درسهاي من از زندگي متاهلي

F.H

عضو جدید
من تا قبل از ازدواج کلی کتاب و مقاله راجع به ازدواج خوندم ,کلی هم احساس میکردم بعد ازدواج آمادگی برای مقابله با هرنوع مشکلی رو دارم
ولی الان که ازدواج کردم هنو یک سال هم نشده, دیگه بعضی جاها واقعا کم میارم,آدم از هر خطایی نمیتونه چشم پوشی کنه نمیتونه فراموش کنه نمیتونه بگذره و وقتی نمیتونم حتی با منطق حل و فصلش کنم دیوونه میشم,دیگه اون زمان احساس میکنم بعضی راهکارها و بحث های روانشناسی فقط شعاره

F.H

عضو جدید
1- قبل از اينكه محرم هم بشيد تو يك كاغذ تمام چيز هايي كه از همسرتون انتظار داريد بنويسيد . اين و بدونيد كه هيچ وقت اوني كه شما مي خوايد و پيدا نمي كنيد
هدف از اين ليست اينه كه بدين طرف بخونه تا بدونه شما چه انتظاراتي ازش داريد

شما تا نگيد طرف علم غيب نداره.

2- هيچ وقت ناراحتي ها كوچيك رو تو دلتون نگه نداريد به طرف بگيد البته تو خلوتتون نه جلوي ديگران

3- حرمت هم و نگه داريد نگذاريد پرده احترامتون دريده بشه مثلا: بفرماييد بشين با بتمرگ يك معني داره

با مورد یک خیلی خیلی خیلی موافقم,این یک کاری بود که همیشه تصمیم داشتم زمان ازدواجم انجام بدم ولی همه چی اینقدر زود پیش رفت که فراموش شد
ولی به دوستام خیلی توصیه میکنم
اگر کاغذ نمینویسین حداقل همه اش رو توی ذهن داشته باشین و همه اش رو عنوان کنین
من توی اون موقعیت که قرار گرفتم از گفتن خیلی چیزا صرف نظر کردم و الان شدن بزرگترین مشکلات زندگی ام
اگر همسرم هم انتظارات اش رو همون اول درست وکامل گفته بود من خیلی بهتر میتونستم تصمیم بگیرم
ولی بعدش گف میخواستم چیزایی رو بگم که خوشت بیاد و جواب رد ندی!!!!
الان هر دو پشیمونیم.......

پادشاهی

اخراجی موقت
​سلام عزیزم حاضرم دست به هر کاری بزنم تا این کار انجام نشه اگه با کمک مالی می شه من در خدمتم کت بسته کاره دی گه نمی تونم

arashlolos

عضو جدید
يكي مورد مهم

اونايي كه خودشون هم ديگه رو پيدا مي كنيددددددددددددددد با شمام :

يادتون باشه شما خودتون همديگر و پيدا كرديد پس هميشه زبونتون كوتاه باشه چون خودتون خواستيد

سلاممممممممممممم
بيشتر توضيح ميدين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مفهوم نيست.خواهش ميكنم بياين و توضيح بدين.
يعني چي كه زبونمون كوتاه باشه كه خودمون خواستيم.يعني منظورتون اينه كه خودمون نبايد پيدا كنيم؟بسپاريم دست والدين؟؟؟؟؟

arashlolos

عضو جدید
1باید رفیق بود ، باید با هم مدارا کرد ، توی بحث هایی که پیش میاید همیشه باید یک نفر نرم تر باشد و کوتاه بیاید .

2سعی کنید عیب های هم دیگر را بپوشانید ، هر دو یتان برای هم مثل لباسی زیبنده باشید . هیچ وقت به عنوان درد دل یا هر چیز دیگر مشکلاتتان و عیب های همسرتان را به دیگران نگویید . به هیچ کس . خصوصا جلوی خانواده هایتان همیشه از همسرتان دفاع کنید ، هر طور که شده . به همسرتان ثابت کنید که همیشه پشتش هستید در هر شرایطی . این اصلا کار آسانی نیست .

3هر وقت ، هر صحبتی که خواستید بکنید اول به جملاتتان فکر کنید ، هیچ وقت ، هیچ وقت ، هیچ وقت با طعن و کنایه با هم حرف نزید . طعن و کنایه قلب طرف را به درد میآورد . حالا مرد باشد یا زن . سعی کنید جملات و کلماتتان را سم زدایی کنید . صادقانه و بدون ابهام و کنایه اصل مطلب و خواسته تان را به همسرتان بگویید .

4صحبت هایی که بین خودتان هست به هیچ عنوان از بین خودتان بیرون نرود .

5 طوری باشید که جلوی مردم یک زوج فوق العاده متحد و غیرقابل جدایی به نظر بیایید . طوری که هیچ کس به خودش جرات ندهد در رابطه ی شما دخالت کند . همیشه اتحادتان را حفظ کنید.

