مهریه....چقدر؟ .......چرا این مقدار؟ ........ لطفا همه شرکت کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pedram.po

عضو جدید
چقد تو این تاپیک همه کم توقعن
وقتی موقش شد یکی دو صفر بش اضافه میشه
14=1400
110=1100
همونه فرقی نداره
اصل نیته که 14 و 110 توشه:biggrin:

hani0

کاربر بیش فعال
313تا...
به نیت یاران امام زمان...
و اینکه یه مقدار متوسطی هست...
خودمم تعیین کردم...

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
منكه زورمو ميزنم 114 يا 120 و از اينجور رقما باشه ولي اگه زومون نرسيد و خانواده اونا زور گفتن با دختره ميحرفم كه من فقط زير بار اين تعهد (يعني 114 يا 120) و اينا ميرم اگه ميخواي هر چقد كه خانوادت تعين ميكنن يه رسيد بخشش بده واسه اضافش و فقط همين مقدار بمونه بين خودمون اگه هم كه نميخواي ما رو به خير و تورو به سلامت

alborz_2000

اخراجی موقت
منكه زورمو ميزنم 114 يا 120 و از اينجور رقما باشه ولي اگه زومون نرسيد و خانواده اونا زور گفتن با دختره ميحرفم كه من فقط زير بار اين تعهد (يعني 114 يا 120) و اينا ميرم اگه ميخواي هر چقد كه خانوادت تعين ميكنن يه رسيد بخشش بده واسه اضافش و فقط همين مقدار بمونه بين خودمون اگه هم كه نميخواي ما رو به خير و تورو به سلامت
اونم میگه تورو بخیر ما رو به سلامت:biggrin:مرد حسابی این که 1کلاه برداریه، بشینی 1جا یه چیزی توافق کنی بعد بزنی زیرش. مثلا مردی، مثلا حرف زدی. بیچاره اون کسی که با تو دوستی کنه و بدتر از اون بهت اطمینان کنه.

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونم میگه تورو بخیر ما رو به سلامت:biggrin:مرد حسابی این که 1کلاه برداریه، بشینی 1جا یه چیزی توافق کنی بعد بزنی زیرش. مثلا مردی، مثلا حرف زدی. بیچاره اون کسی که با تو دوستی کنه و بدتر از اون بهت اطمینان کنه.
خب بگه دختر قحط نيس كه اون نشد يكي ديگه اون نشد يكي ديگه و ... ضمنا كجاش كلاهبرداريه ؟ من با خود دختر طرفم كه باهاشم حرف ميزنم و طي ميكنم خونوادش ميخوان 10000000000000 تا سكه بندازن ولي دختر خودش به 114 تا راضي باشه و خجالت بكشه تو روي خونوادش واسته تكليف چيه ؟ فردا روزم اگه خدا نكرده اتفاقي بيفته اين خود دختره كه مهريه شو ميگيره و باز به خونواده ربطي نداره كه بگم ما 1000000000 بستيم و تو 114 تا ميدي
ضمنا خيلي زنها هستن كه بعد از ازدواج اونقد از شوهر و زندگيشون راضي هستن كه در كمال خوشبختي مهرشون رو ميبخشن و حتي يدونه هم طلب نميكنن اين كجاش كلاهبرداريه ؟؟؟ من گفتم با خود دختر حرف ميزنم كه اگه مثلا بابات اينا ميگن 1000 تا من 100-200 تا رو ميتونم قبول كنم اگه قبول داري بسم الله بذا اونا همون 1000 تارو بندازن فقط تو يه خط بنويس كه من 900 تاشو بخشيدم فقط موند همون 100 تا كه اين ميتونه بده اگه هم كه نه خودتم همون 1000 تاي باباتو قبول داري كه كار من نيس

