تحلیل دربی از نگاهی دیگر! *به نقل از گل*

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سايت گل-
1-استقلال باخت و شاید هم پرسپولیس برد. اینکه پشت این داربی جذاب تا چه حد اصول تاکتیکی، تکنیکی، آمادگی جسمانی و یا روانشناسی وجود داشت، بحثی است برای فرصتی دیگر ولی نکته اینکه رفتار دنیزلی و مظلومی پس از دیدار بیانگر فاصله مربیان ایرانی است از سطح حرفه ای فوتبال دنیا.

2-مظلومی پس از بازی از موقعیت‌های پرتعداد استقلال می‌گوید و اینکه اگر این موقعیت‌ها تبدیل به گل می شد، نتیجه خارق‌العاده‌ای رقم می‌خورد ولی آمار چیز دیگری می‌گوید:

شوت به دروازه حریف : استقلال 4 شوت- پرسپولیس 8 شوت​
شوت در چهارچوب: استقلال 2 شوت– پرسپولیس 8 شوت​
گل زده : استقلال 2 گل- پرسپولیس 3 گل

آمار می گوید که 100 درصد ضربات در چهارچوب استقلال تبدیل به گل شده است ولی این آمار در مورد پرسپولیس تنها 37 درصد است.​
آمار می‌گوید پرسپولیس بیش از استقلال موقعیت گل داشته ولی کیفیت پایین‌تر ضربات و شاید مهارت بالاتر دروازبان استقلال مانع افزایش موفقیت ضربات در چهارچوب این تیم شده است.​
پس آمار می گوید، پرویز مظلومی هنوز هم نمی داند چه اتفاقی افتاده است* و این برای یک مربی، بدترین اتفاق است.

3- مهم نیست که برد پرسپولیس را حاصل تفکرات فنی دنیزلی بدانیم یا نه، حتی مهم نیست که تاثیرگذاری 3بازیکن تعویضی این تیم را حاصل کوچینگ دنیزلی بدانیم. مهم این است که پس از این برد شیرین، دنیزلی می‌فهمد که چه اتفاقی افتاده است: «این برد ترکیبی از معجزه و توان نفرات است.»

4-پس از گل دوم بود که منتقدین از دور ریختن بیت‌المال برای جذب دنیزلی گفتند و اینکه در این فوتبال، مربیان بومی فراوانی برای نشستن روی نیمکت این تیم وجود دارد ولی اظهارات پایان دیدار سرمربیان دو تیم برای نشان دادن تفاوت سطح مربیان وطنی با مربی بزرگی همچون دنیزلی کافی بود آن هم بدون احتیاج به ذکر جبران 3 گل با 10 نفر.

چه بخواهیم و چه نخواهیم، مظلومی و مظلومی‌ها نماینده مربیان وطنی هستند هر چند که همه آن نیستند و این نمایندگان با رفتار فنی و غیرفنی خود نشان می‌دهند که هنوز نمی‌دانند چه اتفاقی افتاده است.​
*پرویز مظلومی پس از بازی: نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است که پیروزی دو بر صفر را با این شکست عوض کردیم.

MASOUD.S

عضو جدید
به نظر من مربی ای که بعد از 2 تا باخت تیمش می آد بازی های دربی سال قبلو می کشه وسط یعنی
به اندازه ی یک نوپ جمع کن سواد نداره!

آخرین ویرایش:

MehrAn.ButterFly

عضو جدید
من خودم استقلالی دو اتشیه هستم ولی هیچوقت به مظلومی اعتقاد نداشتم
حالا نگید ادم نانجیبی بود ولی مربی خوبی نیست دیگه همیشه هم گفتم
ولی یادتون نره استقلال تقریبا تیم دومشم بود دیگه

MASOUD.S

عضو جدید
من خودم استقلالی دو اتشیه هستم ولی هیچوقت به مظلومی اعتقاد نداشتم
حالا نگید ادم نانجیبی بود ولی مربی خوبی نیست دیگه همیشه هم گفتم
ولی یادتون نره استقلال تقریبا تیم دومشم بود دیگه

منم نه استقلالی ام نه پرسپولیسی! از این بابت که نظرمو می گم مطمعن باشید با تعصب نیست!
همونطور که 1 ریال استیلی رو قبول نداشتم می گم مظلومی هم از اون بدتره!
چرا؟ چون با این همه بازیکن اگه استقلال بازی رفت پرسپولیسو نمی برد باید اعجب می کردیم!

از نظر انالیز مار مظلومی هم که خودتون شاهدید! مجتبی جباری که دمش گرم خیلی دوسش دارم چون وقایع رو مثه علی کریمی
با جرات می گه در موردش گفت: این آقا فقط می شینه رو نیمکت و بازیکنا خودشون تمرین می کنن!!
حساب کنید این دیگه کیه؟!!

پارسال هم یادتون نره! پرسپولیس بازی رفت و برگشت از استقلال سر تر بود!

بازی رفت که گل صحیحشون قیول نشد! بازی برگشت پنالتیشون!