این پاره ای از تجربیات من بود .
مممممنونم از تجربياتتون كه وقت گذاشتين و در اختيار هم باشگاهياتون گذاشتين:gol:

تکنو کرات

اخراجی موقت
با اجازه متاهلین گرامی من مجردم وتا تا آخر عمرم می مونم نظرات همه قابل احترامه اما کسی که عاشقتون بود خیلی دوستون داشت انتخاب کنید برا زندگی بقیه مسائل درست می شن شب خوش.

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه متاهلین گرامی من مجردم وتا تا آخر عمرم می مونم نظرات همه قابل احترامه اما کسی که عاشقتون بود خیلی دوستون داشت انتخاب کنید برا زندگی بقیه مسائل درست می شن شب خوش.
خوب مسئله اصلی همین جاست که
یعنی همین که عشقو بفهمیم خودش نصفه راه هست بقیش بماند

arashlolos

عضو جدید
ببخشين شما مگه آقا نيستيد؟
بعد ميخواين يه خانم عاشقتون بشه؟اين اصلا درست نيست.مرد بايد عاشق يه زن بشه به نظرم.
زن هم ميتونه عاشق يه مرد بشه ولي بستگي به اينكه مرد چه مردي باشه احتمال خيلي زياد هستش كه در آينده مشكلي(از جانب مرد) پيش بياد.(در واقع بگه كه من كه تورو نخواسته بودم خودت اومدي و عاشقم شدي)
بعدش اينكه يه زن رو مث آب خوردن ميشه عاشق كرد!!!!(البته كلمه عاشق درست نيست منظورم همون وابستگي و دلبستگيه كه البته به قول گلايول خانم نميشه عشق و دلبستگي رو از هم تشخيص داد...كه بعدا طرف جا نزنه...مشكل اينجاس)

تکنو کرات

اخراجی موقت
ببخشين شما مگه آقا نيستيد؟
بعد ميخواين يه خانم عاشقتون بشه؟اين اصلا درست نيست.مرد بايد عاشق يه زن بشه به نظرم.
زن هم ميتونه عاشق يه مرد بشه ولي بستگي به اينكه مرد چه مردي باشه احتمال خيلي زياد هستش كه در آينده مشكلي(از جانب مرد) پيش بياد.(در واقع بگه كه من كه تورو نخواسته بودم خودت اومدي و عاشقم شدي)
بعدش اينكه يه زن رو مث آب خوردن ميشه عاشق كرد!!!!(البته كلمه عاشق درست نيست منظورم همون وابستگي و دلبستگيه كه البته به قول گلايول خانم نميشه عشق و دلبستگي رو از هم تشخيص داد...كه بعدا طرف جا نزنه...مشكل اينجاس)
من هرچقدر هم صحبت کنم فکر کنم بی فایده باشه باید این احساس رو واقعا لمس کرد شب بخیر همگی یاد گرفتیم از همه دوستان خوب.

arashlolos

عضو جدید
من هرچقدر هم صحبت کنم فکر کنم بی فایده باشه باید این احساس رو واقعا لمس کرد شب بخیر همگی یاد گرفتیم از همه دوستان خوب.
ببخشين شما كه هيچ صحبتي نكردين تا به "هرچقدر" برسه!!!
كدوم احساس رو لمس كرد؟ عاشق نبودن رو يا عاشق بودن رو؟
شما اگه تونستين حتما سخنراني هاي دكتر شاهين فرهنگ رو در مورد ازدواج و خانواده رو ببينيد يا گوش بديد.
بخشيش تو www.aparat.com/gilmostanad هستش.
البته به زودي كم حجم تر و بهترش تو سايت قرار ميگيره

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشين شما كه هيچ صحبتي نكردين تا به "هرچقدر" برسه!!!
كدوم احساس رو لمس كرد؟ عاشق نبودن رو يا عاشق بودن رو؟
شما اگه تونستين حتما سخنراني هاي دكتر شاهين فرهنگ رو در مورد ازدواج و خانواده رو ببينيد يا گوش بديد.
بخشيش تو www.aparat.com/gilmostanad هستش.
البته به زودي كم حجم تر و بهترش تو سايت قرار ميگيره

در کدام سایت قرار میگیرد؟ اینجا؟

arashlolos

عضو جدید
در کدام سایت قرار میگیرد؟ اینجا؟
نه در همون سايتي كه گفتم قرار ميگيره
ولي چون يه سخنراني بينظير بود و وقت كافي نبود واسه حذف بعضي قسمتا(به دليل سرعت نت كم و حوصله كم كاربران)
در اسرع وقت كم حجم تر و تكه تكه در همان سايت www.aparat.com/gilmostanad قرار ميگيره.كه راحت دانلود كنيد.
البته سي دي كامل رو پيشنهاد ميكنم ببينيد.
به زودي هر سخنراني كه ازشون دستم رسيدو ميزارم يجا(gilmostanad.blogfa.com)

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
از متهلین می خوام در مورد سن ازدواج صحبت کنن . و اینکه چه وقت به بلوغ فکری می رسیم .
فقط اینکه به هم علاقه داشته باشیم کافیه .
قبل از اینکه جلو بریم چطوری میشه طرف رو شناخت .
می دونید آدم وقتی که به کسی دل میبنده یجوری نمی تونه درست فکر کنه یا اینکه نمی خواد فکر کنه ، دوست داره حرفه دلش رو گوش بده .
اما می بینی یه تفاوت هایی دارین ، مثلا نوع پوشش ، مورد نظر شما نیست .
واقعا بریم جلو و مساول رو باز کنیم یا نه روی حرف دلمون پا بزاریم !