alborz_2000

اخراجی موقت
خب بگه دختر قحط نيس كه اون نشد يكي ديگه اون نشد يكي ديگه و ... ضمنا كجاش كلاهبرداريه ؟ من با خود دختر طرفم كه باهاشم حرف ميزنم و طي ميكنم خونوادش ميخوان 10000000000000 تا سكه بندازن ولي دختر خودش به 114 تا راضي باشه و خجالت بكشه تو روي خونوادش واسته تكليف چيه ؟ فردا روزم اگه خدا نكرده اتفاقي بيفته اين خود دختره كه مهريه شو ميگيره و باز به خونواده ربطي نداره كه بگم ما 1000000000 بستيم و تو 114 تا ميدي
ضمنا خيلي زنها هستن كه بعد از ازدواج اونقد از شوهر و زندگيشون راضي هستن كه در كمال خوشبختي مهرشون رو ميبخشن و حتي يدونه هم طلب نميكنن اين كجاش كلاهبرداريه ؟؟؟ من گفتم با خود دختر حرف ميزنم كه اگه مثلا بابات اينا ميگن 1000 تا من 100-200 تا رو ميتونم قبول كنم اگه قبول داري بسم الله بذا اونا همون 1000 تارو بندازن فقط تو يه خط بنويس كه من 900 تاشو بخشيدم فقط موند همون 100 تا كه اين ميتونه بده اگه هم كه نه خودتم همون 1000 تاي باباتو قبول داري كه كار من نيس

خوب پدر دختر باید اجازه ازدواجش بده. شما به پدر میگی باشه 1000تا سکه، اما اصل موضوع 100 تا سکه بیشتر نیست. این مصداق بارز کلاه برداریه. اگه دختره از زندگیش راضی بود ببخشه، کسی حرفی نداره. اما اینکه یه حرفی جلو طرف بزنی، بعد زبل بازی در بیاری به دور از مردانگیه. فکر میکنی با این طرز فکر کسی حاضره دزد دست تو بده؟ از کجا معلوم با دزد توافق نکنی بهت پول بده توام ولش کنی بره؟

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب پدر دختر باید اجازه ازدواجش بده. شما به پدر میگی باشه 1000تا سکه، اما اصل موضوع 100 تا سکه بیشتر نیست. این مصداق بارز کلاه برداریه. اگه دختره از زندگیش راضی بود ببخشه، کسی حرفی نداره. اما اینکه یه حرفی جلو طرف بزنی، بعد زبل بازی در بیاری به دور از مردانگیه. فکر میکنی با این طرز فکر کسی حاضره دزد دست تو بده؟ از کجا معلوم با دزد توافق نکنی بهت پول بده توام ولش کنی بره؟
اقا بعد اينكه ازدواج كرديم يه هفته گذشت و دختره از اختيار خودش بخشيد راضي ميشي؟؟؟ به هر حال طبق قانون اختيار مهريه در دست دختره و خودش ميتونه ببخشه ميتونه بگيره ميتونه نگيره و هر تصميمي خواست خودش ميتونه بگيره و البته در خود مراسمم دختر اگه زياد خجالتي نباشه ميتونه تو روي پدرش واسته و بگه مثلا من با همون 100 تا ميرم ولي اگه خجالت كشيد ميتونه بعدا اينكارو بكنه حالا شما فكر كن كلاهبرداريه ولي نظر من چنين نيست نظر قانونم چنين نيست و پدر نميتونه در اينباره هيچ ادعايي بكنه

alborz_2000

اخراجی موقت
اقا بعد اينكه ازدواج كرديم يه هفته گذشت و دختره از اختيار خودش بخشيد راضي ميشي؟؟؟ به هر حال طبق قانون اختيار مهريه در دست دختره و خودش ميتونه ببخشه ميتونه بگيره ميتونه نگيره و هر تصميمي خواست خودش ميتونه بگيره و البته در خود مراسمم دختر اگه زياد خجالتي نباشه ميتونه تو روي پدرش واسته و بگه مثلا من با همون 100 تا ميرم ولي اگه خجالت كشيد ميتونه بعدا اينكارو بكنه حالا شما فكر كن كلاهبرداريه ولي نظر من چنين نيست نظر قانونم چنين نيست و پدر نميتونه در اينباره هيچ ادعايي بكنه
خوب حداقل گول نخور چون دختر 1هفته بعد از ازدواجش 1سکه هم بهت نمیده چه برسه به900تا:biggrin:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب حداقل گول نخور چون دختر 1هفته بعد از ازدواجش 1سکه هم بهت نمیده چه برسه به900تا:biggrin:
نترس اينجا به حرف تو اينو گفتم وگرنه قبل جاري شدن عقد دستخطو از دختر ميگيرم بعد دفترچه كابوس وارو امضا ميكنم البته شايد اصلا كار به اونجا نرسه و با يه خانواده با فرهنگ بيفتم كه خودشون يه رقم پايين اعلام كنند

