .

Dashpot

عضو جدید
10 درس شگفت انگیز از زندگی انیشتین!

تمام ارزش تمبر پستی توانایی آن به چسبیدن به چیزی است تا زمانی که آن را برساند.مانند تمبر پستی باشید ؛ مسابقه ای که شروع کرده اید را به پایان برسانید...

۱ . کنجکاوی را دنبال کنید
“من هیچ استعداد خاصی ندارم .فقط عاشق کنجکاوی هستم “
چگونه کنجکاوی خودتان را تحریک می‌کنید ؟ من کنجکاو هستم. مثلا پیدا کردن علت اینکه چگونه یک شخص موفق است و شخص دیگری شکست می خورد .به همین دلیل است که من سال ها وقت صرف مطالعه موفقیت کرده ام . شما بیشتر در چه مورد کنجکاو هستید ؟
پیگیری کنجکاوی شما رازی است برای رسیدن به موفقیت.

۲ .پشتکار گرانبها است
“من هوش خوبی ندارم، فقط روی مشکلات زمان زیادی میگذارم”
تمام ارزش تمبر پستی توانایی آن به چسبیدن به چیزی است تا زمانی که آن را برساند.مانند تمبر پستی باشید ؛ مسابقه ای که شروع کرده اید را به پایان برسانید .
با پشتکار می‌توانید به مقصد برسید.

۳ .تمرکز بر حال
“مردی که بتواند در حالی که دختر زیبایی را می‌بوسد با ایمنی رانندگی کند، به بوسه اهمیتی را که سزاوار آن هست نمیدهد “
پدرم به من می‌گفت نمی‌توانی در یک زمان بر ۲ اسب سوار شوی .من دوست داشتم بگویم تو می‌توانی هر چیزی را انجام بدهی اما نه همه چیز .یاد بگیرید که در حال باشید.تمام حواستان را بدهید به کاری که در حال حاضر انجام میدهید.
انرژی متمرکز، توان افراد است، و این تفاوت پیروزی و شکست است .

۴ .تخیل قدرتمند است .
“تخیل همه چیز است .می‌تواند باعث جذاب شدن زندگی شود .تخیلی به مراتب از دانش مهم تر است “
آیا شما از تخیلات روزانه استفاده می‌کنید ؟ تخیل از دانش مهم تر است ! تخیل شما پیش نمایش آینده شما است .نشانه واقعی هوش دانش نیست، تخیل است.
آیا شما هر روز ماهیچه های تخیلتان را تمرین می‌دهید ؟اجازه ندهید چیزهای قدرتمندی مثل تخیل به حالت سکون دربیایند.

۵ .اشتباه کردن
“کسی که هیچ وقت اشتباه نمی‌کند هیچ وقت هم چیز جدید یاد نمیگیرد “
هرگز از اشتباه کردن نترسید .اشتباه شکست نیست .اشتباهات شما را بهتر،زیرک تر و سریع تر می‌کنند، اگر شما از آنها استفاده مناسب کنید . قدرتی که منجر به اشتباه می‌شود را کشف کنید .
من این را قبل گفته ام ،و اکنون هم می‌گویم ، اگر می‌خواهید به موفقیت برسید اشتباهاتی که مرتکب می‌شوید را ۳ برابر کنید .

۶ .زندگی در لحظه
“من هیچ موقع در مورد آینده فکر نمی‌کنم ،خودش بزودی خواهد آمد”
تنها راه درست آینده شما این است که در “همین لحظه ” باشید .
شما زمان حال را با دیروز یا فردا نمی‌توانید عوض کنید .،بنابراین این از اهمیت فوق العاده برخوردار است، که شما تمام تلاش خود را به زمان جاری اختصاص دارید .این تنها زمانی است که اهمیت دارد، این تنها زمانی است که وجود دارد .

۷ .خلق ارزش
“سعی نکنید موفق شوید، بلکه سعی کنید با ارزش شوید “
وقت خود را به تلاش برای موفق شدن هدر ندهید،وقت خود را صرف ایجاد ارزش کنید .اگر شما با ارزش باشید ،موفقیت را جذب می‌کنید
استعدادها و موهبت هایی که دارید را کشف کنید، بیاموزید چگونه آن استعدادها و موهبت های الهی را در راهی استفاده کنید که برای دیگران مفید باشد .
تلاش کنید تا با ارزش شوید و موفقیت شما را تعقیب خواهد کرد .

۸ .انتظار نتایج متفاوت نداشته باشید.
“دیوانگی : انجام کاری دوباره و دوباره و انتظار نتایج متفاوت داشتن “
شما نمی‌توانید کاری را هر روز انجام دهید و انتظار نتایج متفاوت داشته باشید ،به عبارت دیگر، نمی‌توانید همیشه کار یکسانی (کارهای روزمره) را انجام دهید، و انتظار داشته باشید متفاوت به نظر برسید.برای اینکه زندگی تان تغیر کند، باید خودتان را تا سر حد تغییر افکار و اعمالتان متفاوت کنید، که متعاقبا زندگی تان تغییر خواهد کرد.

۹ .دانش از تجربه می‌آید .
“اطلاعات به معنای دانش نیست . تنها منبع دانش تجربه است “
دانش از تجربه می‌آید . شما می‌توانید درباره انجام یک کار بحث کنید ، اما این بحث فقط دانش فلسفی از این کار به شما می‌دهد .شما باید این کار را تجربه کنید تا از آن آگاهی پیدا کنید .تکلیف چیست ؟ دنبال کسب تجربه باشید !
وقت خودتون رو صرف یادگرفتن اطلاعات اضافی نکنید .دست بکار شوید و دنبال کسب تجربه باشید .

۱۰ .اول قوانین را یاد بگیرید بعد بهتر بازی کنید.
“اگر شما قوانین بازی را یاد بگیرید از هر کس دیگر بهتر بازی خواهید کرد”
۲ گام هست که شما باید انجام بدهید .اولین گام این است که شما باید قوانین بازی که می‌کنید را یاد بگیرید ،این یک امر حیاتی است.گام دوم این که شما باید بازی را از هر فرد دیگری بهتر انجام بدهید .اگر شما بتوانید این ۲ گام را انجام دهید موفقیت از آن شما می‌شود.

آخرین ویرایش:

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز بحث مشتفات جزئی رو جز کتاب مهندس مومن زاده کدوم کتاب خوب گفته ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.