1trust

عضو جدید
از متهلین می خوام در مورد سن ازدواج صحبت کنن . و اینکه چه وقت به بلوغ فکری می رسیم .
فقط اینکه به هم علاقه داشته باشیم کافیه .
قبل از اینکه جلو بریم چطوری میشه طرف رو شناخت .
می دونید آدم وقتی که به کسی دل میبنده یجوری نمی تونه درست فکر کنه یا اینکه نمی خواد فکر کنه ، دوست داره حرفه دلش رو گوش بده .
اما می بینی یه تفاوت هایی دارین ، مثلا نوع پوشش ، مورد نظر شما نیست .
واقعا بریم جلو و مساول رو باز کنیم یا نه روی حرف دلمون پا بزاریم !
دوست عزیز ما نمیتونیم عقاید یه آدمو عوض کنیم و مسئول هدایت انسانها نیستیم که پس واسه ازدواج بهتره با یکی هم عقیده خودمون ازدواج کنیم نه اینکه بگیم درستش میکنم!

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
دوست عزیز ما نمیتونیم عقاید یه آدمو عوض کنیم و مسئول هدایت انسانها نیستیم که پس واسه ازدواج بهتره با یکی هم عقیده خودمون ازدواج کنیم نه اینکه بگیم درستش میکنم!
کاملا بهات موافقم
این اشتباه بزرگی هستش .
ولی همون طور که گفتم پا گذاشتن رو حرف دل خیلی سخته !!

arashlolos

عضو جدید
کاملا بهات موافقم
این اشتباه بزرگی هستش .
ولی همون طور که گفتم پا گذاشتن رو حرف دل خیلی سخته !!
حتما مطالعه كنيد
چون خودم از سايتاى مختلف كپيشون كردم و تو يجا جمع كردم
بزودى جواب همه سوالاتتونو كه بشدت دنبال جوابش بودم اينجا مينويسم
Elmozendegy.blogfa.com

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام كم و بيش تو جريان مشكل من هستيد هر كسي هم نيست به لينك تو امضام بره و بخونه

هدف من اينه كه ما متاهلا چيزهايي كه تو زندگيمون به دست آورديم اينجا بنويسيم تا مجردين كه خواستن متاهل بشن استفاده كنن

فقط بگم بدون جهت گيري جنسيتي باشه و به عقايد هم احترام بذاريد
ممنون
لینک که فقط عکسه

heey

عضو جدید
سلام/بچه ها به نظر من عشق واقعا مهمه تو زندگی..من حرف اونایی که میگن عشق بعد از ازدواج به وجود میادو قبول ندارم..آره به وجود میاد اما به اندازه و حدی نیست که از قبل ریشه داشته باشه..وقتی عاشق باشی کوتاه میای/می بخشی/می گذری...در مقابل عشق می بینی کوتاه اومدن می بینی و از خو گذشتگی...ممکنه بعضی اوقات یه طرف کمتر مایه بزاره اما اگه دوست داشتن واقعا دو طرفه باشه به حرف من می رسید..حتما بشناسید بفهمید عاشق بشید و بعد ازدواج کنید میشه مشکلاتو با کنار هم بودن حل کرد ..اگه کسی مخالف حرف منه مطمئنا تو زندگیش یا خودش یا شریکش از نظر احساسی کم گذاشتن..اگه علاقه دو طرفه باشه می شه کوه رو کند....

arashlolos

عضو جدید
سلام/بچه ها به نظر من عشق واقعا مهمه تو زندگی..من حرف اونایی که میگن عشق بعد از ازدواج به وجود میادو قبول ندارم..آره به وجود میاد اما به اندازه و حدی نیست که از قبل ریشه داشته باشه..وقتی عاشق باشی کوتاه میای/می بخشی/می گذری...در مقابل عشق می بینی کوتاه اومدن می بینی و از خو گذشتگی...ممکنه بعضی اوقات یه طرف کمتر مایه بزاره اما اگه دوست داشتن واقعا دو طرفه باشه به حرف من می رسید..حتما بشناسید بفهمید عاشق بشید و بعد ازدواج کنید میشه مشکلاتو با کنار هم بودن حل کرد ..اگه کسی مخالف حرف منه مطمئنا تو زندگیش یا خودش یا شریکش از نظر احساسی کم گذاشتن..اگه علاقه دو طرفه باشه می شه کوه رو کند....
سلام
نميخوام مخالفت كنم يا بگم حرفتون صحيح نيست.چون واقعا خودمم موندم تو اين موضوع.(هرچند كه طبق گفته فرهنگ جونم عشق بعد از ازدواج شكل ميگيره)
ولي ميخواستم بدونم اين نظر يا تجربه خودتونه؟ يا اينكه طبق مطالعات روان شناسيه؟ يا هر دليل ديگه؟ لطفا حتما بفرماييد منبعشو