4042

عضو جدید
313 به تعداد ياران امام زمان . علت انتخابمم خودم بودم . اين عدد را دوست دارم .:w17:

fire light

عضو جدید
يه ماشين براساس وضعيت مالي كه خودم تا اون موقع داشته باشم
چون با پول خودم ميخرم نه بابام
اما ماشينو بر اساس وضع ماليم ارتقاعش ميدم بعدش
تصميم خودم

راضیه (ت)

عضو جدید
جالبه اینقدر کم !!!!!!:eek:
من ترجیح میدم 500+14+5+1=520 نه یک سکه کم نه یدونه زیاد البته فکر میکنم برای من که مهریه ی اطرافیام 1300تا پایین تر نیست زیاد نباشه.این هم بگم که به مهریه زیاد اعتبار نیست اگه زندگی بخواد از هم بپاشه مهریه جلودارش نیست ولی پشتوانه هست حتی یک سکه اش

avayestan

کاربر بیش فعال
میگم لوبیا کشاورزی بهتر نبود میگفتی؟ ولخرجی کردی از دس نری یه وقت..

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه اینقدر کم !!!!!!:eek:
من ترجیح میدم 500+14+5+1=520 نه یک سکه کم نه یدونه زیاد البته فکر میکنم برای من که مهریه ی اطرافیام 1300تا پایین تر نیست زیاد نباشه.این هم بگم که به مهریه زیاد اعتبار نیست اگه زندگی بخواد از هم بپاشه مهریه جلودارش نیست ولی پشتوانه هست حتی یک سکه اش
بشين بيان بگيرنت

avayestan

کاربر بیش فعال
من فکر میکنم مهریه توافقیه.. اینکه با توجه به شرایط مالی مرد و پیشرفتی که از نظر مالی در آینده به دست میاره ،مهر طرف کنه.. به نظر من اگه توافق بشه که بعد ازدواج تمام اموالی که بدست میاد به اسم طرفین باشه به نفع هردوست.. چون حداقل با تمام زحماتی که یه زن میکشه در برابر اتفاقات احتمالی ناگوار آینده و مدعی شدن گاهی اوقات فرزندان یا اقوام.. حداقل زن بتونه یه منبع درامد و امکاناتی برای امرار معاش داشته باشه.. والا اینکه کسی به قصد سو استفاده بخواد سکه بالا بگیره.. مطمءنا وجدانش میره زیر سوال..و فکر میکنم مهر یه هدیه است از طرف مرد به زن... هدیه زورکی معنا نداره باید با رضایت قلبی مرد باشه.. قابل توجه آقایونی که میگن مهریه زوره و نباشه؟ آیا حاضرن دور جهیزیه خط بکشن؟؟؟؟؟؟؟ و اینکه اگه آقایون شکی به خودشون ندارن و همچنین به انتخاب خودشون و با شناخت شخص و خونواده میرن جلو.. پس ترس دیگه واسه چی؟؟؟؟؟؟؟ مطمءن باشین زن از همسرش درک و محبت میخواد و زمانی که تو زندگی همه جوره عشق واقعیتون ثابت بشه و زن بدونه همیشه همراهشین یه روزی مهریش رو میبخشه.. هیچکس پی خراب کردن زندگیش نیست.. مگه اونایی که قصدشون سواستفادس.. پس آقایون لطفا هوشیار باشن..

red hat

عضو جدید
کاربر ممتاز
114 تا
چون نه زیاد نه کم ، با اینکه تک دختر هم بودم این مهریه رو نه خونواده خودم قبول میکرد نه خونواده پسر، ولی توافقی
هم هم ! تعداد سوره های قرآن

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مطمءن باشین زن از همسرش درک و محبت میخواد و زمانی که تو زندگی همه جوره عشق واقعیتون ثابت بشه و زن بدونه همیشه همراهشین یه روزی مهریش رو میبخشه
چرا؟چرا باید بره ببخشه؟اگر بنابود به بخشیدن چرا خدا این حق رو برای زن گذاشته؟
اصلا چرا اگه نبخشه هم کسی اینو نمیده؟
چرا تا زن کارد به استخونش نرسد این هدیه رو کسی نمیده..حتی اگر تو توانش باشه!