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
برادر من خیلی زوده بخواهیم در مورد دنیزلی اینقدر زود قضاوت کنیم یه برد اونم اینطور اتفاقی نشون نمیده دنیزلی خیلی مربیه خوبه
تو بازی های قبل هم پرسپولیس بدتر از استقلال بازی نمی کرد ولی بازیکن تمام کننده نداشته اگه اگه این بازکن ایمون زاید نبود بازم پرسپولیس می باخت شک نکن از دست دنیزلی هم کاری بر نمی اومد

خدا وکیلی شوت های نوری رو می دیدی؟ دو تا زد از عرض زمین بیرون می رفتن . بیشتر از همه حرفه ای گری این بازیکن و همچنین ول دادن و برنده تلقی کردن خود بازیکن های استقلال بود که باعث رقم خوردن این نتیجه شد

وگرنه از موقعی که دنیزلی اومده پرسپولیس روند انچنان خوبی رو هم نداشته همش یا تساوی یا باخت. صنعت نفت یادتون رفته

دربی یه بازی خاصه که شرایطش با کل بازی ها فرق می کنه. همونطور که این دوسالم استقلال سر نبوغ بازیکن هاش مثل مجیدی می برد نه مربیش

پس دنیزلی رو اینقدرم بزرگ نکنید.

natashkooh

عضو جدید
خوب معلومه كه مظلومي نفهميده بود كه چي شده اينو تو چهرش بعد خوردن گل تساوي ميشد خون!!!!!
قياس مظلومي بعد از زدن و خوردن گل دوم خيلي باحاله!!!!!!!!!!

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم نه استقلالی ام نه پرسپولیسی! از این بابت که نظرمو می گم مطمعن باشید با تعصب نیست!
همونطور که 1 ریال استیلی رو قبول نداشتم می گم مظلومی هم از اون بدتره!
چرا؟ چون با این همه بازیکن اگه استقلال بازی رفت پرسپولیسو نمی برد باید اعجب می کردیم!

از نظر انالیز مار مظلومی هم که خودتون شاهدید! مجتبی جباری که دمش گرم خیلی دوسش دارم چون وقایع رو مثه علی کریمی
با جرات می گه در موردش گفت: این آقا فقط می شینه رو نیمکت و بازیکنا خودشون تمرین می کنن!!
حساب کنید این دیگه کیه؟!!

پارسال هم یادتون نره! پرسپولیس بازی رفت و برگشت از استقلال سر تر بود!

بازی رفت که گل صحیحشون قیول نشد! بازی برگشت پنالتیشون!

احسنت حرف منم همینه که دنیزلی رو خیلی شاخ نکنید و استیلی رو خوار و خفیف درسته دنیزلی از استیلی بزرگتره ولی دنیزلی هم مربی خیلی خوبی نیست.

natashkooh

عضو جدید
برادر من خیلی زوده بخواهیم در مورد دنیزلی اینقدر زود قضاوت کنیم یه برد اونم اینطور اتفاقی نشون نمیده دنیزلی خیلی مربیه خوبه
تو بازی های قبل هم پرسپولیس بدتر از استقلال بازی نمی کرد ولی بازیکن تمام کننده نداشته اگه اگه این بازکن ایمون زاید نبود بازم پرسپولیس می باخت شک نکن از دست دنیزلی هم کاری بر نمی اومد

خدا وکیلی شوت های نوری رو می دیدی؟ دو تا زد از عرض زمین بیرون می رفتن . بیشتر از همه حرفه ای گری این بازیکن و همچنین ول دادن و برنده تلقی کردن خود بازیکن های استقلال بود که باعث رقم خوردن این نتیجه شد

وگرنه از موقعی که دنیزلی اومده پرسپولیس روند انچنان خوبی رو هم نداشته همش یا تساوی یا باخت. صنعت نفت یادتون رفته

دربی یه بازی خاصه که شرایطش با کل بازی ها فرق می کنه. همونطور که این دوسالم استقلال سر نبوغ بازیکن هاش مثل مجیدی می برد نه مربیش

پس دنیزلی رو اینقدرم بزرگ نکنید.
ببين دوست من اون بازيهايي كه برا ناكامي دنيزلي ازش ياد ميكني خوب نگاهشئن كن؛ تو اون بازيها دفاع وسط پرسپوليس مازيار زارع بود كه پستش اونجا نيست اونم وضع دروازبان بود!!!
هركي از زارع رد ميشد كه كاري نداشت توپ گل بود!!!
ميثاق شرايط روحيش خرابه و به جاي توپ كفتر ميگيره!!!!!

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببين دوست من اون بازيهايي كه برا ناكامي دنيزلي ازش ياد ميكني خوب نگاهشئن كن؛ تو اون بازيها دفاع وسط پرسپوليس مازيار زارع بود كه پستش اونجا نيست اونم وضع دروازبان بود!!!
هركي از زارع رد ميشد كه كاري نداشت توپ گل بود!!!
ميثاق شرايط روحيش خرابه و به جاي توپ كفتر ميگيره!!!!!

خوب دیگه پس داری حرف منو تایید می کنی که بازیکنا خیلی مهم هستن

من استقلال رو بیشتر دوست دارم ولی خداییش به نظرت 4- 5 تا برد استقلال کار مظلومی بود؟؟؟؟؟؟؟؟ یا نبوغ بازیکنا؟

خوب حرف منم همینه پرسپولیس مشکل تمام کننده داشت که ظاهرا ایمون زاید تمام کننده خوبیه.
طبق نظر کارشناسا هر مربی حداکثر 20 درصد کاره تازه اونم در بهترین حالت که به نظرم تو ایران هیچ مربی 10 درصد کارم نیست.

مگه مورینو مربی کوچکتری از گواردیوالا هست که هر دفه داره مغلوبش میشه. نبوغ بازکن های بارسا فوق العادست.

وقتی تیمی بازیکن نداره که مربی نمی تونه جادو جمبل کنه که ببره.

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
این sms واسه دوستم اومده بود:

مظلومی پس از باخت: اگر
ترکی مصدوم نبود 100% برنده بودیم!!!:biggrin:

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم آیش!

و مكروا و مکر الله والله خير الماكرين
و آنان دست به فريب زدند و خدا هم مكر كرد و خداوند بهترين مكر كنندگان است!

بالا