خداییش تو این جمع چند نفر هستند که قبول دارند این مهریه رو بدهند به خانومشون
اصلا چند نفر دیدند که طرف در توان اش هست داره و این مهریه رو داده بدون اکراه؟
........................................................
از اونور جهیزیه الان شده یه بدهی خانواده دختر به پسر...مراسم عقد هم روش..بعضی جاها یه بخشی از خرج عروسی هم بهش اضافه میشه
(همشم نقد باید پرداخت بشه از انور..مهریه رو کی داده کی گرفته...تا پای طلاق و اختلاف پیش نیاد..)
.گاها درآمد خانوم هم بشه نفقه آقا..و خرج خونه و زندگی...!

فی نفسه خیلی خوبه ..کمک خونواده های دختر و پسر ...کمک خرج بودن خانم اگر تمایل داشته باشه
ولی زمانیکه این کمک بشه یه بدهی یه طلب..
.صورت خیلی چیزها عوض میشه!

نمیخواهم یک طرفه برم به قضاوت ولی به نظرم باید همه چیز رو با هم دید....مهریه-جهیزیه-عقد-عروسی-نفقه و خیلی چیزهای دیگر

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز

از اونور جهیزیه الان شده یه بدهی خانواده دختر به پسر...مراسم عقد هم روش..بعضی جاها یه بخشی از خرج عروسی هم بهش اضافه میشه
(همشم نقد باید پرداخت بشه از انور..مهریه رو کی داده کی گرفته...تا پای طلاق و اختلاف پیش نیاد..)

فی نفسه خیلی خوبه ..کمک خونواده های دختر و پسر ...کمک خرج بودن خانم اگر تمایل داشته باشه

نمیخواهم یک طرفه برم به قضاوت ولی به نظرم باید همه چیز رو با هم دید....مهریه-جهیزیه-عقد-عروسی-نفقه و خیلی چیزهای دیگر
ما حاضريم مهريه بديم اما پول زور نه يه عدد و رقم معقول بشه مثلا همون 100 تا سكه و اينا كه دور و بر 50-60 ميليون باشه يا يه اپارتمان اين حدي يا ... نميخوام اين دو قضيه رو با هم مقايسه كنم ولي فك ميكنيد وقتي ديه يه ادم 50 ميليون (الان تازه شد 90) چرا بايد بري زير بار مهريه 500 سكه اي (حالا تاريخ تولدارو نميگم) كه به نرخ الان ميشه 250 ميليون ؟؟؟ يه نفر بود چند سال پيش با زنش اختلاف داشت و مهريه اش حدود 60 ميليون ميشد و اون زمون ديه 30 ميليون بود ميگفت مگه احمقم مهريه بدم ميدم با ماشين بزننش بميره 30 ميليون ديه شو ميدم ببينيد وقتي كار به استخوان برسه چه فكراي احمقانه و پليدي به ذهن ادم ميرسه ؟؟؟ باز بريد مهريه 1300 سكه اي بندازيد و فكر كنيد پشتوانه ساختيد نگو الت قتل ساختيد واس خودتون

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ما حاضريم مهريه بديم اما پول زور نه يه عدد و رقم معقول بشه مثلا همون 100 تا سكه و اينا كه دور و بر 50-60 ميليون باشه يا يه اپارتمان اين حدي يا ... نميخوام اين دو قضيه رو با هم مقايسه كنم ولي فك ميكنيد وقتي ديه يه ادم 50 ميليون (الان تازه شد 90) چرا بايد بري زير بار مهريه 500 سكه اي (حالا تاريخ تولدارو نميگم) كه به نرخ الان ميشه 250 ميليون ؟؟؟ يه نفر بود چند سال پيش با زنش اختلاف داشت و مهريه اش حدود 60 ميليون ميشد و اون زمون ديه 30 ميليون بود ميگفت مگه احمقم مهريه بدم ميدم با ماشين بزننش بميره 30 ميليون ديه شو ميدم ببينيد وقتي كار به استخوان برسه چه فكراي احمقانه و پليدي به ذهن ادم ميرسه ؟؟؟ باز بريد مهريه 1300 سكه اي بندازيد و فكر كنيد پشتوانه ساختيد نگو الت قتل ساختيد واس خودتون
درسته..منم این رو قبول دارم که مهریه باید در حد توان پسر باشد...
من خودم مخالفم با این فرهنگ عددهای ماورائی برای مهریه
اینکه یکسری از این عددها واقعا تخیلی اند شکی نیست!...متاسفانه خیلی متداول شده..
با یک چرتکه عهد ایران باستان میشه حساب کرد که پسر و باباشو..جد پدری اش و...تا هفت پشت رو هم بذارند نمی تونند بدند
بگذریم از اینکه اگر طرف میلیاردر تهرانی هم بود آیا حاضر میشد با طیب دل این پول رو بده یا نه؟
اصلا میلیاردر هم نه یک آدم معمولی یک روزی اینو داشت حاضره بده!

اما همه چی رو نمیشه تقصیر یک طرف (دختر)انداخت...اومدیم یکی گفت 3000 تا ...این شاهزاده اسب سفید باید قبول کنه؟...چشم کسی رو که نبستند اخوی
مجبور که نمی کنند طرفو
....خود کرده را تدبیر نیست!...
این تعبیر دیه هم اصلا قشنگ بود ...بیخیال دین و مسلمونی..ما انسانیم..بزنیم بکشیم چیه؟..

من یک جایی تو روایات خوندم عقدی که با نیت ندادن مهریه زن انجام بشه...مشکل دارد(میگردم روایت اش رو پیدا می کنم-نقل به مضمون است)
حتی این عند الاستطاعت هم خیلی بهش ایراد وارد کردند- وقتی مهریه حتی بعد از فوت زن میتوند به ارث برسد..دیگه چه استدلالی میشه آورد برای عدم پرداخت اش؟

سعی می کنم یک طرفه به قضاوت نرم ولی هرجور که نگاه می کنم
هزینه ای که الان گذاشته شده گردن خانواده دختر...نقده ...این مهریه با هزار مکافات و تبصره و عند الاستطاعت و...نسیه ای که امیدی بهش نیست
اولی مبنای فقهی ندارد یک رسمه..خیلی خوبه اگر با طیب دل باشه...ولی الان یک بدهی و یک طلبه...به پسر و خونوادش
ولی دومی رسم نیست...بایده تو مذهب ایرانی های مسلمون...که شده نسیه ..عند الاستطاعت...دکوری..بخشیدنی..

من فکر می کنم این انصاف نیست..معامله است به تمام معنا

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...(البته بیشتر خانم ها....چون خانم ها مهریه رو تعیین میکنند)....

لطفا میزان مهریه مورد نظرتون رو به شکل زیر بنویسید و دلیل انتخاب این میزان مهر رو

هم بفرمایید

(لطفا ، توضیح ندهید، فقط میزان مهریه و دلیل انتخاب این میزان)

>>>> به این شکل <<<<

مهریه = ................

دلیل انتخاب این مقدار= ........................

تصمیم چه کسی در تعیین و تغییر مهریه شما تاثیر گذار است = .......

مهریه:در حد عرف
بعضی وقتا با خودم میگم مهریه اگه خیلی کم باشه خیلی بهتره چون کسی که بخواد بخاطر مهریه کم زنش دست به هر کثافتکاری ای بزنه ارزش نداره که بخوای با مهریه زیاد جلوشو بگیری و ممکنه همون اول کاری دستش رو بشه و بره پی کارش
و کسی هم که آآآدددممم باشه حاضر نیس زنشو بخاطر هوس از دست بده و از کم بودن مهریه زنش این برداشت و میکنه که بهش اعتماد داشته و این از لحاظ روانی به طرفین خیلی روحیه میده.
تصمیم کسی که حرف خوبی بزنه !!

mhbich

عضو جدید

از زمان ناندرتالها هم مرد به زن هدیه (مهریه ) می داده این چیز درونیه .....حتی حیوانات هم این کار رو می کنند ..
ولی از اونجایی که بعضی از ما جنبه نداشتیم ....از این چیز برای کسب درآمد استفاده می کنیم ...یه سری به دادگاه های خانواده بزنید می بیند طرف 2 ماه از عروسیش گذشته بعد اومده دنبال مهریه ....این یعنی چی ؟....به خاطر همین مسله ی مهریه گنده می شه ....
ولی در کل این احترام مرد رو به همسرش نشون می ده ولی معثول .....

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
واقعا خیلی اسفناکه من الان چند نفرو میشناسم که هم مهرشونو گذاشتن اجرا و هم میگن میخوایم زندگی هم بکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.